2 10 „Het Qroene Kruis" Behangsel papieren m. h. stoks, Huis met Tuin Dennenh Broedeiei l „UNIGRO" Algem. Vergadering Boerenleenbank Algemeeneen Propa- ganrtarergadering Th. Pouwels Behang zelf! Verf zelf een flinke Boerenbond jd. Hui: rtij Steki m broed-eiei roodbot maali M. Custers, Groote Sfr |N.V. Vulkaan, VenrayJ Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. VENRAY op Zondag II Maart mmijss Diwsnv vmbay OOSTRUM. Vrijdag 16 Maart, a.s, Woensdjjd vanaf 6 cent per rol Engelsche Hemden, Voor Paschen Te huur Morgen Zr Premiebet Ongev. verzag TE HUf slagkar met en 2 gebr. karren zware tb blo» 2-daags kuiis P J Jeuken Bosiizf tb ko' Te Ko Rhode Islanle Kun8tmoffs op Woensdag 14 Maart EEN RADIO-TOESTEL is „een blijvende bron| van vreugde VENRAY, 10 Maart 1928. Oudersavond. Blijkens een advertentie in ons blad van heden zal er as. Woensdagavond om 7 uur in de groote Patronaatszaal een Oudersavond worden gehouden. Gezien het groote nul van zulk een avond, is het te verhopen dat van elk lid van Patronaat of Jongelingen-Ver- eeniging minstens één der ouders (voogden) zal aanwezig zijn Dit klemt te méér omdat er, naar wij vernemen, belangrijke veranderingen in de be doeling liggen. Z. D H. Mgr Schrijnen, Bisschop van Roermond zal Zondag 18 Maart a.s. in de kloosterkerk te Weert de H. Wijding van het Priesterschap toe dienen aan fr. Alphonsus Vermeulen uit Venray van het Diakonaat aan fr. Aiphaeus Swinkels en fr. Salesius Lemmens, beiden uil Venray, allen van de Orde der Minderbroeders. Naar we vernemen is Dr. Barn- hoorn, geneesheer aan het St. Anna- geslieht alhier, benoemd tot Directeur geneesheer aan het te bouwen Krank zinnigengesticht te Heilo, door de Broeders van Dongen. Dezer dagen arriveerde hier wederom aan hel adres van den Heer A. H. de Haen eene waggonlading fornuizen. (Adv.) Uitvoer Nederlandsch Oost-Indië In deze gemeente gevestigde handels zaken, die belang hebben bij of geïn teresseerd zijn in den uitvoer naar Nederlandsch OostIndië, worden in hun eigen belang verzocht daarvan opgave te doen ter secretarie op Maan dag 13 of Dinsdag 14 Maart a s tusschen 10—12 uur voormiddag. Naar wij vernemen zou de tot standkoming eener spoorlijn Venray De urne verzekerd zijn, indien de be trokken gemeenten belangrijk finan- tieelen steun willen verleenen. Hedenavond vertrekken uit Ven ray een 20-tal personen naar Amsterdam, om aldaar deel te nemen aan den Stillen Omgang, in den nacht van Zaterdag op Zondag. De extra trein vertrekt te Venray om 9,23. De autobus naar het slation om 8,59. De A. T. O.-autobusdiousten. Op 13 dezer zullen de A.T O. auto busdiensten officieel geopend worden Van Boxmeer als middelpunt van de A.T O lijnen voor Noord Brabant en Limburg gaat de route via Cuyk, Grave, via Mill, Grave en via Wanssum, Venray. De dienst is op gerief en snel vervoer ingericht. Het Agentschap is gevestigd bij den heer H. Huybers, die tevens is benoemd tot chef van den technischen dienst over dit rayon. Het achterhuis van Hotel Huybers wordt zoo spoedig mogelijk voor garage inge richt, terwijl de bussen voorloopig zullen worden ondergebracht in de garage van den heer vsn den Berg aan den Stationsweg. Een 6-tal bussen zullen binnenkort arriveereu. Dezelfde route op de verschillende trajecten wordt voorloopig vier maal daags ge reden. De dienstregeling BoxmeerMass heesWanssumVenray vinden onze lezers in het bijvoegsel van dit blad. Naar we vernemen hoopt de St- Vincentiusvereeniging alhier op Maan dag 19 Maart a