D.S.O.-Wanssi Land- tuin- bouwzaden Jan Bekkers, Bosreni zwarte t Cuykscls Veeven CONCE VÖÖl UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, Provinciaal Nieuws üeraertgde Berichten VEK J BOOM,' der Foltt Eensgz Leunen,I Zangvec „Het Heie Het Tooneel i HOORT een en het groote verschil in weergave valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY Wanneer men melk- en mestvee bijv. uitsluitend krachtvoer zou ge ven, dan zou de hoeveelheid droge stof te gering zijn, de dieren zou den nooit den buik vol krijgen en altijd met een hongergevoel blijven, De hoeveelheid droge stof geeft dus aan, dat er voldoende buikvul ling moet worden gegeven. Dat zal in den regel ook w»l gebeuren, daar toch heel wat ruw voer zooals hooi, stroo, voederbieten, aardappels enz. door het vee tot waarde moet wor den gebracht. Het eiwit is noodig voor de vleeschvorming, melkvorming en bij drachtige dieren voor de vor ming van het jonge dier. Daar eiwit het duurste voer is, dient men niet meer te geven dan noodig is. Geeft men teveel dan kan 't dier daarvan diarrhee krijgen. Komt het zoover niet, dan is het toch niet gewenscht, dat uit het overtollige eiwit vet gevormd wordt, wat goedkooper uit zetmeel te betrekken is. Een tekort aan eiwit vullen melkkoeien aan ten koste van eigen lichaamseiwit. Bij drachtige koeien werkt het uitermate verzwakkend zoowel op het moeder- dier als op het ongeboren jong. Zet meel is noodig om vet te vormen en om kracht te leveren. Mestvarkens zal men dus in ver houding meer zetmeel moeten geven dan melkkoeien. Jonge varkens moeten weer meer eiwit hebben, dan varkens, die bijna afgemest zijn. Dit zijn alle zaken, die nog wel eens vergeten worden. Wanneer men zijn voederrantsoenen wil herzien, ga men het best op de volgende manier te werk. Men weegt eerst af, hoe vee! men van elk voeder geeft, schrijft daarvan op, hoeveel droge stof (D.S.j verteerbaar eiwit (V.E.) en zetmeel- waarde (Z.W.) het bevat. Dan kijkt men in 't boekje, wat de normen voor het desbetreffende dier zijn, Door optelling en aftrekking ziet men, wat er te veel of te weinig is gegeven. Is er te veel gegeven, dan gaat men na, wat men missen kan, is er te weinig gegeven, dan zal men natuurlijk moeten aanvullen. Morgen om 2 uur aan De Hoop: VENRAY, 4 Jannari 1930. Met genoegen zullen allen het heuglijke nieuws vernemen, dat het College van Ged. Staten hunne goedkeuring hebben geschonken aan het raadsbesluit dezer gemeente tot opheffing van een weggedeelte achter het Ursulinenklooster. En met niet minder genoegen zullen de requestree- rende aangrenzende eigenaars van Ged. Staten vernomen hebben, het bedrag, dat de Eerw. Zusters Ursu- linen bereid zijn aan ieder van hen voor waardevermindering, uit te be talen. Goed nieuws van beteekenis voor Venray. Hiermede is het gevaar dat het Gymnasium elders zou gebouwd worden, voor altijd verdwenen. En er komt werk voor onze nijvere bouwvakarbeiders, wat niet alleen gewenscht, maar noodig was. GEVONDEN: een gouden dames- ring, een rijwielpomp, een rijwiel- belastingmerk en handschoen van een motorrijder. Inlichtingen Maréchausseekazerne. Dinsdagavond kwam de tim merman P. P. alhier, zoodanig met zijn handen tusschen de zaagmachine, dat een tweetal vingers half werden afgesneden en beide handen werden verwond. Wij vestigen uwe speciale aandacht op de groote jaarlijksche Balans-opruiming bij Jac. Fonck's Manufacturenhandel, welke a.s. Zater dag 11 Januari begint. Groote par tijen goederen van de uitsluitend bekende prima kwaliteiten, worden alsdan tegen ongeloofelijke prijzen opgeruimd. (Adv.) MISHANDELING. In hooger beroep stond terecht L. M., landbouwer, Ysselstein in de Peel, door de Rechtbank te Roermond veroordeeld tot een hooge geldboete wegens mishandeling met een ijzer- draad en een riem, tengevolge waar van het knechtje genaamd J. Siegers, 15 jaar, uit Deurne, striemen op het lichaam had. Volgens verdachte was het knechtje eerst ijverig, doch later lui en wilde 's morgens niet op staan om op tijd aan 't werk te gaan. Volgens de inlichtingen had een anderen boer ook moeilijkheden ge had met den jongen die nogal brutaal was. Na getuigenverhoor requireerde de adv.