N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Districts-Arboidsheurs A.F.J ONTVANGEN uitgebreide collectie nieuwste dessins Zijden Kappen, Kronen, Schemer lampen, enz. Zeer lage prijzen. Zie Etalage VENRAY Op de Maandag alhier ge houden Jaarmarkt waren in totaal aangevoerd 460 stuks. Dragend vee 60 Gust vee 39 Vet vee 30 Kalveren 4 Biggen 327. Handel in dragend en vet vee levendig, prijzen iets beter, in gust vee matig. Biggen aan prijzen van 15 tot f 20. Biina de geheele aanvoer werd erkocht. Naar wij vernemen zal het ziekenfonds St. Ludovicus alhier op Maandag 28 October a. s. zijn 50-jarig bestaan herdenken. In de gehouden vergadering der R.K. onderwijzers, afd. Venray werd beslsten medewerking te ver- leenen aan de door den Z. E. heer kapelaan Geurts en den R. K. Werkliedenbond alhier te geven ontwikkelingsavonden. Voor de Missie. Een uitgebreide keuze zilveren rozenkransen, colliers, medailles vindt U bij H. Camps, Horlogerie, Groote Straat. (Adv.) Zondagavond gaf het gunstig bekende Tooneelgezelschap Piet Vink eene uitvoering in de zaal „Wilhelmina" alhier. De ruime zaal was stampvol. Met belangstelling volgde het publiek het boeiend spel van dit gezelschap. Het Venraysche Jazzband-gezelschap voerde tusschen de pauze op verdienstelijke wijze een mooi programma uit op muzikaal gebied. We mogen gerust verklaren dat alle bezoekers tevreden huis waarts keerden. - Het verbouwen van het winkel en woonhuis van den Heer H. Camps, Groote Straat alhier, is opgedragen aan den Heer Joh. Sassen, alhier. Vergadering Fok- en Controle- vereeniging Venray-Leunon- Heide-Yssel stey u Woensdagavond vergaderde deze in de Nachtegaal, om te komen tot een goede reorganisatie. Daar de melklijsten van de ver- eeniging niet meer werden gefiatteerd, was het dringend noodig verandering aan te brengen. Het bestuur had den heer Martens uit Beers uitgenoodigd om den opzet en de werking van hun fok- en controlevereeniging uiteen te zetten. Op eenvoudige, duidelijke wijze vertelde spreker ons hoe deze zich bij hun ontwikkeld had, niet tegen staande allerlei moeilijkheden, waar mee ze in 't begin te kampen hadden. Door eene goede geregelde schep en controledienst, door 't vertrouwen dat men stelde in het bestuur en 't voortdurend contact van deze met leden via de algemeene vergadering, heeft zich hun vereeniging en meer dere in die omgeving ontwikkeld, zoodanig, dat het land van Cuyk, we mogen gerust zeggen, een wereld vermaardheid heeft gekregen. Nu plukken zij de vruchten van hun samen werkingen, van de financieele offers, die zij zich hebben willen ge troosten. Wie niet aan veeverbetering doet, gaat noodwendig achteruit. Juist de slechtste productie-dieren zijn meestal de beste fokkers. Daarom is een fok- en controlevereeniging nood zakelijk. Nu wordt wel beweerd dat dit aan den Maaskant goed gaat, maar dat het hier op onze zandgrond niet mogelijk is. Spreker is echter vandaag rond gegaan in deze omgeving, heeft 't vee gezien dat hier gefokt is, maar durft gerust te verklaren, dathethier wel kan. Trouwens we zien het aan andere zandstreken, zooals St. Anthonis en omgeving, waarde zaak best marcheert. Velen van hier be zoeken er de jaarlijksche tentoonstel ling en bewonderen daar 't mooie vee. Laat dit voor hen een aansporing zijn om te bereiken wat kan en wat moet. De tijd is er niet meer naar, dat men nog langer slechte productie- dicren, die blijkens onderzoekingen honderd en meer guldensin opbrengst verschillen, maar rustig door te laten fokken. Men klaagt over slechte tijden, maar verzuimt de middelen aan te wenden, die voor verbetering noodig zijn. Dat kost geld, zeker, maar nu ook en nog veel meer, doordat uw stal niet opbrengt wat hij zou kunnen opbrengen met goede productieve dieren. Het groote voordeel dat ons door aansluiting bij deze vereeniging be reikt is de opruiming van de slechte koeien, een voordeel dat zeker de uitgaven voor de controle overtreft. Dat racet dan ook het eerste doel i:jn en dan komt 't andere, de ver- 1 oop van goede fokdieren van zelf. 