D.S.0.I-0.B.0.I Lï „UNIGRO" Dankbetuiging. D. S. 0. MariavereeDiging Vergadering St Nicolaas Luxe lederwaren Keuki St. A Een iNi iile fire |N.V. Vulkaan, Venray! Gemengde Berichten. BVasmiJSB STAHD Algem. Vergadering Zondag 2 Dec. a.s. Alle soorten Pijpen en Rookersartikelen Notaris Pluymaekers (i Morgen 2 uur aan «de Hoop" Hotel Gi im is eent (liter iek dpi et HAJD Belee 'ii ieder i Notaris Esser M EEN RADIO-TOESTEL is „een blijvende bron| van vreugde!" VERLORENeen handtaschje in houdende geld enz en een pel, de vinder kan zich wenden tot de Rijks politie, Kruisstraat. GEVONDEN: een scheerriem Inlichtingen Gemeentepolitie Door d9 gemeentepolitie werd hier aangehouden de woor.wagenbewo ner V., die nog een oude schuld met de Justitie te vereffenen had Naar we vernemen is tot hulp besteller bij de Posterijen alhier, benoemd den heer H. Swaghoven van hier. Dinsdag had onze vroegere dorps genoot, de aannemer-metselaar Henri Vollen berg te Oploo. werkzaam zijnde aan het in aanbouw zijnde Liefdehuis te Bakel het ongeluk van een vrij aanzienlijke hoogte te vallen, waarbij hij zoo ernstig gekwetst werd, dat men hem ter verpleging naar het Gasthuis te Helmond moest overbrengen. Naar wij vsrnemen is zijn toestand niet direct levensgevaarlijk, doch hij heeft een arm gebroken en nog meer dere kwetsuren bekomen, zoodat de gevolgen toch nog vrij ernstig zijn. Familie-voorstelling. Zaterdag en Zondag j 1. gaf onze Turnclub «St. Christoffel" uitvoering voor de jongens van het Patronaat, van de Jongelingenvereeniging enz in ge zeischap van hunne ouders Aan velen moest de toegang tot de Patronaatszaal worden ontzegd. Wil het geen warboel worden, dan moet men zich streng houden aan de bepalingen, hoe hard dit ook vallen kan. De Turnclub was zoo goed als ooit. De Acrobatiek was sinds de laatste uitvoering alsnog belangrijk uitgebreid. De Vlagoefeningen en Standen der jongsten, van wie de meesten nog maar pas gymnastiek hebben, waren zeer aardig. Ook de Middenafdeeling gaf mooie dingen te zien. Bijzonder viel in den smaak van het toegenegen publiek de Pantomine «De Tooverstaf", door de jongsten. Zeer fijn waren de z g. Marmerbeel den: de looper van Marathon, St Joris met den draak, St. Christoffel, de H Familie enz. Het een en ander had zulk een vlot verloop, dat jammerlijk de Kleine Fanfare amper aan het woord kon komen: Het zijn schoone avonden geweest. De storm, die Vrijdagavond woedde, heeft ook hier nog al schade aangericht. Het ergste werd de kapel op de Smakt getroffen, waarde toren naar beneden stortte. De schade is daar zeer aanzienlijk. Met het leggen der buizen voor de rioleering is men thans druk bezig. Voor het verkeer brengt dit een groote lastpost teweeg. Dat de Novembermarkt een der drukste van het geheele jaar is, bleek ook Woensdag weer. Er stonden ruim 150 runderen aan de lijnen, waarin zich een vlotte handel ontwikkelde. Biggen waren er weer in flink getal, die aan priizen van f 10 tot f 16 geheel verkocht werden. Kramerijen waren er in overvloed Da markt had e«n vlot en druk verloop Tot heden hebben zich in onze gemeente 5 gevallen van besmettelijke ziekte roodvonk voorgedaan, waarvan 1 met doodelijken afloop. Voetbal. DS.O speelde Zondag vriendschappe lijk tegen Gemert en won verdiend met 4—3 Een groote verbetering bleek de opname van Lemmens in de voorhoede. Alle 4 fraaie doelpunten kwamen van zijn voet en het lijdt geen twijfel of nog vele keepers zullen voor zijn ge weldig schot zwichten. Morgen bindt D.S O. den strijd aan tegen O B O uit Nijmegen, de nieuwe 2e klasser. Gezien de prestaties van deze club geven wij DS.O wel de beste kansen. Naar wij vernemen zullen in het D S.O.