De Paradijskamer Naar't Land der Zwarten Kleingoed. Vergadering Groene Kruis Venray. ZATERDAG 17 MAART 1928 Negen en veertigste Jaargang No. II Van Mombasa nnnr Beirn en 't binnenland. M'n laatste schrijven mocht ik u doen .toekomen van uit Mombasa, of liever van uit de haven van de/.e stad Laat toe dat 'k U thans de laatste periode van onze reis beschrijf. Vanaf PoriSaid, wanneer we tenminste kort genoeg bij de kust kwamen, hadden we niets meer gezien dan zanderige woes lijnen en kal9 bergen nu zagen^ we voor 'l eerst weer met veel vreugde t heerlijkste groen on een rijkdom van planten gelijk alleen de zuiderlanden kunnen voortbrengen. Voor goed gingen we de Général Duchesne verlaten. Een roeibootje bracht ons aan wal. Vele passagiers waarmee we reeds goede vrienden waren geworden wuifden ons vanaf t dek. Wij antwoorden natuurlijk op z'n b^s», maar ik deed 't onvoorzichtig genoeg met den tropenhelm in de hand 'k Zat zoodanig met onlbloote hoofd in dts zon, 't geen k duur zou betalen zooals U verder zult zien. Een der Witte Paters die in Mombasa hun Procure hebben had ons .san boord afgehaald, en bracht ons nu per auto naar hun klooster of liever hun missie huis Mombasa is compleet een Europee sche stad geworden onder Engelsch beheer 'k Geloof dat er geen stöd in Limburg is waar zooveel auto's passee- ren dan hier. Iedere Europeaan die zich respecteert heeft z'n autocar (en er zijn er hier ettelijke duizenden) t Was dan ook niet 't echte afrikaansche leven dat we hier vonden, ofschoon er ook duizen den zwarten in Mombass zijn. Jammer dat 'k niet veel van deze schoons stad heb kunnen zien. De volgende dag reeds had 'k een flinke koorts te pakken. De dokter moest geraadpleegd. En daar komt me waarachtig een welgo zette zwarte menheer aanluffen, even plechtig en solemneel als een Europeaan hoor. 't Was wel degelijk 't Afrikaan sche zonnetje dat me io die pear seconden tijds 'n dosis koorts had thuis gestuurd. Kinine en nog eens Kinine was de boodschap. Geen gevaar, God dank, maar tot Beira toe n anderhalve week dus) was 'k allesbehalve lekker. Enfin dat leert, om nooit meer bloots hoofd naar builen te gaan. We hadden nog een ander tegenvallertje in Mom bass. De Engelsche boot die ons verder zou brengen moest Zaterdags arrivesren. En ja, 't was zoo, maar geen mogelijk heid om aan wal te komen, besmette lijke ziekte onder de dekpassagiers. Geen denken aan dat de Engalsche Poliiie dat door de vingers zon zien De »Kandhalla" vertrok dan ook weer aanstonds naar Zanzibar om daar al de dekpassagiers te ontschepen om dan weer voor ons twee, die de eenige passagiers uit Mombosa waren terug te komen. 't Was Maandag morgen eer we ver trokken. Ziezoo, 't laatste stukje zeereis ging beginnen God dank dat 't maar voor 'n dag of vier vijf zou zijn, want op die Engelsche boot was 't weinig interessant reizen. No en yes! was 'l eenige antwoord dat ge bekomen kond, Neenvan die lakonieke deftigheid moet 'n Limburger toch niet veel heb- ben. En was 't nog allemaal deftigheid Seweeat, maar ongegeneerd was verder e boodschap Sans géne in de kleeding, beenen op tafel, en dan maar whisky zuipen (pardon voor 't woord, 't is de werkelijkheid) En dan die keuken 1 Dan is 't roggebrood en de maispap hier in Limbe toch heel wat serieuzer, dat staat tenminste in e6n Hollandsche maag. De ergste miserie van heel de reis kregen we nog in Beira. Zaterdag 21 Januari tegen 4 uur FEU1LLKTON Historlsch-Romantisch verhaal van het Kasteel Blyenbeek bjj Afferden. Vrij n8ar het Duitsch door B.B. 8 De jonker liet zich daarom echter zoo maar niet van zijn stuk brengen de parelende wijn scheen niet alleen zijn liefde maar ook zijn oratorische talenten aan te vuren. Met gemaakte