Smetten, DoorziUeri Stukloopen der Huid Zomersproeten Sprutol» Bij alle Drogialen. Bond voor Katholieke huwelijken. Uit de Landbouwwereld. Voor allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten Transpiraerende Voeten Gemengde Berichten. verzacht en geneest men me Doozco 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten 831—14 Met het oog op de veelerlei ellende welke op het stuk van huwelijksleven tegenwoordig aan den dag treedt; de tallooze echtscheidingen, met jhet gemengde huwelijk als voornaamste oorzaak, en niet minder door onbera denheid mislukte huwelijksverbintenis sen, al worden deze ook niet ontbonden heeft men van katholieke zijde in Duitschland onder goedkeuring van het kerkelijk gezag een bond opgericht ter bevordering van Katholieke huwelijken, zooals wij in een interes santé mededeeling van hst Noord Hollandsch Dagblad »Ons Blad lezen. Aan dezen bond is een priester verbonden in verband met vraagstukken en zielzorg, terwijl de geheels adminis tratie enz. mede onder toezicht van een geestelijke staat. De kerkelijke overheid neemt echter hiervoor geenerlij verantwoordelijkheid op zich voor de verkregen resultaten noch voor de geldelijke uilkomsten van den bond. Dat spreekt vanzelf Deze bond is niet op één lijn te stellen met een gewoon huwelijkskantoor. Immers zij is een gemeenschap van gelijkgezinden, alleen de wensch om katholieken lot elkander te brengen, zit hierbij voor.Alle ernstige, oprecht katholiek voelende personen, die trach ten een kathliek huwelijk te sluiten maarniet willen afgaan op 't bedrieg» lijke toeval of den schoonen schijn, sluiten zich bij dezen bond aan. Deze organisatie welke zich behalve over Duitschland ook over Oostenrijk uitstrekt heeft een tweeledige task te vervullen. Hun hoofddoel is het gemengde huwelijken tegen te gaan. Dit gevaar is in streken met een gemengde bevolking en in de steden tegenwoordig zeer groot. Wsar de overwegende meerderheid der bevolking andersdenkend is is het soms moeiiijk een goed katkoliek huwelijk aan te gaan. Om dit euvel, dat ook door ver- standigeprotestanten als zoodanig wordt beschouwd, te bestrijden, dient deze organisatie, welke katholieken uil verschillende landstreken met elkaar in relatie brengt. De leden van den bond komen voorts in verschillende standen, zoodat niemand behoeft weer houden te worden om zijn wenschen aan de leiding bekend te maken. Het tweede doel ia die katholieken te helpen bij de stichting va.n een katho liek gezin, die eenzaam in een stadje of op het platteland leven en daarom spaarzaam aan het maatschappelijk verkeer kunnen deelnemen. De gelegenheid tot kennismaking is daar soms betrekkelijk zeldzaam en de keus gering Een ambtenaar koopman docter of fabrikant zal er naar streven een vrouw te vinden, die hem ook een steun isin zijn dagelijkschen werkkring en die belarg stelt in zijn belangen, met wie hij ook geestelijk contact kan hebben. Ook de vrouw zoekt in de eerste plaats een man, die haar levens beschouwing zooveel mogelijk nabij komt. Omdat men slechts een kleinen kring van bekenden heeft en te fatsoenlijken te bescheiden is om zich op te dringen, blijven duizenden juist onder hen die uitmuntende eigenschap pen als moeder en echtgenoote zouden bezitten ongehuwd. Vele ouders voelen hun zorgen vermeerderen wanneer bij he» klimmen der jaren hun kind ongehuwd blijft, of omdat zij vreezen dat het huwelijk, hetwelk zal worden gesloten niet het best denkbare is. Hoeveel meisjes welke het natuurlijk verlangen hebben, haar trouwe zorgen aan een man te wijden en een liefde volle moeder te worden, zien in den tegenwoordigen lijd haar verlangen onbevredigd, haar levenstaak onvervuld Zonder hun naam of woonplaats te noemen, onder inachtneming