h \f L. WIJNHOVEN Allen, 1 Deze Week LIMONADE-Reclame ONTVANGEN Fotografie Koloniale Waren Comistibles. Verkoopvereeniging St. Intonius Foto-artikelen. Noord-Limb. F0KDAQ „St. Anthonis en Omstreken" gazelle BURGERS E. N. R. Rijwielen Vaste Spederen Houtopstand te koop Mode-tijdschriften f 8.* ïi>1 -• (3) rf r Monopol glazen, Inmaak- potten, Boonen molens, Koolmessen Algemeene ledenvergadering te Horst op 10 Sept. a.s. Banden en Onderdeden PETER HENDRIX, Patefsstraat 9 Voor de Kippenteelt BOERDERIJ. Notaris Esser wilgen- en canada boomen Notaris Esser HUIS met erf. tuin Notaris Esser 9 stuks hoornvee, een ponney Notaris Esser De Kippenhouderij op het platteland Laatste nummers Firma van den Munckhof Parker Vulpennen 1 H My, o r> P i 7J fro <9 3 0 3 p O 3 0 Oranje-framboos, Citroen en Grenadine, per heele flesch 70 ct. plus 10 ct.v. fl. per halve flesch 40 ct. 10 ct Ranja, Grenadine en C.P. aan fabrieksprijzen. Telefoon No 106 Het Adres voor de betere waren. VENKAY. Verpachting van Ontginningsgrond te Venray Kempkesberg aan zeer lage prijzen. Alle soorten Foto's, Vergrootingen en Olieverf-portretten Inlijsten van Portretten en Schilderijen. ZONADG 8 SEPTEMBER om 5 uur nam. in het Patronaat te Venray. van Roodbont M. R. IJ.-Vee en V. D. L Varkens Noord-Limburgsche Boeren, steunt in Uw eigen belang den Fokdag te Horst. Vierde groote op Woensdag II en Donderdag 12 Srpt. 1929 Stuurtasschen, Kinderstoeltjes, Rokvlinders, Bagagedragers. Arco Solutie Orion Rijwiellak Droogvoeder- en Drinkbakken, Koperen en Blikken Rids- en Onfsmettingsspuiten beneden iedere concurrentie. te HORST zal op Dinsdag 10 September 1929, nam. 4 uur in café Swinkels aan den Overloonschen weg, ten ver zoeke van de Erven van wijlen Heer P. H. Willems van Dijck, publiek verkoopen: Eene vruchtbare en goed onder houden boerderij, gelegen te Venray aan den Hansenberg, bestaande uit huis, stal, schuur en best bouw- en weiland, groot 11 H.A. 25 c.a. Wordt geveild als volgt: 1. Huis, stal, schuur, bouw-en weiland aan den Hansenberg, Sectie A. no. 1677, groot 1.27.60 H.A. 2. Hooiland aldaar, Sectie A. no. 41. groot. 8.90 A., belend Jan Bloemen en B. van Mil. 3. Bouwland aldaar. Sectie A. no. 1565, groot 1.59.00 H.A. 4. Weiland op het Hoogbroek, Sectie A. no. 640, groot 6.70 A belend B. van Mil. 5. Weiland aldaar, Sectie A. no. 64, groot 4.65 A., belend Bloemen. 6. Bouw- en weiland in Smak- terspurkt, Sectie A. no. 394, groot 4.90 A., belend de kind. Peeters. 7. Weiland in het Venraysch Broek, genaamd de »Ossenweide", Sectie A. no. 1042, groot 2.02.20 H.A. 8. Weiland aldaar, Sectie A. no. 1044, groot 1.04.50 H.A., belend van der Hulst en Janssen. 9. Weiland in de Nieuwe Molen Sectie A. no. 1055, groot 69.80 A., belend Bloemen. 10. Weiland en moeras aldaar, Sectie A. no. 155, groot 2.74.00 H.A. Verder in diverse massa's en generale massa. Aanvaarding gebouwenen bouw land dadelijk, weiland 1 Januari 1930. Onmiddellijk daarna een groote partij staande op de boerderij. Deze vooraf te bezichtigen. 8. Hooiland in Exbroek, Sectie D. nummer 3231, groot 24 aren 30 c.a., belend Peter Madou en Willem Jeurissen. 