Opening Competitie Lees dit N. V. Vulkaan, Morgen Zondag D S.O ll-L.V C. Lottum Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Pr. ONTVANGEN uitgebreide collectie nieuwste dessins Zijden Kappen, Kronen, Schemer lampen, enz. Zeer lage prijzen. Zie Etalage VENRAY Wij willen hopen, dat in den nieuwen Bond, beter de vrede en de eendracht bewaard wordt dan inden ouden Bond het geval geweest is. Zondag had op de doelen van de Handboogschutterij St, Oda het eerste hazenconcours plaats. De prijzen werden behaald als volgt le prijs J. van Dijk Merselo. 2e prijs J. Arts Merselo. 3e prijs J. van Osch Merselo. 4e prijs P. van Arsen Oostrum. 5e prijs K. Hendriks Venray. 6e prijs W. Klaassen Venray. Op 25 November a. s, hoopt het echtpaar H. Jansen -Willems te Weverslo hun gouden bruiloft te vieren. Het zal de krasse oudjes dien dag aan belangstelling niet ontbreken. De landbouwer P. V. alhier in de Hoenderstraat viel Dinsdag door het plotseling aantrekken van zijn paard, van de kar en geraakte onder het rad. Hierdoor werd V. zijn schouder ontwricht en bekwam hij nog enkele kneuzingen. Patronaats-bibliotlieek. De Leesbibliotheek van ons St. Antonius-Patronaat telt thans acht honderd boeken. Boeken ter ontwik keling, b.v. voor vaklieden, worden gratis uitgeleend. Wie ook maar ietwat op de hoogte is, weet dat het onderhouden en bijhouden van zulk een bibliotheek nogal eenige kosten veroorzaakt. De Patronaatscommissie verzoekt de medewerking der ouders in zake goede behandeling van de geleende boeken. Boekwerken, tijd schriften enz. worden gaarne en dankbaar aanvaard. Venrayscbe Yakteeken school. Naar wij vernemen, heeft de ZEW. Pater A. Nielen om gezondheids redenen eervol ontslag aangevraagd en verkregen als Directeur van de Vakteekenschool te Venray en is zijne plaats benoemd de ZEWPater Dr. Hippolytus Gerz. GEVONDEN2 rijwielplaatjes. Inlichtingen Gemeentepolitie. Aanvang 12.30 uur. Benoemingen. Z, D. H. Mgr. L. J.A. H. Schrijnen Bisschop van Roermond, heeft wegens ziekte eervol ontslag verleend aan den weleerw. heer A. J. J. Bergmans, als kapelaan te Meersen, en heeft benoemd tot pastoor te Blitterswijk den weleerw. heer P. S. J. Verheggen die kapelaan was te St. Odiliënberg. Tot kapelaan te Meerssen den weleerw. heer P. J. C. de Gronckel, die kapelaan was te Nieuwstadt, De Maaskanalisatie. Na de opening der stuw te Sam- beek is, zooals we reeds constateerden de kanalisatie der Maas zoo goed als voltooid. Tot de uitvoering van hetgroote werk werd in 1925 besloten, Het te kanaliseeren gedeelte was ruim 110 K. M. lang. Tusschen Grave en Linne waren vijf stuw-en sluiscomplexen ontworpen. Vijf treden werden dus geconstrueerd, waarvan de bovenste, bij Linne, een verval van bijna 5. M. heeft. Dan volgt Roermond met 2.7 5 M, Belfeld met 3.25 M. Afferden met 3.25 M. en Grave (waar onlangs de aan het stuwcomplex gecombineerde brug geopend werd) met 3,75 M, De tusschen deze stuwen liggende Maaspanden zijn resp. 15, 20, 45 en 30 K. M. lang. Het bioscoopconflict in het Zuiden. Woensdag hebben de besturen van de vereeniging van Noord- Brabantsche en Limburgsche gemeen- Wegens het Hoogfeest van Allerheiligen op Vrijdag 1 November a.s. zal het volgend nummer van „Peel en Maas" verschijnen voor het dorp Donderdagavond voor de post- abonné's op Vrijdagmorgen. Advertentiën enz. voor dit nummer moeten uiterlijk Donderdagmorgen 9 uur in ons bezit zijngroote en -.onlract-advertentiën uiterlijk Woensdagmorgen 9 uur. ten voor gemeenschappelijke film keuring en van den Nederlandschen Bioscoopbond op het departement van Binnenlandsche Zaken onder leiding