van de strengste discretie, tracht de bond hen nu op alleszins passende wijze behulp zaamlezijn. Niet alleen de candidaten doch ook ouders en familieleden kunnen als leden van den bond toeireden. Voor de betrokkenen met 6lkaar kennis maken, moeten hunne wederzijdsche aangelegenheden, voor zoover die van belang zijn, wederke6rig worden bekend gemaakt. Men treedt als leden van den bond voorloopig naamloos met elkan der schriftelijk in verbinding. Leveren die gedachtenwisselingen geen resul taat op, dan kunnen zij zonder bezwaar beëindigd worden, want de namen zijn over en weer niet bekend en indiscretie kan niet worden gepleegd. Vóór dus een hartsverhoudirg ont staat komt eerst een verstandhouding aan de orde. Dat voorkomt teleurstel ling voor later. Zooveel mogelijk bevorderdt de bond, dat voor de verloving wederzijds een geneeskundig attest word overgelegd. Ook wordt overlegging gevorderd van een verkla ring van den pastoor der parochie omtrent het openbaar verleden van den betrokkene. Het voortdurend toezicht van de kerkelijke overheid hecfi ten gevolge afzien van uw tegenwoordigheid. (wordt vervolgd dat niet gemakkelijk misbruiken in den bond zullen insluipen. Bij het tot stand komen van verloving of huwelijk is men niets verschuldigd aan den bond onder welken vorm ook. De bond geeft ook een tijdschriftje uit met het doel personen, die zich tot het huwe lijk geroepen voelen opmerkzaam te maken op den ernst en de heiligheid van dit Sacrament. Het wil wijzen op de fouten en dwaasheden, welke bij het doen eener keuze van een levens gezel (lin) vaak worden begaan, het wil vooral de gemengde huwelijken voorkomen en als officeel orgaan van den bond opmerkzaam maken op de huwelijksmoglijkheden van goedgezinde geloovige katholieken. Het tijdschrift wil verder voorlichting geven over rechten en plichten der verloofden en gehuwden, volgens de burgerlijke en kerkelijke wetten. Ook wil het zakelij ken raad geven over de stichting van een huishouden, over het verkrijgen van een eigen huis enz. Het adviseert hen die willen huwen en ouders die bezorgd zijn over het lot van hun kinderen, leert hoe deze degelijke katholieke en karaktervolleschoonzoons en schoondochters als echtgenoot (e) voor hun kinderen kunnen krijgen. Vooral zal het tijdschritt van nut zijn voorzielzorgers, aan wie raad over voorgenomen huwelijken wordt gevraagd, of die ongelukkige huwelij ken willen voorkomen. Bemesting van Ooftboomen. »Wal ons de wijzen als waarheid verkonden, Straks komt een wijzer, die 't weg redeneert." Op elk gebied van wetenschap is dit woord van den leekendichter van toepassing. Ik d9»k op dit oogenblik aan de bemesting der ooftboomen. Een kwarteeuw terug werden de »achterlijken" bespot, die den stalmest aanbrachten rondom den stam dat had geen zin, de mest moest komen, 't zij in een greppeltje, 't zij in gaten, vlak onder de kroon, onder de uiteinden der takken, omdat daar de uilloopers der wortels, de wortelharen, zich be vonden. En volgens dit advies heeft men dan ook in latere jaren gehandeld Maar nu komt men het ons weer anders vertellen. In de Deutsche Landwirtschaftliche Rundschau van Mei j 1. wordt mede deeling gedaan van onderzoekingen in verschillende streken, welke aanleiding gaven tot geheel nieuwe conclusiën waarvan we er een paar laten volgen. Da voeding8lheorie van Steglich is op ooftboomen niet toe te passen, daa het wortelsy9teem in ieder nieuw groei jBar zich over een nieuwen bodem? ing om den boom ui'.breidt Bemesting langs den omvang der kroon zooals in het tuinbouwbedrijf aanbevo len word', is absoluut nutteloos en onvoordeelig, daar de wortels zich tot builen den kroonomvang ontwikkelen. De bemesting bij draagbare boomen zal steeds over de geheele oppervlakte