f Pausavond te Venray. Kennisgeving. Ver. JoDge Boeren, een Pluimveecursus Boekweitemeel G. Stoks, Molenaar 13 November a.s. N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Openbare vergadering Raad van Venray mmij&s dissstsï A s Dinsdag 6 uur LEZING Eiervereeniging „St. Oda" Geregeld verkrijg baar prima Paardenverzekering Reeds kort na het officieele bekend worden van de verzoening tusschen het Vaticaan en de Italiaansche regeering, heeft er in ons Zondags blad der H. Familie een artikel van de redactie gestaan, waarin aan de directeuren gevraagd werd, de belang stelling voor dit groote gebeuren in Gods kerk, bij de leden der H. Familie op te wekken en zoo eenigszins mogelijk, een feestelijk karakter aan deze herdenking te geven. Wegens ons diamantenfeest in Februari van dit jaar, heeft toen het bestuur der H. Familie gemeend, deze Paushulde te moeten uitstellen tot den komenden winter. A.s. Woensdagavond 13 Novem ber zal de bekende redenaar de Zeereer wPater Jonckbloedt (C.S.SR ons een inzicht geven in de Romein- sche Kwestie, die bij haar ontstaan in 1870 alle katholieke harten zoo zeer heeft ontroerd. Heel het katho lieke volk leefde mee met den grijzen Opperherder te Rome -de kinderen leden met den Vader. Het was vooral onder de jonge mannen der H. Familie, dat de oproep om den Paus-Koning te komen verdedigen, weerklank vond. De dappere zouaven mochten al vechten als leeuwen, de geloovigen den hemel bestormen met hun gebed, de vijandelijke legers trokken immer verder, de Paus-Koning werd over wonnen en zijn hoofdstad ingenomen. In die droeve dagen van Septem ber 1870 hebben vele geloovigen vragend naar den hemel opgezien, of dan al het gebed en de offers tevergeefs gebracht zouden zijn, niet begrijpend, hoe God zijn Plaatsver vanger zoo kon laten vernederen, In de jaren, daarop volgend, bleef de toekomst somber. Men zag geen kans om de moeilijkheden uit den weg te ruimen, integendeel de loge dreef de Italiaansche Regeering tot daden, die de klove steeds grooter maakten. Dag in dag uit, jaar op jaar heeft de priester aan de geloovigen ge vraagd Laten wij bidden voor onzen heiligen Vader den Paus. Onze ouders en wij hebben telkens opnieuw ons hart tot God verheven De Heer spare Hem, houde Hem in 't leven en make Hem zalig op aarde en levere Hem niet over aan den wil zijnen vijanden. Bijna zestig jaren lang hebben wij gebeden voor den Gevangene in 't Vaticaan. Eindelijk na zoovele jaren is het oogenblik, door de Voorzienigheid vastgesteld, aangebroken. Gods Voorzienigheid heeft perso nen en omstandigheden voorbereid. Zij heeft immers de harten der vol keren in Haar hand. En op zekeren dag moesten wij het bijna voor ons ongelooflijke nieuws vernemende Paus zal weer vrij gaan worden. Italië, dat den Paus-Koning eenmaal van zijn troon heeft gestooten en Hem genoodzaakt heeft zich als Gevangene op te sluiten in 't Vati caan, heeft Zijn heerschappij, Zijne Souvereiniteit, Zijne vrijheid en onafhankelijkheid volkomen erkend. De Paus is weer Koning. Bij deze berichten was ons katho liek hart dankbaar jegens God ge stemd en thans hebben wij de ge legenheid deze gevoelens te uiten. A.s. Woensdag te half 8 komen wij allen bijeen in de Patronaatszaal, De alom gevierde spreker Pater Jonckbloedt zal onze liefde voor onzen H. Vader doen opvlammen en ons kinderhart doen jubelen, Wij allen zullen dan den zichtbaren Plaatsbekleeder van Christus op aarde onze kinderlijke hulde en eerbied betuigen en Hem beloven ons gebed Almachtige eeuwige God, ontferm U over uwen dienaar, onzen Paus Pius en bestier hem volgens uwe goedertierenheid op den weg des eeuwigen levens, opdat hij door Uwe gunst begeere, hetgeen U behaagt en het met alle kracht volbrenge door Christus onzen Heer. Kap. W. GEURTS Dir. der H. Familie. het gebeurde in wedstrijd 65. Herhaling wordt gestraft met het verbod verder nog publiek toe te laten. Afsluiting Hofstraat. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat de Hofstraat van af Maandag 11 November tot nadere aankondiging zal worden afgesloten wegens nood zakelijke vernieuwing, voor verkeer met auto's, autobussen rij en voer tuigen. Deze zullen den weg moeten nemen vanaf Stationsweg, Maasheescheweg Gasstraat, Overloonscheweg, Eind- straat, en omgekeerd, zooals nader door pijltjes aangegeven. Uitsluitend rijwielen en voetgan gers kunnen ook passeeren door de Veldstraat. Venray 8 November 1929. Burgemeester en Wethouders vrnmd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDEN een rijwielplaatje en een.... heerenrijwiel. Inlichtingen Marechaussee-kazerne. GEVONDEN een zweep. In lichtingen Gemeente politie. GEVONDEN in de wachtkamer van het postkantoor 6 frankeerzegels a 40 cent. Terug te bevragen aan het loket. Willem Wijnhoven f. Donderdagmorgen is alhier na een langdurige ongesteldheid overleden de Heer Willem Wijnhoven. Met hem is wederom een bekende per soonlijkheid uit Venray heengegaan. Hij bereikte den leeftijd van ruim 77 jaren en werd in 1908 tot lid van den Gemeenteraad gekozen, in 1917 tot Wethouder onzer Gemeente, in welke beide ambten hij steeds den groei en bloei zijner geboorteplaats op de hem eigene krachtige, over tuigende wijze voorstond. In zijne plaats zal hij als lid van den Gemeenteraad opgevolgd wor den door den Heer P. van Bergen. Op de Woensdag gehouden paardenmarkt alhier, waren circa 120 paarden aangevoerd, Er werd druk gehandeld en veel publiek ter markt. Tot bestuursleden van den R.K. Bouwvakarbeidersbond werden gekozen de heeren Ponjèe. tót voorzitter, H. van de Pasch tot se cretaris, en E. Beerkens tot penning meester. ONTVANGEN uitgebreide collectie nieuwste dessins Zijden Kappen, Kronen, Schemer lampen, enz. Zeer lage prijzen. Zie Etalage VENRAY Onder zeer veel belangstelling zoowel van het overige personeel als van de ingezetenen, herdacht de heer Piet Michiels, Zaterdag den dag, waarop hij voor 25 jaren als besteller bij de Posterijen in dienst trad. Landstormexamen. Op het alhier gehouden examen ter verkrijging van het bewijs van voorgeoefendh.eid als bedieningsman voor den zwaren mitrailleur slaagden de navolgende candidaten M. J. J. Emonts, J. J. Janssen, H. W. G. M. Jacobs, H. M. G. Peeters, P. A. Poels, W. M. G. Vervuurt. H; P. W. Weijs, terwijl een tweetal leer lingen zich aan een herexamen zullen moeten onderwerpen. Rijwieldiefstal. Wegens diefstal van een rijwiel te Venlo op 23 September ten nadeele van J. S. gepleegd, luidde de eisch tegen den niet verschenen 25-jarige E. J. F. uit Venray, doch thans uit anderen hoofde gedetineerd te Arnhem, negen maanden gevange nisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Door de Marechaussee's en Rijkspolitie werden bij een huiszoeking aan het Veulen en te Merselo eenige hazen en een tweetal geweren in beslag genomen. Dat wordt dure hazepeper Naar wij vernemen heeft Mej. A. Vermeulen ontslag aangevraagd als Agentesse der Vrijwillige Ouder- domsverzekering voor Venray. Blijkens achterstaande advertentie kunnen sollicitaties ingediend worden. Door Notaris Pluymaekers werd Maandag publiek verkocht, het woonhuis aan de Groote Markt, van den heer S. Claassens alhier. Eige naar werd Ant. Rut ten Groote Markt, voor f5101. Een perceeltuin aan de Hoenderstraat werd verkocht voor f1180 aan den heer Rutten, Hoenderstraat. Zaterdagavond werd voor de winkel van „Edah" een rijwiel gesto len, toebehoorende aan A. J. uit. Overloon. „De wraak der Kabouters." De Kabouters! Wat hebben die al niet een menschen uit den brand geholpen Ook Sinterklaas is op hen aangewezen. Met geen mogelijkheid zou hij in staat zijn op 6 December al zijn vriendjes te verrassen, als zij er niet waren. En óp welk een af doende.. wijze weten ze altijd uit den nood te redden! Ieder kind kan er u staaltjes