„UNIORO" RADIO [N.V. Vulkaan, Venrayl Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. I" Distripsb Wat de keur is voor het goud is de naam voor Uw houden en dus in dit geval gééa ander voer er-naast verstrekken. Het dagrantsoen zal dan duurder worden, dat spreekt. VENRAY, 1 Juni 1929. Herijk van maten en gewichten. Burgemeester en Wethouders van Venray maken bij deze bekend, dat dit jaar voor den herijk der maten en ge wichten zitting zal worden gehouden te Venray in het Patronaat, Patersstraat 28, op: 12 Juni van 9 tot 12 en van lt/t lot 4 uur nm. voor hen, wier geslachte- (firma)naam begir.t met eender letters A, B, C, D, E, F en K; op 13 Juni van 9 tot 12 uur en van li/t tot 4 uur nm voor hen, wier ge slachtsnaam begint met een der letters G, H, I, J, L. en M; op 14 Juni van 9 tot 1 uur voor hen wier geslachtsnaam begint mei een der letters N, O, P Q, R en S; op" 17 Juni van 1 tot 4 uur nam voor hen wier geslachtsnaam begint met een der letters T, U, V, W, X, IJ en Z. Aan belanghebbenden wordt in her innering gebracht: le dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden om onderzocht te kunnen worden. (IJzeren maten geverfd blik ken maten blank geschuurd koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten gereinigdijzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna inge wreven met gekookte lijnolie). 2e dat betaald moet worden a. voor het onderzoek van maten en gewichten b. voor het juateeren van gewichten en wel ten bate van 's Rijks schatkist. 3a dat de maten en gewichten, die gestempeld worden met het afkeurings merk niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden. 4e dat de maten en gewichten vóór 1 October 1929 gestempeld moéten zijn met de letter d en dal er, bij verzuim of verhindering om van de hierboven bedoelde zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewich ten te laten herijken aan het ijkkantoor te Maastricht (vanaf 1 Augustus) op eiken Dinsdag en Woensdag van 9—1 uur met uitzondering van 25 December; 5e dat de milligramgewichlen niet op de herijkzitting maar alleen aan bet ijkkantoor herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco en post- bewijs tot een bedrag, overeenkomende me* de som van 10 cent voor elk ge wicht insluiten). Venray, 28 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders voornmd O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Examen in Krankzinnigenverpleging. Examen ter verkrijging van het Diploma B, voor de verpleging van zenuwzieken en krankzinnigen. Voor de Commissie van Regeerings- deskundigen, door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw benoemd, boden zich op 27 en 28 Mei 1929, negen candidaten uit het St. Servatiusgeslicht te Venray aan, van wie de volgende slaagden en het Diploma behaalden H. van Gooi, P J. M Haegens, H. M Hoevenaars, P. A. Jacobs, (Broeder Itherius), Th. A Janssen, A. A. Keser, J. J. Verhaegh. Bedevaart der H. Familie naar Roermond. Naar wij vernemen hebben zich 300 leden opgegeven voor de bedevaart par boot naar O. L Vrouw in 'f Zand, die de H. Familie op Zondag 7 Juli a.s. hoopt te ondernemen. Het belooft een prachtige reis te worden, die de goede geest van de mannen der H. Familie slechts kan versterken. Wegens vergevorderd seizoen worden de nog voorradige Zomerman mantels lot zeer lage prijzen opge ruimd in den Manufactuurhandel Jac. Fonck, Groote Straat. Naar wij vernemen bestsat er bij de Ruiterclub «Ons Genoegen" alhier weer het plan, om dit jaar weer een groot Ruiterfeest te houden. De Turnclub «St