Fotobidprentjes teriali OPRUIMING Drlessen «Jongens pakjes A. THIELEI, Religieuss Beelden Spoelingverkoop Alle Drogisterij-artikelen Tegen den HOEST U zoekt U vindt Kt iïyt Hollandsche modsl-Stallingsn Frencken's Woudlijm 1! Algem. Vergadering Stoomzuivelfabrie'i H. Maria" Oostrum Oroote Straat Drukkerij van den Munckhof GEZ. AMBROSIUS, Patersstraat 25 is het adres voor gramophones Denkt er om Marktstraat 5 Bijkantoor VENRAY, Patersstraat 17 SAFE-LOKET in onze brand- en inbraakvrije kluis. Jacq. Coenen-Houtackers Afd. VENRAY Zondag 17 Februari Notaris Pluymaekers Maandag 18 Febr. beslist onvergankelijk \Y /AAR U 5TEED5 DEUKEN M0E5T OOSTRUM Cement, Kalk, Gips, Gresbuizen en bakken, Dakpannen, Asbest golf- en vlakke platen, Vloer- en Wandtegels. Betonbuizen in alle grootten De nog voorradige worden aan zeer voordeelige prijzen opgeruimd. Bet beste adres voor wederverkoopers is Leder en Schoenmakersfournituren, Gummi Zolen en Hakken H. Hart, H. Maria, Theresia, renz. EEN EXTRA KORTING. Wiegen, Luiermandjes, Hobbel en Kinderstoeltjes. In Huishoudelijke en Luxe-Artikelen, Emaille, Glas en Porcelein Geeft Uwe stukken van waarde eene ve lige plaats Verder alle BANKZAKEN. De Kippenhouderij op het platteland Marktberichten. R. K. Vereenlglng 6 uur nam., in het Patronaat. AGENDA: Financieel verslag. Begrooting Penningmeester. Algemeen Verslag. Verkiezing 3 Bestuursleden, waaronder Secretaris (aftredende leden de heeren Jaspars, Merse- lo en Nelissen, Oirlo) en we gens vertrek van Dr. Struben. De beide eerstgenoemden zijn herkiesbaar. Rondvraag. 42 HET BESTUUR. te VENRAY zal op Maandag 18 Febr. 1929 nam. 2 uur, ter pfaatse, voor den Heer Piet Goumans (Molenhof) publiek verkoopen 110 slagen boonstaken, ruiter staken, rekken en brandhout, in zijn bosch aan Hansenberg nabij de Overloonsche weg Bij ongunstig weer heeft de verkooping plaats in 'net café d Nieuw* Molen (Swinkels) 16 onder de leden, om half 5 bij Wed. G. Camps. 18 Het Bestuur. BI Prijzen beneden elke concurrentieB| Glycerine, Kamferspiritus, Purol, Kaloderma, CrèmeMouson, Vaseline Boorzalf, Zinkzalt, Zinkpasta, Winterhandenzalf, enz. IThijmsiroop Menthol bonbons Teersiroop B Wybert tabletten Abdijsiroop B Potter's Linia Siroop Famel B Salmiakpastilles Kresevalsiroop B Longodrop Borstsiroop B enz. Levertraan en Levertraan Emulsie, Alle Mijnhardt's Tabletten en Poeders, Thermogène watten en Verbandwatten. Beleefd aanbevelend, 76 t/ouveaures 07% *4 Horfoyan/'e kunnen binnen 3 dagen geleverd worden door Verkrijgbaar te Venray bij M. Custers, Groote Straat Fabrikante N.V. Chemische Pharmaceuiische Fabriek v.h. F. G A. Prooien Zoon, Pieterskerkhof no. 14 Tel. 1990, Leiden, Steeds groote voorraad in JRupsenscharenSnoei- scharenSnoeimessen Occulatiemessenenzenz. Aanbevelend, 34 JacqCoenen-IToutackers Dames Onze Komen en Handschoenen zijn duurzaam en elegant. Model, afwerking, kwaliteit voldoen aan de hoogste eischen. In één woord DE ideale dracht. 242 Telefoon 501 Postrekening 48269 voor Duikers, Wel- en Regenputten. Vee- en Drinkwaterbakken en verdere Bouw artikelen. MWÊÊKM Wij maken speciaal in iedere gewenschte vorm en grootte. Onze modellen geven U licht, lucht, goede temperatuur en vooral gemakkeljjk te reinigen. 