-gen. tot bevestiging van het vonnis, doch met vermindering der straf tot f 10 boete. Als verdediger trad op Mr. P, Tripels, Roermond. Uitspraak 13 Jan. a,s. Voetbal Eindelijk hebben we a.s. Zondag weer eens een competitiewedstrijd aan de Hoop en wel D.S.O.-Wans- sum. Laatstgenoemde heeft j,l. Zon dag nog bewezen haar plaatsing in de 2e klas wel waard te zijn, door „Mobilia" met niet minder dan 4-0 te verslaan. Of hun dit morgen ook zal lukken, dienen we wel te bet wij felen, ofschoon D. S. O, wel op zijn hoede zal mogen zijn en de zaak niet te licht mag opvatten. Laten we hopen dat het een faire kamp zij, en dat de sterkste winne. D.S.O. II speelt morgen te Swol- gen. Het concert van het Gemengd Koor „Polyhymnia" alhier, gegeven in de Wilhelminazaal op 2e Kerst dag en op Zondag 29 December j.l, mag in alle opzichten buitengewoon geslaagd genoemd worden. Wederom bewees het Gemengd Koor door voor de eerste maal uit te komen meteen Operette, steeds zijn gasten het beste en iets nieuws voor Venray aan te willen bieden. Al had de President, de Weled. Heer Timmermann, bij voorbaat de welwillendheid van het publiek inge roepen bij de beoordeeling van het gebodene, herhaaldelijk klonk de gulle lach op, bij de vele levensechte humoristische oogenblikken, die in de operette „Hooger op" voorkwamen De groote moeilijkheid om onder hun leden genoeg personen te vinden, die tegelijk aan de eischen van tooneelspeler en zanger voldoen konden, was schitterend opgelost, terwijl de kundige regie van den heer P. van Opbergen het spelpeil zeer omhoog voerde. De Directeur, de heer Welting begeleidde op de piano en de heer Poels op piston het muzikale ge deelte der Operette. Beide heeren deden dit op zulk een uitstekende wijze, dat het ondoenlijk is te zeggen, wien hunner de meeste lof toekomt. Geen wonder dan cok dat de heeren Welting en van Opbergen een krans in ontvangst te nemen hadden als dank voor hun uitstekende diensten aan de Vereeniging bewezen, zooals namens de leden bij monde van Mej. Schaeffers werd gezegd. Het zou te ver voeren en boven dien uiterst moeilijk zijn om de juiste volgorde te houden, als wij hier wilden opnoemen de beste executan ten, de uitgebeelde types van Boer Ivo, Tante Ida, Nichtje Lena, Oom Sander, de boemelende studenten en het dochtertje van den kastelein strijden als zoovele andere om den voorrang. Het concert van Polyhymnia mag er zijn. Tot weerziens Muziekavond. Zooals we reeds in een onzer vorige nummers hebben medegedeeld, zal Venray's Fanfarecorps op Zondag 12 Januari a.s. in zaal „Wilhelmina" een groote muziekavond geven, Het zal velen aangenaam zijn zelf eens te kunnen hooren, hoe onze Fanfare onder Directeur Dietz niet heeft stil gezeten. Nummers als „Au Golfe de Naples", die 'n langen studietijd vroegen, spreken voor zich Bovendien zullen enkele bekroonde leden der Fanfare een mooie solo ten gehoore brengen. Echter heeft Venray's Fanfarecorps gemeend, dat zulk 'n avond te een zijdig zou zijn. Daarom heeft het zich de medewerking verzekerd van het in de hoogste afdeelingen met de schitterendste prijzen bekroonde dubbel Mannenkwartet uit Helmond, dat onder leiding van hun directeur, den heer Jac. Jacobs, een tiental