f Hari Landbouwbond Algem. Vergadering Pa Ledü Stoo „H.l Spi D UNIGRO- RADIO IS. V. Vulkaan, Rector Cremers Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs harti auMiiaV'Siiivuaiii. xsEsiLiJSfi mxms FranciscusCremers MERSELO. Donderdag 27 Februari .andbol h Dins Maa Tullet Mi TI Vlah Pe Hoort een en het groote verschil in weergave valt l' direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de stroomlevering in deze ge meente, wegens noodzakelijke werk zaamheden aan het hoogspannings kabelnet, op Zondag 23 Februari a.s. van des voormiddags 7.30 uur tot des namiddags circa 5 uur, zal worden onderbroken. Venray, 20 Februari 1930. Burgemeester en Wethouders vnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN. A.s. Vrijdagavond half 7 zal Mr. Dubois in de Landbouwschool de voordrachten, gehouden over organisatie, voortzetten met als onderwerp Boerenleenbank. We twijfelen niet of de belang stelling zal dan niet minder zijn als bij de voorafgaande lezingen. Venrnysclie Handelscursus. Het is ons aangenaam te ver nemen, dat de heer H. Okhuysen leeraar Handelscursus R. K. Venrayschen Middenstand, bij reeds vroeger behaalde acten, thansweer twee nieuwe diplomas heeft verworvenvan leeraar stenographic (systeem Pont) en onderwijzer snelheids- machine- schrijven. Woensdag had op den Stations weg een botsing plaats tusschen de auto van Dr. B., komende van Oostrum en een vrachtwagen van den heer M. komende van de Landweerd. De luxe auto bekwam ernstige averij. Ernstig ongeluk. Woensdag stonden twee beladen karren voor de smederij Gebr. L. Leunsche weg, toen een vrachtauto met aanhangwagen van B. uit Box meer passeerde. Terwijl de 16»-jarige W., Laagriebroek bij zijn paard wilde gaan, dat terugzette, werd hij door de vrachtauto overreden. Bewuste loos werd hij opgenomen, en hem het H. Oliesel toegediend. Naar wij vernemen is zijn toestand thans beter. De vrachtauto werd in beslag ge nomen en onderzocht. Naar we vernamen treft de chauffeur geen schuld aan dit ongeluk. Voetbal. Een zeer onvolledig D.S.O., slechts 3 eerste elftallers maakten deel uit van de ploeg, toog Zondag naar Overloon, tot het spelen van den competitiewedstrijd tegen S.S.S. Zooals te verwachten was, kon deze combinatie het niet bolwerken tegen de stoere Loonsche ploeg. Overloon bleef met 4—2 de meerdere. Morgen moet D.S.O. naar Wans- sum en, indien niet vollediger wordt opgekomen geven wij hun ook daar niet veel kans op succes. Is, mét de kans op het kampioen schap, de fut bij de D.S.O.'ers soms ook verdwenen? oprechte landelijke bevolking. Als een goede herder ging hij weldoende rond tusschen zijn geestelijke schaap jes, niet alleen als vriend en raad gever maar dikwijls, zeer dikwijls ook als trooster en stille helper bij nood en armoede. Al meermalen is in dit weekblad de welverdiende loftrompet gestoken over den dierbaren overledene, we behoeven dit dus niet meer te her halen. De mooie, nieuwe kapel, de door zijn ijver steeds toenemende bedevaart, de buitengewone gastvrij heid, waarmede hij jong en oud, arm en rijk, steeds heeft ontvangen, de zware offertjes, die hij dikwijls niettegenstaande zijn moe, uitgeleefd verzwakt lichaam bracht, om altijd vriendelijk en voorkomend te zijn enz., dit alles is alom bekend. Moge het goede voorbeeld, dat hij, steeds als mensch en als priester gegeven heeft een opwekking zijn voor vele anderen Gulden daden zullen ook met gulden letters worden opgeteekend in het Boek des Levens. Wij kunnen deze korte, oprecht gemeende necrologie niet beter be sluiten dan met een uittreksel uit de schoone gebeden welke de