LEZING Th. Derckx aanbesteding WINTER Voor list a.s. een Dienstmeisje Dakpannen Dames- en- Kinderhoeden Dames- en Kinderkleding Th. Pouwels iezems- en Oweicla anwaiatfaraaia. Boerenleenbank Ver. Joöge Boeren. a&MsraiD Tandarts Kruytzer Maria Houwen, Oirlo Klompen prima droge Rogge roodbont maalkalf roodbont maalkalf Kanarie's, vensterglas T. Pouwels, Kerstboomi lei Jacq. Goenen-Ker UNIGRO- RADIO N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Districis-Arbeidsbeurs VENRAY. k.s. Maandag half 7 Het beste adres voor alle soorten vanaf f 30 - p. 1000 franco thuis. Mina Klaassen, V eegeneesmiddelen Th. Pouwels Coop. Eiervereeniging Leunen Dorp C.R.E. MAANDAG. Biedt zich aan voor het maken van voederaai dappelen JAEGERHOF, Veulen A.. v. d. "Veer, Th. Pouwels dik vet en mager sneden Vleesch- ei;wa M. H. STOKS, LaAA Kerstgroepen, Stallen es, aan spotpr HOORT een en het groote verschil in weergaye valt U direct op. Uw keuze is dan beslist. VENRAY Men verzoekt ons te willen vermelden, dat het Consultatiebureau op Donderdag 26 Dec. en Donder dag 2 Januari a.s. geen zitting zal houden. De eerstvolgende zitting is dus eerst op 9 Januari a.s. Zaterdag, Zondag en Maandag werd in de Wilhelminazaal alhier een electriciteits-demonstratie gegeven door de S. V. M. in Limburg met medewerking van de Middenstands- vereeniging alhier. Alle dagen was de belangstelling groot. De nieuwste machineriën voor huishoudelijk gebruik, voor industrie en landbouw waren in werking te zien. Op de groote Pluimveetentoon stelling te Roermond werden in de afd. Konijnen o.a. uit Venray de volgende prijzen behaald: V. Pyls, le prijs met jonge ram KI. Zilvers bruinz. en 2e prijs met jonge witte Angora-voedster; 2e pr. en z.e.v. met KI. Chincilla: le prijs met Castor Rex; le pr. met Wit Rex. Fr. Beerkens, le prijs met ram Tauves de Bourgogne. KI. Chinchilla's Be prijs H. Strij- bosch; 4e prijs G. Weijs, Castenray; 3e prijs H. Driessen en A. Janssen. Havana's 3e prijs H. Driessen. Op de Woensdag alhier ge houden jaarmarkt waren aangevoerd in totaal 453 stuks. Dragend vee 77Gust vee 32 Vet vee 52 Kalveren 1 Biggen 291. Handel vrij levendig, zoowel in dragend als vet vee. Voetbal. Zondag toog D.S.O. naar Over- loon tot het spelen van den compe titiewedstrijd tegen S.S.S. Weshalve de aangewezen scheidsrechter echter niet kwam opdagen, werd besloten vrienschappelijk te spelen, onder leiding van den heer Loonen. Mede door gemis van twee der beste spelers, verloor D.S.O. dezen wed strijd met 37. Voor morgen staat op 't program ma D.S.O. I—Venlosche Boys, aan de Hoop. Laatstgenoemde is een der sterkste ploegen in de 2e klas, getuige het feit dat alle (5) gespeelde wedstrijden reeds werden gewonnen. Aan D.S.O. nu de taak aan die zegetocht een einde te maken. Een volledig D.S.O., dat tot 't einde toe flink aanpakt, achten wij hiertoe wel in staat. Wint D.S.O. dezen wed strijd, dan komt zij no. 1 op 't lijstje. D.S.O. II is morgen vrij. Door de Ver. Bescherming van Dieren afd. Venray werd op het woonwagenkamp aan denMaas- heezerweg een paardenstal gebouwd. CASTENRAY. Zaterdag en Zondag 14 en 15 Dec. hielden „De Batavieren" hun jaarlijksch concert. Beide avonden, vooral Zondagavond was de zaal propvol. De opbrengst, zooals bekend ten bate der kerk, was dan ook zeer bevredigend. Beide avonden werd goed spel geleverd. Jammer dat aan zulke avonden als 't ware onafscheidelijk verbonden is, 't feit, dat enkelen die