s OIRLO. „UNIQRO" Algen ie Dankbetuiging. H.GERTRUDIS SIC Landbouwbond Veeverzekering B Paardenverzekering Pelskonijnen-fokkers Algem. Vergadering vergaderiog RADIO |N.V. Vulkaan, Venrayl Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Plechtige Feestviering op Zondag 17 Maart gesel Sc 2 gldflOf bovqtpi der Fokvereeniging Eensgezindheid". Maandag 25 Maart Algem. Vergadering Fokvereeniging ,en Stierhouderij. Donderdag 21 Maart van n 200C 200( en 1 ei Wat de keur is van het goud is de naam voor Uw van het Staatsboseh niet tevreden. Spreker begrijpt niet hoe het Staats» bosch kan zeggen, dat de grond te goedkoop is. De perceelen zijn goed aan prijs in aanmerking nemende de toestand van den grond en de werk» zaamheden, welke gevraagd worden, om hem bouwklaar te maken. Spreker heeft een schrijven opgesteld, welk hij aan Ged. Staten zou doen toekomen en waarin het advies van het Staatsboseh wordt weerlegd en becritiseerd. Het voorstel van Grooymans wordt gesteund door het lid Jans. Het lid Poels vindt een dergelijk schrijven wel wat brutaal. Weth. Crooymans vindt het niet meer dan de waarheid. We 2ijn al dikwijls genoeg geslagen, als we ons niet verweren krijgen we nog meer klappen. Poels vindt 't dan veiliger om te gaan loopen. De Voorzitter is van oordeel, dat we de zaak er niet beter op maken als we zoo gaan schrijven. Hij zou liever een nieuwe schatting vragen. Na een langdurige bespreking wordt besloten, met 6 stemmen voor 1 tegen (die van Poels) tegen gemeld rapport te protesteeren, zooals door Weth Crooymans is voorgesteld en een nieuwe onpartijdige schatting der perceelen te verzoeken. Een verzoek van F. Rongen te Over loon om van de gemeente een stukje grond te koopen wordt aangehouden. Op een verzoek van den Vrijwilligen Landstorm afd Overloon, waarbij deze vraagt het aanleggen van een schiet baan onder Overloon, is de Raad niet ongenegen medewerking te verleenen, indien de kosten niet te hoog loopen De Vrijwillige Landstorm kan echter beschikken over de baan te Holthees. Aan het bestuur van de afd. Oploo van den N C B. wordt voor 1929 eene bijdrage verleend van f 10.voor kosten van vervolgonderwijs, hetwelk gegeven wordt in den Twist en door twee leerlingen dezer gemeente wordt bezocht. Ingekomen is een verzoek van de Steenfabriek te Overloon om vergunning tot het aanleggen van een veldspoor. De heeren Poels en Jans verklaren zich tegen het verleenen van de ge vraagde vergunning, omdat de weg veel te smal is. Weth. Crooymans is van oordeel dat de industrie zoo veel mogelijk moet worden bevorderd en ziet in het ver leenen geen bezwaar. Na langdurige bespreking wordt besloten concessie te verleenen langs den Oplooschen dijk en den Peelkant- schen dijk, onder door B. en W. te stellen voorwaarden. Hierna sluit de Voorzitter de verga dering met gebed. Venray, 16 Maart 1929. Verstrekking van kolen. Deze week worden geen bons voor kolen verstrekt. Alleen in gevallen van ziekte of andere buitengewone omstandigheden kan men zich daartoe melden bij den heer Mes8emaeckers, Hoenderstraat. Venray, 14 Maart 1929 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO GEVONDENeen vulpenhouder Inlichtingen Gemeentepolitie. GEVONDENEen rijwielplaatje- Inlichtingen Marechaussee-kazerne. Aan de werklieden der sigaren fabriek H. Janssen en Co. alhier, is aangezegd, dat binnenkort de fabriek zal worden stopgezet en overgeplaatst naar Reusal. De sorteerderij en pakkerij blijft hier gevestigd. Aan de heeren Th. Maassen en H. Vollenberg alhier, is