van den minister van Staat, minister van Binnenl. Zaken en Landbouw Jhr. Mr, Ch. Ruys de Beerenbrouck, langdurig geconfereerd ter bespreking van een mogelijke oplossing van het bioscoopconflict in het Zuiden. In beginsel werd tusschen partijen overeenstemming bereikt, waarbij in hoofdzaak werd overeengekomen dat in het vervolg de film-nakeuring zal worden overgelaten aan de R. K. film-centrale, onder wier toezicht de bioscoop-exploitanten in de bij de Zuidelijke keuringsvereeniging aan gesloten gemeenten zich vrijwillig aan de hand van de artikelen 20 en 21 zullen stellen. Een door de beide besturen uitge werkt voorstel zal aan de ledenver gadering der beide vereenigingen ter goedkeuring worden voorgelegd. Wanneer deze organisatie's zich met het voorstel vereenigen zullen de bioscopen in het Zuiden waarschijn lijk 1 November a. s. heropend kunnen worden. Plotselinge dood. Woensdagavond onder het Lof, zeeg plotseling de 63-jarige K. P. te Blerick tengevolge van een be roerte in elkaar. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon bij zijn aankomst slechts den dood con- stateeren. Politienieuws. In verband met de in verschil lende bladen voorkomende adver tentie «Westenburg, bloembollen dahlia's, Voorschoten, verzending naarlndië," meent de burgemees ter van Voorschoten er op te moeten wijzen, dat het niet raadzaam is, met Westenburg in relatie te treden, alvorens bij hem inlichtingen te hebben inge wonnen. Roekeloos r|jden. Jhr. M. P. Fr. van K. wonende te ROERMOND, is in hooger beroep gekomea van een vonnis van den kantonrechter te Nijmegen waarbij hij wegens roekeloos rij den werd veroordeeld tot f60 boete en ontzegging van het recht om een motorrijtuig te™besluren, voor den tijd van drie maanden. Verdachte had een vaart van 90 a 100 K. M. Hij heeft op zeer roekelooze wijze de bocht nabij den Plasmolen genomen Hij zag een andere auto aankomen, was bang op de tramrails terecht te komen en heeft toen alle vier remmen aangezet waardoor zijn auto 25 M. over den weg slinger de. Pres.Dat was hoogst gevaarlijk. Als er nog een auto aangekomen had zou deze verpletterd zijn. Het gaat nog net zoo lang dat de overheid uw rijbewijs voor uw leven afneemt. U eindigt er nog eens mee, dat u door eigen schuld een doodelijk ongeluk krijgt. Verdachte's verdediger vraagt de behandeling der zaak vier weken uit le stellen. Pres.De Rechtbank heeft daar tegen geen bezwaar. Maar rijdt nu zoo, dat u over vier weken nog in leven bent. Met deze waarschuwing ging verdachte heen. Muziekconcours te Heel. Op de beide Pinksterdagen van het komende jaar zal te Heel een concours gehouden worden voor Harmonie en Fanfare Gezelschappen. Ook kunnen er aan deelnemen ge zelschappen; die in de Hoogste Eere-afdeeling den len prijs behaald hebben. Hiervoor zijn flinke prijzen beschikbaar gesteld. Reeds hebben eenige gezelschappen hun medewer king toegezegd. De nieuwe Maasbrug te Maastricht. In de raadsvergadering van Dins dagavond deelde de burgemeester mede, dat de nieuwe Maasbrug in 1931 gereed zal zijn. Pieters weer in vrijheid gesteld. De stakingsleider C. H. Pieters uit Maastricht is Woensdagmiddag uit het voorloopig arrest ontslagen. De koloniaal, die afscheid nam. De koloniaal B., die volgende week naar Indië zou vertrekken, kwam afscheid nemen van familie, vrienden en kennissen te Kerkrade. B, ging met kameraden aan den zwier en geraakte onder den invloed van drank. Toen de politieagent V. per rijwiel huiswaarts keerde, werd hij door B" lastig gevallen en zelfs van de flets getrokken. De agent poogde den koloniaal te arresteeren, doch dit