GÉ. Fotogfi faff* k Uit de Landbouwwereld De Kippenhouderij op het platteland Gemengde Berichten. jl Doos tegen Verstopping Dunnin u Dunnindit Marktberichten Oirlo Boomkwe P. H. Wijnhc pootaardi Kunstm Gebr. Lucass Ie F ra A. Derks, Kr Alle soorte?o Ver«?rootin ölieverf-p eti Foto-ar Gratis on aan am irs Bezoekt on Puntdad Gebr. Lisse eli zijn collega's in andere vereenigingen en de kostprijs der vrachten was ge daald van f 0,70 tot f 0,39 per 1000 eieren, sloot de Voorzitter de vergade ring met den gewonen groet. Denemarken ons ten voorbeeld. In menig opzicht kan de Deensche landbouw ons ten voorbeeld zijn. Zoo b v. het zuivelbedrijf. De melkproductie is daar in de laatste 60 jaar st6rk toe genomen, en wel hoofdzakelijk als gevolg van een betere 8n meer econo mische bedrijfsvoering. Het aantal melkgevende koeien is in dien tijd nog niet verdubbeld, terwijl de productie bijna verzesvoudigd is. Gaf een koe in 1861 gemiddeld onge veer 1000 K G. melk per jaar, thans is het gemiddelde cijfer gestegen tot 3000 KG. Dit is enkel toe te schrijven aan de verbeterde verzorging en voeding der koeien, en van de wetenschappe lijke wijze, waarop voortplanting en voeding van het vee thans wordt geleid. Maar niet alleen de melkproductie is zeer vermeerderd, evenzeer het vetge halte. In 1861 werd van 1000 K.G. melk per koe gemiddeld 31 K.G. boter ge maakt, in 1923 bracht een koe gemid deld voort 2870 K.G. melk met 118 K.G. boter, welke hoeveelheid tegen hetzelfde vetgehalte niet meer had moeten opleveren dan 90 K.G. boter. Het gemiddelde vetgehalte bedroeg over 1923 3,55 pet Natuurlijk heeft de verbetering inde techniek der boterbereiding ook voor een deel aan deze verbetering meege werkt. In 1879 werd door den Deenschen landbouwer-economist N J. Fjord een instrument uitgevonden, waarmee het velgehalte der melk kon worden be paald Toen dan bleek dat dit soms wel 25 pet. verschilde, ging men controle-vereenigingen oprichten, de eers'e in 1895 op een dorpje in Zuid- Jutland. Spoedig volgden er meer, alle op coöperatieven grondslag, en aan vankelijk met Rijkssubsidie. In 1925 bestonden er: 1092, die tesamen ontvingen 'n Staatssubsidie van 119244 Kronen (1 Kr. is 66i/s et) Het resultaat, door de controle-vereeni gingen, meestal in samenwerking met de fokvereenigingen, bereikt, is zondsr twijfel groot. Door de minderwaardige koeien te verwijderen en de voortteling alleen te laten geschieden door die diereü, welke getoond hebben, na statistische controle, de meest econo mische hoedanigheden te bezitten, zijn de uitkomsten hoogst bevredigend ge worden. De boven vermelde verhoogde melk productie en vetgehalte is voor een goed '-deel haar werk. Berekend is, dat de productie die met ruim 50 millioen Kronen per jaar is opgevoerd. Voor waar geen kleine verdienste van de coöperatieve controle vereenigingen, zoo klein en bescheiden aangevangen. Van alle in Denemarken aanwezige koeieD wordt reeds ruim 30 pet. gecontroleerd, voor het eiland Seeland bedraagt dit reeds bijna 36 pet., dus ruim een derde van alle dieren. Geert Veenhuizen. Deze naam is in enze land- en luin- bouwwereld, en ook ver over onze grenzen, zeer bekend. Wie hoorde nooit van dezen aardappelkweeker te Sappe nneer Toen hij onlangs 70 jaar werd, is zijn arbeid in alle vakbladen herdacht, 't Was een zeer verdienstelijke arbeid. Aan hem hebben de verbouwers oa te danken den beroemden fabrieksaard appel Thorbecke, maar ook alle aard sppelconsumenten mogen hem dankbaar zijn, want hij gaf ons de algemeen gewaardeerde eetaardappelsoorten Eigenheimer, Bravo en Roode Star. Bijkans 40 jaar geleden, 't was in 1890, kon de heer Veenhuizen de eerste resultaten van zijn veredelingswerk laten zien. 't Was hem gelukt bessen te ver krijgen aan aardappelplanten, die zonder rnenschelijke hulp geen bessen ver mochten voort te brengendie zaden bracht hij het volgende voorjaar in den grond, en in den zomer van 1890 kon hij een aantal zaailingen te velde demonstreeren. Dat waren dus zijn eerste aardappelknollen van zaailin gen. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt «rij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol wMoel iedenemv 707—21 Een jaar of drie werkte Veenhuizen op dit proefveld, toen werd hij cultuur chef op het Centraal Proefveld te Veen huizen, en is dit nog. In '97 werd door den toenmaligen Bond van - aardappelmeelfabrikanten »Eureka" een »vermeerdering8veld", groot 9 H A., te zijner beschikking ge steld. Vele kruisingen werden door Veen huizen verricht, bij welken arbeid voorop stond het doel 't voortbrengen van een uitnemenden fabrieksaardappel. In de tweede plaats werd gelet op de geschiktheid voor export. 