Sariapte^n Gesprongen Handen| r Een praatje over winterhanden, wintervoeten en AKKER's Kloosterbalsem Bij Gevatte Koude Gemengde Berichten Van de Christoffel- avonden. Mar Winterhanden, wintervoeten, winterteenen, winterhielen, gesprongen handen, kloven in vingers of handen, gesprongen lippen, winterooren, schrale huid: al deze winterplagen ontstaan, doordat er vergiften zich hebben vastgezet in Uw weefsels en deze schadelijke stoffen van binnen uit Uw huid prikkelen, waardoor deze rood wordt, opzet, barst, waarna de bekende verwondingen onstaan. AKKER's KLOOSTERBALSEM is een bijzonder bestrijdingsmiddel, dat niet bijt, om al deze ongemakken in .één nacht te genezen. Dringt door zijn buitengewone samenstelling door de poriën der huid in de weefsels en spieren, om daar de strijd aan te binden met de vergiften en deze ongewenschte stoffen op te lossen, uit het lichaam te verdrijven en zoodoende een vlugge en afdoende genezing te bewerkstelligen. AKKER's KLOOSTERBALSEM stilt de pijn onmiddellijk, geneest in zoo'n korten tijd, dat de gebruikers verstomd staan over de snelle en afdoende genezing en werd daardoor in den loop der tijden wereldberoemd. In potten vanaf 60 cent. Influenza, Griep en Koorts; Rheumatiek Hoofdpijn en Kiespijn W Wettig beschermi Wettig beschermd tegen Vervalschingen Prijs 40 en 75 et. Bij Apoth. cn Drogisten 840—21 stief mijn man. Ik bleef alleen achter met 'n allerliefst kind. mijn Anneke. Ik was arm, doodarm; ik had geen werk en als ik werk had, verdiende ik nog maar enkele centen; het ver- dienst bij de boeren was toentertijd zeer gering. Toen Anneke zeven jaar was en naar de kerk en school moest gaan, had ik gezorgd, dat zij alles had, zooals de andere kindereneen man teltje, een kleedje, een hoedje. Ik had er honger voor geleden om het te kunnen koopenmaar voor schoen tjes had ik geen centen. Ik stuurde Anneke dus den eersten Zondag op haar klompjes naar de kerk. Maar ocharm! Toen de Mis uit was, kwam Anneke weenend naar huis.... de andere kinderen hadden allemaal naar haar gekeken en haar uitgelachen, omdat zij de klompen aan had. Anneke was een stil, schuchter kind, haar tranen deden mij zoo'n pijn. Wees maar stil, Anneke, zei ik, den volgenden Zondag zul jij schoen tjes hebben, net zoo goed als de andere kinderen. Ik had het beloofd en ik wilde mijn kind niet teleurstellen... maar waar zou ik geld krijgen om schoen tjes te koopen In ons dorp durfde ik niemand iets vragen, daarvoor was ik te bang... toen ben ik gaan loopen drie uren ver en dan in een dorp waar me niemand kende, ben ik van deur tot deur gegaan om 'n centje te vragen... 't moest, 't was immers voor mijn kind- Den volgenden Zondag had Anneke schoentjes en fier stapte ze naar de kerk. Doch 't feit dat ik gebedeld had, scheen uitgelekt te zijnhoe, dat weet ik op vandaag nog niet en na de hoogmis riepen eenige kinderen mijn Anneke na Die heeft ge bedelde schoenen aan. Och, wat 't arme kind huilde, toen ze thuis kwam. Moeder, vroeg ze, is het waar en hebt u de schoentjes gebedeld Ik durfde niet liegen... en zwijgend drukte ik mijn arm kind aan mijn hart. Maar Anneke was slim voor haar jarenze begreep, dat het waar was en dat zij met gebedelde schoentjes naar de kerk geweest was. Het kind schaamde zich diep: ze was zoo fijngevoelig. Ik kon haar met geen mogelijkheid meer naar de school en de kerk krijgen mijn Anneke kwijnde en werd ziek en een half jaar later werd ze naar 't kerkhof gedragen. Zie, jongen, zoo besloot Trien haar verhaal, dat is de geschiedenis van die schoentjes. Bang, dat ze in mijn huisje, waarvan de deur slecht sluit, gedurende mijn afwezigheid de schoentjes zouden stelen, sleep ik ze overal mee... De menschen hebben mij en