Tweed© Blad van „FEIL EN MAAS" De lange Fielip Openbare vergadering Gemeenteraad te VEN RAY FEJUILLKTON ZATERDAG 29 JUNI 1929, Vijftigste Jaargang No. 26 Spoedeisckende van den Vrjjdag 21 Juni 1929 voorm. half 12. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heer Wijnhoven, die wegens ziekte verhinderd is deze vergadering bij te wonen en de Heer Strijbos. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en stelt onmiddellijk aan de orde 1. Beslissing op het verzoek van L. Verbeek tot verlaging van zijn aanslag in het vergunningsrecht, wegens staking van stemmen in ds vorige vergadering Voor vermindering van bedoelden aanslag stemden de Heeren Millen, Neliesen, Stoot, Vermeulen en Oden hoven, zoodat het verzoek met 6 tegen 5 stemmen verworpen werd. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aankoopsn eener boerderij, genaamd de Hazenhut, ter grootte van 7,65,20 H A De Voorzitter zet uiteen, dat dit eigenlijk dereden was, waarom de Raad tot een spoedeischende vergadering was opgeroepen. Wethouder Pubben had de aandacht van den Voorzitter er op gevestigd, dat de Gemeente voor 85 Aren mede-eigenares was van deze boerderij De gebouwen zijn in goeden staat, te meer waar in het vorig jaar nog een vernieuwing heeft plaats gehad, ten gevolge van een brand, welke vernieuwing f 2150 gekost heeft Ook om zijn ligging tusschen de Gemeentebosschen, die elk jaar in waarde stijgen, is de aankoop door de Gemeente aan te bevelen, wijl de Gemeente geen nieuwe boschwachters- woning behoeft te stichten en met een kleine verbouwing van de thans bestaande huizing gemakkelijk twee arbeiderswoningen te maken zijn. De koopsom is buitendien zoo laag f 2850, dat het bezit alleen reeds een goede geldbelegging genoemd mag worden, met de dubbele beschrijvings- kosten, die in geval van aankoop door de Gemeente, noodig zijn, zal in totaal een bedrag van f 3060 noodig zijn. De heer Odenhoven vroeg, hoe lang de tegenwoordige pachter nog recht van huur heeft op deze boerderij De Voorzitter antwoordt, dat het hier een executoriale verkoop betreft en de Notaris heeft toegezegd, dat een en ander vrij van huur en pacht aan de Gemeente geleverd wordt op 1 Novem ber a s den vervaldag dör kooppennin gen. De heer Sloot heeft hierin geen vol doende zekerheid en zegt, dat het een moeilijk geval is en dergelijke pacht kwesties maar al te dikwijls worden uitgevochten op den rug van den kooper, die prompt op den dag met zijn kooppenningen moet verschijnen. Wethouder Pubben zegt nogmaals, dat de Notaris uitdrukkelijk gezegd heeft, dat een en ander zonder eenige moeite of kosten aan de Gemeente geleverd zal worden, terwijl bovendien de pachter weinig in te brengen heeft, als zijnde in gebreke wat betaling der huurpenningen betreft. De heer Odenhoven noemt de koop som ook een luttel bedrag, maar in tal van bladen lot zelfs in Duitschland is deze boerderij te huur of te koop gezet en, ja, er kwamen wel kijkers maar koopers of huurders veranderden van plannen, als zij de afgelegen boeiderij gezien hadden. Spreker durft dan ook de rentabiliteit in twijfel te trekken Hierop merkt de Voorzitter op, dat op de eerste plaats de goederen als boerderij verpacht kunnen worden, ten tweedede weilanden nu reeds afzon derlijk kunnen verpacht worden, waar uit alleen de rente der koopsom te halen is, ten derdekan het huis Humoristisch verhaal uit de dagen van Eriedrik Wilhelm I. Vrij naar het Duitsch door B B. 6 Onder eindeloos geschreeuw stemden de boeren in met het »Hoch" op den koning en alles scheen een genoegelijk en vreedzaam einde te nemen, toen plotseling een onverwacht toeval het feest op ernstige wijze kwam storen. De schout had in een bosch tegen de helling van den Slotheuvel eenige oude kanonnen op laten stellen en zijn knechts bevolen terstond los te