mislukte, doordat zijn ka meraden hem ter hulp snelden. Met zijn gummistok moest de agent zijn aanranders, die stevige klappen opliepen, van het lijf hou den. Toen de agent assistentie kreeg kon de dronken koloniaal echter niet zonder ernstig verzet naar het poli tiebureau overgebracht worden. De koloniaal liep verschillende proces- senverbaal op en is ter beschikking van den commandant der Koloniale Reserve te Nijmegen. De onbewaakte overwegen. De postambtenaar C. C. P. van L. die Woensdagavond den onbe- waakten overweg te Echt met zijn rijwiel wilde oversteken is door een passeerenden sneltrein aangereden. Met een ernstige hoofdwond en een armfractuur is de man naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Aangehouden. De Venlosche politie arresteerde Dinsdag zekeren G. S. uit Volendam, die reeds acht maal veroordeeld is wegens verduistering en oplichting en wiens aanhouding verzocht was. Stadsautobusdienst. De opening van den stadsautobus dienst, zal Zaterdag plaats hebben. De autobussen stoppen op door een bordje kenbaar gemaakte plaatsen. Als uniform-prijs is vastgesteld f 0.10, Bij voldoende bezetting der bussen zal de dienst aanmerkelijk worden uitgebreid. De dienst naar de grens (Kaldenkirchen) wordt met ingang van heden opgeheven, behalve op Zaterdagen en Zondagen. Wegenverbetering. Men is thans klaar gekomen met de verbetering van den Rijksweg Venlo—Tegelen. Het wegdek is 9.30 M. breed geworden. Nu zal begonnen worden met den rijksweg Blerick—Baarlo. Vermist. Een 7-jarig dochtertje der familie J. te Schaesberg woidt sinds einde der vorige week vermist. Alastrim. In het ziekenhuis te Heerlen wor den nog drie patiënten lijdende aan alastrim verpleegd, twee patiënten werden ontslagen. Na de vijf geval len zijn er geen nieuwe meer bij gekomen. Doodelyke val. Woensdagmiddag vermaakte de 20-jarige H. A. F. bloemistknecht bij de fa. H. te Hillegom, zich op het dak van een schuur met een electrischen takel. Blijkbaar is hij toen door een duizeling bevangen en omlaag gestort. Hij kwam met het hoofd op een cementen vloer terecht en is ernstig gewond naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Daar is hij Woensdag avond overleden. F. was pas sinds kort gehuwd. Orgeldraaier verongelukt. Toen de 64-jarige orgeldraaier J. C. R. eenige dagen geleden na met zijn orgel medewerking te hebben verleend aan een festijn op de studentensociëteit Minerva" te Leiden zijn orgel uit dit gebouw wilde rijden, is hij daarmede een trap afgegleden en tusschen het instrument en een deurpost bekneld geraakt. Zwaar inwendig gekneusd is hij toen naar het academisch ziekenhuis over gebracht, waar hij is overleden. De oudste inwoonster van Nederland. Donderdag 31 Oct. a.s. hoopt de oudste inwoonster van Nederland, de weduwe C. A. Breswijn-Zuuren te Utrecht haar 104den verjaardag te herdenken. Zij werd 31 October 1825 geboren te Dirksland en werd moeder van 5 kinderen, van wie er nog vier in leven zijn, terwijl de krasse weduwe bovendien nog 24 klein- en achterkleinkinderen heeft. Zij woont in bij haar „pas" 75-jarigen zoon, een gepensioneerd adjudant onderofficier, en haar dochter van omstreeks denzelfden leeftijd. Den dag brengt zij meestal zittend op haar stoel door, terwijl zij bij goed daglicht en met behulp van een leesglas zich soms nog onledig houdt met lezen. De Nederlandsche eieruitvoer. Door den kantonrechter te Amers foort werd Woensdag een landbou wer conform den eisch tot f 40 subs 20 dagen hechtenis veroordeeld. Hij had eieren ten verkoop aangeboden op de Barnevelder markt en bij het schouwen onder het licht werden vijf