„UNIGRO" Diod RADIO |N.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Openbare vergadering Gemeenteraad te Venray Bi Ping P. T I Wat de keur is voor het goud is de naam voor Uw Op ae Donderdag alhier gehouden Provinciale Slierenkeuring waren aangevoerd 19 stuks, waarvan er 4 werden afgekeurd. Door onze gemeentepolitie werden deze week weer enkele chauffeurs be keurd wegens overtreding der maxi mumsnelheid, verder werden processen opgemaakt wegens loopen over ander mans grond en puin storten langs de wegen. GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechausseekazerne. Omdat Winters' onvermengde Kapok de beste is, koopt eenieder Winter's prima Kapokmatrassen 1 (Adv.) Schutterij »Het Zandakker" onl* ving deze week van Pastoor P. Wijn hoven uit Amerika eene mooie som geld. Uitslag wedvlucht vanuit Solré sur Sambre, (België) afstand 187 K.M gehouden dcorde Postduivenvereniging >üe Zwaluw" met oude duiven. De prijzen werden behaald als volgt le, 12e en 13e J Boom; 2e M. Houben 3e, 8a en 16e P. van Ooi 4e en 5e A. Janssen 6e, 7e en 10e J. Ku8ters9a en 15e G. van Dijk 11e en 18e G Jansen14e en 23e St Servaas17e W. Lormans19e J. Vermeulen; 20a W. Manders; 21e W Thijssen 22e en 24e J. Goemans, Overduif A. Jansen. Duiven los 8,30 uur. Aankomst eerste duif 12—042 uur, laatste 12—4230 uur. Ontvangen een pracht sorteering kirder- en damesjurken vanaf f 3.50 bij V. PYLS, Groole Straat, Venray (Adv Voetbal. De sportprofeten voorspelden ergens: »Noviomagum trekt in Venray natuur lijk overwinnend voort", maar die hebben buiten den waard gerekend Gelijk spel 5—5 en meerendeels op de Nijmeegache helft't is mooi maar toch hapert er nog iets aan Voor de backs is waakzaamheid een gebod, en meer geestdrift, een goede raad. Halflinie! Zet dan toch over, zoo gauw mogelijk, naar rechts of links 1 Vooruit, niet sollen met den bal tot dat de roovers komen en hem weg kapen. Overigens ontplooit de midden linie een geweldige actie. Maar een snelle aanval biedt de meeste kansen: nu gaan er te veel ballen verloren. De voerhoede heeft beslist een neiging lot mooi samenspel: dat valt overal en altijd op maar het zuiver overzetten van man tot man om te komen tot een onhoudbaar schot: dat is een kunst die nog geleerd moet worden, maar het komt erin, als ze maar opletten Nu heeft het enthousiasme vijf doel punten bezorgd, en een wedstrijd van veel spanning. Gennep moet op zijn hoede zijn, want de jongens zijn niet zoo mslsch als op hel papier staat. Intusschen wenschen we hun veel succes, ook elders YSSELSTEYN. Tot secretaris van den Eierbond afdeeling Ysselsteyn van de C R E, is benoemd de heer Marl. Wisman8. Bij zijn bezoek aan Venray op a s. Dinsdag 23 April, zal de Commis saris der Koningin ook een bezoek brei gen aan Ysselsteyn. Z Exc. zal omstreeks 5 uur hier arriveeren. OVERLOON. De jachtopziener A Keyzera alhier wist dezer dagen weder om een prachtige oude vos te vangen Vliegmachine by Venlo neergestort. Twee slachtoffers Woensdagvoormiddag vloog een esquadrille van zes militaire vliegtuigen komende van Soesterberg, boven Venlo. Een der toestellen, met twee reserve vliegeniers bemand, is bij het maken van evoluties tegen een boom terecht gekomen en omlaag gestort. Het toestel is vernield. De bestuurder de tweede luitenant Kimmijser werd op «lag gedood, de tweede luitenant waarnemer Schotte de Vriee werd zwaar gewond, vermoede lijk dijbreuk Beiden ongelukkigen, die katholiek waren, is door Rector Krijn en Pastoor Motké het H. Oliesel toegediend en daarna zijn ze naar