mijn kind veel kwaad gedaan, maar ik heb hun dat al lang vergeven. Ik vraag van de menschen niets anders dan een stukje brood, zoolang als Onze Lieve Heer mij het leven gunt... Toen Trien uitverteld was, zag ik, dat mijn goede moeder de tranen in de oogen had. Jongen, zei ze dan, wees toch later als je groot bent, goed voor arme menschenarme menschen heb ben veel leed in de wereld. De les van moeder zaliger heb ik nooit vergeten. v\o^ 757-9 was, zette zij een nachtlicht op eene tafel, dicht bij de deur. Het arme kind kon niet slapen. Zij zeide al hare gebeden op; als zij ten einde waren, begon zij op nieuw maar altijd stond de ge stalte van den bedelaar vóórhaar oogen, en zijn dof gebrul weer galmde nog in nare ooren. Zoo gingen drie uren voorbij. De diepste stilte heerschte in het dorp; want op het land brengt de arbeid van den dag een diepe rust voor den nacht aan. De haan kraait niet, dacht Anica, en toch moet het middernachtzijn. Hemel, wanneer zal de dag aan breken, als een geliefde en lang verwachte vriend? Wanneer zal de zon weder rijzen Wordt vervolgd. Dat was Zondagavond j.l. nu weer eens een ouwerwetsch prettig „Concert." Van frissche vroolijkheid, zonder wanklank, en met een zaal zóó vol, dat men dachtméér moeten er niet komen, anders weten ze er geen raad mee. De beschermheer, de heer P. J. Janssen, leidde den avond in. Zater dag had dit de Voorzitter gedaan, de heer H. Timmermann. Beide sprekers huldigden naar verdienste, zonder overdrijving, de verdiensten van „Sint Christoffel"; wezen 'op de lichamelijke en moreele voordeelen van het gedisciplineerd turnen. Het spreekt vanzelf, dat de voortreffelijke leider der Turndub een hartelijk woord van innigen dank had in ont vangst te nemen. A.s. zomer valt Venray de eer te beurt van het Bondsfeest. Moge dan gansch Venray samenwerken De onlangs opgerichte Mandoline club liet zich voor 't eerst in openbaar hooren. En werkelijk met verblijdend succes, dat hoopvolle verwachtingen doet koesteren. Den ganschen avond vroolijkte deze Club de mooie praestaties op der Gym nasten. Wat gaat „Sint Christoffel" voor uit Wat werken deze turners mooil Dit is, in één woord weergegeven, de totaal-indruk van alle aanwezigen. Heel aardig en lief was de reidans der allerjongste turnersbizonder „Ik heb mijn wagen volgeladen." We hopen dat er voortaan steeds zulk een nummertje op 't program van „St. Christoffel" zal staan. In 't Clublied wordt gezongen „Sint Christoffel, hou je taai! Iedereen de reuzen-zwaai 1" Deze wensch begint aardig in ver vulling te komen. Dit kon men con- stateeren bij het prachtige nummer „Toeren aan den Rekstok." De „acrobatische krachttoeren" deden het publiek verbaasd staan. Onvermoeid, en met de plezierigste afwisseling, voerden de lenige of krachtige acrobaten de stoutste stuk ken uit. Met het „Tremplin-springen der Middenafdeeling" gaf de heer H. W. van Aarssen, zooals de Voorzitter opmerkte, een gymnastiekles op het tooneel zulks op vereerend verzoek. De minder bekwamen werden niet achterbaks gehouden. Dit was zeer leerzaam en ook nu en dan niet onvermakelijk. Als ge in sportbladen Standen en Pyramiden ziet gefotografeerd en met ophef geprezen, dan denkt ge dik wijls eere aan Venray, dat op dit gebied zoo velen ver vooruit is Dat waren deze avonden inderdaad „nieuwe" Pyramiden, van stoute en artistieke opvatting 1 Wat is het een goede gedachte geweest om den hoogst bekroonden Humorist Willy uit te noodigen'.Nu niet dat onvermijdelijke lange wach ten; nu werden de Turn-oefeningen alleraangenaamst afgewisseld. Ja, alleraangenaamst, want Humorist Willy is een voordrachtskunstenaar van het goede genre. Hij heeft het hart van Venray's publiek gestolen. Men ziet hem