H. Kerk in het sterfuur voorschrijft „Christus, de Zoon van den levenden God, geve U een plaats in de altijd bloeiende lusthoven van Zijn Paradijs. Moogt Gij Uw Ver- 'osser van aanschijn tot aanschijn aanschouwen LEUNEN. Alhier werd j.l. Woensdag de eindles gehouden van den pluimveecursus, gegeven door den *heer Vissers, hoofd der R. K. Bijz. School, in tegenwoordigheid van den heer Lecluse, C.V.V. afge vaardigde, het bestuur der eierver- eeniging „Ons Belang" en genoodig- den. Na afloop werd door den heer Vissers gewezen op het belang der kennis op den cursus geleerd en dankte hij de cursisten voor hun trouwe opkomst en oplettendheid. Hierna nam de heer Lecluse het woord, om namens de C.V.V. den heer Vissers te bedanken, voor de lessen door hem met zooveel enthousiasme en naar hij vermeende met zeer veel vrucht gegeven. Hij drukte de cursisten vooral op het hart het geleerde in toepassing te brengen op hun bedrijf, om dit zoo rendabel mogelijk te maken. De voorzitter der afdeeling, de heer Buyssen, het woord nemende, bedankte alle aanwezigen voor hun belangstelling, richtte een woord van welkom tot den heer Lecluse, die de belangen der C.V.V. zoo zeer be hartigde, sprak een woord van dank namens bestuur en cursisten tot den lesgever, den heer Vissers, voor de degelijke lessen en voor extra werk voor den cursus besteed, waarna hij deze eindles sloot met den christe- I jken groet. YSSELSTEYN. Uit het jaarver slag van den secretaris van den Boerenbond te Ysselsteyn ontleenen wij het volgende Over het afgeloopen jaar werd omgezet voor een bedrag van ruim f 110.000, terwijl er, zij het een kleine, winst gemaakt werd. In aanmerking genomen, dat de meeste leden hun eigen granen en aardappelen wegens de lage prijzen zelf opvoerden en dus zelf weinig maismeel, sojameel en dergelijke voederartikelen behoefden te koopen, beteekent dit toch nog een flinke vooruitgang in den omzet. Tot voorzitter werd met algemeene stemmen herkozen den heer P. J. v. Dijk. MERSELO. In aanmerking ge nomen de velerlei gelegenheden tot uitspanning en vermaak, die in het winterseizoen aan de orde van den dag, of liever van den avond zijn, was beide avonden de uitvoering, gegeven door onze Tooneelclub, goed bezocht. En wij durven gerust beweren, dat de aanwezigen allen genoten hebben. Het blijspel „Het kostbare Leven," hoewel voor enkele jaren nog eens opgevoerd, viel zeer in den smaak. Ook de Fanfare kweet zich uitstekend van hare taak. OVERLOON. Het zoontje van H. P. alhier had het ongeluk van een auto, waarop het kind was ge klommen, te vallen met het nood lottig gevolg dat het bewusteloos met een gapende wonde aan het hoofd gevonden werd. De hulp van een dokter moest worden ingeroepen. In den loop van het jaar zal hier nog al gebouwd worden. Twee boerderijen en een winkelhuis zijn reeds in aanbouw. Tevens hoorden wij nog dat er een vijftal bouwver gunningen nog onder behandeling zijn, zoodat voor de bouwvakarbei ders hier nog werk genoeg is. Op de gehouden vossenjacht werden door de heeren jagers een tweetal vossen bemachtigd. Aanrijding met doodellyk gevolg. HORST. Dinsdag stond voor de Rechtbank te Roermond wegens het veroorzaken van den dood van Th. Dijkmans en het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld aan J. Theelen terecht de 24-jarige chauffeur, E. Th. A. S. van hier. Bij dagvaarding was ten laste gelegd, dat hij in den avond van 3 November j.l. bij de boerderij „Dennenoord" onder Grubbenvorst op den weg Horst-Venlo, met een leedgedeeld met die eenvoudige,door hem bestuurd en aan zijn pa- De ZeerEerw. Heer Frans Cremers. de om