Sanapir?' irin* In Overjassen In Modeartikelen In Regenkleeding r! Is dat niet concurreerend prachtige Check-Back Regenjas f 28.- 30.- 32.50 Als extra reclame in Gabardine Jassen bieden wij Een prachtige Regenjas met band en plooien voor f 18.85 Gemengde Berichten. WW^rtablett ■tabletten bij Verkoudheden enkheumatiek Wij zeggen terecht Want de prachtigste Overjassen VER beneden f 20.- en zeer sterke en zware Jassen van 8. 10, 12 gulden enz. de mooiste en nieuwste Petten (zie etalage) f 2.15 Eantasiesokken, Eng. hemden,Strikken, Dassen enz. zóówel Gummi als Gabardine of Check Back aan ZEER lage prijzen. Gummi Jassen vanaf f 8.en hooger Gabardine (waterdicht) vanaf f 13. Zeer mooi en van zeer goede kwaliteit. Wij vestigen bijzonder Uwe aandacht op onze Stationsetraat S Maandag 15 October Zaterdag 6 October 1928, No. 40. Vergiftigingsgevallen in het St. Joris- gasthuis te Delft. Woensdagochtend hebben zich onder de verpleegsters in de buitenafdeeling van het St. Jorisgasthuis te Delft, eenige lichtere en een zwaar geval van vergiftiging voorgedaan door kool- monoxyde. Waarschijnlijk moet de oorzaak worden gezocht in een defect aan de Centrale Verwarming. Een goederenwagen ontspoord. Woensdagmorgen is juist op de splitsing van de lijnen Breda-Lage- Zwaluwe en Roosendaal Lage Zwaluwe, een goederenwagen ontspoord. Tenge volge hiervan geraakten drie hoofd sporen versperd. Er ontstond groote vertraging in het spoorwegverkeer. De Parijsche trein voor Arasterdam werd over Breda geleid en had 11/2 uur vertraging. De materieele schade is niet belang rijk. Tegen 1 uur Woensdagmiddag was bet verkeer op de lijn Lage-Zwaluwe- Roosendaal weer normaal. Oplichter aan het werk. Men schrijft uit Boxmeer: De laatste dagen is in het Oostelijk deel van Noord-Brabant een sluwe oplichter aan het werk geweest Een net gekleed heer, in bezit van een auto, vervoegde zich in de dorpen bij per sonen, welke een kennis of familielid hebben, die eveneens zich verheugen a h6t bezit van een auto. Onder een loed van woorden verleide hij dan hoe hij op eenige uren afstand door dien kennis of dat familielid was asn geroepen. Deze hadden n.l aan hun auto averij opgeloopen en moesten een reparateur laten komen uit de dichtsbij gelegen stad. Wijl men echter niet over voldoende geld beschikte, had men hem verzocht even een bedrag van f 25 te gaan leenen Daar zulks niet onaan nemelijk voorkwam en de bezoeker bovendien een heel relaas gaf over zaken enz. van dengene, die hem zijn diensten zou hebben gevraagd, werd het gevraagde bedrag meestal gegeven, waarna men met ongeduld bleef wach ten op tijding over dengene, die de z.g, autopech had. De berichten hiervan bleven echter uit, weshalve men op onderzoek uitging en tot ontdekking kwam, dat men de dupe was geworden van een geraffineerden oplichter. De marechaussee is den bedrieger op het spoor. Een levende „doode". De arbeider P. S. in Haarlemmer meer heeft eenige jaren geleden gedurende zijn militairen diensttijd een ongeluk gekregen, waardoor hij voor den dienst werd afgekeurd en hem een Hein pensioen werd uitgekeerd, dat lem per kwartaal wordt uitbetaald. Zijn verbazing was onlangs zeergroot, toen hij, zich wederom voor het ont vangen van zijn geld aanmeldende, van den betaalmeester hooren moeste dat hij dood was, dus voor geen pensioen neer in aanmerking kwam. Hij zou Berst moeten bewijzen dat hij niet dood was en naar verluidt zijft de burgemeester en de minister er aan te pas gekomen om hem weer als levende ie boek te stellen. Tussclien een machine geraakt. Dinsdagmorgen kwam de ongeveer 10jarige stoker Bosch, werkzaam hij le maatschappij Wegenbouw te Utrecht )p nog niet opgehelderde wijze in aan paking met de machine, welke te Colmschate slaat -opgesteld voor het isphalteeren van den Rijksweg Deventer Bathem. Zijn mede arbeiders vonden len man zeer ernstig gewond tusschen le machine. Onmiddellijk ontboden eneeskundige hulp mocht niet meer >aten. Tijdens het transport naar het iekenhuis te Deventer overleed de >ngelukkige. Vermoedelijk heeft de machine zijn kleeren gegrepen, daar leze hem meerendeels van het lichaam waren gerukt. Een noodlottige val. Dinsdagmorgen is te Halfweg de 27- arige bloemistknecht J. Peters uit de ram gevallen, juisi toen die boven de )uikersloot reed welke de verbinding 'ormt tusschen de Amsterdamsche vaart de Polanenkade. Door den stroom Ireef de man onder den duiker door taar de Polanenkade. Na ongeveer 6 minuten werd de onge- ukkige opgehaald doch hij bleek reeds e zijn overleden. Hij is naar de zieken barak te Halfweg overgebracht. Ergerlijk. De heer J. G. te Zegge bij Ouden- •osch, vond zijn paard doodgestoken de weide liggen. De