VASTENT1J I Albert Smakt. 85 inscharen van Vee luidspreker Paardenverzekering gouden medaillon R K. Dienstbode Tentoonstelling hoenderhof St Anna Inscharen van Weivee Sluis' Oplokvoer UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten van den La^dbouwbond. Voorjaarsschatting iVl Classens, Oirlo Dankbetuiging. flinke te Castenray Mode-Journals Kachelkunstmoeders Erica" Veulen-Venray Kuikpnzaad, Voederbakjes; Th.. Pouwels TB KOOP Hoort een en het groote verschil in weergave valt l' direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY dacht met danstenten, niet om te dansen, o neen, dat is niet Venraysch! Tot leden der Pers-en Propaganda- coramissie werden benoemd de heeren W. Laurensse, Joh. Claessen, P. Scbaeffers en Th. Wintels. De tentoonstelling wordt gehouden op 18, 19, 20 en 21 Mei. De Limburgsche Middenstand houdt vergadering op Maandag 19 Mei in de zaal van den heer J. Schaeffers. - Indien elk lid nu nog zorgt voor een advertentie in den „Gids", die voor deze gelegenheid wordt uitge geven, dan zijn de eerste stappen gezet. De volgende alg. vergadering werd bepaald op Donderdag 20 Maart bij den heer Th. Michels. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter de vergadering met den Chr. groet. Afsluiting Schoolstraat. Men verzoekt ons te willen mel den dat de Schoolstraat vanaf heden Zaterdag 15 Maart voor het verkeer met auto's en voertuigen is afgesloten, en niet zooals op de eerste pagina van dit blad vermeld staat, vanaf 18 Maart a.s. Hoofdkeuring van springstieren. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den, dat de HOOFDKEURING VAN SPRINGSTIEREN alhier zal plaats hebben op MAANDAG 31 MAART a.s. des voormiddags half 10, Henseniusplein. De houders, die hunne stieren aan de aanstaande hoofdkeuring wenschen te onderwerpen, dienen hiervan aan gifte te doen ter secretarie voor 20 Maart a.s. Venray, 13 Maart 1930. De Burqemeester van Venray, VAN DE LOO. Keuring Dienstplicht. De keuring voor den dienstplicht zal alhier plaats hebben in het St. Antoniuspatronaat aan de Paters- straat en wel op 7 April en 8 April a.s. voor de ingeschrevenen der gemeenten Venray, Wanssum, Maas hees en Overloon. Voor den keuringsraad behoeven niet te verschijnen zij, die vrijgesteld zijn wegens broederdienst, doch wel diegenen, die verbonden zijn bij het Instituut der vooroefeningen. Ons Gemengd Koor „Poly hymnia" heeft besloten om op Pink ster-Maandag a.s. deel te nemen aan het groot zangconcours te Amersfoort en wel in de Eere-afdeeling. Hoewel 't met den paarden handel wel niet veel meer worden zal, was de Woensdag alhier gehou den markt nog druk bezocht en waren er een honderdtal dieren ten verkoop aangevoerd. Enkele goede landbouwpaarden werden verhandeld aan hooge prijzen, de rest vind geen koopers meer. Heden avond vetrekken uit Venray wederom een 30-tal mannen per extra-trein naar Amsterdam, om aldaar in den nacht deel te nemen aan den Stillen Omgarg. Vertrek aan het station alhier om 9.27 uur. Nieuwe kerkbanken op de Smakt Al wie eens een mooi model kerk banken Wil zien, begeve zicb zoo spoedig mogelijk naar de Smakt, het welbekende bedevaartsplaatsje van St. Jozef 1 Vlug, eenvoudig, sierlijk, zonder opsmuk, geheel in de stijl van het mooie, nieuwe kapelleke voldoen zij buitengewoon goed en hebben de tevredenheid opgewekt van alle in woners van Smakt en omstreken. De ontwerper zoowel als vervaar diger, de Heer Henri Oudenhoven, mag er met trotsch