Gesprongen Handen Boekhandel f Voor onze Handboogschutters. Licht uit het Westen Voor allen die Sukkelen Qemengde Berichten Alléénverkoop voor Vei 01 Ruwe Huid Schrale Lippen Winterhanden Wintervoeten Doozcn 30-60 en90ct. Tube 80ct. Bij Apoth.cn Drogisten, 839—30 Een ernstige, bekwame vakman komt door de wereld. De ondervinding heeft dit al eeuwen geleerd, en de menschen hebben hun oude spreekwoorden, die dit bewijzen. Een Joodsch gezegde luidt„Al komen er zeven jaren van honger, tot den ambachtsman dringt hij niet door." In het Oude Testament werd de Israëliet door God aangespoord zijn zoon een handwerk te doen leeren. Zelfs priesters en levieten waren van een handwerk niet ontslagen. Een ander spreekwoord zegt „Het ambacht heeft een gouden bodem". „Geen ambacht zoo gering of hij voedt zijn meester." En laten de tijden ook slecht worden, een ambacht herleeft. „Een ambacht kan ziek zijn, maar sterft niet." Een ambachtsman kan zich gemak kelijk verplaatsen en ook in het buitenland zijn brood vinden een jongen, die voor het kantoor is opgeleid, is gebonden aan zijn vader land. Met zijn kennis kan hij in een vreemd land niet veel beginnen. „Die een ambacht heeft geleerd, krijgt den kost waar hij verkeert Zondag had te Weert eene ver gadering plaats van afgevaardigden van Handboogschuttersgezelschappen waarin als spreker optrad de Heer A. van Thuyl, voorzitter van den Nederlandschen Bond van Hand boogschuttersgezelschappen te Eind hoven, Het is niet ondienstig een en ander van dien bond naar voren te brengen. De Handboogsport is eene aloude sport, wellicht een der alleroudste. De geschiedenis van Willem Teil, de nationale held der Zwitsers, achten we voldoende bekend even als die van Soranus te Voorburg in den Romeinschen tijd. In Limburg zijn de handboog- schutterijen groot in aantal. Ieder dorpje bijna heeft zijn „doel" en in plaatsen van meerdere beteekenis zijn meerdere „doelen". Venrayen Weert tellen er elk wel een dozijn. Deze zijn meest in bonden ver- eenigd en zoo hebben wij den plaat selijken Venrayschen Bond, den Stedelijken Bond en den Kanton- nalen Bond Weert en den Midden- Limburgschen Bond. Sommige gezel schappen hebben eeneerbiedwaardigen leeftijd. Zoo werd te Weert opge richt op 28 Juli 1793 de „Confrérie Concordia" onder bescherming van den glorieuzen en vromen martelaar den H. Sebastianus, welk gezelschap dus ruim 136 jaren bestaat. Het zijn speciaal de provincies Brabant en Limburg, waar de hand boogsport beoefend wordt. Gelderland en Zeeland tellen er eenige, terwijl Amsterdam, Rotterdam, Delft en Santpoort bij Haarlem ook een ge zelschap tellen. Door eenige vooraanstaande doelis ten werd in 1922 het wenschelijke ingezien om de handboogschutterijen te brengen in nationaal verband en werd daartoe dan ook in 't zelfde jaar besloten. De Limburgsche gezel schappen bleven afzijdig, zoodat de Bond meest uit Brabantsche gezel schappen bestaat. Deze Bond blijkt goed te werken en zag al spoedig uit naar contact met België, waar de handboogsport in hooge eere staat. Er werd samen werking verkregen en er werden met 12-tallen reeds landenwedstrijden gehouden. Het ligt verder in de be doeling om ook contact te zoeken met Frankrijk en Engeland, waar ook veel aan handboogsport wordt gedaan. Wat wil de Nederlandsche Bond? De statuten geven hier het antwoord. Ziehier a. Het in een verband samen brengen van handboogschutterver- eenigingen en bonden zoowel plaat selijke als gewestelijke; b. het onderbrengen van alleen staande vereenigingen onder