Huws, L WIJNHO' „UNIQRO" eendaagden; „Sta Voor hears Appelsiroop-recl TaminiaiTs en Betuwe KAAS 'aardenverzekering Landbouwbond Premiebetaling Huis met Tuin eenige Hdei Huis met tuin goedgek. lid iet- Koffie- en Theese RADIO |N.V. Vulkaan, VenrayS Qemengde Berichten. FRANS POELS, Districls-Arbeidsbeurs Te huur Te W.L. h 25 tul Kinder Sporti Peter Hengelstokk erei Angels, Doinz. Te huur VRAACT ONZE Th. P< f le kwaliteit Appelsiroop kilo's emmertje 5 pond 90 mooi gedecor. emmertjes 10 NI. s Cl ,71 Emmenthaler Gruyère Kaasr per doosje 6 en 12 portië's Wasch- en Keukenst Tafelmessen, Vorken, Is, Jacq. Coenen-Houtrs Wat de keur is voor het goud is de naam voor Uw Autobusdienst GeysterenVenlo v. v. Op een door J J. H. Derksen, wonende te Venray, gedan9 aanvraag om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst Geys- terenVenlo vise-versa, via Wansaum, Meerlo, Tienray, Swolgen, Broekhuizen en Lottum, op Zaterdag van iedere week, en ingeval op Zaterdag een katholieke feestdag invalt, een dag vroeger, is door Gedeputeerde Staten gunstig beschikt. Tegen de aanvraag waren geene schriftelijke bezwaren ingebracht. Op de door eene commissie uit G S. ge houden openbare zitting zijn mondelinge bedenkingen geopperd door N Kraak Steenmann te Amsterdam, als gemach tigde van G H. Kupers, autobus ondernemer te Venray, hoofdzakelijk op grond, dat deze, die door zijn dienst mede voorziet in de verkeerabehoeften tusschen Wanssum, Broekhuizen en Blerick, beduidende schade zal lijden door de totstandkoming van den nieu wen dienst. G S. zijn van oordeel, dat wat het ingediende bezwaar aangaat, dit uitsluitend ontleend is aan vrees voor concurrentie en geen genoegzaam gewicht in de schaal legt, om opgrond daarvan de gevraagde vergunning te weigeren. Nader onderzoek verlofgangers. Hat nader onderzoek der verlofgan gers zal alhier plaats hebben op 1 Juli a.s. des voormiddags 9 uur in het St. Antoniuspatronaat. Middenstands-diploma. De vier leerlingen van de hoogste klas oüzer Handelsavondschool, die Woensdag j 1. examen ondergingen ter behaling van bovengenoemd Diploma (het vroegere Hanze diploma), zijn geslaagd. Het zijn Gato Emonds, Maria Jansssn (Leunen), Jean Arts en Gerrit Bom. Aan de geslaagden onze hartelijke gelukwenachen. Ons dunkt: sommige leerlingen van de hoogste klas zullen nu wel spijt gevoelen, dat zij niet, ten koste van weinig lijd en moeite, voor dit examen zijn opgegaan. Voetbal. De Voetbalvereeniging D S O. hesft besloten om op 4 Augustus a s. groote seriewedatrijden te houden. Uit de trein gesprongen. Toen een meisje van den heer B alhier dal in Grubbenvorat dient Zondag jl. een bezoek aan haar ouders wilde brengen vergat zij in Venray uit te stappen. Dadelijk na het vertrek van den trein te Ver ray, kwam ze tot de onaangename ontdekking, dat zij reeds te ver was In de buurt van de Bosch» huizen, alwaar de trein reeds een vaartje had van pl.m 30 tot 40 K.M sprong zij toen uit den trein. Gelukkig zonder ongelukken. Morgen Zondag zullen onze beide schutterijen deelnemen aan de schut tersfeesten te Sevenum. Gedurende de maand Mei j 1 werden bij de Districtsarbeidsbeurs te Venray nieuw ingeschreven 165 werkzoekenden hiervan zijn er 155 geplaatst. Het aantal aanvragen van werkgevers bedroeg 224; terwijl aan 157 aanvragen kon worden voldaan. Uitslag wedvlucht vanuit Com piegne (Frankrijk) afstand 326 K.M gehouden doorde Postduivenvereeniging »De Zwaluw" met jarige duiven. De prijzen