Vreest geen examen MIJNHARDT's PUROL ZENUWTABLETTEN De Kippenhouderij op het platteland Vergadering Stoomzuivel- fabriek Venray. Kleingoed. Gemengde Berichten. IVIarktbhte niet zeggen kan, maar de Raad had dan toch mee kunnen beslissen. De heer Millen merkt op, dat het werk onder v. d Sterren ook beter opschiet dan bij de Gemeente. De Voorzitter grijpt de gelegenheid aan, om te wijzen op het onlogisch geredeneer van den heer Millen, die bij iedere gelegenheid te pas of te onpas spreekt ten gunste van werk nemers en werkeloozen, waar dikwijls onvolwaardige arbeidskrachten onder zijn en waarmede de Gemeente hare werken moet uitvoeren. Iedere aan nemer neemt de beste krachten. Van zelf sprekend is het dan, dat met zulk personeel duurder werk gemaakt wordt, al spaart men dan ook steun uit. De heer Odenhoven meent, dat de eerste de beste voorwerker een betere begrooting voor het vloeiveld ingeleverd zou hebben dan Ing. Noorman, hij steunt verder het voorstel Vermeulen. De heer Millen is bevreesd, dat eer lang weer eens met de waterleiding wordt aangekomen. Maar nu is de rioleering al zoo hard tegengevallen, dat hij ervan ontdaan is. Hij vindt het wenschelijk, dat de Gemeente dezen tegenslag voor hare rekening neemt en niet alles op den hals der aangeslote nen schuift. De Voorzitter zegt, dat de water leiding niet aan de orde is en het is dus te gek om los te loopen, hier nu verder op in te gaan. De heer Odenhoven meent, dal de bijdragen, bepaald in de Rioolbelasling nu wel te klein zullen zijn om de uitgaven te dekken, waarop de Voorzit ter zegt, dat rioleering geen commer cieel bedrijf is en de Gemeente dus mag bijdragen in de kosten Water leiding is wel een bedrijf en hiervan moeten de kosten dus gedragen worden door de aangeslotenen. De Voorzitter meent, dat deze aangelegenheid nu voldoende van alle kanten bekeken is en bijna was dit punt z.h s aangenomen, toen de heer Stoot op het laatste oogenblik nog stemming hierover vroeg Met de stemmen der h«eren Stoot en Odenhoven tegen, vereenigde de Raad zich met de voorgestelde af en over schrijvingen De toestand der puinplaals te Leunen werd nader besproken, doch een ver betering door grondopbrengen zal het ouvel dra verhelpen. De heer Millen vestigt er de aandacht op üan den Voorzitter, dat er in Venray dezer dagen een St. Paulusvereeniging is opgericht. Deze vereeniging is er speciaal voor het personeel in Over heidsdienst b.v. gemeente-arbeiders En nu bevreemdt het spreker, op de cprichtings vergadering geen enkele gemeente-arbeider gezien te hebben. Hij verzoekt den Voorzitter, in dezen zijn invloed te willen doen gölden, op dat allen lid worden. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hij dit niet doen kan. Nu is het iets, wat de heer Millen graag ziet, maar wat zal het zijn bij een volgende gelegenheid. Neen, hij moet de arbei ders vrijlaten, wel zag hij gaarne, dat allen lid werden der Katholieke organisatie. De heer Odenhoven is door het ant woord van den Voorzitter ruim voldaan en hoopt, dat de pers dit zal verspreiden Niemand het woord meer verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdi, terwijl Uw geest helder blijft behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Nu de kuikens grooter worden. Tot nog tos heeft men overal zooveel, mogelijk zorgen en krachten gewijd aan het grootbrengen der kuikens. Het is niet overal even voorspoedig gegaan en dat is gemakkelijk te begrijpen: de gestadige en harmonische groei der kuikens hangt van 'n massa factoren af, dus lang niet alleen van het voer zooals