L. WIJNHOVEN BOOMEN. BOERDERIJ, STR00 CONCERT en tooneeluitvoering eene Boerderij Tooneel uitvoering Zaadhandel. Bijenbond Vrachtauto dienst Boerenleenbank ALBERT HEIJN De Notaris Brabers Mariavereeniging Boomkweekerij P.H Wijnhoven, Oirlo SproeiwerktuigeD, Ifruchtboomen H. H. VAN LEUVEN CONCERT met Groot Concert en Tooneeluitvoering Vergadering Verkooping Notaris Pluymaekers Notaris Esser Notaris Esser op 2 Februari a. s. «COLUMBA" Bekroonde Kaatje" Notaris Esser Notaris Esser Fanfare „Ons Genoegen" te OIRLO op Zaterdag 2 en Zondag 3 Februari Fanfare 0. L. Vr. Gilde te Holthees op Zaterdag 2 en Zondag 3 Februari Tooneelclub Kunst d. Oefening MLRSELO. Te pachten van 12 of 15 H A. TB KOOP zwartbonte koe (15 L. melk), sorteer- wamnolen en 1000 k. pootaardappelen TB KOOF 4 beuken- en 1 notenstam (gekapt) op Zondag 10 en Maandag 11 Febr. „De arme millionair" fijne Appelsiroop per kilo's bus 34 ct. per emmertje 5 pond 90 ct. Gedecoreerde emmertjes 10 pond f 1.65 Fijne Jam per ponds-flacon 46 ct. per 2ponds-flacon 82 ct. Goede kwal. Voerhavermout 100 p. f9.25 Eerste kwal. Havermout 100 p. f 10.25 van Heek's Dweilen eerst 30. thans 28 ct. Handboogschutterij „St. Oda" te Venray op Zondag 3 en Maandag 4 Februari TB KOOP een dragend varken Leunen-Venray Donderdag 7 Febr. V en lo n aar Nij megen Autodienstonderneming „DIAMENO" Sambeek. VENRAY boekjes af te halen per half pond 27 per half pond 29 De Kippenhouderij op het platteland Marktberichten, van te VENRAY zfll op Dinsdag 5 Februari 1929 ter plaatse publiek verkoopen A. voor de Kinderen Wisman' te Veuray—Heide, des namid. om 2 uur 24 schooce en gave eikeboomrn. te wassen staande langs den weg loop» nde van den Deurneschen weg naar den weg VenrayHeide, nabij Droessen. B. Nam. 3 uur voor de Gebr Goumans te Venray—Scheide 20 zware en schoone eikeboomen 7 dito esschen, 1 berk en 1 canada boom (omtrek 2,70 M.) te wassen staande bij de boerderij. 7 dennenbooinen en 1 berk in de Peel bij Ysselsteyn, dienstig voor planken en balkhouten Vooraf te bezichtigen. C. Onmiddellijk daarna voor M. Geurts te VenrayScheide 3 zware canadaboomen bij de boerderij. te HORST zal op Maandag 4 Februari 1929 ten verzoeke van de Erven van de Wed. Franssen-Maassen te Meierik publiek verkoopen des nam 2 uur ten sterfhuize van de Wed Franssen-Maassen. den ge- beelen inboedel bestaande uitkasten, tafels, stoelen, mantelketel (60 Liter), naaimachine, porcelein, glas- en aardewerk, voorts klein schuur- en akke1 gereedschappen, een partij mangelwortelen en aardappelen. Deze laatste gelegen op de gepachte grond van den Heer L. Tacken, en vooraf te bezichtigen. Onmiddellijk daarna in café Bos a. d. Meterik Een huis met tuin, gelegen te Horst aan de Meterik, Sectie D nummer 4611 groot 1,60 A dadelijk te aanvaarden. te VIERLINGSBEEK zal op Woensdag 6 Februari 1929 bij inzet en op Woensdag 13 Fe bruari 1929 bij toeslag, telkens des namiddags 3 uur, in hat café Jan Gerrila te Overloon, op verzoek van den heer A Deenen te Over loon, publiek verkoopen Onder Overloon, gem Maashees Koop J. Eene bijna aaneenge- legen vruchtbare bestaande uit gebouwen tuin. bouwland en weiland, gelegen in het Hazenbroek, kadaster Secti«- A noa. 1480, 1479, 1656, 1024 1387 en 1654 groot 4 hectaren 25 aren 