inderkopjes met mooi,dik haar Uit da landbouwwereld. Qemengde Berichten Uitslag N.Limb. Fok dag te Horst. 'n Prima doublé armbandhorloge steeg het ledental sterk. De bedoe ling van vele leden was echter niets anders dan hun vee te laten inschrij ven. om het tegen hooge prijzen van de hand te doen. Ze beschouwden het stamboek meer als een adresboek dan als een vereeniging tot bevor dering van den veestapel. Op deze manier is heel wat puik vee tegen fabelachtige prijzen de grenzen over gegaan. Een groote verbetering bracht reorganisatie van het N. R. S. het jaar 1907, toen aan de hand van het prachtrapport van den Hoofd Inspecteur Van den Bosch de stam boekdieren werden ingedeeld in d( drie bekende Nederlandsche rund veerassen het Zwartbont Holland- sche veeslag, het roodbont Maas- Rijn-IJsel-vee en het Zwartblaar Groningsche veeslag. De Friezen meenden beter eigen houtje te kunnen werken en richtten een eigen stamboek op, dat inderdaad uitstekend werk geleverd heeft. Na heel wat geschrijf en ge wrijf is er nu een gelukkige samen werking tusschen beide stamboeken verkregen. Nog willen we alleen gewagen van het Groninger stamboek, waar toe eenige Groningsche fokkers, die zich niet heelemaal konden vereeni gen met de regelen in het groote huishouden, in het jaar 1908 het initiatief namen. In Limburg drongen allengs ook betere begrippen op het gebied van veefokkerij door. Men begreep, dat, gedachtig het spreekwoord „De stier is de halve veestapel", en in de eerste plaats moest gezorgd worden voor goede stieren en wel dra verrezen de stierhouderijen als paddestoelen uit den grond. Er was echter nog geen eenheid in de keuze van een bepaald ras. Naast het roodbonte M.-R.-IJ.-vee dat in deze streken was geboren en getogen, werd er op vele plaatsen nog de voorkeur gegeven aan de zwartbonte kleur. Het is nog zoo vele jaren niet geleden, dat men van hier met een commissie toog naar kt, de terugreis aanvaardde. Vooral door de ijverige bemoei ingen van den heer Timmermans, Rijksveeteeltconsulent, die de men- schen tot de overtuiging bracht om te fokken in het oeroude roode ras, kwam er meer eenheid in de fokke rij, en nu behoort de fokkerij van het zwartbonte, behalve om de Zuid-Limburgsche heuvelen, tot de uitzonderingen. Had men door het fokken met goede stieren een kern van goed vee verkregen, dan was de tijd daar om oflicieele gegevens te verzame len aangaande de afstamming en zoo ontstonden de fokvereenigingen, Behalve een goed exterieur en afstamming wenschte men ook be wijzen aangaande de productie en het natuurlijk gevolg hiervan was het ontstaan van controle-vereeni- gingen. Deze organisatievormen, vooral in het laatste lOtal jaren toegepast, hebben er machtig veel toe bijge dragen, dat er in Limburg tal van dieren zijn, die op elke tentoonstel ling een uitstekend figuur maken. De fokvereenigingen, die in onze provincie op zich zelf maar over een klein gebied werken, voelden een drang naar samenwerking. Om alleen van Midden-Limburg te ge wagen, hebben de bonden van fok vereenigingen in het land van Heyt- huysen en Panheel en de varkens- fokdag te Ospel in de korte jaren van hun bestaan reeds veel goeds tot stand gebracht. Onze vooruitstrevende veeteelt consulent vond het oogenblik geko men, om meer eenheid van samen werking te verkrijgen over grooter gebieden, en door zijn bemoeiingen krijgen wij nu dit jaar of hebben wij reeds gehad een fokveedag voor Noord-Limburg te Horst (10 September), voor Zuid-Limburg te Sittard (27 Augustus) en voor Mid den-Limburg te Heythuysen (18 September), terwijl het zwartbonte Het haar groeit veel sneller" 1 als gij dat met Purol be handelt. Als men zoo nu en dan slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid wrijft, dan wordt daar door de haargroei krachtig bevor dert en het haar mooier en dikker. 