graag terug, dat is zeker. Een volgenden keer moest men hem verzoeken om de stem wat meer uit te zetten, ter wille van degenen die zich heel achter in de zaal bevinden. Dit kan zeer gemak kelijk, want Humorist Willy kan, indien hij dit maar weet, beschikken over een benijdenswaardig helderen krachtig geluid. Het kleuren-licht van den schijn werper voldeed zeer goed, en wordt, naar wij vernamen, nog verbeterd. Schrijver dezes heeft meermalen een verslag gegeven van een „Sint Christoffel"-uitvoering en dan, als iets hem minder was bevallen, dit ronduit gezegd. Maar deze uitvoering was onberispelijk, was af. Een pracht van een uitvoering. „Sint Christoffel", voorwaarts marsch! Een vriend van de Turners. Jubileum Harmonie Njjmeegscli Yry willigerskorps. Zondag werd in de Vereenigingte Nijmegen het zesde lustrum van de Harmonie N.V.K. op feestelijke wijze gevierd. Ter receptie sprak de heer mr. G. Smeets namens het eere-comité en bood als feestgave een cadeau onder couvert aan, waarna nog vele anderen hunne gelukwenschen annboden. De uitslagen van het ter gelegen heid van dit jubileum gehouden solistenconcours luiden Eerste afdeelingle prijs; R.M Driessen, Groesbeek; J. Wijnveld, Velp; Chr. Kok. Maurik. 2e prijs Ph. van Schaik, SpankerenF. H Ehjzen, Eindhoven; H. T. Hugens, Rotterdam; G. Horsveld, Soest. 3e prijs F. J. v. d. Broek, Afferden (G.)! J. J. van Os, Maurik. Afd. Uitmuntendheid le prijs P. Cuypers, Lottum; M. J. v. Laar, Beek en Donk. 2e prijs J. v. d. Broek, Soest; C. Rietveld, Rotter dam Eug. Sijbers, Venray H. J. Scholtjens, Dieren. 3e prijsWim van Vechel, Beek en Donk. Eere-afdeeling le prijs: Henri Siebers (een 13-jarige clarinetspeler), Boxmeer; M. v. Dooren, Weert (L.); J. Knoopen, Beek en Donk; G. Kpenders, LottumJ. H. Ghelen, SchaesbergJos. Smits, Lottum. Afdeeling superieurs: le prijs: G. Stenzen, Maashees Iz. Jh. Haartsen, •Jr., Dordrecht; Karei van Haren, Boxmeer J. Lamers, Nijmegen en P. J. van Doorn, Weert (L.). Familie-oorlog te Maashees. Voor de rechtbank te 's Bosch had zich te verantwoorden K. E.. koopman te Maashees, verdacht ter zake, dat hij op 20 September 1929 te Maashees opzettelijk zijn schoon zoon J. A. Goossens te Maashees, met een hard voorwerp getroffen heeft, waardoor de getroffene zwaar lichamelijk letsel bekwam. Goossens dreigde zijn schoonva der. „Ik zal je kapot maken", en verdachte deed evenzoo. Deze nu had het eerst de kans gekregen en had zich terdege aan Goossens vergrepen. De mishandelde verklaarde 1000 gulden uit te loven voor wie iets kwaads van hem kon zeggen, wat waarheid bevatte Bij zijn verwon ding waren vier dokters te pas gekomen. Hij had in 45 dagen niet kunnen werken en bracht de nota's mee betreffende de onkosten,gevolg van den aanslag, die, wonder ge noeg, nog goed was afgeloopen. Getuige vroeg f200 schadever goeding. De president adviseerde aan Goossens bij het Kantongerecht te Boxmeer een civiele vordering van voormeld bedrag te vragen, na zich eerst van een acte van onvermogen op verzoek te hebben voorzien. De dokter uit Boxmeer, als getui ge-deskundige gehoord, gaf een uiteenzetting van de wijze van verwonding op den patiënt aange troffen. De eisch wegens mishandeling met zwaar lichamelijk letsel luidde een jaar gevangenisstraf. Verdachte, die bleef ontkennen, zeide de straf niet aan te zullen nemen. Wacht de uitspraak maar eerst eens af, aldus de president. Uitspraak 20 Febr. a. s. Geen carnavalsoptocht te Maastricht. Waarschijnlijk zal ook dit jaar geen Carnavalsoptocht georganiseerd worden door de Carnavalsvereniging. De Weerter wegenkwestie. Van den hoofdingenieur-directeur van den Waterstaat in Limburg werd door het gemeentebestuur van Weert de mededeeling ontvangen, dat de nieuwe verkeersweg van den bestaan- den rijksweg WeertEindhoven zal aftakken ongeveer bij K.M.