spi&] Jicht F. Sijboe Bepin 108. M Ui PUROL erop! Adverteert in dit blad H. Eer JaarmaiBnr Kunsert Wed, Fieri G. Liet Firma vck! Rheumatieh Stramheid Klooste&b&lsem Vergadering Eierver- eeniging „St. Oda." Gemengde Berichten. 0( Spri: Maandfeb; Kachel- iuss Gebr Lucteui Anthi0|3 Ïd0;8 Mag en le, Vetnooikko ül Bmiokoetfr Vetnen Anf A. Derks,raa Handel iidlee Likeurenjne Houel Allien Bekende nat ca dergelijke aandoeningen vereischen een verwarmend wrijfmiddel dat tot diep in de huid zijn weldadig genezende werking doet gevoelen. Zulk een krachtig genezend, pijnstillend en onschade lijk middel is de beföemde Akker s Ook onmisbaar bij wonden, huiduitslag, zweren en aambeien. Overal verkrijgbaar ln porcelelnen potten van 20 gr. voor 60 cf.. groote potten van 50 grain f 1.— Wat elke maand te doen geeft (Ie helft Februari) Januari hseft ons weer eens een proefje gegeven van een ouderwetschen ■winter, waarnaar velen zoo verlangden Februari kan zich milder doen ken nen en dan als grond en weer zulks toelaten hervatten we den tuinarbeid weer. Dan kunnen we beginnen met het zaaien van spinazie (soort breed blad scherpzaad), raapstelen (stengels), radijs, wortelen en ook van doperwten Maar men doe voorzichtig aan en zaaie of legge niet te veel, want het kan andermaal hard gaan vriezen. Werk de spinazie niet te diep in de: grond, hark het b.v. iets onder en plak de aarde daarna wat vasteen bedek king met takken of rijsjes is raadzaam Op gelijke wijze handelt men bij raap stelen en wortelen. Als doperwten (doppers), om thans op den kouden grond gelegd te worden, kunnen we als zeer geschikt aanbe velen, de Bloemendaalsche vioege. Leg ook deze niet te diep in den grond en bedek ze bij het opkomen met takken, om ze eenigszins te beschermen tegen den feilen wind. Wie een bak heeft, kan de doppers vervroegen en ze in dezen tijd onder een raam leggen met weinig aarde slechts bedekken I Ai spoedig beginnen de erwten te werkenkrijgen ze eenigszins scheuten, dan moet er ge lucht worden, opdat ze aan de lucht gewend raken en stevig blijven. Heb ben ze een paar blaadjes, dan kan men ze buiten (op den kouden grond) verplanten 2 aan 2. In den eersten tijd is bedekking met rijsjes'tegen den scherpen wind zeer gewenscht. Van de aldus behandelde doppers kan men vroeg jonge erwtjes plukken. Ook de tuinboonen kan men vervroe gen op dezelfde wijzeeerst onder glas zaaien of liever leggen, en dan later op den kouden grond uitplanten. De tuinboonen moeten evenwel verder van elkaar geplant worden, b.v. 1 voet en de regels (rijen) ongeveer 3 voet.uit elkander. Hebben de planten maar dit is iets voor later een hoogte van ongeveer een meter bereikt, dan worden de knoppen er uitgenomen, dit is niet alleen goed om de luis legen te gaan, maar de bloem zal zich ook beter tot vrucht zetten, dsar ze anders zoo wild groeien. Wil men de boonen iets vroeger hebben, dan is deze manier van vervroegen wel aan te bevelen echter moet men dan niet letten op de hoeveelheid de boonen, die direct op de plaats gelegd worden, geven over't algemeen meer vruchten dan de uiige plantte Een zeer goede soort tuinboon is o.m. de lange Leidsche. Laten we eens even in den fruittuin kijken 1 Hebt u in 't najaar niet gemest, dan dient het nu te geschieden. Heeft men een boomgaard, dan is het goed de boomen te begieren met verdunde koemest en daarna den grond onder de boomen flink om te spitten. Wanneer de boomen meer op zich zelf staan, den kan men om eiken boom, onder den rand van de kroon, omdat dasrde uiteinden der wortels zitten, die het voedsel opnemen, een greppel graven en dezen vullen met eenigszins ver dunden mest Verdunnen is aan te bevelen, omdat dan de beer of gier beter en spoediger in den grond trekt, en de boomen er eerder van zullen profiteeren. Ook is het verdunnen van den mest daarom aan te bevelen, omdat hij