op neer zien. Uit prima Slavonisch eikenhout ver vaardigd is er geen moeite gespaard om ze zoo volmaakt mogelijk af te werken en ze zoo keurig mogelijk af te leveren. Mogen de inwoners van de Smakt en Holthees er nog vele jaren plezier van hebben. De nieuwe kerkbanken waren bedoeld als- feest-cadeau voor het Gouden Priesterfeest van den Zeereerw. Heer Rector z.g.het heeft echter niet zoo mogen zijn- maar het cadeau is er daarom niet minder om. Deze prachtbanken zijn niet alleen een sieraad voor de kapel, maar waren tevens ook hoogst nood zakelijk. B.B. Wat Noord-Limburg op het lystje heeft staan. Nu de kanalisatie der Maas een feit is geworden en de Venlosche haven haar voltooiing nadert, zijn weer oude en nieuwe wenschen levendig geworden en opgekomen. Uit deze wenschen blijkt dat Noord Limburg van Venlo tot Mook ge nomen, op geen stukken na afge werkt is zooals dat in deze eeuw van vooruitgang te pas komt. Van Noord tot Zuid, in het Wes ten en in het Oosten voert men actie actie tot verkrijging van een Maasbrug tusschen Grave en Venlo een spoorlijn van Venray naar Deume doorgraving van het „Canal du Nord" kanalisatie van de Niers van Goch tot Gennep een kanaal uit de Peel naar Grave; betere ontwatering der Peel een dubbele spoorlijn Nijmegen— Venlo een spoorlijn van Goch over Sie- bengewald-Bergen naar Helmond ontwatering grensstreek Arcen en Velden aanleg waterleiding te Gennep. Kunnen we nog mededeelen, dat de Rijksweg NijmegenVenlo te Gennep en Arcen zoodanig voor het verkeer zal verbeterd worden dat deze buiten de dicht bebouwde kom om zal aangelegd worden, waardoor te Gennep een tweede brug over de Niers komt te liggen. We kunnen het er voorloopig mee doenL. K. OVERLOON. Maandagavond vergaderde de afd. R.K. Werklieden- vereeniging Overloon te Maashees. Als spreker trad op de Heer De Zwart uit Nijmegen. Spreker spoorde allen aan om toch lid te worden, wat tegenwoordig voor velen zoo noodzakelijk was. Ook de Zeereerw. Heer Pastoor van Maashees hield een mooie toe spraak en hoopte dat de vereeniging in grooteren bloei mocht toenemen. De Voorzitter Franssen dankte de beide sprekers en sloot de goed be zochte vergadering met gebed. Voor de eerste maal zullen verschillende leden van de R. K. Werklieden vereeniging dit jaar deel nemen aan den Stillen Omgang te Amsterdam. Wij verwachten het volgend jaar grootere deelname. Veertig-jarig priesterfeest. Op 22 Maart a.s. hopen de hier onder genoemde Z.Eerw. heeren Geestelijken uit het Bisdom Roermond hun 40-jarig priesterfeest te vieren n.l. de Z.Eerw. Heeren M. F. J. Brune, pastoor te Maastricht, J. W. Hermens, pastoor te Belfeld, L. J. Houben, rustend pastoor te Kerk- rade, P. G. W. Joosten, pastoor te Velden, P. van Rijswijck, pastoor te Maasniel, M. W. H. V. Roebroeck, pastoor te Schimmert, P. J. Schatten, pastoor te Schaesberg, J. R. Voncken pastoor te Geulle, M. H. Wijnhoven, pastoor te Wanssum. Onderscheiding. Bij Kon. besl. is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau A. M. L. Vallen, pastoor te Breust- Eysden. By na verdronken. Woensdagmorgen wilde te Griendts- veen een 74jarige rondreizende koop vrouw V. uit Sittard, de brug passeeren in de nabijheid van het kantoor der Mij. v.d. Griendt. Hier voor nam ze haar paard bij den teugel. Door een onbekende oor zaak tuimelde de vrouw en 't paard bij 't overtrekken det brug onder de leuning door in het kanaal. De burries knapten af en de wagen bleef tegen de