plaatse lijke of gewestelijke bonden, waar dit wenschelijk en mogeüjk is; c. het behartigen der algemeene belangen van aangesloten vereenigin gen, plaatselijke en gewestelijke bonden d. het houden van onderlinge korps- en personeele'wedstrijden met de daaraan verbonden kampioen schappen van Nederland: e. het optreden voor de belangen der handboogsport bij de overheid waar het noodig mocht blijken f. het onderhouden van vriend schappelijke betrekkingen met elke handboogschuttersvereeniging in Ne derland en in 't buitenland, welke 757—9 een gelijk doel beoogt en zulks door dezelfde of gelijksoortige middelen tracht te bereiken, overeenkomstig de bepalingen opgenomen in Huish. Reglement, Bondsverordeningen en Statuten. LEDEN, De Bond heeft: a. gewone leden (vereenigingen)b. ondersteunende leden (vereenigingen en personen); c. eereleden (personen)d. leden van verdienste (personen). BESTUUR. Het algemeen beheer berust bij het bondsbestuur, uit en door de afge vaardigden der plaatselijke en gewes telijke bonden brengen voor drie vereenigingen één stem, voor zes vereenigingen twee stemmen en voor elke vijf vereenigingen boven de zes eene stem meer uit CONTRIBUTIE EN ENTREE. Het bedrag van de jaarlijksche contributie en van entreegeld wordt telken jare vastgesteld. (Voor 1929 wordt de entree vastgesteld op f 2.50 en de contributie per gezelschap op f 3.50, voor persoonlijke leden f5.-—). Uit het huishoudelijk reglement stippen we vervolgens het volgende nog aan Art 3 zegt, dat werkende leden zijn plaatselijke of gewestelijke bon den en op zich zelf staande veree nigingen die de handboogsport beoefenen. Art. 4. Vereenigingen die zijn aangesloten bij een plaatselijken of gewestelijken bond, kunnen niet als gewoon lid worden ingedeeld. Art. 6. Geeft aan handboogschut terijen, die geen lid kunnen zijn van een plaatselijken of gewestelijken bond de bevoegdheid zich te com bineeren en hebben dan het recht voor drie gezelschappen een stem uit te brengen. (Dit is voor ver af gelegen gezelschappen, die moeilijk een kring kunnen vormen.) Art. 17 bepaalt, dat de plaatselijke of gewestelijke bonden de contri butie voor de aangesloten vereeni gingen hebben af te dragen aan den Bond. Art. 18 bepaalt, dat een fonds zal gevormd worden ter bestrijding der kosten voor het afvaardigen van de beste schutters naar buitenlandsche wedstrijden. Art. 19 houdt in, de bepalingen voor te houden wedstrijden door gezelschappen, bij gelegenheid van een heuglijk feit, een nationalen wedstrijd willen geven, hetgeen alleen mag plaats hebben voor aan gesloten gezelschappen. Art. 20 e. v. regelen de wedstrij den voor kampioenschappen voor Nederland, voor korps- personeel en voor buitenlandsche wedstrijden, Het houden van onderlinge wed strijden door plaatselijke of geweste lijke bonden is aan het bestuur dier bonden overgelaten, mits dat daar alleen aan deel kunnen nemen gezelschappen, aangesloten bij den Nederlandschen Bond. Het geheele reglement schijnt ons zeer goed in elkaar te zitten het beperkt het overmatig groot aantal concoursen, dat in de laatste jaren werd gegeven en voor zoovelen een strop werd. Voor het behoud en de opleving van de schoone sport van den ouden edelen handboog is de oprichting van den Nederlandschen Bond, een schoon werk te noemen, De vrouwen demonstratie te Jerusalem. Een medewerker van de Msb. in Palestina schrijft Het Oosten ontvangt steeds meer licht uit het Westen. Wie zou eenige jaren geleden geloofd hebben aan de mogelijkheid van een vrou wendemonstratie in