805-14 laatstrekken van den ouden man. (Wordt vervolgd). vee op 17 September te Valkenburg bijeenkwam. Er is geen twijfel aan, of deze mijlpalen op het gebied van vee fokkerij zullen ons weder een heel eind voorthelpen op den goeden weg, dien wij in dezen te volgen hebben. N. K. J. H. DELHOOFEN. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct In de eerste dagen van deze maand is te Meppel het 81ste landhuishoud- kundig congres gehouden, waardoor verschillende deskundigen uiterst belangwekkende en belangrijke praeadviezen zijn geleverd. Zoo behandelde de voorzitter van het Centraal Comité voor Veilingen in Nederland de kwestie van den afzet der landbouwproducten. Waar wij zelf zoo doordrongen zijn van de vele fouten en gebreken die het afzetsysteem in ons land heeft, was het ons een groote vol doening, dat een zoo deskundig raensch als de heer Valstar, meening verkondigde, die met de onze parallel loopen. De heer Valstar had het meer in het bijzonder over het veilen van landbouwproducten. Maar daaraan is onafscheidelijk verbonden den afzet er van met alles, wat daarbij behoort. We willen hierover enkele dingen in dit artikeltje zeggen in verband met het gesprokene op de Meppeler vergadering. De vraag doet zich voor, of de afzet van onze landbouwproducten bevredigend is. Wordt die vraag bevestigend beantwoord, dan heeft het geen zin, er verder over te spreken. Maar dit is niet het geval Vooral wat betreft den afzet van on Jrruit ie, nóg allerdroevigst geregeld. Dat is niet een zaak van vandaag of gisteren In 1922 hield ir. Hiemstra voor het Duitsche landbouwgenootschap reeds een betoog om de afzet vaij con sumptie aardappelen in betere banen te leiden, terwijl in 1906 een com missie van 2 heeren n.l. de heeren Kakebeeke en ir. Claassen, naar Engeland ging om de vraag te bestudeeren, hoe de uien beter afgezet kunnen worden. Sinds 1906 is er nog niet veel verbeterd De afzet van onze aardappels is nergens bevredigend en wat de uien betreft, alleen in Noord-Holland is men zoo verstandig voor de geregelde consumptie te produceeren. In andere streken schijnt dit niet te kunnen door een verkeerd systeem van ver- koopv. Daar zijn de uien alleen te verkrijgen in tijden van groote vraag. Hoe komt dat Allereerst omdat, en dat geldt ook de aardappels en het hard fruit, de sorteering en ver pakking, de behandeling in het alge meen, nog zoo ontzettend veel te wenschen over laat. In de bijna kwart eeuw, die ver streken is, sinds de commissie naar Engeland ging, hebben de landbou wers nog blijkbaar niets geleerd. En nu mag men mopperen over den tegenwoordigen toestand en bespie gelingen maken, hoe 't wel zou kunnen zijn. Daar schieten de land bouwers niets mee op. Er is al zoo veel gechicane en gekat, en er zijn al zooveel processen gevoerd, die de advocaten de winst aanbrachten, dat het nu weer tijd wordt naar een andere manier van afzet te zien. En die weg hebben de tuinders voorde landbouwers geteekend. Ook in den tuinbouw is men met den afzet van het product het spoor jarenlang bijster geweest. Ook daar ging het vroeger als thans nog in den land bouw, Het Westland leverde speciaal vroege aardappelen naar Engeland. En de Westlanders deden toen precies, wat de landbouwers nu nog doen. Ze stopten groot en klein en meer dan dat in denzelfden zak. De meest ergerlijke knoeierijen had den plaats. De gevolgen bleven niet uit. De vraag naar 't Hollandsche product hield op en de Engelsche markt ging verloren. Hetzelfde zien we gebeuren met onze uien en consumptieaardappelen Een vriend van me, die te Londen op kamers woont, hoorde