werden behaald als volgt: le, 16e en 21e G. van Dijck 2e 3 Kusters 3e A Janssen 4e P. van Ooi 5e J. Vermeulen 6.e, 7e, 9e, 11e, 12e, 14e en 15e St. Servatiusgesticht8a en 10e W. Manders13e M. Houben17e W. Thijs8en 18e, 19e en 20e W. Lor- mans Overduif G. Janssen. Duiven los 6 uur. Aankomst eerste duif 10—25—6 uur. Laatste duif 10— 58-23 Gedenkt het Liefdewerk Oud Papier. Ook kartonnen doozen hebben waarde Vereeniging van Overheidspersoneel St. Paul us te Venray. Donderdagavond j.l. had het bestuur van den R K. Werkliedenbond, het personeel van de verschillende katho iieke gestichten hier ter plaatse en de arbeiders in dienst der gemeente tot een bijeenkomst opgeroepen, om door een bespreking tot een afdeeling »Over heidepersoneel" te komen. De Voorzitter van de Werklieden vereeniging opende de vergadering heette allen welkom en gaf het woorc aan den Heer Nijhoff, bestuurder van den R K Bond van Overheidspersoneel »Sl Paulus", die glashelder het doel en het werken van St. Paulus uiteen zette. Daarna sprak de adviseur, de Wel eerw. Heer Kapelaan Geurts, die betoogde dat nu eenmaal in den tegen woordigen tijd organisatie noodigis. Paus en bisschoppen hebben herhaal delijk hun stem doen hooren om de katholieken aan te sporen zich te organiseeren in een katholieke ver eeniging en wel ieder bij zijn groep Langzaam, heel langzaam op veel plaatsen, schoorvoetend magmen zeggen heeft men aan die vermaning gevolg gegeven. Maar 't is er dan toch vsn gekomen. Ook hier in Venray groeien er. bloeier, de organisatie's der werklieden en nu is spreker zoo blij dat er weer een nieuw »zusje"- bijkomt door de oprichting van St. Paulus Spreker prees ten zeerste de directie van het gesticht »St Anna", die, naar hij vernam, haar personeel aangespoord heeft om zich katholiek te organiseeren aldus het katholieke organisatie leven te versterken. Hierna gaven zich bijna alle aan» wezigen als lid van St. Paulus op en werd daaruit een voorioopig bestuur gekozen Heel binnenkort zal er een nieuwe vergadering gehouden worden om tot verderen uitbouw van deze afdeeeling te komen. Moge »St. Paulus" groeien en bloeien tot nut van den arbeidersstand en van de heele maatschappij. Belasting betalen. Allen, die nog niets op hun grond» belasting betaald hebben, zullen ter voorkoming van onkosten deze maand dienen te betalen. Haast U dus 1 MERSELO Toen de vrouw van J L op den Haag Maandagmorgen uit de H. Mis per fiets huiswaarts keerde, kwam ze onderweg in eene greppel terecht, met het noodlottig gevolgd, dat ze een been brak. Dr. Bloemen ver leende geneeskundige hulp. OOSTRUM. Op de vergadering der Jonge Boeren afd. Oostrum is besloten tot het houden van een landbouw tentoonstelling met Oostrumsche kermis Zondag. Verder zal de volgende dagen een gewassenwedstrijd enz. gehouden worden. SMAKT. De voetbalvereeniging »Wilhelmina" alhier is in hare afdee ling C. kampioen geworden. AMERICA. Begunstigd door een heerlijk zomerzonnetje gaf de Ruiter- club »St. Martinus" alhier haar jaar lijksch sportfeest. De opkomst was talrijk. Om ongeveer drie uur werden de bestuurderen der deelnemende vereenigingen in het clublokaal ont vangen en werd hun aldaar het welkom in America toegeroepen. Nu stelde men den optocht op, waarna de deelnemers onder een piitigen marsch naar het feestterrein marcheerden, waarvan de ingang door een met groen en vlaggen versierden welkomsboog was afgesloten. Na het voorlezen van de «krijgsartikelen", voor man en