f Landbouwbond Algem. VergaóeriDg Boerenleenbank Algem. Vergadericg CONCERT met TooneelrttoeriDg Jos. van den Brandt UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs At!)\!/SiaTJ"3lüVlimkL GRADA, zaken GESLOTEN. S. Claus sens P Custers G. Verstralen HEIDE. VENRAY. Fanfare Ons Genoegen OIRLO Kleermaker Hoort een en het groote verschil in weergave valt l1 direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY oneindige wijsheid voor haar 't beste oordeelt, gaf spreekster 't woord aan den Zeereerw. Pater Joël, die zich bereid had verklaard d<? vergadering enkele oogenblikben toe te spreken. In een mooie rede legde de Zeer eerw. Pater uit, hoe Christus ons in alles als Offeraar is voorgegaan, en wij, als Zijn volgelingen, ook met liefde, Hem ter eere. 't offer moeten brengen, dat 't lidmaatschap der Maria-vereeniging voortdurend van haar leden vraagt. De Zeereerw. Heer Pastoor Tielen, geestelijk adviseur der vereeniging, dankte uit naam der aanwezigenden Zeereerw. Pater voor zijn mooie woorden. Ook de Zeereerw. Heer Pastoor drong in aansluiting bij de rede van den Zeereerw. Pater Joël, op 't blij' moedig brengen van offers en offertjes aan. Zoo zou ik U allen willen vragen, aldus de spreker, brengt uw offer door uw aanwezigheid op meer ernstige vergaderingen der Maria- vereeniging, brengt uw offer ook door uw opkomst bij algemeene Commu nies, processies naar Oostrum enz. Met den wensch aan alle aanwezigen voor een verder prettigen, nuttigen avond eindigde de Zeereerw. Heer Pastoor. Hiermede was 't ernstige gedeelte der vergadering afgeloopen. 't Bestuur had 't aanbod der directie van de Lever's zeepfabrieken om een demonstratie met de door haar ver vaardigde artikelen te geven, aange grepen, om haar leden, naast de ernst, ook iets prettigs en nuttigs aan te bieden. De demonstratie werd met veel belangstelling gevolgdveel nuttige wenken werden gegeven, menige huismoeder en toekomstige huismoeder zal op dien avond haar kennis op waschgebied verrijkt hebben. 't Uitloten van enkele mooie prij zen, o.a. van een mooi photo-toestel, was 't slot van dezen mooien, wel geslaagden avond. WAARSCHUWING. Hondenbelasting. Tegen degenen, die in het bezit zijn van een hond en daarvan op 22 Februari a.s. nog geen aangifte heb ben gedaan ten kantore van den Gemeente-Ontvanger en de verschul digde belasting betaald, zal proces verbaal worden opgemaakt. Venray, 13 Februari 1930. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Aanbesteding Gemeentelijken Autobusdienst. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen zal worden aanbe steed voor een termijn van 4 jaren, ingaande 1 Juli 1930 en eindigende alzoo met 30 Juni 1934, het leveren en onderhouden van het benoodigde voor een Gemeentelijken Autobus dienst van Venray-Dorp naar Venray—Station vice versa. De op zegel gestelde inschrijvings biljetten moeten in gesloten en ver zegelde enveloppe vóór of op Vrijdag 7 Maart a.s. elf uur voormiddag zijn gedeponeerd in de daarvoor bestemde bus ter gemeente-secretarie. Onmid dellijk daarna zal in het openbaar ten gemeentehuize worden overge gaan tot de opening der ingekomen biljetten. De toewijzing behoeft niet noodwendig aan den laagsten in schrijver, doch kan aan elk der in schrijvers of ook niet geschieden. De beslissing omtrent de gunning kan door Burgemeester en Wethou ders worden aangehouden tot uiter lijk Vrijdag 4 April a.s. des namid dags zes uur, tot welk tijdstip in schrijvers hun aanbod gestand moeten doen. De voorwaarden, waaronder deze openbare aanbesteding geschiedt, waarbij tevens een model inschrij vingsbiljet, liggen vanaf 18 Februari a.s. ter inzage ter gemeentesecretarie en zijn tegen betaling van f 1.00 ook aldaar verkrijgbaar. Venray 14 Februari 1930. Burgemeester en Wethouders vnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN Electrificatie Merselo. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den, dat op Vrijdag 21 Februari 1930, des avonds 7 uur, in de zaal van de Wed. Arts te Merselo eene vergade ring zal gehouden worden met de inwoners van Merselo, waarin de noodige inlichtingen gegeven zullen worden omtrent de voorwaarden en de wijze, waarop de electrificatie van Merselo zal geschieden. Alle inwoners van Merselo worden uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen. Venray, 13 Februari 1930. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeentepolitie. Voor de Missie van Pater De Ponti Vorig bedrag f 19.20 Van een werkman f Van een dienstbode f 1.— 0.50 De Eerw. Pater A. Swinkels alhier, zal morgen Zondag in de kerk der Eerw. Paters Franciscanen af scheid nemen van zijn dorpsgenooten en vertrekken naar zijn missiestatie in China. Naar wij vernemen zal door hetNed.Tooneelensemble op Zondag 23 Februari a.s. in zaal „Wilhelmina" opgevoerd worden het groote tooneelstuk „Het Biechtgeheim". Door Venray's Fanfarecorps zal wederom met Vastenavond haar jaarlijksch concert met tooneeluitvoe- ring gegeven worden. In studie is genomen „Tante Erna's laatste wil," blijspel in 3 bedrijven, onder regie van den heer H. Lucassen. Op het Zondag 1.1. gehouden internationaal solistenconcours, uit geschreven door de Harmonie N.V.K. te Nijmegen, behaalde de heer Eug. Sijbers alhier, den 2e prijs in de Afd Uitmuntendheid met Bugle. Proficiat I Willy en Professor Venilius. Het zal zeer velen prettig stemmen te vernemen, dat Humorist Willy spoedig terugkomt. En wel met een heel nieuw programma. Zulks in gezelschap van den gevierden mo dernen goochelaar en illisonist Professor Venilius. Hiermede wordt voldaan aan wenschen van hoogge achte zijde. De uitvoering zal plaats hebben op Vastenavond-Dinsdag. Deze uitvoering brengt niet ge ringe onkosten mee. Er wordt echter vertrouwd, -dat vel en van deze uitvoering zullen gebruik maken. Dit te meer, omdéit het St. Antpnius- patronaat veel hooger belasting moet opbrengen en omdat er, met het oog op ontwikkelingsavonden en dergelijke belangrijke verbeterin gen zijn en worden aangebracht. Turnclub en „St. Joseph." Woensdagavond a.s. zal „Sint Christoffel" in de Patronaatszaal een uitvoering geven voor de kin deren van het St. Josephs-Gesticht. Reeds hebben bezitters van vracht auto's welwillend aangeboden om de kinderen te halen en te brengen, en zijn er giften beloofd om hun enkele versnaperingen te verschaffen, Voetbal. Een geheel gewijzigd D.S.O.