eieren als verdacht in beslag genomen. De keuringsdienst te Utrecht constateerde, dat twee ervan bebroed waren en geheel ongeschikt voor de consumptie. De hoogte van eisch en vonnis hield volgens het O. M. en rechter verband met het groote be lang van de Bameveldsche eiermarkt voor onzen uitvoer. Diamantsmokkelaar aangehouden. Zondagmorgen, na aankomst van den Belgischen trein te Roosendaal hielden de douane-ambtenaren aldaar, naar het „D. v. N. B." meldt, een Nederlander, commissionnair in dia manten en andere bijouterieën uit Brussel aan, op vermoeden, dat de man smokkelwaren bij zich droeg. Het resultaat van deze aanhouding was verrassend. S. droeg in één zijner vestzakken een pakje diamanten en zilveren bijouterieën mede, ter waarde van ongeveer tien duizend gulden. De kostbare zending werd in beslag genomen, en tegen den man werd procesverbaal opgemaakt. Gevaarlijke waakhond. Op een boerderij in den Riet- wijkeroorderpolder te Nieuw-Amstel is Maandag een drie-jarig knaapje dat een etensbord bij een aan een ketting liggenden waakhond weghaalde door het dier zoodanig gebeten dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Twee vingertjes werden zoo goed als afgebeten. Doodel|jk ongeluk aan boord van do „Hertog Hendrik." Bij het Departement van Defensie is bericht ontvangen dat Zondag avond aan boord van de „Hertog Hendrik" te Willemstad (Curacao), vermoedelijk door eigen onvoor zichtig omgaan met een geweer, de marinier Manus is om het leven gekomen Het stoffelijk overschot is te Wil lemstad ter aarde besteld. Aan de te Doesburg woonachtige familie is vanwege het Departement van dit droevig ongeval kennis ge geven. Kinderverlamming. Nadat te Bafo in tien dagen geen nieuwe gevallen van kinderverlam ming waren voorgekomen, heeft de ziekte zich Dinsdag weer geopen baard bij twee kinderen uit een huisgezin. De kinderen waren uit voorzorg naar het in de buurt ge legen dorpje Tinallingen gezonden. In het geheel zijn er thans 11 geval len geconstateerd. Ernstig bouwongeluk. Een ernstig bouwongeluk heeft Woensdag in de stad Beuthen in Opper-Silezië plaats gehad. Vaneen in aanbouw zijnd gebouw zijn twee beton verdiepingen bezweken. Elf arbeiders werden ernstig gewond, van wie twee levensgevaarlijk. Ver der werden vijf arbeiders onder de puinhoopen begraven, van wie er tot nu toe slechts een zwaar gewond geborgen is. Het opruimingswerk levert groote moeilijkheden op. Een jeugdige misdadigersbende. Naar uit Kopenhagen wordt ge meld is in een kleine gemeente van Denemarken een bende jongens van 6 tot 14 jaar gearresteerd, die zich onder aanvoering van een jongen van 10 jaar aan talrijke misdrijven heeft schuldig gemaakt. De bende heeft een groot aantal diefstallen in winkels, automobielen, tuinhuizen en op schepen gepleegd. Verder heeft zij veel vernielingen aangericht o.a. door het inslaan van ruiten en het stuk snijden van jalouzieën. De bende had haar hoofdkwartier in een hol in een bosch. Zij was zoo goed georganiseerd, dat het onderzoek van de politie groote moeilijkheden opleverde. Uit het buitenland. In het meren-gebied in Canada heeft een zware storm groote mate- rieele schade aangericht. Verscheiden schepen zijn gestrand. Een ernstig laboratorium-ongeluk heeft te New-York plaats gehad. Twintig personen worden vermist. Te Reichelsdorf, nabij Neurenberg, heeft de Berlijnsche D-trein den Münchener sneltrein in de flank aangereden. Drie personen werden gedood, 28 gewond. Een groot graanpakhuis te Sanger- hausen is in brand geslagen. Groote voorraden moeten verloren gegaan zijn. De „gevaarlijke Ieeft|jd Te Empson had