sommigen nog maar altijd meenen. Ik durf zelfs te verklaren, dat de andere factoren «amen meer invloed op den groei van het kuiken hebben dan het voer alleen. Toch zijn sommige voederhandelaars diiect de schuld uitsluitend op het voer te gooien, als iemand tegenslag bij z'n kuikeDs heeft en niet van die voeder handelaars betrekt. Dezer dagen hoorden wij zelfs dat een agent eener firma in kuikenvoer beweerde»met óns voer kraaien de haantjes al met de 3 weken 1" Ha, ha, ha I Onzin, natuurlijk. En als hun voer van dien aard was, dat de haantjes er met de 3 weken al van aan 't kraaien gingen, dan moest ik dat voer zéker niet hebben een kuiken moet zich hals over kop »uit den naad" groeien. Niks gedaan, dat ze in beel korten tijd volgroeid zijn. Over 't voer wou ik 't eigenlijk niet hebben, wel over 'n paar èndere fac toren, die ook van zeer grooten invloed zijn. Jullie kent die factoren, ik weet het, maar ik ben er tóch van over tuigd, dat je er te lichtvaardig over oordeelt, en dus misschien net doet, of ze niet aanwezig zijn. De haantjes moeten steeds zoo spoedig mogelijk van de hennetjes weggenomen worden. Dat is de eerste factor, waar ik 't over hebben wou. Even galant als 'n oude haan is voor z'n echt vriendinnen, even arrogant, brutaal, hardvochtig is de jonge tegenover zijn zusjes. Het recht van den sterkste is het eenige, dat hem al zoo vroeg duidelijk wordt en prat op z'n meerdere kracht, vecht en stoeit hij met 'n ijver en volharding, een betere zaak waardig. »Ik is ik en ik is èlles 1" denken de vechtjassen. Men zal eens zien, hoe de hennetjes zich pas voorgoed gaan ontwikkelen, als er de haantjes maar tusschen uit zijn. Je verwijdert ze dus zoo gauw als ze zich goed laten kennen. Mogelijk blijven er dan nog wel enkele achter, die je later nog moet verwijderen, omdat ze zich niet vroeg leekenen, maar dat is niet erg. Dat zijn altijd flauwe knullen, die het de zusjes niet lastig maken. Een tweede fout, die vaak op de boerderij gsmaakt wordt, en die minstens even zeer schaadt, is, dat men vaak joüge dieren van verschillenden leeftijd bij elkaar brengt. De grooleren, de ouderen gedragen zich tegenover de jongeran, net als de haantjes dat dosn ten opzichte van de zusjes. Dat gebrek aan hokruimte voor de kuikens is wat te zeggen 1 De schade, die er door berokkend wordt, is vaak niet onder cijfers te brengen. De boer maakt het zich wét moeilijk, als hij verschillende koppels kuikens in één seizoen wil grootbrengen. Dan ontkomt hij er haast niet aan, dieren van uiteenloopenden leeftijd bij elkaar te moeten doen. Al die misère kon hij echter voor komen, als hij een flink hok bouw», uilsluitend voor de kuikens groot te brengen, want hij heeft 't daarvoor ieder jaar noodig. Dan moet hij zooveel eendagskuikens in eens aanschaffen, dat bij maar één koppel heeft op te kweeken. Natuurlijk moet hij slechts één ras houden, anders wordt de moeilijkheid nog al grooter en vooral, wanneer hij zijn zinnen heeft gezet op lichte en zware rassen, die nimmer bij elkaar hooren. Dus: één ras en slechts één flinke koppel in een speciaal daarvoor be stemd hok met ruime grasren. Dat moet overal zoo worden. De kuikens groeien, terwijl het hok niet grooter wordt. Alleen om die reden is het meestal noodig, dat de haantjes er spoedig tusschen uitgenomen wor den. Koppeltjes, die de eerste 4, 5 of 6 weken zoo bijzonder mooi opgroeiden, zonder achterblijvers bijna, laUn het naderhand meestal zitten, omdat de hanen niet verwijderd zijn en er zoo doende van lieverlede overbevolking gekomen is. Ik zou die