verontwaardiging stond hij op en onder grootsche gebaren riep hij met luider stem Ontwaakt, o slapende god Amorl Straf die wreedel Gij, die niets dan vreugde belooft en slechts drosfheid Tot groot vermaak van allen spron gen plotseling de wanden van het wiegje onverwachts open, met gevolg dat al het suikergoed en marsepeinen heel de verdere zoete inhoud naar alle kanten over de tafel heen rolde Onder het uitspreken van die pathetische woorden had de jonker namelijk zijn hand op den pijlkoker van den slapen- den god Amor gelegd, daardoor sprong de veer los, die beide wanden van het wiegje verbond. Men kan zich voor •tellen hoe dit komische antwoord op de verontwaardigde uitroep van den jonker aller lachspieren in beweging 's morgens lichtten we 't anker, en toch werd 't 2 uur eer we aan wal waren. Geen mogelijkheid om van dat ding af te komen. Nauwelijks lagen we siil of 't waren de heeren officieren en hotel- meesters die 't eerste een bootje te ijakken hadden om aan wal te gaan l'uivon, (juist degenen die ons van dienst konden zijn om alles te regelen.) Geen mogelijkheid om onze bagages los te krijgen. De bagagemeesler hield msar vol: daar zijn geen dragers gekomen om uwe koff rs in 't bootje te dragen, en dus maak ik 't ruim niet open Had ik daar maar genoeg Engelsch gekend, ik geloof, ik had dat heerschap e6n dosis toegediend die 'm heugen zou We hebben moeten dreigen met een officieele klacht bij den Commsndant, eer de kerel tot handelen was te bren gen. Eindelijk lukte 't dan toch om mei al onze koffers aan wal te komen. In Beira waren ws gehuisvest bij de Portugeesche Pat8r3 Franciscanen die daar hun Missib hebben Daar de trein naar 't binnenland iaderen Maandag vertrekt behoefden we daar geiukkig msar twee dagen te wachten, want 'l was er vreeseiijk wonn, gelijk in alle havens en laaggelegen plaatsen hier Zondags werden we toevertrou wd aan de goede zorgen van een Fransch sprekende Jood om onze bagages van de Porlugeescbö douane naar 't station te expedieeren Hè, hè 1 wat mo-sen we daar weer bloeden Van Mombasa naar B^ira hadden we reeds elf pond sterling per man bijbetaald. Nu was 't nog eens 10 pond per man plus 18 pd voor de bsgsges. Aijai zou de neger zeggen, da'a veel 1 Ja, 't is eliendig dal m8n zooveel van de met moeite bijeen- geschooide centen moet uitgeven alvo rena op plaats van bestemming te zijn. Maandagmorgen om half zeven ging ons treinlje 't binnenland in. 't Zou voor twee dagen te doen zijn eer we op plaats van beslemming zouden zijn. De eerste dag was 't een heele toer. Ofschoon we eerste klas reisden ('t geen absoluut noodzakelijk is voor den blanke in deze streken) hadden we hee! wst te lijden van de warmte en 't stof dst met gansche golven de coupés binnen vliegt. Trouwens dat 1ste klas moet ge natuurlijk ook op z'n Afiksanscb nemen. Van tijd tot tijd tufte ons treintje heel aardig de wildernis door, maa dan was 't ook weer sukkelen of ee op een ossekar zat. Iedere 20 K M moest ie stoppen om hout en water in te nemen. 'l Ging anders door de heerlijkste wildernis Van beide kanten 'n ondoor d-ingbare muur van groen en weel derige plantengroei gelijk Europa ei geen kent Maar we waren st°ecls in de vlakte en dus een helsche warm! want Afrika is nu midden in den Zomer. s Avonds kwamen we asn de Zam bezierivier. Daar moesten we uitstappen om de rivierboot ie nemen die on 'a nachts zou overzetten. De Zembezl is daar een drie K M. breed en zooal bij alle rivieren hier krioelde 't van de ins8klen. Ofschoon we onder 'l muskietennet sliepen was er geen oog dicht te doen. Maar de volgende dag zou ons ruimschoots schadeloosstellen. '8 Morgens lagen we aan den overkant der rivier waar 'n andere trein ons wachtte.. Ditmaal