84 Degelijk werk, Aanbevelend, Goedkoop in prijs. F. II. van Enckevort Groote Beekstraat 33 VENLO SPECIAAL MAGAZIJN voor Reparatieinrichting. Geregeld op de Venraysehe Markten slandplaals tegenover Garage vsn Haren. ontvangen een groote keuze JONGKNSPA KJE8 in alle maten schitterende modellen, aan de laagste prijzen. A.s. week SPECIALE AANBIEDING in Op onze zeer lage prijzen geven wij nog Heden ontvangen een zending zeer mooie zijn wij steeds ruim gesorteerd. 280 Bezoekt ons magazijn en ziet onze Etalages, alvorens elders te koopen. en berg ze in een Kantoor dagelijks geopend van 9 12 en van 24 uur. Zaterdags alleen van 9—12 uur, waar nadere inlichtingen gaarne gratis worden verstrekt Steeds voorradig de gunstig bekende eslist het beste van het beste. Lost nooit op. Aanbevelend, 24 door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Als men eendaagskuikens krygt. III. Over de manier van voeren (opfok voer en kuikenzaad of korrelvoer) hebben we de vorige maal reeds ge sproken. We willen het nu over »aanvulliDga voeder" hebben, en beginnen dan eerst met karnemelk. Karnemelk of karnemelkproducten kan men rekenen onder uitstekende voeders, zoowel voor de dieren als den mensch. Zij hebben de eigenschap ten le den eetlust op te wekken ten 2e de vèrteerbsarheid te bevorde- ren ten 3e de ingewanden gezond te houden. Vele kuikens sterven juist aan inge wandsziekten, daarom zijn karnemelk producten op de eerste plaatsgewenscht bij den opfok. Melk of onderroom gaat lichter tot bederf over en mist ook den z g. zuur graad van karnemelk Karnemelkpoeder is wel het gemak kelijkst in gebruik. Het is een melkproduct, dat uit zuivere gepasteuriseerde melk wordt gefabriceerd, is een volkomen droog en fijn poeder met zeer laag vochtgehalte. Bovendien rijk aan vitaminen, onbe perkt houdbaar, heeft een hoog eiwit en melksuikergehalte, is totaal verteer baar. Daarom wordt karnemelkpoeder met recht gerangschikt onder de beste krachtvoeders en is bij uilstek geschikt, om met alle meelsoorten te worden vermengd, waardoor het van bijzonder belang wordt voor de droogvoeder- methode. De samenstelling van Hollandsch Karnemelkpoeder is ongeveer als volgt: 32 pet eiwit, 40 pCt. melksuiker, 6 pet. melkzuur, 5 pet. botervet, 10 pet, mineralen en 7 pet. vocht. Alles hiervan is voor het kuiken zeer geschikt, behalve de 7 pet vocht natuurlijk. Doch 93 pet. is dienstig, dus zoo goed als alles] Kijk eens, wst 'n hoog eiwitgehalte I En dan niet minder dan 10 pet. mine ralen, die de kuikens anders meestal veel te weinig krijgen. Wie over versche karnemelk beschikt, die kan natuurlijk ook daarvan een gebruik maken, maar slechts weinigen verkeeren in die gelukkige omstandig heid. Alle karnemelkproducten vormen in de darmen melkzuur, dat smetstoffen doodt en bovendien versnelt het den groei*, der kuikens en brengt ze dus vlugger door de gevaarlijke periode heen. Aan coccidio8e gaan vele kuikens dood. Karnemelkproducten voorkomen deze ziekte en volgens prof. de