60 cent. Koop II. Een perceel weiland aldaar kadaster Sectie A no 1393 groot 50 aren 10 c., belend Mart Hermans Koop III. Een perceel bouw land, kadaster Sectie A no 211, groot 85 aren 10 c., achter G. Jacobs aan den Oplooschen Dijk, Alle kooper in massa Aanvaarding der gebouwen op den gewonen vertrekdag mei Paschen of vroeger, den tuin, het weiland en ongeveer 54 aren op Koop I op 1 Maart en de resi stoppelbloot of na oogst alles in 1929 2/3 van de koopsom kan als le hypotheek tegen 4 pCt. 's jaars in het goed gevestigd blijven (in koop I en de generale massa) Betaaltijd 15 Mei 1929. 50 te HORST zal op Vrijdag 8 Februari 1929 des nam. 4 uur, in café Gerard Friezen te Oirlo, ten verzoeke van den heer P. Sieeghs te Oirlo, publiek ver koopen 40 slagen dennenhout op stam, dienstig voor weipalen, ruiterstaken en brandhout en 40 slagen boonen- staken. Alles in zijn bosch op de Blakt aan den weg naar Hoogrie- broek. in de zaal van het Patronaat. Aanvang 6 uur precies Opgevoerd zal worden door Pater Servatius, en het Blijspel afgewisseld door muziek en zang. Men staat vèrbaasd, hoe hard de menschen soms roepen om voordeelen, doch als ze hun voor deel kunnen doen, zijn ze nalatig Daarom zij hier nog eens her haald, dat men op iederen gewo nen werkdag (uitgenomen Zater dags na 1 uur) het gemakkelijkst en 't voordeelig8t zijn stroo levert aan de pers. Voorop staat, dat U veel tijd spaart, door het binden me! één band. Kiest zalf Uw levertijd, ja, neemt Uw stroo mee. als U toch naar 't station rijdt Steeds meer landbouwers onde - vinden en waardeeren het Waar om U niet? Weet U, dat bijzonder voor hen, die ver moeten rijden, dit f2.— en meer per 1000 kilo kan uitmaken. Veroordeel het binden met één band niet, als ge het niet beproefd hebt. Hebt ge het voordeel er slechts eenmaal van ondervonden, dan gaat uw stroo nog ALLEEN naar de pers. Dit is toch bewezen door het steeds «eer sterk toene mende getal vaste leveranciers, waarvan tot hun groot genoegen het stroo nooit van tevoren aan huis verkocht wordt. Zij begrijpen dit ten volle en handelen er naar Iedere boer bekomt voordeel door de pers, en daarom is het duidelijk waar een weldenkende boer zijn stroo brengt. Als ge van huis rijdt met stroo, met 't doel dit naar de pers te brengen, laat U dan voor geen slechte of goede sigaar bepraten Laat U niet uitlachen voor een sigaar. In 't slechte seizoen krijgt de pers alles; handelt dan in het betere ook zoo Menschen met karakter doen dit getrouw. Er is ook een bijzonder stel letje, dat schijnt te meenen, dat de pers wel eens behoefte heef' aan slecht stroo Ditzelfde spelletje vindt' het blijkbaar jammer, dat hun goede stroo wat hard geduwd wordt door de pers. Ook wordt wel eens stroo door twee of drie handelaren afgekeurd en dan is als laatste aan de beurt»de pers" Rijdt nooit met stroo weg den kende: als 't anders niemand wil, dan breng ik het naar de pers. Het beste voor u is: ALLES en ALLEEN naar de pers. t- HORST zal Vriidag 8 Februari nm. 2 uur in café Wed. Michiels op den Bus Ven ray, op verzoek van de Heeren Kessels en Esser te Venray publiek verkoopen 200 slagen zwaar dennen tophou», gelegen op afgekapt perceel den nenbosch iD de Boschhuizerbergen met name Boschhuizer Maas», afk van