anders te branderig zou wezen, en dit zeer ten nadeele van de boomen zou kunnen zijn. Wie vee houdt en dus stalmest bezit, zal dezen allicht ook in zijn boomgsard of fruittuin gebruiken. Evenwel zij hij er op bedacht, dat dit niet steeds een rationeele bemesting is, en in de meeste gevallen gezonder boomen en rijkere oogsten worden verkregen, indien naast stalmest ook minerale meststoffen worden aangewend. Zooals uit onderzoekingen ten duidelijkste is gebleken, spelen vooral kalk en kali een voorname rol in het leven der vruchlboomen. Zoo vond de onderzoeker Irulfant in éénjarig bout vsn appelboomen 2 maal 7ooveel kalk en kali als phosphorzuur Kalk en kali geven vast hout, dat meer weerstand biedt tegen vorst en andere weersinvloeden. Kali oefent bovendien een gunstigen invloed op de volkomen ontwikkeling van het ooft, op smaak, gave en kleur der vruchten Is jaren achtereen met stalmest be mest, zonder toevoeging van minerale voedingsstoffen in den vorm van kunst mest, dan vertoont zich het kali gebrek, in 't begin door de zwartgroene kleur der bladeren, later door bruingekleurde vlekken tusschen de bladnerven en het voor den tijd afsterven der jaarloten en andere takken. De grootste kaliverbruiker in den boomgaard is de appelboom. Men kan aan de stalmest of compost minerale meststoffen toevoegen, maar ook met enkel kunstmeststoffen volstaan, indien men geen natuurlijken mest heeft. Een ruime stalmestbemesting kan door de overdadige stikstofboeveelheid eenzijdig, en daardoor schadelijk werken. Wijlen Prof. Ritzema Bos schreef in een zijner werken Vatbaarheid voor vorstbeschadiging en voor ziekten wordt nog in 't bijzonder in de hand gewerkt door ondoelmatige bemesting, n 1. door overmatige stikstofbemesting, terwijl de grond maar al te vaak gebrek heefi aan minerale stoffen. Per Are (100 M2) treeft men aan oottboomen 2i/t tot 4 Kg. chilisalpeter of 2 tot 3 Kg. zw ammoniak, voorts 3 tot 4 Kg. super fosfaat of 4 tot 5 Kg. slakkenmeel, en 4 tot 7 Kg. patentkali. \ooral geen kainiet 1 Hiermee zou men de boomen dood kunnen maken. Een kalkbemesting kan men geven om de 4, 5, 6 jaar en dan in den vorm van kalkmergel 2500 tot 3030 Kg. per H.A. 791-8 en werd ook Voör 1929 tot afgevaèr- digde herkozen. De heer Vollenberg, Kemp bracht verslag uit over den Foktoom en gaf verschillende nuttige wenken voor het aanstaande broedseizoen. Niemand hel woord meer verlangende, sloot de Voorzitter de vergadering met den gewonen groet Bekendmaking. De Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge artikel 6, 2- lid der Warenwet, Sibl. 1919 no. 581, ter openbare kennis, dat Martina van de Vijfeijken, Kruisstraat no 87 te Eindhoven, bij vonnis van het Kanton gerecht te Venlo dd. 30 November 1928 is veroordeeld tot f 5 boete of 8 dageD hechtenis wegens overtreding der Keuringsverordening voor de gemeente Venray, door het bewaren van waren op de markt te Venray niet voldoende beveiligd tegen stof, vuil en insecten op 15 October 1928 Venray, 29 Januari 1929. Burgemeester en Wethouders Voornd O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN Ingekomen en vertrokken personen van 18 tot 25 Januari INGEKOMEN J. J. W. de jBruijn, arbeider, Over loonscheweg 6 van Sittard J E. H. Ousters, bakker, Gr. Markt 9 van Ven'o J. M G. Küner, zonder beroep, Veulen M 26 van Sittard E. G Rongen, dienstbode, Brabander A 8 van Venlo A. M Rongen, idem A. A. Jacobs, dienstbode, Leunen IC 5 van Maashees H. H. Janssen, idem, Merselo M 112 van Broekhuizen; A. W, H. v. Bracht, slager, Kerkpad 2 van Cuyk VERTROKKEN M. E Willems, dienstbode, naar BakelMilheeze G. H v. Gellecom, kleermaker, naai BergenWell E 81 A J. Baltissón, zonder beroep, r.aar Valkenswaard, Bakkerstr. 