zijn vriendelijke gastvrijheid wel bekende Rector te Smakt, is Dinsdagmiddag 1.1. zacht en kalm in den Heer overleden voorzien van de laatste H. H. Sacramenten. Ofschoon zijn ziekte gepaard met hooge ouderdom den laatsten tijd niet veel hoop meer gaf, zoo leefde toch nog bij velen de stille ver wachting, dat de Hemel hem nog kracht en sterkte zou geven om den dag van zijn „Gouden Priesterfeest" hier op aarde te mogen vieren. Het heeft echter niet zoo mogen zijn slechts eenige weken scheidden hem van dien grooten dag Gods wegen zijn onnaspeurlijk, ook hij werd opgeroepen om verantwoording af te leggen en hij ging zonder vrees. Gezuiverd, evenals het goud door het vuur. door ziekte, zwakte, pijnen met zeer veel geduld en groote overgeving gedragen, is zijn brave, vriendelijke priesterziel verschenen voor den Oppersten Rechter! Het lijdt geen twijfel of hij zal in dien Oppersten Rechter een liefde vollen Vader gevonden hebben en wellicht heeft de H. Jozef, voor wiens eer en glorie hij hier op aarde bijna vijftig jaar gewerkt heeft, hem reeds de tenten der eeuwige geluk zaligheid binnengeleid en hem een gouden krans, schitterend van edel gesteente, om de slapen gedrukt. Maar toch, hij is van ons heen gegaan... Smakt en het naburige plaatsje Holthees zijn in diepe rouw, Wij beseffen dikwijls dan eerst goed wie er van ons is heengegaan, wanneer hij van ons is heen gegaan. Bijna vijftig jaar'heeft hij lief en troon, den notaris E. van hier toe- behoorend motorrijtuig zoo roekeloos, onhandig, onvoorzichtig en onoor deelkundig heeft gereden, dat hij eerst Jac. Theelen, die ter rechter zijde van den weg voortfietste aanreed, zoodat deze kwam te vallen, een arm brak en hij vervolgens een 50 M. verder ter andere zijde van den weg tegen een boom bots te, zijn auto kantelde en. de mede- inzittende Th. Dijckmans een schedelbasisfractuur bekwam en vrij spoedig overleed. S. was ter zitting verschenen en verklaarde, door het scherpe licht van een hem tegemoetkomende fiets te zijn verblind. Hij had met kracht geremd en was toen de macht over zijn wagen kwijt geworden. Langs den weg had hij geen personen ge zien. Opperwachtmeester F. van Berlo, die een uitgebreid onderzoek had ingesteld, had ter plaatse op den weg geconstateerd, dat een fiets op het niet verharde gedeelte een in keeping in den weg had gemaakt. Dit was op dezelfde plaats waar de aanrijding van Th. zou hebben plaats gehad. Even verder had ook een auto zeer hard geremd en was daar door blijkbaar vooruitgegleden. De plaats waar de auto tegen den boom was gebotst en gekanteld op den weg lag, was ongeveer 500 M. voor bij de plaats waar Th. zoude zijn aangereden. Dr. Hulst uit Leiden gaf een uiteenzetting van de oorzaak van den dood van Dijkmans, terwijl Dr. Janssen uit Venlo, het aan Th. toegebrachte letsel, hetgeen wellicht niet meer geheel zal herstellen uiteenzette Get. G. van de Winkel, land bouwer, te Sevenum, reed met Theelen huiswaarts. Toen hij een auto van achter hoorde 'naderen en het licht daarvan zag, hoorde hij een slag en meteen passeerde hem rakelings een auto, die slingerde. Hij stapte af en vond achter zich zijn vriend Th. langs den weg liggen. A. Reijnders en M. Vervoort uit Grubbenvorst, waren eveneens dien weg per rijwiel gepasseerd. Ook zij werden rakelings gepasseerd door een auto. Het O. M. achtte het ten laste gelegde van dood door schuld en het toebrengen van lichamelijk letsel bewezen. Hij acht echter de roe keloosheid zoo groot, dat hij meent, een straf van drie maanden hech tenis en een jaar ontzegging om motorrijtuigen te besturen te moeten