paard werd door den voorzitter het feest geopend. Talrijk waren de deelnemers en er werd forsch gereden om de vele prijzen op zijn tegenstander te bekampen in ring» steken, kielrijdeo, balgooien en rijden voor dames in versierde spannen enz. Het was weer eens een heerlijke dag buiten in de frissehe natuur, waar vooral de kenners van de paarden» fokkerij hebben kunnen genieten van het zware landbouwpaard. VENLO. Na maandenlang werken is net rozerpsrk op het voormalige militaire terrein eindelijk gereed ge» komen en zijn ook de banken geplaatst. Het is een mooie aanwinst in deze fraaie stadswijk, vooral wanneer straks de duizenden rozen in bloei zullen staan. Waren de prijzen der sla voor enkele dagen, toen enkel de kassen leveren konden, zeer hoog, al bedroeg soms de aanvoer 56000 kisten per dag, die grif van de har.d gingen tegen 9—15 ct p9r krop, thans, nu ook de koude grond gaat leveren, is er de klad in gekomen. Sla brengt vaak niet eens meer 't plukloon op en geheele karren gasn als onverkoopbaar mee naar huis. In de tuinen ziet men dan ook de tuinders weer bezig met een veld sla om te schoffelen. De lage waterstand der Maas. Gedurende enkele weken is de waterstand der Maas voor den tijd des j8ars ongekend laag geweest. Bij een peil beneden 9 M. beginnen voor de scheepvaart de moeilijkheden Op de zandbank in de rivier tegenover Venlo raakten kinnen een paar dagen tijds een 10-tal schepen aan den grond, Verscheidene hebben een paar dagen lang op verhooging van den sland der Maas moeten wachten. Een met bazalt geladen Duilsch schip kreeg zelfs een lek en kon eerst, nadat het zooveel mogelijk gedicht was, bij den was der laatste dagen, naar de haven gesleept worden Ondertusschen wordt aan deze scheepvaartbelemmering thans een einde gemaakt. Door de N.V. Bagger en Aannemersbedrijven »Dara" te Nijmegen is thans een begin gemaakt met het wegruimen der gevaarlijke zandbank. Wanneer het volgend jaar de Maaskanalisatie is voltooid en het stuwpeil regelmatig 11,25 M. zal bedragen, is de scheepvaart voorgoed verlost van de laagwater misère. Te veel onderwijzers. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de O. L. school te Gennep, in verband met de benoeming van 'n leerkracht aan het Mulo-onder wijs, hebben zich 38 sollicitanten aangemeld. Voorwaar kan men hieruit zijn keuze wel maken. OVERLOON. Woensdag werd hier de Gregoriusdag voor d3 R K. Kerk zangkoren uil het Dekenaat Boxmeer gehouden. Om 10 uur werd een plechtige Hoogmis opgedragen, na het evangelie hield de Z E Heer Pastoor Janssen uit Vierlingsbeek een korte toespraak, waarin hij wees op de verplichtingen lid te zijn van een Kerkelijk Zangkoor en deze stipt te verhullen. Na de Hoogmis werden in het verenigings lokaal de repetities gehouden. Om half een had een gezellige gemeenschappe lijke koffietafel plaats in het café Giebels. Om twee uur werden de repe tities voortgezet, waarna om 5 uur een plechtig Lof tot sluiting plaats had. Die was verkouden l J. M. J20 jaar, landbouwer te Maashees moest terecht staan wegens diefstal van een flescb jenever. Hij zat in een café te Vierlingsbeek met z'n makkers te borrelen. De kasteleines, vrouw Thijssen, had de flesch voor het grijpen laten staan. Zoodra verdachte de kans had ging hij er met de flesch vandoor,die nader door Veldwachter van Helden, in beslag genomen werd. De jongen hield zich verkouden 1 Verdachte trachtte er zich op een hopelooze manier uit te liegen, maar het