de straten van Jeruzalem Nu zijn we reeds zoover gevorderd.dat zulk een demonstratie door de vrouwen gewild en door de mannen geduld wordt. Op Za terdag 26 October had ze plaats. Dagen te voren was aangekondigd dat de mohammedaansche vrouwen allen gesluierd, door de straten der „Heilige Stad (al Quds)" zouden trekken, om te protesteeren tegen de joodsche overheersching, Door haar schaamtelooze (ont)kleeding, prikkelen de „dochters van Israël" zopzeer de hartstochtelijke Arabie ren, dat een openbaar protest van den kant der Arabische vrouwen niet geheel ongegrond kan genoemd worden. Met eenige spanning werd de aangekondigde demonstratie tegemoet gezien, want men beweerde, dat ook de ongesluierde vrouwen uit de omliggende dorpen, ja zelfs christe nen die overigens nogal sympathie toonen voor de joodsche mode, er deel aan zouden nemen. Al deze bijzonderheden te zamen wettigden het vermoeden, dat er iets meer achter stak: de demonstratie scheen ook een politieke strekking te hebben. Geen wonder dat de overheid heeft ingegrepen. Heel de demonstratie is teruggebracht tot een rijtoertje van protestlustige dames in een honderdtal automobielen. Ook dit tafereel is een gevolg van Wes- tersche verlichting. 't Is inderdaad verbazend, hoe snel de invloed uit het Westen zich verbreidt. Het gaat vlugger dan men gelooft, schreef dr. Canaan voor weinige maanden in zijn boekje „Daemonenglaube im Lande der Bibel." „Voor twintig jaren, zegt hij, was het betrekkelijk gemakkelijk folkloristisch materiaal te verzamelen. Thans is het reeds veel moeilijker gewordenbinnen afzienbaren tijd zal het onmogelijk wezen." En voor een paar jaar klaagde dezelfde schrijver, dat deWestersche bescha ving ook noodlottig inwerkt op de gezonde zedige opvatting der Ara bieren, zooals de liefde van kinderen voor hun ouders. Met deze snelle verbreiding der diepingrijpende Westersche bescha ving moet rekening gehouden worden bij het lezen van betrekkelijk moder ne boeken over Palestina. Max Löhr schreef in 1907, dat de pricipieele stelling der mohamme danen tegenover het onderricht der jonge meisjes haar uitdrukking vindt in de vraag van een hunner aaneen missionaris „stuurt ge uw kat ook naar school Hij geeft vervolgens toe, dat er in dit opzicht een ver andering plaats grijptniet weinige dochters uit mohammedaansche families genieten tegenwoordig school onderricht". Als men tegenwoordig de tallooze mohammedaansche kinderen uit de meisjesschool ziet komen, begeleid door een groot aantal onderwijze ressen van denzelfden godsdienst, zou men eerder zeggen dat het meisjesonderricht algemeen is. Volgens denzelfden schrijver, is het voor een mohammedaan uit de stad ongepast, zich met zijn vrouw op staat te vertoonen. Is dit zoo, dan maken meerderen zich aan on gepastheid schuldig, ofschoon dit gebruik lang niet zoo algemeen is dan in Europa. In den regel kan men zeggen, wanneer men een paar ontmoet.dat het joden of christenen zijn. En daarom is het onbegrijpelijk, hoe genoemde schrijver beweren kan, dat de ondergeschikte positie der vrouw ook in de families der Ara bische Christenen tot uiting komt; Het moge in 1907 zoo geweest 2ijn,' thans blijkt daarvan niets. De gebeurtenissen der laatste paar maanden zouden het vermoeden kun nen wekken, dat de Oosterlingen sterk gekant zijn tegen de Euro peanen. Men vatte dit echter niet verkeerd op: men stelt er prijs op, de Europeesche manieren over te nemen; maar men meent, reeds ver genoeg gevorderd te zijn, om op eigen beenen te kunnen staan. De Europeesche