aimmftctaii da hu Fotobidpren Hu welij ksgedicht Firma v. d. Muncf anwaiaraitfim P. Beerkens Alle Drogisterij-artij den HO Fotografie Foto-artikelen. prima Opfokvoeders en Ku O O B b Tegen GUSÏERS* Grootst Hollandsche model-Si JACQ. CQENEN-HOli 1 3 c c Jaarmarkt te Venray Schoonmaak artikelen prima Ochtendvoer, Gem. graai Pluimveehouders is het adres vo F. H. Encï Drukkerij van den in mooie bijpassende lijst Z te Venray. Plekken op de huid puistjes en zweertjes Kloosterbalsem Gemengde Berichten. Marktberichten. Woensdag 3 April Alle Bussenverf, Prima Havermout k f 9.60 p, en verder alle Voederartik« concurreerende prijs Alle soorten Foto's, Vergrootingen en Olieverf-portretten Inlijsten van Portretten en Schilderijen. Voor het a.s. Kuikenseizoen he steeds in voorraad OOSTRUM Cement, Kalk, Gips, Gresb bakken, Dakpannen, Asbest vlakke platen, Vloér- en Betonbuizen in alle groi Kuikenvoederbakken, Drinki Drinkemmers, Broedbraf Thermometers, Hygrometej ook voor Zilveren en Gouden Bruiloftei worden aan concurreerende prijzen geleverd dooi VI V ft V <T 2 (I v (I onbevangenheid kennis van te nemen- Weaken en mededeelingen. Rhabarberplanten, bestemd om te drijven, mogen in den voorafgaanden zomer volstrekt niet van hun bladeren beroofd worden, opdat zij voldoende re8erve-voedsel kunnen verzamelen tegen den winter, waarin zij verzorgd zullen worden. De planten, die voor het drijven gediend hebben, mogen niet den volgenden, maar slechts den daaropvolgenden winter opnieuw gebruikt worden, opdat zij behoorlijk tijd hebben nieuw reserve voedael op te doen. Dat flinke bsmesling, vooral vloeimest, hierbij hoofdzaak is, zal ieder begrijpen, die weet, wat ook in de plantenwereld geldt Van niets komt niets. De aardappel behoort tot de familie der nachtschaden, waartoe o a. ook de tabak, en de hoogst vergiftige doorn appel behooren. Uit Chili, van het Andesgebergte, waar hij nog in 't veld groeit, afkomstig, heeft men hem voor een paar eeuwen in Europa ingevoerd, waar hij eerst als een afschuwelijke nieuwigheid, vervolgens als een groente werd beschouwd, om thans in vele landstreken een hoofdvoedsel voor de bewoners te vormen. De oorzaak van het onbevrucht blijven der merriën kan gelegen zijn in gebrek aan beweging van den hengst, die meestal een vadsig leven lijdt en daarbij als 't ware gemest wordt. De werkeloosheid der dekhengsten heeft een hoogst ongunstigen invloed op de voortplanting. Tot deze conclusie is men ook in andere landen gekomen, o.a. in Algiers en Arabië. Vroeger werden de Arabische merriën steeds gedekt door hengsten, die onder den man gereden werden, m.a.w. door hengsten, die dezelfde diensten verrich ten als de merriën. Sedert men echter ook in het Oosten zoogenaamde heng- atendepöt8 oprichtte, werd het aantal bevruchte merriën bij 't zelfde aantal dekkingen kleiner Daar, waar men met de zeug naar den beer gaat, heeft men ook minder resultaat van het dekken dan in die •treken, waar de beer bij de zeug op bezoek gaat. De geregelde beweging door den beer heeft een gunstigen invloed op de voortteling. Als de koeien gekalfd hebben en d*> nageboorte dan niet dadelijk afgaat, mosten de dieren opgedreven worden, omdat anders bij het liggen hevige naweeën voorkomen en lichtelijk de draagzak naar buiten kan komen. Als het dier staat, gaat dat zoo gemakkelijk niet. Als het bij de naweeën hevig perst, moet een verband aangelegd worden. Na 12 uren is het gevaar voorbij. Rupsenlijm (brumatalijn) Rupsenlijm maakt men zelf volgens onderstaand recept1 K.G. hars, 600 gram (5 ons) varkensreuzel en 550 gram stearine olie smelt men op een klein vuur onder elkander gemengd, zoodat over koken vermeden wordt (de vloeistof is licht ontvlambaar). De lijm bezit buitengewone kleefkracht en komt op pl.m. 40 h 45 ct. per K.G. te staan. B—r. Onder Voorzitterschap van den nieu wen Directeur der Boerenleenbank, de heer M. Wismans, had Zondag 24 dezer in het Patronaat de vergadering plaats der Boerenleenbank. De talrijke leden werden door den Voorzitter, die de vergadering met den Christelijker groet