requireeren. Verdediger Mr. Tripels pleitte clementie. Uitspraak Dinsdag a.s. Limburgsch varkensstainboek. Het jaarverslag van het Limburgsch varkensstamboek vermeldt, dat in 1929 het ledental met 56 vermeer derde en thans 244 bedraagt. Er werden ingeschreven 721 stuks V. D. L. en 52 stuks Gr. IJ. De; handel in fokvarkens ging goed. Veel dieren werden naar België verkocht. Uit Westfalen werden veel fokdieren geïmporteerd, n.l. 42 beeren en 15 zeugen. Productie en uitvoer van bacon. De directie van den landbouw deelt mede, dat gedurende de dagen van 6 tot 12 Februari zijn geslacht voor baconbereiding 12990 varkens, (voorafgaande 7 dagen 15365) terwijl werd uitgevoerd bacon, afkomstig van 15415 (17322) varkens. Gaslucht te Roermond. Dinsdag eichte de Officier van Justitie te Roermond tegen den ge wezen Directeur der gemeentelijke gasfabriek A. B. te Ans (B.) wegens het aannemen van steekpenningen van de firma's G. Wilson te Am sterdam en N. V. Gautsch te'sHage f 200 boete of 30 dagen hechtenis, Het totaal aangenomen bedrag aan steekpenningen liep in de duizenden. Verdachte B. was reeds sinds 1924 gepensioneerd. Mr. Tripels pleitte op grond van onjuiste dagvaarding vrijspraak. Uitspraak Dinsdag a.s. Brand. Woensdagnacht heef tin de sigaren fabriek der firma Steuns aan de Kapellenlaan te Roermond een hevige brand gewoed. De droogkamer en de voorraadkamer zijn totaal uitge brand. Ongeveer 160.000 sigaren gingen verloren. De verzekering dekt de aanzien lijke schade. Het telefoongebruik verminderd. Het ingevoerde gesprekkentarief voor lokale telefoongesprekken heeft in de maand Januari zijn invloed in groote mate doen gelden. In deze maand is te Maastricht het aantal gevoerde gesprekken met ongeveer 25 a 30 pCt. verminderd, Op andere plaatsen schijnt het telefoongebruik nog sterker vermin derd te zijn. Zoo zou in Alkmaar bijv. het aantal gevoerde gesprekken 50 pCt. minder zijn dan het vorige jaar. Natuurlijk kan deze vermindering voor een deel worden toegeschreven aan den oogenblikkelijken indruk, dien 't invoeren van het gesprekken tarief heeft gemaakt, waardoor men plotseling sterk ging bezuinigen. Smokkelen. Beambten hebben achter Haanraden 3 Duitsche smokkelaars aangehouden. Ze hadden 160 Kg. koffie en tabak, die in beslag genomen werden, frauduleus uit Kerkradè over de grens gebracht. De moordzaak Blydorp. Naar de Msb. verneemt heeft de 4e Kamer van de Rotterdamsche Rechtbank Donderdagmiddag terwijl zij opnieuw had te oordeelen over de verlenging van de hechtenis tegen den verdachte Willem Visser in de moordzaak Blij dorp, met één maand, het besluit genomen de hechtenis niet te verlengen. De verdachte is daarna op vrije voeten gesteld. Dreigende staking te Deurne. In de steenfabriek der firma Wil- lems—De Koning te Deurne dreigt een arbeidsconflict, daar de arbeiders niet accoord gingen met de aange boden loonsvoorwaarden. Een deel der arbeiders is ontslagen. Door den R.K. Steenfabrieksarbeidersbond „St. Stephanus" is een ultimatum gesteld, waarbij vóór 21 Februari intrekking van het ontslag wordt geëischt. Bij niet-inwilliging zal een staking voor het geheele bedrijf worden geprocla meerd. Een vrachtauto door den trein versplinterd. Zondagnacht is op den spoorweg overweg nabij de staatsmijn Maurits te Lutterade de vrachtauto van den ondernemer H. Solberg uit Beek, door een passeerenden extra sneltrein (den Opera-trein uit Aken) gegrepen en totaal versplinterd. De inzittende liep slechts lichte verwondingen op. De dienstdoende baanwachter had de slagboomen niet gesloten. Aan do gevolgen overleden. In het R. K. Gasthuis