PEEL Ei MMS LEERHOEDENI Vilt- en Fluweelhoeden 1 Dentist WILH. GRIES Deze week opruiming St. Nicolaas Adverteert in dit blad BEKENDM^UXG Gemengde Berichten. De Kippenhouderij op het platteland Notaris Pluymaekers Vee, landbouw-&schuur- gereedschap en huis meubels. Notaris Pluymaekers Ziet de Etalage aan veel verminderde prijzen. fijne droge Sigaren 10 pCt. korting per kistje. SIGARETTEN Verder alle Likeuren, Wijnen, Genever Cognac, Hulstkamp'» Oude Klare. WENTINK KOFFIE en THEE. Henseniusplein VENRAY eiken Vrijdagmorgen van half 9-12 uur ten huize van P. van OpbergenGroote Markt te VENRA Y, en eiken Vrijdagmiddag van 25 uur ten huize van de Dames JanssenKlinker weg 156 te BOXMEER de TANDPRACTIJK van De Nederlandsche R. K. Kolonie te Plumas in Canada. C. COX, Ottenhofstraat, Huize Wilbertina,Groe8beek (Gld.) Zaterdag 17 November 1928, No. 46. Aangiften vrijdom Grondbelasting. De Burgemeester van Venray vestigt er zeer nadrukkelijk de aandacht op van belanghebbenden, dat degenen, die de toepassing van een der bepalingen, vermeld in de artt. 2931 en 34—36 der Wet betrekkelijk de Grondbelasting verlangen, verplicht zijn binnen drie maanden na de geheele of gedeeltelijke ingebruikstelling van het gebouw, of, wat de ongebouwde eigendommen be treft, vóór den aanvang der landverbe- tering, eene aangifte in te dienen bij het Bestuur der Gemeente ter secretarie waar de eigendommen gelegen zijn. Het komt herhaaldelijk voor, dat de aangifte eerst gedaan wordt, nadat de landverbetering is aangevangen, waar door de vrijdom in plaats van voor 28 jaren slechts voor 8 jaren wordt verleend, terwijl die voor gebouwde eigendommen in dit geval geheel vervalt. Venray 12 November 1928 De Burgemeester van Venray, O VAN DE LOO DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen t« r voldoening aan hel bepaalde bij artikel 14, 2e lid, jo. artikel 12 der Drankwet ter openbare kennis, dat op heden is ingekomen eene ver klaring van Hendrikus Hubertus Volle berg, dat hij, nu eene vergunning beschikbaar is geworden, volhardt bij zijn op 27 Januari 1919 ingediend verzoek om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein voor de benedenvoorkamer van het huis plaatselijk gemerkt Langstraat 47. op welk verzoek toen echter afwijzend werd beschikt uitsluitend op grond, dat het wettelijk maximum aantal vergunningen voor Venray was be reikt. Binnen twee weken na dagteekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen der vergunning schrif telijk bezwaren indienen. Venray 14 November 1928 De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 14, 2e lid, jo artikel 12 der Drankwet ter openbare kennis, dat op heden is ingekomen eene verklaring van Anloon Hubert van Meijel, dat hij,nu eene vergunning beschikbaar is geworden, volhardt bij zijn op 30 Januari 1919 ingediend verzoek om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein voor de benedenvoorkamer van het huis plaatselijk gemerkt Hofstraat 4, op welk verzoek toen echter afwijzend werd beschikt uitsluitend op grond, dat het wettelijk maximum aantal vergunningen voor Venray was be reikt. Binnen twee weken na dagteekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen der vergunning schriftelijk bezwaren indienen. Venray 17 November 1928 Burgemeester en Wethouders voornd O VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN Mogelijk lijden uwe dieren aan wormen. Daar hoort men tegenwoordig veel van en de verlamming kan daar een gevolg van zijn. De wormen verzwakken het lichaam terdege. Ook vertoonen ze dan wel zenuw achtige trekken, b.v: doordat ze den kop en hals draaien. Hebt u al eens op den mestzolder gekeken o! er soms wormen in de uitwerpselen zitten De patiënten, die het te pakken hebben zoo dat u het duidelijk merkt, zou ik eens n paar pilletjes ingeven van ochtendvoer, vermengd met wat wormkruid of van de z.g. binderwormpatroontjes, 's morgens op de nuchtere maag. En dau voor de overige 1 pet. tabaksstof in het meelvoer mengen een week