opende, hartelijk verwelkomd, waarna de Zeereerw. heer Strijkers, Geestelijk Adviseur der Bank, een woord van welkom richtte tot den heer Wismans, die in een vorige vergadering wel tot bestuurslid gekozen is, maar thans voor het eerst als Voor zitter eene vergadering leidt. De Eerw. Spreker weet zeker dat de heer Wis mans, iemand, die in het midden van het Boerenorganisatieleven staande, de voetsporen zal drukken van den ont slapen Voorzitter, den heer Janssen, die zooveel voor de Bank en de Leden heeft gedaan. Onder Gods zegen zal ook het bestuur van den nieuwen Voorzitter der Bank tol zege zijn. De heer Wismans dankt den Eerw. zijn onaangenaam en moeilijk té verdrijven, omdat telkens andere plaatsen besmet wor den. Geneest U met Akker's dan wordt Uw huid weer blank en gaaf. Bovendien onovertroffen bi| wonden ontvellingen, smetten, insectenbetcn Per pot van 20 gram 60 cent. •v. 50 gr. f 1v. 100 gr. f 1.75 Overal verkrijgbaar! Spreker voor deze woorden en zegt te rekenen op de medewerking van Bestuursleden en leden om de Bank te doen zijn, wat zij voor de Boeren zijn kan. Verder deelt de Voorzitter mede, dat deze vergadering op Zondag is gehou den om hst den leden gemakkelijker te maken ter vergadering te komen. Hierna deed de secretaris voorlezing der notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd De Winst- en Verliesrekening met Balans werden voorgelezen en zonder discussie werd den secretaris decharge voor dat jaar verleend. Rekening. Kas Ontvangen Spaargelden Terugbetaalde Voorschot, Ontv. leden Ortv. Coöp. C, Afschrijving f Afboeking winst vorig jaar f Interesten Voorschotten f Provisie en kosten Voor schotten f Interesten loopende Rek. f Provisie en kosten loopende rekening f Buitengewone ontv. f f 7607,98 f 155127,74 f 22838.55 f 18729,28 B.Eindh. f 112/23,38 15,— 1465,65 8317,58 63,63 4885,81 1,88 100.23 f 331876,71 f 155252.39 f 25450,— f 24338.18 f 103310,76 Terugbet. Spaargelden Gegeven Voorschotten Loopende Rek. leden Loopende Rek. C. G. B. Interesten Spaargelden f 9679,60 Interesten loopende Rek. f 1,94 Provisie en kosten loopende Rekening f 346,90 Overboeking naar reserve f 1465,65 Uitkeering winst f 475, Diverse uitgaven f 1050, Buitengewone uitgaven f 629,44 Kassaldo 31 Dec. 1928 f 9876,85 Balans. Actief. Kas Voorschotten Loopende Rek. leden Loopende Rek. G. C. B Deposito G. G. B. Waarde Papieren Aandeelen C. C B. Aandeelen B. H. B. Roerende goederen Interesten Voorschotten Passief. Spaargelden Deposito Loopende Rek. leden Reservewinst Winst 1928 f 331876,71 f 9876,85 f 191166,43 10572,05 69870,79 50000,— 8000,— 300 100,— 555,— 3330,84 f 343771,96 f 204794,03 f 114193,77 f 475,06 f 23275,35 f 1033,74 f 343771,96 Het voorstel van het bestuur om van de winst de volgende giften te doen, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Groene Kruis f 50, Patronaat Sint Antonius f 20, Agnes Patronaat f 20, Vincentiusvereeniging f 20, Landbouw school f 25, Kerk Ysselsteyn f 100 en St. Jozefsgesticht f 20. De heer Millen had ook gaarne de Volksleeszaal als belangrijk sociaal werk bij de begunstigde instellingen gezien. De Voorzitter zegt toe dit het volgende jaar te zullen overwegen. Er is nu al op een en ander beknibbeld, zoodat bij uitbreiding van het aantal begunstigde instellingen, de giften te klein worden. Wegens periodieke aftreding waren aan de beurt van aftreding de bestuurs leden Ant. Roelofs, H. Poels en P. J. H. van Dijck en het Jid van don Raad van Toezicht den heer W. van Dijck. Tegen candidaten werden niet gesteld en bij de gehouden stemming bleken genoemde heeren met respectievelijk 60, 65, 64 en 49 stemmen herkozen. Hierna sloot de Voorzitter, wijl er niemand van de rondvraag gebruik maakte, de vergadering met den Chris telijken groet. de veroordeeling recht te Venlo. door het Kantonge Door een auto gegrepen en gedood. Dinsdagmorgen is aan de grens van de gemeenten Groningen en Haren, bij het oversteken van het rijwielpad naar den weg, een wielrijder door een auto gegrepen en gedood. De auto reed door. Het slachtoffer bleek te zijn de