9. Hooiland in de Diepe Kuilen Sectie F. nummers 584 en 1318, samen groot 33 aren 60 c.a. 10. Dennenbosch in de St. Mar- tensberg, Sectie E. nummer 2662, groot 34 aren 70 c.a., belend Mart. Lemmen (het hout geschikt voor mijnhout wordt ook afzonderlijk geveild). Aanvaarding koopen 1, 2, en 3 stoppelbloot 930, overige bouw land stoppelbloot 1929, weiland 1 December 929 en dennenbosch dadelijk. B. publiek verpachten (voor 6 jaren) Een perceel weiland aan den Dijkshoek, zeer geschikt voor tuiniersland, groot 45 aren, belend Jean Lemmen enJ.M. v.d. Beuken. te HORST zal op nader te bepalen dag in café Leijsten te Sevenum, ten verzoeke van Mej. de Wed. J. W. Delissen publiek verkoopen en bouwland gunstig gelegen te Se venum aan den grindweg naar Cali- fomië, groot 31 aren. Bouwland aldaar, groot 1.45.65H. te HORST zal op Vrijdag 13 September 1929 voorm. half 10 ten sterfhuize van wijlen den Heer P. H. Willems van Dijck te Venray aan den Hansenberg, ten verzoeke der Erfgenamen publiek verkoopen Den geheelen inboedel, bestaan de uit huismeubels, schuur en akkergereedschappen enz., voorts met kar en getuig. Het hoornvee en de ponney worden om 1 uur verkocht. le HORST zal op Vrijdag 13 September 1929 des nam. 5 uur in café H. Bos, aan de Meterik, ten verzoeke van den Heer J. M. Droesen en kinderen A. publiek verkoopen 1. Bouwland aan den Heuvel weg, Sectie A. nummer 3138, gr. 37 aren, belend M. Poels en W. Jeurissen. 2. Bouwland aan den Houtweg Sectie A. nummer 3030 gr. 33 aren, belend Jean Lemmen en de Wed. J. M. Geurts. 3. Bouwland in het Molenveld Sectie A. nummer 3140, gr. 33 aren 20 c.a., tusschen Tacken en Madouweg. 4. Weiland in Meteriksche weide, Sectie D. nummer 3234 gr. 32 aren 30 c.a., belend W. Jeuris sen en Jean Verstappen. 5. Tuiniersland aan den Dijks hoek, Sectie D. nummer 3212, gr. 40 aren 80 c.a., belend Jean Lem men en Peter Madou. 6. Tuiniersland aan het Rooth Sectie D. nummers 2472 en 3143, samen groot 27 aren 50 c.a. belend Jean Lemmen en Jean Huijs. 7. Weiland in de Donkweide, Sectie D. nummer 750, groot 34 aren, belend Jean Lemmen en Peter Madou. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Mesten. Iemand uit Venray vroeg me. hoe hij het best hanen kon vetmesten. Hij heeft er een 15-tal loopen, Reds, ge boren einde Mei. Ze zijn nu dus 3 maanden oud. Dat zullen al heele klossers zijn, dunkt me. Als ze het die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van wijlen "den Heer P. H. Willems van Dijck te Venray aan den Hansenberg, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris Esser te Horst. van de Gemeente Venray, gele gen te Castenray. in 3 perceelen groot resp. 6.80 H A., 6.90 H.A. en 5.70 H.A. en in massa. De houtopstand bestaat uit lang zaam gegroeid sterk hout van licht tot vrij zwaar (mijnhout). Voorwaarden te verkrijgen ter secretarie tegen betaling van 50 ct. Bij voorafgaande kennisge ving aanwijzing ter plaatse. van verschillende zijn sleeds verkrijgbaar in den Boekhandel van FIRMA VAN DEN MUNCKHOh Swan Vulpennen FIRMA VAN DEN MUNCKHOF (0 A T R (A 3 0 (L ^0 0 3 n- 0 ft ft 3 Verpachting boerderjjHazenliut' Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat zij voornemens zijn bij in schrijving te verpachten, voor