Kind. Loonen, Oostrum. Onmiddellijk daarna 10 nummers boonenstaken liggende in 'i Bosch van Verriet uit Oostrum, grenzende aan de Wed. Michiels op den Buus. te HORST zal op Maandag 11 Februari 1929, nam 3 uur in het Café van den heer Hub. Kuijpers te Ca^tenray, ten verzoeke van de Kinderen Duykers, Hoogriebroek publiek verkoopen 60 nos. zware en lichte stakeD, leggene op de Verseo. Onmiddellijk daarna voor den heer Leonard Heidens, 20 nummers op stam staand 22- jarig dennenhout dienstig voor boonenstaken, palen en brandhout, staande in het bosch achter iijnveld op bet Schoor. OIRLOSCHE biedt aan Hoogstam Kers 90 ct. p. stuk Gesneden Doorns 120 cM. hoog f 3.per 100. Thuia's prima voor windkeering 40—60 hoog f 3 per 100, 60—90 hoog f 7 per 100, 90—120 hoog f 15 oer 100 Verder verschillende soorten Vruchtboomen, Bosch-en Haag- plantsoen, Rozen, Bloem- en Sierplanten. Beleefd aanbevelend, 327 vruchtboo mcarbolineum en Creoline „Krimpen' koopt U voordeeligste bij MEERLO 317 te geven door de in het Patronaat. Aanvang beide avonden 6 uur. Zaterdag uitsluitend voor Ho noraire leden, Zondag tegen betaling van entrée. 24 te geven door de 24 's avonds half 6 precies, in de zaal van den Heer Fr. Bonants Eereleden alléén Zaterdag vrijen toegang. Zondag tegen entrée le Rang f 1.—, 2e Rang 50 c. in één perceel, gunstig gelegen in de kom van het dorp, vlak bij Kerk en School en harden weg. De woning is te aanvaarden in Mei of Juni, de grond direct. 3 H.A. zijn ingezaaid met rogge 4H.A, zijn ingezaaid met gras en klaver. 3 H.A. zijn nog onlgonnen. De rest nog woeste grond. Inlichtingen te verkrijgen bij het R. K. Kerkbestuur te Ven- ray-Ysselstevn. 26 bij L. de Jonge, Spurkt. bij J. Koenen, Steegsbroek. met medewerking van de Fanfare „St. Oda" Opgevoerd wordt Blijspel in 3 bedrijven. Aanvang half 7. Honoraire leden hebben Zondag persoon- lijk en Maandag met hunne dames vrijen toegang. 235 Het Bestuur. DEZE WEEK ONTVANGEN: Wy vragen en bezorgen zonder pr^jsverhooging. Aanbevelend, 72 te geven door de 25 's avonds half 7, in het lokaal van den heer H. Willems, „St. Annapark" Zondag tegen entrée 75 ct. Maandag uitsluitend voor leden en Hon. Leden met 1 familielid Alle soorten Tuin en Landbouwzaden GRAS en KLAVER voor blijvende weide, welke wij de laatste jaren in de beste soorten weten samen te stellen en op de goedkoopste wijze. de v/b soort koolraap BATAVO de v/b soort Barres TEUTONIA de v/b soort Eckendorfer Moringia de v/b soort Groenkraag OVANA Gewone STEKRUBEN gele blauwkop, alsook degew soorten MANGELWORTELEN. Een partij SERRADELLAZAAD Beleefd aanbevelend, N. BEKKERS Groote Straat 34 15 weken dracht bij R. Verrijdt, Oostrum. 's avonds half 7 in de Landbouwschool, JAARVERSLAG, waarna LE- ZINO over „kunstraat en zijn behandeling". 