s. den dag ie herdenken, dat zij voor 70 jaar werd opgericht. In de maand Mei, op een nader te bepalen dag, zal er een fe8stvergadering worden gehouden, waarop als spreker zal optreden de ZeerEerw. Pater Borromeus de Greeve. Men deelt aan de Msb mede, dat de Miasa festiva voor mannenkoor met orgel, van Jaap Vranken uit tal van inzendingen is bekroond. De stichting Pascal Schmeitz heeft voor deze bekroning een prijs van 1000 gulden uitgeloofd. LICHTE BAAI-TABAK 50c!h*,/»p<»»4 f 20 c'. O»» OVERBROEK. Op 3 Mei a s. hoopt het echtpaar Joh. MeijersSchreurs alhier zijn 50 jarige echtvereeniging te herdenken. De nog zaer krasse echte lieden, zal het op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. VEULEN. Door de bewoners alhier worden pogingen in het werk gesteld om ook hier elecliische verlichting le krijgen. OOSTRUM. In den ouderdom van 60 jaren overleed alhier de Heer Gerard Gamps, in leven Lid van den Gemeente raad te Venray Als opvolger in den Gemeenteraad is aan de beurt Dr. Hoot8mans. Proy. Staten van Limburg. Zooals bekend heeft de Kroon goed keuring onthouden aan het besluit van de Prov. Staten van Limburg van 26 Oct. 1927 tot vaststelliug van een wegenplan. De Staten zijn nu bijeengeroepen lot het houden van een buitengewone zitting op Maandag 12 Maart des voor middags ten 10 uur ter vaststelling van een nieuw provinciaal wegenplan. Kringvergadering. Zondag 18 Maart, nam. half vier, zal te Well in de zaal Klabbers, de Bond van Kiesvereenigingen der R K Staats partij in den Stalenkieskring Horst eene zeer gewichtige vergadering houden, in verband met de oprichting van een Partijbureau en de voorbereiding der verkiezing van de leden der Tweede Kamer in 1929 Wij vertrouwen, dat alle kiezers hierin belang zullen stellen en zooveel mogelijk deze vergadering bezoeken. Branden. Te Sambeek zijn stal en schuur van den landbouwer H. door onbekende oorzaak uitgebrand. Een paard en een aantal kippen kwamen in het vuur om Da schade wordt door verzekering gedekt. Tengevolge van broeiing is Woensdag middag brand uitgebroken in de kapok fabriek bij het station te Mook. De fabriek kreeg ernstige schade, terwijl een groote partij kapok verloren ging Verzekering dekt de schade. TEGELEN. Een man van omstreeks 70 jaren lag sedert eenigen lijd ziek te bed. Zijn toestand van de laatste dagen was erg achteruitgaande. Na een nacht, waarin hij steeds in stervens-toestand had gelegen, hielden zijn hart en pols op te kloppen en de familieleden meenden niet anders, dan dat de zieke dood was. Reeds maakte men de noodige toe bereidselen de buren werden van het sterven in kennis gesteld en kwamen hun deelneming betuigen en deden wat volgens plaatselijke gebruiken en zeden voor een doode gedaan moest worden. Totdat na een paar uren, de doodge waande weer de oogen opende, tot groote ontsteltenis van allen, die hem reeds tot de dooden hadden gerekend De schijndoode maakt 't wel en doet reeds weer wandelingen door het huis. ROERMOND. Het heeft de aandacht gelrokken dat in afwijking van vroegere jaren thans gedurende de Vastentijd, bioscoopvoorstellingen plaats vinden Dit is het gevolg van de nieuwe Bios coopwet, volgens welke de gemeente lijke Overheid wel gerechtigd is, aan hot houden van bioscoopvoorstellingen bijzondere voorwaarden inzake even- tueele herkeuring alsmede, eischen van veiligheid en gezondheid te stellen, maar niet meer als vroeger de bevoegd heid heeft om het plaats hebben van dergelijke voorstellingen gedurende bepaalde