Christoffel" alhier zal op 6 en 7 Juli a.s deelnemen aan de Turnwedetrijden te Maesijck (B Onder groote belangstelling trok Donderdag in het St. Servatiusgesticht alhier de bekende prachtige H. Sacra mentsprocessie. Vooral nu met dit zomerweder kwam deze processie ten volle tot haar recht. Ook in het St Annagesticht had de H Sacramentsprocessie plaats, waaraan het Kerkelijk Zangerskoor en Venraysch Fanfarecorps deelnamen Naar aanleiding van de opdracht aan het bestuur der Venraysche Mid- denstandsvereeniging om actie te voeren tegen de hier ter plaatse ingevoerde auto hand- en spandienst (belasting) is een vergadering belegd op 3 Juni a.s. Verschillende vooraanstaande per sonen zijn hierop uitgenoodigd. Door den Bond van Bedrijfsauto houders in Nederland zullen op deze vergadering worden afgevaardigd Mr. Hees, rechtskundig adviseur van den B. v. B. en de heer Beerenborg, ver tegenwoordiger voor Limburg te Maastricht. Dinsdagmiddag is aan het Hoogriebroek een perceel jonge dennen afgebrand toebehoorende aan A Michels te Leunen. Achter het Veulen woedde dienzelfden middag een groote heidebrand. Voorzichtigheid in de nabijheid van heide, is aangeraden bij de heerschende droogte. Vorige week dronk in een onbe waakt oogenblik het bijna tweejarig zoontje van den arbeider Claessen alhier aan een op tafel staand fleschje azijn extract, met het gevolg, dat de kleine Zaterdag ovérleed Duivensport. Uitslag wedvlucht van de Postduiven- vereeniging «De Zwaluw" van uit Noyon (Frankrijk) afstand 403 KM. jarige duiven. De prijzen werden behaald als volgt le, 5e, 6e en 8e G. v. Dijk, 2a P. v. Ooi, 3e H. Strijbosch, 4e, 9e, 10a, 11e, 17e, 20?, 23e en 24e St Servatiusgesticht, 7e J Kusters, 12e W Tijsen, 133 en 18e W. Manders, 14e G Janssen, 15e W. Lormans, 16e A Janssen. 19e J Janssen, 21e J Boom, 22e M. Houben. Overduif St. Servatiusgesticht Duiven los 6 30 uur. Aankomst eerste duif 12 uur 29 min 14 sec Laatste duif 12 uur 59 min. 56 sec. LEUNEN. De kermis is weer voorbij Zondag en Donderdag was het een groote drukte. Hel concert, gegeven door Merselosch Fanfare trok aller belangstelling. De overige dagen zijn zeer kalm voorbijgegaan. De Woensdag alhier gehouden publieke verkoop eener boerderij van den Heer M Verschuren, aan het Overbroek, ging wegens te laag bod niet door. OVERLOON. Zondag nam onze fanfare «Vriendenkring" deel aan hel muziek- en zangconcours te Oiaterwijk en kwam uit in de 2e afdeeling. Met 351 punten wist zij wederom den lsteü prijs te behalen. Het noogste aantal punten dat op dien dag in alle afdee- lingen werd toegekend. Was 't wonder dat een uitbundig hoera opging, toen de uitslag bekend werd gemaakt? Te meer nog, omdat de fanfare de laatste weken met talrijke moeilijk heden te kampen had, zoodat de laatste maand geen enkele repetitie gehouden werd, waarop allen present konden zijn. Zelfs kon zij op 't concours niet met volledige bezetting uitkomen. De woorden van lof, te Oiaterwijk aan «Vriendenkring" toegezwaaid waren dan ook wel verdiend en ook wij sluiten hier ons gaarne bij aan, Wij brengen hulde aan onze fanfare voor 't gepresteerde, ook aan den directeur den heer M van Opbergen. AMERICA. Zondag 9 Juni a.s. zsl hier wederom een groot Ruiterfeest gehouden worden, georganiseerd door de Ruiterclub «St. Martinus". GRUBBENVORST. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot burgemeester van Grubbenvorst de heer A. P. H. Gielen. PANNINGEN. Vanwege de Verkoop vereeniging «St. Lambertus" te Helden e.o. zal op kermis-Dinadag 25 Juni een arkenafokdag worden gehouden in de weide van mej. de wed. W. Joosten alhier. Aanmeldingen kunnen geschie den bij den secretaris der Verkoopver- eeniging. Familie-twist. De bejaarde C. en zijn zoon te Weert, kregen nabij hun woning twist mei zekeren v. H. en P. Vader C. kreeg van van H. een fikschen slag op het hoofd met een dikken knuppel Opzijn hulpgeroep kwam diens 21-jarige dochter toesnellen. Toen gooide P. haar met een steen tegen het hoofd, waardoor de kaak ontwricht werd. Vader en dochter, die beiden hevig bloedden, werden door een geneesheer behandeld. H. en P. werden gearresteerd en ge verbaliseerd. Jaarvergadering van den Limb. Land- en Tuinbouwbond. Ir. de zalen van het R. K Jongens patronaat te Weert had Dinsdag de algemeene vergadering plaats van den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond, 132 afdeelingen waren vertegenwoor digd. Jeugddemonstratie in het Bisdom Roermond. De Bisschoppelijke Commissie voor jeugdorganisatie in hel Bisdom Roer mond heeft met algemeene stemmen het besluit genomen, dat dit jaar eene groote Jeugddemonstratie zal gehouden worden voor dit Bisdom alle erkende R. K Jeugdorganisaties voor de man nelijke jeugd zullen worden uitge noodigd om met hunne leden boven de 15 jaar aan deze Jeugddemonstratie deel te nemen. Deze Jeugddag zal gehouden worden te Maastricht op Zondag 1 September. Gebedsverhooring. De 57 jarige echtgenoote van den heer F. J Maessen, oud stationschef te Haelen, werd voor twee jaren dooreen beroerte getroffen. Hiervan had zij een verlamming van den rechlerbeneden- arm overgehouden, welke gepaard giög met voortdurende pijnen veroorzakende zenuwachokkingen in dien arm. Boven dien waren de vingers van haar rechterhand krom getrokken de nagels op deze vingers waren sedert dien zelfs niet meer gegroeid. Wijl haar geneesheer verklaarde, dat indien deze ziekte binnen het jaar niet genezen was, zij lam zou blijven, werd besloten op te gaan naar O L. Vrouw te Lour- des. Dit geschiedde op 9 Mei j.I. met de Vlaamsche bedevaart van uit Ant werpen, die Zaterdag 11 Mei des avonds om 11.20 uur te Lourdes aan kwam. Reeds bij het verlaten van den trein bemerkte mej. Maessen, dat bare ver lamming ietwat verminderde En toen den daaropvolgenden Zondag, toen beide echtelieden bij de grot konden komen, de heer Maessen den arm zijner echtgenoote met het water der grot had bevochtigd, gevoelde zij de pijnen verminderen en de beterschap toenemen en nog denzelfden dag was zij in staat haar hand evenals vroeger te gebruikenzij kon zich weer zelf aankleeden, het haar kammen enz. Den volgenden dag voelde zij zich volkomen genezen de nagels op haar vingers kregen zelfs weer direct baar roode kleur terug. Beide echtgenooten besloten deze gebedsverhooring geheim te houden, doch op de thuisreis werd hel bekend. De pelgrims waren zeer geestdriftig. Het Nederlandsche wegkampioenscliap wielrennen. Maandagmorgen om 10 uur zal te Heerlen de start plaats hebben voor het Nederlandsch kampioenschap wiel rennen, waarvoor door ZE. den Minister van Waterstaat toestemming werd verleend. Dit is de eerste maal, dat dit kampioenschap in Limburg wordt verreden. In hel Zuiden bestaat hiervoor groote belangstelling Het comité, welke de organisatie op zich heeft genomen onder leiding van den heer J. Darmstadt, Roermond, heeft alles den strijd betreffende tot in de puntjes voorbereid. Het parcou>8, hetwelk 150 K M. lang is, gaat geheel door zwaar bergachtig terrein en gezien de namen der in schrijvers, belooft het een titanenstrijd te worden. Er zullen een 100 