-elftal speelde Zondag vriendschappelijk tegen den len klasser Venlo I, ten bate der Parochiekerk. Te ruim 2 uur bracht de Z.Eerw. Heer Pastoor den bal aan het rollen. Al spoedig bleek dat D.S.O. niet voor het spel der Venlonaren be hoefde onder te doen en geruimen tijd waren de partijen aan elkaar gewaagd. Kort voor rust doelpuntte de mid-voor van D.S.O. Rust 1—0, In het tweede gedeelte was D.S.O, het meest in den aanval en wist door goed aanvalsspel den stand tot 5—0 op te voeren. Aan Venlo- sche zijde gingen de meeste kansen door slecht schieten verloren, Venlo, dat 3 invallers telde, maakte geens zins een le klasse indruk, terwijl de keeper niet erg betrouwbaar bleek. Honderden toeschouwers waren getuige van dezen fair en vlug ge speelden wedstrijd, zoodat er voor het mooie doel wel een aardig duitje zal zijn bijeengebracht. Groepvorming van Patronaatslcden Mogelijk herinneren sommigen zich de artikelen „Patronaats-gedachten" in „Peel en Maas" van jl. zomer. Daarin werd vooral hierop de na druk gelegd dat, volgens den wensch van Nederlands Bisschoppen, de jon gens van het Patronaat moeten ver deeld worden in groepen. Groepen van 10 a 12 leden. Dan kan er meer, veel meer, gedaan worden aan op leiding en opvoeding. Dit is de ver plichte groepvorming niet te ver warren met de vrije clubvorming. Onlangs is men er op ons „St. Antonius-Patronaat" mee begonnen. Het stemt tot groote vreugde te kunnen vermelden, dat binnen enkele weken het schoone werk der groep vorming flink zal worden aangepakt. Drie heeren van de R.K. Jongens school hebben zich, ondanks al te drukke werkzaamheden, aangeboden om Groepleider te zijnook nog twee andere ontwikkelde leeken. Misschien dat niet iedereen de beteekenis hiervan inziet inderdaad is het een feit van zeer groote be teekenis. OOSTRUM. Woensdagavond had alhier de Alg. Vergadering plaats van den Landbouwbond. De Voorzitter, de heer Goumans. heette in zijn openingswoord allen welkom en sprak den wensch uit, dat het allen goed gaan moge in het nieuwe jaar. Uit het jaarverslag bleek, dat er een winst was gemaakt van ruim f 900, zoodat de reserve steeg tot boven f 8000. Aan de R. K. Lees bibliotheek werd f 10 toegekend. Een voorstel om een mengmachine aan te schaffen werd voorloopig aangehouden. Ook het voorstel om aan contante betalers een beetje korting te geven, vond geen bijval. Uit het verloop der vergadering viel op te maken, dat de Oostrum- sche Landbouwbond nog kerngezond is, wat ook bleek uit de rapporten van de Commissie van Toezicht, die op geregelde tijden de administratie controleert. HORST. Door den landbouwbond te Meterik, werd besloten een nieuw landbouwmagazijn te bouwen, bene vens een stierenstal met woning voor magazijnsknecht. HOLTHEES-SMAKT. Dinsdag 4 Februari werd in het café Jos. Nellen de jaarlijksche algemeene vergadering van de eiervereeniging gehouden. Aan het voorgelezen jaarverslag ontleenen wij in 1929 werden totaal geleverd 793915 stuks kippeneieren. Eendeneieren 2312 stuks. MAASHEES. De heer J. L. kreeg bloedvergiftiging aan een been, waarvoor hij naar het ziekenhuis te Venlo moest worden overgebracht. OVERLOON. Op Donderdag j.l. hield de R.K. Werkliedenvereeniging St. Jozef hare jaarvergadering in het Bondsgebouw. De heer Fransen heette in zijn openingswoord allen welkom, wenscht alle leden en adviseur een voorspoedig nieuwjaar en hoopt dat het organisa tieleven onder de leden meer en meer mag groeien en bloeien. De secretaris brengt een nauwkeurig verslag uit alsmede de penningmeester. De Voorzitter dankt beide voor hun goed beheer en deelt mede dat de vereeniging welke verleden jaar 28 leden telde, thans 38 leden groot was. Als bestuursleden werden herkozen M. Loonen en P. Borghs. De heer P. J. Janssen werd met algemeene stemmen benoemd tot eere- voorzitter. De