zich Dinsdag een 45-iarige «jongedame' te ver antwoorden, wegens hardhandig optreden tegen een toeschouwer. De dame in kwestie was als bestuurster van een auto met een dito vervoermiddel in botsing ge komen. Een toeschouwer zag het ongeval gebeuren en de dame wilde hem sommeeren, als getuige op te treden. Ze vroeg hem of hij het opgeval gezien had en toen hij weigerde te antwoorden, schold zij hem uit en sloeg hem eenige malen pardoes in het gezicht. Een collega van den man die in de nabijheid stond, zeide dat de dame ook op hem afkwam, maar dat hij het op een loopen had gezet. Toen hem door den rechter ge vraagd werd waarom hij was weggeloopen, zeide hij: «Je kunt je toch niet omdraaien om goeds moeds een dameeen klap te geven. Hetheslewas maar weg te loopen. Want je kan ook moeilijk staan blijven, om je een paar patsen op je gezicht te laten toedienen. Een politieman kwam verkla ren, datde dame zijn notitieboekje uit zijn hand had geslagen en dat hij door haar optreden niet in staat was geweest een behoor lijk proces-verbaal van het geval op te maken. De dame bood ter rechtszitting haar welgemeende excuses aan het slachtoffer harer onbeheerscht- heid aan en werd tot 60 gulden boete veroordeeld. De aanslag op den Italiaanschen kroonprins. Bij het graf van den onbekenden soldaat te Brussel is Donderdag ochtend een aanslag gepleegd op den Italiaanschen kroonprins. Umberto bleef ongedeerd. De dader, een Italiaan, werd, na door de menigte mishandeld te zijn, gearresteerd, tegelijk met een medeplichtige. Het Belgische hof, en voornamelijk de prinses, zijn zeer onder den indruk van het gebeurde. De dader, zekere Fernando de Rosa geboren te Milaan den 9en October 1908, verklaarde tijdens zijn verhoor, dat hij met den nachttrein uit Parijs te Brussel was aangekomen. De revolver, waarvan bij den aanslag gebruik werd gemaakt, is nog geheel nieuw. Onmiddellijk na zijn verhoor door de politie, werd de dader voor den rechter van instructie geleid, om daar opnieuw ondervraagd te worden. Een B.T.A.-telegram uit Brussel meldt nog over den aanslagToen de prins, op het congres-plein aan gekomen, uit zijn auto stapte, liep een idividu op hem toe. Een politier agent, die het zag, stortte zich op den vreemdeling en bracht hem een harden vuistslag toe op den arm op het oogenblik dat de misdadiger een revolverschot lostte in de richting van den prins de kogel kwam daardoor op de straatsteenen terecht. Niemand werd gewond. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redact e DE SCHOOLKWESTIE AAN HET VEULEN. Eenieder zal zich nog wel herin neren. dat wij in November 1928 aan den Raad onzer gemeeute een adres zonden, waarbij wij, onder overlegging van de door de wet vereischte stukken, verzochten onze streek te helpen door Jhet beschik baar stellen van de noodige gelden voor de stichting van eene Roomsch- Katho'ieke bijzondere lagere school. Ons verzoek kwam er bij den Raad onbegrijpelijk feitelijk be grepen we 't wel - niet al te best af. Het werd n.l. met 6 tegen 5 stem men verworpen. Gelukkig was deze beslissing geen eindbeslissing. Er stond voor ons immers beroep open bij Gedeputeerde Staten te Maastricht. Dit College heeft, na deze zaak in ernst te hebben onderzocht, dit Raadsbesluit vernietigd en beslist, dat de door ons gevraagde mede werking moest worden verleend. Alhoewel wij, voordat wij onze aanvraag bij den Raad brachten, in de vaste overtuiging leefden, dat wij zoowel uit moreel als wettelijk stand punt bezien, recht hadden op de gevraagde gemeentelijke hulp en daarom eene hoogerebeslissing met een rustig gevoel tegemoet