Albert Heijn een heerlijke Ontbijtkoek Adverteert in dit Blad een fijne Zaansche Molen Ontbijtkoek GRATIS. Molton, Gestikte en Wollen Dekens Openbare vergadering Gemeenteraad te Maashees Mag ik het eens zeggen- Gemengde Berichten. Wenscht U ook CADEAU ALBERT HEIJN VENRAY, Markt 7 Zaterdag 29 Juni 1929, No. 26. van den Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter H. Rieler. Secretaris P. L. Stevens. De Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet, wearnade de Secretaris de notulen der laatste vergadering voorleest, welke behoudens een kleine aanmsrking van het lid Geurts, worden vastgesteld. Aan de orde is 1. Ingebruikgeving van de jacht nabij L&claiia. Da Voorzitter zegt, dat er den laat sten lijd vooral veel geklaagd is over de wildschade nabij Lactaria onder Overloon. In den Haag zelfs wordt beweerd, dat de Burgemeester van Maashfes niet genoeg de konijnen opruimt op eigen grond. Spreker is ter plaatse gaan zien en heeft geconstateerd dat hel er treurig uitziet. Wij van onzen kant moeten alles in het werk. stellen om de konij nen op te ruimen en zoodoende den landbouw te beschermen. Hij h8efi dan ook besloten om aan iedereen vergun ning te geven lot het leggsn van klemmen. Ook de burgemeester van Vierlingsbeek heeft medewerking toe gezegd voor wat betreft de gemeente gronden gelegen onder Vierlingsbeek Verder zou spreker eenieder vergun ning geven tot jagen. Het lid Geurts zegt, dat hij gehoord heeft, dat het aldaar met de konijnen meer dan erg is Het lid Jans zegt, dat het hem plezier doe», dit te mogen hooren uit den mond van den Voorzitter. Welh. Crooymans is van meening dat den Burgemeesler geen verwijt te maken is, daar deze er voor gedaan heeft, wat er voor te doen was Zoo lang echter de konijnen op Lactaria beschermd worden, zal hel hier niet veel baten. De Voorzitter zegt, dat, wanneer deze maatregel nog ni.t helpt, hij dan zal trachten gedaan te krijgen, dat de konijnen op Lactaria zullen worden opgeruimd. Spreker steil voor eenieder vergunning tot jagen te geven Welh. Crooymans vindt dit toch wel eenigszin8 tegenstrijdig; een jsgermoet toch voor zijn jachtakte batalen Ds Voorzitter bedoelt echter alleen aktehouders, maar ook buiten de ge meente, heigeen sndere jaren niet is geweest. Na eenige bespreking wordt met slgemeene stemmen besloten Burge meester en Wethouders te machtigén, voor den tijd van drie jasr, aan alle aktehouders vergunning tol jagen te geven op bedoelde gemeente-eigendom men, tegen betaling van f 5 per persoon en per jaar. 2. Wijziging begrooting. De Secretaris leest de ontwerp besluiten voor, welke na eenige toe lichtingen worden goedgekeurd. 3. Aangaan geldleening voor ont ginning. De Voorzitter zegt, dat ongeveer 4 H A woeste grond onder Overloon in ontginning is gebracht. Volgens zijne meening zal hiervoor een geldleening moeten worden gesloten. De Secretaris zegt, dat op de begroo ting 1929 nog een tw88tal posten voor komen op den kapitaaldienst ad ruim f 850, resp. wegens te veel opgenomen gelden ten behoev8 van het bijzonder onderwijs en een gedeelte van een batig slot van den dienst 1927 Derge lijke bedragen moeten in den regel rentegevend worden belegd. Hij zou Gedeputeerde Staten vragen deze bedragen te mogen gebruiken voor kosten voor ontginning van woeste grond. Na eenige bespreking wordt aldus besloten Mitsdien zal de begrooting 1929 dienovereenkomstig worden ge wijzigd. 