zijn hospita eens tot het dienstmeisje zeggen, dat ze uien moest gaan halen, maar voegde ze er bij, geen Hollandsche! Zoo n woord spreekt boekdeelen. Een oude Duitscher, die 40 jaar zaken in aardappelen gedaan had, werd verleden winter geruineerd door zijn goed vertrouwen. Hij had 60 wagons aardappelen in Drente laten komen en een geweldige rom mel gekregen. Dat was een finan- tieelen nekslag voor dien man. En dat blijft niet verborgen. De naam, als we die althans nog hebben, gaat op die manier absoluut verloren. Het buitenland wordt er huiverig van met onze boeren zaken te doen en gaan eerst elders koopen. Het gaat hier, evenals bij den tuinbouw, enkel en alleen om de kwaliteit van het product. En is het nu mogelijk het buitenland te waar borgen, dat waar en door wie ook geleverd wordt, die kwaliteit aan de gestelde eischen voldoet Zeker kan dat bij de landbouw producten even goed als bij de tuinbouwproducten, Het gaat er maar om, dat de landbouwers het samen, eensgezind aanpakken. Doen ze het niet, dan zullen ze door den nood daartoe gedwongen worden. Door scha en schande zullen ze dan moeten leeren wijs te worden. De eenige mogelijkheid, is te leveren over de veiling, althans, wanneer men in vrijheid zijn product wil verhandelen. Het zou in ons land ook kunnen gaan als in Amerika, waarvan regeeringswege bepalingen zijn gesteld, hoe de sorteering en verpakking hoort te zijn. En niet alleen daar is dat zoo Maar wan neer den landbouwer de vrijheid lief is, dan zal het niet anders kunnen. Wanneer men daar toe komt, zal vanzelf de sorteering en het klaar maken van het product, ook de verpakking beter worden. Nu reeds is dat te zien, op de enkele veiling die we in ons land hebben voor aardappelen. Wie 't best sorteert, krijgt de hoogste prijs. Maar het komt er op neer, dat niet èèn groepje boeren zooiets beginnen. Algemeen en over het heele land moet die zaak aange pakt worden. Het is noodig, dus het moet. Vondel zei reeds: Eendracht is het zout, dat de stad en land in wezen houdt. Die eendracht, die samenwerking, die organisatie is van grooter beteekenis, dan het geroep om steun en hulp bij de regeering. Het leveren van een marktklaar pro duct, voorkomt meteen gechicaneer van den handelaar. Thans is dat nog in handen van den commissio nair. Dit komt in handen van den boer. Alleen dooi: een eendrachtig samenspannen is het mogelijk de afzet van onze landbouwproducten beter te regelen en daarvoor een gemiddeld hoogere prijs te bedingen De resultaten dor tuindery te Venlo. De werkzaamheden in de tuinderij zijn dit jaar bijzonder vroeg geëin digd. Het staat thans reeds vast, «lat 1929 wat de resultaten der warmoezerij betreft, ver bij het vorig jaar ten achter zal staan, Een droog jaar wordt door de tuinders gewenscht dit jaar was de langdurige droogte evenwel te erg. De hoofdcultuur der augurken is zeer tegengevallen. Ge- heele velden brachten niets op, vernield als zij werden door de z.g. meelen, die door de droogte enorm voortwoekerden. De sla was slechts enkele dagen op prijs, massa's wa ren onverkoopbaar en moesten op den mesthoop. De tomaten zijn veel te snel gerijpt, er is overvloed, maar ze brengen niets op. Als kassenpro- duct moet er geld bij. Boonen verdrogen aan de struiken de prei sterft door de groote droogte, koolraap eveneens, enz. Het is alles een treurig gezicht. Alles tezamen genomen is 1929 een treurig jaar voor de tuinderij. Slechts enkelen hebben soms kunnen profiteeren van flinke prijzen. Wat is „hinderlyk Yolgen"? Voor enkele maanden werd van den slager D. te Venlo een koe benaderd door de Rijksambtenaren, Nu heeft de R.K. Slagerspatroons- vereeniging reeds jaren lang geijverd, dat benaderd vee niet