UNIGRO- RADIO N' V. Vulkaan, Gemengde Berichten MaK. Vu HOORT een en het groote verschil in weergave valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY Halen van zand voor depuinplaats aan den Maasheezer weg. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter algemeene ken nis, dat het verboden is zand te ha len op het terrein aan den Maas- heezerweg voor de puinplaats, zonder dat daartoe verlof is gekregen van net Hoofd der Gemeentewerken. Verder mag het zand alléén wor den gehaald op de daartoe aange wezen plaats. Bij overtreding wordt procesverbaal opgemaakt. Venrey 9 Jan. 1930 Toezicht op Krankzinnigen. De burgemeester van Venray her innert de ingezetenen bij vernieuwing aan den inhoud van artikel 3 der wet van den 27en April 1884 (S. no. 96), tct regeling van het Staats toezicht op Krankzinnigen, waarbij is bepaald, dat hij, die een krank zinnige verpleegt, over wien het Staatstoezicht zich uitstrekt, gehouden is-hiervan aangifte te doen aan den Burgemeester der gemeente van zijn werkelijk verblijf, binnen twee maal vier en twintig uur na den aanvang der verpleging. De aandacht wordt in het bijzon der erop gevestigd, dat de aangifte niet slechts alleen moet geschieden voor de krankzinnigen huiten ge stichten verpleegd, maar ook voor idioten, onnoozelen en dergelijke stille krankzinnigen, in één woord, ai wie niet in het volle bezit zijner verstandelijke vermogens is en hetzij bij bloedverwanten of betrekkingen verzorgd wordt. Hij, die nalaat bovenbedoelde aan gifte te doen, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste DRIE HONDERD GULDEN. Venray, 9 Januari 1930. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. GEVONDEN 2 Lipssleutels met ring. Inlichtingen Gemeentepolitie. Een portemonaie met geld. Inlich tingen Marechaussee. Donderdag 9 Januari herdacht de heer H. van den Bosch den dag, waarop hij voor veertig jaren terug werd benoemd tot voorzanger in de Parochiekerk. Hoewel op uitdruk kelijk verlangen van den jubilaris dezen dag niet met uiterlijk vertoon gevierd werd, heeft het den heer van den Bosch bij diens veer tigjarig jubileum niet aanbelangstel ling ontbroken. Des morgens werd door den Zeereerw. Heer Pastoor Thieleneen plechtige Hoogmis te zijner intentie opgedragen en werd door het koor, onder directie van Kapelaan Strijkers de driestemmige Mis van Refice uitgevoerd. Door het Koor werd den heer van den Bosch, die geen ander stoffelijk huldeblijk wilde aannemen, een groot portret van het tegen woordige gezelschap aangeboden. Moge de heer van den Bosch nog vele jaren met dezelfde opgewektheid en toewijding zijn ambt van voor zanger kunnen waarnemen en dat 't hem gegeven worde ook eens zijn gouden jubilé als zoodanig te vieren. De groote Winter-Uitverkoop duurt tot 23 Jan. a.s. Verzuim niet te profiteeren van de lage prijzen en buitengewone kortingen. Zie adver tentie in dit blad V. PYLS, Groote Straat Venray. Op de 2Sondag en Maandag te Gennep gehouden derde groote nationale Pluimvee-tentoonstelling werden de navolgende inzenders van konijnen uit Venray bekroond V. Pyls met 4 inzendingen J. Gossens met 2 inzendingenFr. Beerkens met 3 inzendingen; H. J. Driessen met 2 inzendingen; P. Potten met 1 Th. Messemaeckers met 1 en H. Strijbosch met 1 inzending. Voor de Pelskonijnenfokkersver- eeniging, waarvan alle inzenders lid zijn, een groot succes Zondagavond gaf onze Tum- dub „St. Christoffel" een welge slaagde uitvoering in de Mannen koorzaal te