versehe n gtssit yiHsohvartn, Th* Pouwa Edah-Koffis-Reclai N. V. „EDAl" „UNIQRO" Dankbetuiging f3000 le hypotheek heerlijk vaijs Wed. M. Goumans, Veiy Deze week f 2 bekwame schilders spreek Mr. Jos. Nobs Electr. Reads- Kalfs- en Varkensrij JE ADRES voo Ontvangen groote pij RADIO |N.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Ingezonden. 10 zw. scheutelingen gevraagd Dinsdag 13, s, Met de Ken M Stoks, Lang2 Bergplaats v. |en Ruime Bijverdienste, reuzen dik vet Spek p p 60 Prachtige stukken droog Rookvleeseh 85 Droge Metworst 75 Saucyse Worst 85 Droge Schouderham 75 Zuiver Varkensvet 50 Wegens de Kermis is het Epor a.s. Maandag den geheelen dag geien. Dinsdag, Woensdag en Doiidag alleen geopend des v.m. van 9—ïur Ter kennismaking met onze fia kwaliteit geven wij bij elk halixd Edah Koffie een pakje Edah Ptpg van 10 cent CADEAU Als extra-reclame een reuzen-luchtballon cadeau Wat de keur is voor het goud is de naam voor Uw had de Burgemeester dit plan geopperd en thans is dit ten uitvoer gebracht. Deze Federatie kan veel nut stichten, niet alleen voor Vermaak en ontspan» ning maar ook en vooral door elkander finanlieelen steun te geven, die toch alle gezelschappen noodig hebben Tevens werken zulke muziekfeesten veredelend door ontwikkeling van het muzikaal gevoel. En bovendien door deze feesten, die de burgerij met de landbouwers in aanraking brengen zal de verhouding, die wel niet slecht te noemen is, in ieder geval niet slechter worden. Hij spreekt den wensch uit, dat de Federatie een schoone toekomst tegemoet moge gaan. Hierna worden door de respectieve# lijke vereenigingen de muziek» en zangnummers uitgevoerd. Nadat alle Vereenigingen eenmaal op de tribune waren verschenen, sprak de Edelachtb. Heer Burgemeester een hartelijk dankwoord namens de fanfare St. Catharina, namens het publiek en niet het minst ook namens hem per» soonlijk. Hij was er van overtuigd, dal de Federatie, gezien dezen mooien middag en avond, een schitterende toekomst voor zich heeft. Hierna voerden eenige gezelschappen hun tweede nummer uit en inlusschen was het einde genaderd, zoodat zelfs niet eens 't heele programma kon worden afgewerkt. Hiermede was dit eerste welgeslaagde muziekfeest der Federatie beëindigd. En iedereen keerde voldaan huiswaarts in de vaste over» tuiging, dat deze feesten zeer zeker populair zullen worden en 't tweede dat op 18 Augustus door Venray's Mannenkoor zal worden gehouden beslist op groote belangstelling zal kunnen rekenen. Zondag behaalde de schutterij »Het Zandakker" alhier op het gildefeest te Well, de eerste prijs voor het schoonst geheel in den optocht. De schutterij »St. Anna" werd de prijs voor het grootst aantal leden toegekend. Bij beschikking var. den Minister van Defensie is aan den ingeschrevene voor den dienstplicht P. A. H. Potten der lichting 1927 uit deze gemeente met ingang van 3 October 1929 voorgoed vrijstelling van den dienstplicht ver» leend wegens kostwinnerschap. In het klooster Jeruzalem over» leed in den ouderdom van 64 jaren de Eerw. Mère Andree, in de wereld Johanna Wilhelmina van Tiel. Zij was gedurende vele jaren ais onderwijzeres verbonden aan het R. K. Gymnasium der Eerw. Zusters Ursulinen, alhier. Door den Minister van Justitie is gecommisioneerd tot Onbez. Rijksveld» wachter in dienst van hel staatsbosch» beheer de heer I.Min alhier. Ry kstelefoondienst. Nieuwe aansluiting No. 104 Janssen, Th., Hotel 't