ter plaatse zal worden verkocht, maar daartoe zal vervoerd worden naar een vrije Hollandsche markt, om bevoorrechting knoeierij enz. uit te sluiten. Monde ling was het bestuur der R, K. Slagersvereeniging in Nederland ook in deze toezegging gedaan, maar de Rijksambtenaren te Venlo bleven benaderd vee afleveren aan een slager in Blerick. Ook D. vermoedde, dat zijn beestje onder de begunstiging der duisternis den weg over de Maasbrug zou nemen en daar hij zekerheid wilde hebben, wie de koc- per zou zijn, posteerde hij zich met zijn knecht nabij het slachthuis. Na middernacht verschenen een paar Rijksambtenaren en de tocht naar Blerick werd ondernomen. D. en zijn knecht volgden in stilte en van ver re. Toch merkten de Rijksambtenaren dat zij gevolgd werden en zij maak ten tegen D. en zijn knecht proces verbaal op wegens hinderlijk volgen! Door het kantongerecht te Venlo veroordeeld tot resp. f 60 en f 20 boete, sprak de rechtbank te Roer mond evenwel beiden in hooger beroep vrij. L. K. Wantoestanden in het chauffeursbedryf. De R. K. Transportarbeidersbond stelt thans een onderzoek in naar heerschende wantoestanden in het chauffeursbedrijf te Venlo. Het moet zijn voorgekomen, dat daar chauffeurs 18 uur achtereen dienst hebben ge daan en dat bij de groententransport op Duitschland 3 achtereenvolgende dagen wordt gereden met een rust poos van slechts drie uren; en dat ervoor sommig personeel zelfs geen gelegenheid bestond, om Zondags ter kerke te gaan. De loonen zijn wel verhoogd en zelfs wordt ook wel een vacantie toeslag gegeven, doch in de werk tijden is geeeerlei verbetering gekomen, Verlaging. Overwogen wordt om met ingang van 1 Nov. over te gaan tot ver laging van het port voor brieven en monsters in het binnenlandsch ver keer. Het ligt in de bedoeling de verlaging ook toe te passen in het verkeer met Ned.-Indië, Suriname en Curacao. Groote Fokveedag te Cuyk. Er heerscht thans, vooral in Noord- Brabant een opgewekt leven op het gebied der rundveeteelt. Er gaat bijna geen dag voorbij, of er wordt nu hier dan daar een lokale, een interlokale of een bondskeuring gehouden. Bijzonder wensch ik de aandacht te vestigen op den grooten fokveedag te Cuyk, die dit jaar zal plaats vinden op Donderdag 26 September a.s. Dat ik dit doe is toe te schrijven aan het feit, dat het land van Cuyk voor het roodbonte vee een fokcentrum is geworden van den eersten rang en het beweegt zich nog steeds in stijgende lijn. Men zal dus aldaar den 26sten September een groot aantal der beste exemplaren van 'het Cuyksche vee kunnen be wonderen, dat zijn afzetgebied ook in het buitenland steeds uitbreidt, Een tocht naar dezen fokveedag loont steeds de moeite en daarom mogen de veefokkers niet verzuimen hem te bezoeken. Er is veel te zien en te leeren. Klunder en Teunissen. Zondag kwamen de beide in vrij heid gestelden van de moordzaak te Giessen-Nieuwkerk, Klunder en Teunissen in een auto te Amsterdam, waar zij door een menigte van duizenden werden toegejuicht. Zij begaven zich naar het American- hotel beiden spraken van het balcon, alsook mr. Duys en de verdedigers, Noodlottige val. Den heer Ch. Ubben van Sittard, welke Dinsdag j.l. nabij Broek-Sittard van een kar viel, zullen in het hospitaal te Sittard beide beenen geamputeerd moeten worden, Geen juiste verhouding. De rijwielbelasting heeft in het afgeloopen jaar f6.190.715 opgebracht en de wegenbelasting (voor auto's en motorrijwielen) f 7.883.788. Beide opbrengsten dienen voor de wegenverbetering. Er is zeer zeker geen behoorlijke verhouding tusschen de opbrengst vcui deze beide belastingen. De auto's moesten inderdaad voor onze wegen meer doen dan het rijwiel. Beide hebben belang bij goede wegen, maar