Enkel Kloosterbalsem Int Haar wat Een verstuikte AKKER's Uit den Vastenbrief. Regeling der Winkel sluiting. Gemengde Berichten Pluimveeteelt. M1JNHARDTO Sproeten komen vroeg in Marktberichten Een verstuikte enkel gaat niet „vanzelf over en wanneer U het vooruitzicht niet toelacht nog maanden lang bij eiken stap dcor een pijnlijk gevoel en een hinderlijke stijfheid van het gewricht aan dien eenen misstap te worden her innerd, geef hem dan dadelijk een ver band met Akker's Kloosterbalsem. Met eenige dagen rust en vervolgens licht masseeren is de zaak dan bekeken en krijgt Ge het volle gebruik van Uw voet terug. En van pijn geen spoor meer. Groore pot 60 ct. Zeer groote pot fl.— ,,Geen Goud zoo goed." Menigeen loopt in den wedloop naar het geluk de toegangspoort naar zijn geluk voorbij en omziende bemerkt hij, dat een ander die met meer zorg den wedloop doet, zijn gelukspoort binnengaat. Ons leven is te beschouwen als een wedloop. Slechts goed getrain- den komen gemakkelijk aan het eind, anderen komen achteraan, als een hinkend paard. Oefening baart kunst, de geboorte van de kunst gaat echter ook niet zonder smart. Mgr. Schrynon togen de buurtschooltjes. In den Vastenbrief, die Zondag 2 Maart in alle kerken van het Bisdom Roermond is voorgelezen, schreef Z. D. H. Mgr. Schrijnen, dat de goede onderwijswet in ons land geen aanleiding mag worden, om de openbare lichamen, in 't bij zonder de gemeenten, tot onnoodige uitgaven te dwingen „Want aldus vervolgt Mgr. Schrijnen de gelijkstelling van het bijzonder met het openbaar onderwijs heeft tot doel gehad, dat de ouders over een school zouden kunnen beschikken, zooals zij deze volgens hunne godsdien stige overtuiging moeten vorderen maar geenszins om, waar in het Katholieke onderwijs voldoende voorzien is, van de gunstige be palingen der Wet gebruik te maken, om onnoodig overal nieuwe scholen op te richten. Waar het belang van het Katho lieke onderwijs niet dwingt, is het voor de Katholieken niet te verantwoorden, om scholen te vorderen voor een bevolking, zoo gering in aantal, dat er slechts een kleine school kan worden op gericht, vooral als hiervan nog het gevolg is, dat een andere, be staande school, eveneens tot een kleine school wordt hervormd. Het is immers van algemeene be kendheid, dat een kleine school, met weinig onderwijzers, aan de kinderen niet die opleiding kan geven, welke een groote en goed geregelde school biedt. En zooals zooeven gezegd is, worden daar door de gemeenten tot hoogere uitgaven gedwongen, soms tot uitgaven, die zij niet, of zeer moeilijk kunnen dragen. Indien de aanvragers van zulke kleine scholen doordrongen waren van de groote weldaad, die de gelijkstelling van het bijzonder met het openbaar onderwijs biedt, zouden zij niet uit kortzichtigheid of uit eigenbelang aan deze zoo gunstige wetten afbreuk doen. Men mag de bijzondere belangen niet stellen boven het algemeen belang. En ook uit dit gezichts punt gezien blijkt de noodzake lijkheid, dat aan den Bisschop en niet aan eenige particuliere per sonen de beslissing toekomt waar en wanneer Katholieke scholen dienen opgericht te worden. En dit klemt te meer, wijl eene school zonder dat zich op geringen afstand eene Kerk bevindt, voor de Katholieke opvoeding tot groot nadeel zal strekken, want Kerk en School behooren te zamen, wil de opvoeding der kinderen geheel geschieden in den geest der Katho lieke kerk, die aan de kinderen iederen dag het goddelijk Brood des Levens wil geven, tot voedsel der ziel, evenzeer als het onder- I richt tot voedsel van den geest. Nog brengt Z. H. in herinnering I de voorschriften van het Kerkelijk Wetboek, waardoor het bezoeken van niet-katholieken en van ge mengde scholen dat wil zeggen die, welke zonder onderscheid worden opengesteld voor Katho lieken en voor niet-Katholieken, verboden