Hors „UNIQRO" flink DPJ K RADIO N. V. Vulkaan, Qemengde Berichten Binnenl. Nieuws I Wat de keur is voor het goud, is de naam voor Uw VENRAY voor en spil. Yuurwapenwet. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de aangevraagde machtigingen tot het voorhanden hebben van vuurwapenen tegen betaling der kosten zijnde één gulden per wapen, kunnen afgehaald worden ter gemeente-secretarie in de week van 23—28 September a.s. Venray 19 September 1929 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO Het pensionaat „Jerusalem' van de Zusters Ursulinen alhier zal een belangrijke uitbreiding onder gaan. De verschillende lokaliteiten, waar in het gymnasium thans gevestigd is, hebben de zusters noodig voor het geven van ander onderwijs. Voor het gymnasium zal nu een geheel nieuwe vleugel worden bijge bouwd. De plannen zijn reeds ge reed: men hoopt dan ook binnen kort met den bouw te kunnen beginnen. De nieuwbouw, welke is ontwor pen door architect Wielders uit Sittard, zal in moderne stijl worden opgetrokken. Feest der H. Kindsheid. Zondag vierde het Genootschap der H. Kindsheid het jaarlijks terug- keerend feest. Thans was er bijzonder veel werk aan besteed en een werkelijk mooie optocht trok na de Hoogmis door onze met vlaggen getooide straten. Een tweetal prachtige wagens van het St. Servatius- en St, Annage- sticht trokken aller aandacht en be wondering. Oudergewoonte werd de optocht opgeluisterd door de muziek onzer Fanfare. In beide kerken werd onder alle H. Missen gepredikt over de Missie. En dat onze bevolking nog veel gevoelt voor de Missie, bleek uit de flinke bijdragen tijdens de collec ten in beide kerken en gedurende den optocht. In de Parochiekerk werd opgehaald f 324.—, in de Pa terskerk f 66.— en tijdens den op tocht f 130.in totaal dus f 520.— die geheel ten bate der Missie zul len besteed worden. Rykssubsidie voor de Beekverbetering te Venray. Een bedrag van f 340.000 is op de begrooting uitgetrokken voor subsidies en andere uitgaven voor ontwateringswerken. Daarbij wordt opgemerkt dat zal worden voortgegaan met steunverleening aan het water schap „De Regge", terwijl de verbe tering van de „Groenlosche Slinge", de plannen van het waterschap „De Maaskant", de verbetering van beken in de gemeente Venray en de ver betering van de afwatering van de stroomgebieden van Berkel en Schip beek, voor zooveel thans kan worden vooruitgezien, onder meer in aan merking komen voor financieelen steun, hetzij voor de eerste maal, hetzij ter voortzetting van reeds verleenden steun. HALLO BANDOENG De nieuwste REUZEN-succes- nummers van Willy Derby op Par- tophon Gramophonplaten. H. CAMPS, Horlogerie, Gr. straat, Uitslag wedvlucht vanuit Compiegne (Frankrijk) afstand 326 K.M., gehouden door de Postduiven- vereeniging „De Zwaluw" met jonge duiven. De prijzen werden behaald als volgt": le en 4e G. v. Dijck2e en 5e J. Boom 3e en 7e J. Janssen 6e W. Thijsen. Overduif G. van Dijck Duiven los 11 uur. Aankomst eerste duif 5246, laatste duif 5—569 uur. le kampioenschap gewonnen door J. Boom. 2e kampioenschap gewonnen door W. Lormans. Uitslag wedvlucht, onbevlogen oude duiven, vanuit Ampsin, afstand 120 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le en 5e M. Houben2e G. van Dijck 3e J. Boom4e en 9e J. Kusters 6e E. Vermeulen 7e en 8e W. Manders. Overduif G. Janssen. Duiven los 1 uur. Aankomt eerste duif 2—50—54 uur, laatste duif 320—18 uur. Uitslag wedvlucht, late jongen, vanuit Ampsin, afstand 120 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le G. v. Dijck 2e, 6e en 12e W. Thijssen 3e en 5e W. Manders 4e en 9e St. Servaas 7e J. Kusters 8e en 10e