branden als ze de boeren het j>Hoch" op den koning hoorden roepen. Vlak bij deze kanonnen zat de oude dalmolenaar kalmpjes op zijn wagentje. Onvergeef- lijkerwijze had men er niet aangedacht den man te waarschuwen voor die ge vaarlijke buren. Zijn paard was even te voren reeds zoo schuw en schichtig geworden door het hoorngeblaas en hel geflikker der fakkels, dat de molenaar een jongen verzocht had het paard vast te houden. Toen zich nu die scène met den schout afspeelde, keek een ieder naar den koning en nauwelijks was er een eind gekomen aan het geroep en geschreeuw >Hoch dem Könige" of daar bulderde het eerste kanonschot bewoond worden door iemand, die bij den heer Min in dienst is en wien men het opzicht op de Gemeente-goede ren in de buurt zou kunnen opdragen, ten vierde kan er een dubbele woning van gemaakt worden, zoodat de renta biliteit wel verzekerd geacht mag worden. De heer Goemans voegt hier nog bij, de mogelijkheid dat de Gemeente bij de te koopan boerderij nog wat grond voegt en er zoo een flink bedrijf kan ges'icht worden. Wethouder Pubben bepleit de nood zakelijkheid, dal de bosschen der Gemeente, die daar dicht bij liggen en elk jaar in waarde stijgen, ook bewaakt moeten worden ten einde voor schade zoo veel mogelijk beveiligd te zijn. De heer Stoot deelt het pessimisme van den heer Odenhoven, in zake de rentabiliteit der onderwerpelijke boer derij. Ü8 Voorzitter zegt, dat wanneer de Raad de aankoop geen Gemeentebelang acht, dit onderwerp van de agenda wordt afgevoerd De heer van Dijck acht de aankoop wel degelijk een Gemeentelang en wijt de minder goeden naam van »de Hazenhut" aan de minder goede pach ters, die op de boerderij gewoond heb ben, terwijl de huidige pachter een beter lot verdiend heeft. Da heer Odenhoven deelt mede, dat hij gister op Ysselsleyn, in een gezel schap boeren, deze kwestie besproken heeft en dat men tot de slotsom was gekomen, dat de Gemeente bij eventueele verkoop der boerderij de winst vlug geteld zou hebben, echter is aankoop op de reeds genoemde gronden wel aan te bevelen. De heer Jacobs zegt, dat als de Hazenhut verhuurd moet worden, hij dit geen object vindt voor geldbelegging In eigen gebruik of als arbeiderswoning is het wal anders. Wethouder Pubben vindt de koopsom bijzonder weinig, vooral met zulk een kapitale huizing, bovendien sluit hel op de ontginningen op de Rips. Op een kwartier afstand staat op de Rips een flink boerenbedrijf en zoo kan de Hazenhut ook worden, terwijl op zoo'n koopsom altijd winst te maken is, wat de Voorzitter aandikt met de opmerking, dat er nu reeds winst geboden is. D8 heer Stoot deelt het optimisme van Wethouder Pubben niet, al kan hij den aankoop billijken. Nadat de Voorzitter er nog opgewezen he6ft, dat zoo midden in gemeente- eigendommen niet wenschelijk geacht kan worden, dat een derde daar woont, brengt hij het voorstel in stemming, dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. 3. Verzoek van de Heeren O. Haff ans, E. Haffmans en A. Sprangers om van de door hen van de gemeente gepachten grond een gedeelte van circa 11 K A., gelegen langs den kunstweg Venray—Deurne te mogen overdragen aan A. Lemmens. De Voorzitter zet uiteen, dat de heer A Lemmens een degelijk Venraysche landbouwer is, aan wien de Gemeente zonder bezwaar gronden verpachten kan bovendien komt er nu rechtstreeks verband tusschen verpachtster, de Gemeente en pachter. De besr Jacobs vraagt of er"ook zekerheid te bekomen is, omtrent het gerucht, dat de heeren van Kempkes berg vooraf door nieuwe pachters uit gekocht moeten worden De Voorzitter deelt hierop mede, dat tot tevredenheid van alle partijen een overeenkomst is tot stand gekomen. D8 heer Jacobs voegt er dan nog bij, dat er maar eens een eind moet komen aan dal gemarchandeer met gemeente eigendommen