wordt aan Katholieke kinderen, en slechts kan worden toegelaten in bepaalde omstandig heden van tijd en plaats en onder bijzondere voorzorg, uitsluitend met verlof van den Bisschop van het diocees. In de verslagen van de vergade ring der Tweede Kamer heeft men kunnen lezen, dat de Kamer thans bezig is met de openbare behandeling van het wetsontwerp tot regeling van de Winkelsluiting. Nadat wettelijke maatregelen inzake deze sluiting jaren lang in het voor uitzicht waren gesteld, werd het wetsontwerp, dat thans door de Kamer behandeld wordt, in Juni 1928 bij de Tweede Kamer inge diend. In den loop der jaren werd de winkelsluiting in zeer vele gemeenten door de gemeenteraden bij plaatse lijke verordeningen geregeld. En zij werkt over 't algemeen tot tevreden heid van den middenstander en zijne klanten. En hoe meer gemeenten tot deze regeling overgingen, hoe rijper het vraagstuk werd voor eene voor het geheele land geldende wettelijke regeling. Waar geen plaatselijke verorde ning bestond, is toch in den loop des tijds een min of meer algemeene vervroegde winkelsluiting alsmede een Zondagsluiting ontstaan. Op deze wijze verzekerde menig winke lier zich zelf al een kalmen avond en een rustigen Zondag. Nu de verschillende artikelen der wet in de Tweede Kamer aan de orde zijn, zullen de belangstellende lezers nog eens gaarne de voor naamste bepalingen onder de oogen willen hebben. De wet regelt vier punten 1. De winkelsluiting op Zondag. 2. De winkelsluiting op de overige dagen. 3. Een ventverbod gedurende den tijd, dat de winkels gesloten zijn. 4. Plaatselijke voorschriften, waar bij door den gemeenteraad een be paalde dag in de week kan worden vastgesteld, op welken de winkels of groepen van winkels een deel van den dag gesloten moeten zijn en waarbij afwijkingen van de wet worden toegestaan onder goedkeu ring door de Kroon. De winkels moeten volgens het wetsontwerp gesloten zijn op Zondag den geheelen dag en op de overige dagen van 8 uur 's avonds tot 5 uur 's morgens. Zaterdags van 10 uur avonds. Op dit verbod worden verschil lende uitzonderingen voorgesteld. Zoo zijn deze voorschriften niet van toepassing op a. apotheken, die echter tijdens de sluitingsuren alleen genees- en verbandmiddelen mogen verkoopen. b. inrichtingen waar spijzen of dranken voor verbruik ter plaatse worden bereid of verkocht (cafés, restaurants, lunchrooms enz.). c. den verkoop van benzine en olie voor spoedeischende herstellin gen van auto's, rijwielen en vaar tuigen. d. den verkoop van drukwerken in stations. e. den verkoop van dag-en week bladen, f. den verkoop van ijs. Verder is een belangrijke uitzon dering gemaakt voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht. Deze mogen op Zondag gedurende ten hoogste vier achtereenvolgende uren tusschen 9 uur voorm. en 8 uur nam. voor den verkoop van die waren geopend zijn. Melk-, visch- en fruitwinkels kun nen open blijven tot 12 uur op Zondagmorgen. Verder geldt de avondsluiting voor geen enkelen winkel in het tijdperk van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 December. Om 10. uur 's avonds moeten de winkels echter steeds gesloten worden. De kappers- en barbierswinkels mogen ook op Zaterdag en op den dag voorafgaande aan Hemelvaarts dag, op 14 Augustus, 31 October en 24 December, als deze dagen werkdagen zijn, tot 11 uur des avonds geopend zijn, maar na 10 uur des avonds uitsluitend voor het verrich ten van kappers- en barbierswerk zaamheden. Voor winkeliers, die den Sabbath vieren, worden eveneens uitzonde ringsbepalingen voorgesteld. Verder zijn nog verschillende uit zonderingen gemaakt voor sommige feestdagen in het belang van bloemen winkels en bakkers- en chocolade winkels. De gemeenteraad is verder bevoegd, om ten hoogste 21 dagen in het jaar aan te wijzen, waarop het sluitingsuur