W. Lormans; lie J. Vollebergh. Overduif J. Kusters. Duiven los 1 uur. Aankomst eerste duif 25322 uur, laatste duif 421—34 uur. De voetbalclub Albatros' die verleden jaar het ongeslagen kampioenschap in de 3e kl.R.K.L.V.B. behaalde en zoodoende promoveerde naar de 2e kl., speelde verleden Zondag haar eerste Competitie wedstrijd tegen het sterke Griendts- veen. In de eerste periode werd het doel der turfmenschen geweldig be kogeld en weldra wist Piet Janssen den keeper te verschalken met een mooi laaggericht schot. Griendtsveen kwam er nu een beetje beter in en de gelijkmaker lag al ras in de touwen. Albatros ging er nu weer een schepje op doen en als Fr. Hendriks den bal krijgt toegespeeld zien we zand, turf en bal in het doel verdwijnen, 21 voor Albatros. Van de inzinking die er nu bij Albatros volgde wist Giendtsveen handig te profiteeren en maakte er achtereenvolgens 2—2 en 32 van, Dit was de Albatrossen te machtig en met een solo-ren bracht Fr. Hendriks de partijen weer op gelijken voet. Hoe beide partijen ook nog hun best deden, het overwinnende puntje bleef uit, 33 gaf de verhouding goed weer. A.s. Zondag ontvangt Albatros Griendtsveen aan den Leunsche weg, dat het er spannen zal, staat vast. CASTENRAY. Door onze Hand boogschutterij is besloten op Zon dag 13 October a.s. een groot hazenconcours te houden, waarop een groot aantal prachtige hazen zullen verschoten worden. Tevens is besloten om Zondag 1 en Maandag 2 Dec. a.s, een concert met tooneeluitvoering te geven in de zaal van v. Rhee. Door de Ruiterdub „De Een dracht" alhier zal op Zondag 29 September a.s, een groot Ruiterfeest gehouden worden, waaraan mede deelnemen de ruitervereenigingen uit Amerika, Sevenum en Grubbenvorst. Ook de Fanfare „Ons Genoegen" uit Oirlo zal hare medewerking ver- leenen, zoodat bij gunstig weer aan belangstelling geen gebrek zal zijn. HEIDE. Naar wij vernemen zal de Zangvereeniging „Het Heide bloempje" alhier op 10 en 11 Nov. a.s, een concert met tooneeluitvoering geven. Gebed om regen. Z.D.H. Mgr. L. Schrijnen, Bis schop van Roermond heeft tot de eerw. geestelijkheid en de geloovigen van het Bisdom het volgende schrij ven uitgevaardigd: „Bij de droge weersgesteldheid, die zoo lang aanhoudt, meenen Wij U te moeten aansporen den goeden God om regen te verzoeken. Wij bepalen, dat tot nader bericht t de vastgestelde H.H. Missen in de plaats van het Onze Vader en het Wees gegroet de litanie van O. L. Vrouw gebeden worde en dat in iedere H. Mis de gewone Impe- rata vervangen worde door de Ora tio no. 16 ad petendam [pluviam. De Stroomverkoopmaatschappy in Limburg. In „Ons Tijdschrift" wordt een uitvoerig overzicht gegeven van de uitbreiding van het Noordernet. Met de gemeenten Arcen, Velden Bergen, Broekhuizen, Grubbenvorst, Meerlo en Wanssum werd overeen stemming bereikt inzake electrificatie dezer gemeenten. Voor deze uitbreiding moesten 22 voedingspunten gebouwd worden en 13 telefoonposten geplaatst. Voor de geheele voorziening moest onge veer 60 K.M. hoogspanningskabel gelegd worden. OVERLOON. De hier in de kerk gehouden collecte voor onze oud-dorpsgenoot de Z.Ew. Pater J. B. Keijzers, pastoor te Bütler Minn. U.S.A. bracht op de som van f 250. Dit bedrag wordt hem aangeboden bij gelegenheid van zijn 25jarig priesterfeest. Tot Directeur van de Boeren leenbank alhier werd op de laatst gehouden bestuursvergadering geko zen de heer M. Jans. BLERICK. Bij een kind van J. C. alhier deed zich een geval van verlamming voor. Ook bij een 2-jarig meisje van H. Hoogeweg openbaarde zich ongeveer 8 dagen na de pok- keninenting een ernstig geval van hersenontsteking, gepaard met ver