te Eind hoven is overleden de 28-jarige hoefsmid J. F. van Rooy, uit Woenssel, die Dinsdagmiddag met zijn motor in het Villapark tegen een kar gereden was en daarbij zijn ruggegraat. ernstig gekwetst had. Het slachtoffer was pas drie maanden gehuwd. De iepziekte. De laatste weken zijn in Nijmegen tal van mooie iepen geveld, die door iepziekte min of meer ernstig waren aangetast. Groote laangedeelten hebben hun sierraad verloren, zoo is b. v. een groot deel der boomen gerooid langs het bovengedeelte van den vroeger zoo fraaien Berg en Dalschen weg. In totaal werden niet minder dan 700 boomen omgehakt. Centrifuge gesprongen. In de fabrieken der Hollandsche Kunstzijde-Industrie te Breda is een centrifuge, die dient voor het afschei den van zouten uit elkander gespron gen op het oogenblik van ploegver- wisseling. Een der arbeiders zekere Roks uit Etten, werd zoodanig door een weggeslingerd stuk ijzer getrof fen. dat de dood onmiddellijk intrad. R. is 34 jaar en laat een vrouw met 5 kinderen na. Dipkteritis te Oude-Pekela. Te Oude-Pekela zijn Woensdag drie nieuwe gevallen van diphteritis geconstateerd. Bovendien werd ei een zesde sterfgeval aangegeven. Misbruik van vertrouwen. Aan het zusterklooster te Geer- truidenberg meldde zich iemand aan die trachtte potlooden te verkoopen, Hij hing daarbij zoo'n treurig ver haal van zijn levensomstandigheden op, dat de zuster-portierster tenslotte wat van hem kocht en zich verwij derde om het benoodigde geld daarvoor te halen. Terugkomende miste zij een missie busje daar ook de venter niet meer te zien was, verdacht zij onmiddellijk dezen van den diefstal en liep hem achterna. Eenige voorbijgangers, op den koopman opmerkzaam gemaakt, ble ven hem volgen, totdat een agent hem in bewaring nam. Hij is voorloopig in arrest gesteld. Opvoering van de snelheid der electrische treinen. Behalve dat door directe inscha keling van de maximum snelheid de rijtijd der electrische treinen verkort wordt, worden ook van nu tot en met Zaterdag a.s. proeven genomen om met den a.s. zomerdienst, (15 Mei) der Ned. Spoorwegen de treinen met. grootere snelheid te laten- rijden. Met verschillende electrische trei nen, bestaande uit zes en acht rijtuigen, worden onder leiding van ingenieur H. Goedhart, op de baan vakken den Haag - Leiden - Haarlem Amsterdam proeven genomen of het mogelijk is de electrische treinen met nog grootere snelheid te vervoeren. In de cabines der treinen zijn bijzondere snelheidsmeters geplaats, om de snelheid per seconde na te kunnen gaan. Met een snelheid van 100 K. M. per uur werd de afstand Leiden-den Haag in 11 minuten, Leiden-Haarlem in 18 minuten en Haarlem-Amsterdam in 12 minuten afgelegd, terwijl de heele afstand Den Haag-Amsterdam in 42 minuten werd afgelegd. Ook met de snel-stoptreinen, de z. g. locaaltreinen worden tusschen Leiden en Warmond proeven geno men of het mogelijk is de snelheid te vergrooten. Onkruid in buiirman's akker. De 25-jarige landbouwersknecht, uit Linschoten, werd door den politie rechter te Utrecht veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Hij ging van dit vonnis in hooger beroep en Dinsdag veroordeelde het Amster- damsch Gerechtshof hem tot een gevangenisstraf van 14 dagen. De procureur-generaal had' bevestiging van het vonnis geëischfy IJsslachtoifoir. Men meldt uit Enschede: Woensdagmiddag is de 16-jarige Sprakel bij het schaatsenrijden op een zg. „kleigat" door het ijs gezakt en verdronken. Eenigen tijd later werd zijn lijk opgehaald. Inbraak. Woensdagnacht is inbraak gepleegd bij den heer Galis Oudijk in de ge meente Westwoud. De