blijkbaar te kortzichtig zijn om 't stuk te begrijpen, én voor de spelers én voor de ernstige luisteraars vreese- lijk hinderlijk zijn. Een speciaal woord van hartelijken dank aan de steeds meer befaamd wordende Venraysche Jaszband die door haar muziek ook de pauzen een vroolijk karakter wist te geven. We kunnen dit strijkje voor dergelijke gelegenheden ten zeerste aanbevelen. OVERLOON. De tweede be zichtiging van. de afstammelingen van stier Karei der Fokver. alhier, viel even als de vorige keer gunstig uit. In totaal werden gezien 6 dieren, welke tweemaal gekalfd hadden, 12 melkvaarzen, 10 andere vaarzen, alsmede een drietal stieren. Het algemeen type hiervan is zeer goed en sterk. Ook het vetgehalte maakt voorloopig een zeer gunstigen indruk. Alle lagere vetgehalten werden aanzienlijk verhoogd en de hoogere vetgehalten goed op peil gehouden. In verband hiermede meent de Commissie aan dezen stier thans reeds een blijvenden eersten prijs te mogen toekennen voor zeer goede extrieurvererving en een goed pro ductievererving. OVERLOON De reeds aange kondigde uitvoering voor Muziek en en tooneel zal plaats hebben op 12 en 13 Jan. a. s. Opgevoerd zal worden „Wat niet sterven kon." Dezen winter worden hier een tweetal cursussen gegeven voor de leden van den R. J. Boerenbond. De landbouwonderwijzer Janssen alhier geeft les in veevoeder en de heer Sala, Dierenarts te Venray in Vee-verloskunde. Vele jongens nemen hieraan deel. P. J. Berden, f Te Blerick overleed de heer P. J. Berden, lid van den gemeenteraad en van het kerkbestuur van de H. Lambertusparochie VENLO. Alhier is in de beek tegenover hare woning gevonden het lijk der 54-jarige vrouw S., die sinds vorige week vermist werd. Vermist. Te Swalmen wordt naar de „L.K." meldt sinds Zaterdagavond de heer J. Hendrikx, gemeenteraadslid aldaar, vermist. Men vermoedt, dat hij in de Maas is verdronken. HAELEN. Zondag 1.1. had in de tjokvolle zaal Kockelkoren de hoogst belangrijke en zeer boeiende lezing plaats over Reesl Neumann, de ge stigmatiseerde van Konnersreuth, door den Zeereerw. Heer Pastoor Ger. Gerards van Oirlo. Van 't begin tot 't einde was het publiek een en al belangstelling. Men kon een speld hooren vallen zoo muisstil als het was. 't Woord van dank hem nader hand door den pastoor gebracht was wélverdiend en het langdurig applaus bewees ten overvloede hoezeer het publiek met deze belangwekkende lezing was ingenomen. Er was dan ook maar één roep meer dan schoonOm nooit te ver geten Vermist. Te Heerlerheide wordt vermist sinds de vorige week de heer S. gehuwd, vader van 'n groot gezin. Voor oud gepensioneerden. Bij de Tweede Kamer is zeer binnenkort een wetsontwerp te ver wachten, waarbij wordt bepaald, dat de uitkeeringen van oud-gepensio neerden naar vaste regelen te stellen bij algemeene maatregel van bestuur zullen geschieden. Kinderverlamming. Te Asten deed zich een geval van kinderverlamming voor. Nekkramp. Te Arnhem is een geval van nek kramp geconstateerd bij den militair P. in de Menno Coehoornkazerne. De patient is naar de barakken bij het ziekenhuis overgebracht. Vrachtauto met varkens in brand. Woensdagmorgen heeft te Rijsen- burg een tragisch ongeluk plaats gehad. Om kwart over zeven reed een vrachtauto van den varkenskoopman v. Kooten geladen met varkens, toen een tram den wagen tegemoet kwam. Hierdoor moest de auto uitwijken, doch door de gladheid van den weg dreef hij juist tegen de tram aan. De