tal wielrenners uit 't geheele land aan den strijd deel nemen. Groote brand te Sittard. Men meldt uit Sittard Dinsdagnacht is een felle brand uitgebroken in het voorste gedeelte van het gebouwencomplex der koloniale waren-groothandel der Limburgsche Handels Mij. aan de Putstraat te Sittard. Het vuur greep zeer snel om zich heen en in een minimum van tijd stond het complex bestaande uit 3 magazijnen in lichte laaie. De brand weer was spoedig ter plaatse, doch was machteloos tegenover het vuur, dat .in de goederen een gretig voedsel had gevonden. Te circa 4 uur was men den brand meester. Van de magazijnen resten nog slechts de gevels. De totale schade wordt op circa f 100,000 geschat, welke door verzeke ring wordt gedekt. Vier auto's die zich iu de nabijheid van de magazijnen bevonden, bleven gespaard. Doodelyk Mijnongeluk. Woensdagnacht is op Staatsmijn Maurits een doodelijk mijnongeval gebeurd. Zekere Paul Lsnge, locomotief machinist, wonende te Sittard, geboren in 1889, is vermoedelijk bij 't instappen in de rijdende locomotief met het hoofd lusschen de machine en een stijl beklemd geraakt. Hij liep een gecom pliceerde schedeifractuur op en was bijna onmiddellijk dood. Treffend sterfgeval. Woensdagnacht overleden te Vaais, na een korte ongesteldheid, op hetzelfde uur, de heer L. Souren, 78 jaren oud, en diens zoon, de heer G. Souren, oud 39 jaren, lid van den gemeenteraad en van parochiaal kerkbestuur. Electrisch gemaal „Van Sasso" te Grave. Onder groote belangstelling is Woens dag het electrisch watergemaal «Van Sasse" te Grave in gebruik genomen Het brandgevaar in bosch- en heide-terrein. In verband met de langdurige droogte is door den Minister van Defensie be paald, dat met bet oog op brandgevaar in bosch- en heide terrein door de onderdeelen der landmacht geen schiet oefeningen meer gehouden mogen worden met losse patronen en met sein en lichtmunilie. Waakt tegen bosch en heidebrand De Commissaris der Koningin in de provincie Noord Brabant heeftin ver band met de vele en ernstige bosch- branden, waardoor ook zijn gewest dit jaar wordt geteisterd, voor eenige dagen aan de redacties der Noord Brabanlache dagbladen verzocht een waarschuwing tegen het brandgevaar in bosschen en heiden op een in het oogloopende plaats in hare kolommen te willen opnemen. Aangezien de daarin vervatte wenken ook voor het overige gedeelte van het land van het grootste belang zijn, drukken wij op verzook van den directeur van het Staataboschbeheer den tekst dier waarschuwing hieronder af. Brandgevaar bedreigt dagelijksch de bosschen en heiden in ons gewest. De winter is strengen droog geweest, vandaar dat het brandgevaar veel erger is dan andere jaren. Reeds een belangrijke oppervlskle is kaal gebrand. Zoo wordt onze provincie verarmd, zoo ook hair uiterlijk geschonden. De schending van het natuurschoon is soms in geen tientallen jaren te her stellen. Alle weidenkenden roep ik op tot medewerking aan de bestrijding van het brandgevaar. Geen vuur, geen brandende sigaren of pijpeD, vooral geen brandende siga retten in of bij bosschen of heideveldenl Volgens de statistiek zijn de meeste branden toe te schrijven aan onvoor zichtigheid. Ouders en onderwijzers mogen de jeugd waarschuwen. Volwassenen zullen zich zelf het rooken in bosschen en heidevelden hebben te ontzeggen. De veldwachters en politiedienaren zullen gestreng waken tegen over treding van het rookverbod. Laat allen, wien het welzijn en de schoonheid van Noord Brabant liaf is, als één man optreden tegen het brand gevaar. Het