't Beste dat men heeft, moet men echter steeds zelf houden. Spreker spoorde allen dan ook dringend aan, niet langer de kat uit den boom te kijken, maar mee te doen, goed mee te doen met alle koeien. Ook zij hadden in 't begin dwarskijkers, die niet meededen en anderen die om de kosten gingen loopen. Maar nu zouden deze o zoo graag aansluiten. H*n kost de con trole veel en veel duurder dan de j leden en zij zitten daarbij nog met allerlei moeilijkheden. Wanneer hier de leden hun ver plichtingen behoorlijk nakomen, het bestuur zorgt voor goede scheppers en controleurs, dan zal ook hier de veestapel door de fok- en controle vereeniging vooruit gaan, tot voordeel van den boer en de geheele streek. In dit verband wilde spreker nog 'n opmerking maken of liever een aanwijzing voor het bestuur. Hun vereeniging krijgt jaarlijks een sub sidie van de gemeente, zoo dat ook hier niet mogelijk zijn. Waar hiermee zoo een voornaam streek en plaatse lijk belang mee gemoeid is zou dit wel te motiveeren zijn. De Voorzitter dankte den Heer Martens voor zijn duidelijke uiteen zetting en stelde nu voor de oude vereeniging te ontbinden en 'n nieuwe op te richten. Per advertentie zou dit nog in Peel en Maas worden bekend gemaakt. Nieuwe leden kun nen zich bij de bestuursleden van de oude vereeniging aanmelden. GEVONDEN een rijwielplaatje, een vulpotlood, een zweep en een paardendek. Inlichtingen gemeente-politie - Tegen M. A. alhier werd door de gemeente-politie proces verbaal opgemaakt wegens het ver- koopen van bier zonder verlof. Fruitveiling C.V.V. afd. Venray. Sterappelen I prima f 24.50, 1 f 14 21.50, II van f815; val I van f 7.50—10.50, val II van f 3.505. Goudreinetten I van f 15—18, II van f 6.50—8.50. Bellefleur I van f8.50 13.50, II van f 5.508. Fransche Zure I f 8.50, II f 6.50. Court pendu I van f 7.50—8.50, II f 5. Lands berger Reinetten I van f 6.50—8,50, II f 4.50. Zure appelen I f 8.50, II van f 6.50—7. Osskoppen I van f 6.50—8, II f 6.50. Goudpemain I van f 6.509.50, II f 6. Belleboscoop I van f 12.5016.50, II van f7— 8.50. Rabouwen I van f5.5016.50, II van f 3,50—7,50. Roodjes I van f 9—10.50, II f 7.50. Bismark I van f 7-9.50, II f 6,50. PEREN. William Luchester f 11.50 Ponsperen van f 4.505.50. Maagd< peren van f 8—9. Appelperen f 6.50. Stoofperen I van f 5.50—8,50, II f4. Inmaakperen I f 6.50, II f 4.50 Aanvoer 57500 K.G. CASTENRAY. Zondag had op de doelen van de handboogschutterij de „Batavieren" het jaarlijlcsch hazen- concours plaats. De uitslag was als volgt le prijs J. van Osch, Merselo 2e prijs P. Philipsen, Castenray 3e prijs J. Claessens, Venray 4e prijs H. Philipsen, Castenray 5e prijs M. Goumans, Venray 6e prijs G. Kemmelings, Castenray 7e prijs J. Thijssen, Leunen Het concours werd evenals andere jaren goed bezocht en had een gezellig verloop. WANSSUM. Zekere T. uit Swolgen werd hier bekeurd wegens rijden zonder licht, zonder rijwiel plaatje, en dronkenschap. Zijn rijwiel werd in beslag genomen en bleek door hem geleend te zijn in Groe ningen. Een duur uitstapje. GEIJSTEREN. Zondagmorgen werden in de bosschen alhier twee personen uit Venray bekeurd wegens het opsporen van wild en loopen over verboden terrein. Een in hun bezit zijnd konijn werd in beslag genomen. Uit donker Yenlo. Dinsdag deed een buitenman bij de politie aangifte dat hij in de Jodenstraat in den nacht van Maan dag op Dinsdag was beroofd van een bedrag van f300. De politie stelde terstond een onderzoek in, hetgeen leidde tot de arrestatie van een drietal vrouwen, Een gedeelte van het gestolen geld werd in beslag genomen. Poging tot ontvoering. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft de Venlosche politie te Nijmegen aangehouden twee man nen, wonende te Nijmegen, wegens het onttrekken aan het ouderlijk gezag van een minderjarig meisje uit Venlo, De mannen zijn naar Venlo over gebracht. Nader vernemen wij nog over dit voorval het volgende Twee „heeren" trachtten Maandag avond hier ter stede, om twee meis jes van den leeftijd van ongeveer 20 jaar te ontvoeren. Het gelukte een der meisjes echter aan het station te ontvluchten, terwijl het andere werd meegenomen naar Nijmegen. Het meisje dat had zien weg te komen, heeft onmiddellijk de politie gaan waarschuwen, die hierop per auto naar Nijmegen vertrok. Het gelukte hun nog juist bijtijds de twee heeren te arresteeren. Woensdag zijn beiden naar Roermond overgebracht. WEERT. Naar we vernemen, is de feestelijke opening der water leiding bepaald op Woensdag 20 November. De heer Commissaris der Koningin zal alsdan aanwezig zijn. SITTARD, Naar de Limb. Koerier verneemt bedraagt het aantal solli citanten naar de betrekking van tijdelijk opzichter aan de Openpare Werken alhier niet minder dan 40. Eon botsing tusschon tweo stoomtrams. Op de lijn MaastrichtVaals zijn Woensdagmorgen omstreeks 8 uur ter hoogte van Margraten twee stroomtrams tegen elkaar gebotst. Beide locomotieven vlogen uit het spoor. Daar het marktdag in Maas tricht was zaten de trams vol boeren en boerinnen. Enkele menschen be kwamen lichte kneuzingen en ont vellingen doch de meesten kwamen met den schrik vrij. De machinist van één der trams bloedde aan hoofd en hand, maar was niet erg gekwest. Vier uren later was het verkeer weder hersteld. Bezoek aan do Limb, waterwerken. De Provinciale Limburgsche Com missie voor verkeer, handel en indus trie bracht Dinsdag in gezelschap van mr. E. Baron van Hövell tot Westerflier, Commissaris der Konin gin, een bezoek aan de werken der Maaskanalisatie. Na de sluis te St. Pieter werden achtereenvolgens be zocht de sluis te Roosteren, sluis, haven en kolentip te Maasbracht, de sluis en sluiswerken aan de Donck bij Roermond, de stuw te Sambeek, stuw en brug te Grave. In het Munsterhotel te Roermond werd de lunch gebruikt. KERKRADE. Aan het spoor wegbouwbedrijf, waar sinds eenige jaren op den dag van Allerheiligen gewerkt is en waar de gemeente raad hiertegen heeft geprotesteerd, is sinds het vorig jaar daarvan af gezien, ook met Maria-Hemelvaart. Om nu de sehade in te halen begon men reeds acht dagen van te voren een uur langer te werken en een half uur korter te schaften. Ook is dit met Allerheiligen het geval, er zijn 14 uur ingehaald, zoo dat, nu Allerheiligen op een Vrijdag valt, de arbeiders drie Zondagen te wachten staan. Huis ingestort- Te Ubach-over-Worms is een in aanbouw zijnd huis van zekeren P. grootendeels ingestort. De schade bedraagt f 1500. Do relletjes te Maastricht. Botsingen tusschen publiek en politie. Toen Dinsdagavond circa 11 uur de politie een ploeg werklieden der zinkwitfabriek naar de fabriek bracht school op den Statensingel een groote menschenmenigte samen. Met steenen, flesschen, stukken ijzer werd naar de politie en werklieden ge gooid en zelfs uit de huizen werden allerlei projectielen geworpen. Politie en werklieden werden ge raakt. Daar de toestand hachelijk begon te worden, heeft de politie met scherp geschoten. Het is niet bekend of er slachtoffers zijn, Men meldt uit Maastricht Woensdagavond hebben op ver schillende plaatsen van de stad weer ernstige relletjes plaats gehad. De ongeregeldheden begonnen weer