heer P. Takens uit Onnen. Ernstige aanvaring. Maandagmorgen is tijdens dikken mist op 20 mijl beoosten het vuurschip Terscheliingerbank het groote Duitsche vrachtschip »vQnitia" uit Stettin met ean lading oud ijzer op weg van Lon den naar Hamburg aangevaren door het stoomschip »Batavier I." De mist was zoo dik, dat de kapitein van de Venetia de Batavier I pas zag, toen deze 150 meter van zijn boot af was en recht er op toekwam. Hoewel beide schepen op halve kracht voeren en onmiddellijk met volle kracht ach teruit werd gevaren, ramde de Batavier I het Duitsche schip aan stuurboord ter hoogte van ruim 2 met zulk een kracht, dat een groot gat ontstond. Op de Batavier werd gelukkig ter stond bemerkt, dat het aangevaren schip in nood verkeerde. Daarom liet de kapitein zijn schip zoo spoedig mogelijk weer bij de Venetia komen, die toen reeds sterk slagzij maakte. De bemanning, die elf koppeu telde, name lijk de kapitein Max Zimmermann uit Lübeck, de le stuurman, twee machi nisten, drie matrozen en twee stokers konden, doordat de boeg van de Bata vier in het door de aanvaring gemaakte gat werd gezet, op dit schip overgaan, dank zij de tegenwoordigheid van geest van de Hollanders die de schipbreuke lingen met behulp van touwen aan boord heschen. Nauwelijks drie minuten nadat de laatste man gered was, verdween de Venetia in de diepte. De bemanning had alles moeten achterlaten en dankt het leven hoofdzakelijk aan de kalme zse. Weet gy f dat de aarde van binnen niet zooals men vroeger dacht een vloei bare massa is, maar een dikke brij (soort pek) omgeven door een vaste laag van ongevesr 1200 KM. dikte? dat de vastelandsg^bieden drijven in dit »pek" als ijsbergen in een oceaan dat zij ook kunnen rijzen en dalen, zooals men in Zuid-Amerika heeft kunnen waarnemen dat bloedarmoede niet is een tekort aan bloed, maar een tekort aan bloed- kleurstof (heamoglobine) in de roode bloedlichaampjes dat bloedarmoede voorkomen kan worden door een voldoende nachtrust een frissche slaapkamer en het gebruik van eenvoudig en degelijk voedsel met veel fruit en rauwe blad groenten dat bij een enquete, ingesteld door een Duitsch psycholoog van de 392 personen er 182 verklaarden dat de morgenuren het best geschikt waren voor hoofdarbeid, 133 aan den avond de voorkeur gaven, 6 zich tot aanhan gers van den middag verklaarden en 71 absoluut geen verschil konden merken P. Victorinus Sieben O.F.M. Op 29 Maart a.s. hoopt P. Victorinus Sieben in het Minderbroedersklooster te Weert den dag te herdenken, dat hij voor 50 jaren de H. Priesterwijding ontving. Overreden en gedood. Zondagavond is te Kerkrade de 19-jarige Rongen, werkzaam aan de electrische tram, door een autobus doodgereden. Nekkramp. In Amstenrade hebben zich drie gevallen van nekkramp voorgedaan. Een jeugdig meisje is reeds overleden. Spring niet uit de tram. Te St. Oedenrode is Zondag de 51 jarigs fabrieksarbeidsr G. van de Ven uit een rijdende stoomtram gesprongen en door den volgenden wagen vermor zeld. Veldwachter beleedigd. Het gerechtshof te 's Bosch veroor deelde in hooger beroep H. H. land bouwer te Wanssum, wegens beleedi ging tegen den veldwachter aldaar, te Venlo gepleegd, tot f 100 boete conform ROERMOND. Op de Coöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 5.500.000 eieren. Groote eieren van f 6 40 tot f 7 50 Kleine eieren van f 6 10 tot f 6 3o Eendeneieren van f 6 30 tot f 7 6q VENLO. Op de Goop. Vailingver- eeniging van Maandag waren aange voerd 1.850.000 eieren. Groote eieren van t 6 50 tot f 7.50 Kleine eieren van f 5 90 tot f 6.40 Eendeneieren van f 6.80 tot f 7.50 Ganzeneieren van f 26. Kippeneieren per Kg. f 1.10. 8 goed gebroekt, lang flink gespierde dij en schenkel, spronggewrichten laag bij den grond bij goeden stand van de achter- beenen. 