van de aanplanting geschieden. Bij de planting der boomen moet de afstand niet bepaald worden naar de te voor ziene kroonuitbreiding, doch naar de mogelijke ontwikkelingen der wortels. De diepte, welke de wortels in den grond bereiken, hangt van de natuur kundige structuur van den bodem af. De indeeling van oofhoomen in diep en vlak-wortelende, i3 niet geheel juist Eenzelfde fruitsoort kan haar wortels op verschillende diepten ontwikkelen, verbend houdende met den aard van den grond en den ondergrond. De hoofdmassa der worlels blijft in de bovenste laag van ongeveer 50 cM. dikte; dit is de laag met voldoende zuurstof, waarin de sterkste biologische werking plaats heeft. Bepaalde wortels kunnen soms 3 tot 4 meter diep gaan waar de structuur van den grond dit toelaat. Het graven van diepe galen voor het planten van ooftboomen is voor deze schadelijk, wanneer het betreft een zwaren bodem, die ontoegankelijk is voor lucht en water, en nutteloo8 bij een lichten en zandigen bodem. De eerstA bewerking voor een ooftaanplan- ling moet beslaan in het ploegen tot op 20 tot 50 cM. diepte, waarbij men rekening dient te houden met de natuur van den bodem Diepe bewer king is niet gewenscht bij poreuzen grond, doch is wenschelijk bij steen achtigen bodem. Wenken en mededoelingen. De houtvester Dietz schreef in de »Eltas Lotringer Bienenzüchter" dat hij 'n nazwerm van ongeveer 1 pond op een hcogen den asn een dunnen tak zag hangen. Hij schoot den lak af en zag toen de lak op den grond lag, dat deze letterlijk dreef in den honing welke de bijen door den val uit angst hadden laten vloeien. Waarom we dit vertellen? Omdat nog vele imkers meenen, dat nazwermen bij het veria» ten van de moederkorf geen honing meenemen. Dit geval leert het tegen» deel. Koeien met dikke uiers. »Er een tocht op den uier gescholen," zegt dan de Veluwsche boer. 't Gebeurde bij een boer, dat ze met hun vieren bijna niet in staat waren de melk uit den uier te krijgen. Toen vertelde iemand, dat hij in zulk een geval meermalen met verrassend succes den uierdriemaal daags flink had ingewre ven met bladeren van salie (selve), geb;aden tezamen met spekl Bij den 2en keer inwrijven behoefde men de koe reeds Diet meer vast te houden. Dat salie zeer zuiverend werkt, is bekend. Groene groenten, als boonen spinazie, kool, verkrijgen eên zeer mooie, kleur, als men in het water, waarin ze gekookt worden, een weinig natron doel. Kuikens moeten niet builen gesloten worden, zoolang er nog dauw op het gras ligt. Vatten de dier tjes kou dan gaan ze dood. Vroeger werd van verschillende zijden aangera den houtwol onder de aardbeien te leggen om ze droog te houden. Dit is in de praktijk niet meegevallen. De vruchten begraven zich erin, nemen een houtsmaak aan rotten, rijpen langzaam, en krijgen niet de schoone kleur als anders het geval is Om eieren van parelhoenders in de broed machine uit te broeden, moet de temperatuur iets hooger zijn dan bij het uitbroeden van kipeieren, dus 40 tot 42 gr.Celcius (106 gr. Fahrenheit.) Eieren var. patrijzen en fazanten ei schen dezelfde broedwarmte.Nog altoos zijn er kippenhouders, die hun hoenders uitsluitend mais geven; dit is verkeerd. Dit voeder zet sterk vet aan, en vette kippen leggen slecht Kippen moeten uit den geitenstal of het geitenhok blijven; ze bevuilen ruiven en kribben en brengen het ongedierte, dat ze bij zich hebben, op de geitenruiven over. Met wal houtskool in het kippenvoer wordt de gisiing van het voeder en hierme ook vele stoornissen in de spijsvertering voorkomen Het zaad van onze struiken en boomen, die we tot versie ring in onze tuinen en parken houden is volstrekt niet altijd in den herfst rijp. Veel zaad kan men reeds oogsten voor dal over 't geheel