een termijn van twaalf jaren, ingaande 1 November 1929, de boerderij genaamd „de Hazenhut", groot circa 7.65 H.A. Voorwaarden der ver pachting zijn ter secretarie verkrijg baar tegen betaling van 50 cent. Gezegelde inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd in gesloten enveloppe onder motto verpachting „boerderij Hazenhut" voor of op Vrijdag 20 September a.s, uiterlijk voormiddag half twaalf. Onmiddellijk daarna worden de biljetten in het openbaar geopend. Burgemeester en Wethouders be houden zich voor de boerderij niet te gunnen of ook aan dengene, wiens aanbieding hun het meest aannemelijk voorkomt. Om de boerderij te bezichtigen kan men zich wenden tot Wethouder Pubben, Merselo. Venray 30 Augustus 1929 Burgemeester en Wethouders v Venray O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN goed gedaan hebben, zijn ze m.i. nu voor de pot al wel geschikt. Het is den vraagsteller echter te doen, om er 'n beteren bout aan te krijgen en er eiken Zaterdag een drietal in de pan te doen. Om gel delijk gewin is het niet te doen. Welnu, dan kan hij aldus te werk gaan. Timmer een serie kleine hokjes, met een bodem die aan den voorkant uit 'n plank bestaat en de achterste helft uit latjes, waar de mest door- valt, zoo gauw de hanen die los laten, De afzonderlijke vakjes moeten niet te groot zijnals de te mesten dieren er maar flink in kunnen staan of zitten is het voldoende. De haan mag zich er te nauwernood in kunnen keeren. De voorzijde van de heele serie bestaat uit opstaande latjes, van de scherpe kanten ontdaan, waar tusschen Puikkokende Zeeuwsche Erwten, nieuwe oogst per pond 15 cent Spliterwten per pond 20 cent. Aanbevelend, Wij vragen en bezorgen zonder prijsverhooging. OPENBARE Mr, F. M. A HAFFMANS Notaris ie HELDEN, zal Donderdag den 12 September 1929 om 4 uur namiddag te Ys- selsteyn—Venray in Café Keijzers publiek verpachten ten verzoeke der Mij. Kempkensberg, de navol gende 13 perceelen Ontginnings gr°nd; H. A. C le een perceel groot 3 00 24 2e 3 99 76 4e 3 95 43 3e 5 19 90 5e 5 47 92 6e 5 42 42 7e 5 30 32 8e 4 90 51 9e 4 85 61 10e 4 82 81 11e 7 12e 20 25 13e 19 90 Op het terrein zijn deze perc. aangeduid door paaltjes met een nummer. Aanwijzing zal worden gedaan op het terrein daags voor de ver pachting des namiddags te uur. De verpachting geschiedt voor een tijdvak eindigende 31 October 1955. 47 Volks-Mis- en Vesperboek FIRMA VAN DEN MUNCKHOF de dieren hun kop naar buiten kunnen steken, om het voedsel op te nemen. Maakt men die latjes opschuifbaar (door het dak heen) dan heeft men geen deurtjes noodig. Langs den heelen voorwand brengt men een trogje of lang bakje aan, met evenveel afscheidingen als er tusschenwanden in de serie zijn. Zoodoende heeft elke haan z'n eigen tafel, Anders ontstaat soms maar ruzie. Men geve uitsluitend week voer, met 'n enkelen graankorrel er tusschen, om den eetlust gaande te houden. De een geeft boekweitmeel met gekookte rijst vermengd, een ander weer een mengsel van diverse meel soorten tarwemeel, maïsmeel, gerste- meel, boekweitmeel, maar ook dèn enkele harde korrels er tusschen. Het mengsel wordt aangemaakt, hetzij met water, hetzij met melk of 