22 Het Bestuur. Oeregelde vrachtautodienst van Vertrek naar Venlo Dinsdags, Donderdags en Zaterdags circa 7 uur en naar Nijmegen circa 4 uur. 27 Vaste stopplaatsen zijn G. Aarts, Henseniuspiein, M. Gou- mans-Rulten, Stationsweg; v.d. Lijck, Maashees; Fr. Sanders, Oostrumcafé Euwals, Geijs- terencafé v. d. Ven, Wanssum. Zie dienstregelingen. Billijke prijs. Aanbevelend, De Spaarders en Voorschot nemers worden beleefd verzocht hunne ingeleverde a.s. week bij den Kassier. De Directeur 18 M. WI5MANS Voor Prima Kwaliteit naar ALBERT HEIJN Van Zaterdag 2 tot en met Vrijdag 8 Februari EXTRA LAGE PRIJZEN onzer bekende CHOCOLADE en SUIKERWERKEN. Advocaatboonen per half pond Pralines Nougatbonbons Rumboonen Flikken Melange drop Hoestbonbons Borstulevellen Buttercreampastilles SUCROL uitstekend tegen de hoest Sterke Pepermunt Anijstabletten Zan Drop 2 pond nieuwe Pruimen 32 30 25 25 4 rol voor 18 4 rol voor 10 5 stuks voor 25 per doos 12 ct. 25 ct. Venlo. VENRAY, Markt 7. Roermond. Maastricht. R. 11. Eigen Chocolade- en Suikerwerkfabrieken. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Als men eendaagskuikens krjjgt. I. Wanneer men eendaagskuikens heefi besteld en deie thuis krijgt, dan moeten ze direct bij de kunstmoeder of, indien het er maar 'n klein aantal zijn, bij de kloek worden gebracht. In den regel weet men we! eenige dagen van te voren, wanneer de kuikens zullen komen en heeft men dus genoeg tijd gehad, om de noodige maatregelen te nemen. Wie daar pas mee begint, als ze aankomen, die loopt groot gevaar, mis. lukking te krijgen. Wat geeft het nou toch al moeat de lamp eens een of twee dagen »voor nika" branden Dal ie juist gewenscht, men heeft dan ge tegenheid om te zien of de zaak in orde is, m.aw of de lamp of de kachel wel goed blijft branden, of het niet te koud, of te heet ia in 't vertrekje. Het hokje, waarin de kuikens moeten worden opgefokt, heeft men al langer i„ gereedheid gebracht. Hhronder verstaan we is van te voren grondig ontsmet, van eene versche, kurkdroge bodembedekking voorzien en de ramen zijn helder gewasschen, zoodat letterlijk alles rein en frisch is De warmtebron mijns inziens het beste de zoogenaamde kachelkunst- moeder werd reeds enkele dagen van te voren aangelegd, zoodat men de kachel reeds goed heeft geregeld en het hok prima droog en verwarmd is De temperatuur op den bodem onder den rand van de kap moet de eerale dagen 85° Fahrenheit bedragen, terwijl deze geleidelijk kan worden verminderd en men na 3 weken bij gunstig weer slechts zéér weinig kunstmatige warmte meer behoeft te geven, terwijl des nachts de temperatuur op de warmte plaats niet meer boven de 65° moet komen. Dat een constante warmte een van de meest noodzakelijke eischen is, behoeft geen toelichting. Toch wordt hiertegen veel gezondigd. Dan staal de kachel gloeiend rood en verdringen de kuikens zich in de hoeken van het hok, dan weer is de kachel te koud en kruipen da kuikens op 'n hoopje onder het scherm of de kap tegen de kachel aan Wil men kuikens goed opfokken en 't is ons aller streven toch I dan moet men zich de noodige moeiten getroosten en 's avonds betrekkelijk laat, doch 's morgens heel vroeg even naar de kachel gaan kijken. Vooral de eerste 3 weken is dat zeer noodig Voor bodembedekking acht ik fijn 'urfstrooisel nog altijd het beste. Het eenigst nadeel is, dat het erg stuift, doch de diertjes hebben er geen hinder van, en daarom moeten we dit maar op den koop toenemen. Scherp stof is wel nadeelig, maar zacht stof, zooals van turfmolm, niet. De mest der kuikens wordi door het turfstrooisel gemakkelijk opgenomen, terwijl zij steeds droog blijft en men gemakkelijk met een heel fijn harkje het bovenste laagje kan verwijderen. Onder het scherm moet men dat