curateele wordt over bodig geacht. Hierin vergist men zich wellicht, maar vast staat, dat de Westersche verlichting reeds diep is doorgedrongen. Een min of meer karakteristiek bewijs hiervan was de staking en de winkelsluiting op 16 October. Ze verliep in de beste orde en was werkelijk algemeen, al wist een joodsch krantje te ver tellen, dat meerdere zaken o, a. ook Cook waren opengebleven. De Ara bieren hebben een bewijs geleverd van organisatie-dicipline. Een ander bewijs levert de boycot, der joodsche winkels, die werkelijk doelmatig schijnt. Wordt ze volgehouden, dan is ze ongetwijfeld een harde slag, toegebracht op de gevoeligste plek van Israël. De meeningen mogen uiteen loo- pen over de vraag, of het licht uit het Westen geen valsch licht is, maar wie niet ziende blind wil zijn moet toegeven, dat het diep door dringt in het Oosten. In Europa schrijft en spreekt men van „Licht uit het Oosten": hier mag men spre ken van „Licht uit het Westen". met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletteo onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apoth. en Drog. Doos 60 ct. Aanbesteding. Te Well is aanbesteed het bouwen eener R. K. meisjessschool. Laagste inschrijver C. Reintjes, Wanssum, voor f 22.410. Benoemingen Paters Franciscanen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft ontslag verleend als pastoor te Bolsward (H. Martinus) aan den zeereerw. pater M. Duinis- veld O.F.M. en benoemd tot pastoor aldaar de zeereerw. pater W. F. van Scheijndel, O.F.M.tot nu toe kapelaan te Rotterdam. Z. D. H. de bisschop van Haar lem heeft benoemd tot kapelaan de volgende minderbroeders te Rotter dam (H. Antonius) pater J. L. H. Meijs; te Amsterdam (H. Franciscus van Assissië) pater H. F. M. Goosen, te Leiden (O. L. Vr. Onbevl. Ontv.) pater J. Jorna. Jonge Boerendag in N.-Limburg. De Kring Gennep van den R. K- Jonge Boerenbond, omvattende alle afdeelingen uit Noord-Limburg van den Limburgschen Land- en Tuin- bouwbond, hield Zondag te Bergen een propagandadag, die geworden is tot een prachtige wapenschouw. Bij honderden waren de jonge boeren naar het schitterend gelegen dorpje aan de Maas getogen. In optocht, opgeluisterd door mu ziek, trok men allereerst ter kerke, waar een plechtig Lof werd gecele breerd, waaronder de Kring-adviseur een opwekkende toespraak hield. Daarna had de wijding plaats van het kunstig bewerkte vaandel. Ver volgens trok men naar de groote Muziekzaal, waar een propaganda- vergadering plaats had, bijgewoond door geestelijke en wereldlijke auto riteiten. Na een begroetingswoord door den voorzitters der afdeeling Bergen werden redevoeringen gehouden door Pater Kuyten en den heer Th. Peeters, landbouwleeraar te Oirlo (Venray). DeRijkslandbouwconsulent Dr. Ir. Droesen uit Roermond gaf verder tal van nuttige wenken, waarna een slotwoord werd gesproken door den heer Frederix te Afferden, voor zitter van den Kring Noord-Limburg van den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond. Verduistering. De 28-jarige boekhouder L. K., die zich aan verduistering van gelden ten nadeele van de Coöperatieve Zuivelfabriek Walcheren te Middel burg heeft schuldig gemaakt, heeft voor de politie een algemeene be kentenis afgelegd. Gebleken is, dat inderdaad circa f 14.000 is verduis terd. De handel in blanke slavinnen te Buenos Aires. Buenos Aires is de wereldberuchte stad van Zuid-Amerika, waar jaar lijks duizenden meisjes ondergaan in de riool der ontucht Eenigen tijd geleden ontdekte een der agenten van den internationalen