van vertellen. In de meest betrouwbare prenten boeken vindt U er overtuigende be wijzen van. De goede Sint, die ver leden jaar met de 400 kleuters der Venraysche Jongensschool geen raad wist, werd op één avond door de kranige dwergjes over alle moeilijk heden heengeholpenDe grijze bisschop straalde van vreugde toen hij zijn kleine vereerders zoo mild kon bedenken. En de kinderen, die de heilige man in hoogsteigen persoon in al zijn waardigheid voor zich zagen verschijnen?... Maar laat hen dat zelf vertellen of de ouders die het bezoek van de Sint hebben bij gewoond Dit jaar is Sinterklaas de wanhoop nabij.... Want niet 400 doch 470 jongens zien met smart uit naar zijn komst. En weer verwacht hij uit komst van de dappere aardmannetjes. Zou het hun weer lukken de goede Sint te helpen?... Als 't mocht mis lukken zal het aan hen niet liggen! Tijd noch moeite noch geduld zijn gespaard om zang, spel en décor zoo hoog mogelijk op te voeren. Ieder zal van hun werk genieten, volwassenen even goed als kinderen! Lezers van Peel en Maas, ouders, kindervrienden, zou het niet wreed zijn de kabouters der Jongensschool te leur te stellen? Sinterklaas ver wacht dat zeker niet en rekent op ons(Zie advertentie). OOSTRUM. Bij de alhier ge houden aanbesteding voor het bou wen eener boerderij voor den Heer P. Camps, werd ingeschreven als volgt Th. Vissers, Wanssum f 7325 H. Maas, Blitterswijck f 7200 Gebr. Peeters, Swolgen f 7190 A. Tacken, Oostrum f 6830 G. Verstraelen, Venray f 6624 Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. YSSELSTEYN. Zondag 3 Nov. speelde de onlangs alhier opgerichte voetbalclub „Victoria" haar eerste vriendschappelijke wedstrijd en wei tegen een Griendtsveen combinatie. De wedstrijd werd verdiend_gewon- nen met 4—1. Bravo zwartjes Mgr. Dr. Poels. Mgr. Dr. Poels is van een drie- weeksche reis naar Rome weer teruggekeerd, OVERLOON. De heer H. Loo- nen alhier, is als agent van de Centrale Volksbank aangesteld. Dit is een instelling van het R. K. Werklieden verbond in Nederland. Tevens zij gemeld, dat de heer Loonen zitting houdt, eiken Vierden Zondag van de maand van 11 tot 12 uur ten huize van den heer A. Franssen, en de andere dagen te zijnen huize. Burgerlijke Stand Maasliees- Overloon. GEBOREN: Frans G. Th. zoon van P. F. Kersten-Asselbergs: Gerarda J. Th. dochter van C. Bloemen-Janssen; Theobaldus M. zoon van J. F, de Hoog-Jacobs; Jacoba H. P. dochter van L. J. van Kempen-Kuijpers; Henricus W. J. zoon van F. Rongen-Ewals; Huber- dina C. M. dochter van J. Bouten- v.d. Leuvert. GEHUWD: J. H. Smits, oud 38 jaar en Th. J.Bergmans, oud 25 jaar. OVERLEDEN J. F. de Hoog, 76 jaar, weduwnaar van P. Wij- nands. Brand. Te Horst Amerika brak Woens dagmiddag door onbekende oorzaak brand uit in een boerderij, van den heer E. tegenover het station. Het woonhuis bleef, dank zij het optreden van de Horster brandweer van het vuur gespaard. De schuur, waarin het vee stond, brandde uit. Het vee kon met groote moeite voor een deel gered worden. Roodvonk te Grubbonvorst. In verschillende huisgezinnen te Grubbenvorst heerscht op 't oogen blik roodvonk. In verband hiermede zijn de scholen reeds eenige dagen gesloten geweest. Doodelyko val. De 65-jarige knecht van de firma D. Agnolo te Venlo, had het ongeluk Woensdagmiddag terwijl hij op een 2i/ï meter hooge stelling aan het Bethania klooster te Venlo kunststeen kapte, naar beneden te vallen. Dr. Dubois die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Men vermoedt dat P. door een duizeling is bevangen. WEERT. Dinsdagavond om streeks half tien werd de gemeente politie gewaarschuwd, dat er licht brandde in de parochiekerk St. Martinus. De politie omsingelde het kerk gebouw, en nadat men bij den koster de sleutels had gehaald,, ging de politie de kerk binnen. Hier troffen zij den 17-jarigen J. S. en den 19- jarigen L. L., beiden uit