gelukte hem niet. Hij was ver kouden 1 Het O. M. eischle tegen hem f 60 boete subs 50 dagen hechtenis. Uitspraak f 30 boete. Jaarverslag der Coop. Roermondsche Eiermyn. Aan het jaarverslag van bovenge- noemde vereeniging ontleenen wij het volgende De omzet van eieren in de jaren 1927 en 1928 toont een groolen vooruitgang, terwijl de prijs niet is teruggeloopen. Het aantal kippeneieren bedroeg in 1927 148 496 870 tegen 161.950.877 in 1928; eendeneieren 2 948 222 tegen 2.198 312 in 1928; het totaal bedroeg derhalve ov6r 1927 151.445 092, teger. 164 149 199 in 1928. In totaal werd over 1927 uitbetaald f 9156.134 84 tegen f 9 978 881.01. De totale opbrengst van het kippen- bedrijf wordt in Nederland geraamd op 120 millioen gu'd n, waarvan voo^- ruim 70 millioen naar het buitenland geëxporteerd wordt. Wanneer wij, aldus lezen wij in 't verslag, bij deze vergelijking de Coop. Roermondsche Eiermijn nader beschou wen, vooral ook als exportlichaam dan heeft zij zeer zeker veel bijgedragen aan de belangrijkheid van het kippen- bedrijf als onderdeel van den Land bouw. Immers, niet minder dan net 1/7 deel van den gehaelen export van eieren uit ons land geschiedt door de CR E. Het zou te ver voeren hier de groote moeilijkheden te beschrijven, verbonden aan het verkoopen van den enormen aanvoer tegen een behoorlijken prijs, alsmede aan het verpakken, schouwen enz. van ruim 160 millioen eieren. Het jaar 1928 was voor het Fokslali n te Horst een jaar van beteekenis Het onderging een uitbreiding var. circa 1 H A., waardoor het aanzien zeer in waarde steeg en wat het voornaamste is, waardoor het selecliemateriaal met 50 pet. toenam. Tengevolge van de doelmatige inenting der dieren bleef de gezond heidstoestand in het afgeloopen jaar gunstig. Met ziekten had het station niet te kampen. Uit het verslag van de C R het Fokstalion blijkt dat de vereeniging met voldoening mag terugzien op de verkregen resultaten in het afgeloopen jaar. In bet verslag wordt de hoop uitgesproken dat ook in de nieuwe 25 jarige periode welke de vereeniging in den loop van 1929 ingaat, de uit komsten even gunstig mogen zijn Dreigend conflict. Bij de ijzergieterij »de Globe" te Tegelen, is een loonconflict ontslaan Daar de onderhandelingen nog geen bevredigend verloop hebben g dreigen de arbeiders tot staken over te gaan. Boschbrand. Te Echt zijn Zondag 3 H A aan de gemeente toebehoorend dennenbosch afgebrand. Kind verbrand. In Treebeek (Heerlen) waren kinderen bezig met het stoken van een vuurtje, De kleertjes van het kind van den heer G. vatten vlam en de kleine verbrandde jammerlijk. Kunstmestvergiftiging. Tengevolge van kun9tmestvergiftiging is te Eysden overleden de heer J. Hij had bij het zaaien van kunstmest bloedvergiftiging opgeloopen. De man was gehuwd en vader van een gezin Slachtoffer van de hitte. Woensdag is naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht de 52 jarige Eng, Willem8en, welke op ziju werk bij den aannemer T. onder Geleen plotseling ernstig ongesteld was geworden. Later in den avond is hij overleden Vermoed wordt, dat hij door een zonnesteek is getroffen. Het vertrek der Kon. Familie. Nagewuifd door vele honderden Amsterdammers heeft de Koninklijke Familie Donderdagnamiddag de hoofd stad verlaten, waar zij ruim een halve week heeft vertoefd en waar zij de blijde getuige was van de hartelijke huldiging de Koningin Moeder bereid. Met hot geld van zyn patroon opstap. Op de NedarlandschBelgische grens» bij Putten, is Dinsdag, op verzoek van de politie te Nijmegen, aangehouden de minderjarige H uit Utrecht, die ten nadeele van zijn slagerspairoon, le Nijmegen eenige honderden guldens verduisterd heeft. H. was op weg naar Antwerpen. 