nog aan het verzamelen van zaad wordt gedacht, omdat de zomerbloei nog eerst komen moet. Zoo is het zaad van populieren en olmen reeds in Mei rijp, en dit moet spoedig ingezameld en gezaaid worden, om plantjes te geven. In Juni rijpt het zaad der meeste soorten van wilgen, ribes, daphne, caragana, enz B—r Landbouwonderwijs. Wanneer dit artikellje onder de oogen van de lezers komt, zijn we weer al in de tweede helft van de Augustusmaand. Nog een week of zes en de landbouwwintercuraussen vangen weer aan met hun lessen. Nog slechts enkele weken en de lagere landbouwscholen ontvangen weer hun nieuwe leerlingen en weer er.kele weken later zullen de toela lingsexamens plaats vinden voor de landbouwwinlerschol n. We willen in dit schrijven nog eens weer aansporen tot het volgen van deze landbouwlessen. Niet, dat het onbevredigend gaat met het leerlingenaantal van de landbouw- onderwijsinrichtingen. Da meeste land bcuwwinterscholen hebben een behoor lijk aantal leerlingen, Voor de lagere landbouwscholen is allerwegen veel belangstelling en ook de landbonw- wintercur8ussen hebben meest niet te klagen. Maar dat neemt niet weg, dat velen, zeer velen, die thans nog afzijdig staan, van dit onderwijs konden profi teeren. Zeer velen zouden er later profijt van hebben, wanneer ze de lessen konden en wilden volgen. Aan de wil mankeert ook nog wel eens het e8n en ander. De boerenjongens, die bij hun ouders thuis ziju, konden in elk geval, wan neer ze dit wilden, wel een cursus volgen. En hoe vaak hooren wij nog niet: hij heeft er geen zin in 1 Dat er dan oök wat mankeert aan het ouder lijk gezag, schijnt men niet in te zien. Een jongen van 15of 16 jaar zal nog wel geen haas in huis zijn en moeten doen, wat vader zegt. Van zekere lakschheid zijn dergelijke ouders dan ook niet vrij te pleiten. Tot welzijn van den jongen ishetmeer dan noodig, dat hij een zekere theo retischpracli8che ontwikkeling heeft, om straks zelf met succes te kunnen boeren. Heeft hij die ontwikkeling niet, dan zal hij dat op de manier doen, die vader hem zelf geleerd en die welis waar veel goeds kan bevatten, maar waarin toch ook zeer veel onvoor- deeligs kan zitten. We erkennen, dat de traditie door de ervaring van vele jaren veel onderdeelen van 't boeren bedrijf onverbeterlijk heeft gemaakt, maar daarnaast heeft toch de jonge landbouwwetenschap een massa prac lische voordeelen aan den dag gebracht die le verwaarloozen, verlies beteeke nen. Zelf wonen we in een zeer vooruit strevende landbouwstreek met een hoogstaande cultuur, maar waar we telkens op zooveel onkunde slooten, dat we wel eens moeten zeggen: Hoe is 't mogelijk, dat zulke boeren nog zooveel fouten kunnen maken. Dat gebrek aan ontwikkeling komt vooral uit in het gebruik der nieuwere en oudere kunstmeststoffan en in de veevoeding. Dat zijn een paar zaken, waar elke landbouwer, wei of bouw- boer mee le maken heeft, eiken dag mee te maken heeft. En juist daarin stuiten we telkens op het gemis van de meest elementaire begrippen, Zoovelen voeren hun dieren maar op goed geluk, kunnen b.v. in het najaar niet berekenen, hoeveel voer ze zoo ten raas'enbij ic den komenden winter zullen noodig hebben, kunnen dus ook niet, wanneer de prijs van zeker voedermeel eens zeer voordeelig is, het benoodigde kwantum opslaan. In de afgeloopen vorstperiode hebben we daar merkwaardige staaltjes van meegemaakt. En met de meststoffen is "t al net eender. Zoo k«nnen we een landbouwer, die zijn zaakjes aardig goed voor mekaar dwijnen spoedig door een pot met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmaligen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn Bij Apolh en Drog. Doos 60 ct heeft, maar die toch meende, dat chili alleen goed is, wanneer er wat