Hert, Bierboltelaar, Marktstraat 2, Venrsy. Patronaatsfanfare. Na besprekingen met den heer Pre sident van Venray's Fanfarecorps Dr. H. Sala, is vanwege ons St. Antouius- Patronaat besloten om binnen enkele wekende Kleine Fanfare op te heffen. Er zal dan muziek gemaakt worden die meer geschikt is om binnenshuis te worden genoten. Het een en ander staat mede in verband met het Nieuwe Werkprogram der Patronaten in Ne derland. De Heer Slap, Marechaussée bij de brigade alhier, wist het kruis te behalen van de internationale vier daagsche afstandmarschen, gehouden te Nijmegen, uitgeschreven door de Neder- landsche Bond van Lichamelijke Op voeding. Wij wenschen hem proficiat met deze prestatie. R. K. Jeugddag te Maastricht. Reispenning voor min-vermogenden Vorig bedrag f 88.10 Jonge Derde Orde f 15 H. S f 3.25 Gebr. V. f 2 50 G. H. f 2 50 C. v. d. M. f 2.5o Militaire Vooroefeningen. Binnen een paar weken is er keuring, Daarom wordt namens de Militaire Autoriteiten dringend aangeraden om niet te talmen. Dagelijks kan men zich in het Patronaatsgebouw aangeven. Het priesterkoor der St. Nicolaas- kerk te Venlo wordt deze maand be schilderd met tafereelen uit het leven van den H. Antonius en van de H Theresia. Dit werk is opgedragen aan den kunstschilder Hub. van Baar, leeraar te Eindhoven. Missiewedstryd te Venray. A.s. Zondag 11 Aug, Internationale Missiewedstrijd, terrein de Hoop. Er worden toegangsbiljetten verkocht, die tevens loten zijn in de groote Ven- raysche Missieloterij. Steunt onze missionarissen en koopt een lot. Uitslag wedvlucht vanuit Orleans (Frankrijk) afstand 499 K.M gehouden door de Postduiven vereeniging »Ds Zwaluw" met jarige duiven. De prijzen werden behaald als volgt le en 10e St. Servatius; 2e en 8e G. van Dijck3e W. Manders4e J. Janssen; 5s J. Kusters 6e A Janssen; 7e P. van Ooi; 9e W. Lormans. Over- duif J. Vermeulen. Duiven los 5 uur. Aankomst le duif 1—536 uur, laatste duif 213—12 uur. Het eerste kampioenschap werd ge wonnen door St. Servatius, tweede door W. Mand-rs. Uitslag wedvlucht vanuit Engis (Frankrijk) afstand 113 K.M gehouden door de Postduivenvereniging »De Zwaluw" met jonge duiven. De prijzen werden behaald als volgt: le, 13e, 21e, 23e en 35e H. Strijbosch 2e, 9e, 10e, 16e, 24e en 25e J. Boom 3e, 19a en 28e J. Kusters4e, 6e, 7e, 17e, 18a en 26e W. Lormans5e en 15a G. Janssen 8e en 14e A. Janssen; lie M. Houban; 12e, 22e, 27e, 29a. 31e, '33e, 37e en 38e St. Servatius; 20e P. van Ooi; 30e en 34e J. Vollebergh 32e, 408 en 41e G. van Dijk 36a W. Manders 39e J. Janssen. Overduif H Strijbosch. Duiven los 11 uur. Aankomst eerste duif 12-34-20 uur, laatste 12—54—49 uur. VEULEN. Van Zijne Excellentie den Heer Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is bij het Bestuur der Schoolvereeniging alhier, bericht ontvangen, dat door Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray beroep is ingesteld bij H. M. de Koningin tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg, d.d 31 Mei j I SMAKT. Door de voetbalclub S.V.V zullen op 11 Augustus a s. groote beker wedstrijden gehouden worden, waaraan verschillende vereenigingen zullen deelnemen. Wij wenschen genoemde vereeniging veel succes. VENLO. Bijonderhandsche inschrij ving werd alhier aanbesteed de koud- watervoorziening van het R. K. Her stellingsoord »Mulsaertsoord" onder architect J. Kayser. Ingeschreven werd als volgt a. Tinvoeringbuizen b. compositie buizen c. geasphalteerde buizen