niet zal gelden, of om voor die dagen een later sluitingsuur te bepalen. Klanten die op het sluitingsuur reeds in den winkel aanwezig zijn, mogen nog bediend worden tot ten hoogste een half uur na het sluitings uur. Tijdens de sluitingsuren mogen ook geen goederen worden afge geven of rondgebracht, met uitzonde ring van maaltijden en koks waren en van winkelwaren, bestemd voor binnenkomende, uitgaande en door gaande schepen. Ziedaar de voornaamste bepalingen van dit wetsontwerp, waarin tijdens de behandeling in de Tweede Kamer natuurlijk nog wijzigingen kunnen worden aangebracht. Mannen van beteekenis. Onder de zeevaarders der aan avonturiers zoo rijke vijftiende eeuw, was, na Christoffel Columbus, Vasco de Gama de zeevaarder, wiens reizen het meest bijdroegen tot de kennis van den aardbol. Niettegenstaande hij bij zijn leven reeds beroemd was, kent men zeer weinig nauwkeurige feiten uit het eerste deel van zijn bestaan. Men weet slechts, dat hij in 1469 in de Portugeesche stad Sinnes uit een aanzienlijk geslacht werd geboren en dat hij, op achttienjarigen leeftijd, reeds zulk een roem als zeeman ge noot, dat zijn vorst, Jan II, er o^er dacht, hem een vloot toe te ver trouwen, welke, om Afrika heen, den weg naar Indië moest vinden. Deze tocht vond niet plaats en Vasco de Gama moest tien jaar wachten, alvorens Jan's opvolger, besloot het plan weder op te vatten. Aan het hoofd eener vloot van zestig schepen, bemand met honderd- zestig koppen, kon Vasco de Gama in 1497 eindelijk zee kiezen. Hij had een gelukkige vaart. Hij ontmoette weinig bezwaren, tenzij de vijand schap van enkele negervorsten op de oostkust van Afrika. Hij omzeilde de Kaap de Goede Hoop, en ver kende den Indischen Oceaan. Toen hij na een tweejarige af wezigheid te Lissabon terugkeerde, geleek zijn intocht in de Portugeesche hoofdstad, een waren zegetocht. Hij verkreeg den titel van „Admiraal van Indië", het recht, het koninklijk wapen bij het zijne te voegen en tevens belangrijke handelsvoorrechten op Indië. Vasco de Gama wilde onmiddel lijk profiteeren van den door hem ontdekten weg en vertrok hetzelfde jaar opnieuw, ditmaal aan het hoofd eener echte vloot. Gedurende dezen tocht wreekte hij zich op de neger- vorsten, die hem bij zijn eerste komst belaagd hadden en stichtte factorijen op Afrika's oostkust en in Indië. In 1503 keerde hij naar Portugal terug, doch vond niet het onthaal dat hem eenige jaren tevoren was te beurt gevallen. Het gelukte hem zelfs niet, de geringste nieuwe expe ditie uit te rusten. Half vergeten leefde hij voort tot 1524, zonder ook maar het minste te kunnen bereiken. In dat jaar werd hij tot onderkoning van Indië benoemd en verkreeg hij het bevel over een be langrijk eskader, waarmede hij koers zette naar Cochin. In Indië aangekomen, begon Vasco de Gama de door hem gestichtte factorijen te organiseeren. Hij kon zijn taak echter niet voleinden, daar de dood hem kort na de landing kwam wegrukken. Zijn lijk werd in 1538 naar Portugal gebracht. Ik hoorde niet dat zoet geluid, 'k Voelde niet de warme liefde Die het moederharte uit. 'k Voelde niet dien zachtenadem Streelen over mijn gezicht, En ik wist mij, o zoo nietig. O zoo'n hulploos, zoekend wicht. 'k Hoorde niet dat lief getokkel Niet dat roepen, dringend zacht, En mijn kuikenhartje vroeg mij Is dat het leven, dat u wacht Ach, 'k ontwaarde een machine, Brandend warm, maar ijzend stil.. Zoo gevoelloos, dat ik beefde Om m'n harte werd het kil. Moest ik daar mijn troost zoeken Klagen daar mijn kinderleed Zeggen daar mijn kinderliefde Ach, wat leek mij 't leven wreed En een storm van bittre klachten Welt er uit mijn kuikenhart Waar heb ik het aan te danken. Zooveel onverdiende smart Later als ik groot ben, zie ik Nimmer kiekens om me heen Met mijn vleugels hen bedekken, Voor hen zorgen, mag 