hanen maar opruimen, zoodra ze maar eenigszins verhandel baar zijn. Sommigen houden ze liever nog een heele poos aan, totdat ze wat meer geld opbrengen, maar: 't is goed geld naar kwaad geld smijten. En daarvan zult ge direct overtuigd zijn, als ge het waardeverschil der haantjes vergelijkt metde voederkosten en zorgen, die er besteed moeten wor dsn, om dat waardeverschil te bereiken Vooral Leghornhaanljes zijn als slachtdieren tan eenen male ongeschikt en het is beslist onmogelijk, deze met winst voor de slacht klaar te maken. Vooral bij deze geldt hethoe eer opruimen, hoe beter. Ventileer ook veel, nacht en dag, nu het heet gaat worden, zooveel te flinker zullen de hennetjes uitgroeien tot krachtige legsters Forceer ze niet door te eiwitrijk voer, want als ze op te jeugdigen leeftijd aan den leg gaan beteekent dat meer na- dan voordeel. Alleen krachtige, goed ontwikkelde jonge hennen beloven winst. Vrijdag 21 Jnni, in het Patronaat. Als oudste lid van het College van Commissarissen; opende de heer Sloot deze vergadering met den Christ, groet en memoreerde den overleden Voorzit ter van dit College den heer Hub. Janssen en het Bestuurslid G. v Dijck, Merselo, die beiden wegens hun wer ken in het belang der fabriek en der boeren in gezegend aandenken zullen blijven. Na voorlezing werden de notulen der vorige vergadering goedgekeurd, waarna de Directeur het volgende ver slag uitbracht, waarna de meeste cijfers der winst- en verliesrekening zijn verwerkt. Geachte vergadering. Moest ik het vorig jaar in het verslag zeggen dat de aanvoer van melk was achteruitgegaan, dit jaar is dat anders en zijn we met bijna 300000 Kg. vooruit gegaan wat een goed 'eeken is Hoe grooter de aanvoer, hoe voordeeliger werken. Niettegenstaande het ongunstig jaar waarin we hebben gewerkt en de ver schillende buitengewone onkosten die op de exploitatierekening drukken, is het ingehouden bedrag niet hooger, ja zelfs lager als 't vorig jaar, terwijl het saldo ruim de helft grooter is wel een lewijs dat ik niet teveel heb gezegd toen ik het vorig jaar vóór de verbou wing zeide, dat de onkosten rekening daardoor niei zou stijgen. In het verslag zal ik u dat verder duidelijk maken Er zijn dit jaar aangevoerd 7245180 Kg. melk, dit is 289258 Kg. meer als vorig jaar, zoet verkocht 200948 L. of 207378 Kg. volle melkr tot boter ver werkt 7037802 Kg daaruit zijn gekarnd 267280 Kg. boter, noodig voor 1 Kg. boter 26,33 Kg. molk, vorig jaar onge veer 26 Kg., zoodat we op 1 Kg boter ongeveer 1/2 Kg. melk meer hebben noodig gehad, gerekend 7,12 per Kg. is dat een bedrag van f 9500. Gemiddeld uitbetaald vetgehalte was ruim 3,20 pCt. 't vorig jaar 3,25 pCt. De boter verkocht als volgt Aan de Mijn 99700 Kg., diversen en kooplieden 167217 Kg., voorraad 4362 Kg., te samen 271280 Kg, af voorraad 't vorig jaar 4000 Kgblijft 267280 Kg Totaal netto opgebracht f 559,870,94 en f 2,232,25 verkoopkosten Mijn is f 562,106,19, ruim f 2,10 per Kg't vorig jaar f 2,06. Voor 200948 L. volle melk is ont vangen f 26,128,36. Entreegeld f136 ijs f 739.50, karnemelk f 4,571,95, te samen f 591,446,75. Voor de melk is betaald f515,988,67 is f 7,12 per 100 Kg.» 't vorig jaar f 7.10. De exploitatiekosten zijn verdeeld als volgt: transportkosten f 29,536,19 is 40 ets. per 100 Kg. melk, 't vorig jaar 45 cis. Brandstoffen f 3,582,35 is 4,90, 't vorig jaar 5i/t cis. Loonen en salarissen f 12,583,63 is 17 ets., 't vorig jaar 18 ets. Boterverpakking f 5,942,20 is 8 etsvorig jaar 't zelfde Onder houd f 7,703,50 is IO1/1 ets.'t vorig jaar 9 ets. 