d. koperen buizen. A. Verschueren, Venlo a. f5320, b f4395, c. f4097, d. f4900. N. V Vulkaan en M. Poels, Venrsy: a. f 5340, b. f 4380, c. f4110, d f4860. Gh. v. Ewijk, Venlo: a. f 5212, b. f4335, c. f3993, d f4798. Gunning aangehouden. Ryksweg Venlo—Nymegen naby Venlo afgesloten. Wegens uit te voeren werkzaamheden zal volgens mededeeling van deninge nieurdirecteur van den Rijkswater staat van af Maandag 5 Aug. a.s. voor onbepaalden lijd'de rijksweg Venlo Nijmegen nabij Venlo over een afstand van ruim li/i K.M. afgesloten zijn. De voertuigen kunnen gedurende dien tijd omrijden over den Kruisberg en St Urbanus, zooals door borden enz. zal worden aangegeven. De Piasmolen by Mook afgebrand, Door onbekende oorzaak raakte Woensdag tegen twaalf uur het beken de hotel en uitspanningeoord „Da Plas molen" gelegen nabij Mook in brand. Snel greep het vuur om zich h6en en het geheele hotel was spoedig Gen vlammenzee De brandweer uit Nijmegen arriveerde onmiddellijk doch vermocht het gebouw niet meer te redden en moest zich beperken tot het beschermen van de nabijgelegen bosschen. ROOSTEREN. Kermisdinsdagavond even na het sluitingsuur voor dansen, brak brand uit in hel danssalon van H. Lutgena, uit Maasniel. In een minimum van tijd, was de geheele tent één vuurpijl en viel aan blusschen niet te denken. Een geluk mag het heelen, dat een gunslige windrichting de flarden brandend doek van het in de onmiddellijke nabijheid gelegen huizencomplex wegvoerde, anders ware deze brand een* catastrofe geworden voor tal van huisgezinnen. De brandweer, die geruimen tijd na het uitbreken van den brand, ten t'ooneele verscheen, kon niet V8ei uit richten, temeer wijl de beschikbare werkkrachten, polderjongens, min of meer aangeschoten waren. Zooals gewoonlijk oorzaak onbekend, verzekering dekt de schade. Er is niets behouden als de facade, een gedeelte van den inventaris, en eenige planken van de buitenwanden en dansvloer. Het waardevol orgel is totaal verbrand. Een mooi geschenk. Door de Directie der Oranje-Nsssau mijnen te Heerlen is besloten aan alle arbeiders dezsr mijnen bij gelegenheid van hun 25 jarig dienstjubileum een gift te doen toekomen van f125. Daar dit besluit van terugwerkende kracht is, hebben thans reeds 49 arbeiders dezen meevaller in ontvangst mogen nemen. Overreden en gedood. Woensdagmiddag is de 35-jarige vrachtrijder J. Offermans, gehuwd en afkomstig van Wehr (D), nabij Siltard onder het wiel van zijn kar geraakt en op slag gedood. De getoffene was vader van drie kinderen. De bessen-vergiftiging. Zooals men zich zal herinneren, zijn op het eind van de vorige week twee kinderen der familie S. uit Leiden, tijdens een verblijf op de Kager Plas sen, tengevolge van het eten van ver giftige bessen overleden, terwijl hel derde kind in levensgevaarlijken toe stand naar het Diaconessenhuis te Leiden werd vervoerd Dit is thans in zooverre hersteld, dat het 't Diacones* senhuis heeft kunnen verlaten. Motorschip gezonken. Man meldt uit Hansweert: Donderdagmorgen is tijdens storm weer het motorschip „Johanna" uit Gent (kapitein v. d. Klooster) geladen mei haring, nabij Hoedekenskerke vol water geloopen en gezonken. De bemanning kon in een roeiboot het zinkende schip verlaten. Hel binnenkomende Spaansche stoom schip Jupiter" met bestemming voor Antwerpen, is Donderdagmorgen nabij Hansweert omhoog gevaren en blijven zitten. Sleepboten zijn in de nabijheid van het schip om het bij hoog