-paal 61 verder zal loopen ten noorden van de school te Hushoven om vervol gens de Zuid-Willemsvaart met een hooge brug te kruisen op ongeveer 300 M. ten N.O. van de Bies ter ophaalburg. Verder snijdt de weg dan den weg Leuken-Biest om even ten Oosten van K.M.-paal 19 weer op den bestaanden weg aan te sluiten. De Weerter draaibrug blijft in ieder geval behouden. Jongen door auto overreden en gedood. Maandagmiddag te omstreeks kwart voor vijf werd aan het Buiten- damsterdiep te Groningen, de 13-jarige I. E., die achter een auto den weg wilde oversteken door een anderen uit tegenovergestelde richting komen den auto overreden en vrijwel op slag gedood. 100-jarige overleden. In den ouderdom van 100 jaar overleden de heer Beerd, Akster, oudste inwoner van Oldebroek. Nekkramp. Het halfiarig dochtertje van den heer J. te Assen, is tengevolge van nekkramp overleden. Tuinbouw in Drenthe. Nu de eerste proefnemingen een goed resultaat opleverden, begint men in de omgeving van Nieuw Amsterdam met den bouw van kas- Op het voorbeeldbedrijf „Op bouw" van de Centrale Vereeniging voor den opbouw van Drenthe, verrijst een kas, welke gedeeltelijk verwarmd kan worden. Hierin kan men dus proeven nemen zoowel met cultuur in koude als in warme kas- Voor rekening van de Groen van Pinstererstichting, welke zich bezig houdt met de verstrekking van land met woning geschikt voor landar beiders en tuinders, wordt thans te Klazienaveen aan de Molenwijk een fiinke tomatenkas gebouwd, welke tevens als komkommerkas kan worden gebruikt. Ook in de omgeving van Coe- vorden wordt de bouw van kassen overwogen, terwijl voor het voor beeldbedrijf in den Scheerschen polder moeite wordt gedaan om een kleine kas te krijgen of een witlofketel met buizen. Wij vernemen,, dat ook de R. K. stichting tot verstrekking van plaatsjes in eigendom en huur „Drenthe Vooruit" den bouw van een warenhuis aan het voorbereiden is. De papegaaienziekte in Amsterdam In het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam zijn Zaterdag opgenomen drie leden van een gezin, wonende de Spechtstraat (Noord.) Een der patiënten heeft vermoedelijk long ontsteking. In hun woning is vprige week een papegaai overleden. Daar nu een symptoom van de papegaai enziekte vaak longontsteking is. is het niet uitgesloten, dat het dier aan die ziekte leed en de menschen besmet heeft. Een kat van het gezin is overle den na den papegaai. Op die kat is een sectie verricht en het dier bleek aan longontsteking te zijn gestorven, zoodat ook deze besmet zou kunnen zijn. Of men inderdaad met papegaaien ziekte te doen heeft, staat nog niet vast. Intusschen is de geneeskundige dienst waakzaam. Het is de meening vandr. Heijer- mans, dat men aan de hand van de bekende factoren en de verschijn selen, die zich hebben voorgedaan, wel mag concludeeren, dat zich hi^r werkelijk een geval van papegaaien ziekte voordoet. De papegaai, die vermoedelijk het gezin besmet heeft, werd meegebracht uit Zuid-Amerika. waar naar men weet de papegaaienziekte voorkomt Eenstal inbrand. Te Groessen is Maandagavond een groote schuur van den landbou wer Peters in brand geraakt. Vier paarden en 24 stuks hoornvee kwamen in de vlammen om. De brandweer uit Duiven, die spoedig ter plaatse verscheen, stond mach teloos tegenover de vuurzee. Er wordt aan kwaadwilligheid gedacht. Yan een wissen (lood gered Arbeiders van de firma Fring: waren bezig met het delven van kiezel in de Brunsummerheide. Toen de arbeider S. nog alleen werkte had een instorting plaats, waardoor S. bedolven werd. Gelukkig keerden de medearbeiders spoedig terug en begonnen zij