Horst. Op Driekoningendag hebben zich ten Raadhuize alhier reeds 96 personen voor de Nationale Militie laten inschrijven. Gedurende de maand Decem ber j.l. hebben zich bij de Districts arbeidsbeurs alhier laten inschrijven: 219 werkzoekendenwaarvan er 119 werden geplaatst. Het aantal Werkgeversaanvragen bedroeg 194, terwijl aan 118 aan vragen kon worden voldaan. Als verdacht van diefstal van aardappelen werden door de politie alhier aangehouden als ver dachten een zekere A. v. C. en diens stiefzoon. Op 26 en 27 Januari zal door de R. K. Werkliedenvereeniging worden opgevoerd het tooneelspel in 4 bedrijven „Langs Doornige Paden" en het kluchtspel „In den Zilveren Haas", in een bedrijf. Kinder-tooneelvoorstelling. Heden Zaterdagmiddag om half 3 zal het bekende Gezelschap Steen bergen voor kinderen, maar ook voor volwassenen, opvoeren het Operette-Sprookje „De Gelaarsde Kat". Deze opvoering is overal elders een zeer groot succes geweest. Aan deze voorstelling is verbon den een kostelooze wedstrijd om fraaie prijzen. De omstandigheden hebben het meegebracht, dat de uitvoering ge schiedt ten bate van het St. Anto- nius-Patronaat. Daarom wordt het een en ander aan de toegenegenheid der vrienden van het Patronaat ten zeerste aanbevolen. Rupsenplaag. Het is opvallend, hoeveel rupsen nesten in boomen en heggen hier en in de omgeving voorkomen. Naar men opmerkte is onvoldoende toe zicht op de naleving van de des betreffende voorschriften door de eigenaren hiervan mede de oorzaak. Wanneer daartegep niet alsnog maatregelen getroffen worden, ver wacht men een ware rupsénplaag. Door den Dierenarts H. Sala alhier, werden bij den heer L. Vol- lenberg van 330 kippen bloedmonsters genomen en naar het Rijksserumin- richting te Rotterdam opgezonden ter onderzoek op pullorum. Bij welk onderzoek bleek, dat van genoemd aantal maar twee dieren waren die een positieve reactie vertoonden. Zoodat thans genoemd bedrijf vrij is van pullorum Voetbal. D.S.O. heeft het Zondag tegen Wanssum leelijk laten liggen door met 4—5 te verliezen. Nadat D.S.O. het eerst had gedoelpunt, bleek dat de Venraysche verdediging er zoo totaal uit was, dat de kwieke en goed schietende Wanssumscbe voor hoede den stand nog voor rust tot 51 in hun voordeel op kon voeren. In de tweede helft scheen D.S.O. wel met een andere geest bezield en trachtte nog op te halen, doch de achterstand bleek te groot. Niettegenstaande taai verdedigen moest de Wanssumsche keeper ech ter nog driemaal zwichten, zoodat tenslotte Wanssum met een welver diende 5—4 overwinning ging strijken D.S.O. II bracht het er in Swolgen beter af en behaalde tegen Swolgen I een 3—3 gelijk spel. Donderdagavond gaf de Tooneelvereeniging en Fanfare uit het St. Servatiusgesticht een druk bezochte uitvoering. Zoowel het moeilijke tooneelstuk „Oom Piet en Co.", dat zeer in den smaak viel, als de muziekstukken waren wel in staat, de talrijke bezoekers een aan gename avond te bezorgen. HEIDE, Zondag- en Maandag avond gaf onze Zangvereeniging een uitstekend geslaagd concert met tooneeluitvoering in de zaal van den heer P. Litjens. Opmerkelijk is het, dat de concerten op de gehuch ten drukker worden bezocht, dan die in het dorp. Ook hier was beide avonden aan publiek geen gebrek. De zang- en tooneels tukken werden heel goed vertolkt. Maandagavond trok de populair geworden Venray sche Jazz band aller belangstelling. YSSELSTEYN. Tijdens den j.l. Maandag alhier gespeelden voetbal wedstrijd