door derden, die zelf f 10,50 per H A. pacht betalen en van onderpachters f 45 per H A. vragen. Als de heeren dan zien, dat er r.iets meer te winnen is, komen zij met het verzoek om ontheffing der pacht bij de Gemeente. Wethouder Pubben is verheugd, dat dit nu eindelijk eens in den Raad gezegd is. De Gemeente heeft er groot belang bij, dat hare gronden in pacht zijn bij deskundige ijverige pachters, onder voorwaarden, die den pachters een redelijk beslaan waarborgen. Die tusschenpersonen, spsculanten of makelaars (spreker wil hier niet verder op ingaan) die de groote winst in den zak steken, moeten er tusschen uit. De heer Stoot vroeg of er de hand aan gehouden is, dat bij verpachting eene vergoeding aan de Gemeente wordt uitgekeerd, waarop de Voorzitter ant woordt, dat f 10 per H A. betaald wordt. Hierna werd dit voorstel z h,s. aan genomen. 4. Voorstel van B. en W. om aan M. Hubers te Ysselsteyn te verkoopen een perceel grond, kadastraal bekend gemeente Venray Sectie H no 1910, gedeeltelijk ter grootte van circa 8 H.A. De Voorzitter zegt, dat de heer Hubers reeds 2 boerderijen op Ysselsteyn heeft en de aan te koopen grond als een wig tusschen deze inligt. B en W. stellen daarom voor deze gronden aan Hubers te verkoopen onder de gebruike lijke voorwaarden met het speciale beding, dat Hubers binnen 10 jaar op dezen grond een woning slicht en zoo 3 boerderijen zal bezitteneen en ander op eene boete van f 5000. De heer Odenhoven vraagt, wat er gebeurt als Hubers te zijner tijd deze gronden eens verkoopt Kan de Raad den kooper alsdan niet verplichten direct over te gaan tot bouwen. Nadat bij dit voorstel nog was bijge voegd, dat ingeval Hubers den grond zou verkoopen de kooper binnen een jaar gebouwen op dien grond moet slichten, op verbeurte eener boete als voormeld, welke bepaling in de te maken koopakte zal worden opgenomen, werd dit voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. 5 Voorstel van B. en W. om aan Alb. Verheyen te Yaselsteyn te verkoo I&gtna&aa Uidiiuliag». Een zegen voor de menschheid. Iedere lijier aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou her krijgen, behoort Fostsr's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dal nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25 jarig succes stempelt diJ^niermiddo! tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan profiteeren. Begin nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid erdoor verbetert I Hoe de rugpijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematen en spieren vermindert, hoe spoedig uw nier- en blaasstoornissen verdwijnen. Door het versterken van uw zwakke nieren raakt gij bevrijd van urinekwalen, v rugpijn, rheumatiek, blaasontsteking, waterzuchtige zwellin gen, ischias en spit. Stel 'l niet uit. Laat de trage nier werking niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nieren Pillen- Kom de aange taste nieren te hulp, waardoor het bloed weder behoorlijk gezuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijd wordt van schadelijke onzuiver heden. Foster's Pillen worden vervaar digd in modern ingerichte laboratoria, worden noch bij de vervaardiging, noch bij de verpakking door menschelijke handen aangeraskt, en bevallen geen schadelijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1,75 per flacon. 