„UNIGRO" Veeverzekering H. Clephas nette Dienstbode Spojes Hete w AlgAm. Vergadering Paarkring dwerg-pinchertje Eiervereen, St. Oda. inscharen van Vee een net Dienstmeisje De Maandagmorgen M. Poels-Schaeffers H. ZVHOO! is IN.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. KUKSLIJKS DISSSTSI VIKBAY Fokver. Eensgezindheid Leunen Heide Ysselsteyn op Zondag 22 April Vergadering met Jaarverslag van de Stierhouderij Weggeloopen BU&Q2&LIJKI STAID VISEAY. du» niet op Dinsdag van dejL,bond Prenng L.Lucassen.Bleekstraat Gevraagd Gevraagd Het aardigste ochtendblad //\UES GEËMAILLEERD in Jonken Demifljgen van 16 10 c Keukiper baalij75 Th. Po ui of si 6-ps vierwiei'age EEN RADIO-TOESTEL „een blijvende bron| van vreugde!" maakt bekend, dat kostelooze weggeld' kaarten wederom verkrijgbaar worden gesteld in Hotel de Zwaan te Venray voor het dorp Venray op MAANDAG en WOENSDAG 16 en 18 APRIL as. van namiddags half twee tol 6 uur en voor de gehuchten op nader bekend te maken dagen in de eerstkomende weken. Speciaal wordt de aandacht van aan vragers van kosielooze weggeldkaarten op het volgende gevestigd: 1. aanvragers van voormelde kaarten moeten houder van een rijwiel, of ander rij- of voertuig zijn; 2. aanvragers moeten, voordat hen de kaart wordt verstrekt, de verklaring onderteekenen, dat zij nog geen koste looze kaart waar of bij wien ook heb ben aangevraagd of verkregen; 3. aanvragers moeten de kaart zelf afhalen, waarom aan aanvragen namens of vanwege anderen niet wordt vol daan; alleen voor minderjarigen, die houder van een van bovengenoemde rij- of voertuigen zijn, wordt genoegen geno men met de aanvrage en onderteeke- ning der verklaring door den wette- lijken vertegenwoordiger. Bij de aanvrage moet worden opge geven de juiste naam, voornamen, woonplaats met straat, wijk en huis nummer. Nog worden belanghebbenden er aan herinnerd, dat de kaart slechts te ge bruiken is met het rij- of voertuig van den houder, te wiens name de kaart is afgegeven. Mocht nadien blijken, dat de onder 2 bedoelde verklaring valsch of onjuist is, dun zal voortaan een kostelooze kaart worden geweigerd, onverminderd de daarop gestelde strafbepaling. Maashees, den 12 April 1928 De Burgemeester, H. RIETER Huldiging Hare Majesteit de Koningin Moeder. In 1929 zal het 50 jaren geleden zijn, dat Hare Majesteit de Koningin Moeder naar Nederland kwam. Nederland zal die gelegenheid gaarne te baat nemen om hulde, eerbied, erkentelijkheid en sympathie te betuigen aan Haar, die gedurende eene halve eeuw met het Nederlandsche volk lief en leed heeft gedeeld, In verband hiermede hebben zich in geheel Nederland comilé's gevormd om fiften in te zamelen, waarvan een ge- eelte zal besteed worden voor een persoonlijk geschenk aan Hare Majesteit en de rest aan Hare Majesteit zal worden aangeboden om dit naar goeddunken te bestemmen voor lief dadige doeleinden. Het is de bedoeling van het comité dat door ALLE VROUWEN uil Venray uit alle rangen en standen aan deze huldiging zal worden deelgenomen In de tweede helft der maand April zal door jongedames eene inzameling aan de huizen gehouden worden, wij vertrouwen dal een ieder voor dit sympathieke doel een bijdrage zal geven. Het plaatselijk Comité Mevrouw J. Poels—Poels, Voorzitster Dr. A. JanssenEsser Secretaresse L. van HaarenHorsten Millen—Raaymakers Mejuffr. Theodora Mooren Mevrouw