53b; J H Ballissen, idem, naar Waalre Zaterdagavond had in het café den Engel de vergadering plaats der leden van de Eiervereeniging «Sint Oda", gevestigd in VenrayKom. De Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet, verwel komt de talrijke aanwezigen en wenscht den leden met hunne gezinnen een Zalig Nieuwjaar. Het jaar 1928 noemi Spreker een gelukkig jaar voor de vereeniging en hij hoopt dat 1929 ook zoo zijn zal. Hierna leest de Secretaris de Heer Vollebergh de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag, dat nu werd uitgebracht, teekenen wij aan, dat in 1928 werden geleverd ren van wegende waarde Gemid. Gemid. Kg p. Kg. p stuk Kippen 840194 49774.10 1 52736,71 1,06 6 27 Eenden 17142 1173.25 f 926 0.787 5 40 Ganzen 179 31,80 f 31,42 0,99 17,5 Kalkoen 175 14,45 f 15.21 1,05 8,8 Totaal 857690 f 53709.34 In 1928 werden 167769 stuks eieren meer geleverd dan in 1927, waarvoor de leden f 10547 56 meer is uitbetaald Ook het ledental was vooruitgegaan en bereikt bijna het cijfer 200. Onder applaus werd den Secretaris decharge verleend voor zijn keurige administratie Tot lid derCommissie van Comptabili teit werd benoemd de heer Derks uit Veltum, in de plaats van den heer Coopmans, die volgens de Statuten niet herkiesbaar was. Tol Bestuurslid werd herkozen de heer van Osch, Kemp De heer Muskens bracht verslag uit over de algemeene vergadering te Venlo Als Uw Handen ruw zijn of ge sprongen en uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellin gen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest De onveiligheid in Brabant. Maandagavond had te Dinther een roofoverval plaats. Drie gemaskerde bandieten drongen de woning binnen van den heer van Sleeuwen, die met zijn dochter nog op was. De bandieten overvielen v. S waarbij laatstgenoemde aan zijn hand werd gewond. Een brandkast werd opengebroken, waaruit een bedrag van 600 gulden werd ontvreemd. Uit laden en kasten werd goud en zilver weggenomen, alles samen ter waarde van 1000 gulden. Daarna haasten de dieven zich heen De Officier van Justitie, te den Bosch, begaf zich Dinsdag naar Dinther, voor het onderzoek. Versterking van de politie. Wegens de onveiligheid in het Zuiden van Brabant en Limburg is een aantal marechaussees uit het centrum van ons land aldaar gestationneerd. Twist. Zondagnacht werd te Ons in de nabij heid van zijn woning de ruim 30 jarige landbouwer J. v. d. L. hevig aan zijn hoofd bloedende door voorbijgangers gevonden. Bij een door de politie inge steld onderzoek bleek de getroffene een zevental steekwonden aan het achter hoofd te hebben. De vermoedelijke dader zekere B uit de «Witte Hoef" is gearresteerden heefi bekend. De oorzaak is, dat zij op weg van een café naar huis twist hebben gekregen, met genoemd gevolg. De toestand van den getroffene, die nog steeds buiten bewust zijn is, ia zorgelijk. Het drama te Geleen. De 24-jarige J. van E uit Geleen, die bij het bekende huiselijk drama aan den Rijksweg zijn zuster met een broodmes een zoodanige wonde in den i-ug toebracht, dat zij bijna terstond dood was, is, naar de «L. K." meldt; door de justitie voorloopig in vrijheid gesteld. Verdronken. Zondagmiddag zakte te Nederweert, nabij de Rietbrug, in de Noordervaart een drietal jongens door 't ijs, waarvan •wee broertjes. E*n der broertjes wist zich zelf te redden en girg de buren waarschuwen. Inmiddels waren reeds een paar helpers ter plaatse. Een van hen zakte evenwel zelf door 't ijs en had moeite zijn eigen leven te redden Den ander, den gemeenteopzichter Jonkers, mocht 't gelukken een der twee drenkelingen, zekeren Vaes, te redden, die in de woning van den brug, wachter spoedig bijkwam. De andere, de 8 jarige B, broertje van den jongen, die zich zelf redde, was in de diepte verdwenen. Nette kostganger. De mijnwerker C., te Kerkrade, kreeg *en nieuwen kostganger, in den persoon van S Den eigen avond werd S. reeds vermist Bij onderzoek bleek, dat hij met de Noorderzon was vertrokken, met