opgedragen het bouwen van een schoollokaal in den TwistOploo voor f 4390. Verdacht van brandstichting in de Peel op Zondag 3 Maart is door de gemeentepolitie procesverbaal opge maakt tegen zekere L, H en J. alhier. Zaterdag viel een jongen door het ijs der Paterskuil. De agent van politie Steememan, wilde hem redden, doch zakte eveneens door het ijs. Door hulp van anderen werden beiden echter spoedig aan den kant gebracht. Gisteren Vrijdag zijn weder om een 22tal zwakke kinderen uit onze gemeente naar de vacantie-kolonie te Eersel kunnen vertrekken, dank zij het R.K. Huisvesting comité alhier. In een Zaterdagavond alhier gehouden wedstrijd tusschen de biljart clubs Kalmte kan je redden" uit Deurne en »G O G." te Venray, werd daze laaste overwinnaar met 430 tegen 426 punt3n. Maandag werd door den Heer H. C. alhier ds 12000ste inwoonster in den Burgerlijken Stand aangegeven. Door de gemeentepolitie alhier werd tegen verschilllende bestuurders van vrachtauto's procesverbaal opge» maakt, wegens het te zwaar beladen van hunne wagens. Tegen zekere J. onder Merselo werd door de gemeentepolitie proces verbaal opgemaakt wegens het verkoo» pen van drank zonder vergunning. Ku-ny-hu. Naar wij vernemen, belooft de Ten toonstelling van Venraysche Kunst, Kunstnijverheid en Huisvlijt zóó omvangrijk te worden, dat bijna alle zalen van het PatroDaatsgebouw zullen moeten gebruikt worden. Grootste sorteering Trouwringen vanaf f6en hooger. Zie Etalage 1 H. CAMPS, Horlogerie. (Adv.) De keuring voor de Militie zal in het Patronaat alhier plaats hebben op 11 en 12 April a.s. voor de gemeen» ten Venray en Meerlo. Marktbericht. Maandag aangevoerd ter veemarkt alhier in totaal 355 stuks, als dragend vee 60; gust vee 41; vet vee 35; kal veren 3; biggen 216. Handel vlot; prijzen stijgend. De Woensdag alhier gehouden nieuwe paardenmarkt mocht zich in een druk bezoek verheugen. Ruim 100 paarden, hitten en veulens waren ten verkoop aangevoerd. Er werd druk gehandeld. A.s. week zal onze oud-dorpsge noot de Eerw. Broeder Sebastianus J. Potten, van de orde der Franciscanen, naar hel Missiegebied in Brazilië ver trekken. Ingevolge art. 18 van het Dienst» plichtbesluit zijn voor de loting voor Militie de gemeenten Horst, Sevenum en Venray tot één groep vereenigd. De Wonderen van den Sterrenhemel. Woensdagavond is voor wie de lezing van Pater Dr. H. Gerz bijwoonden, een mooie goede avond geweest. De Patronaatszaal was ondanks het alreeds gevorderde seizoen goed gevuld; ook opmerkelijk veel intellectueelea hadden aan de uitnoodiging van Goud pluvier gevolg gegeven. Onder de aan wezigen werden vele bewoners van de gehuchten opgemerkt; alsook o a. het bestuur van de R K. Werkliedenver- eeniging. Door gebruik te maken van eenejl jaar ten geschenke ontvangen, gordijnen afscheiding kreeg de zaal een nog gezelliger, een meer intiem karakter, De Zeereerw. Pater Nielen, directeur, erkende in een inleidend woord, dat het onderwerp voor verscheidenen wat moeilijk zoude zijn. De geachte Spreker evenwel zou zoo eenvoudig mogelijk zijn en zijn woord verduidelijken door fraaie lichtbeelden, met zorg op het Gymnasium vervaardigd. Zoo is het inderdaad gegaan. Achtereenvolgens behandelde Spreker Aarde, Maan, Zon en, na de pauze, Zonnestelsel (planeten en Staartsterren) Melkwegstelsel, Nevelvlekken. Interessante vragen werden behandeld o.a. waarom dat ontzaglijk heelal van millioen8n sterren?.... waarom zou de Tweede Persoon der H. Drievuldigheid de kleine Aarde, dat >Stofdeeitje" hebben