water vlot te slepen. De landarbeidersstaking in Oost-Groningen. Woensdagmorgen is per extra-trein naar het Noorden van Groningen ver trokken een detachement Kon. Ma rechaussées van het Depot op Hel Loo, onder commando V8n den opperwacht meester Saarloos. Een en ander in verband met de landarbéidersstaking. De „goedaardige" pokken te Rotterdam. Er zijn thans twee sterfgevallen le betreuren, beide van jonge kinderen, die nog niet waren ingeënt Vsndaar do raad van den G. G. D en de medici om als voorzorgsmaatregel de koepok inenting toe te passen in de omgeving van de patiënten en op de overige personen, die met hen in contact zijn geweest. De tocht van den Zeppelin. De groote reis begonnen. Dr. Eckener deelde Woensdagavond te 11 uur mede, dat de Graf Zeppelin ondanks de minder gunstige weerbe richten, dien nacht vertrekken zou. Wat de route betreft, ook ditmaal zal de weg over Bazel en Besacon genomen worden. Verder wordt naar Lyon en Marseille koers gezet. De Graf Zeppelin heeft een heele menagerie aan boord: 600 zangvogels, twee paar duiven en 2 groote apen- Uit Friedrichshafen wordt gemeld, dat het luchtschip Graf Zeppslin Don derdagochtend kort voor half zes is vertrokken voor de reis naar Amerika. Vreeselyk auto-ongeluk. Op den Kielerstraatweg in de nabij heid van Barmstedt heefi Donderdag middag een ontzettend auto-ongeluk plaats gehad. Een Nederlandsche auto, waarin negen personen, zes volwaasenen en drie kinderen, waren gezeten trachtte een voor hem rijdende wagen te pas seeren Daarbij slipte de auto kwam in de bermslool terecht en bolste tenslotte tegen een boom. De gevolgen van de botsing de auto had een snelheid van 90 K M. waren verschrikkelijk. Het voertuig werd totaal vernield en een der kinderen op slag gedood. De eigenaar, een Nederlanusche genees heer, slierf, terwijl hem de eerste hulp werd verleend. De zeven overige inzittende werden, voor een deel zwaar gewond, weggedragen. Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie. Het doel mij genoegen te mogen ervaren, dat mijn ingezonden artikel van 20 Juli j.l. zijn doel niet heeft ge mist. Do zaak der leesbibliotheek is weer in het centrum van belangstelling gekomen Zelfs een eerbiedwaardig gemeente raadslid greep woest naar de pen en wijze lieden verbraken de stilte. Ja, Edelachtbare Heer, de zaak der leesbibliotheek en volksontwikkeling is een zeer gewichtigs zaak voor Venray. Het hoogste kerkelijke gezag in ons bisdom heeft dit duidelijk doen ver staan. De parochie geestelijken handel den slechts op uitdrukkelijk verlangen van onzen bisschop Van met alle geweld doorvoeren van hun plannen is nooit sprake geweest. Kan men integendeel niet eerder be weren, dat deze met alle geweld zijn tegengewerkt Het gebouw zal er komen, ondanks alle tegenwerking en belooft onder goede leiding een beste toekomst. Het patronaat behoeft de concurrentie niet te vreezen. De veronderstelling, dat de parochie geestelijken met hun plannen de tegen werking van het patronaat op het oog zouden hebben, is een gemeenteraadslid onwaardig. Het gebouw moet er komen Er is lang genoeg gedraald. Noemt Uwe Edelachtbare hel hard van stapel loopen, als men een schip wil vlot maken, dat al maanden lang vast zit Kunnen de geestelijken er wat aan doen, dat hel patronaai, ondanks zooveel giften, nog zoo'n enorme schuldenlast te dragen heeft? Stelt U nu eens voor, dat er nog nieuwe gebouwen bij het patronaat aangebouwd worden 1 Moet