lammingsverschijnselen. Soldaat-ladelichter. Th. S. uit Venlo, 20 jaar, soldaat bij het 2e Reg. Inf. te Venlo, kwam 10 Aug. in het winkeltje van Hen- drix-Sorée te Blerik om kauwgom te koopen en vroeg eens te drinken. Toen de winkelierster zich verwij derde om een glas water te halen, lichtte de soldaat de winkellade en ontvreemde er 3 gulden en wat kleingeld uit. Verdachte ontkende. Hij heeft al meer zulke trucs in snoepwinkels toegepast. Eisch wegens diefstal 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. AFFERDEN. De 32-jarige P. M. v. O. is Zondag bij kasteel Bleyenbeek te water geraakt en verdronken, De Zeppelin aan de grens. Dinsdagmorgen werd bij de Duitsche grens het geronk van vliegmotoren gehoord uit de richting van Kalden- kirchen. Om half 11 zag men daarna uit die richting uit den nevel het luchtschip Graf Zeppelin opdagen. De Zeppelin kwam snel aangevlogen in de richting Venlo en vloog boven de Groote Heide, waar het gewone vliegterrein is, stevende daarop in de richting van Straelen, vloog over dit dorp heen en verdween toen in de richting Tegelen. Gedurende een 7-tal minuten kon men op de Groote Heide van dit imposante schouwspel genieten. Het luchtschip vloog op een hoogte van nauwelijks 300 M. over de Groote Heide heen en kon in al zijn geledingen worden gezien, In Kaldenkirchen bliezen alle fabrieks- fluiten ter eere van het bezoek van het luchtschip. Om 10.40 uur was de Graf Zep pelin boven Cleef. Van Cleef voer het luchtschip langzaam in de richting van Bocholz. mishandeling door een kommies. G. H, kommies te Echt, destijds te Goirle, had aldaar, terwijl hij op surveillance was, een paar aange houden om te controleeren of de twee voorzien waren van een be lastingplaatje. Het paar maakte wat praatjes, waarop de kommies beiden mishandelde met een stok. Deswege werd hij door de recht bank veroordeeld tot f 75 boete, In hooger beroep requireerde de adv.-generaal bevestiging van het vonnis. Drie Gemeenteraadsleden nemen geld aan. In de avondvergadering van den gemeenteraad van Hoensbroek deel de de burgemeester Dinsdag mede, dat een brief ontvangen was van den heer Pfennings, die er drie raadsleden van beschuldigden geld te hebben aangenomen van het raadslid Ubachs en zich zouden hebben verplicht om voor een voor stel van.B. en W. tot aankoop van grond van genoemden Ubachs te zullen stemmen. De voorzitter deelde voorts mede, voormeld schrijven in handen van den Officier van Justitie te zullen stellen. De raad besloot echter deze zaak ook aan Gedep. Staten voor te leggan. De staking aan de zinkwitfabriek. Voordat de raadsvergadering Dinsdagavond begon, zag het op het Marktplein te Maastricht zwart van de menschen. De sociaal-democratische raadsfractie werd door partijgenooten naar de vergadering gebracht, In de Stokstraat moest politie en marechaussee een samenscholing uit eendrijven. In deze omgeving hielden de relletjes aan tot half drie in den nacht. Dinsdagavond om elf uur werd de hoofdagent Maris, die in burger en gewapend was, op de Maasbrug aangevallen en zoo ernstig mishandeld, dat hij voorloopig geen dienst kan doen. Woensdagmorgen bereikten de arbeiders van de zinkwitfabriek hun werk op de gewone wijze. Hulde van Wittem's burgery. Op den laatsten dag van zijn verblijf hier te lande heeft Kardinaal van Rossum nog de hulde in ontvangst moeten nemen van de jeugd en de burgerij der gemeente Wittem- Mechelen, waar hij zoo lange jaren zelf heeft gewoond, eerst als student, later als rector van het klooster. Brand. Woensdagnacht is te Heerlen brand uitgebroken in de loodgieterswerk- )laats ven den heer H. S, De brandweer kon de omliggende