-elftal verschillende wijzigin gen worden gebracht; wij zijn benieuwd hoe de nieuwe combinatie het er af brengt. Een bezoek aan «De Hoop" kunnen wij in elk geval iederen sportliefhebber ten zeerste aanbevefen. Uitvoeringen. Heden en morgenavond geeft de Voetbalclub D. I. S, te Oirlo een con cert met tooneeluitvo'ering, terwijl morgen- en Maandagavond de Fanfare «St. Catharina" te Leunen hetjaarlijksch concert met looneeluitvoering geeft. Aan beide vereenigingen veel succes VEULEN. Op 28 en 29 Januari a.s zal de Handboogschutterij alhier eene looneeluitvoering geven. In studie zijn genomen een drama en eenige kluchtspelen. GEISTEREN. Maandag j.l. werd alhier door Baron de Weichs de Wenne een drijfjacht gehouden. Die en zeventig stuks wild moesten 't leven er bij laten, nl. 48 konijnen, 21 hazen, 3 houtsneppen en 1 fazant. OVERLOON. De hevige storm heeft Vrijdagavond ook in ons dorp danig huisgehouden. Opjverschillende plaatsen werden boomen ontworteld of afgeknapt. Duizende pannen werden van de daken geslingerd, verschillende korenmijten geheel het onderst boven geworpen en honderden meters meegesleurd. Ook moesten op verschillende plaat sen ruiten van bovenlichten van deuren en ramen het ontgelden. Zoodat velen van schrik dien nacht haast niet naar bed dutfden. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Aan den knipcursus welke hier door de Eerw. Zuster Flora dezen winter gegeven wordt, nemen wederom een tiental cursisten deel. BERGEN. Inzake de tariefregeling voor stroomverbruik vernemen wij, dat de prijs voor lichtverbruik zal worden vastgesleld op 0 35 per K.W.U. SEVENUM. De jaarlijksche collecte voor de Radboudstichting bracht op f 492.50, dat is pl m. f 15 meer dan het vorige jaar. SEVENUM. Op 26 Nov. e k. zal hel echtpaar Fr. Vorstermans-Jacobs zijn gouden bruiloft vieren. Beide echtge nooten zijn voor hun jaren nog zeer kras. Op dien dag zal door de fanfare een serenade gebracht worden, waar de edelachtb. Heer Burgemeester als hoofd der gemeente en als voorzitter der fanfare het echtpaar zal compli menteeren. Vermeldenswaard is, dat den heer Vorstermans is één van de 4 kameraden, die allen binnen 't jaar hun 50jarige echtverbintenis zullen gedenken, inderdaad een 4 tal krasse paartjes 1 VENLO Onder vele blijken van belangstelling herdachten Maandag de echiparen H. JanssenVan Gasselt, Nieuwstraat en H Theuerzeit, Haven kade, den dag, waarop zij voor 50 jaren door den band des huwelijks werden verbonden. Limburgsche sprekersbonfl. Te Venlo werd onder leiding van Mgr. dr. Poels een vergadering gehou den, om te komen tot oprichting van een sprekersbond voor Noord Limburg. De heer Jos. Maenen, voorzitter van den Limb. RK Werkliedenbond was mede aanwezig. Een groot aantal priesters en leeken traden tot den bond toe. Sprekers en onderwerpen zullen aan de afdeelingen worden bekend gemaakt Als voorzitter zal optreden de aal moezenier vah sociale wsrken dr. Jos. Krijn; ais secretaris de heer M. van Rooy. Het conflict in de tabaks-industrie te Tegelen opgelost. De werkstaking bij de tabaks industrie der firma VossenBreuera te Tegelen, die Maandag begon en waarbij 39 man betrokken waren, is reeds geëindigd Door bemiddeling van dr. Krijn, aal moezenier van Soc. Werken te Venlo, werd Dinsdag een