geestelijke adviseur gaf een opwekkingswoord aan de leden en hoopte dat zij het propagandawerk met ijver zouden voortzetten. Aan het jaarverslag van de Paarden- en Vee verzekering ont leenen wij het volgende. Over het jaar 1929 waren aange sloten bij de paardenverzekering 110 leden met 160 paarden, Bij de vee ver zekering 130 leden met 630 koeien. Er v/erden 4 paar den afgekeurd en 2 geslacht en J koeien afgekeurd en 8 geslacht. Bij de bestuursverkiezing werden herbenoemd M. Eibers en M. Ger- rits, eveneens Joh. Goemans voor de schattingscommissie. Tot agent van de Levens verzekeringsmij. „Concordia" te Utrecht is benoemd de heer M. Strij- bosch, alhier. Gemeentebegrooting niet goedgekeurd. Door Ged. Staten werd de be grooting der gemeente Melick-Her- kenbosch niet goedgekeurd. De gemeenteraad heeft zich diensvolgens tot de Kroon gewend, en betaalt thans geen salarissen uit ofschoon er voldoende kasgeld aanwezig is. O. m. zijn acht onder wijzers hiervan de dupe. Onder afvallend gesteente bedolven. In staatsmijn Maurits geraakte de mijnwerker H. onder afvallend ge steente. H, die spoedig bevrijd kon worden, werd naar het hospitaal overgebracht. Spelend onder een auto geraakt. Op den Heerderweg te Maastricht geraakte Woensdagmiddag het4-jarig kindje van W. spelende onder een .voorbijrijdenden auto. De kleine kreeg een ernstige schedelfractuur, terwijl het bovendien een armpje op twee plaatsen en een beentje brak. In levensgevaarlijken toestand is het kind overgebracht naar het ziekenhuis Calvariënberg. Overheid en dansgevaar. De minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken Landbouw, jhr. mr. Ch. J, M. Ruijs de Beerenbrouck, heeft Donderdag in de vergaderzaal van zijn Depar tement geinstalleerd de door hem en door den minister van Justitie ingestelde commissie, aan welke is opgedragen de regeering van voor lichting te dienen over de vraag, in hoeverre van Overheidswege met betrekking tot het dansen maatregelen dienen te worden getroffen. De omstandigheid, aldus de minis ter, dat de Overheid met aandrang wordt geroepen tot bestrijding van een groot gemeenschapsgevaar moet leiden tot een ernstig onderzoek naar den aard en den omvang van het kwaad. O verheidsbemiddeling tot bestrij ding van een zoodanig gevaar is eerst daar op haar plaats, waar de enkelingen of de gezinnen niet over voldoende kracht beschikken om het dreigende kwaad te keeren. Brand te Helmond. Terwijl de gasten bij gelegenheid van de gouden bruiloft van het echtpaar Gruyters Dinsdagnacht feestvierden in het daarvoor ter beschikking gestelde patronaatsge bouw St. Jan te Helmond, ontstond daar plotseling brand. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat de aanwezigen in allerijl een goed heenkomen moesten zoeken. De brandweer, die onmiddellijk ter plaatse was, kon tegen het vuur niets meer uitrichten, zoodat het ge bouw geheel afbrandde. De schade wordt op 25000 geschat, doch wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is vermoedelijk een defect aan den schoorsteen. De kun kokende koffie. Een 2-jarig kindje uit een gezin in het Knuttedorp te Deventer, kreeg Woensdag een kan kokende koffie over het lichaam, met het noodlottige gevolg, dar het spoedig daarna overleed. Een wagen door deu trein gegrepen. Donderdagmorgen werd tengevol ge van een dichten mist op den onbewaakten overweg nabij het station Beyster een paard en wagen