dagen of lijden niet toe te laten. Als do Raad van Vlodrop vergadert. Terwijl de Raad van Vlodrop verga derde, een vergadering, welke zooveel belangstelling trok dat men zelfs buiten aan de ramen hing, kwam een maré chaussee binnen om assistentie voor het blusschen van een boschbrand, die den heelen middag al duurde. Voorzitter: Wie wil er naar den brand gaan. Niemand Een stem Dan laat maar branden Geen der aanwezigen was ervoor te vinden, bij het blusschen te helpen. De voorzitter gelastte daarop een aantal mannen te gaan helpen blusschen, waarop dezen zich verwijderden Onder de hand werd er door verga derd en zoo informeerde wethouder Lo dewijks naar een bedrog van f 50 aan opbrengst van dansgeld, die verdwenen zouden zijn. De voorzitter antwoordde dat hij overtuigd was, ze aan den secretaris te hebben gegeven en dai de secretaris overtuigd was, dat hij ze niet ontvangen had, zou de voorzitter ze betalen. De kwestie werd aangehouden tot de volgende vergadering. Als het dan maar in de kas gestort wordt. Toen kwam de Raad tot de ontdek king, dat niemand van de gerequireer- den naar den brand gegaan waren en de voorzitter sprak daar zijn veront waardiging over uit. Doodeljjk mijnongeluk. Op de mijn Oranje Nassau I werd Woensdagmiddag de 21-jarige mijn werken L. P. Elsbergen uit Schaesberg door een grooten steen uit een zijwand getroffen. Hij was op slag dood. Ondeugdelijk voedsel. Vrouw W te Berg Urmond is ernstig ongesteld geworden na het eten van een of ander voedsel. Haar toestand was zoodanig, dat zij van de H H. Sacramenten der Sterven den moest worden voorzien. Verdronken. Zondagmorgen werd te Valkenburg uit de Geul opgehaald het lijk van een man. Het bleek te zijn dat van den heer J. v. d. P. Het lijk is naar het ziekenhuis overgebracht. Omtrent het te water geraken tast men in het duister. Doodeljjke val. Te Maastricht is de ruim 60-jarige mej D in don kelder van haar woning gevallen. Ernstig gewond werd zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij aan de gevolgen is overleden. Verdronken. Te Beek (Lis het tweejarig zoontje in H. bij de ouderlijke woning in een meslkuil gevallen en verdronken. Kinderen te vondeling gelegd. Blijkbaar tengevolge van armoede heeft zekere vrouw W. te Spekholzer- heide, die sinds eenigen lijd door haar man was verlaten, haar twee meisjes van 3 en 4 jaar oud gelegd bij het klooster der Zusters. Door de zorgen a het Burg. Armbestuur zijn de kinderen in het hospitaal opgenomen. De vrouw is vertrokken met onbe kende bestemming. Aardschokken. Op verschillende plaatsen in Italië zijn Woensdag aardschokken waarge nomen. Een vuurwerkfabriek in do lucht gevlogen. Bij de ontpoffing van de vuurwerk fabriek te Koedoes zijn 100 huizen verwoest. Tot dusver zijti 20 Üjken gevonden en 50 gewonden weggehaald Velen moeten nog onder de puin hoopen liggen. Da politie, het Bestuur en de Gezondheidsdiensten uit den geheelen omtrek verleenen hulp Ds verwoesting strekt zich over een groot gebied uit. Geen steun. De Tweede Kamer heeft het wets ontwerp inzake den steun aan de keramische industrie te Maastricht ver worpen met 52 tegen 40 stemmen. De carnaval-viering te 's-Boscli. Men meldt uit 's-Herlogenbosch In de kerken van Den Bosch is Zondag een verklaring voorgelezen van de Z Eerw. Heeren Pastoors der slad, waarin zij de wijze, waarop Carnaval dit jaar is gevierd en de ergenis die daardoor is gegeven, hooglijk afkeuren Autobusdiensten. De concessie tot exploitatie van de autobuslijn Tilburg