medeneming van een bedrag van f 50 dat hij ontvreemd had uit een door hem opengebroken kist van een medekost ganger en met diens geheele garderobe Verduistering van f 60.000. Zaterdagmiddag kwam bij de Haag sche politie de directeur van de ver eeniging «Boerenleenbank" te Baren dracht, vergezeld van zijn advocaat, aangifte doen van verduistering van f 60 000, vermoedelijk gepleegd door de cassière van de bank, mevrouw W. Mevrouw W. was al verscheidene jaren in dienst der bank en beheerde de kas. In den loop der jaren zou zij kar.s hebben gezien een bedrag van ruim 60 mille ie verduisteren. Een accountantsonderzoek der boeken heeft een en ander aan het licht gebracht. Terwijl de zaak nog hangende was. is mevr. W., vergezeld van haar echt genoot, plotseling vertrokken. De directeur der bank had vernomen, dat zij hun intrek in een hotel in Den Haag genomen hadden. Op zijn verzoek heefi de Haagschepolitie Zaterdagavond den heer W aangehouden als verdacht van medeplichtigheid en eenige uren later zijn vrouw Beide verdachten zijn ter beschikking van de justitie te Dordrecht gesteld. Weet gy dat het Japansche alfabet twee stel letters bevat? en dat de eerste soort letters, de «kaa naka", bestemd is voor het gebruikt door mannen en dat de andere soort, de «hiranaga" bestemd is voor het gebruik door vrouwen? en dat het meer dan een eeuw duur', voor de cederboom 10 meter hoog is en dat het energiek streven naar nauw gezetheid een erkenning is van de waarde van alledaagsche dingen? en dat in Italië de vertooning van oorlogsfilms absoluut verboden is? en dat uit proefn-smingen gebleken is dat een kameel, in strijd met de alge meene opvatting wel kan zwemmen dat uit de zon vlammen slaan van 20,000 mijl lang en dat de ontdekking van deze vlammen leidde tot de ontdekking van het heliumgas, waarmede -men nu lucht ballons vult? en dat Engelsche astronomen na een onderzoek van veertig jaren thans een sterrekaart hebben vervaardigd, waarop meer dan vijftien millioen sterren zijn aangegeven en dat de eerste en laatste liefde van vele menschen is eigenliefde? en dat goed spreken een .groote kunst is, maar goed luisteren en zwijgen nog moeilijker is en dat men bij de jongste opgravingen van een Egyptisch graf, van 400 jaar oud, een primitieve vulpen vond en dat wie meer eerzucht heeft dan talent, rijp is voor de afgunst? en dat wie meent dat de eerste stap in verkeerde richting nog niet zoo srg is, reeds den tweeden doet? en dat de ware rozenkrans is een levens draad met koralen van reine gedachten en hartelijk liefde? Ongenoode gasten in Huize Doom. In het verslag van Maandagavond over de feestelijkheden van Doorn werd vermeld, dat een journaliste Zaterdag op sluiksche wijze Huize Doorn is binnengedrongen. De Parijsche editie van de «Chicago Sunday Tribune" nu kwam met de mededeeling, dat deze journaliste één barer reporters is geweest. «Precies acht dollars en een paar echte zijden kousen vormen den prijs, dien men voor een clandestien bezoek aan den ex-keizer betalen moet", zoo begint de vrouwelijke reporter het ver haal van haar avontuur. «Ik gaf een fooi van acht dollar aan een indrukwekkenden, gebaarden be diende, voor een bouquet bloemen, dat ik had vergeten, mede te nemen",gaat de journaliste voort «Mijn zijden kousen verspeelde ik bij het klimmen over een met prikkeldraad versierden muur en het glijden langs een overhangenden 'ak over de gracht, die het park van Huize Doorn van de rest van de wereld scheidt Aldus kwam e6n vrouw, een meisje nog, het huis binnen, waarvoor haar mannelijke collega's vergeefs stonden te wachten, bewaakt door grimmige politiemannen. Een Deensche journalist, Tilge Rasmussen van het te Kopenhagen verschijnende Deensche blad «Politiken", hielp me over de omheining heen. Men heeft een man noodig, om ergens via een omheining binnen te dringen. De