Gez.Ambrosius lm de Feestdagen DAMES ALBERT HEIJN. Voor Ie plechtigs H. Communie Jongens-, Meisjesschoenen Heeren-Molières Kousen Handschoenen Dames-, Heerenschoenen Eene extra aanbieding in Damesschoen tjes ¥oor de Eerste H» Communie Kerkboeken, Rozen kransen, Schilderijtjes en Souvenirs JacqCoen en - Houtackers Vergadering der 3e Orde. Marktberichten. Districts-Arbeidsbeurs Speciaal adres voor zwarte en bruine Alle voorkómende REPARATlE's spoedig netjes en goedkoop. In Zwart zijn wij eveneens ruim gesorteerd in Kinderkousen en Handschoenen Zaterdag 23 Maart 1929, No. 12. Ofschoon het geen gebruik is een verslag te geven van de gewone maan- delljksche vergadering der Derde Orde, meenen we voor dezen keer een uit zondering te moeten maken. En wel omdat het een buitengewoon gewone vergadering was, die Woensdag en Donderdagavond in de zaal van het Patronaat ia gehouden. De Directeur, de Zeereerw. P. Nielen, zei in zijn inleidend woord ongeveer aldus Dit is een maandelijksche ver gadering, deze maand is er geen ver gadering in de kerk. Deze van hooger hand aanbevolen zaak is niet vreemd, wel een uitzondering, die slechts enkele malen in het jaar zal voorkomen. Niet vreemd, want onze vereeniging is werkelijk een orde en bestaat niet in het uitoefenen van eene of andere schoone devotie in een kapelonze Derde Orde omvat heel het leven. Die maandelijksche vergadering van ons is niet op de eerste plaats onze godsdienst oefening, want dan zou een Congregatie of Broederschap, die vier maal per maand vergadert, meer zijn, hetgeen toch in strijd komt met het Kerkelijk Wetboek, waar de Derde Ordebovenaan staat. Zeker, onze maandelijksche ver gadering gaat gewoonlijk vergezeld van een H. Mis of van een Lof, waar kun nen we beter zijn dan in het huis van Godmaar H. Mis of Lof hoeft niet. Onze godsdienstoefening van de Derde Orde is, als het gevoeglijk kan, iederen dag de H. Mis hooren onze godsdienst oefening is iederen dag het goddelijk Officie bidden, het officieel gebed van de Kerk, dat voor de leeken veranderd is in de 12 OnzeVaders, Wees Gegroe- ten en Glorie zij den Vader'sonze godsdienstoefening is minstens iedere maand de H Communie ontvangen onze godsdienstoefening is de begrafe nis medemaken van een overleden medelid onze godsdienstoefening is iederen dag het geweten onderzoeken onze godsdienstoefening is altijd het voorbeeld geven van een echt christelijk leven en van de christelijke gebruiken. Daarom, omdat de maandelijksche vergadering wel verplichtend en streng verplichtend is, maar niet als gods dienstoefening, kunnen we voor die vergadering den besten, pleizierigsten tijd uitkiezen. De maandelijksche ver gadering is verplichtend bij verscheide- nen komt daar echter niet veel van terecht, ofschoon ze volstrekt niet door huiselijke omstandigheden belet zijn Mochten we in plaats van een duizend leden een acht honderd degelijke leden hebben of, liever nog, mochten a'le leden ijverig worden. Omdat het feitelijk de maandelijksche vergadering is, staan we nu allen op en beginnen we deze bijeenkomst met de gewone gebeden. Vervolgens hield Pater Directeureen lezing met lichtbeelden over het leven van de geliefde Patrones der Derde Orde, de H. Elisabeth. Op zijn bekende, duidelijke en pret tige manier sprak hij over dit mooie lijdensleven; ter afwisseling werden bij sommige