het St. Jozef ziekenhuis te Venlo overgebracht. ROERMOND. Woensdagmiddag zijn de heeren J. Berger en H. Smeets, die voor eenigen tijd een reis naar Rome per mo*or ondernamen, weer gezond en wel te Roermond gearriveerd, na een route van circa 4500 K.M. door verschillende landen van Europa te hebben afgelegd. SWALMEN. In den loop der komen de week zal van de N V. Vereenigde Swalmer dakpannenfabriek het 100ste zeeschip beladen metpannen oversteken naar Engeland. Op 21 November 1925 waagde het eerste zeeschip met die bestemming zich hier op de Maas bij Swalmen. Thans zal 't honderdstemet eenige feestelijkheid uitgeleide gedaan worden. De burgerwachten en de zigeuners. Door de Justitie is aan de Burge meesiers der grensgemeenten een aan schrijven gericht, waarbij deze autori leiten in overweging wordt gegeven bij gevallen, waarbij benden zigeuners ons land willen binnen rukken, de burger wachten in het geweer te roepen en alsdan in samenwerking met Rijks en gemeentepolitie het zwarte volkje te keeren. Brand. Woensdagmiddag is te Sittard de dassenfabriek van de fa, J. Meerts en Co. door brand vernield, Voorongeveer f 750 aan goederen verbrandde. Ver zekering dekt de schade, Als men koppig is. Onlangs maakten verschiller.de bladen melding van een taxi-chauffeur te Sittard, die de aardigheid had zich niet te storen aan de verordeningen tot het innemen van standplaatsen met zijn taxi. Zelfs liet deze koppige Frie3, toen hij nummertje honderd opliep, hiervan een foto voor de geïllustreerde tijdschriften maken. Inmiddels is onze taxi-chauffeur verhuisd naar de gevangenis te Roer mond, waar hem dezer dagen niet minder dan 104 dagvaardigingen ineens zegge en schrijve 208 beschreven vellen folio papier werden over handigd om voor een even groot aantal dezer overtredingen voor den Kanton rechter te Sittard te verschijnen. Autobotsing. In den nacht van Maandag op Dins dag zijn op den Rijksweg tusschen Sittard en Geleen twee luxe-auto's met snelle vaart tegen elkaar gebotst. De wagen van den heer K. Janssen uit Geleen werd versplinterd. De chauffeur bekwam een verwonding aan de borst kas. De andere auto, afkomstig uit Hoensbroek, werd eveneens zwaar gehavend. Een inzittende dame liep verwondingen op. Een man met een dolk ernstig gewond. Woensdagnacht omstieaks 12 uur fietsten de gebroeders S in de Kasteel- laan te Heerlen. Toen zij zagen, dat een onbekende bezig was met hel vernielen van geplanteboompjes,maakte een van hen daarover een bemerking. De onbekende keerde zich plotseling om en stak met een dolk naar de fietsers Een van hen, Oscar genaamd, werd getroffen en stortte ter aarde. De getroffene werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar de toestand zeer ernstig bleek te zijn. De dader had inmiddels de vlucht genomen en is nog niet aangehouden. Geheime distilleerderij. Bij J C v d B, in de Sleenstraat te Sittard werd door de rijksambtenaren op zolder een distilleerderij inrichting gevonden, stookinrichting, stookketel, koelketel, deksel met schroefsiuiting, koperen kraantjes enz enz Er werd nog een kleine hoeveelheid gedistilleerd in gevonden, ofschoon de bewoner van het pand verklaarde, dat die ketel daar meer dan een jaar geleden op zolder was gezet en nimmer was gebruikt, De rijksadvocaat vond het een ernstige wetsontduiking en eischte 1000 gulden boete mei verbeurdverklaring, Het O M vroeg toewijzing van den eisch en bij niet betaling een hechtenis van 1 dag tot 1 jaar Uitspraak 29 April Moordaanslag. In den nacht van Woensdag op Donderdag