lang. Als ik u was, maakte ik er eene van de 3 af en zond die naar bovengenoemde inrichting (onverschillig welke). Schrijf er dan bij, wat u mij geschreven heeft. U raapt toch geen windeieren Die ver oorzaken ook wel tijdelijkepootverlamming. Te vette kippen hebben daar vaak last van. Wanneer zoo'n kip een tijdlang in een kist of mand met hooi gezet wordt, betert het soms van zelf. Natuurlijk goed voeren in die tusschentijd. Levertraan kan geen kwaad, als u niet overdraft, maar als 't eene wormenkwestie of vervetting is, zal het niet baten. U is er toch ook wel van verzekerd, dat de dieren genoeg droog ochtendvoer opnemen? Soms zijn er wat te weinig bakken aanwezig, zoodat menig dier niet met goed fatsoen aan het meelvoer kan komen. Wordt er dan rijkelijk hardvoer verstrekt, zoo ontstaat er wel vervetting. Bodembedekking in het eendenhok. VRAAG Gaarne vernam ik ia Peel en Maas wat ik het beste in het eenden hok op den bodem kan brengen. ANTWOORD Stroo of riet is al heel geschikt. Te kunt het eens opschudden Begint het vochlig te worden, dan over- strooien of geheel ververschen. De lucht moet zuiver blijven in een eendenhok Daarvoor is noodig, dat er ook flink ge ventileerd kan worden. U zult wel gemerkt hebben, dat eenden- mest gauw sterk riekt. Vooral, wanneer er wat vee! dieren bij elkaar zijn in een hok. den neus" om den slotte ie durven beweren «Het achterste gedeelte is normaal". De zigeunersbende. De zigeunerstroep, die zich ter sterkte van minstens 300 man nog immer op Belgisch gebied bevindt, is het tot nu toe niet kunnen gelukken zich op Duitsch of op Nederlandsch gebied bij Vaals te begeven De sluwe, brutale zigeuners trachtten herhaaldelijk tevergeefs doorbraken te forceoren. Een uitgebreide politiemacht blijft dag en acht grenzen en toegangswegen be waken. Uit het onderzoek is gebleken, dat de Belgen zelf de zigeuners, welke ze nu over de grens pogen te schuiven, in hun land hebben toegelaten. Doodelyk ongeval. Maandagavond werd op den Billschen straatweg bij De Bildt het 26 jarige Duitsche dienstmeisje M. L., in betrek king bij een familie te Bilthoven, door een autobus aangereden. Zij bekwam oodanige verwondingen, dat zij na enkele oogenblikken overleed door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Goed warm hok en toch snot 1 VRAAG Wij hebben onze kippen laten inenten en toch krijgen ze snot. Het hok is warm genoeg. Waaraan kan bet dan liggen ANTWOORDHet inenten behoedt alleen voor diphtheritus, niet voor de ge wone verkoudheidsziekte. Een warme stal is juist slecht voor de kippen. De kip is bekleedt met veeren, die haar in staat stellen, eigen lichaamswarmte langer vast te houden, terwijl koude, droge lucht minder snel vat op ben heeft. ZitteD de dieren te warm in het nacht hok, dan zullen zij daardoor verweekelijken en overdag buiten licht eene verkoudheid opdoen. Gezond pluimvee krijgt men in een te warmen stal nooit- Zitten er te véél dieren bijeen, dan wordt het er van zelf te warm. Overbevolking is daarom de verwekker vaD snot. Beenzwakte. VRAAG: Mijne jonge W. L.heb ik tot 31/2 maand gevoederd met het opfok- en korrelvoer van Landbouwbelang en daarna met het ochtendvoer en gemengd graan van den plaatselijken Boerenbond. Ze zijn van halt Mei. Een enkele is aan den leg. Nu zie ik evenwel, dat ze been zwakte krijgen. Eene is er aan gestorven en nu heb ik er nog 3, die niet meer kun nen loopen, doch vreten doen ze goed. Nu zijn wij aan 't levertraan bijvoeren, tusschen bet gemengd graan, doch met die 3 zal 't niets meer worden, want ze zijn heelemaal verlamd. Wat raadt u mij aan ANTWOORDU hadt het gestorven exemplaar direct ter kosteloos onderzoek moeten opzenden naar de Rijksserum- inrichting te Rotterdam of naar het „In stituut voor parasitaire en infectie-ziekten" te Utrecht, Biltstraat 168. Verloren Maandag." Naar de M. Crt. verneemt, zullen te Eindhoven vele fabrieken niet werken op Maandag, die tusschen Zondae 23 Dec. en Kerstmis (Dinsdag 25 Dec) valt; ook niet op