H. OdenhovenSwinkels H. J. Schim v. d. Loeff Dijkman M. GoemansHendrikx Oostrum J NelissenEwalts, Oirlo H. Strijbos—Friezen, Castenray G. H. HoubenDireks, Veulen P. Pubben-Loenen, Merselo P. van DijckWisman a Ysselsteyn Eerste H. Missen te Venray. Op Paaschdag droeg de Weleerw. Heer Amaury Janssen in de Parochie kerk zijne eerste H. Mis op. Een keurige boog met een mooi op schrift was door de buurt aan de ouder lijke woning opgericht en Venray's Fanfarecorps, dat steeds present is de kerkelijke en wereldlijke feesten met haar schoone muziek op te luisteren, haalde den Neomist met zijne familie aan het oudershuis af en begeleidde Z. E onder groote belangstelling var. Venray's bevolking ter kerke, alwaar om 10 uur de plechtige Hoogmis begon. Als Diaken fungeerde de Zeereerw Heer Janssen, Pastoor te Moergestel, oom van den Neomist, als sub-diaken de Weleerw. Heer Janssen, Seminarist te Roermond, broeder van den Neomist, en als Presbyter assistens fungeerde de Zeereerw. Heer A. Esser, Pastoor te Well, oom van den Neomist, welke laatste ook de feestrede hield en in keur van woorden den Priester schil derde als weldoener der menschheid en de verplichtingen voorhield, die de katholieken ten opzichte der Priesters dragen. Als Ceremoniarius fungeerde met tal van koorknapen de Weleerw. Heer Kapelaan Geurts. Het zangkoor voerde op verdienste lijke wijze de Missa brevis van Pale strina uit, dezelfde waarvan het Kelti sche Domkoor een lijd geleden te Venlo de Sanctus en Benedictus zong. Na de H Mis bracht Venray's Fan fare den Neomist en diens feeslgenooten, waaronder wij opmerkten Mgr. Dr. Poels en de Zeeïeerw. Heer Pastoor van Venray en de Eerw. HeerenKane laans, huiswaarts, waar een bruidje voor den Neomist een passende toespraak hield en Dr. Slruben als President der Fanfare den jeugdigen Priester en zijn familie hartelijk geluk wenschle mat dit schoone feest, waarna een »Lang zal hij leven" gespeeld werd door de Fanfare. In zeer schoone woorden dankte de Neomist allen, dia op eenige wijze hadden bijgedragen tot het feest en hij verzekerde, dat Venray dezen dag tot een onvergetelijken voor hem ge maakt had. Op tweede" Paaschdag droeg de Weleerw. Pater Alphons Vermeulen O.F.M. in dezelfde kerk zijne eerste H. Mis op. Al werd dit feest om wille van den rouw, waarin de familie gedompeld is, wegens het overlijden van den vader, den Heer A. Vermeulen, oud Hoofd der school te Venray, gevierd zonder uiterlijk feestvertoon, de be langstelling van Venray's inwoners, die hunne Priesters weten te eeren, was er met minder om. Onder de plechtige H. Mis werd de feestrede gehouden door den Weleerw. Z.G. Heer Dr. Vullings, die in wel sprekende woorden de macht van den Priester in zijne heilige bediening uiteenzette. GEVONDENeen damesrijwiel en 2 rijwielplaalje8 Inlichtingen Marechausseekazerne. GEVONDENtwee rijwielplaatjes. Inlichtingen bij de Gemeentepolitie. Op de Zondag te Boxmeer gehou den rauziekwedstrijd werden een twee tal Venreysche muzikanten bekroond n.l. de Heer Eug. Sijbers, die in de eerste afdeeling met zijn bugle een 2de prijs behaalde met 117 ploten, terwijl en Heer J. Ousters in de tweede afd. een 3de prijs behaalde met 80 plinten. Dal het stoken van Paaschvuren nog steeds in zwang is, bleek Zondag avond, toen men vanaf Crayenhut tot Venray ruim dertig vuren kon tellen. Over de wijde