Ysselsteyn—Oirlo, had de Oirlo-speler H. S. het ongeluk zijn been te breken. VEULEN. Maandagmiddag is afgebrand de schuur en stal ling van den landbouwer P. van den Boomen alhier. Het vee werd gered. Daar het vuur telkens op laaide, werd de motor-brandspuit uit Venray nog ontboden. Verzekering dekt de schade. GEYSTEREN. Door bestuur en leden der St. Willibrordus-Gilde is besloten, om op den laatsten Zondag in Mei alhier een Gilde- en Schut tersfeest te houden. Dit feest staat in verband met de herdenking van 't 45-jarig keizerschap van den heer J. H. van Leuven, thans gep. amb. der posterijen, wonende te Lottum. Dit keizersfeest kan niet alleen in Noord-Limburg, maar wel in ons geheele Nederland, als een zeldzaam heid genoemd worden. Laten we hopen dat dit feest mag slagen en den keizer nog vele jaren de gouden kroon mag dragen, tot eer der Gilde van Geysteren en tot roem van Noord-Limburg. MAASHEES. De heer van den Berg alhier, is gepensionneerd als brievenbesteller. De bestellingen wor den nu voortaan uitgevoerd door bestellers van het kantoor te Vier lingsbeek. OVERLOON. A.s. Zondag en Maandag zal alhier het jaarlijksche concert met -tooneeluitvoering plaats hebben. Voor liefhebbers van muziek zoowel als van tooneel staan er dus weer een paar mooie avonden te wachten. Immers én muziek én tooneel beide zijn in Overloon op een uit voering steeds goed verzorgd ge weest. WANSSUM. Maandag werd alhier een voetbalmatch gespeeld door Juliana I. tegen H.V.C. Horst De uitslag was 3-2 ten voordeele van Juliana. De opbrengst van entrée en den verkoop van bloempjes be droeg f 29.50, waarvan f 25 werd gegeven aan het Groene Kruis. OTTERSUM. Voorbijgangers vonden nabij het pensionaat Roepaan onder Ottersum een motorrijder naast zijn motor liggen. Het bleek J. L., slager te Gennep, te zijn. Hoe zich het ongeluk heeft toegedragen is onbekend, daar het slachtoffer buiten kennis is. L. is in zorgwekkenden toestand in het St. Ncrbertusgesticht te Gennep opgenomen. Coop. Yeiliogsverceniging Venlo. In 1929 werd aan deze veiling voor een bedrag van f 5.373.485. eieren, groenten en fruit verkocht. Er werden verkocht 61.766.090 eieren, die opbrachten f 4.190.659.22. De opbrengst van groenten en fruit be droeg f 1.182.825.78. In kokend water gevallen. Het 2-jarig zoontje van H. aan den Kaldenkerkerweg te Tegelen had j.l. Zaterdag het ongeluk, in een bak met kokend water te vallen. Met ernstige brandwonden aan het achter lijf werd de kleine opgenomen. Maandag kreeg het kind stuipen en is nog dienzelfden dag in den voormiddag overleden. ROERMOND. De ontwikkelings- dagen van den Ned. Katholieken Boeren- en Tuindersbond, die te Roermond gehouden werden, hadden veel succes. De belangstelling was bijzonder groot. Roermond gaat achteruit- In den loop van het jaar 1929 is de bevolking der gemeente Roer mond verminderd met 25 zielen. Het bevolkingscijfer dat in 2927 16.610 bedroeg, daalde in 1928 tot 16.583. Er waren 367 geboorten en 165 sterfgevallen. Ingekomen 1483 en vertrokken 1710. Faillissementen rechtbank Roermond. In het afgeloopen jaar werden door de Rechtbank te Roermond uitgesproken 45 faillissementen voorgaande jaren waren deze getal len 192292. 1923 88. 1924 87. 1925 161, 1926: 63. 1927 en 1928 telkens 58. 