leuning hangen. Dit laatste werd tengevolge van het gekraak opgemerkt door den arbeider J. Naus, die zich daar toe vallig in de nabijheid bevond. Haastig spoedde deze zich naar de plaats des onheils en deed al 't mogelijke, voor zoover zijn leeftijd en invaliditeit toelieten om directe hulp te bieden. Aan dezen dankt de vrouw haar redding, want het gelukte hem plat op de brug liggende de juist even boven water komende hand der vrouw te grijpen, waardoor hij oude vrouwtje boven water kon houden. Vlak er naast onder de brug hing het aan touwen en riemen nog altijd vastzittende paard, dat geweldig met de pooten in het water sloeg. Op het hulpgeroep liepen anderen toe en gezamenlijk wist men de danig geschrokken vrouw op het droge te helpen. Liefderijke handen verzorgden haar voorzagen haar van droge kleeren, terwijl het natte pakje gedroogd werd. Vlug werden nu de riemen van het paard doorgesneden, dat daarop onder de brug door de haven in zwom, waar het werd opgevan gen en aan land gebracht. Het vrouwtje bij de warme kachel het paard tijdelijk gestald, werden wagentje en getuig bereidwillig ge repareerd en na een oponthoud van enkele uren kon de tocht worden voortgezet... Hulde aan redders en helpers! Zwv. Staking in de ijzergieterijen te Blerick. Aangezièn de patroons in de Ijzer gieterijen te Blerick het bemiddelings voorstel van den Rijksbemiddelaar Prof. mr. Aalberse niet wenschten te aanvaarden, is Woensdagmorgen de staking in beide fabrieken te Blerick uitgebroken. Ongeveer 75 personen zijn in deze staking be trokken. Door een auto overreden. Woensdagavond is te Echt (L.) het 7-jarig zoontje van de familie B. W. op den Rijksweg onder een auto geraakt. Met een zware hersenschudding werd het kind naar het hospitaal te Sittard overgebracht. Men vreest voor het leven van den kleine. Aan de gevolgen overleden. Woensdagavond te ongeveer 5 uur is de heer Emile Beltjens te Linne, die bij een motorongeluk een ernstige hersenschudding had opge- loopen, aan de gevolgen daarvan overleden. De heer B. was eertijds in Venray een bekende figuur op het gebied van sport en gymnastiek. Ongeluk in Staatsmijn Maurits. In Staatsmijn Maurits te Lutterade is de gehuwde mijnwerker Houben uit Geulle onder afvallend gesteente geraakt en bedolven. Met verschil lende verwondingen aan den rug is hij naar het Fransche klooster te Sittard overgebracht. Zijn toestand is bedenkelijk. Tegen een boom gereden. Woensdagnacht is dr. A. P. uit Boxmeer, komende van de richting Gemert, op den provincialen weg tusschen Gemert en Oploo in een bocht met zijn auto in een sloot gereden en daarna tegen een boom gebotst. De auto werd zwaar be schadigd, terwijl de dokter tegen de voorruit viel en door glasscherven vrij ernstig aan gezicht en handen werd gewond. Van de trap gevallen. Woensdagmiddag is de caféhouder D., wonende Nieuwstraat te Eind hoven, in zijn woning van de trap gevallen. Hij is Donderdagmorgen aan de gevolgen overleden. Een kapitale boerderij afgebrand. Te Kleinegeest heeft Donderdag een hevige brand gewoed in de kapitale boerenbehuizing van den veehouder U. Kastelein. De inboedel, de inventaris en al het hooi ging verloren, al het vee 76 stuks kwam in de vlammen om. Het gehuil van van de beesten was verschrikkelijk om aan te hooren. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. Doodelyk ongeluk. Bij de in aanbouw zijnde kerk van de H.H. Antonius en Barbara aan het Groeseind te Tilburg, had Donderdagmorgen een droevig onge val plaats. De ongeveer 22-jarige leidekker R. Kuipers uit 's Hertogen bosch, die op het dak met zijn werk bezig was, stortte op een gegeven oogenblik van een hoogte van 19 meter naar beneden en kwam op de binnenplaats terecht. Ijlings werd geneeskundige en medische hulp ont boden. De medische hulp mocht evenwel niet meer baten aan het slachtoffer werd nog het H. Oliesel toegediend, waarna de ongelukkige spoedig den geest gaf. Hij is onge huwd. Drinkwater per emmer verkocht In Oostelijk Groningen, waar ge brek aan drinkwater is, wordt het drinkwater per emmer verkocht. De overstroomingsramp in Frankrijk. De „Figaro" wijdt een artikel aan de lessen, die uit het gebeurde in Zuid-Frankrijk te putten zijn. In 1875, na de vernieling van de voorstad van Toulouse, Saint-Cy- prien, toen de smart en de veront waardiging krachtige maatregelen vereischten, werd bepaald dat men geen huizen meer van in de zon gedroogde baksteen mocht bouwen. Moissac en honderden boerenhuizen zijn ineengezakt, omdat men zich niet aan het voorschrift heeft ge houden. Voorts zou destijds de als misdadig gekenschetste ontbossching moeten worden gestaakt. Nocntans heeft men sedert, en vooral tijdens den oorlog, de meest beboschte hellingen van de boombegroeiïng ontdaan. In het artikel wordt verder ge- gd, dat een tefefonische waar schuwing van de hooggelegen dorpen, die overstroomd werden, vele dooden in het lager gelegen gebied had kunnen voorkomen. Niemand heeft de fabrieken, de gehuchten aan de rivier, die midden in den nacht door den reusachtigen waterval werden verrast, gewaar schuwd. Elke rivierbewoner dient een of wee platte schuiten te be zitten. Bewoners en redders zijn in vele gevallen omgekomen, omdat de sporadische en verspreid liggende barken meest wankele schuiten zijn, zij slaan om in den stroom en zinken bij de minste overlading, Behalve dat er voldoende red dingsmateriaal aanwezig dient te zijn, moet gas- en electrische leiding niet onderaardsch aangelegd worden, waardoor bij het minste ongeval de omgeving in het duister is gehuld en de paniek wordt ver ergerd. Twee doodelyke vliegongevallen. Donderdagmorgen stortte in de nabijheid van Bizerte een water vliegtuig van de zich daar bevin dende marinevliegschool in zee. Het gelukte den piloot echter nog op het laatste oogenblik zijn toestel zoodanig op te vangen, dat het goed op het water neerkwam. Op dat oogenblik sloeg plotseling door tot nog toe onbekende oorzaak een groote steekvlam uit het toestel, waardoor dit geheel in vlammen werd gehuld. Niettemin konden vijf van de zes personen, die zich aan boord bevon den, gered worden, de zesde kon niet tijdig uit het toestel komen en verdween met de resten van het vernielde vliegtuig in zee. Ook boven het vliegveld Istres bij Marseille vond gisteren een doodelijk ongeval plaats. Een leerling vlieger, die voor een oefenvlucht was opgestegen, wilde landen, toen hij, even voor het vliegtuig den grond raakte, een verkeerde mano euvre uitvoerde. Het toestel sloeg tegen den grond en werd geheel vernield, de leerling-vlieger werd zwaar gewond naar het hospitaal vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Voor en uit de Zakenwereld. Tusschen een zaak en haar klanten staat Het personeel. Deugt deze schakel niet, dan komen die twee nooit tot elkaar. BUBSmUKS STAÏÏS VSVBAY van 7 tot 14 Maart. GEBOREN: Johannes M. G. H. Wolters, Castenray. LambertusJ. Verhoeven, Veulen. Gertruda