handel in blanke slavinnen een jong Fransch meisje, een knappe ver schijning, Paula Callian genaamd. Een „nette dame" bracht daarna een bezoek bij de familie Callian en onderhield heel vriendschappelijke betrekkingen met Paula. Na eenigen tijd deed zij het voorstel, dat Paula haar zou vergezellen naar Buenos Aires, waar zij in een dames-kap salon heel veel geld zou kunnen verdienen. Hoe onbegrijpelijk het ook moge klinken, de ouders stemden toe. Paula Callian kwam drie weken ge leden met haar „beschermster" in Buenos Aires aan en werd daar ondergebracht in een zeer nette woning, waar zij kennis maakte met deeigenares van de „dames-kapsalon." De eerste dagen werd het meisje opvallend vriendelijk behandeld. Maar na een week kwamen er eenige „vrienden" „het nieuwe artikel" eens bezichtigen. Over den koopprijs was men het spoedig eens geworden en de ongelukkige was verkocht en „zou afgehaald worden." Het meisje verzette zich en werd mishandeld. Eindelijk gelukte het haar de woning te ontvluchten. Zij ging naar het politiebureau waar haar voor een nacht, onderdak werd verschaft. De eigenares van de dameskapsalon werd tot driemaal toe gedagvaard maar verscheen niet. Intusschen waren de misdadigers te weten gekomen waar het ongeluk kige meisje verbleef. Op zekeren dag werd er gebeld en het meisje, dat zelf opendeed werd door vier „heeren" overweldigd en in 'n gereedstaande auto geladen. De chauffeur die door den spiegel aan de voorruit gezien had dat hij een verdacht gezelschap vervoerde, stopte aan den hoek van de straat en weigerde verder te rijden. De misdadigers vonden 't raadzamer om zich maar zoo gauw mogelijk uit de voeten te maken. Zoo kwam het meisje weer vrij Hoeveel meisjes, ongelukkige slachtoffers van dezen moderne slaven handelaars wier macht ontzettend groot is, en die beschikken overeen heel leger agenten, gaan een afschu welijk lot tegemoet. Wenken yoor het bewaren van appels. 1. Pluk ze bij droog weer, als de vruchten ook droog zijn, indien dit mogelijk is. 2. Laat ze dan een paar dagen liggen, in dunne lagen uitgespreid om ze wat te laten uitwasemen. 3. Breng ze daarna in een luchtige koele bewaarplaats, liefst op het Noorden en vorstvrij. Een goede luchtige kelder is wel geschikt. 4. De vruchten kunnen zelf het best worden neergelegd op een rij breede borden langs de wanden van het vertrek. 5. Gedurende de bewaartijd moe ten de vruchten geregeld nagezien worden, en alle vruchten, die een begin van rotting vertoonen, moeten dan dadelijk verwijderd worden, daar deze de anderen zouden aanste ken. 6. Er moet geregeld geventileerd worden. Hierbij mag echter geen tocht ontstaan, omdat de vruchten dan rimpelig worden. Eén enkel luchtraam is gewenscht en anders (als er geen raam is) zette men de deur overdag minstens een half uur 9. Door de droge lucht gaat het fruit taai worden en rimpelen. Om dit te voorkomen sproeit men water op den vloer. Bij natte lucht treedt meer rotting op dan gewenscht is. Dan kan luchten overdag worden aanbevolen natuurlijk bij goed weer. 10. Borden, die een vorig jaar reeds gebruikt werden om fruit te bewaren, moeten absoluut afdoende gereinigd worden om rotting te voorkomen, open. 7. Een gelijkmatige temperatuur iets boven of beneden 50 gr. Celcius wordt het meest wenschelijk geacht. 