bracht de politie te Sittard een verdacht individu naar het politie bureau over. Bij het bureau trok de man plotseling een revolver, loste een schot en trof den agent Gijsberts in de linkerlong en den arm. Bij onderzoek bleek, dat de gearres teerde een Duitscher was. Hij was in het bezit van de meest moderne inbrekerswerktuigen. Hij zal naar Maastricht worden overgebracht. KERKRADE. In de Maandagavond gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente werd o.m. besproken een voorstel vsn B en W om te be palen, dat de verlofslokaliteiten voorlaan een oppervlakte moeten hebben van minstens 100 M2 en een hoogte van 4 M De bedoeling van het voorstel was om te voorkomen, det nog meer ver- lofslokaliteiten in Kerkrade zouden worden gebouwd Bij de behandeling van dit punt deelde de voorzitter mede, dat er op het oogenblik in Kerkrade zijn 229 verloven en 84 vergunningen, in totaal 313 drinkgelegenheden Hollaudsch vee in Italië bekroond, Op de groote Vee-tentoonstelling te Milaan behaalde den heer I Markens, Maastricht, den lsten prijs koeien lsten prijs stieren, lsten prijs kalveren en den lsten prijs geheele groep. HEERLEN. De 27-jarige houwer Z werd Woensdag jl. in de mijn »Oranje Nassau III" door vallend gesteente getroffen, ten gevolge waarvan hij een schedelbreuk bekwam. Woensdag is de ongelukkige in het St. Josephshospiiaal aan de bekomen verwondingen over leden. Z. laat een vrouw en 3 kinderen na. Diphteritis. In de gemeente Kerkrade komen verschillende gevallen van diphteritis voor. V, Men verzoekt ons te melden, dat de gemeentesecretarie a.s. Dinsdag, wegens het bezoek van Z Ex. den Commissaris der Koningin, voor het publiek gesloten is. De groote Pausmeeting te Utrecht. Katholiek Nederland hield Woensdag te Utrecht zijn groote Pausmeeting ter viering van de oplossing der Romein- ache Kwestie, de tegenhanger van de in de herinnering levende protest- meeling van 1888 in dezelfde stad en in dezelfde zaai. De ziektewet aangenomen. De Tweede Kamer heeft Woensdag de Ziektewet aangenomen met 64 tegen 16 stemmen. Tegen stemden de chriat. historischen en de heeren Van Rappard, lib Braai (plattelander), Visscher (a.r.), Lingbeek (h g.) en de beide s.g. Kers ten en Zand. Doodelyk ongeval. Woensdagmiddag is de 58>jarige vrouw H, in haar woning aan de Parkdwarsstraat te Nijmegen van een steenen trap gevallen, De vrouw kwam zoo ongelukkig terecht, dat een onmid dellijk geroepen geneesheer, slechts den dood kon constateeren Het paleis voor Volksvlijt afgebrand. Een schade van 3 millioen. Woensdagnacht is het paleis voor volksvlijt te Amsterdam door brand totaal verwoest. De brandweer stond machteloos tegenover het vuur. Door den gewel digen vonkenregen werden enkele ge bouwen in de buurt door het vuur aangetast. De brandweer slaagde er echter in het vuur hier direct te blusschen. De vlammenzee bood een schitteren den aanblik. Duizenden sloegen den brand gade. Naar wij vernemen bedraagt de schade drie millioen gulden Na twee en een half jaar. Dinsdag is uit het St. Laurensgeslicht te Ginneken een meisje ontslagen, dat in December 1926 twee dagen entwee nachten in een bosch met haar beenen in het ijs gelegen had. Na twee en een half jaar kan zij de inrichting verlaten met twee kunst- beenen. Koopen op afbetaling. In het vakblad van den Nederl. R K. Bond van Schoenwinkeliers en Schoenmakerspatroons wordt een juiste schels scherp geteekend door de wel verzorgde pen van Marjota Gezinnen aldus Marjota, waar de verdiensten van den Heer des huizes nog geen permanent