39 door de lucht 1 Het geluid van het schot was nog niet weggestorven of daar vloog op de meest onverwachte wijze een hollend paard, trappelend en steigerend midden tus schen de menschenmenigte. Door het plotselinge kanonschot en verblind door het kruitvuur was hel paard van den molenaar name ijk zóó geschrokken, dat het zijn voorpooten de lucht in gooide, met zijn achterpooten de boomen van het wagentje in een minimum van tijd kort en klein sloeg en met de brokstukken achter zich sleepend op het volk inrende. Gillend en schreeuwend vlogen de menschen uit elkaar en binnen een paar seconden stond het paard juist daar, waar Anna zoo even de bloem ruiker had aangeboden. Het rijpaard van den koning begon eveneens te steigeren en wilde juist een geweldige zijsprong maken. Dit alles ging veel sneller in zijn werk dan we het kun nen vertellen en zeker zou er een of ander groot ongeluk gebeuren, als het dier niet werd gegrepen, voordat het zich tusschen de spannen van de tegenoverstaande koetsen wierp. Maar juist op het meest kritieke moment, toen hel paard van den koning op hst punt stond een gevaarlijke zij sprong te maken, verscheen een reus achtige gestalte midden tusschen de beide dieren en bracht met vaste greep en ijzeren vuist de paarden tot staan, In minder dan geen tijd was de koning omringd door zijn rijknechten, aan wie de onbekende rossenbedwinger het paard van den koning overgaf Het pen een perceel grond, kadastraal bekend gemeente Venray, Sectie H no. 1910, gedeeltelijk ter grootte van circa 1,65 H.A. Nadat de Voorzitter had medegedeeld, dat deze grond achter de boerderij van kooper ligt en dient tot afronding van zijn eigendom, besluit de Raad alweer z h s. dit voorstel goed te keuren. 6. Voorstel van B. en W. lot ver koop van een perceel ontginningsgrond gelegen in het Oostrumsch Ven, groot circa 18,86,74 aan G M.H. Wijnhoven tot dusverre bij vorengenoemde in pacht tegen een prijs van f 410 per H.A met bijbetaling van 5 pet. rente van af 31 Augustus 1928 tot den datum, waarop de kooppenningen worden betaald. De Voorzitter zet uileen, dat het hier een verkoop betreft zooals aan v. Dijck, Janssen en Camps, het aan Wijnhoven dezelfde rechten gegeven zijn om tot aankoop zijner boerderij te komen. De beer Millen merxt op, dat v. Dijck, Janssen en Camps maar f 400 per H A. betaald hebben en hij wel verwonderd is, dat Wijnhoven f 410 moet betalen. Hij ziet hierin een onge lijkheid in behandeling, die strijdig is, met het indertijd op dit stuk genomen raadsbesluit. De Voorzitter zegt, dal de heer Millen dit besluit niet goed weergeeft, immers er is indertijd door den Raad besloten, deze huurders in de gelegenheid te stellen hunne gehuurde boerderij te koopen tegen een minimum koopsom van f 400 per H.Adoch dat ieder geval afzonderlijk zal worden beoor deeld. Waar nu dè pacht Wijnhoven 4 jaar eerder eindigt dan de pachten v. Dijck, Janssen en Camps hebben B en W. geoordeeld dat deze koopsom best f 10 per H.A. hooger zijn kan, daar de Gemeente bij eventueele niet-verkooping ook 4 jaar eerder de beschikking krijgt over volwaardige gronden, terwijl ook de gunstige ligging der boerderij aan den mooien weg Geysteren—Oostrum, dicht bij het Slation een woordje mee mag spreken. De heer van Dijck wijst er op, dat indertijd bij verkoop zijner boerderij f 400 per H.A, billijk gevonden is De heer Jacobs gunt Wijnhoven gaarne alle voordeel, maar kan zich na deze uiteenzetting door den Voor zitter met het voorstel vereenigen. Ook de heer Odenhoven gaal er geheel mede accoord. De heer Millen vraagt, hoe het gaan zal met de pacht, die vooruit betaald is, waarop de Voorzitter antwoordt, dat deze zal verrekend worden. Hierna neemt de Raad het voorstel aan. 7. Schrijven van Heeren Ged. Staten in zake het besluit van den Gemeen teraad tot wijziging en aanvulling der bouwverordening. De Voorzitter deelt mede, dat het hier slecnls kleinere redactioneele wijzigingen betreft, die echter moeten worden aangebracht. Z.h.s goedgekeurd. 8. Verzoek van het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur tot het verleenen «ener subsidie, groot f 1000 voor het dienstjaar 1928. De Voorzitter deelt mede, dat de rekening van het Burgerlijk Armbe stuur in 1928 reeds sloot met een nadeelig saldo van f 1000. Nu zou men ook het Armbestuur wel met een nadeelig saldo kunnen laten beginnen, doch dan moet het volgend jaar een grooter gat gestopt worden. Z.h s. besloot de Raad voor 1928 alsnog f 1000 subsidie te geven. 