p'aatjes liederen gezongen uit het zangboekje der Derde Orde, Woens- degBvond door het Heeren-, Donderdag- Er ging geen nacht foorbij, of daar kwam in een laat uur Hlode kloppen aan de deur van Bea; want overdag wilde ze niet komen, opdat de mensen r.iel zouden weten dat ze een weg ging naar heur schoonzuster. Ach, Bea, bezie mijne wangen! Bezie mijn sukkel van een man, en hore hoe de mage al gaat.... Hlode, 'k hebbe nog iet. Wij zul len het samen delen, en blijven delen zo lange er nog iel te eten is in mijn woon. Zó waren de woorden steeds bij elk bezoek, en Bea overdacht niet hoe een mens buiten de poort, waar land en beemd was, meer gebrek kon lijden dan een mens binnen de stadsmuren. En de nood steeg. De Dood bleef te Gent, en hij scheen de poorten niet uit te willen de bur gers vielen neer in de straten, en de kinderen deden de lichtloze ogen toe aan de magere borsten der moeders. En daar sloeg ook weer het uur van de nacht, dat Hlode tot Bea kwam. En Hlode zeg, hoe Bea haar een snede brood voorzette, en haar man éón, en hoe zij zelve niets nam dan een tasse water. Bea. Dit is de moeite niet. Geef mij meerl Wat zal mijn man zeggen wen ik thuis kom en ik heb alleen één snede brood, dat droog en oud is ook nog? Ik heb niet meer.... zuchtte Bea. Ik kan niet meer geven. Voor mijn goud kan ik geen brood meer kopen. Toornig stond Hlode op; zij nam de snede brood, en wierp die voor Bea neer op de grond. Hierl dót heb ik van u niet nodig. Gij hebt meerl Maar gij wilt het mij niet geven, omdat het goud u nader aan het harte ligt dan de hongerende magen van uwe naaste verwanten. Ik ken uw streken, gluipater. Bea boog het hoofd, en zacht sprak ze: Hlode, gij doet mij grove Onrecht. Ik deelde wat ik had. Maar Hlode had reeds heurkapmanlel gegrepen, en wierp de deur achter haar dicht, snauwend Nu zie ik wat ge zijt, zuster- moordenaresl Nooit zet ik nog één voet over uw drempel. En waag 't niet ooit tot mij te komen, lelike moleer die ge zijt I V De dag kwam dat Bea te bedelen trok. Zovele anderen waren vóór haar reeds den bedelweg opgegaan, en hadden de stad moeten verlaten. Want in de stad kreeg men niets meer. Enkele mensen zeiden haar: Geern zou ik u helpen, als ik maar iet hadde. Maar ga naar uwe schoonzuster buiten da poorten. Zij heeft er brood genoeg anderen geeft zij niets, maar u zal ze het niet kunnen weigeren. Ik geloof dat niet, dacht zij. Hoe was dan Hlode steeds tot haar gekomen, wen zij brood zou hebben Maar de nood steeg. Gelijk vergift, zo doodde de honger; en met tienen begroef men de leven loze lattengeraamlen in één graf. Op een avond ging Bea toen naar heur zuster in de Scheldebeemden. De weg was lang en moeizaam vóórhaar; want zij ging zwaar. i Zij naderde. diep in dep nacht, de bakken, edoch... hard en kruizelig werd het in heur handen. Steen, en steengruis. En als ze ging naar waar de wagens en de schepen werden gelost, en men haar toedeeldein heur handen werd het brood hard en koud als steen. De eed: »het brood versteene al in mijne handen." Zij heeft zich teruggetrokken, omdat ze wist heur vreeselike eeden de plaats waar zij in voortdurende ergenis heeft gewoond, werd lang gemeden, en men noemde die beemden aan de Schelde: de Ergenesse. Nakomende geslachten vergaten deze historie, en tot d'Heirnesse werd het woord verbasterd. GERARD LEMMENS WAARSCHUWING. Verbod van steken van plaggen enz. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat het TEN STRENGSTE VERBODEN is, op ALLE gronden der gemeente plaggen te steken ofte baggeren, heide of struwelen ta hakken of te houwen, of eenige daad van eigendom te ver richten. Indien in strijd met dit verbod wordt gehandeld, wordt door de gemeente over gestoken plaggen enz, als zijnde haar eigendom, beschikt. Venray 21 Maart 1929 Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN ROERMOND. Op de Coöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4.000.000 eieren. Groote eieren van f 7 10 tot f 8 Kleine eieren van f 6 50 tot f 7 Eendeneieren van f 6 10 tot f 8 10 Worden gevraagd 25 landarbeiders voor Tilburg looo 2o25 per week 1 burgerdienstmeisje voor Tilburg Gezinnen voor de Philipsfabrif ken Jongens voor kantfabriek v. Horst pl.m. 18 jaar 1 meisje van 1517 jaar v. Win keljuffrouw 3 kleermakers voor Oploo Vier lingsbeek en Beugen 1 jongen van 16 j, v. leiendekker Boerenknechten v dadelijk en Pa- schen Boerendienstmeiden idem burgerdienstmeiden voor dadelijk en Paschen, Venray, Horst, Tienray. 1 burgerdienstmeid Boxmeer Meisjes en jongens voor Philips fabriek Eindhoven beneden 18 jaar Sleepers voor de Staatsmijnen 1 kindermeisje, v Venray 1 slagersknecht liefst 2 j. a h v mei8je9 en jongens voor hul- zenfabiiek te Venray 1 burgerdien9tmeid voor Deurne melkknecht niet b n- 25 j 1 April 2 grondwerkers 1 leerling timmerman 1 bakkersleerling voor Venray 2 metselaars voor dadelijk Smidsknecht voor Oploo, bekend met hoefbeslag 1 slagersleerling voor Venray 1 net dagmeisje voor Venray 1 leerling timmerman 1 timmerman voor Venray landarbeiders voor Griendtsveen steenfabrieksarbeiders v Venray v dadelijk en vast 4 joDgens steenfabriek Venray 1 net meisje v lunchroom-winkel 2 dagmeisjes voor dadelijk 2 metselaars, 2 opperlieden Bieden sioh aan 3 werkmeisjes 1 werkvrouw voor Paschen 1 bekwaam chauffeur 3 grondwerkers 1 schildersleerling v dadelijk 1 slagersknecht pl.m. 20 jaar 1 boerenknecht ontvingen wij een prachtige collectie Verder voorradig mooie sorteering in zwart, bruinlak en gekleurd. Zeer scherp concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, 100 wij vragen uwe aandacht voor onze keurige collectie Suède waschbaar Nappaiets nieuws wild- en waschleder, glacé, imitatie-suède en andere fijne stoffen Handschoenen met of zonder kapje. Zijde en Tricot. In verschillende kleuren, maten en kwaliteiten. is de keuze niet te overtreffen bij 274 PATERSSTRAAT 25. in Zijde, Zijde met wol, bekende NON LADDER, til d'écosse, macco, fijne wol, rib in wol en zijde. ontvangen een prachtige sorteering aan zeer lage prijzen. Zie de Etalage. Aanbevelend, 40 naar de winkels van GROOTE SORTEERING PAASCHEIEREN FIGUREN ENZ Gonserf Paascheitjes per ons 9 Choc. t 2225 Netjes m. Eieren per stuk vanaf 6 Groote Paascheieren 4 Bitterkoekjes p, half pd 32i/t Zandringen p. half pd. 29 Paleisbanket 40 Gobosprils >25 Heerlijke Cakes 7 stuks voor 25 Engelsche cakes per stuk 3545 Calif Perziken per groot blik 55 y 64 52 Abrikozen Appelmoes Kwetsen Prima Tarwebloem per pond Zelfr. Bakmeel per pondspak Sultana Rozijnen per pond Sundried Rozijzen Sucade per ons Prima Zalm per blik Roode Zalm Delmonte Roode Z-alm John West 10-121/» 17i/s 25—35—45 20 15 30-50 80 67—88

Peel en Maas | 1929 | | pagina 5