brandend petroleumstel toestaan, warmen zich aan riante gashaarden. De versleten of gescheurde stofdoeken kunnen bij de andere vodden worden geworpen, want ma doet het huis met een stofzuiger De dochters rijden op fietsen, alhoewel ze nog geen tramretour kunnen nemen en de jongste zoon bezit een radio toestel, alhoewel hij nog niet in staat zou zijn, een stukje piano of viool muziek te koopen. Wanneer het even wil, rijdt pa met een versleten colbert en dubbel overgelapte schoenen in een Fordje, van de eene maand in de andere, al maar afbetalend al dat moois, totdat de afbetalingssom het in grootte gaat winnen van het bedrag der verdiensten en honger tot verkoo pen of beieenen aanzet. Er zijn vele schaduwzijden 1 van den Donderdag 18 April, nm. 4 uur. Afwezig met kennisgeving de heeren Wijnhoven en Strijbosch. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing goedgekeurd, 2 Vaststelling voorloopige vergoe dingen overeenkomstig art. 101 de L. O wet 1920 voor de bijz. lagere school te Castenray en Ysselsteyn, Werden vastgesteld voor Ysselsteyn f 629,16 en Castenray f 611,32, welke scholen resp. hebben 107 en 104 ieerl. 3 Voorstel van B. en W. tot ophef fing der O.L Meisjesschool te Leunen 4 Voorstel van B en W. tot over dracht in eigendom van dit schoolga bouw en speelterrein ter grootte van 18,70 aren asn het Zedelijk Lichaam Ursula's Zusters te Venray tot oprich ling eener bijzondere lagere school voor meisjes aldaar. De Raad vereenigde zich met dit voorstel, nadat opgemerkt was, dat er slechts een pear kleinigheden aan de gebouwen moet worden hersteld, en voor leermiddelen een luttel bedrag noodig is. Deze veranderingen gaan in 1 Sept. a.s. Bovendien hebben de Zusters recht van voorkeur op een stuk grond groot circa 11 aren, teneinde daarop in den loop der tijden een bewaarschool te stichten. 5 Voorstel van B. en W. tot ver leenen van eervol ontslag aan bet hoofd der O.L. Meisjesschool Leunen, Mej. van de Ven en de onderwijzeres sen Deelen en Smeets, wegens ophef fing hunner betrekking met ingang van 1 Sept. a.s. Dit besluit moet formeel genomen worden en de Voorzitter voegt hieraan toe een bijzonder woord van dank aan de Zusters, die te Leunen als openb. onderwijzeressen zulk uitstekend werk verricht hebben. 6 Voorstel van B. en W. tot ophef fing deF O.L Jongensschool te Leunen 7 Voorstel van B. en W. tot ver huring van school en speelterrein voor een termijn van 5 jaren aan het kerk bestuur le Leunen, in verband met de oprichting van een bijz lagere jongens- schooi aldaar. 8 Voorstel van B. en W. tot ver huring voor een termijn van 5 jaren der woning, thans bewoond door den heer de Haen, aan het kerkbestuur te Leunen. 9 Voorstel van B en W. tol hel verkoopen van school, speelplaats en woning met erf der O L Jongensschool te Leunen aan het kerkbestuur aldaar met ingapg van nader te bepslen datum De Voorzitter gaf omtrent deze pun ten een gedetailleerde uiteenzetting van den toestand in de Jongensschool, die de inspecteur te slecht vond om voor overdracht, ook na herstelling, in aanmerking te komen. Terwijl er voor de gemeente uit financieel oogpunt bezwaar is om op dit oogenblik tot nieuwbouw over te gaan, is na overleg tusschen gemeente- en kerkbestuur tot uitweg aangewezen een huurovereen komst aan te gaan voor de school en onderwijzerswoning tegen f 500 per jaar. Zou nu later de Rijksinspecteur deze school afkeuren, dan verviel de huurovereenkomst voor school en wo niog en zou de gemeente overgaan tot het stichten van een nieuwe