bij het oversteken van de rails door een naderenden trein gegrepen. De wagen werd geheel verbrijzeld, ter wijl de voerman wonder boven wonder ongedeerd bleef. Promotie herdenking van Mgr. Dr. Nolens. In de Woensdag onder voorzit terschap van den Minister van Staat ZijnEx. Mgr. dr. W. H. Nolens gehouden vergadering van de Katho lieke Kamerfractie, is een oogenblik gewijd aan de herinnering van het feit, dat Mgr. veertig jaar geleden te Utrecht promoveerde tot doctor in de rechten en in de staatsweten schappen. Nhmens. de fractie, die een paars bloemstuk had aangeboden, compli menteerde de heer A. C, A. van Vuuren den president, die met een van die pittige speechjes, waarvan hij het geheim bezit en die ge heim blijven wanneer dit wordt ver zocht de clubgenooten dankte voor hun vriendelijke en gewaar deerde attentie. Drama to Eindhoven. Dubbele moord en zelfmoord. Dinsdagmiddag heeft in de Spirea- straat te Eindhoven een drama plaats gehad, waarbij drie menschen om het leven zijn gekomen. In deze straat woonde de 59-jarige Duitscher Arnold Reijmers geboren uit Essen met zijn 21-jarige dochter Irma en de 40-jarige huishoudster mej, Stich ter. Reijmers was den laatsten tijd werkloos en hield kostgangers, den laatsten tijd vier. Toen een hunner Dinsdagmiddag thuiskwam vond hij de deur gesloten. Hij slaagde er in, deze open te breken en in het huis vond hij Reijmers, in zijn stoel zittend met een gasslang in den mond. Verder vond de kostganger op de bovenverdieping van de woning de dochter en de huishoudster, beiden met verbrijzelden schedel. De moord schijnt gepleegd te zijn met een bijl, die in de kleeren van een der slachtoffers werd gevonden. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. De doctoren van der Put en van Dijk waren spoedig aanwezig, doch konden slechts den dood constateeren. Ontploffing. Te Brooklyn heeft een geweldige ontploffing plaats gehad in een ge heime distilleerderij. In de nabijheid bevindt zich een school waarop op dat oogenblik 2000 kinderen aan wezig waren. Een aantal kinderen werd gewond. Mijnongeluk. In een mijn bij Bochem zijn 7 arbeidersonder neerstortend gesteen te bedolven. Twee hunner konden slechts als lijken geborgen worden. De overigen werden licht gewond. Op een oubewaakten overweg. Te Haldern bij Emmerik had H. te B., knecht van den molenaar Heuzinkveld te Gepdringen het ongeluk met zijn kar te worden aangereden op een onbewaakten overweg. H. werd met een schedelbreuk opgenomen. De beide paarden bleken licht gewond. De kar werd totaal vernield, terwijl de lading meel verloren ging. Het suikersmokkelen aan de grenzen. De smokkelarij in suiker schijnt nog altijd een zeer winstgevend bedrijf te zijn. De vorige week werd door de douane weder een vrachtauto met suiker aangehouden. Dezer dagen echter speelde zich 's nachts een sterk staaltje af, dat getuigt van verregaanden durf en brutaliteit. Op een uur afstand van Weert in de richting der Belgische grens nabij Tungelroy brak de as van een vrachtauto, komende uit België. De inzittenden begonnen kalm de vracht het moet 1500 Kg, suiker geweest zijn te lossen. De zakken werden achteloos langs den weg opgestapeld. De vrachtauto werd met vereende krachten gekeerd met den motor in de richting België. Men zou niets anders gedacht hebben dan dat er langs het bouw land een lading kunstmest lag. Zelfs de chef der douane, die daar met