terstond het reddings werk. Na eenigen tijd gelukte het hen S. te bevrijden. Hij was reeds bewusteloos, doch na toepassing van kunstmatige ademhaling keerde het bewustzijn terug. Een geraffineerd individu. Eenigen tijd geleden vervoegde zich bij den heer Th., eigenaar van een leerlooierij te Rijen, een net gekleed persoon, die zich K. noemde Hij verklaarde chemiker te zijn en als de heer Th. op zijn voorstellen wilde ingaan zou hij zijn bedrijf der mate reorganiseeren.dat er duizenden en nog eens duizenden meer zouden kunnen worden verdiend. K. wist spoedig het vertrouwen van den heer Th. te verkrijgen. Jammer genoeg kon hij niet aan stonds blijken geven van zijn be kwaamheid, want die vervelende douane aan de Belgische grens had zijn koffers met instrumenten in be slag genomen en ze wilden ze nu niet meer vrijgeven. Als de heer Th hem nu maar vijfhonderd gulden leende, kwam het zaakje wel voor mekaar. Th. leende niet alleen de gevraag de som, doch hij stelde een dusdanig vertrouwen in den man, dat hij hem Ruwe Huid Schrale Lippen Winterhanden Wintervoeten Dooien 30-60 en 90 ct. Tube 80 et. Bij Apoth. en Drogisten op staanden voet in dienst nam tegen een loon .van vijftig gulden per week. Om den man zijn onderzoekingen te kunnen laten doen, werd bovendien naast de fabriek een laboratorium gebouwd. Dat onderzoeken haalde echter klaarblijkelijk vooralsnog niet veel uit. Deze omstandigheid schokte het vertrouwen van den heer Th. in zijn employé evenwel niet. Integendeel, hij stond toe, dat vlak bij de fabriek een stuk grond werd aangekocht en dat de bestekken voor een woning voor den „uitvinder" werden gereed gemaakt. De acte van overdracht van den grond werd Verleden en de grond werd afgepaald. Nu kwamen echter een der laatste dagen een paar personen den „uit vinder" op de fabriek van denbeer Th. bezoeken. Deze laatste ving uit dit gespeek iets op, dat hem tot nadenken bracht. Men noemde zijn employé niet minder dan een op lichter. Th. sprak een der bezoekers in vertrouwen aan en vroeg of het waar was, dat men K. voor een oplichter aanzag. „Jawel", luidde het antwoord, „en we zien hem er niet alleen voor aan, maar hij is het ook. U moet er maar eens met den in specteur van de recherche te Tilburg, den heer Stevens over praten, die weet er genoeg van." Het bleek.dat de „uitvinder" aan den man, die hier aan het woord was, eennieuw procédé voor autolakbespuiting voor vijftig duizend gulden had willen verkoopen, welk procédé natuurlijk waardeloos was. De heer Th. liet er geen gras over groeien en ging direct per auto naar Tilburg. Zijn employé had daar absoluut geen bezwaar tegen. Hij zou in dien tusschentijd even naar zijn notaris te Breda gaan, om wat effec ten op te halen, die hij zou verzil veren om den prijs voor den grond te voldoen. Toen de heer Th. in Tilburg kwam bij de recherche bleek daar al spoedig, dat men te doen had met den ge- raffineerden oplichter K., die eenigen tijd geleden een belangrijke oplich ting pleegde bij de lederfabriek te Oisterwijk en waarvoor hij ander half jaar in de gevangenis had moe ten doorbrengen. Het behoeft wel niet meer gezegd dat, toen de heer Th. met den Til- burgschen rechercheur te Rijen terug keerde de „uitvinder" K. nog niet uit Breda was teruggekomen. Ook later liet hij zich begrijpelijkerwijs niet meer zien. De vogel is gevlogen. Waarheen? Vermoedelijk spookt hij nog in ons land rond. want naar België zal hij wellicht niet gaan, omdat hij ook daar met de justitie nog wat te ver effenen heeft. Men zij voor de practijken van dit heerschap gewaarschuwd. De dokter en de koude douche Een R. K. arts, de heer Th. H. M. Platte te Dordrecht, schrijft in het R, K. Apologetisch tijdschrift „Het