4. Ingekomen stukken. a. De rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie te Boxmeer over 1928 wordt goedgekeurd. b. De Secretaris leest een circulaire voor van den Commissaris der Koningin in Noordbrabant, waarbij de Gemeente besturen worden gewezen op het groote nut, hetwelk schuimbluscbapparaten kunnen bewijzen bij eventueele bran den. De Gemeentebesturen wordt in overweging gegeven er.kele van deze apparaten aan te schaffen. De Voorzitter is van meening, dat deze apparaten weinig of geen diensten kunnen bewijzen bij een brand van eenigen omvang. De beoordeelingen hierover zijn heel verschillend. Het lid Geurts zegt, dat als we in Maashees op een ongelukkig punt een flinken brand krijgen, het halve dorp kan afbranden. Spreker heeft het al eens meer gehsd over het aanschaffen van een molorbrandspuit. Hij meent, dal we daarmee het bestzullen af zijn, ofschoon de uitgaven hoog zijn. Het heele dorp Maashees zou met een 500 M slangen vanuit de Maas bediend kunnen worden. Ook bij boschbrand zou een motorbrar.dspuilgoede diensten kur.nen bewijzen. De Voorzitter ontkent het gezegde van den heer Geurts niet. Hij vreest echter dat onze financiën die hooge uitgaaf niet kunnen dragen. Hij meent, dat we beter een motorspuit uit de buurt kunnen aanvragen bij even tueels brand, b v. van Venray of Boxmeer. De Raad is ook van oordeel dat een molorbrandspuit voor onze gemeente veel te durabel ui'komt. Wordt besloten nog te wachten mei het aanschaffen van schuimblusch app raten, omreden men helgrootenut hiervan nog niet inziet. c. Een circulaire van den Commis saris der Koningin betreffende het opnemen in de politieverordening van een rookverbod in autobussen wordt voor kennisgeving aangenomen, om reden een dergelijke bepaling in de politieverordening voorkomt. d. Wordt voorlezing gedaan van een schrijven van Gedeputeerde Stalen, waarbij zij hunne beslissing verdagen betreffende een raadsbesluit tot verkoop van grond onder Overloon. Bedoelde gronden zijn gelegen in het bebos schingsplan. Alvorens Ged. Staten hunne goedkeuring verleenen, moeten deze gronden aan dat plan onttrokken worden. De Voorzitter zegt, dat reeds in November aan den Houtvester werd gevraagd om te bevorderen dat die gronden aan het bebosschingsplan werden onttrokken. Tot heden is er echter nog geen beslissing gevallen. Spreker is echter van meening dat de goedkeuring toch niet l8ng meer zal wegblijven Welh. Crooymans, vindt het alles behalve mooi dat dit zoo lang moet duren. Hij meent dat 't Staatsbosch- beheer hierin de schuld heeft 5. Overdracht schoollokaal aan het R. K Kerkbestuur. De Voorzitter zegt, dat het 4e lokaal aan de R. K. Meisjesschool te Overloon is gereed gekomen en dus aan het R K. Kerkbestuur aldaar in eigendom moet worden overgedragen, Wordt aldus besloten. Rondvraag. De Voorzitter zegt, dat er al dikwijls in den Raad ie gesproken over het al dan niet als lid toetreden tot de Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten Spreker zegt, dat hier in de buurt onze gemeente de eenige i«, die niet is aangt sloten Deze vereeniging doet zeer veel voor de gemeenten, door het uitbrengen van adviezen, het doen. van voorstellen aan de regeering; zij heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt vooral voor de kleinere gemeenten ten aan zien van de nieuwe regeling betreffende de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten. Na eenige bespreking wordt de knoop doorgehakt en wordt besloten met ingang van 1 Januari 1930 als lid toe te treden. Het lid Geurts spreekt nog over de slechte toestand van het veldhekkan in Maashees; bij zegt, dat dit dikwij's open staat. Gaarne zou hij zien dat hierin verandering kon worden ge bracht. De Voorzitter zegt toe ter plaatse een onderzoek in te stellen. Weth. Crooymans heeft het over verbeteren van den weg nabij het Klooster te Overleon. De Voorzitter zegt, dat B. en W. ter plaatse zullen gaan zien. Welh. Crooymans zegt, dat nu de fietspaden in Overloon weer in orde gemaakt zijn, doch hij betreurt hetdal ze dikwij's weer spoedig worden stuk gemaakt met de karren en het vee, Spreker zou gaarne zien. dat de