Bijvoepl van PEEL EU MAAS Dames- en Kin der mantels Dames- en Kinderhoeden Mantelstellen Bontranden en Bontvellen Yesten, Pullovers. Truien I Be laagste prijzen iterle KiÉrtrn. Pelterijen. Klaassen- Hoedemakers MANÜFACTÜRENHANDEL BOXMEER Onze Dames- en Heerenkleeding de nieuwste Dames- en Heeren-Westen en Puilovers, Ontvangen voor het Herfst- en Winter seizoen een enorme sorteering nieuwste modellen, prima stoffen, schitterende afwerking pasvormen sorteering Dames- eo Heerenkleermakerij Gemengde Berichten. Ingezonden, wórdt op eigen atelier vervaardigd. Onze Mantels en Overjassen munten uit door en zijn in niet te evenaren. Enorme uitgebreidheid in Grootste keuze in Manufacturen Modeartikelen Zaterdag 27 October 1928, No. 43. Do Maasdljkverbeteringen ii Land van Cuyk. in liet De Maasdijkwerken in Oeffeit naderen hunne voltooiing. Nog deze maand komt de nieuwe waterkeering in dit dorpje gereed. De inwoners van Oeffell kunnen zich achter het nieuwe be- 8chermlichaam veilig gevoelen. Ook de dijkwerken tusschen Oeffeit en Cuyk vorderen uitstekend. De kunstwerken in de Maasdijkverbeleringen zijn daar zoo goed als gereed. Wat betreft het dijkvak CuykKatwijk vernemen wij, dat het verslag met adres van Ged. Staten in zake de indijking van de tusschen die plaatsen bedoelde gronden, alsmede de daar tegen ingebrachte bezwaren ter inzage liggen ter secretaries van be trokken Gemeenten. Uitvoer van aardappelen. De uitvoer van aardappelen was in September weder belangrijkhij bedroeg 59,830 ton, ter wasrde van f 2,888,000 tegen 28,750 ton ter waarde van f 1,473,000 in September van het vorige jaar. De voornaamste afnemers onzer aardappelen warenDuitschland met 17,518 Ion. België met 15,933 ton, Frankrijk met 13,527 ton, Portugal met 3642 ton, Groot-Britannië met 2641 ton en Zwitserland met 2020 ton. Over de eerste drie kwartalen van 1928 blijft ds uitvoer van aardappelen echter nog belangrijk bij dien over hetzelfde tijdvak van 1927 ten achter de cijfers zijn, n.l. voor 1928 240 541 ton ter waarde van f 12,937,000, voor 1927 315,279 ton ter waarde van f 20,690,000. Verdronken. Woensdagmorgen circa half 6 is te Helmond bij de spoorbrug uit het kanaal het lijk opgehaald van den 60 jarigen B., wonende in de Haag Vermoedelijk is de man in de vroegte door de duisternis misleid te dicht bij den kant loopende in het water geval len. Om even na 5 uur was hij door den brugwachter nog gezien. Gevaarlijke kat. Bij het spelen met een kat, door het driejarig dochtertje van een inwoner der gemeente Nieuwer-Amstel, krabde het dier volgens de »Stand" het kind zoodanig in 't gelaat, dat het linkeroog werd geraakt. Het kind werd in allerijl naar een inrichting 'te Amsterdam overgebracht. Hoogstwaarschijnlijk zal het het licht in het gewonde oog moeten missen. Poging tot brandstichting. Dinsdagnacht tusschen een en twee uur heeft men te Gemert gepoogd op drie verschillende plaatsen brand te slichten. Gelukkig werd de brand telkens nog in den aanvang gebluscht. Bij den heer L v. Lieshout werd de brand gesticht in een houten loods, staande achter het café Men vond bij 't blus8chen enkele zakken, gedrenkt in petroleum Bij den heer Adr. v. d. Meulenhof werd eveneens brand gesticht in 't schuurtje, maar ook tijdig ondekt eu gebluscht De derde brand brak uit rp den molen van den heer M. v. d. Velden. Men heeft nog iemand van den molen berg zien wegloopen met een petroleum- kan in de hand. Het begin van brand was gauw gestuit. De politie slaagde er nog niet in den dader te ontdekken De ontploffing te Groningen. Men meldt uit Groningen Met betrekking tot de explosie, die alhier heeft plaatsgehad, kan-nog het navolgende gemeld wr rden In den kelder van het Gem. Electri citeitsbedrijf ontstond Woensdagmorgen door het uitschakelen van een schake laar een explosie in den hoogspannings schakelaar, tengevolge waarvan kort sluiting ontstond en op de bovenetage drie stroomtransformatoren verbrand den, terwijl de geheele etage blakerde. Daar op deze etage alle uitgaande kabels en vele machines liggen en niet gebruikt konden worden alvorens alles was schoongemaakt, lag het geheele bedrijf tijdelijk stil. Onmiddellijk tracht te men over het Provinciaal net wissel stroom te krijgen, maar men kon dit niet omvormen in gelijkstroom, daar ook de machines hiervoor onklaar waren geraakt. Te ongeveer half een werd een omvromturbine in bedrijf gebracht en op deze