botsing was hevig en veroorzaakte groote materieele schade aan de tram. Doch in hetzelfde moment vloog de vrachtauto in brand. In een oogwenk stond de wagen in lichte laaie, nog voor de beide inzittenden, de chauffeur zijn knecht den tijd hadden om zich in veiligheid te stellen. De Lange verbrandde levendhij werd dood uit den wagen gehaald. De knecht leefde nog, hoewel hij zwaar gewond was. Na een kwartier is hij overleden. Van de varkens zijn er vier gedood. De auto is geheel vernield. Nachtelijk drama. De jachtopziener Kuit te Stouten- burg bij Amersfoort hoorde in den nacht van Dinsdag op Woensdag schieten op het jachtterrein. Hij kleedde zich aan en klopte bij zijn vader aan, die eveneens jachtopziener is en in de nabijheid woont. Hij ging echter alleen verder. Even later hoorde zijn vader een schot en ging vergezeld van zijn inwonenden zoon op onderzoek uit, doch keerde kort daarop weer naar huis terug, daar er niets meer te bespeuren viel. Woensdagmorgen te acht uur vond een meisje een man dood op den weg liggen, het gelaat bedekt met bloed. Bij nader onderzoek bleek dit de jachtopziener Kuit te zijn met een schot hagel in den hals. Slachtoffers (lor onbewaakte overwegen. Donderdagmorgen kwam een auto beladen met kalveren voor de veemarkt te Zwolle uit de richting van Dalfsen in Berkum op den onbewaakten overweg, juist op het oogenblik dat de sneltrein van Gro ningen naar Zwolle naderde. De auto werd door den trein gegrepen en meegesleurd. Van de drie inzittenden werd er een gedood terwijl de twee anderen zwaar ge wond werden. De trein had 20 minuten vertraging. Zware brand. Woensdagmiddag zijn te Oegst- geest de loodsen en het kantoor der bloembollenkweekerij N. V. Hofman en Co. afgebrand. De schade wordt op 3 ton geschat. Als de kat van honk is. Terwijl de politie-agent Jansen te Zelhem in verband met de vele kippendiefstallen Dinsdagnacht op surveillance was, hebben de dieven te zijnen huize een twaalftal kippen ontvreemd. Ook op andere boerderijen wisten zij hun slag te slaan. Verkeerd uit de tram gestapt. Te Delft is Dinsdagavond omstreeks 10 uur de 50-jarige mej. G, v. d. Burg, toen zij verkeerd uit de tram stapte aan de Binnenwatersloot onder een bijwagen geraakt en ernstig verwond. De tram moest worden opgevijzeld om haar te bevrijden. Ernstig verwond is zij door de politie naar het gasthuis vervoerd. Moord te Rotterdam. Dinsdagnacht te 1.15 uur is de 56-jarige W. D. Timmermans, op den Coolsingel te Rotterdam, tegen over het postkantoor door een jongen man neergestoken. De dader werd gearresteerd. Het slachtoffer bleek na overtuiging in het hospitaal overleden. De zaak Giessen-Nieuwkerk Naar wij vernemen, heeft het Ge rechtshof te Amsterdam dezer dagen beslissing genomen op de verzoek schriftenvan de beide hoofdpersonen uit de Giessen-Nieuwkerk, J. Teu- nissen en J. C. Clunder, inzake de aan hen te verleenen schadevergoeding. Het Hof besloot een aantal der gevraagde posten te verminderen en achtte geen reden aanwezig om het gevraagde wegens moreele schade, toe te kennen, Naar mr. Roobol ons mededeelde was het de meening toegedaan, dat de vorderingen der advocaten niet in overeenstemming zijn met stand en fortuin van verdachten. Een onderwijzeres beide boenen afgereden. Dinsdagavond is de 26-jarige mej. M., onderwijzeres te Nieuwkoop, toen zij aan de halte Gouwsluis te Alphen aan den Rijn, op 'n reeds in beweging zijnden trein wilde stappen, uitgegleden