kracht van 'n man, alsmede moreelen steun. Deze laatste kwam door het zien van groote hondensporen in de sneeuw... Tuinlieden groetten ons, toen we hen passeerden. Ze waren nog met de ver lichting bezig. In de electrische lampen bleken de keizerlijke initialen verwerkt. Een bediende leidde ons, onverwachte gasten, def'ig buigend Huize Doorn binnen, door rijk gedecoreerde zalen, gevuld met witte, roode en vergulde meubelen, Venetiaansche kroonluchters en een schilderij van Frederik der» Grooten. We zagen den burgemeester van Doorn, de notabelen en het koor met hooge hoeden op en in kleeren, die vermoedelijk nog van hun trouwdag dateerden. Toen de Keizer in onze buurt kwam, gevolgd door zijn familie, trad ik naar voren en bood hem de bloemer. aan, zeggend: «Uwe Majesteit, een millioen lezers van de Tribune hopen, dat U deze vredesboodschap op uw verjaardag wilt accepteeren". De Keizer verstond me niet goed, schudde me verbluft de hand en zei «dank u". Toen, terwijl, wat ik gezegd had, tot hem doordrong, stapte hij achteruit en zei«Bent u een reporter? oh". Ik drong aan: een boodschap, Majes teit. Maar de Keizer, zijn gevolg en de bedienden versteenden opsens De Keizer snelde de trap op, uitroepend «ik kan vandaag niet spreken, zelfs niet tegen Amerikanen en ook niet tegen Duitsch Amerikanen, het spijt me". Hij was kwaad en verrast. Zijn gevolg stelde booze vragen, vooj-al over de wijze, wsarop we binnen gekomen waren. Baron Sedeler dreigde de bedienden te zullen ontslaan, vreesde misschien voor zijn eigen betrekking We werden door een kleine tuinpoort buiten Huize Doorn gezet en spoedig z8gen we, dat op verschillende strate gische punten nieuwe wachters werden uitgezet..." Het verhaal is niet oninteressant. We laten het intusscben voor reke ning van het in denaanvang genoemde blad De inbraken in en om Sittard. Naar aanleiding van talrijke inbraken in den laatsten tijd in en om Sittard gepleegd, is te Ophoven bij zekeren L door de politie een inval gedaan Een partij goederen, afkomstig van diefstal werd in beslag genomen. Te GeleenLutterade werd op een drietal plaatsen ook een inval gedaan en werden eveneens goederen in beslag genomen. De aangehoudenen zijn naar Maastricht overgebracht. Na den moord te Grootegast. Door de gezamenlijke politie-organi- saties in de provincie Groningen is besloten een gedenkteeken te plaatsen op de graven der bij den gruwelijken moord te Lucaswolde gevallen makkers. Sneeuw en koude. Aondag en Maandag heeft het in ver schillende deelen van Duitschland zwaar gesneeuwd, vooral in het Oosten. Midden en Noorden van Duitschland Op den Broeken is de sneeuwlaag 188 c.M. hoog, op den Zugspitze in Beieren 162 c.M. De koude is weer toegenomen. In Silezie wijst de thermometer 14, te München 9 graad Celsius vorst aan. Te Berlijn was de temperatuur Maan dagmorgen 4 graden onder nul. De weervoorspelling luidt, dat helder der en warmer weer kan worden verwacht, dat echter door een nieuwe koudegolf zal worden gevolgd De sneeuw hield Maandagmorgen te Berlijn nog steeds aan, zoodat het opruimingswerk daardoor bemoeilijkt werd en de hoofdstraten 3 tot 4 keer gereinigd moesten worden. Ondanks den hevigen sneeuwval ondervindt het treinverkeer geen al te groote vertragingen. Het ouwelyke Weenen. Weenen is niet alleen een oude stad maar ook een stad van oude menschen, Na den oorlog gingen vele gehuwden tot het één kindersysteem over en spoedig werd het gewoonte, heelemaal geen kinderen te hebben. Met het resul 'ast, dat het percentage kinderen en daardoor dat van jonge menschen duchtig achteruit is gegaan. Twintig jaar geleden zag Waenen 17000 jongens van tien jaar en 16000 van negen jaren in haar straten en parken rond springen. Thans telt Weenen 8000 jongens van tien en 7000 jongens van negsn jaar. Een vermindering van meer dan vijftig procent, in twintig