overeenkomst lus- schen werkgevers en werknemers tot stand gebracht. Alle stakers zullen Maandag weer aan t werk gaan, terwijl de bepalingen der Coll. Arbeidsover eenkomst worden gehandhaafd. Nieuwe kerk. In den loop van 1929 zal te Steijl een nieuwe Katholieke kerk worden gebouwd. Ook te St. Anlhonis zal de kerk aanvankelijk worden vergroot en gerestaureerd. In 't voorjaar van 1929 wordt hiermee begonnen. Inbraak. Ta Roermond is Dinsdagnacht inge broken ten huize van den heer Janssens aan de Swalmerstraat Voorpl.m. 1000 gulden aan goud en zilverwerken is gestolen. De tramlijn Deurne—Roermond. In het rapport der afdeelingen in de Piov. Staten van Limburg, dat door d9n heer Poels te Venray namens Ged. Staten van Limburg is uitgebracht over het jaarverslag van de Limburgsche Tramwegmaatschappij, komt o.a. hel volgende voor: Van uitbreiding van het verkeer op de lijnen naar Vlodrop en Daurne wordt weinig verwacht voor een verhooging der inkomsten. Het ligt in het voornemen der directie, het beginpuotder lijnen van Roermond naar Deurne en de Belgische grens te verleggen naar het spoorwegstation. Aan de gemeente is reeds vergunning gevraagd daaromtrent is nog geen beslissing genomen. De heer Huizinga wenscht meer trams op de lijn RoermondDeurne. Het verslag wordt ten slotte voor kennis aangenomen. Door een auto gegrepen. Op den Rijksweg van Venlo naar Tegelen is Dinsdagavond de heer S, door een auto gegrepen en ernstig aan hoofd en armen gewond, zoodat hij in het ziekenhuis is opgenomen. Van achter een passeerende auto komende, werd hij door een uit tegenovergestelde richting komende auto aangereden. Zijn toestand is ernstig. POSTERHOLT. Maandagnamiddag kwam het 5 jarig zoonlje van den landbouwer W. v. K op de Donk spelende, onder een juist passeerende auto van den heer C S. alhier. S reed onmiddellijk met het kind naar Dr Meeuwissen te St. Odiliënberg. Hier bleek echter dat hulp niet meer mocht baten. De kleine overleed kort daarop. LUTTERADE. Dinsdagmiddag om streeks 12 uur is de mijnwerker H Duckers van Urmond met zijn hoofd tusschen twee kolenwagentjes geraakt, zoodat zijn schedel verbrijzeld werd en hij op slag dood bleef. De ongelukkige was 17 jaar oud en wees. Het ongeluk gebeurde bovengronds in de nabijheid van de schacht. Drukte in het Mijnbedrijf. Op de mijn Laura en Vereeniging te Eygelshoven wordt momenteel een onbeperkt aantal sleepers gevraagd. Bij de ondergrondsche werken der Domaniale Mijnen te Kerkrade werden de laatste dagen ruim 100 mijnwerkers te werk gesteld. GRUBBENVORST. Door denhouw kundige P. Duijf werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis met boerdeiij voor den heer J. Schatterjé te Venlo Ingeschreven werd als volgt; Janssen Gn Dalsing, Venlo 19278 Gebr. Hendrix, Blerick 18053 Van Enckevoort, Tienray 16500 L. Everaerts, Horst 16345 Boers en vd. Berken, Grubben vorst 15815 J. H. Peeters, Horst 15620 Reynders en Maas, Wanssum 15488 Ruttec, Arcen 15150 Van den Bei ken, Grubbenvorst 15070 Jos. Keijzers, Horst 14950 M. Cuppen, Horst 14900 Gegund aan den laagslen iuschrijver. Jhr. Mr. Ck. Ruys de Beerenbrouck. Aangaande den toestand van Jhr rar. Ch. Ruys de Beerenbrouck, wordt thans gemeld, dat de ingrijpende nier-operatie Woensdag heeft plaats gehad. De toestand van den patiënt is naar omstandigheden bevredigend Het be vinden bij de operatie geeft alle hoop, dat jhr. Ruys de Beerenbrouck na herstel, weer tot volle functie in staat zal zijn. Hoo liet kan! De Hoefijzer-correspondent van het «Hbld," geeft een zeer interessant staaltje van bezuiniging, dat door de Regeering nia* gepubliceerd is Eri wel de bezuiniging op de vele Rijksge bouwen. Het blijkt nu, dat de tolaalkosten van den Rijksgebouwendienst van 1921 tot 1924 dus in 3 jaar tijd zijn teruggebracht van ruim 28 tot 5 h 6 milliopn gulden 's jaars. 