Peelvlakten, leverde dit een fantastisch gezicht op Belanghebbenden herinneren wij er aan, dat morgen Zondag de Paro .chiale Leesbibliotheek wordt gesloten, en de in bruikleen zijnde boeken alsdan moeten worden ingeleverd. De Heer V. Pyls alhier, behaalde op de Hondenlentoonslelling te Eind hoven een 2e prijs meteen St. Bernard hond en een 2e prijs met een Engel- sche Foxterrier. Donderdagavond gaf de Tooneel- vereeniging »St. Servaas" in het St- Sei vatiusgesticht een schitterend ge slaagde uitvoering. Vooral het prachtige tooneelspel »Wat niet sterven kon" werd onberis pelijk uitgevoerd. Hiermede behaalde deze kranige vereeniging, die thans is aangesloten bij de R. K. Nederlandsche Tooneelvereemging 67i/t van de 95 te behalen punten, wat voor de eerste maal eene buitengewone prestatie ia. Duiyensport. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van de Postduiven vereeniging iDe Zwaluw" van uit Solré (België) Afstand 187 K M. De prijzen werden behaald als volgt le W. Lormans2e A. Janssen 3e 7e, 10e en 17e St. Servatiusgesticht4e G. van Dijck 6e en 15e Houben 6 J. Creemers 8e en 14e P. Kersten 9a en 16e J. Kusters11e, 12e en 22e W. Manders 13e H. Strijbosch 18e, 19e, 20e en 24e J. Vermeulen 21e G Verstralen 23e Fr. Vermeulen over- duif J. Creemers Duiven los 8 30 uur. Aankomst eerste duif 11 uur 23 min. 7 sec. Laatste duif 11 uur 55 min. 34 sec. OOSTRUM. De Heer B. Camps alhier, behaalde Maandag op het muziek concours te Boxmeer met zijn sax alto een 2e prijs in de tweede afdeeling met 100 punten. HORST. Paaschdag werd door den WelEerw. Heer M. Arts alhier in de parochiekerk de eerste H. Mis opge dragen. Op 26 April a.s. hopen de echte lieden v. d. HeuvelWijnhoven alhier hunne 50jarige echtverbintenis te her denken. HORST. Hel jongste lid van onze Harmonie, de 13-jarige Arie Duijf, behaalde Maandag op den muziekwed strijd te Boxmeer, met zijn clarinette mi b den eersten prijs met 134 punten, zijnde het hoogste aantal punten, dat op dezen concoursdag werd toegekend. Een mooie prestatie I GEIJSTEREN. De arbeider J. alhier, die voor eenigen lijd zijn zevende zoon geboren werd, ontving van H. M. de Koningin eene gift van f 25. Federatie-festival. Het Federatie-festival der Muziek gezelschappen in het Land van Cuyk en Omstreken zal binnenkort gehouden worden te Overloon. VENLO. Alhier ontstond Dinsdag brand in twee gebouwtjes achter de woningen van de tuiniers Th. de Brouwer en G. van Engelen, aan den Tegelschen weg. Beide gebouwtjes wer den gebruikt voor bergplaats voor kolen en gereedschappen. Ook waren er eenige goederen, ze brandden totaal af. Niets kon gered worden. De brandweer moest zich bepalen lot bescherming der belendende huizen, waarin zij slaagde. Alles was legen brandschade verzekerd. Aantal Duitscliers. Men meldt uit Venlo: De laatste maanden wordt overal in onze provincie getracht vereenigingen te stichten van hier woonachtige Duit- schers. Gebleken is, dat ongeveer 45000 Duitschers zich in Limburg gevestigd hebben, waarvan ongeveer 15—16(30 zijn georganiseerd in een vereeniging. VENLO. De Commissie voor Straf verordeningen stelt aan den Raad voor, om de maximumsnelheid voor rij- of voertuigen door molorkracht voortbe wogen, binnen de bebouwde kom der gemeente te bepalen op 12 IC M. per uur (thans 2C K.M.) Geheimzinnig drama. Te Venlo speelde zich een onopge helderde