uitverkoren om er mensch le worden In ademlooze stilte werd de lezing aangehoord, die besloten werd door een schitterende peroratie over de Groot heid van den Schepper. Moge het vooral niet de laatste maal zijn dat Pr. Dr. H. Gerz voor ons als causeur is opgetreden. H. Rechtbank te Roermond. Zitting van den Politierechter van Woensdag 13 Maart: G. R. 26 jaar, sjouwer te Venray en A. G. 27 jaar, arbeider te Venray, beiden thans gedetineerd en verdacht van diefstal van een paar konijnen, ten nadeele van den landbouwer Wil- lems te VenrayWeverslo, op 20 Jan j.L; eisch voor ieder 6, vonnis 4 maan den gevangenisstraf. W. A. te B. 19 jaar, landbouwer te Horst verdacht van vernieling vsn een glasruit ten nadeele van J. Verstegen te Klein Oirlo op 5 Februari jl. Eisch f 15, vonnis f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Voetbal. Na een gedwongen rust van meer dan drie maanden komt morgen D.S O. I weer in het veld en ontvangt alsdan O.B O. I uit Nijmegen, een der sterkst? ploegen uit de 2e klasse. Al zal de al te lange rust de spelers nog wel in de beenen zitten, toch is er nog genoeg animo om O.B.O. flink partij te bieden en gelooven we dat onze jongens bij flink aanpakken een goede kans op succes hebben. Door allerlei omstandig heden is verleden najaar door D.S.O de competitie niet te best ingezet, doch het vertrouwen in het elftal is niet geschokt en de jongens hebben het in eigen handen om nog een eervolle plaats op het ranglijsije te bekomen Bij mooi voorjaarsweer verwachten we dan morgen honderden toeschou wers aan de Hoop, om getuige te zijn van een ongetwijfeld spannenden wedstrijd. D S.O. II scheen van de laage rust geen nadeel te hebben ondervonden, dat ondervond Tienray, dat Zondag met een 2—1 nederlaag naar huis kon keeren. Morgen gaan de reserves bij H.V.C te Horst op bezoek, waar hun een zware taak wacht. Horst zal ongetwij feld alles in het werk stellen om de alhier geleden 3—0 nederlaag te wreken. LEUNEN. Tot kerkmeester is be noemd de heer Martinus Derks alhier MERSELO. Met genoegen deelen wij mede, dat de Heer Jos. Jaspars Vrijdag te Utrecht geslaagd is voor doctoraal in de geneeskunde. Den geslaagde en zijne geachte familie onze hartelijke gelukwenschen. OIRLO. De herdenking van het zilveren priesterjubileum van den Z.E Heer Pastoor zal wegens den Vastentijd uitgesteld worden van 19 Maart tot Heer Hemelvaartsdag 9 Mei. Op dien dag zal ook de nieuws luiklok, die door de parochianen aan den jubilaris zal worden aangeboden, feestelijk worden ingewijd. OIRLO. In de gehouden vergadering van de R. K. V. V. D. I. S. te Oirlo is besloten om op 30 Juni voor dele klasse clubs en den 7den Juli voor de 3e klasse clubs, seriewedstrijden ie orga- niseeren. Er zullen flinke prijzen worden uitgeloofd. HORST. De CoÖp. Zuivelfabriek St. Lamberlus Dorp, hield Zondag in de Mannenkoorzaal de jaarvergadering. Aan de rekening en verantwoording ontleenen we, dat de balen en lasten der exploitatierekening over 1928 bedragen f 284,957,45 en na aftrek der onkosten,afschrijving, reserve reparatie en rente f 245,481,02 of na aftrek van f 1,01 onkosten per 100 kg. aan de leden f 7,44,6 per 100 kg. melk kan betaald worden. Door 324 leden met 968 koeien werden 3,297.011 kg. melk geleverd met een gemiddeld gehalte van 3,328 pet. Voor 1 kg. boter was 26,12 kg. melk noodig. Door de Provinciale Waterstaat in Limburg, wordt voorbereid het plan tot verbetering der Molenbeek te Horst. WANSSUM. Tot onderwijzer aan de St. Lambertu8school te