nummers zal zingen. De zangnummers zijn zoo gekozen, dat naast ernstige, zware muziek, als het moeilijke koor werk „De Ruïne" van Brandts Buys, ook meer populaire muziek als „Die Mühle im Thale" en Muttersegen" zal gezongen worden. Om 't 16 nummers lange muziek programma geheel te bespreken is doelloos, doch met bovenstaande zal het meer dan duidelijk zijn, dat ons een mooie kunstavond, zoowel voor vocale als instrumentale muziek, staat te wachten. Bovendien zal als nevendoel, er wel bij varen de kas der Fanfare, die, wegens aankoop van nieuwe instrumenten, 'n douceurtje wel kan gebruiken Rest ons nog mede te deelen, dat reeds enkele honderden entree- kaarten in voorverkoop zijn verkocht. Degenen, die 'n goedkoopere voor verkoop-kaart willen hebben, kunnen die nog bekomen bij den Heer P. Schols, secretaris der vereeniging. Wij wenschen onze Fanfare een succesvolle avond. OOSTRUM. Ons Concert met tooneeluitvoering is wederom goed LEUNEN. Zondag en Maandag avond gaf. de Handboogschutterij ,St. Joris" alhier de jaarlijksche tooneeluitvoering. Beide avonden werd goed spel geleverd. Maandag avond werd de uitvoering aangenaam opgeluisterd door de Venraysche Jazzband. Ofschoon het weer niet erg mee werkte was het bezoek nooit zoo groot als dezen keer. Door de mooie muziek, waarmee geopend werd, was het publiek al direct in tevreden stemming. De heer Winia had succes. Wat het tooneel betreft, komen Edmond en zijn spelers lof toeeerstgenoemde had het toor.eel ook mooi beschilderd voor het hoofdnummer „Onschuld Zege praalt". De klucht „Janus Bluf' van Jean Hoex beviel goed en hield de lach spieren danig in beweging, We mogen gerust zeggen dat er weer goede reclame gemaakt is voor het volgend jaar. MERSELO. Als blijden naklank op het plechtige afscheidsfeest ter eere van het gewezen onderwijzend personeel, bood dit laatste Zaterdag een feestavond aan in de zaal. Het was zeer verheugend voor gastheeren en gastvrouw, dat allen zoo goed aan de uitnoodiging hadden gevolg gegeven. De avond, waarop de heer Th, Rijswijck uitstekend als ceremonie meester fungeerde, werd zoo aange naam en ordelijk mogelijk door gebracht met het uitvoeren van eenige muziekstukjes, het spelen van voordrachten, het houden van speechen, het zingen van mooie liederen, enz., zelfs een paar w heidsgedichtjes ontbraken niet Geen wonder, dat de uren om vlogen, en men noode scheiden gin$ Ten slotte sprak de heer J. F Jaspars, ook namens zijn gezin, de beste wenschen uit voor geheel Merselo en hoopte, dat velen van zijne hem dierbaar geworden Merselonaren hem in zijne nieuwe woonplaats Nijmegen zouden komen opzoeken. Het vrachtwerk voor den Boerenbond alhier is als laagste in schrijver gegund aan G. Flinssenberg voor 16 cent de 100 Kilo. HOLTHEES-SMAKT. Door de fanfare alhier zal op 1 en 2 Febr. een concert en tooneelavond gegeven worden als hoofdnummer is studie genomen„Den Garcia Morena", treurspel in 3 bedrijven, Doodelyk ongeval. Woensdag is op den Venloschen weg onder de gemeente Tegelen een ernstig auto-ongeval gebeurd. Een auto komende uit de richting Venlo reed een man aan, die zoo ernstig geblesseerd werd, dat hij spoedig aan zijn bekomen verwon dingen overleed. Het slachtoffer, dat vrijwel op slag gedood werd, is de 52-jarige F. H Rooyakkers, een zwerver die de laatste tijd Tegelen dikwijl? bezocht. De auto behoorde aan Dr. V. W. uit Bleijerheide. Gennep en Areen buiten don grooton verkeersweg. Naar de L. K. van welingelichte zijde verneemt, staat de uitvoering van een weg om het dorp Arcenen grootendeels om Gennep heen vast. Te Gennep wordt de weg gelegd vanaf het Nieuw-Buitenzicht tot op de Spoorstraat, een afstand van onge veer 1 K.M. Over de Niers