Schild" een artikel over de genezingen te Lourdes. en zegt daarbij het volgende over de onder vinding van R. K. dokters in het algemeen „Wij Katholieken van ontwikkeling staan in het algemeen meer scep'.isch tegenover het wonder, dan de niet-geloovigen en de niet-Katholie- ken wel denken. En vooral doen dit de katholieke medici. Het geloo- vige katholieke volk toch is met het wonder vertrouwd, is gewend om bij alles, wat zwaar lijkt, of hun moeilijkheid brengt de hulp van God en zijn heiligen in te roepen en goede uitkomst steeds toe te schrij ven aan hun tusschenkomst. Is er een ziekte in het gezin dan wordt de medische hulp niet versmaad, doch daarnaast, en dit siert den katholiek, komt het vertrouwen in hulp van boven. Zoo gebeurt bet zoo dikwijls, dat men als katholieke arts, practiseerend in een klein gezin in zeer moeilijke oogenblikken zijn vol medisch kunnen heeft toegepast en men met voldoening zijn ingrijpen met succes ziet bekroond. De patiënt, voldaan en gelukkig, dankt den dokter en zegt tevens „Wat heeft die en die heilige heerlijk geholpen, anders was het misschien niet goed gegaan." Dit is voor den medicus wel een kleine douche, doch het vertrouwen van zijn patiënt respecteerend, zwijgt hij en geeft een deel van z'n succes gaarne over aan goede vrienden daarboven. Tegen den niet-katholieken arts zal de katholieke, patiënt zich niet zoo gemakkelijk in dien geest uitla ten, daar hij vreest toch niet begrepen te worden. Zoo komt het, dat de katholieke arts er gewend aan raakt, de heiligen als zijn medewerkers genoemd te zien en bewust van eigen kracht en weten wel heel erg sceptisch tegen over al te spoedige tusschenkomst van bovenaardsche invloeden gaat staan. Zeker het mogelijk ingrijpen van God, rechtstreeks of door zijne heiligen, aanvaardt ook hij, doch dit dagelijks opnieuw ingrijpen zonder noodzaak, daar waar natuur en we ienschap voldoende zijn, ligt niet in zijn opvatting over God. „Vandaar dat al de wondergene- zingen, juist bij den katholieken arts, die de mentaliteit .der katholieken zoo goed kent, zooveel twijfel op roepen. Hulp van boven, Godszegen en bijstand hij aanvaardt dit gaarne doch wonderen, zoo maar gewrocht zonder noodzaak, erkent hij absoluut niet." „En zoo staat de katholieke arts ook tegenover Lourdes. De wonde ren, daar geschied, het mogen dan echte of vermeende wonderen zijn, vinden bij de medici als eerste onthaal een groot sceptisme Moordenaar gearresteerd; Door de Kriminapolizei van Düs- seldorf werd een 30-jarige man ge arresteerd uit Nurnberg afkomstig, die bekende, tusschen de jaren 1921 en 1929 vier moorden gepleegd te hebben. De dader pleegde de moorden op z. g. Wanderburschen. die hij op den weg leerde kennen. Met een verdoovingsmiddel maakte hij eerst zijn slachtoffers bewusteloos vermoordde zij daarna in koelen bloede. Volgens zijn bekentenis heeft hij de omgeving van Darmstadt een moord gepleegd, een andere bij Hannover Linden, een derde bij Travemünde en een vierde tusschen Kevelaer en de Hollandsche grens. De Kriminalpolizei is het onderzoek begonnen. Elke veertig minuten een moord. De commissie ter behandeling van misdrijven heeft het sensationeele feit onthuld dat er in de Ver. Staten elke veertig minuten een moord wordt gepleegd. De commissie adviseert tot een grootere gestrengheid in de wetge ving over te gaan en de bevoegd heid tot het dragen van wapenen tot de politie te beperken. Do Storrit naar Monte Carlo. Met toestemming van den Minister van Defensie heeft een millitaire équipe uit Limburg deelgenomen aan den sterrit naar Monte Carlo. Zij bestond uit kapitein Polis, van Maastricht, en de vrijwilligers mr. Brouwers, Borgharen, A. Pollis, Maastricht en Pennings