Waalwijk-'s Bosch van de Mij. »Cito", ia door de Kroon ingetrokken, zoodat deze comfortabele bussen, die de Langstraat uit haar isolement hielpen over eenigen tijd niet meer zullen rijden, meldt het »Hgz." Men heeft de concessie voor de Gito ingetrokken, om de Hollandsche Buurt spoorwegen in staat te stellen, haar bedrijf rendabel te maken. Algemeen wekt deze maatregel ontstemming, te m8er, wijl de Buurtspoorwegen eerst sedert Mei 1926 door de Langstraat rijdt, terwijl de Gito reeds sedert D?c 1922 concessie had, en wijl in de maatschappij Buurtspoorwegen voor namelijk Belgisch kapitaal zou zitten Overreden en gedood. Maandagmiddag is te Dorst bij Oosterhout de 5 jarige jongen J D onder een sleeperswagen geraakt en gedood. 65 jaar getrouwd. Te Vlissingen herdachten Zondag de heer G. Ketting en echtgenoote hun 65jarige echtvereeniging. Kolendampvergiftiging. Van de beide mannen, die Maandag te Vlissingen bewusteloos werden aan getroffen ten gevolge van kolendamp vergiftiging, is de zoon in hel ziekenhuis overleden. Noodlottige brand. Dinsdag is het gezin van den vee bandelaar Flokslra te Smilde door een ontzettend ongeval in rouw gedompeld Terwijl de jonge moeder in huis haai arbeid verrichtte, speelden twee harei kinderen in de groote schuur naast de woning. Toen zij om elf uur naar de kinderen wilde gaan zien, bleek de schuur in brand le staan Haar angstig vermoeden dat de beide kleinen in de brandende schuur waren, bleek na de blussching werkelijkheid le zijn, want men vond hun beide lijkjes verkoold tusschen de puinen. Hoe de brand is ontstaan, is niet met zekerheid te zeggen. Het vermoeden beslaal, dat de kinderen, een meisje van vier en een van twee jaren, met lucifers hebben gespeeld. Het echtpaar had vier kinderen Overreden en gedood. Donderdagmiddag omstreeks 12 uur is de 60-jarige arbeider J v. d. H. uit Noordwijk, op den Vilermanweg onder Noordwijkerhout aangereden door een auto, welke bestuurd werd door een dame. De man, die de linkerzijde van den weg hield, werd op slag gedood Brikettenfabriek Domaniale Mijn. Da nieuwe brikettenfabriek op de Domaniale Mijn te Kerkrade is in zoo verre gereed gekomen, dat met het vervaardigen van proef-eierkolen een aanvang is gemaakt. Zoodra de experi menten zijn afgeloopen, zal met den verkoop worden begonnen. Ook zullen de z g industrie briketten worden ver vaardigd voor locomotieven enz. Inbraak. Zondagnacht is ingebroken te Kerk rade in de woning van P. J. H De dief had aan de achterzijde een ruit uitgesneden. Hij stal circa 15 gulden, een gouden kruis, een horloge, vleesch waren, schoeisel, en kleedingstukken, Ergerlijke baldadigheid. Maandagavond hebben een paar op geschoten kwajongens te Roosendaal uit pure baldadigheid een brandenden lucifer geworpen in een plas benzine, onder een vrachtauto der firma Assel- bergs, electr. waschinrichting te Bergen op Zoom, waardoor de auto weldra in lichte laaie stond De brandweer, welke spoedig gealar meerd was, bluschte met een paar stralen op de walerleidirg het vuur, doch kon niet verhinderen, dat de auto geheel vernield werd. Ernstig mijnongeluk. Reeds 6 dooden. Woensdagmiddag heeft in deWenzel- mijn te Ludwigsdorf bij Neurode een ongeluk plaats gehad tengevolge van uitslrooming van giftige dampen. Er zijn zes dooden. Zeven van de 18 nog in de mijn in gesloten arbeiders zijn ievend te voor schijn gebracht. WAARSCHUWING. Vernietiging van rupsennesten. De Burgemeester van Venray waarschuwt be langhebbenden, dat in den loop