school, waarvoor de grond door het kerkbe stuur tegen f 50 per are disponibel wordt gesteld. DeGvername van school met speelplaats en1 huis zou dan door het kerkbestuur gedaan worden tegen betaling van f 5250 De heer Millen vraagt of indien de Raad de verhuring goedkeurt, de ver» koop dan vervalt, waarop de Voorzitter antwoordt, dat uit de gegeven toelich» ting blijkt, dat beide onafscheidelijk aan elkaar verbonden zijn, wat een voordeel is voor de gemeante, die goedkoop de grond krijgt voor de te stichten school De heer Vermeulen vraagt of er veel veranderingen moeten worden aange» bracht, waarop de Voorzitter antwoordt dat deze begroot zijn op f 150, wat hier te boven gaat, zou gemelde koop» som verhoogen. De heer Vermeulen zou direct ver» koopen, dat leek hem voordeeliger, waarop de Voorzitter antwoordt, dat alleen het noodzakelijke wordt hersteld terwijl geen vernieuwingen worden aangebracht. De heer Millen vindt het vreemd, dat hetzelfde complex tegelijkertijd verhuurd en verkocht wordt. De heer Stoot vraagt of in het huur» contract vermeld wordt, dat eventueele herstellingen boven de f 150 de koop» som verhoogen, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt en er bijvoegt, dat het kerkbestuur is voor directe nieuwbouw, maar het gemeentebelang vordert eenig uitstel. De heer Odenhoven meent, dat in verloop van 5 jaar de gronden zeer in prijs zullen stijgen, hij heeft bezwaar om nu reeds de koopsom te bepalen. De Voorzitter zegt, dat ook de nieuwe terreinen voor de te stichten school goedkoop worden gelaxeerd en te ver» krijgen gesteld. De heer Stoot meent dat 't school» huis alleen wel meer zal opbrengen dan genoemde som. Wethouder Pubben verklaarde aan» vankelijk pessimistisch tegenover deze aangelegenheid te staan, zooals thans meerdere raadsleden, maar bij nadere bestudeering zich volkomen roet het voorstel kan vereenigen. De heer Jacobs verklaart, dat de grond in die buurt verkocht wordt tegen f 100 per are en meent ook, dat school en schoolhuis bij publieke ver Kooping heel wat meer zal opbrengen De heer Vermeulen zou 'tkerkbestuur verzoeken direct te koopen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat ze 't niet doen Wethouder Houban zegt, dat de grondprijzen in die buurt wisselvallig en moeilijk te bepalen zijn. De heer Jacobs vrasgt, waar de nieuwe school gesticht wordt, wat de Voorzitter aan de hand van een kaart uiteenzet. De heer Oudenhoven vraagt Wie zal ons dwingen daar te bouwen, als een 100 meter verdergoedkoopergrond te krijgen zal zijn, De Voorzitter zegt dat B en W bezwaar zullen maken, als daar termen voor aanwezig zijn, terwijl hij den he«r Odenhoven opmerkt, dat de Raad bui« ten deze kwestie staat. De heer Millen verklaart een en an» der nog niet goed te begrijpen, waarna de sluizen der welsprekendheid nog ver» der werden opengedraaid en den Raad veel geleek op een druk babbelende soos. Het slot was dat 't voorstel van B. en W. werd aangenomen met algemeene stemmen behalve die van den heer Millen. 10 Het voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer de Haen, hoofd der jongensschool te Leunen, den onderwijzer J Janssen, en de onderwijzeres J Esser, wegens opheffing hunner betrekking, ingaande 1 Sept., moet formeel besloten worden. De Voorzitter brengt een woord van dank, ook namens den Raad, aan den heer de Haen, die bijna veertig jaren zijn beste krachten gegeven heeft aan de jeugd van Leunen. 