waren we voorgoed op Engelsch gebied en dus in 't Hoogland van Shiré. Heel den dag bijna ging 't steeds hooger en hooger 't heerlijke bergland in En altijd werd 'tfrisscher naarmate we de bergtoppen van Shiré bereikten. Zoo'n natuur als langs die spoorlijn heb ik nooit aanschouwd, zelfs niet rondom Lourdes waar heer lijke toppen de wolken doorboren waar niets van die ongerepte wildernis van hier te bespeuren valt. Hier zagen we voor 't eerste 't echte Afrikaanschp leven zonder mengelmoes van half brscht Ziet nu eens, mijn waarde jonker, zei onze genadige Vrouw Caiharina hoe god Amor zelf Uw woorden logen straft Gij moogt geen kwaad meer van hem spreken. Mij heeft hij tenminste slechts geluk en vreugde gebracht, want hij heeft mij een lieven man en mijn lieveling Christoffel geschonken. Ziet eens Heeren, hoe hij op dit Slot Blyenbeek een paradijs voor mij ge tooverd heeft. Meester Thyssen heeft zijn best gedaan dit Paradijs door schilderingen op muur en zoldering zoo getrouw mogelijk weer te geven. De vier jaargetijden bieden mij hier, elk naar vermogen bloemen of vruchten aanl Nu is er ook een Engel in het Paradijs gekomen.... en welkeen intrede van den eerste, ik bedoel van onzen kleinen Christoffel Arnold Adriaan 1 Ik kan God daar niet genoeg voor danken en ik meen dat er op het oogenblik geen gelukkiger menschen op de wereld zijn dan mijn man en ik. De genadige vrouw had in haar over vloed van geluk met zulk een begeeste ring gesproken, dat aller oogen zich op haar richten. Haar edel gelaat straalde van vreugde en hare donkere oogen schitterden als de lieve zon op een mooien lentedag. In die opwelling van geluk reikte zij over tafel haar hand aan haar gemaal als 't ware om hem te bedanken voor de weelde, die zijne liefde haar achonk. Een lichte vreugdevolle blos overtoog de anders zoo bleeke trekken van haar gemaal en ontroerd kuste hij m«t bevende lip- Europeesch en half Zwart. Bij ieder stationnetje liepen de negers Ie hoop om met veel geschreeuw de blanken te ontvangen. Daar kwamen er reeds met 'n rozen krans om hun hals om ons te groeten zoodra ze ons zagen »Roni B&mbo" (dag Pater), of zelfs heel duidelijk »Laudetub Jesus Christus" (Geloofd zij Jezus Christus) Ik vond 't een heer lijken groet uit den mond van een zwarten. Ja, Afrika 't heidenland heeft thans de schoone christengroet overge nomen die 't beschaafde? Europa op ruimde voor z'n liever wat rr eer liberale conventies Teg6n tien uur waren we in Port- Herald, de eerste missiepost van ons Vicariaat Daar zagen we de eerste missionarissen, twee FraDsche confra ters. Daar was ook de Engelsche douane die ons echter-'.onder controle ongeveer et al onze koffers door lieten 't Zij hier tusschen haakjes opgemerkt, dal de Protestantsche Engelsehen wsl niet van ons houden, maar ons wel zeer estinoeeren, daar ze erkennen moeten, dat er door de missionarissen hard ««werkt wordi, hetgeen niet 't geval is met hun zendelingen. Dat erkennen ze ze zelf. Trouwens, toen enkele jaren geleden de opstand der zwarten hier uitbrak, om alle blanken te vernietigen, was t onze Vicaris Mgr. Auneau, die heel den kwaden opzet aan de regeering bekend maakte. Er werd natuurlijk zoo weinig mogelijk gewag van gemaakt, maar de regeering moést 'l feit toch erkennen. De blyde aankomst. Eindelijk ging onze reis dan hare voltooiing bereiken. Ja, maar toch nog even pech hebben. Tegen zes uur 'a avonds moesten we in Limbo aan komen, wasr onze Bisschop Mgr Auneau zijn residentie heeft, 't Werd echter acht uur eer we d'r waren Tusschen 't voorlaatste station en Limbe bleef ons treintje maar eventjes zes maal stil staan. Telkens en telkens probeerde ie om verder te komen maar moest weer spoedig de remmen bij draaien om niet de helling sf te rollen, 't Ging dan ook tamelijk steil de hoogte in. Limbe ligt maar eventjes 4000 voet boven den zeespiegel. Aan 'l station wachtten ons P. Eken (Holi.) en Br. Rodrigues (Vlaming) met ongeduld op Wat waren we blij die ellendig lange reis achter den rug te hebben, al was ze dan heel voorspoedig geweest. 