bestolene is penningmeester van het Armbestuur en had als zoodanig een bedrag van f 7000 in bezit, welke som ontvreemd Tevens worden familiejuweelen vermist. Koudegolf in Spanje. Van de 49 Spaansche provincies melden op het oogenblik 37 provin cies een temperatuur van vele graden onder nul. In de provincie Avila heerscht sedert drie dagen een koude van 20 graden onder nul. Talrijke dieren zijn aan de koude ten offer gevallen en doodgevroren. Een dergelijke koudegolf, die ver scheidene dagen aanhoudt, is in Spanje in geen jaren voorgekomen. Veerpont omgeslagen. Uit Boekarest wordt gemeld, dat op den Donau een veerpont is om geslagen, waarbij elf personen, die zich op het vaartuig bevonden, ver dronken. Alleen de kapitein wist zich te redden. De werkloosheid in Engeland. Het aantal werkloozen bedroeg op 10 Februari 1.520.000 of 11.402 meer dan de week tevoren. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: Verschillende boerenknechten, boerendienstmeiden en burgerdienst meisjes voor dadelijk en later. Kleermakersleerlingen voor Venr Paardenknechten voor Venray en andere plaatsen. Burgerdienstmeid voor Helmond, Oss, Boxmeer, Vierlingsbeek, Horst Boerenknechten voor Velden Leerlingbakker voor gesticht. Timmermansknecht 2 a 3 j. a. 't vak Bakkersknecht voor Maashees. Koperslagersknecht voor Venray Schilder voor Well. Timmerlieden Venray en Overloon Bieden zich aan Losse arbeiders of grondwerkers. Chauffeurs. Burgerdienstmeiden voor Venray. Werkmeisjes.- Boerenknecht voor dadelijk. Werkmeisje 3 dagen per week. Slagers, worstmakers, darmbewer kers, magazijnbediende, machinist. Leerling-electricien. Onder voor de roep ik China, all toe. fr.Al} 14 voor de ,i woon hai ,1 dervondei ;r lies van m BEi Een zosbi was ons opbeuring In het Eerw. Heete Zusters, en leden Boeren e o ging- BUBBUwn STAHD VSïftAY van 14 tot 21 Febr. GEBOREN: Peter J. H. Jacobs, Vellum. Anna P. W. Leijssen, Schoor. Martinus J. v. d. Heuvel Langstr. Gerardus Fr. Claessens,Oostrum. Gertruda J. G. v. Mijel, Lieseven. Mathias M. P. v. Rijswijck Oirlo. Arnoldina W. M. Janssen Markt. GEHUWD S. M. H. Claessens, 34 jaar en G. P. H Custers, 24 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN H. B.C. Emonds, OudeOostrum- scheweg. M. Philipsen, echtgen. van A. Jacobs, Kl.-Oirlo. A. M. Jansen, wed. v.J. Coopmans 75 jaar, Hiept. P. Chr. Cremers, 75 jaar, R. K. Priester, Smakt. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. Parochiekerk Morgen Zondag 8 uur leesmis voor Grada Emonts als lid der Maria-congregatie, 2 uur kleine Con gregatie, geen herhalings-catechismus, 3 uur Lof waarna vergadering Apos tolaat des Gebeds. Maandag half 8 Jaarg. voor Peter Camps en Echtgenoote, 8 uur lees mis, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Willem Smits en Echtg., 8 uur Jaarg. voor Engelbert Wismans. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor de Echtger.oote van Herman Timmerman, 8 uur besteld Jaarg. voor Maria van de Voort, 9 uur gezongen H. Mis voor de levende en overl. leden van de Boerenleen bank. Donderdag 7 uur te Veltum H, Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Catharina Mölders. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Jac. Bistervels, 8 Jaarg. 2e klas voor Gerard Wismans Maria Thielen, Maria en Francisca Wismans. Zaterdag komen de jongens der 4e en 5e klas en de meisjes der le en 2e klas te biechten, half 8 besteld jaarg. voor Peter Laurensse, echtg. en overl. kinderen. A.s. Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Dinsdag half 7 leesmis voor de Wed. Coopmans. Paterskerk. Zondag 5, 6, en 7 uur H. H, Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis voor de leden van de Aartsbroederschap v. h. Koordje, kwartover 9 H. Mis en Vergadering Derde Orde, Mannen, half drie Vergadering vrouwelijke Derde Orde. In beide vergaderingen zal de inkleeding plaats hebben. Na de Hoogmis processie, kwart na 4 gez. vespers, 5 uur Lof. Dinsdag 2e Dinsdag der novene, 7 uur Hoogmis ter eere v. d. H, Antonius, toespraak en gebeden der novene. 6 uur Lof. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en H. Kruisweg. Gedurende de Vastenavonddagen le beginnen met Zondag zal in deze Kerk het 40-urengebed wor den gehouden.^ St. Antonius-Patronaat. Laatste Zondag der maand dus Spaarbankboekjes inleveren. Onafge- teekende boekjes kunnen niet worden aangenomen. De leden der Jongelingen-vereeni- ging worden er nogmaals aan herinnerd dat zij vóór acht uur moeten aanwezig zijn. Tot ons diep leedwezen overleed heden in het Rec toraat Smakt-Ven ray, gesterkt door de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Heerbroeder, Zwager en Oom de ZeerEerw. Heer Rector te Smakt (par. Venray) in het 76e jaar vanzijn ouder dom en in het 50e jaar van zijn priesterschap. Wij bevelen de ziel van den geliefden overledene aan in Uwe godvruchtige gebeden en Sacrificiën, opdat hij spoe dig ruste in vrede. De diepbedroefde Familie Grubbenvorst WED. A. L. OBERS-Cremers en Kinderen Lottum GERARD CREMERS GERTRUDIS CREMERS- V. D. GOOR en kinderen Blitterswijck ALPHONS CREMERS en kinderen Blitterswijck Kinderen JOH. CREMERS- HAFMANS Tubao (Philippijnen): GERARD MARTENS, Missionaris Roosteren HUBERTUS OBERS, Pastoor Smakt-Venray, 18 Febr. 1930 De Nieuwe Toren op de Smakt! Helaas, de overleden Rector heeft den nieuwen Toren op de Bedevaart- Kapel te Smakt niet meer mogen aanschouwen. Maar zijn hartewensch toch vervuld, de nieuwe toren stond er nog voor hij zijn ziel aan den Heer had weergegeven. Reeds stervend heeft* hij onder- geteekende verzocht namens hem al degenen, die met een aalmoes tot het totstandkomen van dit werk hebben bijgedragen, zijnoprechte en hartelijke dank te betuigen. Moge de H. Jozef het hun honderdvoudig vergelden, waren één van zijn laatste woorden. De nieuwe toren staat er fonke lend, blinkend en schitterend in een nieuw pakje! Hij is een trouwe reproductie geworden van het voor rad torentje, verwoest in een stormachtige Novembernacht. Maar dit torentje zullen de stormen voor loopig niet verwoesten het materiaal, dat gebruikt is, is eerste klas de constructie solieder en stond het vorige torentje meer boven op het dak, dit torentje rijst als het ware op uit het dak, zijn elegante, slanke lijnen de lucht in priemend.... De geachte aannemer, de Heer A, H. Martens, heeft eer van zijn werk I Het is voor bovengenoemde slechts een klein karweitje, maar uit het kleine blijkt dikwijls het fijne. Hij mag er met trotsch op wijzen Moge dit torentje, tot eer en roem van den H. Jozef, nog honderde jaren zijn ranke spits ten hemel ver heffen. P. £r. BALTHAZAR BRöLMANN, Assistent—S MAKT, 's avonds 7 uur in de zaal van de Wed. Arts te Mtrselo. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag over 1929. 4. Mededeelingen, rondvraag en sluiting. Trouwe opkomst verzocht. HET BESTUUR in Nam. 6 io Venr Half 7 7 u.Pafe AGE U Notulei Jaarver Rappo s tabfliteit lid dezer de heer Verderk Rondv Sluitin Na a.flo ongeveer Venray beschermd gemeene houden De led 1 belang woordig spreker Heer Ir. ornitholoe lenkundi gen met Rupst Vogl 62 om 4 ui DRIKS, Bei f alles ver V/orden thuis b Expedü Vlap I 8'

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2