'k, neen Mensch, ook gij kent dat verlangen Naar geluk en liefd' en vreugd, Waarom dan zoo wreed vernietigd Frissche, blijde kinderjeugd? Al is het u om geld begonnen Al trekt het goud u meer en meer, Laat toch uw gevoel eens spreken Geef de moedermin mij weer Dit gedichtje troffen we aan in den „Boerenstand", het orgaan van den N.C.B. Is het inderdaad zoo erg met onze kuikens gesteld Zijn ze zoo zeer te beklagen We gelooven van niet. Wanneer we in het bezit zijn van een goede kunstmoeder, dan hebben ze daar een leventje als een prins. Dikwijls blijft men zich nog blind staren op de eerste lettergreep van dat woord kunstmoeder, maar wan neer we onze tegenwoordige kunst moeders eens goed behandelen, dan behoeft daar evenmin kwaad van gesproken te worden als van kunst mest en kunstboter. Integendeel, we mogen ze wel beschouwen als modelmoeders. Er mankeert nu net niets aan. En waar de natuurlijke kuikenmoeder het vaak niet al te nauw neemt met de plaats, waar de kuikens loopen of met het weer, dat niet al te best is voor haar kroost, dan heeft de goed behandelde kunst- moeder alles voor, daar zij alleen bij het beste weer en onder de voor de kuikens meest gunstige omstan digheden het uitloopen toelaat. Ook is de verwarming beter. Purol wrijven des door wordt het mooier en zach ter en blijft na het kammen den geheelen dag keurig zitten. morgensdaar-jj Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. Cs Drogisten fe 854-13 Uit een ei kwam ik ter wereld, En ik schouwde 't leven in. Doch vergeefs zocht ik 't schoonste Wat bestaatde moedermin Niemand heeft mij hier verwelkomd. J. Broeder f Te Nijmegen overleed Zondag, in den ouderdom van 63 jaren, meer malen voorzien van de H.H. Sacra menten, de beer J. Broeder, oud- hoofd der school te Mook. De heer Broeder was jarenlang leeraar aan de Rijks-Normaalschool te Venray, waar hij dier- en plant kunde doceerde. Verder bewoog de heer Broeder zich veel op muzikaal gebied en was o.m. te Nijmegen directeur van de St. Canisius-Harmonie en vroeger van de Stafmuziek te Venray. Ook als spreker op politiek en sociaal terrein was de heer Broeder geen onbekende. Schoolbouw. Aanbesteed is het bouwen van een bijzondere lagere school te Horst. Laatste inschrijvers de aan nemers Cuppers en Poels te Horst, voor f 22680. Arbeider door don electrischen stroom gedood. Dinsdagmorgen te 8 uur bevond zich de 27-jarige timmerman A. M. in een kelder van den nieuwbouw der fa. Vroom en Dreesman te Eind hoven. Hij nam een electrische lamp ter hand, terwijl een kameraad den steker in het stopcontact stak, De lamp brandde niet al te best, waarom M. haar wat wilde aanschroeven. Ongelukkigerwijze stond de fitting echter blijkbaar onder stroom. De man werd daardoor getroffen, hij sloeg achterover en was op slag dood. Beide beenen afgereden. Op het rangeerterrein te Maarn struikelde de rangeerder G. van Amerongen, zoodat bij onder den trein terecht kwam en hem beide beenen werden afgereden. Den volgenden nacht is hij overleden. Onder vallend gesteente. Op Staatsmijn „Hendrik" is Maan dagmorgen de mijnwerker Brandt uit Schinveld onder afvallend gesteente geraakt en gedood. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. Q Droevig ongeluk in Oeffelt. Onder Oeffelt (W.