8. De temperatuur mag niet beneden 20 C. dalen. Ontstaat daar gevaar voor, dan laat men een flinke petroleumlamp of petroleumkachel een poos branden om de temperatuur omhoog te brengen. Om petroleum lucht in het vertrek te voorkomen, steekt men de lamp aan buiten het vertreken bluscht ze daar ook weer uit. Voor en uit de zakenwereld. Mijn ervaring in de zaken heeft mij geleerd, dat het misleidend is, te trachten, iedereen te doen geloo- ven, dat er genoeg ruimte is op den top. Een feit is het, dat de ruimte op den top karig is. Een manier om vooruit te komen is, anderen de volle eer van hun ideeën te geven. Het zekerste teeken, dat een man oud begint te worden is, wanneer hij een afkeer begint te krijgen van veranderingen, nieuwe ideëen en nieuwe methoden. De beste soort verkooper is de- geen, die opgeklommen is tot advi seur van zijn klanten. Zij vragen hem om advies. Ze vertrouwen nem. Zij koopen zijn oordeel. Zij behan delen hem alsof hij hun compagnon was. Radio is een werktuig van het zakenleven geworden, waarvan de moeilijkheden moeilijk te overzien zijn. Boeken zijn u nooit vijandig. Wanneer ge ze bij uw studie raadpleegt, verbergen ze niets legt ge ze verkeerd uit, ze mopperen nooitzijt ge onwetend, dan kunnen ze nooit om u lachen. Sommige menschen trachten kapi talisten te bewegen tezamen met hen een zaak te beginnen, onder de leuze „Wij hebben het verstand, u het geld." Gaan zij er op in, dan zijn de rollen na eenige maanden vaak omgekeerd. Enthousiasme is vertrouwen in de daad, in actie de levensvoorwaarde van iedere onderneming. De verstandigste* werkgever is volgens mij degeen, die zijn em- ployé's naar de resultaten betaald en door goede leiding en goede toe rusting alles doet wat hij kan, om hen in staat te stellen, meer te ver dienen. Vele menschen worden plotseling blind, wanneer de gelegenheid hun onverwachts in het gezicht straalt. Het chauffeuren in groote steden diende dames ten eenenmalen ver boden te worden, Ook in zaken treft men lieden, die de helft van hun leven door brengen met anderen te beleedigen en de andere helft met excuses daarvoor aan te bieden. Het laatste Amerikaansche snufje Vliegmachines op afbetaling. Levenswysheid. Hoe veel beter is het. de schade van het onrecht te dragen, dan zich te wreken. „Je weet wel, wat ik meen", zegt menigeen, die zelf niet weet wat hij meent. Zoo menigeen trekt het zwaard, zoodra zijn tegenstander het strijd perk heeft verlaten, Werkelijk arbeiden is menigeen slechts vergund in zijn vrije uren. De dingen zijn niet als ze schijnen De worm zit binnen 't lekker ooft, Hij doolt zeer licht, die licht gelooft. Genieten heeft geen beteekenis, vroolijk zijn wel. Men is slechts dan met zichzelf in vrede, als men ver is verwijderd van zijn eigen ikde eigenliefde maakt onrustigde liefde Gods kalmeert. Wij zouden gelukkiger zijn zoowel kinderen als volwassenen, indien wij beter waren, en wij zouden beter zijn, als wij maar wat meer moed bezaten, om goed en beter te worden. Indien gij het leven liefhebt, ver beuzel den tijd dan niet, want dat is de stof, waarvan het leven gemaakt Wie alles op de toekomst schuift En aan de toekomst overlaat. Heeftop het laatst geen toekomst meer, Hoor goed wat anderen zeggen, maar leer zelf goed de waarde van het zwijgen. Hij die goed kan spreken, bezit een kostbare gave, nog kostbaarder wordt echter deze gave, indien men daarbij ook de kunst van het luis teren kent en weet te benutten. Vertrouw de wereld niet, bij men schen is geen heil. Zij draaien als de wind hou zelf een oog in 't zeil. „Wie denkt, overwint". Tracht eigen schuld niet goed te maken Door 't kwaad, dat gij van and'ren weet De modder op den naasten mantel Kan nimmer zeep zijn voor uw kleed Wie te zelfzuchtig is om