F. Barents, Spurkterw. JosefL. G. v. Dijck, Óverbroek. Josef L. G. Verschuuren, Óver broek. Jozef H. L. Vermeulen, Oude Oostrum scheweg. Wilhelmina J. Stevens, Builenw. Wilhelmina M. v. Rijswijck, Merselo. MathieuJ. Stoks. Leunscheweg. OVERLEDEN Antoon Evers, echtg. van A. Heijnemans, 86 jaar Broekweg. Hendrikus W Philipsen 1 jaar, Oirlo. Jozef M. Claessens 1 jaar Oirlo. Arnoldina Bistervelts, 68 jaar, Veltum. Ingekomen en vertrokken personen van 8 tot 15 Mrt. INGEKOMEN: G. J. H. Dirckx, bakker. Leunen van Assen; M. J, van den Brandt, kleerma ker, Oostrum, van Horst; M. Smeets, wed. G. v. Montfort, zonder beroep, Ysselsteyn, van Maasbracht; G. J. van Oyen, dienstknecht, Oude Oostr. weg, van Arcen; P. Tissen, dienstbode, Groote str. 6 van Bergen; A. van Helden, bakker, Stations weg 14 van Eindhoven; VERTROKKEN: J. H. van Wietingen, verpleegster naar Maastricht Spilstraat 7; A. W. Rongen, dienstbode, naar den Haag, Koningskade 4; J. G. Cremers, verpleger, naar Boxmeer C 280a 4; A. G, Michels, huishoudster, naar Lottum, Pastorie; W. van de Ven, dienstbode, daar Helden A 969; M. G. Gommans, bakker, naar MeerloTienroy; A. M. Crooymans, dienstbode, naar MaasheesOverloon; L. J. A. Truyen, dienstbode, naar Nijmegen, Batavierenweg 27. SliJiJ* JlJVJ Sil» OBBEUJ1E UIMSHH Parochiekerk Morgen Zondag half 3 herhalings catechismus. 5 uur Lof en 2e Lijdens meditatie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur uitvaart voor Arnoldina Bisterveldt, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 7 leesmis, half 8 Jaarg. voor Arnold Baten, 8 uur Sol Jaarg. voor Joh. Michels. Woensdag half 8 gezongen H. Mis voor de St. Jozefvereeniging Heide, 8 uur Jaarg. voor Math. Creemers. Volgens den wensch van Z. D. H. den Bisschop zullen we de aanbid ding tot eerherstel houden van 4 tot 6 uur nam. waarna plechtig Lof. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis voor Arnoldina Bisterveldt, half 8 besteld Jaarg. voor Engelbert Oudenhoven, 8 uur Sol. Jaarg. voor Christina van Valkenburg. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. ,voor Johanna Verhofstad, huisvrouw van Laurentius van Val kenburg, kwart na 4 kruisweg. Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, half 8 Jaarg. voor Jacobus Verhaeg en ouders, kwart na 4 Lof. Voortaan wordt biecht gehoord van 4 tot 6 uur. Zondag na St- Jozef, 23 Maart, bedevaart van* de H. Familie naar de Smakt. Vertrek te half acht, medaille opsteken en zangboekje meebrengen. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur de Hoogmis voor de leden v.h. Aarts broederschap v.h. Koordje. Na de Hoogmis processie, 5 uur Lof. Be stuursvergadering v.d. Derde Orde na de Hoogmis. Kwart na 9 H. Mis en vergadering voor de Jonge Derde Orde in het Priesterkoor. Maandag half 8 een H. Mis voor Lamberdina Loonen-Lemmens, als lid v.d. Derde Orde. Dinsdag 5e Dinsdag der novene ter eere v. d. H. Antonius, 7 uur Hoogmis waaronder toespraak en gebeden der novene. Half 8 een H. Mis voor Arnoldina Bisterveldt, als lid v.d. Derde Orde, 6 uur Lof. Woensdag feesdag v.d. H. Jozef, volle afl. o.g.v. Gen. Absolutie v.d. Derde Orde, 9 uur plechtige Hoog mis ter eere v.d. H. Jozef tot eer herstel voor de kerkvervolging in Rusland. Te 3 uur zal het Allerh. ter aanbidding worden uitgesteld, 5 uur plechtige Completen, 7 uur pl. Lof tot sluiting v.d. aanbidding. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. Zaterdag feest v.d. H. Benvenutus. Volle afl. o.g.v., 6 uur Lof. St. Antonius-Patronaat. De leden der Jonge" Derde Orde gelieven de zangboekjes mede te brengen en in het priesterkoor te willen plaatsnemen. In de vasten eindigt het eerste patronaat om tien minuten voor vijf wegens de vastenmeditatie. Gedurende het Octaaf van Sint Jozef elke morgen om ACHT uur de H. Mis en om DRIE uur het Lof, d.w.z. op de werkdagen. Des Zondags de diensten als gewoon lijk. A.s. Woensdag, Feestdag van den H. Jozef, de eerste H. Mis om ZEVEN uur, om HALF TIEN Hoogmis met preek en des namid dags om DRIE uur Lof met feest- predicatie ter eere van den H. Jozef. De algemeene ral plaats hebben als volgt Maandag 17 Maart voorm. 9 uur te Merselo; Dinsdag 18 Maart voorm. 8 uur in het Dorp; n.m. 2 uur te Lull; n.m. 4 uur te Oostrum; Woensdag 19 Maart voorm. 8 uur te Leunen nam. 2 uur aan de Heide Donderdag 20 Maart voorm. 8 uur te Castenray nam. 2 uur te Oirlo Vrijdag 21 Maart voorm. 9 uur aan het Óverbroek Zaterdag 22 Maart voorm. 9 uur te Ysselsteyn. Telkens op de bekende plaatsen. Boekjes medebrengen. 36 HET BESTUUR. Bitter in den mond, maakt rooken ongezond. Rookt daarom een Big-Ben pijp. De beste droogrooker. Big-Ben, de beste en mooiste pijp van f 2.— Orootste keuze bij P. SCHAEFFERS-Derksen, Patersstraat 30, Venray. 12 kan met genoegen aan de be stellers van tweedaags-kuikens mededeelen. dat bij het onder zoek op Pullorum alle kippen negatief zijn bevonden. Hiermede betuig ik mijnen hartelijken dank aan de Eerw. Zusters van het St. Jozefsge sticht, voor de zorgvolle ver pleging mijner inniggeliefde echtgenoote, die helaas te vroeg in den Heer is overleden. J. Franssen Venray, 7 Maart 1930. Verloren Tegen belooning terug te be zorgen bij J. v. d. Sommen, Leunsche weg 10. 10 GEVRAAGD te Waalre bij Eindhoven eerigszins kunnende koken, te gen Paschen of 1 Mei. Condi ties nader overeen te komen. Brieven Huize „De Brink", Waalre. 16 A.s. Zondag bij L. VAN RHEE van alles wat op de Naai- en Knipcursus gemaakt is. Tevens prachtige handwerken De Leerares A. HOOGEVEEN Als Demière's Creations, Confections Juno L' Enfant Juno Astra Splendid La Lingerie Juno no. 7 Englisch Styles La Johe Parissienne. Verkrijgbaar in den Boekhandel FIRMA van de MUNCKHOF, Groote Straat heb ik nu reeds te leveren. Geen brandgevaar. 3—600 kuikens f 16fr. uw station. Met 2 M pijp en kap, extra pijp per M. 50 ct., elleb. 50 ct. «Sure Life" Broedmachines nog met 3 weken leverbaar. Aanbevelend, 25 Meerlo. Pluch<3 Landl Pluche-^eh Jel Divai Fantas Op Jaegerhof Veulen-Venray is vanaf heden gelegenheid tol opgaven van weivee. Nadere inlichtingen bij het aanmelden in Hotel de Gouden Leeuw te Venray, Antoon van Soest, Vlakwaterweg 2 en op Jaegerhof. Gelegenheid tot op de weilanden van Stier in de weide aanwezig. Goed drinkwater. 2 Prijsverlaging van Sluis Ochtendvoer. Hofstraat 15 zoo goed als nieuwe Adres Bureau dezer. 8 Lemn Albert Ileijn uw specias v Volvette Goudsche Kaas Prima Leidsche Kaas Noord HoJl. Edammer Kaas 40pCtyi Patentbloem per pak 18 voor 15, 5 Raapolie per litei Chocolade strooisel Heerlijke Jams pot gratis. Appelstroop p per emmertjeld Perenstroop p Zuivere Bijenhoning Eng. Marmelade Chivers Heerlijke Pindakaas Roode Zalm Delmonte John West Cove Pink Zalm Sardines Philippe Canaud prima pe»a Calif. Sardines in Tomatensaus (O' Calif. Makreel Gem. Haring p Rolmops VENRAY, Mi VENLO R. 145

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2