huizen behouden. De werkplaats brandde geheel uit. Watergebrek. Op verscheidene plaatsen Midden-Limburg begint gebrek te komen aan water. Tal van putten die volkomen droog waren moeten uitgediept worden. Auto rydt tegen een ladder. Woensdagnamiddag is te Sittard nabij den Rijksweg Zuid een ernstig ongeluk gebeurd. De vrachtauto met twee aanhangwagens, toebehoo- rende aan Leemans uit Geleen. reed de richting Sittard, toen om den hoek Wilhelminalaan plotseling een der aanhangwagens losschoot en op het trottoir terecht kwam. Daar bot ste hij tegen een ladder, waarop de schilder J. C. werkzaamheden ver richtte. Deze stortte naar beneden, en werd in zorgwekkenden toestand opgenomen. Het bleek dat hij beide armen had gebroken en een hevige hersenschudding had opgeloopen, tengevolge waarvan hij 's avonds is overleden. Voorzitter Tweede Kamer. Tot voorzitter van de Tweede Kamer is benoemd mr. J.R, H. van Schaik R. K. Naar Indië. Donderdagmorgen is het tweede postvliegtuig voor Ned. Indië de „P.A.AE.O." van Schiphol vertrok ken. De Oeffeltscko fruitveiling op geheven. De Fruitveiling in het Land van Cuyk is definitief opgeheven. Alastrim. In de buurtschap Zwartebroek, gemeente Barneveld, heelt zich bij een jongen man een geval van alastrim voorgedaan, Ingaande Donderdag wordt voor loopig geen bezoek toegelaten van het Groene Kruis te Delft. Het consultatiebureau van het Groene Kruis is gesloten. De kinderen der le en 2e klasse van de school der Delftsche School- vereeniging mogen de school voorloopig niet bezoeken. Woensdag zijn te Delft 10 nieuwe gevallen van alastrim geconstateerd, 7 patiënten uit de barakken van het gasthuis zijn naar het kinderhuis overgebracht. Tot nader order zal in het St. Jorisgasthuis geen bezoek meer worden toegelaten. Dinsdag hebben zich een 2000 personen laten revaccineeren. Donderdag werden te Delft weer 12 nieuwe gevallen van alastrim vastgesteld. De gezondheidscommissie geeft den ingezetenen in ernstige overweging zich te laten inenten of herinenten. In het Gasthuis werden Donderdag ruim 800 personen ge vaccineerd, De inspecteur van de Volksgezondheid dr. Hulshoff Pol heeft aan het bestuur der Delftsche school vereeniging medegedeeld, dat sluiting van de school niet nood zakelijk is op grond, dat de kinderen op school geen grooter gevaar loopen, dan wanneer ze met elkaar spelen op straat, Daarbij wordt verondersteld, dat revaccinatie heeft plaats gehad. De leerlingen zullen dus de school weer moeten bezoe ken. De nieuwe St. Josephkerk te Kaalheide vertoont nu reeds scheuren. De nieuwgebouwde St. Josehskerk der Paters Minderbroeders-Conven- tueelen, in het rector? at te Kerkrade vertoont nu reeds scheuren in de zijwanden, tengevolge van den mijn bouw. De kerk is nog geen jaar in gebruik, Gebrek aan water. Ook in Oostelijk Groningen is op de dorpen groot gebrek aan drink water. Bovendien vereischt het brengen van water naar de weiden, voor het vee veel werk, waarbij komt, dat wegens de droge slooten nu omheiningen om die weiden moeten worden aangebracht. Trap van een paard. Toen de dierenarts W. M. te Tubbergen een ziek paard in behan deling wilde nemen kreeg hij plotse ling een slag tegen het hoofd, waardoor hij zeer ernstige wonden en een hersenschudding opliep. De toestand van den getroffene is niet zonder gevaar. De Vaticaansche munten. De Gouverneur der Vaticaansche stad waarschuwt officieel tegen de circulaire die in Nederland verspreid is voor aankoop van Vaticaansche munten. Overreden en gedood. Zekere M. C. die zich Maandag nacht bij gelegenheid der kermis te Mierlo op de tramrails had te slapen gelegd, werd Dinsdagmorgen