zijn ge breken eenmaal uit te roeien, zegt gewoonlijk„Ik ben nu eenmaal heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. Wat de menschen van u zeggen, komt er minder op aan wat ze van u denken, dat is de hoofdzaak. Iemands grootheid kan soms liggen in het nauwgezet volbrengen van het kleine. De plicht is vooral een harde meester voor degenen, die hem zoeken te ontvluchten. Het behoort ook tot de levens wijsheid, dat men van haar bezit niets laat merken. Hoe schoon een daad ookschijne moge, zij beteekent niets, wanneer zij niet uit een goede beweegreden is voortgesproten. Hij die nooit gestruikeld is, heeft veel minder stof tot roemen, dan hij die viel, maar weer is opgestaan. RAAK! Mej. Praatgraag ging tusschen twee oudere heeren zitten en zei: Een roosje tusschen twee doornen. Nee, antwoordde een van hen, zegt u maareen sandwich mei tong. UIT DE KAZERNE. Wachtmeester (lot een recruut, die er vuil uit ziet) Waarom heb je je niet ge- wasschen Recruut: Ik heb mij gewas- schen, wachtmeester. Wachtmeester: Ja, even in de lucht gespouwd en daar door gesprongen. Noem je dat wasschen? CROQUETJES. De zoon van een restaurateur was bij kennissen op een diner genoodigd. Er werden heerlijke croquetjes opgediend, doch hij nam er niet een van. Neem er toch van, drong de gastheer aan. Ze zijn delicieus. Thuis krijg je ze niet beter. Neen, dank u, sprak de res- taurateurszoon, meer openhartig dan beleefd, thuis eet ik ze nooit, omdat ik weet, wat erin zit, en bij een ander eet ik ze nooit, omdat ik niet weet wat erin zit. Ingtmdsa Midsdeellagea. Het water waarschuwt u. Als gij last hebt van een brandende, smartelijke pijn bij de loozing, of de urine dik is en troebel, met een scherpen geur, zanderig of met bloeddeeltjes, bestaat er geen twijfel of uw nieren zijn verzwakt. Neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want uw nieren hebben behoefte aan een specifiek niermiddel. Let ook op de hoeveelheid ge loosde urine. Als gij zeer groote of zeer kleine hoeveelheden loost, als gij te vaak of te weinig aandrang krijgt, wijst dit vrij zeker op nier zwakte. En dat is ernstig genoeg er bestaat gevaar voor bloedvergif tiging en de schadelijke gevolgen op iedere zenuw, spier of weefsel van uw lichaam. Stel het niet uit neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verwaarloo- zing kan ernstige gevolgen met zich brengen. Foster's Pillen worden in Holland sinds vele jaren gebruikt en zijn alom bekend om hun goede resultaten. Men kent geen beter middel tegen nierzwakte, blaas- en urinestoomissen, rugpijn, spit, water zuchtige zwellingen, rheumatiek en andere gevolgen van schadelijke stoffen, die bij trage werking der nieren in het bloed achterblijven. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en.drogisten a f 1.75 per flacon. 39 Ingekomen en vertrokken personen van 25 Oct. tot 7 Nov. INGEKOMEN: J. G. v. d. Vorst, meteraflezer, Henseniusstraat 2 van Horst A. M. H. Neelen, z.b., idem, van Roermond W. A. Prinssen, idem, Paterslaan 2 van Schaijk J. H. Pluym, dienstknecht, Yssel- steyn I 41 van Deurne H. H. Finbrucks, religieuse, Eind- straat 10 van Voerendaal J. A. Cuypers, verpleger. Stations weg 14 van Grubbenvorst F. J. Martens, dienstknecht, idem, van Meerlo Th. F. Zeg^rs, idem, idem, van Sambeek J. P, C. Noyen, verpleger, idem, van Helmond W. P. H. Sanders, idem, idem, van Sevenum. VERTROKKEN. R. W. Gerrits, dienstbode, naar Maashees-—Overloon F. Gasseling, molenaar, naar Someren

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6