zal dus een nieuwe brug geslagen worden, terwijl de weg minstens de hoogte zal moeten hebben van den dan rechts afzwaaienden Rijksweg door Gennep. Het geheel is een groot stuk werk. Te Arcen zal, vanaf Nijmegen komend, even voor het dorp den weg links om het dorp tot bij het kasteel Arcen aangelegd worden. Aldus worden de nauwe kommen i de gevaarlijke hoek te Gennep vermeden. Men denkt in 1932 ermee gereed te zijn. Het aantal mijnongevallen in 1929. Men meldt uit Heerlen In het afgeloopen jaar waren er op de Staatsmijnen acht en op de particuliere mijnen 22 ongevallen met doodelijken afloop. De cijfers zijn gunstig, vergeleken bij het jaar 1928 toen er in totaal 44 doodelijke onge lukken waren, waarvan 35 op de Staatsmijn en 9 op de particuliere mijnen. Nederlnudsch smokkelaar doodgeschoten. Dinsdag is nabij Herzogenrath, vlak over de grens de bestuurder van een smokkelauto door een Duitsch douane beambte doodgeschoten. De beambten losten aanvankelijk schoten in de lucht om den auto te doen stoppen. Toen dit niet lukte gelukte het een hunner op het moment dat de chauf feur zijn vaart versnelde op den wagen te springen en de ruiten stuk te slaan. De autobestuurder verzette zich, zoodat de beambte gedwóngen was gebruik te maken van zijn wapenen. De chauffeur werd door een schot in den buik getroffen en was op slag dood. Naar de „Köln. Ztg." meldt, bleek de wagen onge veer 500 Kg. koffie en evenveel tabak te bevatten. Het slachtoffer, een Nederlander, was gehuwd en" vader van een gezin, Ook op de overige vier inzittenden werden schoten gelost, waardoor een hunner in de borst werd getrof fen. Deze man is naar het hospitaal te Kerkrade overgebracht. De drie anderen wisten te ontkomen. De auto is in beslag genomen. Een lage streek. In Echt waren eenige mannen op 9 September van de eene herberg naar de andere getrokken en hadden goed gedronken. Er kwam wat dronkemansherrie en latex ruzie. Zekere T. uit Echt was ook van de partij en nam het op voor een ander. Daarbij pleegde hij een ern stige. mishandeling. Met een gummi- siang, waaraan bij het einde een zware ijzeren moer was geschroefd sloeg hij eerst Nelissen uit Echt, die in elkaar zakte. Een slag met het gevaarlijke wapen, toegebracht op Jessen uit Echt, had tot gevolg, dat bij den mishandelden het schouder blad met het sleutelbeen uit elkaar geraakten. Jessen leed gedurende 15 dagen aan de gevolgen der mishan deling. Verdachte werd door de Recht bank te Roermond wegens voormel de mishandeling tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld en het voldoen der schadevergoeding aan Jessen. Verdachte kwam van zijn vonnis in hooger beroep in de hoop op voorwaardelijke veroordeeling waartoe ook bij de conclusie op haar rapport door de reclasseering uit Roermond werd geadviseerd. HetO.M. wees op het gevaarlijke van het gebruikte wapen, dat in de rechtszaal aanwezig was, en op de laagheid van met zoo'n instrument iemand te lijf te gaan. De adv.-gen. requireerde tot be vestiging van het vonnis. De ver dediger Mr. P. Tripels, Roermond, pleitte voorwaardelijke veroordeeling, Uitrpraak 13 Jan. a.s. Omslag aan ,,de Bek." Naar men verneemt zal binnen afzienbaren tijd aan een paar honderd arbeiders, werkzaam bij „de Bek" te Limmel ontslag gegeven worden wegens slapte in het bedrijf. Waarschuwing. Het Algemeen Politieblad bevat de volgende mededeeling In de plaatselijke dagbladen van 23 December 1929 kwam een adver tentie voor, waarin door een Konink lijke goedgekeurde maatschappij z R.K. eenvoudige filiaalhouders wer den gevraagd voor Brabant en Lim burg, op een salaris van f 30 per week, plus provisie en vrij wonen. In verband hiermede waarschuwt de commissaris van