dezer maand door de politie strenge controle zal worden gehouden of door de eigenaars of gebruikers van erven de rupsennesten uit de boomen, hatren of struikge wassen zijn uitgehaald en vernietigd. Worden nog iupsennesient gevonden, dan zal tegen de overtreders procesverbaal worden opge maakt Ik vertrouw echter, dat een ieder in zijn eigen belang, ook de landbouwbonden achten deze vernietiging noodzakelijk, de rupsennesten zal vernielen en de politie geen enkel proces-verbaal zal behoeven te maken. Venray, 9 Maart 1928. Bescherming van vogels. De Burgemeester van Venray brengt ter alge- meene kennis, dat het ter bestrijding der rupsen- plaag noodzakelijk is. dat de vogelstand behouden blijlten zich zetis uitbreidt. Meermalen komt het nog voor, dat de nesten van nuttige vogels worden verstoord en de eitjes uit de nesten gehaald door jongens. Ik behoef wel niet nader aan te toonen, dat zulks niet alleen wreed, doch ook zeer ten nadeele van den land- en tuinbouw is Ik vertrouw dan ook, dat alle ouders hunne kinderen ten strengste zullen verbieden, de nesten dezer nuttige vogels te verstoren en de eitjes uit te halen en hun bij overtreding *an dit verbod zullen straffen. Venray 9 Maart 1928. Keuring van trekhonden. Burgemeester en Wethouders van Venray bren gen tor algemeene kennis, dat aan de houders van trekhonden, van welke bij de Keuring geble ken is, dat zij eene schouderhoogte hadden van minstens 60 c M. en overigens geschikt waren om als trekhond te gebruiken, doch niet aan den gestelden eisch, dat zij een minimum breedte van 16 c M. in de voorborst, gemeten tusschen de beide middelpunten dor boegen, moeten hebben, voldoen, alsnog een nummerbewijs kan wordeD afgegeven en zij alsnog als houder van een trek hond kunnen worden ingeschreveu, voorzoover deze hopden een minimum breedte hebben van 14 c M in de voorborst, en het tuig geschikt is. Deze maatregel geldt uitsluitend als overgangs maatregel voor de tegenwoordige eigenaars, voor dit jaar, en kan voor hen nog twee maal telkens vooreen jaar worden verlengd. Praktisch hebben dus de tegenwoordige eige naars dier honden een tijd van drie jaren om naar een anderen hond, die een borstbreedte van minstens 16 c M. heeft, uit te zien. Aan de houders van bonden, die thans kunnen worden goedgekeurd zal een nummerbewijs wor den afgegeven, mits het tuig in orde is In den loop dezer maand zal zulks worden gecontroleerd. Venray, 9 Maart 1928. R. K. VEREENIOINO om zes uur namiddag in de bovenzaal van het Patronaat' AGENDA 1 Notulen 2 Bestuursverkiezing (hflreden- de leden de Heerer. Sala en de Haen) 3 Jaarverslag 4 Financieel verslag door den penningmeester 5 Verslag van de controlecom missie 6 Begrooling voor het volgen de jaar 7 Benoeming der controle com missie voor 't volgende jsar 8 Mededeelingen en rondvraag HET BESTUUR Parochiekerk Morgen Zondag in alle H Missen collecte voor bet Bisdom, half 3 Herhalingscatechismus, 5 uur Lof en 3e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur gezongen H. Mis voor de levenden en overleden leden der Verkoopvereeniging St. Antonius, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor Antoon ran Dijk en echtgenoote, 9 uur bestelde Zieledienst voor Gerard Camps, als lid van den Gemeenteraad. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Mathijs Creemers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg voor Jacobus Verhaeg en ouders. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol Jaarg. voor Gerard Verbunt en de familie Verbunt-Heris met brooduitdeeling aan de armen, kwart na 4 Kruisweg Zaterdag komen de kinderen der 6e klas te biechten A s. Zondag 18 Maart om 8 uur leesmis voor de leden der Werkliedenvereniging. Degenen die wenschen dat de graven van hunne overleden familie worden opgemaakt, wor den verzocht in de loop dezer week hiervan aan gifte te doen bij den kassier der kerk tegen betaling van een gulden. Paterskerk. Zondag 5, 6, 7 uur H. Mis met onderrichting, half 9 Hoogmis met preek, 5 uur Lof. Dinsdag 6e Dinsdag der novene ter eere van den Antonius, half 8 H. Mis met korte toespraak en eebeden der novene. Vrijdag s'avonds 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. BÜEGBBLIJKB STAID TEHBAY. van 2 tot 9 Maart GEBOREN: Maria J. Litjeus, Laneeweg. Lambertus A Th. Li'jeDs, Maash.weg. Hendrina A. H Nelissen, Oirlo. Leonardus J M van Dijck, Beyde. Louisa P. G. Beerkens, Groote Straat. Huberta G H Martens, Leunen. Johannes W. C Vollebergh, Eindstraat. Hendrikus A. Volleuberg, Merael.weg. Jacoba M. Geurts, Schoor. OVERLEDEN: G H. J. Camps, echtg van M. Hillen, 60 jaar. Oosirum. J. Cornelisse», 77 jaar, Broekweg. B van Meyel, wed. van A. G. Janssen, 61 jaar, Lieseven. 3 patiënten St. Annage6ticht. 1 patiënt St Servatiu8gesticht. om 7 uur in de Zaal Linders Als spreker zal optreden de Weied. Heer VERBEETEN uit Eindhoven. Ook niet-leden worden ver zocht deze vergadering te komen bijwonen. HET BESTUUR Hofstraat. om 7 uur pi Sprekers, onder iee. raar DE BOER l en Dr. A. JANSSEN. Trouwe opkomshers van leden van I en Jongeiingen-vereenibrdt verzocht en verwatde PATRONAATS51E. N B. Baieefd dochver. zoek om 7 uur aanlijn, •luist opdat dit kuni^en[ is de bijeenkomst j,0Pg eesleld. 25 Ontvangen de nieuwste Verven Lakken Vernissen Brons Zeilvcgera Kastrand Schoorsteenrand Kachelzeil Tafelzeil Zeemleer Sponsen Wnkwa8ten Verfkwasten Gangmatten Gbinamalten Glas op maat Kalkgroen Kalkblauw Kalkrood Bezems Borstels Dweilen Boenwas Carbolineum Teer Creoline Olie Terpentijn Zwartsel Koudwaterplaksel Vakkundige inlichtingen. Alleen onze van ouds bekende prima kwaliteiten Behangersgereêdschsp kosteloos verkrijgbaar 63 RUIME KEUZE in: Fantasie-Sokken Heeren- en Jongens bretelles en Sokken houders, Sporthemden, Sport kousen. gemat kte Schorten en Kleedjes 20 Aanbevelënd, Langslrsal 22. WED L 40. Blarick LOYEN, Broekalraat 10 1 Mei te aanvaarden. Henaeniu88traat 11. na de Hoogmis ig) 15 Hir. in de nabijheid van j met circa 2 morgen best|d. Aanvaarding huiijjt en bouwland sloppelbloj Aan hetzelfde adrilzoo goed als nieuwe Adres Bureau de: TE KOOlj 2220 zwareige rekker bij partijtjes van Smeer stuks, gelegen te Ou, na bij de steenfabriek.! Te bevragen bij fflrikx, Endepoel. 19 TB BIC zw. dennensèen, alle soorten ief- en brandy weiden tot 1 Meter omtrek kin eei voor don voet gekaptiboscl L RUTTEN, Smatj 1' bij A van Aarssen, fttraal van 2jarige Witte Lei sla Horst h 7 cent per stj Tevens af te geven: van hetzelfde ras, in candi April, Mei en Juni. Afend, bij J WOLTERS, Oitfnh' goed bevrucht 10 cfch voor 100 kuikens 16 voor 150 kuikens voor 200 kuikens ^0 bij A. J GOEMANS, Poplkant. Medicinale en andere Toiletzeepen. Verschillende soo J; pasta. Tandenborstels, Haarwater, Brillantine, Kliswo»e Palmolive Scheercrême met Gilette scheer-aparaadis Palmolive Zeep met een pakje Shampo gra Valet Scheercrême met Valet Scheer-aparaat gi Electrische Haardroger te huur. Beleefd aanbevelend,

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2