'n Bezuiniging van niet minder dan 80 pet. Tarief ongevallenverzekering. Naar de »N. Arnh. Crt." verneemt, bestaan er plannen om het tarief der wettelijke ongevallenverzekering voor industrie, handel en verkeer, ingaande 1 Jan. 1929 met 5 pCf. te verhoogen Deze verhooging zal moeten dienen lot dekking van de nieuwe lasten, welke de wijziging van artikel 1 der Onge vallenwet (verruiming van het wettelijke begrip «ongeval") doet verwachten. Zij staat in geenerlei verband met de bekende reductie van 25 pCt op de Rijksbankpremie. Indien ook over 1929 die reductie weer wordt gegeven, zal zij du9 over de met 5 pet. verhoogde tariefpremie worden berekend. Omtrent eventueele wijziging in het tarief der Landbouwongevaiienverzeke ring is nog geen beslissing genomen. Paardenhandel. Men schrijft uit Budel: Ü8 paardenhandel welke voorkorten tijd in de grensstreek nog erg lezendig was, ligt thans zoo goed als stil. De handel van en naar België heeft niet veel meer te beteekenen. België vraagt nog wel eerste klas werkpaarden, maar deze worden hier niet verkocht dan tegen abnormaal hooge prijzen. Da varkenshandel is daarentegen zeer levendig, het aanbod overtreft echter de vraag. Kostbare armband na 3 jaren terug In November 1925 werd te Amers foort een jong paartje in den echt verbonden. In den avond werd het bruidspaar door een chauffeur in den auto van den bruidegom naar het station gebracht voor de huwelijksreis. Den volgenden morgen belde de buide gom de garage op en vroeg of er in den auto soms een kostbare platina armband met brillanten en paarlen was gevonden. Da auto werd nagekeken, doch niets werd gevonden. Alle pogin gen om den armband terug te krijgen faalden Een dezer dagen kwam de politie te Amersfoort ter oore, dat de bewuste armband in het bezit was van een gewezen verloofde van den chauffeur. Zij toog op onderzoek uit, waarbij het vermoeden werd bevestigd. De chauffeur bekende dezen armband enkele dagen later, na het onderzoek van den auto, met het schoonmaken van den wagen tusschen de kussen te hebben gevonden. Hij had hem toen aan zijn verloofde cadeau gedaan met de mededeeling, dat hij den armband io Utrecht gekocht had. Toen aan de verkeering een einde kwam, eischte hij den armband terug. Dit werd door het meisje geweigerd, ook r.adat zij wist, dat de armband op oneerlijke wijze in het bezit was gekomen van haar ex verloofde Proces verbaal is opgemaakt. De bruid van drie jaar terug krijgt nu onverwacht haar huwelijksgeschenk terug De chauffeur heeft in dis jaren in geweldige onrust geleefd. Hij was nu zelfs blij dat allea maar was uitgekomen. van 16 tot 23 November. GEBOREN Gerardus M. G Peters, Oirlo Petrus A. W. Jenneskens, Brukske Petrus M H. van Hoof, Broekweg Josephina M. Poels, Groote Straat Elisabeth M J. Wolters, Caslenray Gerardus P. J. M. Wolters, Caatenray Engelbertus H. M. Kengen, Merselo- sche weg Theodora M. J. Winkelmolen, Markt straat OVERLEDEN Joannes H. Vaassen, echtgenoot van Maria C van Avezaat, oud 46 jaren, betonwerker, wonende te B'erick Johanna Barten, weduwe van Antoon Toll, oud 85 jaren, Schoolstraat Wilhelmina