't Wordt dus steeds minder. Coöp. Roerm. Eiennyn. Omzetcijfers over 1929. Het aantal aangevoerde kip-eieren aan de C. R. E. te Roermond be droeg over 1929 185.387.058 tegen over in 1928 161.950.877. Het aantal eend-eieren was over 1929 1.432.741 stuks tegenover in 1928 2.198.312. Het totaal voor die eieren uitbe taalde bedrag, inclusief de toeslag op de bruine eieren, bedroeg f 11.936.516.18 tegenover in 1928 f 10.005.853.60. De prijzen van de kip-eieren stegen in 1929, vergeleken met 1928 van f 6.09 op f 6.39i/i per 100 stuks. De eend-eieren van f 5.39 op f 5.56, Aangeteekend moet worden, dat het gemiddelde gewicht van de kip eieren vanaf 1927 terugloopt, evenals de eendeneieren. Een auto gestolen. Het O. M. bij de Rechtbank te Roermond eischte Woensdag tegen den 20-jarigen gedetineerden chauf feur G. S. uit Helmond, verdacht van diefstal van een grooten luxe auto, gepleegd te Antwerpen op 25 December j. 1., tot twee jaar gevangenisstraf. NEDERWEERT. Op 1 Januari telde onze gemeente nog 78 oudjes van tachtig jaar en ouder, waarbij 29 vrouwelijke. De oudste inwoner Wed. van der Walen, wordt 6 Juni a. s. 92 jaar. HEERLEN. Tot hoofdcommies chef van de afdeeling financiën ter gemeentesecretarie van Heerlen is benoemd de heer mr. Schroeders van Eindhoven. HEERLEN. Dinsdagavond had in de R.K. H. B. S. te Heerlen een bijeenkomst plaats van genoodigden waar de film werd gedraaid van de in Augustus te Heerlen gehouden Missieweek. De film werd met groote belangstelling door de aanwezigen gevolgd en zal nog gedraaid worden te Brunssum, Kerkrade en Schaesberg. De hoogeerw. heer deken deelde mede, dat de totale opbrengst der missieweek circa f 34.000 had be dragen. Lichtbakens voor de luchtvaart. Minister Reymer heeft Woensdag in de Eerste Kamer medegedeeld, dat in Zuid-Limburg lichtbakens zullen worden geplaatst ten behoeve van den luchtweg Hannover-Brussel- Parijs. Spoedig zal worden overge gaan tot verlichting van de lucht- route Duitsche grensSchiphol— Waalhaven—Schelde. Het aantal inwoners van Nymegen. Volgens officieele opgave bedroeg de bevolking van Nijmegen 31 December 1928 78110 en op 31 December 1929 80124 inwoners. Vliegtuig over den kop geslagen. Donderdagmiddag is het Fokker vliegtuig F. 13, bemand door den leerling-vlieger B. Tems, wonende te Den Helder, bij den ingang van het vliegveld „De Kooy" over den kop geslagen. Tems werd licht gewond. De oorzaak van het ongeval schijnt te liggen in het feit, dat de piloot te laag is binnengevlogen. I)e vooroefeningen. Ingesteld is een commissie, welke zal hebben te onderzoeken op welke wijze de vooroefeningen in het leger zoo doeltreffend mogelijk kunnen zijn. In kokend water gevallen. Donderdag is het 4-jarig doch tertje van zekeren J. Adams te Leeuwen-Beneden, in een pot kokend water gevallen. Met hevige brand wonden overdekt, moest de kleine naar het ziekenhuis te Tiel worden vervoerd, waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. Door den trein overreden. Donderdagmorgen is aan het station „De Riet" te Almelo de 19-jarige bakkersknecht J. Engberts, uit Vriezen- veen afkomstig, onder den trein geraakt. Hem werden een arm en een been afgereden. Zijn toestand is zeer ernstig. Opsporing verzocht vnn twee getuigen. In het Algemeen Politieblad ver zoekt de rechtercommissaris, belast met de behandeling van strafzaken alhier, in verband met den moord in den polder Blijdorp, opsporing van de verblijfplaats van Jannes Hulleman geb. te Heerde, 28 Juli 1893 grond werker en Arie Zoethout' geb, 23 Juni 1879 (bijgenaamd „Het Potje.") grondwerker, beiden gewoond heb bende in het logement „De Para- pluie" te Roermond, en einde November vandaar