zwart achtige korreltjes in voorkomen. De koolslof weet je 1 Terwijl 't toch im mers om de stikstof te doen is. Zulke dingen komen we in dezen tijd nog tegen. En dat terwijl er toch voorlichting genoeg is. Voor zulke domme dingen moeten de jonge boeren worden behoed. En daarvoor dient het landbouwonderwijs. Maar ook zijn sr anderen, die wel willen, maar niet kunnen. We vinden ze voornamelijk onder de arbeiders. Een goede boer zal zijn jonge arbeiders er toe aanzetten, een cursus te volgen. Goed onderlegd personeel is wat waard En daarvoor moet dan een boer ook een uurtje over hebben. Maar ook daaraan mankeert wel eens wat. Wan neer om 6 uur de cursus begint moet de arbeidersjongen natuurlijk een uur vroeger van zijn baas weg. Dat zal, wanneer dit wordt toegestaan, ook de verhouding lusschen palroon en arbei der ten goede komen. We willen besluiten, met allen die dit aangaat vaders en moeders allereerst maar ook de landbouwers die jonge arbeiders in dienst hebben, ernstig toe te rof pen :Zend uw jongens naar een landbouw- onderwijsinrichting, kan het dan naar een winterschool of lagere landbouw school, anders naar een avondcursus Ze zullen er u later dankbaar voor zijn en gij zelf zult er al spoedig de vruchten van plukken. en andere transpireerende lichaams deelen moet m9n behandelen mei Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet, Toilet en Kinderpoeder in Bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoih en Drogisten, Ir.gsmisa Miideallagta, Stop die rkeumatiek Verwaai loos nimmer de geringste aanval van rhaumaliek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak kosten Ofschoon weinig m^nschen bij vochtig of koud weer geheel van rheumaliek bevrijd blijven, b.hoeft deze kwasl niet die kwelling te zijn als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk uiinezuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en andere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve in hal algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren gezond en geregeld werken. Bij slecht weer en na een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbelangrijkste organen te versterken Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij kans niet van rheumaliek verschoond te blijven Verzuim geen kostbare lijd. Neem Fes ters Pillen zoodra gij de minste rheu- mali8che pijn voeltweK de trage nieren op en versterk ze, en bevrijd u zoodoende van nierverschijnselen als rugpijn, epi', ischias, rheumatiek en die ellendige urinestoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon 37 H. H. Wijdingen. Zondagmorgen diende Z. D. H Mgr Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond, in de kapel van het Mis» siehuis te Stein de kruinschering en twee mindere orden toe aan de fraters H v.d. Heuvel, A Vermin, B v. Slobbe E Louwers, P Vlasveld, A Munsters, H Rievers, L Leenders, G Brouwers, Gvd Made, J de Jong, J Sars en H. Broerse. De heilige piesterwijding ontvingen de fraters W van Opstal, A Groolveld, A de Jong, A Drubbel, A Bodden, C van Amerongen, G van Bussel W Lemmens, en G van Buytenen. Allen van deCongregatie van de Missionaris» sen van het H. Hart. Paters Franciscanen. Tot secretaris van de Nederlandsche provincieder Minderbroadcrsis benoemd Pater Damacus Sloots, gardiaan van 't St. Bernardinu8klooster (H. B Sle Heerlen. Tot Gardiaan van het St. Bernardi» nuskloo8ter, ta Heerlen is gekozen P. DamascenasRombouls, tevens directeur van de R K. H. B. S. aldaar. Door een auto aangereden. In den nach t van Zaterdag op Zondag werd de politie te Venlo er van in kennis gesteld, dat op het kruispunt Herungerweg-Straelsche weg een heer was gevonden, verwond en liggend in een plas bloed. De politie vond ter plaatste de heer L. C