en onder den trein geraakt, met het noodlottig gevolg, dat haar de beide beenen werden afgereden. In zeer zorgwekkenden toestand is het meisje naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Drievoudige inooid. Uit Rommey in West-Verginia wordt melding gemaakt van een drievoudigén moord. Een onlangs uit de gevangenis ontslagen persoon, die zijn straf van zes maanden had uitgezeten, waartoe hij, wegens het in voorraad hebben van alcohol, veroordeeld was, begaf zich, met een jachtgeweer gewapend naar het huis van den vrederechter en schoot dezen, toen hij aan de deur kwam dood. Vervolgens ging hij naar het huis van een ander inwoner der stad, dien hij door een schot door het raam doodde»'terwijl de man bij het ziekbed van zijn vader zat. Daarna keerde hij naar gevangenis terug, waar hij een oppasser, die naar buiten kwam, neerschoot. Een geheimzinnige affaire. De Berlijnsche politie houdt zich bezig met een geheimzinnige ge schiedenis. Het geval betreft de vrouw van den molenaar Wandelt, wiens molen eeriigen tijd geleden is afgebrand. Onder de puinhoopen van den ver branden molen heeft men wel deelen van de verkoolde lijken der twee kinderen gevonden, doch de naspo ringen omtrent de vrouw van den molenaar hebben nog steeds geen resultaat opgeleverd. Wandelt is Maandag uit de hech tenis ontslagen, aangezien geen bewijzen tegen hem voorhanden zijn. Naar thans is vastgesteld, heeft vrouw. Wandelt den dag voor den brand een liter petroleum gekocht, hoewel overal in den molen electrisch licht voorhanden is. Het vermoeden bestaat dus, dat zij eerst haar beide kinderen om het leven gebracht en vervolgens brand gesticht heeft en daarop de vlucht heeft genomen. De winter. Er is plotseling sneeuw gevallen en er waaien snerpende winden, hetgeen veel hinder aan de inwoners veroorzaakt. Er zijn in den loop van deze week te Peking 21- menschen op straat doodgevroren. Een zachte winter De Hessische diervorscher Wilhelm Schuster von Fortstrer, die pastoor is te Gonsenheim, bij Mainz, en doorgaat voor een der beste dieren- kenners van Midden-Duitschland. had het vorige jaar op grond van zijn waarnemingen bij dieren, een zeer strengen winter voorspeld. Ditmaal luidt zijn voorspelling „zacht". De komende winter zal niet streng, maar zacht, waarschijn lijk zelfs zeer zacht zijn. Nog nooit hebben de roodborstjes zoo lang gezongen als dit jaar, terwijl ze steeds met September of October vertrekken. De trekvogels zijn dezen herfst zoo lang bij ons gebleven als zelden tevoren. De eekhorentjes zijn éveneens veel later dan anders, terwijl ook de wilde konijnen zich het vorig jaar veel vroeger holen hebben gegraven terwijl ze nu nog in de open lucht verblijven. 's Pausen Gouden Priesterfeest De feesten te Rome. Gisteren Vrijdag 20 December was de eigenlijke dag van 's Pausen gouden priesterfeest. Dien dag heeft Z.H. in alle stilte de H. Mis in zijn privé-kapel opgedagen. - Zaterdag op den 50sten verjaardag zijner eerste H. Mis zal Z.H. naar de St. Pietër komen met groote plechtigheid, om daar de H. Mis te lezen aan het Confessie-altaar, om geven van kardinalen, bisschoppen en prelaten. Op 20 December 's morgens zal Z.Em. kardinaal Schuster, aartsbis schop van Milaan, in den San Carlo al corso, waar de Paus voor 50 jaar de eerste H. Mis opdroeg, de. alge meene H. Communie uitreiken, terwijl in den ramiddag in de St, Jan van Lateranen het aangekondigd plechtig Te Deum gezongen zal worden, In