Reuver is benoemd de heer V. Timmermans al hier. OVERLOON. Bij den lsndbouwer M. W alhier moesten op een dag een tweetal koeien worden afgemaakt. De Verzekering dekt gedeeltelijk de schade Zondagmorgen onder de laatste Mis werd eensklaps de brandklok geluid. Spoedig hoorden wij, dat de houtmijt van en staande naast de woning van L. R aan den Peelkant in brand stond. Door de buren die spoedig hulp verleenden kon erger voorkomen worden, zoodat het gelukkig hierbij bleef. VENLO. Ten stadhuize had Dins dagavond een bespreking plaats der havenplannen, welke in hun geheel met spoorwegaansluiting, zooals deze zijn vastgesteld door de Havencommis sie, met op één na algemeene stemmen Volgende week zullen de plannen in den Raad behandeld worden. De kosten zijn bij begrooting, met aankoop grond enz. geraamd op rond i 400.000. Te Venlo zijn reeds de vorige week aardbeien verkocht. Woensdag ging de eerste soort aan 12 cent per stuk en de tweede soort nog aan 8 ct per stuk van de hand. TEGELEN. Dinsdag kwam alhier sinds 1 Januari 1929 het 40ste sterf geval voor. Dit hooge sterftecijfer staat in verband met de in sterke mate heerschende griep. KERKRADE. In de mijn »Laura' heeft Woensdag een instorting plaats gehad. De houwer Th. uit Eygelshoven werd door vallend gesteente getroffen en was onmiddellijk dood tengevolge van schedelbreuk. Goedkoop kindervervoer in autobussen. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben bij alle ondernemingen van autobusdiensten in Limburg aange drongen in de lariefsregeling een bepaling op te nemen, dal voor kinderen, jonger daD vier jaar, niet behoeft te worden betaald, terwijl voor kinderen van vier tot tien jaar half geld zal zijn verschuldigd. Oude veete uitgevochten. In de voorstad St Jacob te Roermond, had Woensdagmiddag een vechtpartij plaats, welke haar ontstaan vond in een veete tusschen bewoners van het in de buurt gevestigde woonwagenkamp en een paar burgers uit de voorstad. Er werden van weerszijden revolver schoten gewisseld, waarbij twee der burgers zoo ernstig werden verwond, dat zij naar het Louisahuis moesten worden overgebracht. Ook de vrouw van een der woonwagenbewoners moest in het hospitaal worden opgenomen zij had een ernstige verwonding met een breekijzer opgeloopen. Door een vrachtauto overreden. Te Hulsberg is Woensdagavond een jongen dood op den weg gevonden. Hij bleek door een auto overreden te zijn. Later werd te Valkenburg door de marechaussée J. uit Weslfalen aange houden, in wiens vrachtauto de jongen, de 14 jarige Jan Pluymakers, had mee gereden. De jongen schijnt onder het rijden van den wagen afgesprongen te zijn met hit gemelde gevolg. De auto bestuurder had niets bemerkt. De toestand op rivieren en kanalen* Sedert Woensdag zijn de stuwen in de Maas, wier waterstand de laatste dagen bijzonder laag was, weer in werking gesteld, zoodat de scheepvaart hersteld is. Het ijs op de Zuid-Willemsvaart is thans geheel gebroken, zoodat de vaart naar Brabant en Limburg hersteld is. Door het vele ijs, dat zich nog op het kanaal bevindt, werden de diensten evenwel nog niet regelmatig uitgevoerd. Door een tram overreden. Donderdagmiddag werd in de St. Anna6traat te Nijmegen mevr. Houben, uit Druten, die de straat wilde over steken, door de electrische trapa aangereden. Zij werd zeer ernstig inwendig gekneusd en een been werd bijna afgeknepen. Terstond werd zij naar het St. Canisius»Ziekenhuis over» gebracht, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Het gewonde been werd