chef-monteur te Maastricht, allen leden van den vrijwilligen Motordienst. Zij maakten den autotocht Maas tricht Amsterdam Beriijn Warschau Riga Reval vervolgens Reval Warschau - Berlijn Maastricht Monte Carlo, die met de thuisreis ongeveer de helft van den weg Amsterdam Batavia bedraagt. De afstanden werden overal binnen denbepaalden tijd afgelegd. Te Monte Carlo werden zij voor den weg Reval Monte Carlo no. 30 geclasseerd. Zaterdagmiddag om ruim half drie kwamen zij te Eysden weer op Nederlandsch gebied en werden hier verwelkomd door den commandant van den Motor-, Vaartuig-, Luchtvaartdienst. Overste ten Broecke Hoekstra, en een'afdeeling millitairen van den motordienst in Limburg. Overste ten Broecke Hoekstra bracht den deelnemers de gelukwen schen over van den minister van Defensie met hun prachtige prestatie en overhandigde elk hunner een zilveren legpenning. Luitenant G. van Gorkum, uit Roermond, feliciteerde hen namens de afdeeling Limburg van den Mo tordienst en bood hun een lauwer krans aan. De heeren waren zeer tevreden over hun tocht, al was deze soms moeilijk en vermoeiend. Het zwaarste gedeelte was de weg van Riga naar Reval, een lengte van 400 K.M. Hadden zii verwacht, dat de sneeuw hier den weg gelijk zou hebben gemaakt, in het noorden was geen vlokje sneeuw te bekennen, zoodat zij over dezen weg, die slechts bestond uit een karrespoor met de grootste moeite soms slechts 10 a 15 K. M. per uur vooruitkwamen. In de Alpen alleen was zeer veel sneeuw geval len, maar den koudsten dag hadden de deelnemers toen zij in Nederland terugkeerden. Te Riga werden zij hartelijk ont vangen de Letlandsche autoclub had overal langs den weg voor handwijzers' gezorgd, waarop de richting Monte Carlo aangegeven stond. Vooral de laatste dagen waren zeer vermoeiend door het gebrek aan slaap. Herhaaldelijk moesten zij elkander afwisselen. Het was de eenige militaire groep, welke deelnam aan den tocht. De auto was een 15 P. K. Renault, die zich goed heeft gehouden, alleen bij Hameln hadden zij eenig oponthoud wegens een defect. Verduistering l>(j de gemeentekas in Kevelaar. Bij de gemeentekas te Kevelaer zijn verduisteringen ontdekt, welke hebben plaats gehad van 1925 tot 1929 voor aal 50.000 marl De gem rang Meulen.de d< teringen, 1 zt voet. Hij m eei naar Lont zij ski-cursus Zw De dader stee Moraal diei gene, wat ns zeden en g die I mores hee vai begrip mot egri mee gesch idt, geschermd »utl Allereerst op worden di zee te bepaler el valt onder ijle de een goe not verkeerd. i stoot, daa de aanstootelijl ren dus bijna u ke: iWeliswa er iedereen go of slecht vind d< len begint urn oordeel te n Die grens li breede stro ive is, noch gosle midden tus e t een heele 1 en den van ngre jmen i w om behah tm moreele b go nog een nd geven,die delmaat tus d Hierin ::n staf moet* voor elk ijk regels zal i bb Soms k er zaakje vofn volgens volgens deji zins. Dit gker bindende de publiekfoi zoo'n ior de rechtsrek i len bijvoai dirai moéde bi regels ze Toch erke om een n passen, z<j t staat. Toch lig^ü kwesties rechtsregels! den betrouw zijn hart eeuwen Alleen hetjn maatstaf, laat corrijx wanneer ruim of mi^k i£. Dit is digheid k heid, die opzicht onl Ford zey£ afmeten moet weterb maakt. Vat tl zij voor h< hij er uit Ik dank pulator gt ei phrij Dav d mijner ontd< jt door mislu God vefh en voor Judas Mac(|t< aanspoorde* 800 getrou|ii Syrische man sterkt gekomen dig sterven fe onze eer nfe Zwaar Yonge, e gestreden te Thermoj dezelfde, niet van htl bleven er djg werk was JVMJNHAI Zenuw-1 Laxeer Hoofc ROERM Eiermijn v; voerd 4.60( Groote e Kleine ei Eendend VENLO vereeniging aangevoerd Groote e Kleine d Eendenei Ganseier Kippend

Peel en Maas | 1930 | | pagina 6