den namiddag van den 21 sten zal in San Carlo de plechtige ont hulling van het nieuwe altaar plaats vinden, dat Z. H. den Paus uit bijdragen van heel de wereld wordt aangeboden. Den volgenden morgen zal kardi naal Pompili het altaar consacreeren. Op 24 December 's morgens inde Consistoriezaal zal het kardinalen college en de Romeinsche Prelatuur den H. Vader hunne Kerstwenschen aanbieden bij monde van den kardi naal-deken Vannutelli, waarop Z. H. met een toespraak zal antwoorden. Nieuwe Encycliek. De H. Vader heeft Donderdag de aangekondigde Encycliek gepu bliceerd. Zij handelt over de geeste lijke oefeningen. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten blijven liggen tot volgende week, een ingezonden stuk en een pers communiqué. betreffende de details der regeling van het Winkel werktij denbesluit, dat Jan. a.s. in winkels magazijnen enz. moet worden in acht genomen. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur. Worden gevraagd: Gezinnen voor administratief werk. Voor de Philips-fabrieken Jongens en meisjes v. hulzenfabriek Leerling-kuiper voor Venray Boerenknechten en meiden Keukenmeiden, burgermeiden Sigarenmakers voor Nijmegen Loopjongen v. winkel v. Houwers voor de Staatsmijnen Sigarenmakers voor Horst Tuiniersjongen voor dadelijk Jongens voor gummierwerk Plaatwerker voor dadelijk Jongens en meisjes v Hulzenfabriek Kleermakersknecht voor Liesel Aank. kleermaker voor Venray Coiffeursleerling voor dadelijk Werkmeisje voor Venray Bicden zich aan Metselaars, schildersknecht, losse arbeiders, chauffeurs voor Ford, chauffeur voor alle wagens, timmer lieden, bekw. en aank. naaimeisje. Paardenknecht, burgerdienstmeisjes werkmeisje 2 of 3 dagen per week. KSBKBLIJKB DIBH8TSI Parochiekerk Morgen Zondag geen Congregatie, hall 3 berhalingscatechismus, 3 uur Lof. Maandag hall 8 besteld Jaarg. voor de overleden lamilie Odenhoven en Swinkela. 8 uur Jaarg. 2e klas voor Gerard Trijnes, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor den Weleerw. Heer Pastoor Wilhel mus Van Baefï, vanat 3 uur wordt biecht gehooid, vigilie voor het Hoogfeest van Kerstmis, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen, van 10 tot 11 uur ge legenheid om te biechten voor <Je school kinderen. Woensdag Hoogfeest van Kerstmis en het ürengebied, om 4 uur de Kerstmis ge volgd door 2 stille H Missen, om 7 uur de -Herdersmis voorafgegaan en gevolgd door een stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan door 2 stille H. Missen, van 1 tot 2 aanbidding H. Familie, van 2 iot 3 aanbidding der Congreganisten. half vier Completen en Lof Donderdag 2e Kerstdag, half 7 uitstelling van het Allerheiligste en eerste H. Mis, 8 uur 2e H. Mis, 10 uur de Hoogmis en half 4 Completen en Lof. Vrij lag half 7 uitstelling van het Aller heiligste en eerste H. Mis, 8 uur 2e H. Mis. 10 uur de Hoogmis, 3 uur de Vesper en om 5 uur Completen, Lof, Te Deum en processie. Zaterdag komen'de jongens der 8e en 9e klas en de meisjes der 6e klas te biechten half 8 besteld Jaarg voor de vrouw van Godfried Verstralen, kwart na 4 Lof. Déze week leesmis voor Frans Verblakt. Paterskerk, Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. MiBsen 8 uur Hoogmis, kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Na de Hoogmis Be stuursvergadering van de Derde Orde. Maandag half 7, 7 uur en half 8 H.H Missen voor Regina Venn«skens*Verstraelen als lid der Aartsbroederschap, half 8 ook een H. Mis voor Geertruida Raymakers- Ewals als lid der Derde Orde. Dinsdag half 7, 7 uur en half 8 H. H. Missen voor Anna Gertruida Raymakers- Ewals, als lid der Aartsbroederschap 7 uur Hoogmis, kwart over 5 pl. Vespers, 6 uur Lof. Woensdag Hoogfeest van Kerstmis, te vieren als Zondag, 5 uur pl. Herdersmis, waaronder de H. Communie zal worden uitgereikt. Op 1ste Kerstdag wordt 's morgens geen biecht gehoord. 