Weert. Ze bekenden aanstonds, dat zij zich hadden laten insluiten. Met een ijzeren staaf, dien zij uit de binnen deur van den hoofdingang hadden gebroken, hebben de heeren getracht de offerblokken te forceeren, hetgeen echter mislukte. De jeugdige inbrekers vertelden, dat zij aanvankelijk van plan waren geweest Maandagavond hun slag te slaan en met den buit naar België te trekken. Beide personen werden naar Roer- overgebracht. NEERRITTER. Het komt den laatsten tijd veel voor, dat er koeien van Neerritter naar België worden ingevoerd. Het zijn uitsluitend Hol- landsche beesten, meest zwartbont, die gekocht worden op dëHolland- sche markten en vandaar per trein worden vervoerd naar het station Keipen. Van hier gaan de beesten per vrachtauto over de grens. Een bewijs dat er in België wel belang stelling is voor het puike Hollandsche ras. Kinderverlamming met doodely ken afloop. Het eenig zoontje en eenig kind der familie B. te Roermond, dat wegens kinderverlamming in het Louisahuis ter verpleging was opge nomen, is Dinsdagmiddag aan deze ziekte bezweken. Doodelyko ongelukkon. Te Terwinselen is Dinsdagavond op de Staatsmijn aldaar den arbeider, Braun uit Heerlen een ongeluk overkomen waaraan hij Woensdag avond overleden is. Te Heerlen is Donderdagmorgen de mijnwerker O, M. door een tram gegrepen, en bekwam daarbij zoon ernstige vermondigen, dat hij na een half uur overleed. Te Schaesberg is Woensdagavond de mijnwerker W. M, door een onbekend gebleven auto aangereden, de getroffene is den zelfden avond aan de gevolgen overleden. Drie slachtoffers in twee dagen in de mijnstreek. De onbewaakte overwegen. Dinsdagmiddag reed de vrachtrijder O. uit Hoofddorp met zijn ledige vrachtauto het erf af van den heer T. aan den IJweg. Hij wilde den onbewaakten overweg Haarlem. Hoofddorp oversteken. Op hetzelfde oogenblik naderde echter een trein, waardoor de auto gegrepen werd, en ongeveer 16 M. meegesleurd. Het voertuig werd zwaar bescha digd. Wonder boven wonder bleef O" die in de gesloten cabine zat onge deerd. Slaapziekte. Te Oegstgeest is zekere H. Don derdag aan slaapziekte overleden. De man was sinds ongeveer een maand lijdende geweest. Bloedvergiftiging. Tengevolge van bloedvergiftiging opgedaan door een tijdens zijn be roepsbezigheden verkregen verwon ding, is Dinsdagmiddag de slager K. te Deventer in het ziekenhuis overleden. Tegen beide verdaoh ten levenslang geëiscbt. Donderdag heeft de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank de zaak behandeld van P. P. D. en D. van P. die indertijd te Amstelveen in de woning van den landbouwer Hoogeveen te Amstelveen de huis houdster Wesseling hebben geworgd met het oogmerk, zich meester te maken van gelden, die naar zij meenden in de hoeve aanwezig waren. Tegen de daders van dit afschu welijke misdrijf werd de zwaarste straf geëischt. die de Nederlandsche wetgeving toelaat, n. 1. levenslange gevangenisstraf, Do geheim «innige brandstichter. Donderdag had zich voor de recht bank te verantwoorden de 27-jarige boekdrukker W. F. K. gedetineerd ter zake van opzettelijke brandstich ting. Verdachte erkent de dader te zijn van de 5 in de dagvaarding ten laste gelegde brandstichtingen. Hij erkent tevens veel meer branden gesticht te hebben. Van de 42 bran den, die op zijn naam zijn geplaatst bekent hij er 27 te hebben gesticht. Het O. M. eischte 8 jaren gevan genisstraf, door te brengen in de bijzondere strafgevangenis te Scheve- ningen en daarna ter beschikking stelling der Regeering. Door eon auto aangereden. Op den Kaldenkerkerweg te Venlo, ter hoogte van het gebouw van den Raad van Arbeid, had Donderdag middag een ernstige aanrijding plaats. De 70-jarige F. L., gepensioneerd stationschef van de Duitsche Spoor wegen, kwam, terwijl hij per rijwiel in de richting Kaldenkirchen reed, in botsing met een auto van de fa. H. uit Venlo. Met zware inwendige kneuzingen werd hij naar het zieken huis te Venlo vervoerd, alwaar hij kort na aankomst overleed. van den Donderdag 7 November nam. 5 uur. Voorzitter O. v. d. Loo, Burge meester. Secretaris van Haaren. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met gebed, doet de Voorzitter voorlezing van een ingekomen schrijven der Familie W. Wijnhoven, waarin den Raad kennis wordt gegeven van het overlijden van den Heer W. Wijn hoven, lid van den Gemeenteraad. Terwijl de Raadsleden zich van hun zetels verhieven om staande de herdenkingswoorden van den Voor zitter te aanhooren, sprak deze In deze zittingsperiode is het nu de derde maal dat een lid ons ont valt door den dood. Nu is het de Heer Wijnhoven, die op 77-jarigen leeftijd overleden is. De Heer Wijn hoven heeft zich doen kennen als een zeer vooruitstrevend man, die zich enorm intresseerde voor den groei en bloei van de hem zoo dierbare geboorteplaats. Dat de overledene ook het vertrouwen bezat zijner mede-Raadsleden, moge blijken nit zijn verkiezing tot Wethouder dezer gemeente op 4 Sept. 1917, waarbij hij zich vooral de Openbare Werken aantrok en waar hij als deskundige zeer waardevolle adviezen gaf. De Raad luisterde gaarne naar zijn Nestor, die op de hem eigene manier steeds zijne overtuiging kort en krachtig uitsprak. De Voorzitter deelde mede, dat een schrijven van rouwbeklag reeds namens den Raad aan de echtgenoote en kinderen verzonden was, die zeker met trots mogen terugzien op het zoo welbesteed leven van hun echtgenoot en vader. In verband met dit sterfgeval stelt de Voorzitter voor, in deze verga dering geen discussiën te houden en de agenda-punten, die tot eventueele discussiën zouden leiden aan te houden tot de volgende vergadering. De agenda, die wij hier laten volgen, werd door den Voorzitter voorgelezen 1. Notulen. 2. Kasopname Gemeente-Ontvan ger 3e kwartaal 1929. 3. Oninvorderbaarverklaring van a. van vorige dienstjaren f 27,07i/t b. Dienstjaar 1928 opbrengst hout hak f 21.c. opcenten op verkoo- pingen f 2,10 d. schoolgelden O.L.O. f 19,50 e. schoolgelden bijz. lager onderwijs f 183,25 f. schoolgeld bijz. M.U.L.O. f 18,20. 4. Aanbieding Gemeenterekening dienst 1928 en de rekening van het bedrijf der Gasfabriek met balans, winst- en verliesrekening per 31 December 1928. 5. Aanbieding der Gemeentebe- grooting dienst 1930 en de begrooting van het bedrijf der Gasfabriek voor 1930. 6. Aanbieding van het Gemeen teverslag over 1928. 7. Voorstel van B. en W. tot belegging van omstreeks f 5000 zijnde de door het zedelijk lichaam Ursula's Zusters te Venray ten behoeve der bijz. Meisjesschool te Leunen en het R. K. Kerkbestuur te Merselo te storten waarborgsom, groot resp, f 2760 en f 2200,50. 8. Voorstel van B. en W. tot belegging van f 17000 onder hypo thecair verband a 4 3/4 pet. 9. Voorstel van B. en W. tot belegging van omstreeks f 8000 in staatspapieren. 10. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring aan het R. K. Kerkbestuur te Merselo der woning tot dusverre bewoond door het hoofd der O.L. School, den Heer Jaspars. 11. Schrijven van den Heer J. Derksen inzake het verrichten van hand-, span- en voerdiensten. 12. Ingekomen stukken, Hieruit blijkt, dat de punten 2, 11 en 12 tot de volgende vergadering worden aangehouden, terwijl de overige punten respectievelijk voor kennisgeving zijn aangenomen of zonder hoofdelijke stemming zijn goedgekeurd. Hierna verklaarde de Voorzitter uit eerbied voor het overleden lid de Heer W. Wijnhoven deze verga dering te sluiten met gebed. BU&SKKLUKB STAID Y1I&AY van 1 tot 8 November. GEBOREN: Anna G.G. van de Ven, Yselsteyn. Olga C. A. Zwitserlood Patersstr. Willy A. M." Derksen Leeuwstr, Leonarda A, Huisman Langeweg. Catharina M, P. Deters, Veulen. Cornelie J. Chr Lemmens, Leunen. Christina W. Rikken. Willemsstr. Jan P. A. Janssen Yselsteyn. OVERLEDEN: W. H. Wijnhoven, echtg. van J, Theeuws, 77 jaar z. b. Venray Kruisstraat. Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalings catechismus, 3 uur Lof. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voorden HoogEerw. Heer Joseph Oomen, 9 uur de uit vaart voor Willem Wijnhoven met brooduitdeeling aan de armen, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Gerard Rongen en zijne echtgenoote Petronella Camps, 8 uur Leesmis, half 11 plechtige Huwelijksmis voor Alphons Vercauteren en Maria Poels. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Willem van Well en zijne echtgenoote Elisabeth van den Berg, 8 uur Jaarg. voor Gerard Arts en Henrica Verheijen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johannes v. d. Linden, echtge noote en overleden kinderen, 9 uur zieledienst voor Willem Wijnhoven als lid van den Gemeenteraad. Vrijdag half 7 Leesmis voor W. Wijnhoven, half 8 Leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Laurentius van Valkenburg. Zaterdag komen de jongens der 4e en 5e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Voortaan wordt biecht gehoord van 3 tot 5 uur. A.s. Woensdagavond te half 8 in de Patronaatszaal de Pausavond. Iedereen boven de 16 jaar heeft vrijen toegang. De leden der H. Familie hebben gereserveerde plaatsen. Men wordt beleefd verzocht goed op tijd te komen en in de zaal niet te rooken. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Kwart over 9 H. Mis en Vergadering voor de Jonge Derde Orde en de Congregatie, 5 uur Lof. Dinsdag 6 uur uitstelling van het Allerheiligste tot 7 uur, 7 uur plech tige Requiemmis voor onze over leden ouders, 6 uur Lof. Woensdag feestdag v. d. H. Didacus Volle aflaat o.g.v, 6 uur Lof. Donderdag feestdag van den H. Josaphat. Volle aflaat o.g.v. 6 uur Lof. Zaterdag feest van de H. Agnes van Assisië. Volle aflaat o.g.v. St. Antonïus-PHtronaat. Om 9 uur H. Mis en vergadering Jonge Derde Orde en Congregatie. De leden worden nogmaals aange spoord om vooraan in de kerk plaats te nemen. Wie nog boeken hebben van de Patronaats-bibliotheek, welke vorig jaar gehaald zijn, gelieve ze ten spoedigste in te leveren. Bij genoegzame deelname wordt er een cursus in Huisvlijt gegeven, van tien a twaalf lessen, des Woens dagsavonds. De cursus is gratis onkosten van gereedschap iets min der dan twee gulden. Men kan zich dezen Zondag hiervoor opgeven. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. Sacramenten der Sler- venden, na een langdurig, met geduld verdragen lijden, onze beminde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader Wilhelmus Hubertus Wijnhoven, Oud-Wethouder en Lid van den Raad van Venray, Weduwnaar van Gertrudis Peeters, Echtgenoot van Jacomina Theuws, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Wij bevelen zijne ziel in Uwe godvruchtige gebeden. JACOMINA WIJNHOVEN— THEUWS KAR EL WIJNHOVEN MARIE CLAESSENS— WIJNHOVEN JOH.CLAESSENSen kinderen GERARD WIJNHOVEN GERTR. WIJNHOVEN ACHTEN en kinderen ANNA JANSSEN— WIJNHOVEN" HUB. JANSSEN en kinderen AMORY WIJNHOVEN MARIA WIJNHOVEN— VERHAEGH en kinderen ELISABETH JACOBS— MAESSEN JOSEPH JACOBS en kinderen PIERRE MAESSEN CATO POUWELS-MAESSEN TH. POUWELS en kinderen Venray, 7 Nov. 1929. 60 Door omstandigheden is a.s. Dinsdag 12 ei. Woensdag 13 November 14 onze Lunchroom gesloten. Hub. Verheugen in de Landbouwschool door Dr. DROESEN, over 15 ORGANISATIE. Leden dezer vereeniging welke willen volgen, Ie geven door den Heer Lecluse, Pluimvee- leeraar le Kessel, gelieve zich voor a.s. Maandagavond op te geven bij HET BESTUUR. gezeefd en ongezeefd bij van den Landbouwbond. Premiebetaling Zondag 10 Nov. na de Hoog mis bij L. v. Rhee, Castenray. Zaterdag 16 Nov. 's avonds van 6—7 uur bij H. Creemers te Lull. Trouwe opkomst ver zocht. Zondag 17 Nov. na de Hoog mis in hel Bondslokaal te Oirlo. Premie bedraagt 1 pet.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2