gingen, deed het ons,niettegenstaande dit alles, bijzonder goed, dat ons hoogste Provinciaal Bestuur, wars van alle politiek, een gunstige beslissing voor ons bracht, De Raad nam van deze beslissing van Gedeputeerde Staten kennis, en vond ook na voorgelicht te zijn door zijn Voorzitter, geen aanleiding de Koninklijke hulp in te roepen. Burgemeester en Wethouders en de Burgemeester meenden echter, dat, ook al had de hoogste macht in deze gemeente beslist, om 't wel te doen, en deze zaak, welke onnoodig tot een kwestie werd betiteld, in hoogste instantie moest worden uitgevochten, Zij gingen daarom op motieven, welke geen steun vonden in de wet bij H. M. de Koningin in beroep. De hoogste beslissing dus. Thans is de zoo verlangde hoogste beslissing gevallen, doch minder goed uitgevallen voor hen, die er om vroegen. Wij ontvingen n.l, Donder dagmorgen een afschrift van het Koninklijk Besluit van 16 Oct. j.l., waarbij de beroepen van Burgemees ter en Wethouders en de Burgemees ter van Venray ongegrond zijn verklaard. Het pleit is hiermede beslist. De school komt aan het Veulen. Alhoewel wij het blijven betreuren, dat deze zaak, niettegenstaande vol doende en meer dan voldoende ter men aanwezig waren om ons niet noodeloos meer op kosten te jagen, en in ons eerlijk streven niet meer dan noodzakelijk was te treffen, is getraineerd, zijn wij, niettegenstaande dit alles, achteraf gezien, toch werke lijk blij, dat door dezen weg bewan deld te hebben én van Gedeputeerde Staten én van onze Koningin geadviseerd door den Raad van State eene beslissing te onzen gunste is gevallen. Hiermede is beslist en wel in hoogste instantie, dat onze eisch geen onrechtvaardige of onwettige was. Verder op deze zaak ingaan, zullen wij ter wille van den zoo noodigen vrede in onze gemeente, zondermeer, niet doen. Wij meenden echter, voor de vele en zeer vele belangstellenden in onze gemeente, die het met onze actie goed voor hebben, verplicht te zijn, bij deze eindbeslissing, dit resumé te geven. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. De Secretaris der Schoolvereen. „St. Antonius" G. POELS. Ingekomen en vertrokken personen van 18 tot 25 Oct. INGEKOMEN: A. L. Luppen, dienstbode L 29, van Venlo. J. E. H. Custers, bakker, Groote Markt 8, van Deume. J. C. Th. Theeuwen, zonder be roep. Paterslaan 4, van Wanssum. J. W. Loonen, id. Oostrum D 49, van Weert. J. M. A. Slits, bloemist, Oude Oostrumsche weg 3, van Valburg. J. J. van Niekerk, dienstknecht Stationsweg 14, van Landsmeer. VERTROKKEN. J. Blümer, schilder, naar Kevelaer P. R. Achten, bakker naar Deume W. J. Berbers, dienstbode naar Helmond, SUBQmiJKS STABS) VSSEAY van 18 tot 25 October. GEBOREN: Henri H. M. van Aarssen, Oostr. weg; Anna R. H. Rongen, Heide; Josephina L. E, Philipsen, Smakt; Jozef L. P. Tonen, Vlakwater. GEHUWD: 1. G. Fleurkens, 43 jaar, landb. en M. A. Aarts, 30 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN: Mathias Marcellis. echtgen. van L. Poels, 63 jaar, timmerman, Leu nen. GeJtruda Hoedemaeckers, echtgen. van P. J. Swinkels, 36 jaar, Veulen. 1 patiënte St. Annagesticht Miom» mmmn Parochiekerk Morgen Zondag feest van Christus Koning, algemeene H. Communie van de leden van het Apostolaat des Gebeds, na de Hoogmis en het Lof zal door allen het lied gezongen worden Aan U, o Koning der Eeuwen. Maandag half 8 leesmis, 8 uur gezongen H. Mis voor de overleden leden der St. Ludovicusvereeniging bij het 50-jarig bestaan der vereeni ging, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Theodorus Verbeek, 8 uur Jaarg. voor Gerard Custers, Johanna van Achten, ouders, broeders en zusters, 7 uur Lof. Woensdag half 8 leesmis. 