wanneer de weg een maal goed is, zal de fiets dien niet bederven. Het dure onderhoud en de vernieuwing is vooral noodig om den auto. De „Volkskrant" wil niet direct op verlaging der rijwielbelasting aandringen, maar vraagt op ruimer schaal vrijstelling van deze belasting. Het is niet billijk, dat bv. een arbeider, die noodgedwongen op enkele uren afstand van zijn werk moet wonen en van een rijwiel gebruik maakt om de werkplaats te bereiken, in de rijwielbelasting wordt aangeslagen. We zouden zeggen, laat de re geering het eene doen en 't andere niet laten. Zij moge de vrijstellingen ver meerderen, maar tevens de belasting verminderen, te meer nu de wegen belasting eenige millioenen meer heeft opgebracht dan de raming. De dienstplicht in Frankrijk. Painlevé de Fransche minister van oorlog, heeft op de jaarlijksche bijeenkomst van den bond van in- valieden te Gex het woord gevoerd, waarbij hij o.a. qver de invoering van den eenjarigen diensttijd in Frankrijk heeft gesproken. Hij beweerde, dat geen land iets tot de vermindering van de bewape ning heeft verricht dat vergeleken kan worden met de vermindering van den diensttijd tot 12 maanden in Frankrijk. Duidelijker kan niet be wezen worden, dat Frankrijk van alle veroveringspolitiek afziet. Desniettegenstaande is de verde diging van Frankrijk niet verzwakt, doch in staat iederen aanval af te slaan. De maatregelen, die in staat van uitvoering zijn, zullen tot gevolg hebben, dat de nationale verdediging geheel wordt aangepast aan den nieuwen toestand, die door de ont ruiming van het Rijnland zal ont staan. f 12 per week op 60-jarigen leeftyd. Bij de Engelsche regeering is een pensioenwet in voorbereiding, volgens welke de mijnwerker na zijn 60-ste jaar een pensioen zal krijgen van een pond per week. Voorwaarde is, dat de arbeider niet tot een andere tak van nijverheid overgaat. De kosten van dit plan zullen ongeveer 60 millioen gulden bedragen. De beste zakenman" in de Vereenigde Staten. Het kiezen van „schoonheids koninginnen" is in Amerika blijkbaar niet modern meer. Men heeft zich daarginds weer weten te herinneren, dat echte koopmansgeest de beslis sende factor is bij het beoordeelen van de waarde van een mensch Vroeger was het betrekkelijk gemak kelijk om den voornaamsten zaken man der Vereenigde Staten aan te wijzen, men had immers telkens weer een kersverschen staal- of petroleum- koning bij de hand Doch tegen woordig maken de Amerikanen het moeilijker om juist den echten zaken man uit hun millionairs te kiezen, Daar nu de overigens ondubbelzinnige „stem des volks" ditmaal te kort schoot, nam men zijn toevlucht tot een openbare stemming. Er werden 150 der voornaamste industrieelen der Vereenigde Staten naar Washing ton in vergadering bijeengeroepen. Zij moesten den meest geschikten zakenman uitkiezen. Wie nu zou meenen, dat ieder van deze 150 geld- menschen een stem zou krijgen, vergist zich deze beheerschers der industrie in de U. S. A. waren zich ten volle van hunne verantwoordelijk heid ten opzichte der menschheid bewust en zij zouden het ideale type van den zakenman benoemen. De keuze viel op Owen Young, die met 58 stemmen als overwinnaar uit den strijd naar voren trad. Daarop volgde Ford, die 42 stemmen verkreeg. De Amerikaansche Staatssecretaris Mel lon, President Hoover en I. P. Morgen behaalden respectievelijk slechts 16, 10 en 4 stemmen De politicagent en de slanke lyn. De hoofdcommissaris van politie van Chicago, waakt over zijn agenten als een moeder over haar kinderen. En bij het nauwkeurig gadeslc van zijn dienaren is hij tot de ont dekking gekomen, dat velen van hen te dik zijn. Nu is hij van oordeel dat dikke agenten minder presteeren dan magere. Daarom, heeft