Johanna van de Pasch, echtgenoote van Antoon Jenniskens, oud 54 jaren. Leunen Theodora Joh. Poels, oud 31 jaren, Schoor 1 patient St. Annagesticht 1 patient St. Servaliusgeslicht Ingekomen en vertrokken personen van 16—23 November INGEKOMEN H. H. Hawinkels, moteur, Marktstraat 2 van Tegelen; J. H. B. Lens9en, zonder beroep, idem van VenloT. H. Verstegen en echtg., landbouwer, Oostrum D 50 van Wanssum; M. Dahmen, dienstknecht, Ysselsteyn I 43 van Nuth A. M. S. Roo- denijs, kloosterzuster, Eindstraat 10 van Maastricht; F. A. Wassenberg, verpleger, Staionsweg 14 van Helden; M. J. van den Nieuwenhof, Broeder, idem van Selzaete B. J. Herrewegen, verpleger, idem van Rotterdam. VERTROKKEN P. J. Götzen, schilder, naar Weert,Heij" straat A 180; P. W. v.d. Vorle, zonder beroep, naar Horst, Rotven; J. H. Vollen berg, kleermaker, naar Blerick, Klooster straat 27A. A. H. Peterse, religieuse, naar Noordwijk, St. MariagestichtJ. A. M. Oosterhuis, verpleegster, naar id. idem H. W. Gommers, dienstbode, n. Maashees W. J. van Gaal, dienstbode, naar Beugen Rijkevoort. KBBKILIJSS DIEIBTEH Parochiekerk Morgen laatste Zondag van het kerkelijk jaar, om 10 uur zal de Hoogmis worden opgedragen voor al de ontvaDgen v/eldaden, na de Hoogmis processie en Te Deum, in alle H. Missen collecte ▼oor de R.K. Universiteit, 2 uur kleine Congre gatie, halt 3 Herhalingscatechismus, 4 uur H. Familie, na het Lof vergadering Apostolaat des Gebeds. Maandag halt 8 besteld Jaarg. voor Piet Reijn- tjes, 8 uur Jaarg. voor Gerard Arts en Henrica Verheijen. Dinsdag half 7 leesmis voor Stina Goumans, als lid der Maria-Congregatie. half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor den WelEerw. Heer Pastoor Henricus van Valkenburg. Woensdag feest vaD de H. OJa en aanbidding ▼an het Allerheiligste Sacrament, 6 uur uitstelling van het Allerheiligste, 8 uur 2e H. Mis, 10 uur de Hoogmis, van 23 uur aanbidding voor de Congregatie, 3 uur de Vespers en half 6 Com pleten, Lof en Te Deum. Donderdag 7 uur Te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 unr Jaarg. 2e klas voor H. Poels en Johanna Camps. Vrijdag halt 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Catharina Mathilda van den Biggelaai. Zaterdag half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Jacob Goumans, kwart na vier Lof, de kinderen der 6e klas komen dezen dag te biechten. A.s. Zondag collecte ten bate der kerk. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis en S uur Hoog mis. Io alle deze H. Missen liefdadigheinspreek en collecte voorde nieuwe kerk in ds Mijnstreek. Na de Hoogmis Te Deum Om kwart over 9 H. Mis en Vergadering voor alleTertiarissee. Plech tig slot van het Tridium. Pauselijke zegen. Maandag feest van den H. Leonardus a Portu Mauritio, volle aflaat onder de gewone voorwaar den, om 7 uur H. Mis voor Wilhelmina Jennis kensVan de Pasch en om half 8 voor Theodora Poels, beide leden der Derde Orde Om 6 uur Lof. Dinsdag 7 uur Hoogmis, ter eere vac Sint Antönius Om 6 uur Lof. Woensdag feest van den H. Jacobus a Marchia, volle aflaat o g v. Donderdag feest van alle Heiligen der drie Orden van Sint Franciscus, om 7 uur plechtige Hoogmis. Om 6 uur Lof Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en H. Kruis weg. Zaterdag 7 uur plechtige Lijkmis voor alle overledenen der drie Orden van St. Franciscus St, Antonius-Patronaat. Zij die lid zijn der Jonge Derde Orde, worden verwacht in de H. Mis van kwart over 9, waarha het Tridium plechtig