bij het naar huis gaan van de vrijwil ligers bij de zinkwitfabriek. Aan den Franschen Singel werd een korporaal der militaire politie door een steen geraakt en licht ge wond. Op het Sterreplein werd de werk willige Driessen door een steen getroffen. Om half elf werd het in de buurt der Capucijnerstraat, en van den Statensingel zeer rumoerig. Door de politie waren maatregelen genomen, om voorgoed een einde te maken aan de relletjes. Zoodra weer met steenen gegooid werd, liet de politie alle ramen sluiten en werd de menigte uit elkaar gedreven Van uit het Lindenkruis moest een politiepatrouille komenze kwam echter niet opdagen, omdat twee leden ervan, de agenten Houben en de marechaussee Scherders, met schotwonden op den grond lagen. Deze schoten moeten door roode relletjesmakers gelost zijn. Ook op het Vrijthof was er groote opwinding. De politie voerde ver schillende charges uit en deed de café's sluiten. Door de politie werd het raadslid J. H. Pieters, vrijgestelde van den modernen fabrieksarbeidersbond, als verdacht van opruiing gearresteerd. De agent Houben is in „Calva- riënberg" opgenomen. Hij heeft een schot in de maagsteek gekregen. Daar zijn toestand levensgevaarlijk is, werd hij van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Verder werden in „Calvariënberg" ter verpleging opgenomen de marechaussee Scher ders, die in het dijbeen was verwond, en de burgers Deckers met drie schotwonden en Dear met één schot wonde. De toestand van laatstge noemde is nogal ernstig. De staat van beleg te Maastricht. Woensdagavond zijn Burgemeester en Wethouders van Maastricht ter conferentie met de politieautoriteiten samengekomen op het commissariaat. Donderdagmorgen, waarschijnlijk als resultaat dezer besprekingen, is voor Maastricht ingaande Donderdag de staat van beleg afgekondigd. Alle openbare lokaliteiten cafe's e. d. moeten om tien uur 's avonds gesloten zijn. Donderdag is het in de stad rustig gebleven. Van alle kanten is politie versterking gekomen o.a. van de politietroepen uit Amsterdam. Aan stedelijke politie, rijksveld- wacht en marechauseee zijn momen teel ongeveer 300 man in actie, Donderdagavond kwam het op den hoek Kleine Staat Maastrichter Brugstraat eenige malen tot kleine charges. Over den toestand van den agent Houben die het slachtoffer werd van zijn plicht, vernamen wij dat het geval hopeloos was. Het eenige middel om hem in het leven te behouden, was bloedtransfusie, waartoe zich spontaan aanbood zijn collega A. Muller, van welk aanbod dankbaar is gebruik gemaakt. Het eerste postvliegtuig terug. Het eerste postvliegtuig de P. H. A. E. Z. heeft Donderdagmiddag om kwart voor drie nabij Huize Vrijland te Arnhem een tusschenlanding moe ten maken wegens gebrek aan benzine. De landing geschiedde vlot. Doordat het vliegtuig bij Neurenberg met hevige winden te kampen had gehad, was de benzine voorraad, toen de Nederlandsche grens was gepasseerd uitgeput. De Arnhemsche vertegenwoordiger van de Shel kreeg onmiddellijk opdracht het vliegtuig van twintig bussen benzine te voorzien en spoedig steeg de P.H.A.E.Z. weer op om het laatste gedeelte van de reis af te leggen. Om 4.38 merd op Schiphol ge land, waarmede de eerste reis naar Ned. Indië v.v. was volbracht. Do tariefsverlaging voor brieven enz. Nader vernemen wij, dat de op 1 November a.s. in overweging zijnde tariefsverlaging zeer waar schijnlijk haar beslag zal krijgen. Al zijn nog niet alle voor de vaststel ling daarvan noodige instanties door- loopen, mag thans met reden worden verwacht, dat de door P. T. T. ontworpen verlagingen voortgang zullen hebben. Doodolyk motorongeval. Men meldt uit Eindhoven Woensdagavond te 7 uur is langs den Urkhovenschen weg het lijk gevonden van den 