vertrokken naar het volkslogement te Venlo. Zij hebben gewerkt aan de Nieuwe Brug te Roermond, Zij moeten als getuigen gehoord worden. Pluimveetentoonstolling te Deurne. Zaterdag, Zondag en Maandag is in het patronaat een pluimveeten toonstelling gehouden. Bij de officieele opening werd het woord gevoerd door den heer H. Verhoeven, pas toor Roes en burgemeester van Beek. Over 1929 werd door de plaatse lijke eiervereeniging uitbetaald niet minder dan pl. m. f 300.000. Er waren vele inzendingen en de belangstelling van het pubhek was groot. Besmcttelyke ziekten. In den laatsten tijd komen in de dorpen rondom Helmond, meerdere gevallen van besmettelijke ziekte voor. In Asten trad het roodvonk zoo erg op, dat het reeds geleid heeft tot het sluiten van scholen. In dé vorige week is weer op vier plaatsen, de ziekte geconstateerd, Ook de Febris Typhoidea komt steeds meer voor. In Aarle-Rixtel werpen de vorige week 4 nieuwe gevallen geconstateerd en te Mierlo 1. Ambachtschool te Boxmeer. Te Boxmeer bestaan plannen tot het vestigen van een Ambachtschool. Hiervoor is het oog gevallen op een terrein in de Spoorstraat, en heeft het gemeentebestuur aan den eigenaar het recht van voorkeur hiervoor gevraagd. B. en W. zullen de noodige inlich tingen verder inwinnen en in de eerstkomende Raadsvergadering een advies hieromtrent uitbrengen. Voor geheel het Land van Cuyck zou zulk een school worden toegejuicht. De roz*nbeweging in ons land. Het kweeken van rozen is in Holland sterk toegenomen, vooral het vraagstuk „verbetering van het sortiment" geeft nu de noodige be langstelling. Voor de rozentrekkers is het dezen zomer niet bijzonder florissant geweest, zoodat verschil lende uitbreidingsplannen thans niet doorgaan. Wel is de cultuur van beteekenis in Aalsmeer wordt het oppervlak aan rozenkassen op 70 H.A. geschat. In de H. Mis overleden. Onder de H. Mis in de parochie kerk te Hulsberg overleed Zondag plotseling de 65-jarige mej. Smit- Aalbeek.De pastoor diende haar nog het H. Oliesel toe. Haar kindje doen stikken. Voor de rechtbank te Arnhem stond terecht de 22-jarige Nolda v, T. uit Doetinchem, terzake dat zij op 15 October 1929 haar 14-dagen oud kindje door verstikking om het leven heeft gebracht. Zij was met het kind, dat in Utrecht in de kliniek geboren was, naar Arnhem gereisd. Voor Ede begon het kind te schreien en toen vatte zij het plan op om het kind te dooden. Zij deed het kind daarop in 'n waschdoeken tasch en heeft het daarin zoo lang laten liggen, dat het stikte. Daarop heeft zij de tasch te Arnhem bij het station in depot gegeven. Eerst ver scheidene dagen later werd de moord ontdekt. Verdachte, die huilend op het beklaagdebankje zat, bekende het haar ten laste gelegde. Dr. Hulst uit Leiden, die de sectie verricht heeft, constateerde den dood door verstikking. Teneinde nog een getuige te kunnen hooren, die in het Huis van Bewaring is opgesloten, werd de zitting geschorst. Dr. Robol treedt als \erdediger op. De eioruitvoercontrolo. De Kamer van Koophandel voor Amsterdam heeft aan den minister van binnenlandsche zaken een uit voerig adres gezonden betreffende de eieruitvoercontrole. In dit adres wordt betoogd, dat de controle onvoldoende is, en dat 't in het belang van den handel is dat aan onze eieruitvoercontrole de eisch wordt gesteld, dat zij zoo krachtig mogelijke voorwaarden zal scheppen voor mededingen op de buitenland- sche markten. Inbraak. Te Oss is ingebroken in de bo venwoning