besloten wordt. Geen Patronaat, wegens den toegezeaden feestavond. Deze begint om preces 6 uur Er is slechts plaats voor één van de ouders de iongens onder de 16 behooren bij vader of moeder plaats te nemen. Kaarten afhalen des morgens van half 11 tot half 1 De kaarten zijn gratis. Wis het kan doen. geiieve eene kleine bijdrage te storten bij het alhalen van de kaartte meer omdat de onkosten grooter zijn dan eerst werd gedacht. Maandag- en Donderdagavond om 8 uur Goud pluvier. Ondergeteekenden verklaren hiermede hunne volle tevreden heid over de vlugge en royale wijze waarop de Onderlinge Ver zekering tegen Stormschade aan gebouwen en inboedels te Nijmegen hunne stormschade op 16 Nov. jl heeft geregeld en bevelen deze Maatschappij ten zeerste aan. A. Moorrees, Horst O. Poels, Veulen P. L. Aarts, L. Heidens, Schoor L. Spreeuwenberg, fsselsteyn P. J. van Lipzig. J. H. Oeurts, M. H. Jenssen, Vertegenwoordiger voor Venray en Omatreken G. W. MUSKENS, Schoolstraat 14 Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de begrafenis onzer geliefde Dochter en Zus ter, betuigen wij hierbij onzen hartelijken dank, in 't bijzonder aan hen, die bij 't droevig on geval hulpverleenden. 15 Familie H. Schreurt Veulen, 24 Nov. '28. Voor de hulp en deelneming, betoond bij het overlijden en de begrafenis van onze dier bare Zuster en Behuwdzuster, Johanna Huberta Jenneskens, betuigen wij onzen hartelijken dank, vooral aan de Heeren Geestelijken, de Eerw. Zusters van het St. Josephsgesticht, buren en leden van de Derde Orde. 10 Namens de familie, Hub Jenneskens Heden Zaterdagavond 8 uur in 't clublokaal. Belangrijke be spreking betreffende den wed strijd tegen D.E.V. Arcen. Trouwe opkomst verzoekt 14 Het Bestuur. op de bovenzaal van 't Patronaat om half zes Spreker: de Weleerw. Pater Wallaricus. De zaal is ook voor niet leden toegankelijk. HET BESTUUR. als Handlaschjes,Sigarenkokers Portefeuilles, Portemonnaies, Rozenkrans-étuis enz. Rozenkransen, luxe doozen Post fijne Odeurs en Eau de Cologne Tabak, Sigaren en Sigaretten. Fijne Speculaas in luxe busjes en los, Taai Taai. Zeer fijne Peperkoek (rond en in micca verpakking). Chocoladefiguren. Luxe doosjes Bonbons en alle soorten Chocolade-tabletten en -reepen. Alles aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, 240 Schoolstraat. te VENRAY zal Maandag 3 December 1928, nam. 5 uur in hel café van P. Hoedemaker8 te Venray, Hen- seniusplein, ten verzoeke van Mej L. M Ch. Luyten te Nijmegen, publiek verkoopen: Gemean te. Ven ray, Een vruchtbaar peer. bouwland, ter plaatse het Boschveld(afk. van den Heer Th Slits) Sectie C nos. 4984 en 5183, groot 49 a 80 c a begrensd door Mevr. Wed Janssen- Krijns en de Heeren J A Poels en Martin Wijnhoven. Aanvaarding in genot terstond na de toewijzing, in lasten vanaf 1 Jan. 1929 Betaling der koopsom 1 Maart 1929 omstreeks Adres Tegel sc he van goed Hoog looi; t: Fruit bj planted 3 ki (Oravenho I Loonen, L! moi i ma Ad bij na: thi laar am. :ren Portf choc l\ 6 m 'VOi Knie- en fcescl tban Alle soort Ka Totimt i (va Bij 1 ponn 45 bij 1 ponj 55 duspon pon: pom Fijne jrstpl I pe Luxe dooocol ers le HORST zal op verzoek van den Heer E. EsserEsser le Venray, op Vrij dag 7 December, nam, 3 uur in Café J. Keijzers te Ysselsteyn publiek verkoopen 26 hoopen zware droge dennen schansen ieder van 200 stuks, staande op afgekapt dennenbosch aan het Steegsbroek. rijzen- NIJMEGEN

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2