jaartijds! Allecatè gorieën van jonge menschen zijn in aantal acnteruit gegaan. De oorlog dunde bovendien de rijen der mannen van twintig tot veertig Thans heeft de Weensche bevolking een beslist oudere physionomie dan vroeger. Het percentage van bejaarde mannen en vrouwen is reusachtig gestegen, waarbij komt, dat de menschen door de betere hygiënische en medische omstan digheden tegenwoordig ouder worden. In 1910 telde Weenen 6000 mannen van zestig jaar. Het vorig jaar bleken er 8500 te zijn. Toen bereikten ook 3500 vrouwen en 1500 mannen den gezegenden ouderdom van tachtig jaar. Op elke driehonderd inwoners van Weenen, babies medegerekend, is er een tachtigjarige. En ten slotte, er leven in Weenen ongeveer 100 honderdjarigen. Vaderlandsliefde. Vaderlandsliefde bestaat niet alleen hierin, dat men zijn vade land liefheeft, maar ook, dat men zijn vaderland goed behandelt. Vaderlandsliefde bestaat niet alleen hierin, dat men weet te sterven voor zijn land, maar ook, dat men weet te leven voor zijn land. Vaderlandsliefde beslaat niet alleen in tijden van gevaar, maar ook in lijden van veiligheid. Vaderlandsliefde bestaat nie* in op gewondenheid, maar in kalme toewij. ding. Vaderlandsliefde bestaat tegenover partijzucht. Vaderlandsliefde staat niet gelijk met haat van andere landen, maar moet met eene broederlijke genegenheid voor en eene broederlijke behandeling van andere landen samengaan. De hoogste vaderlandsliefde is r.iet de zorg voor het belang van het land maar de zorg voor de eer van het land Een AmeriKaan, schrijft Sienkiewicz had te zorgen voor eenen vuurtoren op het eilandje bij de Amerikaanschekust. Hij zocht eenen lichlwachter voor die eenzame plek. Een grijsaard, die den Poolschen strijd gestreden had, meldde zich aan en werd aangesteld. Deze ontstak en doofde het licht dagelijks maandenlang en genoot van zijne rust Eens ontving de lichtwachter boeken en daaronder een over den Poolschen vrijheidsoorlog Hij leest en verslindt het. In gedachten strijd hij weer voor zijn land Hij droomt van zijne .jeugd en van zijn ouderlijk huis Hij is weer in zijn geliefd Polen. Hij leeft weer in zijn vaderland. Eene hand wordt op zijnen schouder gelegd. Zijn meester staat voor hem en vraagt of hij slaapt «Gij hebt het licht niet ontstoken er is een schip vergaan; gij zijt ontslagen 1" De vaderlandsliefde had den grijsaard zijnen plicht doen vergeten. Dat is begrijpelijk maar ver keerd. De vaderlandsliefde moet ons onzen plicht herinneren. Zij moet ons herinneren, dat wij moeten leven voor anderen en in de eerste plaats voor hen, die ons 't naaste zijn; onze bloed verwanten, onze vrienden, onze land- genooten. Niet voor onze parlijgenooten, maar voor onze landgenooten moeten wij leven in de eerste plaats en daarna, zooveel het kan, voor de vreemdelingen. Er is in elk land slechts ééne partij, die aanbeveling verdient: het is de vaderlandlievende partij. Tot die partij behooren allen, die hun vaderland met woord en daad liefhebben, hoe zij zich o'»k noemen mogen. Tot die partij behooren alleen niet zij, die hun eigenbelang zoeken, en niet zij, die het belang van eenige landgenooten ten nadeele van andere landgenooten zoeken. Niet socialisme of communisme maar vaderlandliefde moet onze leuzs zijn. Alleen wie die leuze heeft en die partij aanhangt, voert schoone politiek Van alle andere politiek moet men zich steeds verwijderd houden. VENLO.at 12 alle werkdagrens 10 tot half fderd Woensdagsnt Dinsdag-, en C derdagsmiddj_-4 Droogvoedejrink mers en Foir kip en kuikens, h. Steedjd Carisbotett Ook aanjezo zonder prijs* nd, Brandei. beveelt ioor het mah schoenene vond reu» NETJES ILL Hoenderstra'NRj Greenen, ln ei Ameri Carbolineumilpap Alles aan coq pri aan concwijzi worden degelies u voerd. Aanb MAASHI EG. Verlij

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6