1 chauffeur-luinknecht v. dadelijk 3 grondwerkers 1 timmerman Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Ven ray brengen ter algemeene kennis, dat de Raad der gemeente voornemens is het schoo'gebouw met speelplaats, kadastraal bekend gemeente Venray, Merselo, sectie B 3259 ged ter grootte van circa 10 aren aan den openbaren dienst te onttrekken school en speelplaats ter beschikking te stellen van het R. Kerkbestuur van den H. Johannes den Dooper te VenrayMer selo, zulks voor het oprichten eener bij zondere school voor gewoon lager onder wijs aldaar, in verband waarmede dan de O. L School te Merselo zal worden opge heven. Degenen, die tegen deze onttrekking aan den openbaren dienst, beschikbaar stelling en opheffing der O. L. School te Merselo bezwaren hebben, kunnen deze ter kennis breDgen van het Gemeente bestuur, waartoe zitting zal gehouden worden ten Raadhuize op Vrijdag 28 Juni s. des voormiddags van 11—12 uur. Venray, 14 Juni 1929 De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN 3U&3S&LIJKS STAID VSSEAY van 6 tot 14 Juni. GEBOREN Sophia W. M. Janssen, Oirlo Hendrikus J. Rongen, Oirlo Jacomina H. Janssen. Ysselsteyn Matheus G. Janssen, Yssels'eyn Jacobus H. Ch Thijssen, Spurkt Peter J H. Peetere, Leeu^straat Miria R. M. Verrijdt, Oostrum Johanna M Peelers, Oirlo Peter J. H. Verstegen, Ca9tenray Martinus P M. Jacobs, Ysselsteyn OVERLEDEN Anna C. Kersten, weduwe van Hubert Brands, oud 80 jaren, Overloonsche weg Aan de gevolgen overleden. De 13-jarige knaap G. te Druten, die zoo ongelukkig met zijn fiets kwam te vallen, dat de rem hem door het rechteroog drong, is Dinsdagmiddag zonder tot bewustzijn te zijn gekomen aan hersenschudding overleden. Voor de deelneming, betoond bij het overlijden en jJe begra fenis van onzen geliefden Broeder, Zwager en Oom, den WelEerw. Heer Rector van het St. Jozef- Ziekenhuis te Heerlen, betuigen wij onzen hartelijken dank. M. POELS—WISMANS en Kindoren, Roermond. H. POELS-KELLENAERS en Kinderen. Venray. M. POELS, (Relig Ursuline) Poaterholt M. POELS, Venmy J POELS-JANSSEN en Kinderen, Venray J. POELS, R K Pr. Weert. J. FONCK—COENEN, Venray Venray, 15 Juni 1929 van den Zondag 16 Juni voorm. van tot 10 en na de Hoogmis, ten huize van den Secretaris, voor VenrayDorp en Heide. Alsdan tevens betaling der premie van Veeverzekering en Hagelverzekering. Nam. van 3 tot 4 uur bij J. Keijzers te Ysselsteyn voor Paarden- en Veeverzekering. Premie van paardenverzekering bedraagt 1 pet., van veever zekering 1 half pCt. 31 DE BESTUREN. SB8KEI.IJKB DIISSTBH Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Congregatie, hall 3 herhalingscatechismus, 3 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Maandag half 8 leesmis voor Johanna Hendriks als lid der Maria congregatie, 8 uur Jaarg. 