't Saldo f 6,970,95 is 9i/t ets \erder is ingehouden voor rente f 1,696,99. Onkosten z v z. en Boter controle f 2,648,67. Machinekamerbeh f 447,63. Katoorbehoefie f310,75 Melk- onderzoekrekening f 146,69 Schoon maakartikelen f 282,88. Belastingen en verzekeringen f 1,784,63. Diversen f 1,821,02 te samen f 9,139,76 is I2i/, ets., alles per 100 Kg geleverde melk. Totaal ingehouden f 75,458,08 is f 1,04 per 100 Kg. melk, 't vorig jaar f 1,07 Netto zonder saldo is ingehouden f 68,487,13 en f 2,232,25 verkoopkosten Mijn is f 70,719,38 is 97iets. per 100 Kg. melk, 't vorig jaar f 1 Zooals u in de balans hebt vernomen voor een bedrag van f 74500 aar. aandeelen uitgegeven er was gerekend op f 80000 We hebben nog 11 aan» deelen f 500 in portefeuille, die nog kunnen worden uitgegeven wanneer dat noodig blijkt. Nu het echter zoolang heeft geduurd, kunnen we nu ons saldo gebruiken, waar ook een klein voordeel in zit, wat bstreft de rente» betaling. De schuld is op leden f 74500 plus f 3000 waarborg samen f 77500. De opzet was dat een en 'ander f 100,000 zou kosten, we komen er een beetje over, wat in hoofdzaak is gekomen doordat het leidingwerk totaal was versleten, hetgeen een tegenvaller was van ruim f 4000. Het drijfwerk moest 60 c.M. hooger worden gelegd, extra kosten f 900, en zoo komen er bij een verbouwing meerdere extra kosten voor, welke niet zijn te voorzieD. Zoo zijn er ook enkele werken uitgevoerd die niet direct noodig waren, maar nu het gemakkelijkst en voordeeligst konden gedaan worden, als b.v. betonvloer in de kelder, ver nieuwing van deuren en dergelijke werken meer, zoodat we nu ook in eens van alles af zijn. Behoudens het aanschaffen van nog enkele machineriën voor het dubbel gaan werken, wat nu direct nog niet noodig is. Er zijn dit jaar gehouden 6 bestuurs vergaderingen en 2 vergaderingen van bestuur en raad van commissarissen. Wat de behandelde punten betreft, deze stonden hoofdzakelijk alle in verband met de verbouwing en het aanschaffen van machineriën, alsook de bestrating der terreinen om de fabriek. Wat een en ander heeft gekost heb ik u zooeven voorgelezen, meerdere punten van eenig belang kwamen niet voor en hiermede, geachte vergadering ben ik gekomen aan het eind van mijn verslag. We hebben een duur jaar, maar ook een moeilijk jaar voor Dir. en personeel gehad, doch we hebben er ook wat voor. Een en ander is degelijk afgewerkt zoodat we, wat de bouw betreft, geen onkosten meer krijgen. Wel ia er in 't verschiet en wat misschien niet lang meer zal kunnen duren, dat we een nieuwe schoorsteen zullen moeter. hebben. Wat de machineriën betreft die zijn meer aan slijtage onderhevig, terwijl, wanneer we dubbel gaan werken en nog eenige machineriën moeten bijko men, als regenatief, pasteur, koelen, pompen, enz. Die kosten zijn echter niet zoo hoog, met een 4 5000 gulden zijn we daarmede klaar, Tevens kan ik de vergadering meedeelen dat dit het 24e jaarverslag is dat ik over de werking der fabriek uitbreng, en hoop ik Let volgend jaar het 25e te kunnen uitbrengen. Of de vergadering dan een meer feestelijk karakter zal dragen, moet door het bestuur worden uitge maakt. Laat ons eendrachtig blijven samen werken, dan zal blijken dat de groote kosten door verbouwing enz. door u gemaakt, hooge rente opbrengt. Uit de balans is u wel gebleken dat de meer dere kosten niet zwaar drukken. Ik ben er van overtuigd, dat wanneer we allen ons uiterste best zullen doen, de leden door prima zindelijke melk te leveren, personeel en directeur door een prima product te maken, niet alleen w en