ongerept behoud van onze prachtige bosschen en heidevelden zal ons aller belooning zijn. Kindje onder een stoomwals geraakt. Te Godlinze, gem. Bierum, is het 4-jarig zoontje van den arbeider Vos, dat met zijn oudere broertjes op den weg speelde, onder een stoomwals geraakt, waarmee men bezig was den weg te herstellen. Hel kind werd ver pletterd. Wreede gebruiken. Op 25 April zag de commies der belasiingen H. Mulder op de schapen- markt te Nunspeel, dat een koopman uit Barneveld een lam van een week of zes beetpakte, het tusschen zijn knieën klemde en toen met zijn handen een stuk van de staart afdraaide met been en al. Het afgedraaide stuk van de staart wierp hij weg. Natuurlijk liep het bloed uit het stompje van de staart en het lam wrong zich van de pijn Het eenige antwoord, dat de koop man gaf op de verontwaardigde pro testen was, dat ze dat altijd zoo deden en dat je van die lange staart niets dan last had. De verdachte werd veroordeeld tot f 20 boete veroordeeld. Honderd jaren handboogschutter^. Deze week was het 100 jaar geleden dat de in de geheele Nederlandsche en Belgische handboogschulterswereld be kende Handboogschutterij «Amicitia" te Roosendaal werd opgericht. Ter viering van dit eeuwfeest wordt Zondag 2 Juni en den daaropvolgenden Zondag 9 Juni een groot concours gehouden, waaraan vele schutters uit Noord Brabant en Limburg zullen deelnemen Verwacht wordt dat 1300 tot 1500 schutters elkaar zullen bekampen. Ergerljjke dierenmishandeling. Men meldt uit Nieuwer-Amstel Op een der zijwegen in den Buiten dijkschen Buitenveldertschen Polder is Dinsdagmiddag een ergerlijk staaltje van dierenmishandeling voorgekomen. Door eenige kwajongens is een kat toebehoorende aan een bewoner aldaar gelokt en daarna met petroleum inge smeerd en in brand gesloken. Toen eenige bewoners op het geschreeuw van het dier kwamen toesnellen waren de jongens verdwenen. Het dier is aan de bekomen brandwonden bezweken. Ernstige fabrieksbrand te Tilburg. Woensdagnacht omstreeks 1 uur heeft een groote brand gewoed in de gebouwen der N.V. J. v. Arendonk's schoen- en lederfabrieken, gelegen aan de Nieuwstraat en Hesperestraat te Tilburg. Er is alles bijeen een vrij belang rijke schade, die geschat wordt op f 250,000 en door assurantie op beurs polis wordt gedekt. Doordat de schoenfabriek en zool leerlooierij kon behoud An blijven, behoeft het bedrijf waarin 600 personen werken niet te worden stopgezet. Tragisch sterfgeval. Zondag passeerde mevrouw M uit Eer8el per auto op weg naar België de plek onder Turnhout, waar vorig jaar haar zoon bij een auto-ongeluk om 't leven kwam. De auto stopte even. Mevrouw M werd ter plaatse plots onwel en overleed spoedig. Aan de gevolgen overleden. De 6 jarige Hubert van D uit de Scheerderstraat le Tilburg, die Zaterdag j 1. bij het vuurtje stoken in een droge sloot brandwonden opliep, is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Stakingsrelletje. Te Finsterwolde heeft een treffen plaats gehad tusschen de politie en stakende landarbeiders, die relletjes veroorzaakten. De politie maakte ten slotte van haar vuurwapenen gebruik, waarbij eenige personen werden ge troffen. Een hunner, de landarbeider E. S., kreeg een schot in den buik en moest naar het ziekenhuis te Winschoten worden overgebracht. Daar is hij aan de gevolgen overleden. De burgemeester van Finsterwolde heeft nu een verbod van samenscholing uitgevaardigd. Verdronken. Te Appingedam is de wed. H bij het waterputten in den put gevallen en verdronken. Overreden en gedood. Te Terband (Fr) is de 14jarige M, door een auto overreden en op slag gedood. Een door het Volk geweigerd ingezonden stuk. Een Amsterdamsche inzender schreef aan de redactie van het socialistische dagblad het Volk, volgend stuk, dat maar kalm geweigerd werd In «Het Volk" ochte'ndblad van jl Woensdag, stond onder het opschrift «Een heldendicht van de Roomache Daad" een artikeltje betreffende woninguitzetting. Wat deed echter de socialistische ex wethouder de Miranda? Toen hij wethouder was heeft hij verschillende gezinnen op straat gezet, zonder werkelijk geldige reden. En al kwam hij dan niet eerlijk en open voor de waarheid uit, hij deed precies het zelfde als elders. Ondergeteekende was op 2 dagen na ook slachtoffer geworden en nog wel midden in den winter, met 6 kleine kinderen, waarvan 1 pasge boren. Ik wil uwe redactie in het bijzonder en ieder in het algemeen inzage geven van het dossier, dat ik in zijn geheel hiervan heb, teneinde te bewijzen, dat ik nooit 1 cent huur schuld had of op eenige wijze mijn woning verwaarloosde, of mijn buren het lastig maakte. Steek eerst uw hand in eigen boezem en zoo deze er melaatsch uit te voorschijn komt, wendt uw aan gezicht dan niet af van den melaat- E. J. HOEK, Zilver8choon8tr. 16 Wat moeten de socialistische zaakj°a er fijn voor staan, dat ze met leugens en verdonkeremaning van de waarheid verdedigd moeten worden 1 De Belgische verkiezingen. De ofücieuse uitslag van de Belgische Kamerverkiezingen wijst op een winst van de Vlaamsche fronlers en de liberalen, terwijl de socialisten en de katholieken verliezen leden, de socialis ten vooral, dia 8 zetels achteruitgaan. Het kabinet Jaapar Kymans krijgt hierdoor een iets sterker regeerings- meerderbeid in de Kamer terug, zoodal de Katholiek-liberale coalitie wel bestendigd zal blijven. Voor de Katholieke partij is deze samenwerking verre van aangenaam, zooals trouwens nimmer met politieke tegenstandera het geval is. Doch in het huidige politieke aspect in België zit de Kath partij tusschen twee vuren geeft ze toe aan de democratische eischen der Frontpartij, dan jaagt ze haar eigen bondgenoot, de liberale partij tegen zich in 't harnas, want de actie der liberale financiers en fabrikanten gaat lijnrecht tegen de vervlaamaching in. Komt er een Katholiek liberaal conflict, dan valt dit regeeringsblok uit elkaar en moeten de Katholieken samen werken met de socielisten 1 Ook in België stelt Jus het regeerings- beleid buitengewoon zware eischen aan de verantwoordelijke mannen. De winter 1928-1929. In e«n vergadering van belangheb benden bij de scheepvaart te Hamburg werd de schade, welke de Duitsche scheepvaart door de hevige vorst in den afgeloopen winter heeft geleden, op 6i/t millioen mark geraamd. Ten einde in de toekomst zooveel mogelijk schade voor de scheepvaart te voor komen, werd verlangd, dat de inlich tingendienst over de ijstoestanden verbeterd en uitgebreid zal worden. Men verlangde, dat de betreffende berichten geregeld per draadloozen omroep medegedeeld zullen worden. Verder werd het noodig geacht, dat het rijk zal overgaan tot den bouw van zware ijsbrekers, die den schepen bij de kust en in het Noord-Oostzee- xanaal hulp kunnen varleenen. Zware onweders in Frankrijk. De groote hitte, die in Frankrijk heerscht in Parijs steeg de warmte tot ruim 29 graden in de schaduw heeft zware onweders ten gevolge ge had. In Straatsburg sloeg de bliksem in de wasfabriek «Xaver Metz in, die geheel afbrandde. Zware regens vielen in Clermont en omgeving. Het water en straatvuil drong vele