geamputeerd. Met revolver en dolkmes. Woensdagmiddag is op den Boschdijk onder de gemeente Best, ter hoogte van de grens der gemeente Eindhoven, een brutale overval met roof gepleegd. Toen de heer Vervest uit Eindhoven, wissel looper bij de Incassobank aldaar, van Best naar Eindhoven terugkeerde en per fiets over dien dijk reed, werd hij onverhoeds aangehouden door een onbekend individu, dat hem dwong af te stappen. De man hield in de eene hand een dolkmes en in de andere een revolver. Hij richtte deze op den heer Vervest met den uitroep »Je geld of je leven De heer Vervest verweerde zich, waarop de man hem een steek aan den rechterslaap toebracht en tevens een tasch ontrukte met f 850, die hij dien morgen voor de Incassobank in Besi geïncasseerd had. De aanrander is verdwenen Aan de gevolgen overleden. De -heer P. van der Burgt, die te Rosmalen door een auto werd over» reden is thans aan de bekomen ver» wondingen overleden. De heer Merks die tusschen Breda en Tilburg met zijn motor tegen een verhuiswagen opreed en zwaar gewond werd opgenomen is aan de gevolgen overleden. Tragisch. Te Schermerhorn overleden in één week 3 kinderen, uit één gezin, aan longontsteking Uit het Buitenland. Uit de statea Illinois, Wisconsin en Indiana worden overstroomingen ge meld. De omsingeling van Torreon door de Mexicaansche troepen wordt langzaam voltooid. Intusschen moeten ook de opstandelingen teToreon versterkingen hebben gekregen. Het eerste treffen tusschen de voorhoede van het Calles leger en een afdeeling rebellen moet reeds hebben plaats gehad- De stad Greenville in Zuid Carolina is door een tornado geteisterd. Negen men8cben werden gedood De materieele schade is zeer groot. De toestand van maarschalk Fochis weer ernstig. Een hoofdprQs, die gelukkig viel. Naar men meldt, bevindt zich onder de winnaars van den hoofdprijs van de Pruisische staatsloterij een 47 jarige blinde straathandelaar, die tot dusverre op armoedige wijze in zijn behoefte voorzag door den verkoop van blinden artikelen. Ook alle andere loten van de Steg- litzer afdeeling van het geluksnummer waren in het bezit van kleine luiden. De winnaars zijn een taxi-chauffeur, een kantoorbediende, een fotograaf, die twee achtste loten had, een kleine ambtenaar te Steglitz, die ophetoogen blik in het ziekenhuis ligt, een arme werkster te Lichtenberg en een vrouw te Ratibor. Weet gy dat voor de komst van de petroleum* lamp, vuurtorens verlicht werden door kaarsen of een kolenvuur? dat de Eifeltoren te Parijs, die circa 330 meter hoog is, bijna 1 Meter zwaait in den storm? Dinsdag onder de Mis van half 8 zullen zij bunnen Paschen houden. Dinsdag om 10 uur komen de meisjes der 5de en 6de en half 11 de jongens der 6e, 7e, 8e en 9e klas te bichten. Woensdag in de Mis van half 8 zullen zij bunnen Paschen houden. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Na deze Hoogmis Bestuursvergadering Dei de Orde, kwart over 4 gezongen Vespers. 5 uur Lof. Dinsdag feest van den H. Jozef, volle aflaat o.g.v. Generale absolutie voor de Derde Orde na de H. H. Missen en het Lof. Tevens 8e Dingdag der novene ter eere van den H. Antonius, 8 uur Hoogmis met toespraak en gebeden der novene» 6 uur Lof. Vrijdag feest van de Zeven Smarten v. Maria, Patroonfeest onzer kerk, 7 uur plechtige Hoogmis 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. Dien dag volle afl o.g.v. wegens het feest van den H. Benedictus Bisschop onzer Orde. St. Antonius-Patronaat. Patronaatsvoetbalclubs mogen niet worden opgericht