van den rijwielhandelaar d. L. in de Hekkenstraat. Uit een geldkistje werd f 650 gestolen. Eigenaardig ongeval. Het stoomschip St. Philipsland, dat Dinsdagavond van IJmuiden naar Engeland was vertrokken, keerde eenige uren later naar de kust terug en gaf op de Stoomloodsboot één der schepelingen af, wien een eigen aardig ongeluk was overkomen. Een blijkbaar door de naaister van zijn nieuwe werkpak in het goed achtergelaten en niet opgemerkte naainaald was dezen man bij het doen van zijn werk in schuine rich ting in de borst gedrongen. De pogingen van den kapitein om de naald te verwijderen waren even als die van den dokter te IJmuiden vruchteloos, zoodat de zeeman direct met een auto naar één der zieken huizen te Amsterdam moest worden weggebracht voor een spoedoperatie. Een productieve koe. Te Harich bij Zevenwouden heeft een koe van den veehouder K. vier voldragen kalveren ter wereld ge bracht. Kort na de geboorte is het viertal echter gestorven De oudste wielrydster van Dtii'schiand. De weduwe Anna Kreutzer, te Wassenberg, die in den zomer 1929 haar 80sten verjaardag vierde en haar beroep van vroedvrouw nog steeds stipt uitoefent, bedient zich daarbij nog steeds van haar rijwiel. Zij is de oudste wielrijdster van Duitschland. Een veelbelovende dienstmaagd. In Eisersdorf (district Glatz) poog de nabij deNieder-brug, de 20-jarige dienstbode Hetwig Weigert een roofmoord op den 68-jarigen Luz uit Grafenfort te bedrijven. Zij ontrukte hem zijn portefeuille met zijn kort te voren gehaalde ou derdomsrente, ten bedrage van 30 Mark en wierp hem, na een verbit terde worsteling van de brug in de Diele. Luz werd door voorbijgangers gered. Het meisje werd naar de gevangenis gebracht. Groote branden te Dalhousie. Te Dalhousie zijn veertien huizen door brand vernield. De schade wordt op een half millioen geschat. Zes personen werden gewond bij de pogingen, om belendende gebou wen door dynamiet in de lucht te laten springen, om aldus uitbreiding van den brand te voorkomen. Het vorslelyk huwelyk le Rome. Het huwelijk van den Italiaanschen kroonprins met prinses Marie José van België is Woensdagmorgen in de Paulinische kapel van het Quirinaal door den Pauseltjken legaat Kardinaal MafB, met bijzonder feestelijk cere monieel voltrokken. Na de plechtigheid werd het jonge echtpaar door den H. Vader in audiëntie ontvangen. De feesten te Rome. Donderdagmorgen is te Rome in de vroegere hippodrome van Parioli een groote parade gehouden, waar aan 20.000 personen deelnamen. Onder het spelen van de muziek marcheerden de troepen voorbij de tribune, waarop de leden van de koninklijke familie en de gasten had den plaats genomen. Behalve het garnizoen van Rome namen vijf infanterieregimenten aan de parade deel, o.a. het 92e uit Turijn, dat door den kroonprins persoonlijk werd gecommandeerd. Ook fascistische militie en de veiligheidspolitie namen aan de parade deel. Bijzonder de aandacht trokken de koloniale troepen, vooral de kameel- ruiters in hun schilderachtige uni formen. Vliegertroepen vlogen carousel boven het paradeveld. Niet minder dan 300 vliegtuigen naderden in een driehoek vliegende tot dicht bij de tribune om vervolgens vijf boven elkaar liggende kringen te formeeren. De onderste kring werd gevormd door zware bombardeervliegtuigen en daarboven vlogen in steeds wijder wordende kringen lichte bombardeer vliegtuigen, verkennings- en jacht vliegtuigen. Het rondwervelende carousel bood een imposanten aan