Doorzitten bij Wielrijden, Zonnebrand en Smetten, verzacht en geneest men met Doos 30-60 en 90 ct. T ube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten 828—15 de meerdere kosten daardoor worden gedekt, maar ook aan de leden voordeel zal brengen. Met den wensch dat we onder Gods zegen en onder dezelfde goede omstan digheden ons 25e boekjaar mogen be leven, eindig ik mijn verslag. Onder applaus werden bij acclamatie de aftredende leden van het Bestuur en van hel College van Commissarissen herbenoemd. Geen tegencandidaten waren gesteld. Da herbenoemden ver klaarden hunne herbenoeming aan te nemen. Tot Voorzitter van hel College van Commissarissen werd onder luid applaus der vergadering benoemd de heer J. Poels, Venray aan wien de heer Stoot direct de leiding der vergadering over droeg. De heer Poels aanvaardt het Voor zitterschap onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij hoopt dat wederzijdsche samenwerking er toe zal leiden dat de fabriek zal groeien en bloeien en de thans er op rustende schuld van f 77500 spoedig zal weg gewerkt zijn. De meerdere opbrengst der boter zal hierin wel een stevigen stoot aangeven. Overigens moest men wel tot de vernieuwing overgaan. Men kon zich op de hooge hoogte, die men vroeger op de ranglijst der Botermijn had, niet handhaven. Een heel stuk was de fabriek reeds afgezakt. Het is geen pretje om Voorzitter te worden bij zulk een schuldenlast, maar de heer Poels zegt, dat de geldzak nu dicht is en alleen in de hoognoodige gevallen mag de Directeur nog eens aankloppen om wat nieuws. Bestuur en leden hebben den Directeur gegeven wat hij vroeg, heel de vernieuwing, san hem nu te zorgen, dat de hoop bewaarheid wordt, dat de leden de vruchten der verbouwing in de beurs voelen en de fabriek weer op haar oude plaats in de lijst terecht komt en mogelijk nog stijgt. Met een oproep lot allen op te trek ken voor het welzijn der fabriek sluit de Voorzitter onder appaus deze rede Punt 7: Tuberculose en controlever- eeniging. De Voorzitter wijst er op, dal men vroeger in Venray bij het aanbrengen van verbeteringen op land bouw en veeteeltgebied haantje de voorste was. Nu is men aan 't slabak ken en wii op de lauweren rusten Zoover is men nog lang niet. De TBC bestrijding is dringend noodig, is een gevaar voor mensch en dier 't Is dan ook daarom, dat het Rijk bij 't onder zoek naar TBC onder rundvee de helft der onderzoekkosten wil dragen, die per rund f 1 bedragen. Nu wil de fabriek f 0 25 per rund betalen, zoodat de eigenaar slechts een kwartje behoeft te geven. Binnenkort zal de heer Quaedvlieg hier over dit onderwerp een spreek beurt houden. Hij vertrouwt dat allen in zoo'n flink aantal als nu zullen opkomen en daardoor toonen, dat de gezondheid van hun vee hun nader aan het hart ligt, dan de 50 cent, die voor het bijwonen dezer vergadering gegeven worden. De Voorzitter vraagt dan machtiging aan de vergadering, de gevraagde 25 cent per onderzochte koe door de fabriek te doen uitkeeren en wekt allen op al hun vee tb doen onderzoeken, trouwens wat heeft de boer aan tuberculeus vee Wethouder Pubben zou willen voor stellen, dat ieder verplicht was zijn vee te doen onderzoeken, waarop de Voorzitter zegt te meenen niet tot invoering eener verplichting te mogen overgaan. De heer Pubben wijst op het enorme nut der TBC. bestrijding, waarbij de heer Sleeghs, Castenray hem steunt, waarbij wordt opgemerkt dal het misschien aanbeveling zou verdienen, indien de fabriek f 0,50 per onderzocht rund aan den eigenaar zou vergoeden. Nogmaals dringt d6 