een ambtenaar passeerde rooken blijkbaar geen lont en reden met hun fietsen kalm voorbij. Even later wisten de smokkelaars in een paar vrachtjes met een ande ren auto de buit in veilige haven te brengen. Levenswijsheid. Het is gemakelijker de menschen te bedriegen, dan hen te amuseeren. Ga nooit boos weg van iemand, die ge lief hebt. Elke goede daad vindt haar be looning in zichzelf. Kleine zaken zijn kleine zaken, maar getrouw te zijn in kleinigheden is een groote zaak. Wie handelen wil, moet het doel niet te ver stellen. Wie altijd aan het dagelijksche brood denkt, wordt zelf oudbakken. Het is te hopen, dat er altijd menschen zullen zijn, die het schoone kunnen zien in alledaagsche dingen. Kunst is passie en de eenige, eindelooze, onvergankelijke passie, waarin het leven het opperste en innigste wezen uit. Wie me wat nadoet, is dikwijls mijn vijand, meestal vervelend en altijd een dwaas. Slecht is alleen het liefdelooze en boosaardige hart, slecht is wat voort komt uit lage, onmenschelijke motieven. Wie overdrijft legt een te groote ijver voor de zaak in de verkeerde richting aan den dag, waarin zich onze belangen bevinden. Ingekomen en vertrokken personen van 7 tot 14 Februari. INGEKOMEN; H. H. Voesten, dienstknecht, Laagheidschew. 30 van Sambeek. H. C. Gerarts, z, b. Oirlo, 62 van Venló. P. Liebregt. broeder, Stationsweg 14 van Brugge. (B.) P. J. Mulders, onderwijzer IJsel- steyn van Maasbree. Ch. A. H. Hermkens, schilder, Merseloscheweg 3 van Arcen. VERTROKKEN: J. H. Vissers, dienstbode naar Deurne, M. H. J. Willems, z. b. naar Tegelen Steyl. G. M. Voss, verpleegster, naar Bergen (L.) Rijksweg 48. A. A. v. Helden, bakker, naar Eindhoven, Pensionaat, J. H. v, d. Hurk, verpleger, naar Gent. J. J. v.Niekerk, dienstknecht naar Gent. BUEBftBUJm miD VXBBAY van 7 tot 14 Febr. GEBOREN: Martha L. Cremers, Steegsbroek. Leo G. P. Jansen, Akkerweg. Josephina J. Swinkels Overloon- scheweg. Gertruda J. H. Arts, Merselo. Gerardus P. Philipsen, IJselsteyn. Gertruda M. H. Cleven, Merselo. Hubert G. Philipsen, Oirlo. Joseph F.P. Weijs, Castenray. Christiaan P. Wetterhaan Over- loonscheweg. GEHUWD H. Roeffen, 60 jaar, en A. M. Hendriks, 47 jaar beiden te Venray. H. J. Philipsen, 31 jaar, en A. C Verpoort, 31 j. beiden te Venray. OVERLEDEN Th. Michels, wed. v. A. Janssen, landbouwer te Venray-Heide. M. J. P, Baltussen, 12 dagen, te Venray-O verbroek. Chr. P. Wetterhaan 1 dag, Overloonscheweg. A. Peeters, echtg, v. M. v. d. Bcsch, Venray-Oirlo. 2 patiënten St. Annagesticht. UES8LIJU B1BIBTBB Parochiekerk Morden Zondag half 3 Herhalings catechismus, 2 uur groote Congregatie met collecte voor St Petrus Lieidewerk, 3 uur Lof en 4 uur H. Familie Maandag hall 8 besteld Jaarg voor Piet Vermeulen, 8 uur gezongen H. Mis voor de levende en oveil leden van de Verkoop- vereeniging St Antonius, kwart na 4 Lof Dinsdag balf 8 leeumis, 8 uur besteld Jaarg.voor Janssen, 9 uur gezongen Huwe lijksmis voor Simon Claessens en Truus Custers. Woensdag half 8 Jaarg, voor de vrouw van Gerard van Rijswijk en ouders, 8 uur Jaarg, voor Frans Janssen en echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltura H Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Eog Wismans Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voorCatha- rina Bekkers. 8 uur Jaarg, 2e klas voor Bernard Verblakten zijne dochter Francisca Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, half 8 Jaarg. voor Gerard Litjens en Maria Wismans, kwart na 4 Lol. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H Missen met onderrichting. 8 uur plechtige Hoogmis, opgedragen door de Missionarissen, waar onder predikatie Onder de Hoogmis coll. cte voor de Missie van Cbina. Na de Hoog mis plechtig afscheid vaD de Paters Mis sionarissen Alpaaeus Swinkels en Melchior Schilte Geen processie van de Aartsbroeder schap, geen vergadering van de Jonge Derde Orde en ook geen bestuursvergadering der Derde Orde, wegens de plechtigheden. Om 5 uur Lof. Maandag 7 uur plechtige Requiemmis voor onze overleden medebroeders, vrienden en weldoeneis. Dinsdag lste der 9 Dinsdagen ter eere van den H. Antonius. 7 uur Hoogmis met toespraak en gebeden der novene. 6 uur lof. Woensdag feest van den H. Conradus Volle aflaat o g.v. Vrijdag 7 uur plechtige Requiemmis. 6 uur Lol en H Kruisweg. Zaterdag feest van de H. Margaretha van Cortma, volle aflaat o g v Maandag half 8 H Mis voor Thomas Michels als lid der Derde Orde. Woensdag half 7. 7 uur en half 8 H Mis voor Thomas Michels als lid .ran de Aartsbroederschap St. Antonius-Pntronaat. De j.l. week in de Congregatie aangekondigde Vergadering der Jonge Derde Orde kan niet doorgaan, wegens kerkelijke plechtigheden bij het afscheid der missionarissen, Wij noodigen de jonge Tertiarissen uit, deze plechtigheden bij te wonen. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. W orden gevraagd Verschillende boerenknechten, boerendienstmeiden en burgerdienst- meisjes voor dadelijk en later. Kleermakersleerlingen voor Venr Paardenknechten voor Venray en andere plaatsen. Leerling auto-monteur voor Venray en leerling carosseriebouwer Burgerdienstmeid voor Helmond, Oss, Boxmeer, Vierlingsbeek, Horst, Boerenknechten voor Velden Leerlingbakker voor gesticht. Timmermansknecht 2 a 3 j. a. 't vak Bakkersknecht voor Maashees. Huis- en tuinknecht, v. gehuwde woning disponibel. Koperslagersknecht voor Venray Schildersleerlingen naaimeisje, werk meisje voor Zaterdags. Bieden zich aan Losse arbeiders of grondwerkers. Chauffeurs. Burgerdienstmeiden voor Venray. Werkmeisje. Boerenknecht voor dadelijk. Werkmeisje 3 dagen per week. Slagers, worstmakers, darmbewer kers, magazijnbediende, machinist. Leerling-electricien. Timmerman 5 jaar aan 't vak. Heden overleed tot onze diepe droefheid, tijdig voor zien van de laatste H.H. Sa cramenten, onze innig gelief de dochter en zuster, in den ouderdom van bijna 16 jaren. De bedroefde familie, J. EMONTS, M. EMONTS-Hanssen G. EMONTS. Venray, 30 Febr. 1930. Wegens familieomstandighe den zijn a.s. DINSDAO onze Woensdag 19 Febr. 's avonds 7 uur in Café Frits van Dijck, Deurnesche weg. Agenda: Rekening en verant woording over 1929. HET BESTUUR. Vrijdag 21 Febr. nam. 7 in het Patronaat. HET BESTUUR. Zaterdag 22 en Zondag 23 Febr. in 't Patronaat Aanvang beide avonden 6 uur. Zaterdag uitsluitend voor Honoraire Leden. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van OOSTRUM en omstreken bekend, dat hij zich vanaf 1 Maart a.s. ten huize van J. ZEEOERS te Oostrum gevestigd heeft als Tevens een mooie collectie STALEN voor Engelsche, Fransche en Duitsche STOFFEN aan concurreerende prijzen. Hopende door mooie pasvorm degelijke afwerking en riëele be diening eenieders gunst te ver werven. Aanbevelend,

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2