politie er eens flink op lette De Voorzitter zegt toe dit den veld wachter op te dragen. De heer Geurts zegt, dat voor eenigen tijd een ambtenaar van de ontwaterings commissie aan 't waterpassen is geweest in het Holtheesche broek. Hij vraagt of die heeren nog geen rapport hebben nitgebracht hieromtrent. I)e Voorzitter zegt, dat er nog geen rapport is ingekomen. Het lid Geurts heeft 't verder nog over de electrificatie. Hij vindt 't zoo jammer dat we hier nog altijd in die Egyptische duisternis moeten zitten Spreker stelt voor een Commissie te beDoemen om deze zaak eens in den Bosch te gaan bespreken en te trachten gunstiger condities voor deze gemeente te verkrijgen. De Voorzitter zegt, dat hij altijd voor stander is geweest van het electrisch licht, dat het echter voor onze gemeente ondoenlijk was aan te sluiten onder de condities, die destijds werden gesteld 't Vorig jaar is er al een Commissie benoemd, beslaande uit de heeren Geurts Poels en Jans. We hadden toen gedacht, dat de Commissaris spoedig een bezoek aan de gemeente zou brengen Spreker vindt het goed, dat deze commissie nu eens naar den Bosch gaat om deze aangelegenheid te bespreken, en hoopt dat de onderhandelingen tot een gunstig resultaat mogen leiden. Niets meer aan de orde zijnde en niemand nog het woord verlangend, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. Dat er langs de straten en langs de pleinen huizen staan en feestzalen, maar ook kerken en kapellen. Dat de kerken en de kapellen door allen goed kunnen gekend worden aan hun gevels en torens. Dat de toegang vrij is, voor groot en klein, oud en jong. Dat daar nooit geschreven staat „kin deren niet toegelaten". Dat sommigen daar nochtans nooit binnen treden. Dat ze precies bang zijn dat het gewelf of den toren op hun kop en lijf zal invallen. Dat in de kerk of kapel hun nie mand iets zal miszeggen. Dat anderen beweren geen tijd te vinden om een bezoek te brengen aan de kerk. Dat dees anderen veel tijd en geld hebben om hun avond te slijten in een café of om een cinema te be zoeken. Dat ze daar vernemen het nieuws van den dag maar niemand ingenomen is met hun leed. Dat ze best hun lief en hun leed eens zouden vertellen aan Cristus, die dag en nacht met liefde en ge duld wacht op hen, Dat de kerken en kapellen huizen zijn van vrede en geluk. Een verdwenen joodsche gemeente. De joodsche gemeente te Vierlings beek heeft bij gebrek aan joodsche inwoners opgehouden te bestaan. Ba- zittingen, die vervreemd kunnen wor den, zijn er niet aanwezig. De Permanente Commissie tot de Alg Zaken van het Ned. Isr. Kerkgenoot schap is voornemens het gebied te voegen bij de Ned. Isr. Gemeente te Boxmeer. 120 man ontslagen. In verband met de aansluiting bij de Unie is bij de firma Zwanenberg te Oss, voor hare afdeelingen zeep, olie en vet aan het personeel tegen het einde der maand ontslag aangezegd. Dit betreft ruim 120 arbeiders en eenige kantoorbedienden. Overreden. Te Best reed een drietal personen per fiets in de richting van Eindhoven Ter hoogte van de brug bij. het Wil helminakar.aal passee de de auto van den heer de H. die het drietal aanreed Twee var. hen weiden licht gewond. De derde zekeze W. v. d. W. uit Eindhoven oud 22 jaar werd op slag gedood. Oude munten. Bij den landbouwer Joh. Arts op den Heikant te Uden werd bij het uitgraven van een vloer een potje gevonden met een 70 tal zilveren munten: oud Hol- landsche drie guldens, 30 stuivers of daalders en guldens uit de 17e en 18e eeuw; er was ook nog één guldenstuk bij van Koning Willem I. Doodelijke Ongelukken. Dinsdagmiddag had te Apeldoorn een ernstig verkeersongeval plaats. Op het trotoirdier straat liepen eenige school jongens te stoeien, waarbij plotseling de 8 jarige L. C in vrij snelle vaart en alleen het oog