9. Af- en overschrijving der Gemeen tebegrooting 1928 Dit zoo eenvoudig uitziend onder werp deed heel wat stof opT/aaier.. Bij den post onderhoud muziekkiosk deed de heer Vermeulen het voorstel op het andere plein ook een kiosk tP andere paard hield hij zeifin bedwang en wilde zich daarmee zoo snel moge lijk uit de voeten maken, maar nauwe lijks had hij eenige passen gezet of de koning, die intusschen zijn kalmte weer teruggekreg-n had, riep met donderende stem Halt. Die onbekende was namelijk niemand anders dan onze lange Fielip Niet tegenstaande de dringende beden van zijn beminde bruid, had hij zich toch in het bosch dicht bij den triomfboog verscholen, genoot naar hartelust van den koning, zijn berenmutsen en zijn bont gevolg en stond juist op het punt om even ongemerkt als hij gekomen was zijn schuilplaats wederom te ver laten Maar juist op dit oogenblik zag hij dat het paard van zijn vader schichtig werd en hollend en trappelend door die men8chenkluwe heen recht opzijn lieve Anna en den koning losstormde Toen was hij zich zelf niet meer meester, met een sprong stond hij midden tusschen de menschen, duwde hen met zijn krachtige armen op zij en kwam nog juist op tijd om verdere ongelukken te voorkomen. Nu eerst, toen hij het gebiedende shall" van den koning hoorde, viel hem in hoe hij door zijn koene daad zich zelf juiat zoo gunstig mogelijk, in zijn volle kracht en lengte aan dien liefhebber van lange kerels had laten zien. Hij verstijfde bijna van schrik, hij voelde het bloed stolten in zijn aderen, geheel overdonderd draaide hij zich om als een pop van mekaniek. De angstkreet van zijn teere bruid, wien allss plotseling duizelde voordeoogen, had hij nauwelijks gehoord en later vertelde hij, dat hij niet eens meer wist, wie hem zijn paard had afge nomen. »Gij zijt verloren", die gedachte had hem heelemaal overweldigd. Dat hij nader kome, riep de koning Ik moet je eens wat beter bekijken S Groote genade, wat een pracht menschl Sergeant Langbeen, ga jij eens even naast dien knaap daar staan. En jij, korporaal Schmitz, zet hem je grenadiermuts eens op 1 Overste Rode rer, wat denk je van dien prachtjongen? De aangesprokene reed naderbij bekeek onzen langen Fielip eens met den blik van een kenner en zei: Majesteit, allernederigst te rappor teeren, de kerel meet een volle halve duim meer dan Sergeant Langbeen, die tot nu toe de grootste is van het leger. Het zou, bij mijn eer, de grootste zonde zijn, die een mensch hier op aarde kan bedrijven, indien hij geen grenadier werd. Onvergeeflijk, eeuwige schande, bevestigde de koning Toen vroeg hij onzen ongelakkigen Fielip, die nu, maar helaas te iaat de gevolgen van zijn ongehoorzaamheid inzag, op zijn genadigaten toon Hoe heet gij Philippus Roosbach, Majesteit. Wat doet ge voor de kost Molenaar, Majesteit. Hoor eens, Philippus Roosbach, er zijn nog menschen genoeg, die stof kunnen slikken. Gij moet bij mijn Schele hoofdpijn Foste r's is vaak te wijten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrijven spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur. IVfasLgpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. bouwen, dan konden ze blijven staan de kosten van verplaatsing waren bespaard. Hiertegen merkt de Voorzitter op, dat kiosken soms een sta inden-weg zijn bij markten en kermissen. Ook de kosten der rioleering maken een af- en overschrijving gewenscht. Deze zijn namelijk belangrijk hooger dan de aanneemsom, circa 30 mille. Alleen het vloeiveld, dat begroot was op f 7000, kost circa f 20 000. Een schrikfluitje klonk bij het hooren dezer cijfers