22 Dec. waren we van uit Marseille vertrokken en nu schreven we 24 Jan 1928. Tel nog'Se reis van Holland naar Marseille en ge komt aan vijf volle weken. En toch is 'l kort voor disn geweldigen sfstand Tel maar eens even op. Van Holland naar Marseille 'n 1000 K.M. Van Marseille naar Mombasa 8200 Mom basaBeira meer dan 2000 KM en dan van Beira naar 't binnenland nog eens 500 In 't geheel om en om de 12000 K.M. Enfin, we waren in Limbe de hoofdstatie van 't Vicariaat Even later knielden we neer aan de voeten van Mgr. Auneau, die ons echter aan stonds in z'n armen nam om ons récht vaderlijk te omhelzen. En samen dank ten we de Sterre der Zee die ons be houden had doen landen, daar waar God ons geroepen had, Eenige dagen later riep de Bisschop ons bij zich om onze verdere werkkring aan te duiden M'n reisgezel P. Meens vertrok dezen morgen (3 Febr) naar Nzama. vijf dagen verder 't binnenland in. Uw dienaar heeft 't geluk in de Residentie van zijn Bisschop te blijven als kapelaan van de aankomende christenheid Limbe. Veel werk wacht ons hier, daar deze post nog maar enkele jaren bestaat, maar toch reeds 3000 christenen telt Over 'n paar maanden denk ik de taal genoeg meester te zijn, om m'n heer lijk ministerie onder de zwartjes te pen die edele hand. Ondertusschen had op een w«nk van de gelukkige moeder de min het knaapje binnengebracht, loen stonden allen op om op het geluk van het edele paar te drinken Deoude Mathias stond de vreugdetranen uitzijn oogen te wisschen en ik had zelf ook heel wat moeite om mij zelf in te houden. Toen de moeder nu ^nver wachls den lieven Christoffel in de vaderlijke armen van mijn genadigden Heer neerlegde, hieven alle gasten hun glazen en bekers omhoog en zelfs de Vrouwen stieten met hun sierlijke, hel klinkende veneliaansche glazen aan Allen dronken en klonken, dat dit echtelijk geluk nog lang mocht duren, dat het lieve kind zijn edelen vader en moeder zou Davolgen, en dat de edele stam van den Schenk van Ny deggea in de toekomst in eer en aan zien mocht groeien en bloeien. Toen al die toasten en heilwenschen zonder de minste etiquette of hoffelijke deftigheid vroolijk en stormachtig door elkaar klonken, schudde de oude Erf maarschalk zijn groote staatspruik, hief stroffenderwijze zijn vinger op en zeide half glimlachend, half ernstig tegen zijn dochter: Kind ge hebt mij heelemaal van de wijs gebracht, want ge weet toch wel dat de eerste toast zonder twijfel behoort te zijn op Zijne Heiligheid Innocentius XII, onzen glorievol re geerenden Paus en óp zijne keizerlijke en Apostolische Majesteit Leopold I en de tweede op onzen allergenadigsten Landheer, zijne katholieke Majesteit beginnen. Thans eindig ik m'n reisbeschrijving U dankend beste vrienden, voor Uwe gebeden, die de Sterre der Zee zoo moederlijk verhoorde gedurende onze voorspoedige reis Wilt haar verder vragen, dat Zij mijn apostolaat moge b ijven zegenen en zoo de Gever van alle goed U daartoe de mogelijkheid schonk: Blijf onze groote armoede dan gedenken en met ons mede werken aan 't heerlijke apostolaat der heidenen 't woord der Eeuwige Waarheid in dachtig: »Wat gij den mirsten der Mijnen deed, dat hebt gij aan Mij zeiven gedaan." Later hoop ik u meer te schrijven over onze Missie en over vele dingen van hier, opdat gij steeds moogt blijven gedenken, dat ook gij allen apostelen moet zijn en 't H Evangelie brengen aan wie gij kunt en voor zooverre dit in uw macht is Het »gaat en onderwijst alle volken" geeft een plicht aan voor alle christe nen zonder uitzondering, volgens de middeleD, die God aan eenieder gaf. Mijn geböd en priesterlijken zegen lijven U verzekerd Pater JAN DE PONTI Missionaris in Shi (Afrika). Ten huwelijk. En jawelleke Daar begon 't oud spelleke Kort Eemelke, Lang helleke. 