8 uur pl Hoogmis. Gen Absolutie voor de Derde Orde, na de H H. Missen en het Lof, kwart over 4 pl. Vespers 5 uur pl Lof. Donderdag 2de Kerstdag, feest van den H._ Stephanus, de H Missen als op Zondag 5 6 én 7 uur, 8 uur Hoogmis, kwart over 4 gezongen Vespers, 6 uur Lof. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en H. Kruisweg. SI. Antonius-Patronaat. Op verzoek van hooggeachte zijde zal deze week 't geïllustreerde Kerstnummer van het Patronaatsblad wDe Jonge Wacht" worden aangeboden tegen den kostenden prijs van 7 cents. Degenen die nog geen lid zijn van de Jongelicgenvereeniging, moeten om half 8 weggaan. De leden van Jongelingenvereeni- ging moeten minstens van 8 tot 9 aanwezig zijn. BÜBQ1BLIJK1 STAID VBIHAY van 13 tot 20 December GEBOREN: Gertruda M. J. v. Kempen, Heide. Elisabeth H. L. Lucassen, Bleekstr. Wilhelmina H. Swinkels Scheyde. Maria M. v. d. Broek, Vlakwaterw. Wilhelmus J. van Osch. Veulen. Maria J. M. Clephas, Veulen. Cornelia A. M. v. Staveren Boschh. Hendrika W. J. Pluk, Merselo. OVERLEDEN: P. A. Relouw. echtg, van Th Willèms-Floet,* 53 jaar te Venray Broekweg, VERLOOFD Henriette Janssen en Harry Fokker. VENRAY, Patersstraat 35 HILVERSUM, Heerenstraat 17 Kerstmis 1929. De voorschotnemers worden eraan herinnerd dat de rente op 31 December betaald moet zijn. 15 De Directeur, M. V/I5MANS in de Landbouwschool door Ir. HU1ZINGA over Organisatie. GEVRAAGD in een net burgergezin zonder kinderen, niet beneden 18 jaar. Adres Bureau dezer. 11 Vraagt prijzen bij Expediteur, VenrayOverloon. Zaterdag 28 Dec. a.s. nam. 5 uur zal in Café J. Hulsman le Venray, voor rekening van den heer F. v. d. Weijst, Hoender straat aldaar, worden Het bouwen van een Woonhuis. Bestek te bekomen f 3. per stel vanaf 24 Dec. bij H. Ou denhoven Lzn. TB KOOP een pathéfoon m. 31 pracht, platen. Adres Bureau dezer. Alle voorradige worden tegen SPOTPRIJZEN OPOERU1MD Aanbevelend, OVERLOON. van het Laboratorium „De Dennenboom" worden steeds met reuzensucces verkocht. Verkrijgbaar bij Hofstraat. 12 houdt spreekuur ten huize van den Heer van Aarssen, Paters straat 26 te VENRAY dagelijks vin. 9-11 uur nm. 2-3 uur. 's Zaterdags alleen 9*11 uur. Wegens invallende Feestdagen eieren leveren op Beleefd aanbevelend, Zandhoek Gedipl. Costumière. Reuzenvoorraad. Lage prijzen. Hofstraat. TB KOOP tegen billijken prijs, en TB KOOB bij J. Kersten, Stattonsweg 55. TB KOOB bij P. Duykers, Hoogriebroek. TB KIOOB mannen en poppen, (bekroond te Venlo met eerste prijzen, Bondsmedaille voor meesterzanger) 15 Stationsweg C 12, Venray Voor goedkoop bij Hofstraat 10 Oeregeld verkrij prima gezouten en ini Ruime s or t eer in g Fan ta sist ka Verschillende soorten Kon Chocolade en Suiki. Tabak Sigaren gar Beleefd aanbevelend, Zwaar gevulde prachtige Kamerbezi Zwaar gevulde prachtige Straatbezei 6 voc De bekende sterke van Heeks Dwe 5 voo Alle Borstelwerken, Tafelzeilen, Z( sen, i enz. aan reuzen la Sterke Schooltasschen ontvangen een prachl ZIE DE ETALAOE.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2