tragedie af. Terwijl een recher cheur van politie Woensdag in de bosschen achter Genooi surveilleerde, zag hij op een der paden tamelijk in de verte een man zitten, die hem ver dacht leek Hij gaf den man een teeken om te wachten, waarop deze opstond, een beweging langs zijn hals maakte alsof hij sneed, er van door liep en eenige passen verder neerviel. De rechercheur snelde toe en vond den man badende ir. zijn bloed op den grond liggen. Hij ging ijlings hulp halen, doch toen hij met deze op de plaats van de ramp terug kwam, was van den man geen spoor m6er te vinden. Bloed sporen wezen den weg, dien hij ge volgd was, doch spoedig hielden deze op en ontbrak 9Üe verdere aanwijzing. De bosschen werden door een ontboden groep politie en rechercheurs afgezocht doch zonder gevolg. Donderdagmorgen trokken politie en rechercheurs er weer op uil, ditmaal issisteerd door infanterie van het garnizoen, die tirailleursgewijze door de bosschen trokken. Men vond het lijk van den man liggende in een sloot. Vermoedelijk heeft hij zelfmoord ge- tegd Het lijk werd herkend als te zijn van een bewoner eener noodwoning Vier koeien door den bliksem gedood. Tijdens een kort maar hevig onweder, dat Woensdagmiddag te Limbricht woed de, werden 4 koeien, toebehoorend8 aan de wed. Weuss, door den bliksem getroffen en gedood. Door schrik gedood. Het onweder van Woensdagmiddag heeft vooral in het even over de grens gelegen Duitsche plaatsje Hillensberg flink huis gehouden. In een 7-tal woningen sloeg de bliksem in, en richtte flinke verwoestingen aan. De bliksem sloeg ook in den kerktoren. Leien en hout werden afgerukt. Ook in de kerk werden verwoestingen aan gericht. Brand werd niet veroorzaakt. De 25 jarige zoon van de weduwe Stassen, die de bliksem zag inslaan, schrok zoodanig, dat hij naar buiten loopend, dood neerviel. Verdronken. Te ICerkdriel is Woensdag de veer- knecht F. v. A door den veerkabel van de pont in de Maas geslingerd en ver dronken. Het slachtoffer was 55 jaar en gehuwd. Spoorwegramp in Frankrijk. Op eenige honderden meiers afstand van de Gare du Nord te Parijs heeft Woensdagmiddag een hevige botsing plaats gehad tusschen twee treinen, waarbij 50 personen werden gedood en ongeveer 60 ernstig w«rden gewond. De botsing had plaats tusschen een locaaltrein en een sneltrein naar Boulogne. Het staat v&si, dat een der machinisten door een onveilig signaal is gereden. De botsing was verschrikkelijk. De beide locomotieven werden tegen elkaar opgedrukt, de eerste wagen van den trein naar Boulogne werd geheel ver nield en enkele andere wagens nog ingedrukt, terwijl vsn den locaaltrein de eerste vier wagens ernstig beschadigd werden. Complot tegen den Italiaanschen Koning en Mussolini. Bommen ontploft, 14 dooden 40 gewonden. Donderdagmorgen om 10 uur, kort voor de opening derjsarbeurs te Milaan is een helsche machine ontploft, die geplaatst wes aan het voetstuk vaneen lantaarn op het Julius Caesaiplein. Veertien menschen werden gedood, een veertigtal werd min of meer ge wond. Ondanks de ontzettende gebeurtenis stelde de koning er prijs op, niettemin persoonlijk de jaarbeurs officieel te openen. Naar de »Gorriere della Sera" uit Gomo meldt, werd op de spoorlijn, waarlangs de trein zou rijden, waar mede Mussolini naar Rome zou terug keeren, kort voordat de trein passeerde een zware ontplofbare bom gevonden, waaraan