den Maandag tusschen Zondag 30 Dec. en Nieuwjaar. Deze twee Maandagen worden dan door overwerk op andere dagen inge haald. Tabak in Maas en Waal. Het tabaksgewas 1928 is thans bijna geheel verkocht en meerendeelsgekocht door de firma Litjens. De prijzen welk voor de verschillende partijen besteed zijn varieeren van f 35 tot f 37 50 per 50 KG. De tabaksteelt is dit jaar dan ook wederom een winstgevend bedrijf. Ondeugdelijke cacaopoeder in beslag genomen. Men meldt uit Groningen Wij vernemen, dat door den Provin cialen Keuringsdienst in de provincie Gronirgen beslag is gelsgd op aaniien lijke voorraden cacaopoeder, dat ver mengd bleek te zijn met ijzeroxyde. Nader wordt gemeld, dat zoowel in de stad als in de provincie op verschillende plaatsen groote partijen van deze cacao van ondeugdelijke samenstelling zijn aangetroffen, tezamen vele honderden kilo's. Hakhout voor de Zuiderzeewerken. Men schrijft uit Barneveld: In deze gemeente wordt veel hakhout opgekocht vpor de Zuiderzeewerken Voor dit hout, dat de laatste jaren bijn geen waarde meer had, worden thans flinke prijzen besteed. Kolendampvergiftiging. Dinsdagmorgen werd het gezin H H., bestaande uil vader, moeder en 6- jarig kind, te Eelde (Gr) tengevolge van kolendampvergiftiging bewusteloos in zijn woning aangetroffen. De oorzaak moet gezocht worden in den nieuwbouw van den schoorsteen De toestand van het drietal is niet ongunstig. Nederlandsche wildstroopers. In de Duitsche grensdorpen klager, de menschen over het optreden van Hollandsche wildstroopers, Hazen konijnen, fazanten enz worden uit de bosschen op Hollandsch gebied gedre ven en daar door de stroopers ge schoten. Ook organiseeren de wild stroopers op Duitsch gebied drijf- klopjachten. Een zeldzaam biggetje. Bij den fokker J. Gerding Pzn. te Garminge in Drenthe is een zeldzame big geboren. Het beestje heeft een olifantskop, sterk ontwikkelde onder kaak, groote wipneus, een paar groote slagtanden en haast niet zichtbare oogen Wij vertrouwen bij het weergeven van al dit wonderbaarlijks op de waar heidsliefde van den correspondent van de »Asser Ct.", waarin we het bericht onder 't opschrift «Speling der natuu aantroffen. Hoewel we niet willen ont kennen dat we gaan twijfelen als de correspondent verder nog mededeelt «Voorts is de staart ingeplant boven I te VENRAY zal op Woensdag 21 November 1928 voorm. 11 uur in het café »De Engel" te Venray, voor den Boerenbond aldaar publiek verkoopen een veulen, afkomstig van M. Poels te Merselo, een koe afkomstig van R. Ver riet te Oostrum. OPENBARE VERKOOP van te VENRAY zal op Vrijdag 7 Dec 1928 voorm 10 uur ten huize en verzoeke van Door een auto aangereden. Op den weg van Oss naar Heesch (N-B.) vond de heer P. uit eerstge noemde plaats, toen hij daar mei zijn uto passeerde, «en wielrijder bewuste loos liggen Het bleek, dat de man, zekere S. uit Nistelrode, ernsliggewond was, waarop de heer P. hem in zijn auto naar Nistelrode vervoerde, waar geestelijke en geneeskundige hulp werd verleeend. Later is hij aan de gevolgen overleden. Als verdacht de aanrijding veroorzsakt te hebbenisdeaulomobilist H. uit Rosmalen aangehouden. Eindhoven zal gas van de Staats manen betrekken. In de gehouden vergadering van den gemeenteraad te Eindhoven is zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd de voordracht van B. en W. om voortaan gas te betrekken van de staatsmijnen in Zuid Liraburg. De Staatsmijnen hebben de gasleve ring aangeboden tegen een prijs van 2,8 cent voor het eerste millioen kub meter. Voor elk volgend millioen kub. meter gaat 0,1 cent van den prijs af, totdat deze 1,9 cent per kub. meter bedraagt, hetgeen reeds aanstonds het geval zal zijn, aangezien Eindhoven thans reeds circa 10 millioen kub meter gebruikt. Verwacht wordt, dat bij de voortgaande uitbreiding der ge meente het gebruik zal stijgen tot 15 millioen kub meter. De transportkosten zullen bij deze hoeveelheid bedragen 0,6 cent per kub, meter. Bij de gevoerde debatten werd van R