8 uur plechtige H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus. Donderdag vigilie voor het Hoog feest van Allerheiligen, geboden vasten en onthouding van vleesch- sprijzen, half 8 en 8 uur leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis. Vrijdag Hoogfeest van Allerheiligen vanaf 12 uur en Zaterdag den ge- heelen dag volle aflaat zoo dikwijls men na waardig gebiecht en gecom municeerd te hebben de kerk bezoekt en bid tot intentie van Z. H. den Paus, half 7 eerste H. Mis, 8 uurH. Mis, 9 uur kindermis, 10 uur Hoog mis, 3 uur de Vesper van Allerhei ligen en daarna de Vesper van Allerzielen, 6 uur rozenkrans, Lof en Allerzielenpreek. Zaterdag Allerzielen, 6 uur 3 H. Missen, 8 uur 3 H. Missen, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan van 2 stille H. Missen voor de weldoeners der kerk waarna processie over het kerkhof. A.s. Zondag in de Mis van 8 en 10 uur Liefdadigheidspreek en col lecte. A.s. Vrijdag is wegens het Hoog feest van Allerheiligen het gebruik van vleesch geoorloofd. Zij, die de graven hunner over ledenen wenschen opgemaakt te hebben, moeten dit Maandag opge ven bij den kassier der kerk, onder den Boog. Paterskerk. Morgen Zondag feest van Christus Koningschap 5, 6 en 7 uur H.H. Missen met onderrichting, 8 uur pl. Hoogmis. Wegens de H. Missie geen vergadering van de Derde Orde. Kwart over 4 pl. gezongen Vespers, 5 uur pl. Lof met Rozenhoedje en acte van toewijding aan Koning Christus. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, half 7, 7 uur en half 8 H. Mis voor M. Marcellis als lid v.h. Aartsbroederschap. Woensdag feest v.d. Zalige Ange lus, volle afl. o.g.v., half 7, 7 uur en half 8 H. Mis voor Petronella Duykers-Poels. In de week iederen avond om 6 uur Lof met Rozenhoedje. Vrijdag feest van Allerheiligen, te vieren als Zondag. 5, 6 en 7 uur H.H. Missen, 8 uur pl. Hoogmis, tevens 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aan het H. Hart van Jezus. Generale Absolutie voor de Derde Orde. 5 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdag Allerzielendag, vanaf 5 uur de H.H. Missen, 8 uur plech tige Requiemmis. Evenals op Por- tiunculadag kan door allen, die ge biecht en gecommuniceerd hebben bij elk kerkbezoek een volle aflaat verdiend worden voor de gel. zielen, als" zij bidden tot intentie van den Paus, vanaf Vrijdag 12 uur tot Zaterdagavond. 2 uur H. Kruisweg, 5 uur Lof met Rozenhoedje. St. Antonius-Patronaat. Zondag 27 October opening van de Patronaats-leesbibliotheek, op den gewonen tijd. Kleinere boeken één, grootere twéé cents per week. Gees telijke boeken en werken ter ont wikkeling gratis. Wij sporen dringend aan om van de Spaarbank gebruik te maken. Na bespreking met het Hoofd der R. K. School kondigen wij aan,dat wij aan de schoolgaande jongens geen kaartjes meer toezenden voor Alge meene H. Communie. Maandagavond om 8 uur Goud pluvier in plaats van j.l. Donderdag, toen de bijeenkomst wegens de Missie verviel. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd 4 jongens van 15 tot 18 jaar voor boerenwerk 2 boerenknechten dadelijk en Paschen 4 boerendienstmeiden 3 huishoudsters 4 burgerdienstmeisjes voor Venray Beugen, Boxmeer en Deurne 1 jongen die t sigaren vak wenpcht te leeren 2 keukenmeiden voor Venlo 1 loopjongen voor Venray 1 naaimeisje voor Venray 1 boerenknecht voor Liessel 20 losse arbeiders 1 dienstmeid voor pastorie Degenen cursus a digd en Duitschij L Handels^)] wenschen zich ten S[ tingen te w N.B. het berich eu Handelscui

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2