uit Venlo. Hel bleek, dat deze op den Herungerweg ter hoogte van den Hoogmolenweg was aangereden door een auto en 300 M ver was mee gesleurd. Zijn toestand is zeer ernstig. De Venlosche politie achterhaalde den automobilist in Tegelen. Deze, zekere J. B. uit Eindhoven, verklaarde op den Herungerweg een schok gevoeld te hebben, maar niet te weten, dat hij iemand had aangereden. De pöt van het slachtoffar werd nog tusschen het raderwerk gevonden. Stervende gevonden op de heide Zondagnamiddag werd door een spelenden jongen, in de buurt van de uitspanning »de Bovenste Molen", in de hei te Venlo, gekreun gehoord. Bij nader onderzoek bleek onder een struik een stervende man te liggen. Politie, geestelijke en geneeskundige hulp waren spoedig aanwezig. Alles wees erop, dat de man reeds eenige dagen daar gelegen had Uit gevonden papieren concludeert men, met een Duilscher te doen te hebben. Per poliliebrancard werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. De zwerver is Maandag aldaar overleden. Botsing. Aan den voet van den Windraker- berg nabij Sittard is een motorrijder, afkomstig van Galeen, tegen een ver huiswagen gebotst. In zorgwekkenden toestand werd de man opgenomen. Collecte per kilo. Donderdag is er bij den missieoplocht te Heerlen, 63 kilc gecollecteerd aan koper, nikkel en zilver. Zondag 150 kilo. Fabrieks-liquidatie. Da stroohulzen- en strookoordfabriek der firma Lohe te Deurne zal wegens liquidatie in het openbaar worden ver kocht. Noodlottige gevolgen van een brandb 1 uscli-demonstratie Zaterdagmiddag is te Someren nabij Helmond door onvoorzichtigheid tijdens een demonstratie met brandblusch- apparaten een ernstige brand ontstaan Da demonstratie werd gehouden in de nabijheid van met stroo bedekte boeren woningen. De voor het doel opgestapel de brandstoffen werden doordeapparaten schitterend gehluschl, dGch te laat werd bemerKt, dat het dak van de naastbij zijnde boerderij vlam had gevat Spoedig stond de boerderij in lichte laaie. Het vuur sloeg daarna over op een beien dende boerderij en van daar op twee dubbele woningen, die alle tot den grond toe afbrandden. Van de inboedels koa zoo goed als ni8ts gered worden. De geheele oogst die in beide boerderijen was onderge bracht, ging verloren. Zes gezinnen, waaronder een met 10 kinderen, zijn hierdoor dakloos De twee boerderijen resp. toebehooren de aan de landbouwers G van der Weerden en W. Boerenkamps waren verzekerd De vier woonhuizen echter niet. Ernstig auto-ongeval. Te Someren heeft Zondag een ernstig auto-ongeval plaats gehad Een viertal personen uit Helmond, die per au'o naar daa brand aldaar waren geweest, moesten uitwijken voor een dronken fietser. De fietser werd evenwel nog gegrepen. De auto kwam daarop met groote vaart in een sloot terecht. De vier inzittenden werden allen ernstig gewond evenals de fiatsenrijder. Door den heer v. W. uit Helmond, die met zijn auto juist passeerde, werden de gewonden naar Helmond vervoerd De auto is totaal vernield. Boerderjjbrand. Vrijdagavond is te America bij Hors1 de boerderij van den heer J. afgebrand Zeven varkens kwamen in de vlammen om en nagenoeg alle akkergereedschap de cogst gingen verloren. Var. den inboedel kon weinig gered worden. De vredepeel-kwestie. De heer Mr. Dr. L. N. Deckers heef1 verband met zijne benoeming tot defensie-minister ontslag genomen als arbiter inzake de vredepeel-kwestie. Ongeval. De knecht van den landbouwer P J le Well kreeg Za'erdag den zwengel van een motor tegen zijn odderlijf. Daar zijn toestand bedenkelijk was, werd hij direct per auto naar Nijmegen vervoerd. Maandagmorgen was zijn toestand iets gunstiger. De Missieweek te Heerlen. De Missieweek die te Heerlen ge houden is, is Zondagavond gesloten Da