11 Z.h.s. besloot de Raad f 725 be schikbaar te stellen voor het Zedelijk Lichaam Ursula's Zusters voor aan schaffing leermiddelen in verband met de invoering van het zevende leerjaar ten behoeve der bijz. lagere meisjes scholen Venray-kom. 12 Voorstel verkoop gronden te Ysselsteyn. Aan Spreeuwenberg werd 3.99 H.A. verkocht voor f 205 per H. en f 35 voor de waterlossing; aan W. en W.J. Linders 7.63 H.A. voor f 250 en f 35 per H.A.; aan L. Janssen 2.02 H.A. voor f 250 en f 35 per H.A. en aan A. Arts 40 aren voor f400 en 2 H.A. voor f 250 en f 35 per H.A. 13 en 14. Voorstel verkoop en ver pachting van grond. Aan de heeren Janssen en Camps werd tegen f 400,per H.A. verkocht de ontginning aan den Deurnschen weg, terwijl aan F. A. H. Janssen 4 H.A. grond in pacht bleef voor de gewone conditiën. 15. Tegen de som van f 157 per jaar besloot de Raad aan G. P. Martens een perceel grond van 2 H.A. aan den Maasheezerweg nog 6 jaar in pachtte laten. 16. Ingekomen verzoek van de Firma J. v. d. Munckhof en H. Messe- maekers inzake de levering van school- behoeften, boeken, platen enz. De Voorzitter zet uiteen dat hier een groot misverstand heerscht, boven dien hebben bovenbedoelde firma's herhaaldelijk geleverd terwijl men niet moet vergeten, dat de cyclostile veel drukwerk onnoodig maakt, terwijl het meeste drukwerk door het heele land betrokken wordt van speciale firma's. Wat de schoolbehoeften betreft, slaan B. en W. op een standpunt om het zooveel mogelijk in Venray te betrekken wanneer de prijs gelijk is. De heer Vermeulen vindt het zeer treurig dat adressanten met hun ver zoek moeten komen en vraagt hoeveel drukwerk is er per jaar noodig en hoeveel wordt daarvan door de Ven- rayers geleverd, terwijl de Bond van Georganiseerde Boekhandelaren geen hoogere reductie mag geven dan 5 pet. Zou nu een firma hiervan afwijken, dan verricht ze onderkruiperswerk. De Voorzitter verklaart zich bereid om in een geheime zitting hier verder op in te gaan. Schoolbehoeften heeft men na de omzetting der scholen niet meer noodig, terwijl een openbare aanbesteding altijd tot onaangenaam heden voert. De heer Vermeulen ziet niet in waarom dit in een geheime zitting behandeld moet worden, hij vindt dat zulke firma's gerust openlijk genoemd mogen worden. De Voorzitter merkt op, dat de heer Vermeulen niet weet wat de Voorzitter wil zeggen of bedoeld, terwijl de heer Vermeulen als koopman zeer goed weet, dat niet alles publiek gezegd kan worden. De firma die tot nu toe het meeste geleverd heeft is de R. K, Boekcentrale. De heer Vermeulen zegt, dat ook deze geen hoogere reductie mag geven dan 5 pet., terwijl het Venraysche drukwerk mooi, goed en goedkoop is, b.v. cyclostile papier moeten ze toch ook eens kunnen leveren, waarop de Voorzitter zegt, dat nu den heer Ver meulen aan een gevaarlijk ding komt, waar dit betrokken moet worden van speciale firma's, waarop de heer Ver meulen interrompeert »U geeft ze geen kans". De heer Millen zou, wanneer het niet veel scheelt, de Venrayers maar later leveren. De Voorzitter zegt, dat is een ver keerd princiepe, concurrentie moet er zijn. De heer Odenhoven zou het ook maar aan de Venrayers gunnen. De 'heer Stoot merkt op, dat hij als Secretaris van de Gezondheidscommis sie advies heeft gekregen, om het drukwerk zooveel mogelijk uit het district te nemen. Intusschen werd het gesprek alge meen en nam de Raad het besluit om deze aangelegenheid in geheime zitting te behandelen. 18. Benoeming voorzitters en leden voor de verschillende stembureaux. Na enkele opmerkingen ging de Raad met het voorstel accoord. 