houdende op zijn makkers, zich op den rijweg begaf, waarjuist een auto. bestuurd door den heer D passeerde. Het kind geraakte onder auto, die bijna onmiddelijk tot staan werd gebracht Ernstig gewond werd de knaap naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij bij aankomst reeds bleek overleden. Den chauffeu treft geen schuld. Ernstig auto-ongeluk. Op den Haarlemschen weg vóór Halfweg is Dinsdag een auto ongeluk gebeurd. In den verongelukten auto zaten - Italianen en de heer S., importeur van auto's uit Soestdijk Een der Italianen zat aan hel stuur. Hij wilde in snvlle vaart een voor hem rijdenden auto passeereh, doch moest doordat een and< ri auto van de legen overge8telde zijde hem tegemoetkwam, vaart minderen. Door deze manoeuvre raakte hij het achterwiel vsn den voor hem rijdenden auto, dat er afgeslagen werd. De auto met de Italianen erin reed eerst tegen een boom en vloog daarna over den kop om vervolgens in brand te geraken. De Italiaan, die aan het stuur zat, werd ernstig gewond, terwijl de andere Italiaan zoo ernstig verwond werd dat hij, na aankomst in het Tesselschade ziekenhuis, te Amsterdam, overleed. De heer S., die eveneens gewond werd, moest met de Italianen in het Tesselschade ziekenhuis worden opge nomen. De auto werd geheel vernield. De aangereden auto werd minder zwaar beschadigd. Doodeljjk ongeluk. Te lissingen is de 22 jarige werk man de Jong bij het sloopen van een gebouw door vallend gesteente zoodanig getroffen, dat de dood onmiddellijk intrad. Koopt U dan in de week van Zaterdag 29 Juni tot en met Vrijdag 5 |uli in onze winkels voor f 2. boodschappen (suiker en roomboter niet medege- rekend) en U ontvangt is en blijft het aangewezen adres, omdat U niet alleen de ALLERLAAGSTE PRIJZEN betaalt, maar bovendien de BESTE KWALITEITEN ontvangt. Albert Heijn's Koffie en Thee vol geur en kracht Koffie per pond 70 80 100 120 130 Thee per ons 24 26 30 34 38 41 Witte Kristalsuiker per pond 22 Prima Tarwebloem pp 9,10,125 Gele Zeep pp 12 Griesmeel 2 pond voor 23 Glycerine Zeep pp 14 Vermicelli pp 17 Huihoudzeep 3 dubb. Volv Goudsche Kaas pp 60 stukken voor 25 Prima Groene Kaasjes 12 Prima Lucifers 3 pak 25 Heerlijk verfrisschend A.H. Limonade groote flesch 70 Vruchtenkoekjes half pd 29 Vruchtenkoekjes p ons 13 Frou Frou 35 Wijnballen 12 Heerlijke Cakes 7 voor 25 Gevulde Drups 14 Albert Heijn's extra zwaar gemengd Kippenvoer pp 6s VENLO ROERMOND MAASTRICHT IR 815 150| Kapok Matrassen Reclame SO x 190 16.50 Kapok Matrassen Reclame 90 x 190 19.50 Kapok Matrassen 3deelig 120 x 190 25.50 Kapok Matrassen 3deelig 90 x 190 29.50 Kapok Matrassen 3deelig 120 x 190 38.00 Kapok Matrassen extra zwaar 120 x 190 47.80 Zeegras Matrassen Reclame 80 x 190 7.80 Zeegras Matrassen Reclame 90 x 190 10.30 Zeegras Matrassen Reclame 120 x 190 13.80 Kapok Bedstellen bed, peluw, 2 kussens 17.40 Kapok Bedsteden bed, peluw, 2 kussens 23.40 Kapok Bedsteden bed peluw, 2 kussens- 29.40 Spiraal Matrassen op houten raam lpers. 3.80 Spiraal Matrassen op houten raam 2pers, 5.48 Spiraal Matrassen op ijzeren raam lpers. 7.80 Spiraal Matrassen op ijzeren raam 2pers, 9.68 IJzeren Ledikanten met spiraal 75 x 180 5.80 IJzeren Ledikanten met spiraal 90 x 199 9.80 IJzeren Ledikanten met spiraal 120 x 190 10.80 Houten Ledikanten geschilderd 90 x >90 5.28 Houten Ledikanten geschilderd 120 x 190 5.38 Houten Ledikanten extra zwaar 2pers. 12.80 Houten Ledikanten extra zwaar 2pers. 15.80 Nachtkastjes in P.P. en eiken geschilderd 7.30, 4.98 Waschtafeis in P.P. en eiken geschilderd 7 60, 6.28 Handdoekrekje met 2 glazen staven voor 0.68 Wij brengen een groote sorteerir.g tegen zeer lage prijzen. 160 Alle goederen worden gratis per eigen Autodienst aan huis bezorgd.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6