30-jarigen chauf feur M. S. Bij onderzoek bleek, dat hij met zijn motor tegen een boom was gereden en zoodanige verwon dingen had opgeloopen, dat de dood spoedig intrad. Ongelukkige val. Dinsdag bracht de heer J. van Bussel te Lierop (N.B). zijn vee uit de weide naar huis. Onderweg kwam hij op zoodanige wijze te vallen, dat hij ernstige ver wondingen opliep en naar het gast huis te Helmond moest worden Ver voerd. Woensdag kon hij echter weer naar zijn woning terugkeeren. Bij aankomst werd hij door een hevige benauwdheid overvallen waarna hij spoedig overleed. De bietenoogst. Nu alle fabrieken sinds een week in week in bedrijf zijn en in geheel Nederland het bietenrooien in vollen gang is, blijkt dat het beschot op enkele uitzonderingen na, goed is, Het gehalte der bieten blijft ver beneden de verwachting, die men na dezen drogen zomer mocht koes teren, het blijft momenteel 15 pet. beneden dat van vorig jaar. Het melassecijfer is hooger, waar door van zelf het rendement aan kristalsuiker omlaag gedrukt wordt, Kii uwe CateehisinusteksL Naar het „Hgz" van welingelichte zijde ter oore kwam, is binnen af- zienbaren tijd de benoeming te verwachten van een commissie, die tot taak zal hebben een nieuwen tekst samen te stellen voor den Catechis musvoor de Nederlandsche bisdom- Dreigende broodoorlog te Leiden. Te Leiden dreigt een broodoorlog uit te breken. Tot dusver hebben alle bakkers 10 pet. dividend uitge keerd. Een der groote bakkerijen is nu begonnen met 15 pet welk voorbeeld door drie anderen is gevolgd. Dinsdagavond heeft de Leidsche Bakkerspatroonsvereeniging vergaderd ten einde de houding der leden te bepalen. Paard op hol. Dinsdagmiddag reed een Haarlem- sche bruiloftstoet in Aardenhout toen plotseling een paard van een der rijtuigen schichtig werd en op hol sloeg. De koetsier viel van den bok en raakte met het hoofd bekneld tusschen een boom en het rijtuig. In bewusteloozen toestand werd hij vervoerd naar het St. Elisabeths- Gasthuis te Haarlem, waar hij Woens dag is overleden. Kind gestikt. Het ruim 1-jarig kindje van V. te Druten had het ongeluk een olienootje door (e slikken, dat in de luchtpijp geraakte. Hoewel het kind in allerijl -naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd werd om daar geopereerd te worden, is het aan de gevolgen overleden. 600.000 Mk. verduisterd. De Oostenrijksche algemeene ver tegenwoordiger der oliefabrieken Calvé te Delft, de 34-jarige Kurt Moll, is wegens verduistering van geïncasseerde gelden ten bedrage van 600.000 Mark ten nadeele van genoemde firma, gearresteerd. De licbiflitsen in hot bosch. Sedert enkele maanden had het, aldus de ,,'s Hert. Crt." de aandacht der politie getrokken, dat in den nacht felle lichtflitsen werden waar genomen in de uitgestrekte goederen van den heer v. d, Mortel te Rosmalen. De boschwachters troffen herhaaldelijk de cadavers van aange schoten hazen en konijnen in het bosch aan. Een ernstig onderzoek van de politie heeft plaats gehad, maar leidde tot geen resultaat. Afsluitingen van heele bosschen, en nachtelijke ronden van sterke patrouilles hadden ook niet het gewenschte resultaat. Tot eindelijk de veldwachters v. d. Els en Verstappen uit Rosmalen eenig houvast kregen, de vermoedens werden sterker en na langdurig on derzoek kreeg men het juiste spoor te pakken en wist men te achterhalen waar en wanneer de stroopers- want dat hier stroopers aan het werk zijn heeft men reeds begrepen- een nieu wen raid zouden ondernemen. Opnieuw werden posten uitgezet. Mis! Er kwam niemand. Maar de moed werd niet opgegeven en toen beide genoemde veldwachters zich een van de laatste nachten weder verdekt hadden opgesteld, is het lang verbeide resultaat gekomen. Met groote snelheid