19. Voorstel tot aanvulling en wijziging begrooting dienst 1929. Na voorlezing der betreffende posten vereenigde de Raad zich met het voor stel van B. en W. 20. 21 en 22. Aanbieding van ver schillende verslagen. Verslag Staats- boschbeheer. Verslag Vleeschkeurings- dienst. Verslag Volkshuisvesting. Werden ter inzage gelegd voor de leden. 23. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede', dat van het R. K. Huisvestingscomité een dank betuiging was ingekomen, voor de verleende subsidie en dat a.s. Dinsdag Zijne Excellentie den Commissaris der Koningin een administratief bezoek aan deze gemeente zal brengen. De heer Millen meent, dat maande- lijksche vergadering een afdoend mid del zijn zou om te ontkomen aan de ellenlange agenda's, terwijl dit ook de gemeentebelangen ten goede zou ko men. De Raad is vermoeid na de be handeling van zoo'n lange agenda en heeft dan geen ambitie meer om nog aandachtig te luisteren naar de zaken die bij de rondvraag ten berde komen, terwijl ook de agendapunten niet breed genoeg besproken kunnen wor den. De Voorzitter merkt op, dat de lange agenda bewijst, dat er nog al wat te doen is in eene gemeente als Venray. Als regel zijn er ook veel hamerstuk ken bij. Het aantal vergaderingen acht spr. voldoende, terwijl vele leden het land eraan zouden hebben, om voor een kleine agenda naar het Raadhuis te komen. Hierna sluit de Voorzitter de open bare vergadering en gaat de Raad in geheime zitting, om de drukkersaange legenheden eens nader aan den tand te voelen. BÏÏBSmiJKS STAïD VIÏRAY van 12 tot 10 April GEBOREN Peter H. Clephas, Gasstraat Wilhelmus H. A. Jacobs, Veltum Wilhelmina H. M Petera, St. Odastraat Peter J. Th. G. Thieleo, Langstraat Franciscus ,eweg UntSrlril.n T L. nr aüb.w udboi beid< mdboi ymal land •en, be 25 ji Hendrika J GEHUWD:' Lodewijk Sindboi en Maria A, Vrnray. Corneli8 vat te Horst en 40 jaren, VeD| Cornells vi wer en Auna te Venray. Gerardua V^ren, 1 bouwer beiden teVen Hendrikusren, 1 bouwer en Jci i, beiden ie Ven Hendrikusgren, 1 bouwer en A swijcl jaren, beiden Peter van Eland wer en Mar beiden te Vea OVERLEDE! Martinus Rt M- Hendriks, g. Leonie Bae: sterzu Eindstraat. Martinus fcjoot Maria Hendrir kweg Maria C. L svani tinus H Liijer weg- 2 patiënten ebt. 2 patiënten van I KERS] II Morgen Zondi Congre ter bedevaart g» herhal catechismus, 4i Maandag tul Serbia Petronella Verc klas Elisabeth Smul: Dinsdag hall van Micbiel Dn pilie, leesmis. Woensdag hij itoldj ▼oor de overlt Donderdag van St. Marcus, Mis, hall 8 leea Bermine Everi Vrijdag hall voor de ZeerEahrt. Ra Zaterdag kcklae vi jongens en 6« half 8 jaarg kwart na 4 Lol ir de e Cox. eltum .1 iteld j e biec is Ni« /otef, itiog, I Zondag Bescl en 7 uur H. Hoogmis voor dt roeder Daarna procesi: |«tuur gadering Derde Orde. Kwart ot Maandag hal een H voor Theodora als lid Aartsbroedersoli Dinsdag 7 ui Antonius, 6 uui Woensdag fet nSigo gen. Volle afl i Donderdag 7 der aarde Nad oil. Vrijdag 7 uuieu H. I weg. St. J»t. Patronaat al tijd, terrein alleen n ie er w competitie moe voor a twee keer. Maa inedag half 7 Handelwf Hanze-diplama aangeraden. Besckerjozef, Zondag en preek Boxmeer met preek t[ati0 O L. Vrouw Lof met prei m«, ZOND van 11 Arts tt Pren 13 32 V van di de vru die hi iterk r H. illie Hoo om 3 m m Paa ter: van bom vc de 1 lestu In j ;en v gevraa enst Ad secr Helmo Stee lad Iers ers rs Drin ak aa en. J. Ca iel Ondi teel; beleefd 'erri van Tijen ook billijke Weder ien Bab ed \in< VlAin Win iiz. tegen i urre de prij J. Ckc) I intei lil!

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2