-Br.) had Zater dagavond, circa 10 uur een doode- lijk ongeluk plaats. Uit de richting Cuijk kwamen op den Provincialen weg, vlak achter elkaar, twee vracht auto's in flinke vaart aanrijden. Ongeveer nabij de Kom van Oeffelt zagen eenige personen een fietser plotseling tusschen beide auto's door den weg oversteken. Vermoedelijk is hij hierbij met zijn rijwiel door het spatbord van den tweeden auto geraakt, althans, hij slingerde van de fiets en vloog tot driemaal toe over het hoofd. Onmiddellijk snelden een tweetal toeschouwers ter hulp en vonden hem hevig uit neus en mond bloe dende, in bewusteloozen toestand liggen. Een juist passeerende Kruisheer, uit het klooster „St. Agatha" ver leende nog geestelijken bijstand. Na eenige oogenblikken gaf de ongeluk kige den geest. Het slachtoffer, de stucadoor W. van Loon; woonde te Oeffelt en keerde van zijn werk. te Nijmegen huiswaarts. Hij is 28 jaar en laat een weduwe met twee kinderen achter. Ernstig motor-ongeval. Bij het afslaan van den Maas trichter weg naar het dorp is te Linne de motorrijder E. B. komen te vallen. Met ernstige verwondin gen is hij naar het Louisahuis te Roermond overgebracht. Zijn toe stand is zorgwekkend. Doodelyk ongeluk op een rangeerterrein. Dinsdagnacht werd op het ran geerterrein te Nijmegen de 27-jarige leerling-machinist J. S. H., terwijl hij zich over dat terrein naar huis wilde begeven, door een spoorwagen gegrepen. De man viel op de rails en de wagon reed dwars over zijn bovenlichaam. Hij was onmiddellijk dood. Het verminkte lijk werd naar het Canisius-ziekenhuis overgebracht. Molenaar geworgd. De 39-jarige R. B. te Oosterbroek, wilde den watermolen achter zijn huis smeren. Zijn halsdoek kwam daarbij noodlottigerwijze in aanraking met de kamraderen tengevolge waar van den man werd geworgd. Zijn vrouw ging na eenigen tijd kijken en vond hem dood in den molen. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Gouden bruiloften. In het kleine slechts circa 10.000 bewoners tellende 's Gravenbrakel zullen dit jaar niet minder dan 24 echtparen hun gouden bruiloft vieren. De moord te Bennekom. Naar het „U. D." meldt, staat het thans vast, dat Jan H., die verdacht wordt van den moord op mej. T. Koperberg te Bennekom, zich heeft schuldig gemaakt aan acht inbraken. In totaal is daarbij aan geld onge veer f 11.000 ontvreemd. Bij een huiszoeking bij H. is een aantaal voorwerpen in beslag geno men waarvan er een reeds door de eigenares als haar eigendom is her kend. Belangstelling of sensatiezucht 1 Men meldt uit Arnhem: Duizenden hebben Zondag een bezoek gebracht aan het graf van mej. Koperberg, het slachtoffer van den moord te Bennekom' Zoo groot was de toeloop van belangstellenden, dat op het kerkhof speciale verkeers maatregelen moesten worden geno men en de groote toegangspoort 's middags moest worden geopend teneinde de groote menschenmenigte, die gekomen was om mej. Koper- berg's graf te zien een gemakkelijken uitweg te geven. De moordzaak Lans. Verdachte krygt vyftien jaar. De Rotterdamsche rechtbank heeft Dinsdagmorgen onder groote belang stelling uitspraak gedaan in de bekende moordzaak Lans. Zij heeft den 40-jarigen procuratie houder J. G. v. O. schuldig ver klaard aan doodslag en aan de andere, ten laste gelegde feiten, waarmede de verduistering bedoeld wordt, en heeft hem veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf zonder aftrek van de preventieve hechtenis. Verdachte maakte, bij het vonnis een kalmen indruk. Noodlottig ongeluk op een werf. Maandagmorgen is bij het ophij- schen van een luehtkoker op de werf van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen de strop gebroken. De luchtkoker viel naar beneden en kwam terecht op twee jeugdige arbeiders. Een hunner werd op slag gedood, terwijl de andere zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, waar hij is overleden. Beide slachtoffers zijn ongehuwd. Door een autobus gegrepen. Bij het oversteken van den Vucht- schen weg nabij de Nieuwe Brug te 's Hertogenbosch is Zondagavond de wielrijder Govers uit den Bosch door een autobus aangereden. In bewusteloozen toestand is hij naar het nabijgelegen protestansch zieken huis vervoerd. Daar is hij spoedig nadien overleden. Een treurige dood. Zaterdagavond hoorden, naar het „Hbld." meldt, te Zwolle de buren van een 62-jarigen, ongetrouwden man, die een paar bovenkamertjes bewoonde, een