tentoonstelling door de verschillende missioneerende orden en congregaties gehouden werd door ruim 30,000 per sonen bezocht. Ook Zondag was er evenals Donder dag 1.1. te Heerlen een geweldige drukte bij het uittrekken van den Missie optocht Het aantal toeschouwers van beide dagen in Heerlen op de been, kan, gezien de vervrercijfers vai trein en tram, veilig op 100,000 worden gesteld. Mijnongelukken. Op de Dominiale mijn te Kerkrade is de 20-jarige mijnwerker v. d. M. in een transportschacht gevallen. Hij was onmiddellijk dood. De man was onge huwd. Op de mijn Willem Sophie te Spek- holzerheide is een 25 jarige Poolsche mijnwerker bij zijn werkzaamheden in de schacht naar beneden gesfort. Hij was onmiddellijk dood Ele 30.000 inwoners. Te Ede is de 30000ste inwoner op den Burgerlijken Stand ingeschreven, n 1 door de geboorte-inschrij ing van het zoontje van G. de Rooy alhier. Bij die gelegenheid werd, door den loco burgemeester G. J. IJssel de Schepper san den vader een spaarbankboekje met f 100 aangeboden voor het kind. Helraond's annexatieplannen betreffende Aarle-Rixtel. Onder voorzitterschap van den burger fge en meester vaf-Rh Termeer, k\fcom gesteld is totv annexatieplaijreff van Aarle-Riipen ring bijeen. Evenals inkver 7 Augustus He zich eensten^en der annexeeraeen dsn één lij er gelegd, dat bon waarbij eve| an zakelijk word der industrie, Helmond behd voc van grondgljuisl leggen op dep wi Rixtel, en vi Willemsvaart jemo noeg. Een vei politiek van voeren. Met algeritem voorstel vaaoor: wensch had j-oke Staten na ovi deze netelig* objectief standjllen besloten ge Helmond af U heil. diu: Het Het Amsteri een berekenin il van aandeelh Philips Wij volgende De aandeelhldii oprichting den koera in 1920 als aandeel verki claims tegen heeft verkochti voor een waai ontving aan zamen in 17 j per jaar gem' per jaar van De aandeel niet ger8alisi aandeelen he< hebben betaalflej zou een waa f 75.000, terwid f 3900 aan vangen. Beha ei toeneming berekend tegi en met inbei jaren 1925— zoowel over 6 pet cumulaljff onci (Sffe. kt v in ïen ger 12( iitg« b8 emi< ans plm en pli i'i 700 z 112 i die lefceft, itnen 'ger ;env ven zoi mor ee g< ij efemid an worn fere ii Milliona Eenigen lij York de zoon afstand gedaa erfdeel Hij je waarin hij a; Naar aanl herinneren klni: ij en s en n van n e! maai van djrikaa stic j Stal a r eht aan oen an zonderlicg m Bilt, die jari hut woonde en dan groenten garderobe besti om de veertien Een ander woont op een kust van Connf nabob Karei Hij woont betaalt den groote som dat hij gtarm zekerder alleen ter geen conce Sommige klu den zoo'n eigejg het prettig vin zij menschen echter ook t gierigheid. Zoo leefde enkele jaren ineen erbarmel In den winter zaamheid in licht, ofschooi gulden rente hut, tenzij on waar hij voor middelen kochjii een schooier armoedig zag vond men in effecten ter lioen gulden. dtengc 1. in nderi 'ater, een zei Sc rotse een iroesch ijks vo< he n. Hi Uit hitenln D8 »Graf morgen te negf op 't vliegvel Tokio geland. Terwijl in nerijen heden dreigt thans Bri'.Eche woliif) arbeiders zijn Bij een bots! stoomschip en in de Noordz om het leven Zondag heeft tocht naar de plaats gehad. Yrooiyke Italijh bei Dinsdag klein pi merkwaa. Een 72 geleden in „,j ter gelegenh' plaatsj trdige tyV 1 OgDIl 11 volksliederen ten gehoore en dal zijn kist zich wijden. Inderdaad w Grontarde de plechtige plechtigkeid ui odigd rs m lev dfcscbie zijn al! lir Bi I lïieubi kte 1 heel meei j vei de n in tej en zt zien uit ade v yan Eurc il Kaso il8che erk e|uw c wa Iken. i lachen rilscb vijfi pn. rlijks aan 1 ifenis dor] Grc ij Cr fenis ree in ment n zij 'rooi ijl won d enootc r g en r d alle b gende eèheid

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6