eiken morgen doen en er dan een klein beetje versch turfstrooisel voor in de plaats brengen. Geen enkel middel om de gevolgen van besmettelijke kuikenziekten tot de kleinste afmetingen terug te brengen dan turfstrooisel. Noodig is nstuurlijk, dat de bodem van het opfokhuisje hoog genoeg ligt, want anders trekt het vocht te gemak kelijk op Met bet oog daarop is de zwarte aarde ook vervangen door scherp zand of witte heidegrond Maar dat moet niet, vlak voor dat de kuikens komen, gebeuren, want dan is ook dit nog niet droog genoeg. Wanneer onze lezers beter zorgden voor 'n kurkdrogen bodem en ze hiel den den boel maar kraakzindelijk, dan zouden er lang zooveel kuikens niet doodgaan of achterlijk blijven als nu. Nog al te vaak worden er te véél kuikens in één hok geplaatst, terwijl niet zelden ook de bodemoppervlakte naar verhouding van het aantal kuikens te klein is. Als men een kachelkunslmoeder koopt, die bestemd zou zijn voor 500 kuikens, dan doet men wijs er zeker niet meer dan 400 onder Ia plaatsen Het is trouwens ook niet gewensch», meer dan dit aantal in één ruimte bij de kachel te plaatsen. Voor 400 kuikens hebben we eene bodemoppervlakle noodig van circa 25 vierkante Meters, dus even groot als voor een hok voor 100 volwassen hoen ders. Het beste is, dat deze ruimte met gaas in twee helften wordt verdeeld. In de epne helft wordt dan de kachel- kunstmoeder geplaatst en daar kunnen de kuikens de eerste paar dagen ver blijven, doch daarna worden ze dan uitsluitend gevoerd in de tweede afdee ling en daar komt ook het drinkwater te staan. De kuikens worden op deze wijze niet verweekelijkt, ze blijven ook veel beter in beweging en het water blijft bovendien frisscher. Zoo zag ik het in den Gelderschen Achterhoek en in de Lijmers tusschen Zevenaar en Doetinchem herhaalde malen en daar de methode schitterende resultaten geeft, beveel ik ze bij dezen aan onze abonné's ten zeerste aan. Noodig is het, dat langs het tusschen- schot van gaas onder planken zijn aangebracht, of anders gaas met zoo klein mogelijke mazen, want waar dat niet zoo is, daar verhangen zich wel kuikens, die via de mazen van de eene helft naar "de andere willen. In het schot is meestal ook eene deur van gaas, onder ook met fijn mazen of een plank. Het kan ook zonder deur, dus met eene gewone opening. Maar waar eene deur is, daar -an men later in de eene helft de haantjes, in de andere de hennetjes huisvesten, n.L dan wanneer ze de kunstmatige warmte niet meer noodig hebben. Daar is dus alles voor, om ook hel opfokhuisje in tweeën te verdoelen net als de Horster kippenhokken voor 2 x 50 hoenders. Wij raden onze abonné's aan dit nr. te bewaren, want het is ons voornemen, in aansluiting met dit artikel le, voorloopig eDkel te blijven schrijven over het opfokken van kuikens. (Wordt vervolgd) VENLO. Op de Coöp. Veilingvereni ging van Maandag was de aanvoer 665 000 eieren. Groote eieren van f 7 90 tot f 10 Kleine eieren van f 6 30 tot f 7 80 Eendeneieren van f 7 20 tot f 8. Ganzeneieren van f 21 Kippeneieren per Kg. f 1,35 ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1800000 eieren. Groote eieren van f 7 80 tot f 9 Kleine eieren van f 6 30 tot f 7 70 Eendeneieren van f 8.— tot f 8.50

Peel en Maas | 1929 | | pagina 4