slag, en hem roepen: „O, o, ik ga dood." Daar de man nogal misbruik maakte van sterken drank werd er niet veel aandacht aan geschonken. Eerst Zondagavond werd de politie gewaarschuwd. Deze brak de deur open en vond het lijk van den man in een van de twee vertrekjes, waar een onbeschrijfelijke vervuiling heerschte. Het verwekken van kunstmatigen regen. Naar wij vernemen zal de heer J. Veraart deze maand de proeven tot het verwekken van regen voort zetten. Op Dinsdag 25 Maart zal men opnieuw van Schiphol opstijgen om boven de Noordzee, van Scheve- ningen uit waarneembaar, het ijs uit te werpen. Minister de Geer leest geene smaadschriften. Op de vragen van den heer Braat betreffende het instellen van een strafvervolging tegen den oud-Rijks ontvanger G. A. Meijer, te Emmen wegens een door hem uitgegeven smaadschrift, heeft de heer de Geer, Minister van Financiën het volgende antwoord gegeven Den ondergeteekende is van dit alles niets gekend. Hij verneemt van het smaadschrift eerst uit deze schriftelijke vraag en heeft trouwens weinig tijd om smaadschriften te lezen. Overigens zal wie zich over verzuim van de justitie meent te moeten beklagen, zich kunnen wen den tot den betreffenden Minister. De 22ste Jaarbeurs te Utrecht. Dinsdag is te Utrecht de 22ste Jaarbeurs geopend. H. M. de Konin gin heeft het nieuwe gedeelte ge opend. Het aantal deelnemers bedraagt 1298, n.l. uit Nederland 886, Amerika 40, België 25, Denemarken 2, Duitschland 157, Engeland 55, Frank rijk 46, Hongarije 1, Italië 5, Japan 2, Noorwegen 1, Oostenrijk 40, Spanje 1, Tsjecho-Slowakije 2, Zweden 7, Zuid-Afrika 1, Zwitser land 27. De groei in 22 stadia is als volgt le Beurs 690 deelnemers, 2e 1062, 3e 1276, 4e 1046, 5e 1508, 6e 909, 7e 539. 8e 706, 9e 755, 10e 827, 11e 768, 12e 891, 13e 764,14e 933, 15e 781, 16e 978, 17e 807, 18e 1089, 19e 881, 20e 1151, 21e 890, 22e 1298. De nieuwe vleugel is 40 M. lang, 37i/s M. breed en 25 M. hoog Tot nu toe bedroeg de totale expositieruimte 5700 M2., thans is deze tot 10.900 M2. uitgegroeid. Voor en uit de Zukenwereld. Velen beseffen niet, een hoe ge notvol ding hard werk is, tot dat ze er mee uit moeten scheiden. Toen ze er midden in stonden, beklaagden ze zich vaak over de noodzaak er van en benijdden hen, die een kalm leventje leidden, vol gemak. Maar als ze gedwongen werden er zelf meer hun gemak er van te nemen, hoe gelukkig schenen dan de oude, energieke dagen. Ze haden niet ge weten, hoe gelukkig ze waren. Het voorbeeld van den chef is meer waard dan het langste „voor schrift." Ook het beste kasregister sluit diefstal niet uit. Het is mogelijk dat een employé geld aanneemt, zonder het kasregister te gebruiken. Van dit ééne komen wij toch niet af personeel moet eerlijk zijn. Blind vertrouwen is een fout. Maar wantrouwen ook. Tusschen beide staatcontrole. Een goede raad. Een brave vrouw klaagde eens haar nood bij den H. FrSnciscus van Sales, omdat zij haar zoon toch maar geen liefde voor den godsdienst kon inprenten, ook al sprak zij voortdurend met hem daarover. „Moeder", antwoordde haar de heilige bisschop, „doe dan voortaan zoo. In plaats van voortdurend met uw zoon over God te spreken, moet ge des te vaker met God over uw zoon spreken". Kunnen veel moeders deze woor den niet als tot zich gesproken achten het voorjaar, koop tijdig een pot Spmtol* Bij alle Drogisten. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag waren aange voerd 5.150.000 eieren. Groote eieren van f 4.60 tot f 5.60 Kleine eieren van f4.— tot f 4.50 Eendeneieren van f5.— tot f 5.50 VENLO. Op de Coöp. Veiling vereniging van Maandag waren aangevoerd 1.980.000 eieren. Groote eieren van f 4.80 tot f 6.80 Kleine eieren van f 4.20 tot f 4.70 Eendeneieren van f 5.— tot f 5.40 Ganseieren f 17.30 tot f 17.40 Kippeneieren per Kg. f

Peel en Maas | 1930 | | pagina 8