woningen binnen, die ont ruimd moesten worden. In Chamalierès werden de straten door snelle beken overstroomd Ook hier moesten verscheidene huizen worden ontruimd Moord. Te VGravenhage heeft wederom een moord plaats gehad. Een bewoner van de Faber van Riemsdijkstraat heeft zijn vrouw met revolverschoten gedood. Bioscopen gesloten. Gisteren zijn de bioscopen te Maas tricht gestoten Tragisch ongeval by het spel. Op het Markenplein te Amsterdam heeft Donderdagavond een 15-jarigen knaap een balk op hel hoofd gekregen, waarna hij eenige oogenblikken later overleed. ar, bi BUBQSBUJKS STAID VIKBAY van 24 tot 31 Mei. GEBOREN Jacobus Fr M. Winters, Schoolstraat Wilhelmus L M Barents, Spurktweg Maria Th. v. d. Hulst, Venr. Broek GEHUWD: H. H. van Arsen, 36 jaar koopman 6D J. P. W. van Soest, 25 jaar, beiden te Venray; J. C van Dijck, 27 jaar vrachtrijder en H Hoedemakers, 25 jaar, beiden te Venray; A Stevens, 30 jaar, te Horst en W. M Jacobs, 23 jaar, te Venray; H. G. Hendriks, 23 jaar, chauffeur en M. J. Jas Venray; G. Linders, ndboi M. G. Pou\^r, h Venray; J H. Hoed< 7 jaa bouwer en dou, beiden te Ven M. Aerts, 31 der t« broek en Th. le Venray OVERLEDEN Ph. G. Cla^r, O' sche weg; P J Schoutlot va van den Heuvj)ver!< weg; H. A. G. Wi mdei 2 patiënten gesli nen, d essie i colleler ke Mis ;ramt efenrici II cdvei Dtsmi Sn atytnan aua Wit, latsmi! Al sl< ij eerst ei If in Lof. Itum 8 le< Nef proc* iment n ie 7 I iur p rstel ZBBSSl STB) P Morgen Zon< it Sacrament en H. Missen co vier het Lof. Maandag hal vruchten der aa ci 8 uur jaarg. 2di man9, Petronell en kinderen, 7 Dinsdag hall jaarg. 2de kl; echtgenoote Lof. Woensdag ha jaarg. voor W' Katelaan en kii Donderdag half 7 Sacram uur Sol. jaarg. i Elisabeth Sasse Te Deum tot Vrijdag ee het H. Hart Hoogmis, half Hoogmis, 7 uur H. Hart. Zaterdag kom i 5de klas en biechten, 7 uur Volgort jsie. De kindereirp) De kiodere de) Beeld van Vrouwen Fanfare „Stlo Congregati w Mariaverec Jongenspai Turnclub 5 10 H Familie 11 Werkliedei 12 Post- en T 13 Zouaven ei 1. Bc 14 Flambouwi skerl 15 Schutterij Ir 16 Fanfare Si e'a, 17 Flambouw 18 Kruisverbt 19 St. Jozefge 20 Meisjespatjnes 21 Pensionaat 22 Venray s F 23 Schutterij 24 Bruidjes 25 Kerkelijk 2 26 Eerw Bro fde 27 Eerw. Patt 28 Eerw. Gee 29 Het Allerh 30 S udenten 31 Fanfare St, 32 Mannen De leden der herinnerd hun sp< rechts voor te Ip9 dï Aan U, o Aan U. o KoAi Aan If blijft n, Onsterflijk scljrie Door allen De volkeren Maar luider De wereldzonp, Haar glansen der 4de bruid eine :hiek oasu eune orde eeuv en, d: Hoor! juichenw< Met psalme gl< In breede korm Den Koning iel Hoe jubelen 1 Langs aardi iet Den Koning a Zij leven, liefi Zondag 5, 6 de Hoogmis. Vespers, 5 uur Dinsdag 7 u H. Antonius, 6 Vrijdag leest van Jezus, tet maand. General®* Orde. Volle ai Hoogmis. Kwart plechtig Lof Litanie. Aan het tigheid is een vt wie gebiecht en Gedurende Sacrament behalve Zondajf, 5 uur Lof. e Miss alsji St. Anl Maandelijksch I. Om uiterlijk hal het Patronaat Patronaatsgebou di redenen mocht kunnen blijven, weg wonen, bloemen mede prijs gesteld, vereeniging ziel Genadt Zondag onder De H.H. Mist hedenmiddag Door de weel A.s. Dinsdag Kweekschool v» Circa 9 uur predicatie door 's namiddag plet en loet i tl id -• lütet e it eilig: Vrijt or c ur p espe n$ewi dei )ond ierd lier u da ityaat. Co Ie le JQ l ZOU die p<Men et ODg am. Sa fc dfl. s<en 1 hejur. h d ofrs t M Q ui Wo 'aa* 1 bakker Burgerdi 3 Boer* Boerend burgerdi Meisjes Hel lade idei oor oor

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2