de geeste lijkheid dan zóó lang wachten met allen socialen arbeid tot die nu noggrootere schuldenlast is gedelgd? Dan zou het wel eens kunnen ge beuren, dat, ondanks de ijver van onze propagandisten, in wier nadeel door mij niets is beweerd, de toekomst van Venray er rooder uit zou gaan zien, dan bij de laatste verkiezing. Op het oude spreekwoord van den Directeur van het Paironaat nog dit oudere: Qui tacet consentire videlur Wie zwijgt, stemt toe. X. Mijnheer de Redacteur, Ik bedank u, dat u mij in de gelegen heid atelt om een woordje te schrijven bij het artikel »Samenw kïng g-v-tp^d' en het stukje van X Mijn woordje zal kort zijn. Of er ja dan neen, aan het Patronaat moet verbouwd worden, b.v. voor den Handelscursus die driejarig wordt, en om het nieuwe werkprogram door le voeren enz dit zijn zaken die moeten uitgemaakt worden door den Zeereerw. Heer Pastoor, den Eielaehtb. Heer Burgemeester, den Groot Edelachtb Heer Jean Poels en zoovele andere leden der Patronaatscommissie, geeste lijken en leeken, die over genoeg wijs heid en doorzicht beschikken dan- dat er in de krant telkens overgeschreven behoeft te worden. Wat leeszaal betreft; er zijn ook om daarover te beslissen genoeg autoriteiten. Met dank voor plaatsing PR. A. NIELEN o fm Noot van de Redactie. Hiermede sluiten wij het debat over deze kwestie. Het grensverkeer. Als lezer van »Peel en Maas" voel ik mij verplicht eenige opmerkingen te maken op het nieuwsbericht »Grens- V8rkeer" te Siebengewald. Men moet wel bedenken, dal dit geen doorgaand verkeer is. Het kantoor is van 's middags 12 tot 2 uur en 's avonds na 8 uur tot 's morgens 7 uur (Duit- schen tijd) gesloten. Vele autohouders die in 'l grensverkeer wonen en ook die buiten 't grensverkeer wonen, kun nen door betaling van 3 mark door reizen. Zoo kon Zondagavond een heer uil Gamert om 9 uur, na betaling van 3 mark en bijna een half uur wachten, pa8seeren. Daarvoor kan men toch beter een paar K.M. omrijdeD, en heeft dan een veel betere weg, want de weg is hier zeer slecht. Zoodra de weg beter wordt, zal ik dit in Peel en Maas be richten. Siebengewald. H P. BUHS2BHJKE SÏAQD V22BAY van 26 Juli tot 2 Augustus GEBOREN: Geertruida J. M. Peeterg, Scheide AntODius J. Pelzer, Hoenderstraat Henricus W. Oudenhoven, Overloonscheweg Jacobus G J van Leuken, Leunscheweg OVERLEDEN J. W. van Thiel, 64 jaar. kloosterzuster, Eind- straat. J. M Janssen, 19 jaar. Heide E J. G. Peeters, 3 weken, Oirlo. P. Hendrix, echtg. van A. M. L. Verhoeven, 73 jaar, Antoniusstraat. W. Derickx, wed. van M. Verhoeven, 82 jaar, Overloonscheweg H. P. Poels, wed. van P. Duijkers, 64 jaar, Hoogriebroek. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. mSSUJKB BIIUSTII Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 10 uur de Hoogmis waarna de groote processie, wanneer het Allerheiligste .bij de Paterskerk aankomt wordt een teeken met de groote belgegeven en blijft de processie stilstaan, bij het 2e teeken wordt de zegen gegeven en daarna begint terstond de processie weer te trekken, half 4 het Lof. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Theodorus Gerrats, zijne echtgenoote, Johannes en Gerard Gerrats. 8 uur Jaarg 2de klas voor den Weleerw. Heer Pastoor Henricus Rongen. Dinsdag half 7 leesmis voor Maria Janssen, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Jacob Trijnes, Anna Gertrudis Camps, Hendrina Camps en Peter van den Broek. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Henricus Wismans en echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Jacob Rongen, Helena Daniels, ouders, broeders en zusters. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Jacob in 't Groenewold en Johanna van Valkenburg. Zaterdag half 8 Jaarg. voor Bernard v.d. Bosch 7 uur Lof. De jongens der 4e en 5e klas en de meisjes der 4e klas komen dezen dag te biechten. De ouders worden verzocht ook gedurende de vacantie hun schoolgaande kinderen 's morgens naar de H. Mis te zenden en ook Zondags het Lof te doen bijwonen. Orde der Processie. 1 De kinderen School Dorp 2 Kinderen School Heide 3 De vrouwen 4 Congregatie van O L. Vrouw 5 Mariavereeniging 6 Jongenspatronaat 7 Turnclub «St. Christoffel" 8 H. Familie 9 Werkliedenvereniging 10 Post- en Telegraafbond 11 Schutterij Het Zandakker 12 Flambouwdragers Paterskerk 13 Flambouwdragers Parochiekerk 14 Kruisverbond 15 St Josephgesticht 16 Meisjespatronaat St. Agnes 17 Venray's Fanfarecorps 18 Schutterij St. Anna 19 Kerkelijk Zangkoor 20 Eerw. Broeders van Liefde 21 Eerw. Paters 22 Eerw. Geestelijken 23 Allerheiligste 24 De mannen Paterskerk. Morgen Zondag feest v.d. H. Dominicus, 5, 6 en 7 uur H. H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis voor Petrus Hendriks als lid der Derde Orde, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Maandag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere v.d. H. Antonius, 6 uur Lof. Woensdag feestdag v. d. Zal. Agathangelus. Volle aflaat o g.v 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof. Donderdag en Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof. Tot en met Vrijdag is in deze kerk te verdienen de aflaat van Portiuncula op een dag naar ver kiezing. St. Antonius-Patronaat. Daar wij wegens omstandigheden dezen keer niet voor toezicht kunnen zorgen, worden de jongens verzocht om op eigen gelegenheid in een der kerken en op een uur naar verkiezing ter H Tafel te gaan. Om half elf aan het Patronaat zijn. S v.p bloemen medebrengen. Wegens de kermis geen Patronaat. GEVRAAGD voor terstond 10 P. Beerkens, Groote Straat 21 Aan de ingezetenen van Ven ray, alsmede aan de vereeni gingen van Venray, die hebben meegewerkt om het 25-jarig bestaansfeest der R.K. Werklie- denvereeniging zoo goed te doen slagen, onzen oprechten dank. Namens de R.K. W.V. H. van Boven, Voorz. H. J. van Oerven, Secr. TE KOOP bij Gerard Opheij, Oirlo op nieuw woonhuis en 2 morgen bouwland. Adres Bureau van dit blad. Ondergeteekend( de kermis ditmaal EERSTEN DINSDkeu gustus zijn houden ten huize I P. Schols aan de te Venray, DOCH van 1 tot half 4. desgewenscht aan h^gd Aan hetzelfdw Patersstraat 6 Telefoon 74 54 Beleefd aanbevel SIGARENFABRIEK, prima fabrikaat, vraagt AOoor Venray en omstreken. Brieven onder No. 28 Bureau dezer. Alles van prachtkwaliteit. 50 Hofstraat VENRAY. AMSTERDAM Bijkantoor Venray. Neemt proef. Neemt pij bij aankoop van een der onderstaande artikel Een pond Koffie vanaf 82 cent of hooger Een pond Margarine vanaf 40 cent of hooj Een pond Vruchtenpudding van 50 cent. Een Edah-Koek vanaf 35 cent of hooger v Twee pak Edah Bakmeel van 25 cent j Twee pak Edah Havermout van 25 cent Een flesch Limonade van 70 cent Een flesch Wijn, Port of Samos Een pond Tabak Een pot Boerei Twee ons Edah Thee Vijf pak Edah Pudi Wij vragen en bezorgen zonder prijsverhoogif TELEFOON No. 31 irjJns ld!

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2