vorige week ?as de landbouwer G. K. aldaar, tot enzelfde treurige bevinding gekomen, fon vermoedt hier met een laffe wraakneming te doen te hebben. De onbewaakte overwegen. Te Glanerbrug is Woensdag de I jarige Groen uit Enschedé, die ehuwd is en vader var. twee kinderen, met zijn auto, bij den onbewaakten overweg, door een goederentrein uit Gronau overreden en gedood Een trein rijdt 7 koeien aan. Dinsdagavond is door den personen» trein die om 8 29 uit Assen te Gieten arriveert, een zevental koeien, behoo« rende aan den landbouwer E. Bos aan den Gassellerdijk te Gieten, aangereden, meldt het »N. v. h. N." Twee werden gedood en twee zoo ernstig gewond, dat ze moesten worden afgemaakt Den nek gebroken. Het 12-jarig zoontje van F, v. D. te Best zou per fiets met een kan wat melk gaan halen Even later vond men den jongen met gebroken nek en leven loos in sen ondiepe sloot langs den weg Wilde katten. Naar wij uit Maas en Waal verne men, heeft men op het platteland aldaar den laatsten lijd grooten hinder van verwilderde katten, die het vooral op jong wild hebben gemunt. De dieren zijn vermoedelijk afstammelingen van tijdens den watersnood gevluchte en sedert verwilderde dieren. In enkele middagen werden er een 30-tal ge schoten. Rat in de wieg. In een gezin te Amstelveen kwam naar het »Hbld." meldt, Woensdag» morgen de moeder tot de ontdekking dat zich in de wieg van het kind van 6 maanden een groote rat bevond. Het dier dat ijlings de vlucht nam, had het kind in het oor en in de kin gebeten, er de speen van de zuigflesch afgeknaagd. Hot Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin". Het Duitsche luchtschip »Graf Zeppelin", is Dinsdagavond op weg naar Engeland, over Nederland ge koerst. Het kwam bij Nijmegen boven de grens en trok bij Hoek van Holland de kustlijn over. Gevecht tusschen hoeren en zigeuners. In een klein Slowaksch dorp bij Nove Mesto aan de Waag is het in den nacht V8n Maandag op Dinsdag tot een hevig gevecht tusschen de dorpsbewo ners en zigeuners gekomen. In dit gevecht werden drie zigeuners, van wie drie vrouwen én een kind van zes jaar, doodgeslagen. Zeven andere zigeu ners werden ernstig gewond. Twee zigeuners werden op diefstal betrapt en hadden gedreigd het dorp in vlammen te doen opgaan. Toen werkelijk in twee schuren brand uitbrak, overvielen de boeren de kolonie der zigeuners en sloegen hen neer. Openbare werken in den komenden winter. Mussolini he ft aangekondigd, dal in den loop van den komenden winter openbare werken tot een bedrag van 2i/t milliard lire in hetgeheele konink rijk zullen worden gebouwd Van dit bedrag zal besteed worden 47Ö mil lioen voor wegenaanleg, 1312 millioen voor verbetering en instandhouding der spoorwegen, 10 millioen voor nieuwe postgebouwen, 253 millioen voor de electrificatie der spoorwegen, 62 mil lioen voor telefoonverbindingen, 110 millioen voor de luchtvaart en 235 millioen voor een aantal andere drin gende werkzaamheden. De vleeschpryzen. 133 slagers van Parijs en de banlieue worden vervolgd wegens het ontduiken van den prijsrooster, door den prefect van politie vastgesteld om de levens duurte te bestrijden. De meeste worden vervolgd omdat zij het vleesch in een hoogere kwaliteits klasse brachlen dan de abattoirs het hadden geclasseerd. Burgerlijke Stand Maasliees-Overloon- GEBOREN: Elisabeth Geertruida d van P. A. Willems—Janssen. Wilhelmus z, van A. Th. Cornelissen Beckers. Hendrik Antonius Johannea z. 1 P. O.AndriesmaOtten. Arnoldus Antoon Maria z. van P ArtsTheunissen. Lodewijk Bernardus Maria z. van P, W. GommersDerks. Anna Huberts Gerarda d. van P VerstraatenKepser. Henrica Wilhelmina d. van W. H Coppis—Gielen. Bernardus Antonius Wilhelmus z van E. HendriksGeurts. OVERLEDEN: Jacobus Henckens 54 jaar, echtg. van Petr. Nillissen. Hendrik Antonius Johannes Andries ras, oud 4 dagen. Geertruda Ewais, weduwe van Peter Tiesen en Martinus Tiesen, oud 86 jaren. Let vooral op den naam Sanaplrin daar dere tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak en vervaliching Prija 25. 40 en 75 et 771-12 als wij U zeggen dat door ons worden geleverd Zie eens onze Etalage waarin wij U o.m. bieden Oroote mansmaten donker van kleur f 16.16.50 17.00 enz. Kleine mansmaten en Jongensmaten f 10.50 12.13.15.enz. Groote mansmaten licht van kleur Eng. stof f 15.18.75 19.50 enz. Ooedkoope extra Reclame Jassen f 8.— 10.12.enz. Hierin bieden wij U thans een overgroote sorteering Ook hierin hebben wij dit jaar een bijzonder mooie keuze Deze jassen zijn van de beste soort en kunnen desverlangd ook op maat geleverd worden tegen dezelfde prijzen. Minzaam aanbevelend, 450 GEBRS. LEMMENS

Peel en Maas | 1928 | | pagina 9