9 krachtige gewrichten. Na de keuring van den hond als zoodanig wordt de hond verder beoordeeld gespan nen voor of onder de kar (naargelang van de bestemming) waarvoor het dier als trekhond zal worden gebruikt. Voor de kar gespannen moeten de honden een schouderhoogte hebben van minstens 60 c.M. en onder de kar minstens 50 c M. Tot het tuig moeten behooren een borst riem van minstens 4 c-M. breedte van zacht leder, reikende tot achter de voor- pooten eu met strengen verbonden aan een spoorstok onder de hondenkar vast gemaakt tusschen de twee uiteinden van de boomen, een draagriem van minstens 6 c/M. breedte en een buikriem van min stens 4 c M. preedte. De hondenkar moet voorzien zijn van steunsels, die voorkomen, dat zij den bond drukt, wanneer hij in rust is, en van een zindelijken drinkbak. Op de kar moeten de naam van den houder en van de gemeente, waar hij woont, goed leesbaar voorkomen (tetters van 8 c.M.) De lading moet zich in evenwicht be vinden en haar gewicht mag niet zoo groot zijn, dat het trekken bovenmatige inspanning vereischt. Als geleider van de hondenkar mag geen persoon optreden, die den leeftijd van 14 jaren nog niet heeft bereikt. De aandacht wordt er nadrukkelijk op gevestigd, dat hond, kar en tuig aan boven vermelde eischen moeten voldoen, om opnieuw voor goedkeuring in aanmerking te kunnen komen. De vroeger uitgereikte nummerbewijzen moeten worden meege bracht. 6 Honden, welke nog niet gekeurd zijn, kunnen eveneens op genoemde datums ter keuring worden aangeboden. Venray, 12 Maart -«929. De Burgemeester en Wethouders van Venray. O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN TREKHONDEN WET. Herkeuring van alle trekhonden. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van belanghebbenden, dat door hen een herkeuring van alle trek honden wordt bevolen, welke zal gehouden worden op 4 en 5 April a.s. en wel 4 April a.s. voorm. 9 uur te Oostrum, beginpunt weg Geysteren; 4 April a.s. voorm. 11 uur Oirlo, pomp tegenover J. H. Nelissen; 4 Aprii a.s. nam. half 2, Castenray, kermisterrein; 4 April a.s. nam. 3 uur, Leunen, nabij Transformatorhuisje; 5 April a.s. voorm. 9 uur, Dorp bij voor malige tramloods; 5 April a.s. voorm. 11 uur, Nachtegaal Deuroesche weg: 5 April a.s. nam. 2 uur te Merselo, ker misterrein. De honden moeten voldoen aan de volgende eischen 1 korte breede, zware nek, krachtige hals. 2 breede schoft (deel van den rug tus schen schouderbladen) 3 rechte breede gespierde rug, korte breede lendenen. 4 breed, gespierd kruis, smalle gevulde flamken- 5 minimumbreedte van de voorborst, gemeten tusschen de beide middelpunten der boegen 16 c.M. (voor honden die reeds eenmaal goedgekeurd zijn geweest behoeft deze breedte maar 14 c.M. te zijn) 6 gewelfde diepe borst, gespierde vol doende vastliggende schouders* 7 korte ronde klauwen, niet gespreide teenen met ronde niet te weeke zooikussens, als Sponsen, Zeemleder, Dweilen, Luiwagens, Boen- borstels, Borstels, Bezems, Handvegers, enz Prima eigengemaakte prima Waterverf en Blanc Fix, alle soorten Verven en Lakken, Droge verven, Tuben-verven. Verschillende soorten GLAS alsdraad-, gefigureerd, cathe- draal-, imitatie spiegel-, dubbel en enkel dik glas. Aanbevelend, 37 Groote Straat 21. Hierdoor verkrijgt U de sterkste kippen met lijke eierproductie. Verder nog voorradig Op verlangen alles aan huis te bezit Alvorens U koopt, vraagt bij ons prijs, dit is l Aanbevelend, 3 Prijzen beneden elke concuri Glycerine, Kamferspiritus,j Kaloderma, Crème Mousod, Boorzalf, Zinkzalt, Zink| Winterhandenzalf, ei Voedert uw kuikens vanaf 3 maand! VENRAY. I Thijmsiroop Teersiroop Abdijsiroop Siroop Famel Kresevalsiroop Borstsiroop Levertraan en I Menthol b Wybert t, Potter's Salmiakp Longo enz Levertraan Ei Alle Mijnhardt's Tabletten en Thermogène watten en Verba Beleefd aanbevelend, Telefoon 501 Postrekenii voor Duikers, Wel- en Regenputl Vee- en Drinkwetterbakken Bouw artikelen Wij maken speciaal in iedere gewensch'.e vorm en groi Onze modellen geven U licht, lucht, goede tempe 1 gemakkelijk te reinigen. Degelijk werk. Aanbevelend, Otb. Ontvangen een zeer groote partij aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, ld KRUISSTRAAT VENRAY Bezoekt ons atelier Overal aan huis te ontbieden zonder prijsverhooging. kunnen binnen 3 dagen gelever 1 4 m 7

Peel en Maas | 1929 | | pagina 8