politie te Bergen op Zoom geen gelden te storten of relaties aan te gaan met een persoon die zoogenaamd voor die maatschap pij werkzaam is. Deze persoon noemt geen naam van die maatschappij en tracht de borgstelling te inne'n van personen, die op de advertentie ingaan, zoodat hier oplichting gevreesd wordt. Roodvonk. Te Asten (N.B.) zijn wegens veel vuldig voorkomen van roodvonk alle scholen voorloopig gesloten, Van de trap gevallen. Te Berg en Dal bij Nijmegen had de echtgenoote van den schilder K. het ongeluk bij het opgaan van de trap te struikelen, zoodat zij kwam te vallen. Bewusteloos, met een dub bele schedelbreuk werd ze opgeno men. Het H. Oliesel kon de vrouw nog worden toegediend, waarop zij eenigen tijd later overleed. Motorboot gezonken. Men meldt uit Gorkum Tijdens den hevigen storm Donderdagmiddag de motorboot „Holland V" van de firma Zeven huizen en Mosterd te Rotterdam op de Beneden Merwede onder Hardinx- veld gezonken. De 20-jarige dekknecht Piet Borg uit Woudrichem, die een uitstekende zwemmer was, is verdronken. De kapitein J. Rodnat uit Alblas- serdam wist zwemmende den wal te bereiken. Doodelyk ongeval. Bij het plaatsen van een reclame bord aan een perceel aan de Wyker- straatweg te Velsen stond de 47-j werkman D. S. uit Amsterdam op een ladder, toen deze plotseling om viel en S. met ladder en al op straat terecht kwam. Met een ernstige schedelfractuur is de ongelukkige naa_r het Roode-Kruis-Ziekenbuis te •everwijk overgebracht, alwaar hij zonder tot bewustzijn te zijn geko men, aan de bekomen verwondingen is overleden. Een slechte studiereis. 3 dooden. Zeven Noorsche studenten, die zich voor het maken van een stu diereis naar Amerika ingescneept hadden op het Noorsche s.s. „Zeta" dat Dinsdag te Rotterdam is bin nengekomen, hebben een ongeluk kige reis gehad. Zij werden onderweg ziek onder zeeziekte-verschijnselen, zoodat men daar niet teveel notitie van nam, ook al omdat het weer zeer slecht was. Toen zij in Rotterdam aankwa men was een van hen overleden, twee anderen moesten in ernstigen toestand worden opgenomen, terwijl de toestand van de vier overigen na enkele uren zoo verergerde, dat ook zij in het ziekenhuis moesten wor den opgenomen. Woensdag zijn op nieuw twee van hen overleden. Het door de politie voorloopig ingesteld onderzoek heeft uitgewezen dat men hier niet met zeeziekte te doen had; men veronderstelt, dat de jongelui gesmokkelde sterke drank aan boord hebben gehad, waarbij vermoedelijk ondeugdelijke alcohol. Donderdag werd door den Noor- schen consul een onderzoek ingesteld De Nederlandsche justitie kan dit onderzoek niet zelfstandig instellen, daar de vergiftiging heeft plaats ge had aan boord van een Noorsch schip in volle zee, dus op Noorsch grondgebied. Motor geslipt Nieuwjaarsdag heeft in de nabij heid van het gehucht Zeeland onder Millingen een motorongeluk plaats gehad. Een zekere J. J. uit Venlo is vermoedelijk door het slippen van zijn motor komen te vallen. Hij werd met een ernrt'ge hersenschudding op genomen. De toestand van J. is zee: ernstig. Uit den mobilisatie-smokkeltijd Door J. de B. te Boxmeer was tegen den Staat een vordering inge steld tot vergoeding van schade op grond, dat zijn zoon, die hem placht te onderhouden, is overleden, tenge volge van een schot door een kommies der directe belastingen op hem gelost, welke handeling niet rechtmatig zou zijn. De Staat daarentegen stelde, dat de daad van den kommies wel rechtmatig was Na gehouden getuigenverhoor, besliste de Haagsche rechtbank, dat de eischer niet geslaagd was, de bij dagvaarding gegeven voorstelling van het gebeurde te bewijzen, waaruit zou volgen, dat de kommies zijn zoon zonder eenige aanleiding had doodgeschoten. De ingestelde vordering werd dan ook ontzegd. Van dit vonnis ging de Bruyn in hooger beroep, Het Haagsche gerechtshof heeft nu overwogen dat de rechtbank te recht heeft aangenomen, dat het schot niet lichtvaardig is gelost en de zoon kon begrijpen aan welke noodlottige gevolgen hij zich blootstelde toen hij zou worden aangehouden. Het vonnis der Rechtbank werd dan ook bevestigd. 