Voorzitter er op aan, dat toch allen zullen opkomen naar de a.s. vergadering, waar sprekers als de heeren Quaedvlieg, Zuidema en Timmermans duidelijk en krachtig zullen uiteenzetien het enorme nut van T.B.C. bestrijding en Controle, welke vergadering in Peel en Maas zal worden aangekondigd. Na eenige discussie besloot de ver. gadering 25 cent voor elk onderzocht rund te vergoeden. De Directeur deelt mede, dat in 1928 zijn toegetreden 12 leden met 43 koeien terwijl zijn uitgetreden 2 leden met 4 koeien. De Voorzitter zegt, dat ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan der fabriek in 1930 een klein boekje zal worden uitgegeven, waarin de lotge vallen der fabriek zijn vermeld. Op een vraag uit de vergadering hoe het verder gegaan is met den zich vergist hebbende aannemer der fabrieks- verbouwing, deelt de Voorzitter mede, dat aan den aannemer boven de aan nemingssom zijn uitgekeerd f 3000, nadat zijn vergissing vast was komen te slaan en f 1000 voor het geleverde degelijke werk en het medewerken, dal de fabriek tijdens de verbouwing zoo weinig last heeft ondervonden en slechts 1 dag heeft stilgelegen, al heeft dan ook de strenge winter eenige vertraging in de oplevering van het werk gebracht. Een uitgebreide discussie ontstond over de kwestie der berekening der boteropbrengst, of deze zal blijven geschieden volgens de z.g. oude methode, hier bij de fabriek in gebruik, dan wel volgens de methode »Ament" voorkomende in de kalender van den z,uid Ned. Zuivelbond, terwijl er ook nog een methode bestaat berustend op het vetgehalte. De Directeur merkt op dat beide eerstgenoemde methodes niet volmaakt zijn, terwijl men van laatstgenoemde methodes op de fabriek in Oostrum is teruggekomen. De Voorzitter merkt op, dat aange legenheden als deze, maar niet met een enkele bespreking op de algemeene vergadering zijn af te handelen, maar vooraf bij het bestuur moeten worden ingediend, dan kunnen dergelijke zaken eerst eens aan alle kanten be keken worden en in de vergadering gebracht. Verder wil de Voorzitter er op wijzen, dat de rondvraag alleen dient tot het verkrijgen van inlichtingen en niet tot het stellen van moeilijke kwesties. De heer Smits, Overbroek meent dat de boeren die de melk aan de wegen der karren moeten brengen, wel een kleine tegemoetkoming mogen hebben voor dit dagelijkach terugkomend werk. De Eere-Voorzitter v. d. Loo, Burge meester van Venray, sprak zijn beste wenschen uit voor den groei en bloei der fabriek. De heer Willems zegt, dat de ver valdag der rente op decoupons vermeld is. Waarna de heer Poels meteen een woord van dank aan Directeur en personeel bracht voor de betoonde toewijding, de vergadering sloot met den gewonen groet. Toen op zekeren dag het huis van den grooten schilder Zeuxis in brand geraakte, riep hij uil: „laat maar bran den wat brand, maar red toch mijn Adonis, mijn meesterstuk" Zoo moeten wij ook trachten onze ziel, dit kostbaar meesterstuk Gods, naar Gods evenbeeld en gelijkenis geschapen, en liever alles willen verliezen, dan schade daaraan te lijden. Redden wij haar uit den brand der hel 2. Toen keizer Theodosius vernam, dat de inwoners der stad Thessalonica de standbeelden der keizerin Placilla om vergeworpen hadden, beval hij in zijn gramschap de inwoners dier stad door het zwaard om te brengen en de stad zelf met den grond gelijk te maken. Welke straf zal dan hij (of zij) niet te vreezen hebben, die zijne ziel, Gods evenbeeld, door de zonde bezoedeld en den duivel in hadden speelt? 