352 KRUISSTRAAT VENRAY Bezoekt ons atelier Overal aan huis te ontbieden zonder prijsverhooging. ondermelk. In 't laatste geval, bij heet weer, vooral niet te veel in eens aanmaken, opdat geen bederf ontstaat. Als drinken geve men karnemelk, of half melk en water. Zorgen dat niets verzuurt, dus de hokken ge regeld schoon maken. Men voedere dikwijls, en telkens niet meer dan opgegeten wordt. Het toestel wordt liefst in het halfdonker geplaatst, of anders hangt men er op den dag een baalzak over heen. Maar beter is het 'n duister hoekje uit te zoeken, dat is frisscher. Licht geeft beweging en beweging houdt het vet worden tegen. Hoe rustiger de dieren zitten, hoe beter de proef slaagt. Sommige dieren weigeren misschien het eten al gauw. Die slachte men maar spoedig af, want in dit geval gaan ze meer terug, dan vooruit in gewicht. Agenda Stroo- en Aardappelenverkoop. Regeling Credit. Belangrijke besprekingen. Trouwe opkomst wordt ten zeerste op prijs gesteld. HET BESTUUR. 42 Aanvoer 295 nummers Rundvee en 164 nummers Stamboek-Varkens. Aanvang der keuring 9 uur v.m. 2 Bergplaats voor Auto's en Rijwielen onder controle op het Terrein. Runnvee 323 nummers, Varkens 150 hokken, Paarden lOOstuks Belgische en 35 Luxe-Paarden, Kippen 80 trios, verder Cieitan, Bijen- en Honingmarkt, Landbouwgewassen, Fruit, machiuaal melkeo en wedstrijden in handmelken, Lardbouwmachineriën, Huishoudelijke artikelen enz, enz. Op 11 Sept. aanvoer der paarden en geiten. Op 12 Sept. runnvee en varkens. Alle andere afdeelingen on beide dagen. EN Steeds voorradig Pertrix Batterijen Solar Carbid. steeds voorradig alle soorten Aanbevelend, 38 JacqCoenen-Hontackers Niet alle dieren kunnen er tegen, het spijsverteringsvermogen is bij het eene dier grooter dan bij het andere. Doorgaans zal na 'n dag of 10 de vetaanzetting wel voldoende wezen. Met de twee weken zeker. Men gebruike nooit kippen- of hanenvleesch, dat denzelfden dag ge slacht is. Dit is dikwijls het geheim, waarom men, ondanks jonge dieren, toch vaak eenigszins taai vleescb heeft. Om er den eetlust beter in te houden, wordt wel eens aangeraden 'n snuifje keukenzout in het mengsel te doen. Men zorge er evenwel voor, dat de hoeveelheid zeer gering is, want overdaad van zout maakt 'n vogel soms doodelijk ziek. Groenvoer is niet aan te bevelen. Bij zoo'n onnatuurlijke manoeuvre treedt toch al gauw diarrhée op. En dan is 't gedaan met de vetaanzetting. Het komt vooral hierop neer, dat men alles zoo proper mogelijk houdt' Want gaat het in de vakjes stinken, dan houdt de groei pardoes op. Hanen, die niet in allerbeste con ditie zijn, hoeft men niet aan de proef te onderwei pen, dat wordt toch niets. Op bovenstaande manier kan elke epicurist, die niet tegen een beetje moeite opziet, zich met weinig kosten een heerlijk boutje verschaffen. De serie-kooi kan elk jaar dienst doen, om de kosten hoeft men het dus niet te laten. Wie een beetje knutselen kan, timmert ze zelf in mekaar. Wij kennen hier in Nijmegen en omgeving vele hotelhouders, die op deze manier voor lui, die het betalen kunnen en willen, heel wat haantjes per jaar vetmesten.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 4