2de klas voor H. van den Heuvel, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg voor de Wed. Arts—Geurts Woensdag half 8 Jaarg. voor Michiel Schraven en Anna Roelofe, 8 uur bestelde H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Jaarg voor Frans Poelg Vrijdag half 8 Jaarg. voor Mart Ewals, Mech- tildis Saltis8en, Willem Baltissen, Maria Peeterg en kinderen, 8 uur Jaarg. voor Mathijs Verriet en zijoe echtgenoote Petrorella Coopmans. Zaterdag komen de jongens der 8e en 9e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, half acht jaarg. voor Johanna Poels, ouders, broeders en zusters, 7 uur Lof Dinsdag half 7 leesmis voor Mart. Smits als lid der H. Familie. Vrijdag half 7 leesmis voor Mart. Smits als lid der flambouwdragers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis voor Mart. Smits als lid der flambouwdragers. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H.H. Missen met onderrichting, 8 uur plechtige Hoogmis, voor de leden v.d Aartsbroederschap. Na de Hoogmis processie. Kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof Maandag 7 uur plechtige lijkdienst voor een overleden Moeder. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere v.d. H Antonius, 6 uur Lof. Dondardag feestdag v.d. Zal. Michelina, Wed. Volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en Kruisweg St. Antonius-Patronaat. We verzoeken beleefd de aandacht der ouders voor het artikel «Patronaatggedachten" (dat we as week of althans binnenkort hopen te ver bolgen). We zullen waarschijnlijk verplicht zij om enkelen van de lijst te schrappen. Jongelieden, die in niet het minste verband staan met ons en toch het Sportterrein als hu terrein beschouwen, moeten begrijpen dat dit zonder verlof niet kan worden geduld. Verloren zilveren Rozenkrans in leeren éfui Tsrug fe bezorgen St. Anna- laan 4. 10 Worden gevraagd 1 coifteursbediende voor Venray 1 coiffeursleerling voor Horst 5 burgerdienstmeiden voor dadelijk 3 verplegers v Venray 5 metselaars 1 leerling rijwielhersteller 1 leerling carosseriebouwer 1 schoenmakersleerling 1 9midsleerliog 1 timmermansleerling v. Venray 1 hoefsmid 4 5 jaar aan 'tvak 1 bekw. bakker voor Deuroe 1 boerenarbeider v. e. d. p. week 1 chauffeur voor Oploo 1 bekw. carosseriebouwer 1 jongen voor Garage 3 boerenknechten v dadelijk 1 jongen v. boerenwerk 2 boerendienstmeiden 1 huishoudster v. Blitterswijk 2 bind-ters voor oogst 1 werkmeisje voor Venray 10 burgerdienstmeisjes voor Venray keukenmeisjes en dienstmeisjes voor Venlo, Sittard, Helmond, Eindhoven enz. Bieden zich aan 3 sigarenmakers 2 Chauffeurs 2 kantoofbedienden 1 electricien voor dadelyk 1 burgerdiensmeid voor Venray 1 boerendienstmeid voor dadelijk direct te aanvaarden. Adres: Henseniusstraat 11. 10 Een landboui ,wn: met drie school ndet zoekt langs der t kt nis te komen (liri boerendochter tot jaren, om na wt igot vinden een hi an gaan. Brieven, lieffcorti onder no. 28 ai dez welke op eer rord teruggezonden. ,ndii verzocht en ver (JE VB: voor 't maken t fstro tegen hoog acc Adres Bureat TE I? 4-daagsos op 17 Juni, bijjeuke Boschhuizen. op 18 Juni, bij Veulen. verei ndje: Verder losse kapmoeren, nèen, naafveersi Paters ontvangen een :erin; Aanbevelt 1 J. Coenen- neer, rn i geschikt voor winkel, met of zonder garage, voorheen be- woond door J. Pluymen, Lang straat. 14 Nadere Inlichtingen bij N Bekkers, Or. Straat 34, Venray. voor de Het is in u I, Ho fel Te Adres 1 Oostrum. DEZE WEEK (alle smaken) pondsflacon 46 ct2ponds ct. 3ponds flacon f 1.15 Onthijlgemher en Ananat iets nieuws en fijns per fli ct Stoèbriel le kwaliteit volvette Gouda Kaas (oude Septen 10 ct Jonge Oouda Kaas per pond 55 Edammer Kaasjes 20 °/0 vanaf f 1 Wy vragen en bezorgen zonder prysverb Aanbevelend, Ontvangen een zeer groote partij enz. aan ongekend lage prijzen. Aanbevel 32

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2