blik. Duitsche emigratie. In de eerste 10 maanden van het afgeloopen jaar zijn uit Duitschland 43470 personen naar overzeesche landen geemigreerd. In de eerste helft van het jaar be woog de landverhuizing zich onge veer op hetzelfde peil als in 1928. doch in de maanden September en October daalde het tot bijna de helft van dat in het overeenkomstige tijdvak van '28 Vergeleken bij het overeenkom stige tijdvak van '28 is het landver- hnizersverkeer in de eerste 10 maan den van '29 met 5500 personen ve minderd. Indië los van Nederland. De Javabode bevat de volgende sensationeele, hoewel niet bevestigde, berichten over de actie tegen de Partij National Indonesia. Naar het blad zegt, is onweerleg- baarjaangetoond, dat het hoofdbestuur van de Partij National Indonesia in financieele relatie stond met de Liga tegen koloniale onderdrukking en dat via de Perhimpoenan Indonesia geld werd ontvangen voor de voorberei ding van een opstand in de eerste helft van 1930, wanneer begonnen zou worden met het plegen van verzet tegen het bestuur en een boycot zou worden uitgesproken tegen alle Europeesche handelsgoede ren. In de maand Rajagoe, die samen valt met onze maand Mei 1930, zouden definitieve pogingen volgen om Indië los te maken van Neder land. Nieuwjaarsdag was bestemd voor den inzet van het algemeen verzet. Noodweer boven Sardinië. Boven Sardinië heeft een hevig noodweer gewoed, dat groote schade heeft aangericht. Vooral geteisterd is de omgeving v n Uta, waar groote oppervlakten zijn overstroomd. Twee dorpen zijn door het water volkomen geïsoleerd. Van een dijk werd een stuk van 70 M. lengte weggeslagen. Voor zoover tot dus verre bekend is, zijn er geen slacht offers te betreuren. In Serramana en Uta zijn tenge volge van de overstroomingen ver scheidene huizen ingestort. De autoriteiten der provincie heb ben zich onmiddellijk naar de plaats c er overstroomingen begeven om de hu lp-werkzaamheden te leiden. Bij Sorrent.aan den golf van Napels zijn verscheidene huizen door een aardverschuiving ingestort. Toevallig bevond zich tijdens het ongeluk slechts één vrouw op het verschui vende stuk grond. Zij werd dood te voorschijn gebracht. Naar gemeld wordt is in de dalen van de provincie Piemont vele sneeuw gevallen. Ook in New-York zomerweer. Terwijl het in het Noorden der Ver. Staten hard vriest, zoodat tem peraturen van 30 graden Fahrenheit vorst worden gemeld, die met hevige sneeuwstormen gepaard gaat, heerscht te New York het schoonste zomer weer met een temperatuur van 59 graden Fahrenheit. Hongersnood en koude in China. Een bericht uit Hankow maakt melding van een hevige koudegolf, die in de omgeving der stad talrijke slachtoffers maakt; o.a. moeten 80 koelies door de koude zijn omge komen. De al lang heerschende hongers nood neemt eer toe dan af en her haaldelijk komt het voor, dat vaders, om tijdelijk althans hun gezin van den hongerdood te redden, voor 'n paar pond sterling een hunner kin deren verkoopen. Wantoestanden in do Belgische legerhospitalen. In „de Vlaamsche Oud-strijder" wordt de ellende van het krijgshos pitaal St. Laurent, te Luik aange klaagd „In „De Standaard" heeft men zeer terecht opgemerkt dat-het er niet pluis uitziet voor de Vlaamsche jongens uit hst krijgshospitaal van de Kroonlaan te Elsene. Gelijk heeft het blad, overvloed van gelijk. Militairen en vooral militaire dokters lappen de wetten en de Vlamingen aan hun voetzolen. Maar zij lappen ook alle soldaten. Walen of