voor 6 uur door een tram overreden. C. is denzelfden dag aan de ge volgen overleden. De moord op 3 Missionarissen in China. De Belgische gezant heeft aan de nationale regeering een protestnota overhandigd in verband met den moord op de Belgische missionaris sen. In de nota wordt een onmiddellijk onderzoek geëischt en een voorbeel dige bestraffing der daders. Hevig onweer boven Londens omstreken. Boven verschillende streken op eenigen afstand der Londensche voorsteden hebben zich Woensdag hevige onweders met geweldige regenbuien onlast, welke een eind maakten aan de droogte, welke sedert een maand heerschte. Op verschillende plaatsen werden de straten tijdelijk herschapen in rivieren en op vele plaatsen sloeg de bliksem in. Tot dusverre zijn er drie slacht offers te betreuren, die door den bliksem zijn gedood. Een tienjarige jongen, in Oxfordshire, werd gedood, terwijl den vader de beenen verlamd werden. Bij East-Grinstead, in Surrey, trof de bliksem een groep menschen, die pnder een boom schuilden. Twee van hen werden gedood en ver scheidene gewond. Naden godsdienstoorlog in Mexico. Bij zijn jaarlijksche rede ter ge legenheid van de opening van het Mexicaansche congres heeft president Portes Gil slechts in het kort de godsdienstkwestie aangeroerd. Hij verklaarde dat thans 858 kerken onder de hoede van de priesters stonden en dat de overeenkomst aan de Cristero-revolutie een definitief eind had gemaakt. Na vier jaar „zitten" weer in vryheid. De sluiting der Staten Generaal. De Haagsche moordzaak. Opdracht om te zwijgen. Een levensgevaarlijke gemeenteraad in het Noorden. Verlaging van post- tarïeven. Alastrim. Wie de besmetting binnen bracht. Ook in de residentie een geval. De gouverneur van Curacao naar Nederland. Er zijn over het onderwerp onschuldig veroordeeld, heel wat boeken geschreven, vooral in Frank rijk, boeken waarvan misschien wel de meeste in meerdere of mindere mate, het karakter van de sensatie- roman in optima forma hadden. Desnietemin hebben de Fransche schrijvers het altijd noodig gehad, uit hunne fantasie te putten, om hun werken samen te stellen. Men herinnere zich o.a. maar d. bekende Dreyfusaffaire. voor welke de belangstelling zich verre buiten de Fransche grenzen open baarde. En ook uit andere landen zouden voorbeelden zijn aan te halen dat vrouwe Justitia zich kan vergis sen, al of niet gevolg van valsche voorlichting of valsche verklaringen. Thans heeft ons land zijn twee onschuldig veroordeelden, althans op onjuiste verklaringen veroordeelden. Men zal zich het moordgeval te Giessen-Nieu wkerk herin neren, waar over we eenige maanden geleden de bijzonderheden van nu ruim zes jaar terug meedeelden. De beide veroordeelden Klunder en Teunissen hebben ongeveer vier jaren in de gevangenis doorgebracht en steeds hun onschuld volgehouden, Reeds in het vorige jaar werd een revisie-verzoek ingediend, doch dit werd afgewezen. In April van dit jaar is wederom een revisieverzoek aanhangig ge maakt. Dit werd in Juni door den Hoogen Raad behandeld. Deze verwees de zaak naar het Gerechtshof te Amsterdam, dat het einde der vorige week uitspraak gedaan heeft in dien zin, dat de beide gevangenen zijn vrij gelaten. De voortzetting van het revisieon- derzoek heeft Maandag j.l. f' gehad. Men kan zich verdiepen in de vraag, hoe twee menschen zich moeten gevoelen, die na ongeveer vier jaren gezeten te hebben, met nog plus minus elf jaar tegoed, zich gevoeld moeten hebben toen zij de kerkerdeuren weer aan den buiten kant zagen en weer als vrije men schen de wereld konden inkijken Amsterdams bevolking heeft zich niet onbetuigd gelaten en heeft op geest