K. zijde gewezen op het gevaar voor stakingen, omdat in de mijnstreek allerlei grondstoffen voor een econo- ïuischen oorlog liggen opgehoopt. Besloten werd de gasfabriek in takt te laten,, om bij evenlueele stagnalie in de gaslevering door de staatsmijnen de gasvoorziening onmiddellijk weer op zich te kunnen nemen. Van het thans genomen besluit zal verlaging van den gaspijs gevolg zijn Vermoedelijk zullen andere gemeenten Noord-Brabant Eindhoven's voor beeld volgen. Weide diefstal. In den nacht van 29 op 30 October uit eene weide onder de gemeente Dreumel vermist een zevenjarige vos kleurige hit, met kleine kol en twee witte achtervoeten. Alle pogingen tot opsporing hebben tot heden geen succes gehad. Baby door ratten gebeten en ernstig gewond. Maandagmorgen, toen mevr. K. te Builenveldert haar eenjarig dochtertj uit bed haalde, kwam zij, naar »De Telegraaf" meldt, lot haar schrik tot d8 ontdekking, dat het kind over het gezicht allerlei wonden had, terwijl een oogje geheel opgezwollen was Onmiddellijk begaf zij zich per auto naar een der Amsterdamsche klinieken alwaar geconstateerd werd, dat ralten de wonden hadden toegebracht. Hel oogje was in dier mate beschadigd, dat voor behoud van het gezicht wordt gevreesd. Ford bouwt een nieuwe fabriek te Londen. V. D seint: Dezer dagen zal te Londen een nieuwe maatschappij worden opgericht, The Ford Motor Compagny Ltd, welke in de plaats komt van de bestaande Ford Motor Compagny England Ltd, gevestigd te Manchester en Henry Ford and Son, gevestigd te Cork. Het bestuur zat bestaan uit de heeren Henry Ford, Edsel B. Ford, C E Sorensen en drie nog te benoemen vooraanstaande Engelschen, terwijl sir Percival Perry als president kommis- saris zal worden benoemd. Te Dagenham, een voorstad van Londen, gelegen aan de Theems, zal een fabriek worden gevestigd, welke na de Ford fabriek te Detroit (Ver Staten) de grootste automobielfabriek van de wereld zal zijn. Alle te leveren modellen zullen daar zelfstanding worden vervsardigd, met uitzondering van de Fordson, welke voortaan uitsluitend te Cork zal worden gefabriceerd. Deze fabriek te Cork wordt een afdeeling van de groote fabriek te Dagenham. den Heer P. Heijman te Venray» Zwartewater N 15 publiek verkoopen Vee als: 2 paarden, 1 veulen, 1 koe, 3 pinken, 80kippen, 4 ganzen 1 trekhond. Akker- en schuurgereedschap als: dorschkast, tractor Fordson met dorschpoelie, tractorploeg (1- scharige Oliver) zelfbinder Mac, Cormick, vleugelegge, zaaimachine handzaaimachine, bietensnijder, hakselmachine, schoffelmachine, 2 lange karren, 1 4wielige wagen rijtuig met tuig, mantelketel, melk* tuiten, diverse ploegen, eggen, weiboom, gierkat en gierpomp, kisten, kuipen en verder akker en schuurgereedschappen, puntdraad en weipalen. Huisraad als: kasten, stoelen, spiegels, schilderijen, ledikanten, klokken, kachels, glas en aarde werk en wat verder te koop zal worden aangeboden. 50 Uw adres voor van le klas fabr. in kistjes van 10, 25, 50 en stuks Mooie assortimentan in alle prijzen. Alle inlandsche en zuiver Import in doozen van 10, 25, 50 en 100 stuks Zeei mooie luxe doozen bonbons en Fondants Heerlijke Verkade's Biscuits, Speculaas, Taai Taai (los en verpakt). Koek, Chocolade, prachtige tabletten Chocolade, Mocca, Mixed TELEFOON 50 Te beginnen met VRIJDAG 16 NOVEMBER zal voortaan uit Kaldenkirchen, waargenomen worden. 64 Mijne talrijke patiënten van Venray, zullen deze vergemakkelijking zeker op Boxmeer en omgeving prijs weten te stellen. Onder verwijzing naar het in dit blad verschij nend artikel van den Heer Kees van Hoek, brengt de stichter van deze Kolonie ter kennis van het pu bliek, dat hij zich tot verdere uitbreiding der kolonie tijdelijk in Nederland heeft gevestigd. R. K. landbouwers of boerengezinnen, die zich het volgend voorjaar in de kolonie wen- schen te vestigen, ais ook belangstellenden, kunnen zich voor gratis toezending eener uitvoerige bro chure omtrent onze kolonie wenden tot

Peel en Maas | 1928 | | pagina 9