naderde een auto. Schrik bij de veldwachters als met een korten ruk de wagen zich ineens naar de bosschen wendt. Een ongeluk? Reeds wilden zij opspringen om hulp te bieden. Dan ineens korte knallen. Kogels fluiten om hun ooren, hagel klettert in het rond. Stilte! Sluipende gestalten gaan bukkend in het bosch. Een forsche greep omknelt de hand der duister- lingen: De lange arm van de wet grijpt in en de veldwachters sleuren hun angstig wringenden buit uit de scha duwen van het bosch. De buit: een zestal „heeren" plus een dame, een achttal hazen en konijnen, een fraaie automobiel, alles gaat mee naar het gemeentehuis. Langdurig onderzoek. Processen verbaal, inbeslagnemingen en de stroopers mogen het hazenpad kiezen. Zoo is het Amerikaansch begon nen drama, erg prozaïsch opgelost. De autobezittende stroopers waren in het bezit van jachtacten op andere gronden. Hun financieele omstandig heden waren van dien aard, dat zij best die enkele haasjes bekostigen konden. Maareen gestroopte haas smaakt dubbel fijn. In ieder geval een aardige beloo ning voor de politie die er vele uurtjes nachtrust aan heeft moeten wagen. Document in een deurpaneel. Bij de verbouwing van het huis Frederiksplein 41 te Amsterdam sinds 1914-eigendom van den heer Th de Goot, werd door den meubelmaker D. van der Werff tusschen de buitenmuur en het daarop geschroef de paneel, het volgende met blauw timmermanspotlood geschreven do cument gevonden, besloten in een grauw papieren zak. „Deze vier laatste gebouwen zijn gebouwd door en voor rekening van H.G. Scheltema, timmerman en makelaar aan dezelfde werkplaats Keizersgracht bij de Reerenstraat in de jaren 1870 en 1871. Dit briefje is opgeborgen 15 Jan, 1871, op het punt dat Parijs moest vallen of zich overgeven aan den tweeden koning van Pruisen. Parijs houdt zich standvastig tot heden. Wij Nederlanders ondervinden de drukking der buitenlandsche oorlo gen, het vleesch kost heden f 0,45 a. f 0.60 per halve Kg., aardappelen f 4 a f 5.50 per mud. boter £0.90 per halve Kg. Het loon is niet verbeterd, per uur voor een knegt 14 cent en voor overwerken 1 cent korting voor ligt. Ons personeel bedraagt heden 30 koppen, waarvan de hoofdpersonen zijn Albertus Hes, Marten van Hardeveld, Jo Lorus Gotmers, Ger- rit van de Broek, en Hermanus Rauch, onze oude knecht is ziek, C, Schoenmaker. Deze deuren zijn vervaardigd door G. van de Broek, Jan Beijer en J. van de Broek, onder toezicht van de meesterknecht, die zich noemt Albertus Hes. Onze munt bestaat uit koper- en zilvergeld, benevens munt en bank- nooten, eerste zijnde 1/2 cent en 1 cent, 2e zijn een 5centstuk en 10 centstuk waarvan hiemeven een model en is voor den vinder, dan een 25 centstuk en 50 centstuk, 1 gulden of florijn en 1 rijksdaalder of 2.50 stuk. Yeertien jaar geleden. Maandag 14 October voerde de R. 101 haar proefvlucht uit boven Londen. De „Morning Post" her innert er aan, dat op denzelfden datum, veertien jaren geleden, het eerste vijandige luchtschip de Zeppelin L. 15 boven het centrum van Londen verscheen en 19 ontplofbare en 11 brandbommen wierp tusschen Wellingtonstreet (bij Waterloobridge) en Farringdonroad (Holborn.) De chantage met behulp yan postduiven. Zooals men zich zal herinneren, werd onlangs voor de woning van een particulier te Homberg een pakket gevonden, waarin zich twee post duiven bevonden en een brief, waarin een bedrag van 5000 mark geëischt werd, dat met de postduiven ver zonden moest worden. Geschiedde dat niet, dan zou de ontvanger zijn testament kunnen maken. De Homberger politie liet een der duiven wegvliegen en deze met een vliegtuig volgen, Op deze wijze werden de schuldigen ontdekt. Het waren twee jeugdige mijnwerkers te Hochheide, die zich thans