driftige wijze uiting gegeven aan zijn voldoening. De vorige week Zaterdagmiddag heeft de plechtige sluiting van de beide kamers der Staten Generaal plaats gehad door den Heer Ruys de Beerenbrouck. in opdracht van H.M. de Koningin, en namens haar betuigde hij dank aan de kamers voor den betoonden ijver en toewij ding aan 's Lands belangen. De meeste dames en heeren blijven zitten, in het nieuwe parlement Degenen die er niet in zullen weder- keeren zijn vermoedelijk heengegaan met de dankbare gedachte, dat ze hun aandeel gehad hebben in de behartiging van 's Lands belangen, ieder naar zijn beste weten en naar zijn vermogen. En althans is de niewe wetgevende periode, weer aangevangen omtrent het welslagen waarvan de meeningen alsnog uit elkaar loopen, zoowel als over den levensduur van het Kabinet. Om nu nog weer eens naar de criminaliteit af te dwalen, die toch zoo'n groote plaats inneemt in de hedendaagsche maatschappij en dus de kolommen der diverse bladen de Haagsche moordzaak, is op het oogenblik dat wij dit schrijven nog niet veel verder, tenminste wat de vereischte opheldering betreft, Men zou kunnen zeggen: de behandeling van zoo'n zaak is zeer eenvoudig, maar dat is een leekenoordeel. De ervaring van de laatste jaren heeft geleerd, dat dergelijke gevallen maanden en maanden kunnen loopen enzelfs al is men er van overtuigd dat een verdachte tevens een schul dige is, er valt dikwijls zooveel uit te pluizen voor de eigenlijke behan deling, dat het publiek ongeduldig wordt. Zoo ook in het Haagsche geval, Vooral ook in verband met het feit, dat de groote Pers weinig loslaat, vermoedelijk omdat ze weinig weet. En, dit heeft zijn reden. De politie heeft namelijk opdracht van de Justitie gekregen om te zwijgen, Daarvoor zal ze wel haar redenen hebben, maar juist de geheimzinnig heid is een reden te meer voor het publiek, nog nieuwsgieriger nog ongeduldiger te worden, dat spreekt. Enfin dat houdt er de belangstel ling in. De tijd, waarin de vroede vaderen eener gemeente broederlijk, als zonen van hetzelfde huis, eendrachtig bij elkaar zaten, om gezamelijk de belangen der burgerij, of wat ze daarvoor hielden, te bespreken is, zoo hij er al ooit geweest is, thans toch zeker al lang voorbij. Zeker de dames en heeren zitten nog wel eens, als in een knus „onder onsje" maar er zijn helaas in ons land jenoeg voorbeelden, waaruit kan ffijken, dat er naar gestreefd wordt een imitatie van een Poolschen Landdag te leveren. Overigens schijnt het samenzijn om de gemeentelijke groene tafel nogal ongevaarlijk. Maar toch niet overal. Uit een bericht in de „Msb. zou men kunnen opmaken dat men zelfs om de groene tafel niet overal „safe" meer is. Bedoeld bericht in de Msb. komt hierop neer dat door een communistisch raadslid in een der Groningsche plattelands gemeenten een motie is ingediend om te besluiten, bij de overheid vergunning aan te vragen tijdens de gemeenteraadsvergadering vuurwa penen te mogen dragen, zoolang, de tegenwoordige burgemeester in genoemde gemeente voorzitter van den Raad blijft. Bedoeld raadslid, dat een paar maanden geleden weer uit den Raad verwijderd moest worden, moet het bezoeken der vergadering levensgevaarlijk achten. Vandaar dus zijn motie, 't Is ons niet bekend hoe talrijk de comm. fractie in bedoelden Raad is, en evenmin dus kunnen we vermoeden hoe groot de kans is, dat de ingediende motie, zal leiden tot het doen van het door den voorsteller gewenschte verzoek. We gelooven intusschen, dat zelfs al gaat van de Gemeenteraad het gevraagde verzoek om vergunning tot het dragen van vuurwapenen uit dat het nog niet heelemaal zeker is, dat de overheid