Vlamingen aan hun voet zolen. Indien minister de Broqueville, de held van op afstand, en de gooche laar met de papieren van Wullus eens wil gaan zien in het krijgshos- hospitaal Saint-Laurent te Luik, dan zal hij kunnen nagaan Ten eerste dat het daar ongeloof lijk smerig is en tegen alle regels van de gezondheidsleer Ten tweede, dat in de Wasch- bakken, waarin de soldaten van het hospitaal hun morgentoillet moeten maken, de urineflesschen worden uitgespoeld Ten derde, dat messen en lepels van hand tot hand ^overgeleverd worden en zonder maar in 't minst gezuiverd te zijn Ten vierde dat de krijgsdokters aldaar ruwe vlegels zijn. De „Brusselsche standaard" brengt ook nog een verhaal over de toe standen in het legerhospitaal te Brussel, waar de verpleging van de zieke soldaten niet minder ergerlijk is. Nu de protesten allerwege op klinken, komt er wellicht verbetering, Drie misdaden per uur. Te Chicago zijn Woensdag niet minder dan 80 misdaden gepleegd. Dat is minstens 3 misdaden per uur. Zelfs voor Chicago, dat op het gebied van misdaden befaamd is, is dit een record. Kind in zyn had verdronken In het gezin van de familie P. te Waalwijk is een kindje van vier maanden, een meisje, in een badje verdronken. Het kindje had in het badje stuipen gekregen, waarop de moeder naar de buren is gesneld. Bij haar terugkeer vond zij de kleine verdronken. ROERMC^pp Eiermijn van ïdag voerd 3.000.( leren Groote eieren f Kleine eiereia f f Eendeneiereih f 1 VENLO. ée C vereeniging v Ma aangevoerd Groote eierön f Kleine eierein f Eendeneieren f Ganseieren fi- Kippeneiererr K$ OistriclS'be Kantoor geoptvan Wordeevr Verschillen! b boerendienstma en meisjes voor dijk Kleermakerslnge Sigarenmakejstw Paardenknec; vo andere plaatse» Jongen, voo.t v troleum. Jongens voomm Schoen makeirlin Coiffeursleer' vo Kappersbedit, ku en knippen vo/en Jongens vooartc zen fabriek vooenr Leerling autonte Leerling caerie Venray. Tuiniersjong^oo Kuipersleerliijvo Loopjongen w: Biedejch Losse arbeidof Chauffeurs. Kantoorbedien. Burgerdiensten Werkmeisje.! Timmerlieden Metselaar. bubqbkr] vTa van 3 1 GEBOREN: Cornells Thf. Iluterla Wjlh Cornelia L. R! GEHUWD J. II. v.d. Ikel laar en A. C.ill beiden te Vent J. E Beerkeii5 en A. G. Pel 2 te Venray. OVERLEDE J. F. Munnen, Ordebroeder, Ins H. P. Smelsjj; P. J. van Bik; Overloonsche A. Smits, 76;r, 1 pa tien te Sin 1 patient St.r\ KERKBLIJ Ph!¥& Morgen Zoni Missiën van kz congregatie, halfee mus: 3 uur Lc4 Maandag ha7 processie ovecei besteld Jaarg. v i van M. Tfeuylsui vaart voor Ant.iit Dinsdag half >e Jan Derks en Gr, Jaarg. voor Pefcl Woensdag hj l voor Joh. Hoeia kinderen; 8 uuaé Martens en Hea Donderdag iu Mis; half 8 1 e*£j voor Th. v.d. b{ Vrijdag feesta te Veltum 7 uuis mis met preek; f Jaarg. voor Wïi Bekkers. Zaterdag koa 7e en 8e klas ic klas te biechten D.'nsdag halfl van Blerk, alsd Woensdag hil Smits, als lid dfe Zondag 2 Fe leden der H. FÜ Putt Zondag, fee» 5, 6 en onderrichting, t preek, kwart ni uur Lof. Dinsdag, 7 van den H. i H. Mis voor. Derde Orde. Woensdag IJ 6 uur Lof me van het TriduJ Na de oefeni: lezing met lie Fransiscus en S Donderdag lf met preek Del' gedragen voo telijk welzijn u^i Lof en preek»® Vrijdag 17 preek. Deze dragen voor der' 6 uur Lof en pj in het patron beelden over Lode wijk. Zaterdag 18 j van 7 uur algei der vrouwelijke Zondag 19 Ji van 7 uur al$s voor de mann^jj 10 gez. Hoog H. Mis wordt

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2