Blieck genezen ze de kuikens er zelfs van. Eene andere »aanvulling88tof" zijn gedroogde garnalen, die men fijn gewreven kan toedienen, een paar keer per week, een handvol aan pl.m 20 kuikens. Deze komen er vlug van in de veeren en het beenderstelsel ont wikkelt er zich te beter door. Voor den prijs behoeft niemand hel te laten, want doordat ze licht zijn, kost 'n handvol haast niks In elk geval bedragen de kosten per kuiken slechts 'n paar centen per dier, totdat de kuikens halfwas zijn. Verder hebben we noodig een bakje met kleine stukjes houtskool, die evenals karnemelkproducten de zoo zeer gevreesde kuikenziekte coccidiose bijna geheel voorkomt. Houtskool regelt de ontlasting, en dat is voor kuikens al 'n enorm voor deel. Vreemd, dat vele kippenhouders wel geld willen uitgeven voor dure opfokvoeders, maar er tegen op zien iets te voeren dat niks kost en tóch zoo'n goede uitwerking heeft. Vrij uitloopende kuikens zullen in den regel voldoende kleine steentjes kunnen bemachtigen, doch wanneer ze de eerste dsgen in de kunstmoeder of in een beperkt rennetje worden gehou den, moet men ei voor zorgen, dat ze de beschikking hebben over scherp zand of over de fijne deeltjes uit gemalen schelpen. Nu nog het groenvoer 1 De eerste dagen moet men er een beatje voorzichtig mee wezen, doch daarna gewent men ze aan een goede portie, natuurlijk steeds versch groen en zeker geen gebroeid groen. Voor groenvoer komen ten zeerste in aanmerkinggehakte jonge brand netelen, zéér kort geknipt jong gras, klaverblaadjes, kropsla, boerenkool (zonder zaad of bloesem) en... raapstelen! Deze laatste zaaie men vroeg en zeer dicht. Iedereen heeft wel 'n hoekj* beschikbaar, als het kan in een bak onder glas. Deze raapstelen, heel fijn geknipt, zijn een zeer goed groenvoeder, en Wie z'n voorzorgsmaatregelen neemt, kan daar gemakkelijk genoeg van hebben. Ook de brandnetels moeien zeer fijn geknipt worden, anders lusten de kuikens ze niet Ook de brandnetels moeten zeer fijn geknipt worden, anders lusten de kuikens ze niet. Zelfs geraspte wortelen zijn een best groenvoer. Wij kennen een groot fokker (den heer L Karthaus te Neerbosch), die daar uitstekende resultaten mee bereikte. Uit bovenstaande ziet men, dat iedere kippenhouder, die maar wil, nooit met groenvoer verlegen behoeft le zitten. Kuikens, die later de beschikking krijgen over een vrijer uitloop op een ruim grasveldje, vinden dan daar groen genoeg. Na ernogmaal8 op gewezen te hebben, dat men de kuikens steeds een kurk droog, versch krabbed moet bezorgen vocht en onreinheid beteekent in dezen den dood willen we voor van daag eindigen. Wordt vervolgd. VENLO. Op de Goop Veilingver* eeniging van Maandag waren aange voerd 840.000 eieren. Groote eieren van t 8 40 tot f 10. Kleine eieren van f 7 20 tot f 8 20 Eendeneieren van f 8 20 tot f 8 60 Ganzeneieren van f 21. Kippeneieren per Kg. f 1 42 ROERMOND. Op de Goöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2 700 000 eieren. Groote eieren van f 8 40 tot f 10 Kleine eieren van f 7 10 tot f 8.3D Eendeneieren van f 7 80 tot f 8.20

Peel en Maas | 1929 | | pagina 4