een draad bevestigd was, die door in een schuilplaats liggend man werd vastgehouden. De man werd ge arresteerd. Het blijkt, dat de Italiaanschekoning slechts door een toevallige wijziging van het program aan den aanslag ODt snapt is. Het aantal dooden bedraagt reeds zestien. Parochiekerk Morgen Zondag k wart na 9 Kindermis, in d« H. Mis van 8 uur gelieve men in het middenschip de banken open te laten voor de ouders der kin deren, welke hunne eerste H. Communie rullen doen. Men wordt verrocht niet naar de commu niebank te gaaB, voordat het laatete kind op zijn plaats terug ie. Na de Hoogmis vergadering in Meisjespatronaat voorde Zelatricen der H, Kinds- heid, om 2 uur groote en kleine Congregatie met collecte voor de kaars van de Smakt, Geen Meis jespatronaat. Om half 3 herhalingscatechismus, 4 uur H. Familie, niet om 5 uur. Maandag hall 7 zielmis, waarna processie over het kerkhof, half S leesmis, 8 uur gezoDgen H. Mis tot dankzegging, kwart na 4 Lof Dinsdag half 8 Jaarg. voor Hend. Poels, Her- mlna Evers en kinderen, 8 uur leesmis Woensdag half 8 leesmis. 8 uur sol. Jaatg. voor Pastoor Pascal Schmeitz en ouders Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor Mart. van de Voort, echtgenoote en Carolina van de Voort. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur sol Jaarg. voor H. C. Kuijpers eu Anna Haegens. Zaterdag half 8 Jaarg. voor Jan Camps, kwart na vier Lof. A s. Zondag collecte voor het Semi narie. Dinsdag gaat de Congregatie ter bedevaart naar Tienray Vertrek hier uit de kerk om kwart voor 9 preeies. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, half 9 plechtige Hoogmis, welke zal worden opgedragen door den weleerw. Pater Alphonsus Vermeulen. Bet zangkoor der Derde Orde wordt belsefd verzocht de H. Mis te Komen zingen. Maandag plechtige herdenking van den ver jaardag der Professie van O. H Vader Franciscus Om half 3 plechtige Hoogmis, waarna vernieuwing der Professie. Volle aflaat o.g.v. met Jaarverslag nam. 4 uur, in het Bondslokaal te Leunen. Onmiddellijk daarna Trouwe opkomst verzocht. 230 De Besturen. Aanbesteding van kolen. Burgemeester en Wethouders van Venray zijn voornemens aan te be steden de voor den publieken dienst en scholen benoodigde kolen. Geleverd moeten worden magere huisbrandkolea en wel dubbel ge- wasschen antraciet van prima kwa liteit, afmeting 50/80 of 30/50. Indien geleverd wordt uit Lim burgsche mijnen, bij voorkeur mijn Wilhelmina, Dominiale mijn of Oranje Nassau II. Benoodigd zijn 8 wagons, welke geleverd kunnen worden direct na gunning en uiterlijk 15 September e.k. De op zegel van f 0,50 gestelde inschrijvingsbiljetten, waarop ver meld moet zija de mijti, waaruit geleverd wordt, moeten in gesloten verzegelde enveloppe voor Vrjjdag 4 Mei a.s. de9 voormiddags half elf zijn gedeponeerd in de daarvoor be stemde gesloten bus ter gemeente secretarie. Onmiddellijk daarna dus 4 Mei om half elf zal in het openbaar ten Gemeentehuize worden overgegaan tot opening der ingekomen biljetten. De gunning volgt later. De offerten moeten zijn franco plaatse van be stemming. Er wordt nader opgave verstrekt, welke hoeveelheden in elk der scholen en publieke gebouwen moeten worden gebracht. Voor het binnendragen der kolen ter plaatse van bestemming zorgt de gemeente zelf. Nadere inlichtingen zijn te verkrij gen ten kantore van Gemeente