0verstroomiiigen in Ierland. In Ierland staan tengevolge van de hevige regens der laatste weken uitgebreide streken onder water. Uit Long fold wordt gemeldt, dat het water op de laaggelegen gedeel ten tusschen deze plaats en Tarmon- barry 80 c.M. hoog staat. In vele deelen van het land zijn de wegen geheel onbegaanbaar. Een auto met personen, die zich naar de jaarmarkt van Clonsëllan begaven, kon door het water niet verder. De passagiers moesten uit stappen en door het water waden, dat hun tot aan de borst kwam om ten slotte droog land te bereiken. 72 kinderen by een bioscoopbrund omgekomen Een hevige bioscoopbrand, die een groot aantal slachtoffers eischte, heeft Dinsdag te Paisley in de buurt van Glasgow gewoed, Volgens de officieele berichten zijn 72 kinderen in den ouderdom van 16 maanden tot 14 jaar om-het leven gekomen. De oorzaak van den brand voorloopig nog onbekend. Toen de alarmseinen weerklonken de vlammen in de zaal ontstond onder de kinderen een ont zaggelijke paniek. De geheele zaal was binnen korten tijd vol rook wolken. Bij het gedrang naar de uitgangen geraakte een groot aantal kinderen onder den voet, zoodat de politie en de brandweer de grootste moeite hadden de bewusteloozen en gewon den te Dergen. Een brief met geldswaarden vermist. Het alg. Politieblad deelt mee Den 17en December is te Kampen gepost een gewone brief, geadres seerd aan de Amsterdamsche Bank vereeniging N. V. te Amsterdam hetcouvert voorzien van het gedrukt hoofd „J. Veenenbosch in effecten wissels en assurantiën," inhoudende bankbiljetten van f 1000, genum merd 057310 A.H. en 020319 A.F. een cheque voor de Limburgsche Bankvereeniging te Maastricht, groot 407,60 Belga's, een verantwoordings- notn, 3 recu's van incasso-wissels, en een formulier van overschrijving, welke brief niet aan het adres is ontvangen en ontvreemd zal zijn. Drie personen door gas gestikt. In een huis in de Kaiserstrasse te Munchen, werd de 64-jarige Eder, zijn vrouw en hun 28-jarige dochter dood gevonden tengevolge van gasvergiftiging. De oorzaak van het drama staat nog niet vast. Oudejaar te Berlyn. Oudjaarsnacht zijn door de politie te Berlijn niet minder dan 382 arrestaties verricht. In de meeste gevallen betrof het orde-verstoringen. Bovendien hadden arrestaties plaats wegens vechtpar tijen, dronkenschap, misbruik maken van brandalarm-telefoons en balda digheid. In den Sylvesternacht werd de brandweer niet minder dan 52 malen gealarmeerd. In hoofdzaak betrof het kleine branden. Een groote brand brak uit in het atelier van Mannesmann Roehren Werke. De brandweer verscheen hier met groot materiaal, terwijl bovendien een drijvende stoomspuit aan het blus- schingswerk deelnam. Oudejaar to New-York. De overgang van het oude in he* nieuwe jaar is op de gebruikelijke wijze in New York gevierd. Zelfs onder de verscherpte drankwetbepa lingen vloeide de alcohol in stroo men. Alle cabarets en restaurants waren stampvol. Op de balcons der groote dansgelegenheden verdrongen zich de menschen, om met luid gejuich het nieuwe jaar binnen te halen, terwijl de in de haven liggende schepen hun sirenen en stoomfluiten lieten gillen. Uit het Buitenland. Te Chicago i$ een bom ontploft die in een kerstpakket aan iemand was toegezonden, 3 dooden en 5 gewonden. Te Tunis is een pest-epidemie uitgebroken. In het vluchtelingenkamp te Ham- merstein is een'geheimzinnige epidemie uitgebroken onder de kinderen. Reeds zijn 40 kinderen overleden. De directeur van den Bioscoop te Paisley, waar de jongste brand heeft plaats gehad, is gearresteerd. mnum mvms Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalings catechismus, 3 uur Lof en processie. Maandag feest der H. Driekonin gen, de diensten als op Zondag. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Karei Thomassen, 8 uur leesmis. Woensdag half 8 besteld Jaarg, voor de vrouw van Gerard Stevens, 8 uur Jaarg. voor Petrus Dekkers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johanna Munsters. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg, 2de klas voor Godfried Smulders. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 4e klas te biechten. A.s. Zondag collecte voor de Missie van Africa. Zondag 2 Febr. hernieuwing der opdracht van de leden der H. Familie en opdracht der nieuwe leden. Nieuwe leden kunnen zich opge ven bij den ZeerEerw. Directeur of bij een der prefecten. Paterskerk. Zondag feest van den Zoeten Naam Jezus, volle afl. o.g.v., 5, 6 en 7 uur H. TI. Missen met onder richting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof en II. Kruisweg. Maandag hoogfeest van Drie koningen of de Openbaring des Heeren. De II. H. Missen als op Zondag, 8 uur plechtige Hoogmis, kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof, Generale Absolutie voor de Derde Orde. uur Hoogmis, 6 uur Dinsdag 7 Lof. Vrijdag 7 Lof. Zaterdag Lauden en uitv art uur Hoogmis, 6 uur Januari om half 9 om 9 uur plechtige begrafenis van den eerw. Broeder Wenceslaus Munnc- com, St. Antonius-PHtronaat. Maandelijksche Algemeene H, Communie. Het is overeenkomstig met den wensch van den Zeereerw. Heer Pastoor, dat geen anderen tusschen de leden van het Patronaat plaats nemen. De jongens worden verzocht om op het Patronaat een stuiver of zoo iets mee te brengen voor het bespro ken mooie doeldat we'hier moeilijk nader kunnen aanduiden. De lessen beginnen Dinsdag 7 Januari, op den gewonen tijd. BUReimj&l SfAHB VIIRAY van 27 Dec. tot 3 Jan. GEBOREN: Maria P. Lemmens, Stationsweg Theresia M. Geurts, Oostrum Engelb. v. d. Putten, B'eekstruat Marlinus A. Michels, Merselo Maria A. Litjens, Henseniusstr. OVERLEDEN: M. P. W Baliesen, 21 jaar, Overloonsche weg. G. J. van Blerck, 17 jaar, idem. 2 patiënten St. Annagesticht. 2 patiënten St. Servatiusgeslicht. Voor de levering van alle zooals Mangelworlelen en zijn bekende Stekruben „groote gele blauwkop" en de nieuwe soort Koolrapen Alle soorten gras- en klaverzaden, serradella, tuin- en bloemzaden houdt zich ook dit jaar weer beleefd aanbevolen Schoolstraat VENRA?. Het meer dan 60-jarige vertrouwde adres! Aan alle iij ray een Zalig I Dr. E.4 A. STRU Eindhoven 1 Aan Famili Bekenden Zali( O. STEVE Oï Vrienden et Zalig hi J. MARTE Veel hel O. 5CHOB1I Radiohandel Aan de Eet. felijken, familé en kennissen n ontvangen gei Nieuwjaar. >Evt Nieuwjaar! FRANS (Eenige en algt wet Deze week zufc Voorschot- en L beekjes ter bij] renten ingeleverd bij den Kassier. Kantoor geopi ZONDAGS n Wie heeft -o de Paterskerk j gemerkt H. C.ji Zich te verw van de Voort, k Ondergeteeki mte bekend, ;i per vrachlautoi zal rijden voon vee, biggen ei. Brukske- Premiebei! op Zondag !J tot 12 uur in u Ie Leunen en k bij S. Ruiten, Ie op Maanda/ 11 tot 12 uur li Ysselsteyn ena bij H Mandflfr De premie M procent. Zondag dag 6 J in de .aal v Aanvang beidrr Opgevoerd L dr De Getroi] Het manne mj Zondag teg{ Gereserv. pl?j Maandag uita Leden ml MaandagavoA door Venü fijne k Verder t Vogelzaad, IV je Prachtige

Peel en Maas | 1930 | | pagina 2