3 Prins Boleslaus droeg het afbeeldsel van zijn vader in een medaillon op de borst en zoo dikwijls hij tot iets ver» keerds werd aangespoord, bezag hij de beeltenis van zijn vader en riep uit: „nooit zal ik mtj iels veroorlooven,wat mijn vader onwaardig ia." Onze zielnaarGods evenbeeld gemaakt nooit mogen wij ons iets veroorloven wat Gode onwaardig is. - 4 De H. Lodewijk, koning van Frank rijk, begaf zich steeds het liefst naar Poissy, omdat hij aldaar, zeide hij, het H Doopsel had ontvangen en hem hierdoor grootere eer en waardigheid (nl. de waardigheid van kind van God was te beurt gevallen dan ergens ter wereld. Moord. Men meldt uit Eindhoven Maandagmorgen half twaalf heeft de 31 jarige M. v. d. L. te Eindhoven geboortig uit Best de 30jarige vrouw B., gescheiden huisvrouw van F, wonende Frederiklaan 11 te Eindhoven met messteken vermoord. De dader heeft zich zelf later bij de politie aangemeld. Doodelijk motorongeluk. Maandagmiddag is de Duitsche mo torrijder M. M. uit Duisburg, die tijde lijk in Maas en Waal vertoefde met met zijn motor op een kruispunt van wegen onder Beuningen bij Nijmegen tegen de stoomtram aangereden.Hij werd met geweld in een sloot langs den weggeworpen. Ijlings toegeschoten hulp mocht niet meer baten. De man lag dood onder den totaal vernielden motor. Een zekere V. uit Nijmegen, die op den duo zat kwam er met eenige hoofdwonden af. Bondsconcours. Zondag werd te Well het tweede Bondsconcours van den Noord Lim burgschen Schuttersbond gehouden. Alle aangesloten vereenigingen waren present. Het concours had het volgende ver loop le Korpsprija Prins Hendrik Afferden; 2e St Anthonius, Well: 3e Wilhel- mina, Siebengewald. le Kampioen vaste paal: Th Koppers Well; 2e A. Janssen, Holthees; 3e A. Martens, Holthees; 4e H. Kersten, Siebengewald. Personeels prijzen le Th. Koppers, Well; 2e Ant Gerrits, Wel'; 3e J. Ker sten, Siebengewald; 4e A. Janssen, Holthees; 5e H. Kersten, Siebengewald 6e J. Grubben, Holthees; 7e P. Ver- heijen, Holthees. Eerekruis: A. Willems, Well. Ernstig arbeid op schei Men meldt uit Maandagmorgen der firma Appe schip te water w< ophalen der kal een kamrad vs De stukken ijzerjii en troffen den smid F. Visacfoi gedood werd Apello, de eveneens bij om het leven werd door het danig getroffen, overleed. Voort gehuwde August ijzer aan het met een verspl ziekenhuis te zo^di eeil gein bae k Zw d< jartsl ten. P1 uit n d( en 3! nmi 20j< len op •neln r rod i kort de oor e 'en e een len v tus it bes >o; zf e (li ;i] Ernstig Zondagavond een ernstig auto In den bocht vs op de helft dorp Sloten Spijker»auto, dom van den Amsterdam, in een boom. Een der inzitte werd uit het bleef midden op Een tweede i zwaar gewond, tl inzittenden mini dingen bekwame Voor In verschillen ii land hebben meetings plaats Ver Zondag is *te 's Hertogenboi ei te water gBraakt Uit het Te Canton hee fing in een mu had. Er zouden m gewond zijn. In den Gaillari Panama kanaal hi ving plaats gehad Door het neer^fn ken van een tluk. h len S plaat voi am, r e {Tolle va« hee gesli dooi wei beic itige ZR .Ohio) zijn 3 persingen ndf bi Groote bran (Duitsland) en KjPolen In laatstgenoei millioenen schade Het eeuwfeest di king in Ierland is kerkelijke plechli) ti vierd. mg. itsen K. Will re i ronk bnd. ievigi ni pot 500 d steeb aarc' in bij 'icht. loliel met e D toop ROERMOND, van Maandag waÉivoèi eieren. Groote eieren Kleine eieren Eendeneieren v t M VENLO. Op eeniging van voerd 1 700.000 eil Groote eieren Kleine eieren vi Eendeneieren Ganzeneieren Kippeneieren p 60 1 •- t >p. wa: .10 t 90 t 20 t 11.50 tl.-

Peel en Maas | 1929 | | pagina 8