wijze kon voorloopig stroom worden verkregen. Te een uur kon ook de hoogspan ning weer in werking worden gesteld Twee personen bekwamen brand- worden aan het gelaat, doch konden zich later weer huiswaarts begeven. De dranksmokkel in de V. Staten. Bijna 60 000 personen werden in de eerste zes maanden van dit jaar ver volgd wegens inbreuk op de drankwet. In tachtig procent van deze gevallen volgde een veroordeeling. Zeven millioen dollar werd aan boete betaald. In verband met het binnensmokkelen van sterken drank in de Vereenigde Staten kan worden medegedeeld, dat slechts 22 buitenlandsche schepen door de kustwacht in beslag werden genomen tegen 400 Amerikaansche schepen. De Roermondsche ziekenhuiskwestie. Men schrijft ons uit Roermond Bij het dagelijksch bestuur der ge meente is binnengekomen het antwoord van Z E.m. Kardinaal van Rossum op den bekenden brief van B. en W. inzake hun voorlichting omtrent den stand van zaken van de kwestie van den bouw van het nieuwe ziekenhuis, welke bouw niet gelijk staat met een verwijderen der liefdezusters van het bestaande hospitaal. De inhoud van den brief, waarin Z E.m. Kardinaal vsn Rossum zijn reeds ingenomen standpunt (bezwaar tegen het bouwen van het nieuwe ziekenhuis door Mgr. Driessen, daar hierdoor twee Zustercongregaties tegen over elkaar zouden komen te staan), vermoedelijk nader uiteenzet en zijn houding bepaalt, zal voorloopig nog niet worden gepubliceerd. Ook in de 8.s. Maandag te houden gemeenteraads vergadering, waarin deze moeielijke kwestie allerwaarschijnlijkst zal wor den besproken zal uit deferentie voor Z.E.ra. deze belangrijke brief niet in het openbaar worden behandeld. Het antwoord van den Raad op den brief van Kardinasl van Rossum zal in geheime zitting worden vastgesteld. Eerst wanneer het antwoord van Kar dinaal van Rossum den Raad bereikt heeft en deze aangelegenheid tot een goed einde wordt gebracht, waaraan van bevoegde zijde niet wordt getwijfeld, zal bekendmaking van den inhoud beider brieven en dien van den gemeenteraad mogelijk volgen. Moord en mishandeling in Sittard. Voor de rechtbank te Maastricht werd heden behandeld de zaak tegen den woonwagenbewoner Dieteren uit Sittard, die terecht stond wegens moord op vrouw Salden en mishandeling van haar man, te Sittard gepleegd. De officier van Justitie eischte tegen ver dachte 15 jaar gevangenisstraf. Suiker-industrie. De heer van den Heuvel, A.R. inter pelleerde in de Tweede Kamer over den toestand in de suikerindustrie, waarin een noodstand héerscht. Door de bescherming in het buiten land is overproductie ontstaan. Wordt geen hulp geboden, dan wordt de beetwortelenteelt, die nu 60 000 H.A. omvat, tot de helft teruggebracht. De aandeelen der Centrale Suiker maatschappij, die voor 3 jaren een koers van 120 hadden, zakten tot 60. Spr. vraagt regeeringshulp. Buittn verantwoordelijkheid derRedaotie. Het 15e Raadslid brengt bij deze zijne groeten aan collega no. 14 van de vorige week, maar moet hem op merken, dat het hem niet bekend is er een Raad van 14 bestaat. Het is wel best mogelijk, dat collega no. 14 reeds aan de groene tafel paradeert of op 't opkamertje van den Raadzaal heeft plaats genomen, maar zoolang wij niet officieel bij de vroede vaderen zijn aangenomen, hindert het ons niet dat wij niet kunnen meespreken, aangezien wij aldaar toch den mond moeten houden. Wij kunnen ons wel eens luchten en druk maken in de courant, als er iets onsmakelijks wordt opgedischt, maar verder ook niets punt. Geachte collega, voor zoover ik de beraadslagingen van den Raad in de vorige zitting heb begrepen, is U de plank mis. De discussies gingen niet over de 5000 pop, maar over het niet uitvoeren van een genomen besluit van den Raad en dit om te zetten in een onderhandsche gunning. De meerderheid der schaapjes heb ben den herder wel gevolgd, maar de herder heeft die schaapjes later ver laten en al wordt dit zaakje nu een manteltje omgedaan, zooals de heer Stoot zegt, het is en blijft een onder handsche gunning, waarvoor goed» keuring van Raad en Gedep. Stalen vereischt wordt. Amice, wij zullen moeten wachten tot de a 8. verkiezing, wij hebben dus nog den tijd ons in spreken te oefenen, en lukt ons hei spreken dan nog niet, dan zetten we het maar op papier en lezen het voor, zooals ze ook in de Tweede Kamer doen. XVe RAADSLID. r. VflH OPBERGBI HOlStr. TELEFOON 69 314

Peel en Maas | 1928 | | pagina 9