in de raadzaal. De heer Vermeulen opende de rij der sprekers over dezen tegenvaller, waarbij dan de, in de vrees der burgers nog steeds levende en op hen als een roode lap op een stier-werkende kwestie der waterleiding, gehaald wordt. De heer Vermeulen stelde voor den Ingenieur Noorman, die een dergelijke vergissing gemaakt heeft in de kosten berekening van het vloeiveld, niet langer als deskundige voor de Gemeente te handhaven. De Voorzitter wijst er op, dat men niet zoo hard van stapel moet loopen en bedenken, dat de hoogere kosten mede veroorzaakt zijn door de dubbele rioolleiding op den Oostrumschen weg en Leunsche weg, prijsstijging van materiaal, de huisaansluitingen tot de gevelmuren der huizen of grens der particuliere eigendommen. De heer Stoot is bezorgd, dat als de heer Noorman zich hier heeft vergist, het ook zeer goed mogelijk is, dat deze zich elders vergist heeft. b.v. met het berekenen der grootte der kolkjes, die volgens spreker, onmogelijk het hemel water verwerken zullen kunnen bij een stortbui en ook een opstopping in die kleine ruimten gemakkelijk ont staan zal. De Voorzitter zegt. dat de berekenin gen van den Ing. Noorman destijds opgezonden zijn naar de deskundigen te Maastricht, die de berekeningen hebben goedgekeurd. Wat eventueele verstoppingen betreft, deze zijn te ver helpen door de doorspoelingen der waterleidingen der 4 gestichten, die gelukkig alle op een afzonderlijk punt der Gemeente liggen, terwijl ook de brandspuit een handje zou kunnen helpen. De heer Stoot herinnert er aan, dat indertijd gezegd is, dat de rioleering circa f 80.000 zou kosten en ziet nu eens f 110 000, alleen het vloeiveld f 13.000 meer. De Voorzitter meent, dat de grond verplaatsing zeer is tegengevallen en op het vloeiveld met werkloozen is verricht, wat ook een dure geste is. D9 heer Millen heef' hooren zeggen, dat het veel goedkooper gekunnen had. De heer Vermeulen vraagt B. en W. hun gevoelen of zij meenen den heer Noorman als deskundige te kunnen handhaven. De neer Stoot vraagt of B. en W. deze enorme overschrijding der be- grooling in eens gezien hebben, of dat hun dit langzaam aan duidelijk gewor den is en toen maar gedacht hebben »Och, laat de Raad er maar buiten". De Voorzitter zegt deze overschrijding successievelijk te hebben zien aan komen, waarop de heer Stoot opmerkt, dat dan de Raad wei gewaarschuwd had kunnen worden. De Voorzitter antwoordt den Heer Stoot, dat dit wel geen andere uitkomst zou gegeven hebben, hetgeen deze ook lijfgarde komen, zoo waar ik Frederik Wilhelm heet. Maar ik mag geen soldaat worden. Hé, waarom niet? Denkt ge, dat we nog leng op je goedkeuring zullen wachten 't Is toch zoo duidelijk mogelijk, dat de lieve Her God je voor grenadier geschapen heeft 1 Maar, ik ben geen Pruis, ik ben een Saks. Alsof dit een moeilijkheid was in ons leger dienen soldaten uit alle landen. Weet dus, dat nu wij u een maal kennen, wij u ook zullen weten te krijgen, zelfs al liept ge naar Hongarije om u daar te verbergen. Maar het is ons aangenamer, dat gij u vrijwillig laat werven. Hier hebt ge een Louisdor (goudstuk) als belooning, omdat ge u zoo even zoo dapper ge dragen hebt... Wachtmeester Kluge, gij staat er voor in, dat de knaap nog voor mijn vertrek wordt geworven.... hij moet naar Berlijn.... Toen gaf de koning zijn paard een licht tikje en onder nieuw hoerageroep van het volk reed hij naar het Slot. Het gevolg sloot zich aan bij den vorst en spoedig was de laatste fakkeldrager achter de Slotpoort verdwenen. Een vroolijk hoorngeschal weerklonk door de stille avond, het volk verdeelde zich groepsgewijze en trok langzamer hand naar huis, het geval druk be sprekend, de één lachend, dé ander treurend om onzen armen Fielip.. Wordt vervolgd.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 7