3. Wilden en beschaafden. Dr. Burleson, protestantsche bisschop van Zuid-Dakota, kwam onlang3 naar New-York om er giften in te zamelen voor zijn zendingswerk onder de Indianen. In een salonpraatje werd hem de vraag gesteld over zijne vooruitzichten van de beschaving bij de Indianen. »Hunne beschaving"? wedervoer de Zendeling sik heb gisteren avond tijdens mijn wandeling in het park meer geschilderde gezichten, meer oor ringen, meer zotte kapsels en half naakte lijven gezien dan in mijn vijf en dertigjarig apostolaat bij de Indianen". Waar zijn nu de meest beschaafden? 4. Het leven is eer. krijgsbanier, Door goede en kwade dagen, Gescheurd, gevlekt, on tval leD schier, Kloekmoedig voorwaarts dragen. Het leven is geen vrede alhier, Geen wapenstilstand vragen; Het leven is: de kruisbanier. Tot in Gods handen dragen. Guido Gezel le. Wie zijn waarde zoekt in uiterlijken opschik erkent de geringheid van de waarde van zijn innerlijk beleven. 117—14 Ïagêïsa&a Ktfodesliagia. Stop die rlieumatiek! Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheumaliek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak kosten Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer geheel van rheumaliek bevrijd blijven, behoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn als het geval is De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en andere schadelijke bestanddeeien uit het bloed te filtreeren Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheurnatiek, als de nieren gezond en geregeld werken. Bij slecht weer en na esn gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking dezei allerbelangrijkste organen te versterken Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, .want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij kaii3 niet van rheumaliek verschoond le blijven. Verzuim geen kostbare tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de minste rheumatische pijn voelt; wek de trage nieren op en versterk ze, en bevrijd u zoodoende van nierverscfaijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumaliek en die ellendige urinestoomissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 pei flacon. 37 Voor de sportlui. Kloek van geest en rap van leden, Recht van leest en rein van zeden 2 Piet was nog gezeileke En bulkte van het gelleke. Dat wist ook Peternelleke, Een aardig mammezelleke, Pas twintig jaren tellende. Piet vroeg toen Peternel leke Karei II van Spanje. Dan is er altijd nog plaats voor een toast op onzen kleinen Schenk, op het geluk en wel zijn van U en Uw man, mijn geliefden schoonzoon en niet minder op de bloei van Uw huis Wat nu het Blyenbeeker Paradijs betreft, hetwelk gij zoo schoon en kunstvol voor U zelf hebt laten inrichten, ik hoop van harte, dat het zoowel tegen goede als kwade dagen bestand zal zijn. Dit zal het ook zeker als de ware, echte liefde hier zijn in trek neemt; niet de liefde van de ver blinde heidenen maar die welke het kindje van Bethelem op aarde bracht.... Die liefde komt van den hemel, draagt den hemel met zich en voert wederom naar dan hemel. Lieve zoon, gij hebt daar onder uw wapen, waar een adelaar vol trots mede naar den hemel vliegt, de schoone spreuk: Coelum peto ik streef naar den hemel laten schilderen en er het jaartal 1694, het jaar van uw huwelijk met mijn goede dochter