er diep op zal ingaan. Zoo af en toe doen zich teekenen voor. die er op wijzen, dat we al thans in sommige opzichten, weer aardig naar den goedkoopen tijd gaan. Naar gemeld wordt is men thans bezig te overwegen zoo mo gelijk met ingang van de maand November over te gaan tot verlaging van het port voor brieven in bin- nenlandsch verkeer en het minimum port voor monsters. Het port voor brieven tot en met twintig gram zou gebracht worden van zeven en een halven cent op zes cent. Dat is voor de meeste menschen een besparing die weinig zoden om den dijk zet, maar 't hgt voor de hand, dat het speciaal voor zakenmenschen toch van belang is, temeer daar de be doeling is, de verlaging ook toe te passen in het verkeer met het Oost en West-Indië, alsook misschien op het vervoer van paketten per zee post. De gouverneur van Curacao, de heer Fruytier, is door onze regeering naar den Haag ontboden, ter ver strekking van nadere gegevens in zake den overval op Willemstad. Genoemde heer zal begin October de reis naar ons land aanvaarden. Ingekomen en vertrokken personen van 13 tot 20 Sept. INGEKOMEN: J. N. M. Pluymaekers, z.b., Paters- straat 24 van Weert P. W. S. v. d. Geijn, leerares gymnasium, Eindstraat 8 van Druten Ch, C. J. de Wit, verpleegster, St. Annalaan 5 van Maastricht A. C. H Hermkens, z.b., Veltum van Arcen H. Th. J. K. Houba, z.b., Paters- laan 4 van Horst R. Beker, landbouwer, Peel N f van Barneveld J. v. d. Berg, verpleger, Stations weg 14 van Helmond M. A. Garretsen, verpleegster, St. Annalaan 5 van 's Hage. VERTROKKEN A. W. Berbers en gezin, sigaren maker, naar Boxmeer J. C. H. Eerdmans, verpleegster, naar Gent H. J. M. Hoex, dienstbode, naai Wanssum H. Coenen, chauffeur, n. Eindhoven Schoenerstraat 49 J. C. Verheijen Wed. P. J. Schellen, naar Nijmegen, Oude Varkensmarkt W. H. Kepser en gezin, arbeider, naar Helmond, Broeksche Parallelw. 21 H. J. W. Poels, z.b., n. Voorhout W. J, F. Thomassen, winkeljuffr., naar Swalmen, Marktstraat 87 M. G. Lemmens, z.b., naar Maas tricht. BUHQSBLXJ&S STAM VMEAY van 13 tot 20 Sept. GEBOREN: Gerarda L. W. Zanders, Oirlo Franciscus J. Michels, Oirlo Josephus H. I. Hoevenaars, Maasheesche weg Johannes Th. Pouwels, Oirlo Mathea J.II. Wilmsen, Lull Constant G. M. Peters, Oirlo Maria A. Kessels, St. Antonius- slraat MariaJ. Willems, Langstraat OVERLEDEN Petronella Ramaekers, weduwe van Hermanus Beclet, 74 jaren, Veldstraat. 1 patiënte St. Annagesticht. KBHmijKs muim Parochiekerk Morgen 2 uur groote Congrega tie, half 3 herhalingscatechismus, uur Lof waarna vergadering Apostolaat des Gebed?, 4 uur II. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Petr. Camps, ouders en zusters. 9 uur plechtige Huwelijksmis voor J. G. W. Ha- gelaar en H. C. Hoedemakers, 6 uur Lof. Dinsdag half 8 Hoogmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Mgr. Hoefnagels en ouders. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Johannes van Loon, 8 uur jaarg. 2e klas voor Jos. Verbun t. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Gertr. en Maria Mosmans. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur bestelde Hoogmis ter eere van hel H. Hart van Jezus. Zaterdag komen de jongens van de 2e en 3e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, 6 uur Lof. Paterskerk. Morgen om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, kwart over 9 II, Mis en vergadering voor Jonge Derde Orde en Con gregatie; Vespers, Dinsdaj aflaat o.^ ur uur Lof. Vrijdag, aflaat Boerdei het tiusgesticl GKET A.. r fersto 11 lila Jacq. C Hou Zond Ma ei nst vertrek h en autobus v Gara 3e

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2