zonder toestemming van het Dag. Bestuur der Patronaatscommissie en den Directeur Bij «uitwedstrijden" moeten de jongens vergezeld zijn van een heer der Patronaatscommissie. Aldus heeft Mgr. de Bisschop verordend. Wie zich hieraan niet stoort, moet van het Patronaat af. Als ergens voor kaarten van «Goud-pluvier" geld is gevraagd, dan is dit bedrog geweest. Dinsdagavond na het turnen Praatavond «Goud- pluvier" BURQEBUIKB STASD VmAY. van 8 tot 15 Maart. GEBOREN Henricus M. Krijnen, Oostrum Margaretha P. M. Schaeffers, Schoolstraat Anna C M Cleven, Merselo Johannes G J. Duykers, Castenray Jacobus W. J. Pbilipsen, Schoor Bendrikus A. G. Wismans, Ysselsteyn Richardus J. P. Tacken, Oostrum Hubertus A. de Riet. Heuvelstraat Johanna 3. A. M. Camps, Grootestraat OVERLEDEN P. M. Vermeulen, wed. van A. C. Kerkhofs, 76 jaar, Hoenderstraat. 2 patiënten St Aonagesticht 3 patiënten St. Servatiusgesticht. mSBLIJKS DIIHST2* VIÏBAY Parochiekerk Morgen Zondag begint de Paaschtijd voor alle geloovigen, in alle H. Missen collecte voor het Bisdom, kwart voor 8 vertrekt de H. Familie ter bedevaart naar Smakt. De leden worden eraan herinnerd hun zangboekje mede te brengen en hun medaille op te steken, kwart na 6 zal de H. Communie worden uitgereikt voor de bedevaart gangers, in de processie bidt rechts voor en links na, half 3 catechismus voor alle kinderen van de lagerejongens- en meisjesschool die hunne Eerste H. Communie gedaan hebben tot voorbereiding van de Paaschcommunie, 5 uur Lof en vijlde Lijdensmeditatie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Piet Ver meulen, 8 uur Sol. jaarg. voor Christina van Valkenburg, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg voor M, Creemers. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Joh Goemans. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor A. Vermeulen, Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van de Zeven Smarten van Maria, waarna de Zeven Weën op het kerkhof gebeden worden, kwart na 4 kruisweg. Zaterdag hall 8 besteld jaarg. voor Joh. Peeters en echtgenoote en ouders. A 8. Zondag collecte voor het H. Graf. Maandag om 10 uur komen de meisjes van de 2de, 3de en 4de klas en om half 11 de jongens van 3de, 4de en 5de klas te biechten na de H et lokaal li 19 Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze dier bare Moeder, Zuster en Tante, zeggen wij hiermede hartelijk dank. 14 Familie Smits ter eere van de Om 10 uur Hoogmis met feestpredicatie. 17 van 17 j lade Paschen, Adres van den Nation. Vereeniging van N. V. P. met Jaarverslag, nam. 3 uur, in het Bondslokaal te Leunen. Onmiddellijk daarna met Jaarversdag van de Ook geld de De jaarlijksche algemeene voorjaarsschatting der paarden zal gehouden worden als volgt Maandag 18 Maart, voorin. 9 uur te MERSELO; Dinsdag 19 Maart, voorm. 8 uur in het DORP, nam. 2 uur te LULL; 4 uur te OOSTRUM; Woensdag 20 Maart, voorm. 8 uur te LEUNEN; nam. 2 uur op de HEIDE; Donderdag 21 Maart, voorm. 8 uur te CASTENRAY; nam. 2 uur te OIRLO; Vrijdag 22 Maart, voorm. 9 uur aan het OVERBROEK; Zaterdag 23 Maart, voorm. 9 uur te YSSESSTEYN. Telkens op de bekende plaatsen. Het Bestuur. 's avonds 7 uur in Lunchroom H. VERHEUGEN, tot oprichting eener onderaf- deeling. Spreker de heer A. Vonk uit Blerick. Ieders opkomst wordt beleefd verzocht. Namens het Hoofdbestuur V. PYLS, Voorzitter 3. VISSERS, Secret. 230 De Besturen. goed i marktpi P. va 1st 1 Wit Let Steeg— T parti bij Jos. (goe<

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2