bij laten zetten. Denkt dikwijls aan die spreuk, leert hem aan uw kind en ligt hem die spreuk in Christelijke zin uit, d.w z. dat met dien hemel niet de Parnassus der Poeten, aardscbe roem en aardsche grootheid bedoeld is, maar de hemel waar ons eeuwiggeluk wacht. Onze voorvaderen waren gewoon vrome spreuken onder hun wapenen te zetten, zooals ook onze spreuk een zeer vrome is en »Soli Deo" voor God alleen luidt. Ik ben reeds een man op jaren en mag wel zeggen dat ik het een en ander ten beste van De Voorzitter, de Hesr Dr. Sals, opent de vergadering met den Christelijken groet en roept de talrijk opgekomen aanwezigen sen hartelijk welkom toe, vooral de Edelachtb. Heer Burgemees ter, wiens tegenwoordigheid getuigt van zijn belangstelling in ons zoo nuttig werk, hetgeen van ieder der aanwezigen door het Bestuur ten zeerste op prijs gesteld wordt. De Secretaris, Dr. Struben, doethierna voorlezing der notulen der laa'ste olge- meene vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de beurt van aftreding waren de Bestuursleden Dr. Sala en de Haen, Hoofd der School te Leunen. Tegen- candidaten waren niet gesteid bij de daarvoor gedane oproeping en stelde het Bestuur in verband met höt Huis houdelijk Reglement als zoodang de Heeren P. Smits, Schoolstraat en Jans sen, onderwijzer te Leunen. Bij de ge houden stemming verkregen de af tredende ieden, op twee na, alle stem men, zoodat deze heeren herkozen waren, en onder dank voor hel in hen gestelde vertrouwen deze herbenoeming aannamen en beloofden hunne beste krachten le zullen geven tot groei en bloei der zoo nuttige en schoone ver- aeniging, het Groene Kruis. 9 B j de verdeeling der funcliëa onder de Bestuursleden bleef de Heer Dr. SaU tevens Voorzitter. Hierna bracht de Secretaris het vol gende jaarverslag uit: In het afgeloopen jaar (1927)ontbreekt hel niet aan gebeurtenissen, die een gezonde expansie van ons vereenigings- leven kunnen doen con3lateeren. Daar tegenover staan ook feiten, waarover straks meer, die de werkzaamheden onzer vereeniging op betreurenswaar dige wijze belemmerden. Om tot een geregeld relaas der lotgevallen van het Groene Kruis over te gaan, wil ik eerst mededeelen, dat het Bestuur, welks samenstelling hetzelfde bleef, twee Bestuursvergaderingen hield, terwijl er een Algemeene vergadering plaats had. Het ledental, dat op 1 Januari 998 bedroeg, overschreed spoedig het eerste duizendtal en bedroeg op 31 December 1076. Dezen betaalden gezamenlijk eene contributie van f 112142 Verdere in- komsten, behalve de gewone subsidies Gelderland, het Aartshuis van Oosten rijk, hetwelk God bescherme, gedaan heb; we zullen echter hupen ook iets voor God gedaan te hebben, anders /iet het er treurig met mij uit, want het heeft alle schijn dat Gelderland spoedig onder een andere heerschappij zal komen. Bouwt dus uw geluk met op aarde waar alles veranderlijk is als het weer in April, maar b^uwt uw geluk op grond die eeuwig vaststaat. Streeft Daar den hemel. Moge de oneindig goede God dit kind, dat hij nu in de H. Doop als erfkind van den hemel heeft aangenomen, eens, tegelijk met ons allen, eeuwig gelukkig maken in het Paradijs waarvan gij u hier eene afbeelding hebt laten schilderen.... Dat onze lieve jonker Christoffel Arnold Adriaan dus zóó leven, dat hij eeuwig leve. Ik moet eerlijk bekennen dat ik nooit van mijn leven zulk een ernstig en tegelijk beteekenisvolle toast heb ge- hoord, als die welke de Erfmaarschalk zoo juist had gehouden. Bijna allen hadden de tranen in de oogen. De oude man had ook zoo warm en met zooveel aandrang gesproken, dat ielfs de jong- sten en vroolijksten van het gezelschap er door ontroerd werden. Wordt vervolgd.

Peel en Maas | 1928 | | pagina 5