hij een bepaling gemaakt, waarbij het maxi mum gewicht wordt vastgesteld, dat een agent mag hebben. Intusschen is hij niet zoo hard geweest om alle agenten die te dik waren, in eens op straat te zetten, Hij heeft hun den tijd gegund voor een vermageringskuur, doch tevens alseisch gesteld, dat ze minstens een kilo per maand moesten afnemen. Alle agenten van Chicago stellen zich nu in op de slanke lijn en hun hoofdcommissaris uitte onlangs in een interview als zijn meening, dat slanke agenten ijveriger zijn, vlugger en doortastender. Bovendien hebben zij het voordeel, dat zij den schiet- lustigen bandieten, waardoor Chicago in heel de wereld berucht is, een heel wat onzekerder doelwit bieden. Voor en uit de zakenwereld. Een bewuste poging, een goeden indruk te maken, heeft vaak een slechten indruk tot resultaat. Tegen den tijd, dat de meesten van ons geld hebben om te beleggen zijn de koopjes weg en als er weer koopjes zijn hebben wij geen geld, Er is een wereldwijd gebrek aan alle soorten leiders, van meesterknechts tot heerschers van naties en dat is de reden, waarom de wereld, over het geheel genomen zoo verfoeilijk bestuurd wordt. De man die niet kan denken is geen opgevoed man, om het even, hoeveel diploma's hij verkregen moge hebben. Een ander woord voor mislukking is „egoisme" de vrees, dat zoo ge meer doet, dan ge doen moet iemand anders dan gijzelf er van zal profi teeren. De schilder Manet heeft gezegd: „De eerste plaatsen worden niet gekregen, maar genomen", Ik heb commissarissen, die door hun directeur om den tuin geleid waren, en aandeelhouders benadeeld hadden, wel eens hooren zeggen: „We zouden ons heele fortuin willen geven om alles ongedaan te maken". Maar hebt u er wel eens een ont moet die het ook werkelijk deed? Levenswijsheid. Wie zijn tijd verspilt, bestaat slechts; wie zijn tijd gebruikt, leeft. Een verheven ziel zoekt in het leven het grootste niet, maar legt het er in. Menschenvergoding is even dom als menschenverachting. Hij, die geen vriend der waarheid is, dwaalt het meest. Ondankbaarheid is een eigenschap der zwakken. Hij die geen vriend der waarheid is, kan voorwaar geen goed vriend zijn. Wie opziet tegen moeite, heeft nooit zijn kracht beproefd! Alleen een vrouw kan iemand liefhebben, dien zij vreest. Bloemen te brengen op iemands graf is schoon, schooner is 't indien men deze strooie op zijn levensweg. Overal waar 't gevoel van eigen waarde wordt gemist, ist zedelijke achteruitgang te bespeuren. Spaarde roede niet, indien gij uw kind liefhebt. De arbeid, waarin wij genot vin den, is een geneesmiddel tegen pijn. Al had gij ook de wijsheid van Newton of de geestigheid van Swift praatzucht zou u verlagen in de oogen uwer medeschepselen. Weet gy? dat we in Europa een overschot van 27 millioen huwbare vrouwen hebben? dat de menschelijke huid over 2 millioen zweetklieren beschikt, die het lichaam en de nieren ontlasten? dat een theelepeltje radium ongeveer 600.000 gulden waard is? dat de Amerikaansche autofabri kanten verwachten 1 millioen auto's te exporteeren? dat in de landen om de Roode zee de slavenhandel nog welig tiert, en daar jaarlijks nog 2000 slaven uit Oost-Afrika naar de verschillende Arabische markten worden verkocht? dat slechts zij, die zichzelve niets te verwijten hebben, toegevender zijn ten opzichte van de fouten van anderen, (Vervolg der bekroningen) RUNDVEE. 1 Melkg. koeien m. hooge prod. Ie Betje van J.Bussemakers, Sevenum la Doortje van Joh. Soberjé, Horst, 2e Emma van Kind. Verrijt Sevenum, 2e Anna van P. v. Dooren, Sevenum, 3e Gerda van G. Kleuskens, Sevenum, 2 Melkg. koeien m. gew. prod. Ie Emma van GebrVullings Sevenum, 3e Roza van G. Hagens, Horst. 