voor de rechtbank te verantwoorden hadden. Zij lieten het voorkomen, alsof zij een grap hadden willen uithalen. De rechtbank vatte de zaak echter anders op en heeft hen wegens chantage onder bedreiging met den dood tot 8 en 7 maanden gevange nisstraf veroordeeld, onder aftrek van een maand, in voorloopige hechtenis doorgebracht. Granaat gesprongen, 3 dooden. Uit Las Palmas, wordt gemeld, dat bij militaire manoeuvres in het dorp Telde een granaat is gespron gen. Een luitenant, een sergeant en een korporaal zijn gedood, zes man schappen ernstig gewond. Een listige sergeant. De beroemde Russische veldmaar schalk Suwaroff had er een handje van om zijn ondergeschikten door de vreemdsoortigste vragen in het nauw te drijven. Op die manier trachtte hij te ontdekken of zijn man schappen zich wel uit moeilijkheden wisten te redden. Op een dag bracht een sergeant hem een bericht over. Toen de man hem een papier overreikte vroeg Suwaroff hem plotseling Hoeveel visschen zwemmen er in de zee De sergeant antwoordde prompt Zooveel als er nog niet gevangen zijn. Hoe groot is de afstand van hier tot de maan zette de veld maarschalk zijn onderzoek onver stoord door. Twee van uw beroemde lange afstandsmarschen, klonk het zonder aarzelen. Suwaroff begon plezier te krijgen in de onverwachte antwoorden van den sergeant en vroeg weer Wat verschil is er tusschen mij en je paard Mijn paard kan mij geen luite nant maken, maar u wel, luidde het antwoord. Prachtig, lachte de maarschalk, officiers zooals jij kunnen we ge bruiken. Een week later werd de listige sergeant bevorderd. BUBQKBUJK8 STAHD Y2HRAY van 11 tot 18 October. GEBOREN: Wilhelmina M.1I. Pubben, Merselo Jozef M. Janssen, Buitenweg Margarctha W. J. Siebers, lloenderstraat Henclrikus J. M. Arts, Merselo Leonardus, P. G. vel Berg, Oirlo Arnoldina M.W. Lenssen, Draalslr. OVERLEDEN: W. J. M. Thiclen, 19 jaar, z.b.. Marktstraat 1 patiënte Sl. Annagestichl 2 patiënten St. Servatiusgesticht Kantoor geopend van 9 lot 1 uur Worden gevraagd 4 jongens van 15 tot 18 jaar voor boerenwerk 1 chauffeur voor St. Anthonis 1 boerenknecht voor Wanssum 1 schoenmakersleerling 2 boerenknechten dade ijk en Paschen 4 boerendienstmeiden 3 huishoudsters 4 burgerdienstmeisjes voor Venray Beu >en, Boxmeer en D»urne 1 bekw. auio monteur v. Venray 1 werkvrouw voor Venray 1 jongen die t sigarenvak wenscb' le loeren 2 keukenmeiden voor Venlo I loopjongen voor Venray 1 naaimi isje voor Venray 2 boerenknecht voor Liessel Bieden zich aan 2 kantoorbedienden 4 'osse arbeiders 1 werkmeisje 4 burgerdienstmeisje voor Venray 1 chauffeur voor vrachiwag^n 2 boerenknechten voor Paschen 1 huishoudster voor geestelijke. 1 keukenmeid voor lichten dienst 1 chauffeu-, dadelijk mKELUKS MMSTM Purochiokerk Heden Zaterdagavond om 7 uur Lof en opening van de hernieuwing der H. Missie. Morgen Zondag half 7 eerste H. Mis. Maandag 8 uur leesmis voor de St. Crispinusgilde, 9 uur sol. Jaarg. voor Elisa Severiens en haar neef Heijthuizen. Dinsdag 8 uur leesmis, 9 uur lees mis. Woensdag 8 uur besteld Jaarg. voor de vrouw van Jacobus Hendriks Gerard en Johanna Hendriks, 9 uur Jaarg. voor Catharina van ter Velden- Ambrosius en ouders. Donderdag te Veltum geen Mis, 8 uur sol. Jaarg. voor Laurentius van Valkenburg. Johanna van Thricht Henricus Verhofstad, huisvrouw en kinderen, 9 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus. Vrijdag 8 uur Jaarg. 2de klas voor Hendrina Smulders, 9 uur Jaarg. voor Johanna Wismans, L. Wismans en Petronella Jenniskens. Zaterdag 8 uur O. L. Vr. Mis, 9 uur sol. Jaarg. voor Henricus v. d. Boogaart en Theodora Janssen. Dinsdag om 6 uur leesmis voor Martin Thielen. (Volstrekt j Onderti

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2