werken .Onder den Boog". Verkoop van turfsljjk. Burgemeester en Wethouders bren gen ter algemeene kenDis, dat de Gemeente op Viijdag 20 April des namiddags half vier publiek ter plaatse bij opbod zal verkoopen ruim 30 slagen '.urfslijk, gelegen in het Venraysch Broek. Er wordt precies om half vier be gonnen. Venray 12 April 1928. Brandhout en weidepalen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat in de bosschen aan den Endepoel en de Ballonzuil nog vijftien boopen brandhout liggen (kopeinden en stuk ken) zeer geschikt voor brandhout, benevens 300 zware weidepalen lang 1.70 meter en 10 c-M. middellijn of meer, geschild. Dit hout is uit de hand te koop. Het brandhout is genummerd ter plaatse te bezichtigen. Het brandhout is te koop per nummer, de palen per 25 stuks of meer. Alles a contant Nader te bevragen bij boschwach ter N. Min, MerseIo9che weg, iederen avond na zes uur. Venray 12 April 1928. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN Burgerlijke Stand. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den De kosten voor het voltrekken van een huwelijk bedragen a. op Maandagnamiddag 4 uur f 3 b. op Dinsdag en Woensdagnamid dag 4 uur en Zaterdagvoormiddag 10 uur f 6. c. op alle werkdagen met vrije keuze van het uur tuischen 9 u voorm, en 6 uur nam f 10. dat is aangewezen als dag, waarop voor ONVERMOGENDE personen, KOSTELOOZE huwelijksvoltrekking plaats heeft: VRIJDAG. Venray 10 April 1928 De Burgemeester voornoemd O. VAN DE LOO, (zwart met bruin). Inlichtingen en terugbezorging legen beloo ning bij den Secretaris, School straat 36, Venray. 10 van 6 tot 13 April. GEBOREN: Wilhelm Fr. Koenen, Steegsbroek Henricus M. L. O. Smite, Schoolstraat Maria J. Fleurkene, Veulen Hendrikus H G. Baten, Oirlo GEHUWD: P. J. Houwen, 41 jaar, spoorbeambte te Maaebree en A. M. Moorree», 29 jaar te Venray S. H Moorree», 36 jaar, landbouwer en J. J. Cu»ters, 36 iaar, beiden te Venray W. F. A. v. Cuyck, 33 jaar, arbeider en E. Plutnik, 35 jaar, beiden te Venray OVERLEDEN Theodorua Creemer», eebtgen. van H Poel», 50 jaar, landbouwer, Vlakwater. A.s. week moeten de eieren geleverd worden op MAANDAG, Zondag 15 no) Hoog' ™s b'J I-te Cas tenray. f Premi* Om misverstand en onaangenaam heden te voor komen, maakt ondergeteekende het publiek van Venray en om streken bekend, dat hij den Heer W1NCKENS tot 3 maal heeft aangeboden voor hem Limonade te verkoopen. 15 Wegens werkzaamheden te Castenray worden Maandag in mijne smederij geen paarden beslagen. 8 Gelegenheid tot op 't Landgoed Erica' Veulen—Venray, tegen zeer bil lijk weidegeld, goede weiden en steeds versch drinkwater. Voor stieren wordt gezorgd. JOZEF BEERKEN5, „Erica", Veulen—Venray. voor hulp in de huishouding en genegen in winkel behulpzaam te zijn. Leeftijd circa 20 jaar. Adres Bureau dezer. 10 voor 1 Mei of later 10 P. van Opbergen, Hofstraat Laatste berichten. Sportverslagen. 20 Verkrijgbaar vanaf HALF NEGEN bij: H.MESSEMAECKERS,Boek handel, Hoenderstraat 12L MES SEMAECKERS, Groote Straat en H. KEMPS, Heneeniusplein 38 Verkrijgbaar bij Groote Straat 24a, Venray. 18 ris, (SEN. van prima stoffer van 4 tot A broe en vest. 0<de[ tnl korte broeknderiiji< lijfjes. Partij afko:r,n 0pg, hou:. Prijzen bij iaag. Komt zier,pt bij Paiet: FijJ Moet een goeuden mei Liet. O. KUSTE'Overli I

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2