2a Droogst, en melkg. koeien m, hoogere prod. geb. voor 1925, le Bella van Joh. Soberjé Horst, le Bella domia v. P, v, Dooren Seven. 2e Gerda van A. Gooren, Swolgen. 3e Nella van N. Ambrósius, Horst; 3e Keetje van W. Verheijen Sevenum 3e Susanna v. Hoeijmakers Sevenum 2b Droogst, en melkg. koeien, m. gew. prod. geb. voor 1925 le Gonda v. P J Hansen, Brh,vorst; 2e Cato van P. Nijskens, Meterik 3 Koeien zonder melkstaten: le Mayan van J. A. Jenniskens, Horst; 2e H. Janssen; 3e Trui van G. Hoei- makers, Horst; 3e Diana van W. Keijzers, Horst. 4a Koeien of melkvaarzen geb. '25 2e Dora van Joh. Soberjé, Horst; 2e Nora v. J, Hoeymakers, Sevenum, 3e Betsy van G Bóvee, Broekhuizen 4b Koeien of melkvaarzen geb, '26 le Elza v, Th, vd Riet, Sevenum; le Susanna v. J. Hoeymakers, le Marie v. N. Ambrósius, Horst; 2e Mientje v. J. vd Goor, Sevenum; 2e Keetje van H. Drabbels, Meterik. 5 Drachtige vaarzen geb. voor .27 le Anna van Joh. Soberjé, Horst: le Adriana v. J. Hoeymakers Sevenum 3e Drika van Joh. Soberjé, Horst; 3e Corry v, J. Hoeymakers Sevenum, 6 Vaarzen geb. le halfjaar '27 le Coba van H. Verheijen Sevenum 3e Liesje van W, Berden, Blerik 3e Bertha v. Geb, Vullings Sevenum 4e Marie van J. Thissen, Mook 4e Nella van Kleven, Swolgen 4e Marie van Joh. Soberjé, Horst. 7 Vaarzen geb. 2e halfjaar '27 le Roosje van Gebr. Kleven Swolgen le Aria van J, Kursten, Swolgen 2e Trien van J, Vermeulen, Swolgen 2e Fientje van P. Niessen. Sevenum 2e Donna Roza v.Pv Dooren 3e Nelly v. H. Simons Grubbenvorst 8 Pinken geb. le halfjaar '28 2e Jetje van Joh. Soberjé, Horst 3e Alda v. Hansen, Broekhuizen vorst 9 Pinken geb, tusschen 1 Juli '28 en 1 Mei '29 le Herta van M. Poels, Meterik 2e Irma van J. Verstappen, 10 Dr. vaarzen niet ingeschr. met vier breede tanden. 2e Rosa van P. Nijskens, Meterik 2e Mie van H. Aerts, Broekhuizen 3e Marie van L. Vloet, Mook. In rubriek 11 zijn geen prijzen toegekend wegens onvoldoende kwa liteit. 12 Stieren geb. voor Mei '27 le Roland Coop. Zuivelfabr. en Veef. Sevenum; le Roland van idem; 2e Leopold van idem; 2e Nico van Fokv. Brigida Broekhuizenvorst; 3e Herto van Stierhouderij Boerenbelang Me terik, 13 Stieren geb. tusschen 1 Mei '27 en 1 Mei '28, le Sjoerd van Coop, Zuivelfabr. en Veefokver. Sevenum; le Ella'sSjoert van Fokv. Volharding Horst; 2e Karei van Fokv. Brigida Broekhui zenvorst; 3e Fortunio van L. Smits, Maasbree. 14 Stierkalveren geb. 1 Mei—1 Nov. '28 2e Bella's Roland van P. van Dooren Sevenum; 3e Roland van J. Hoeymakers, Sevenum. 15 Stierkalveren geb. 1 Nov. '28 en 1 Mei '29, le Ella's Castro van Joh. Soberjé, Horst; le Dirk van W Verheijen, Sevenum; 2e Gradus van P. van Dooren, Sevenum; 3e Walter van E. Kallen, Broekhuizenvorst. 16a Minstens 6 afstammelingen van één vader, le afst. van Nico Fokv. Brigida Broekhuizenvorst; 2e afst. v. Gradus Fokv. Sevenum; 3e afst. v. Roland van idem; 2e afst. v. Boris van Fokv. Volharding Horst; 3e afst. v. Albert Fokv, Boerenbelang Meterik. 16b Idem le afst. v. Roland Fokv. Sevenum; 3e afst. v. Herto Fokv. Boerenbelang Meterik. 17 Minstens 3 erk. afst. ouder dan één jaar. 2e afst. van Billa van P. van Dooren, Sevenum; 2e afst. van Agetha van idem; 3e afst. v. Adriana van J. Hoeymakers, Sevenum. 18a Groep eigen gefokt vee (mins tens 5 stuks) le Joh. Soberjé, Horst; 2e Gebr. Vullings, Sevenum; 2e P. van Dooren, Sevenum; 3e J, Hoeij makers, Sevenum, 18b Groep eigengef. vee (minstens 3 stuks) le Wed. Tacken-Opheij, Meterik. 19 Groep van minstens 6 koeien met den vereenigingsstier, 2e Ons Belang Sevenum; 2e Boerenbelang Meterik; 2e Volharding Horst; 3e Brigida, Broekhuizenvorst. le prijs voor het toiletteeren Joh. Soberjé, Horst.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 8