't Zijn dan ook voornamelijk de Veenkoloniën, die van den arbeid des heeren Veenhuizen hebben geprofiteerd jaarlijks worden in de fabrieken tot aardappelmeel verwerkt 10 12 mil lioen Hectoliter aardappelen, waarvan meer dan drie vierde behoort tot de voren vermelde beroemde Thorbecke. Die jaarlijks verwerkte hoeveelheid vertegenwoordigd een waarde van 10 millioen gulden. Denk nu eens, dat door den arbeid van Veenhuizen de productie met slechts één procent zou zijn opgevoerd, dan zou dit reeds voor de Veenkoloniën jaarlijks beteekenen een waarde van f 100.000, zegge honderdduizend gul den En zeker zijn de verbouwers van consumptieaardappelen in binnen- en buitenland Veenhuizen niet minder verschuldigd. De Eigenheimers kent men iu België en West-Duitechland zoo goed als hier, maar verder ook in Frankrijk en Spanje en Tsjecho Slowakije, ja zelfs in Syrië (Klein Azië) De Bravo teelt men op het zand zoowel als op de klei als een uitmuntende eelaardappel, en ook de Roode Star heeft als zoodanig een goeden naam Tijdelijk zijn ook om. Paul Kruger, Landskroon en Euréka op groote schaal verbouwd. De Regeering heeft reeds eenige jaren geleden de verdiensten van den heer Veenhuizen erkend doorhem het eere-lint der Oranje-Nassau Orde waardig te keuren. Wenken en mededeelingen. Einde 1927 verscheen het Jaarverslag van de Rijksseruminriehting over 1926. Er werd in dat jaar afgeleverd 13000 L. serum, en entstoffen voor 523000 dieren Deze cijfers zeggenj op zich zelf reeds welk een belangrijk instituut de serum inrichting is. In totaal werden 10110 onderzoekingen verricht, terwijl o.m 1438 bestrijdingsmiddelen tegen muizen en ratten afgeleverd werden, Over de onderzoekingen betreffende drinkwater wordt gezegd: d8t de ervaring weer bevestigd heeft, dat water uit ondiepe zakpulten doorgaans niet geschikt is als drinkwater voor het vee, en dat nortonwater uit diepere aardlagen dikwijls als drinkwater te hoog zoutgehalte heeft. De bekende Dr. H. 't Hoen schrijft, dat een groot percentage van de koe huiden wordt beschadigd le. door de runderhorzellarve, 2e. door afsluiting der weiden door prikkeldraad. De laatste beschadiging kan worden voorkomen door afsluiting met het gladde draad volgens het systeem van Nord waarvan hij een uitvoerige beschrijving geeft. De horzellarve kan thans op eenvoudige wijze bestreden worden door insmeren der rijpe open bullen met de horzelzalf Bij samenwerking der veehouders kan in korten tijd de veestapel in een streek horzel vrij worden gemaakt. Weet gij Weel gij, dat men in Noord-Amerika, waar voor 40 jaar voor 't eerst Friesch en Hollandsch vee werd ingevoerd, thans melkopbreng8ten worden ver kregen, welke die bij ons ver overtref fen dat daar echter let welhet exterieur wel wat op den achtergrond is geraakt dat daar vrijwel geregeld 3 keer per dag wordt gemolken, en de hooge opbrengst der dieren zelfs 4 maal gemolken worden Weet gij, dat een Amerikaansch tijdschrift o.m. de volgende melk- en vetopbrengsten publiceerde: 12400KG. melk met 462 K.G. vet (575 K G. boter); 13800 K.G. melk met 480 K.G. vel (597 K.G. boter); 13300 K.G melk met 432 K G. vet (540 K G. boter) en 14800 K G. melk met 508 botervet Weet gij, dat een in Argentië gefokte Amerikaansche koe, vier malen gecon troleerd door G. Kuiper, die hiervan mededeeling doet in het »Nbld. van Friesland", van 1 Juni tot 1 December '27, dus in 6 maanden, reeds heeft gegeven 5517 kilo melk met een ge middeld vetgehalte van 3 9 pet.; dat haar hoogste dagproductte is geweest 34 K.G. melk, en zij in de 6de maand van haar lactatie periode nog bijna zooveel gaf als haar hoogste productie B-r. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. De kwaliteit der eieren. Boeren, luistert eens 1 Er wordt tegenwoordig nog al eens geklaagd over de kwaliteit der eieren. Nu zullen wel niet alle klachten ge grond zijn, maar een deel er van toch zeer zeker. Het eigenaardige is, dat vele kippen houders, de moeilijkheid om eieren te verzorgen niet kennen of niet erkennen, maar de handel kent ze wel, want die heeft te kampen met de fouten, die de pluimveehouders bij de verzorging maken. Voor eieren geldt: wat eenmaal fout is, kan niet meer hersteld worden. Iedere fout komt ten koste van de duurzaamheid van het ei en thans wordt juist aan de duurzaamheid van eieren hooge eischen gesteld. Velen onzer denken, dat, als de eieren afgeleverd zijn, ze ook spoedig opge geten zuilen worden. Dat is echter niet het geval, 's Zomers zeker niet, omdat vele eieren geconserveerd (ingemaakt) worden, of in zg. koelhuizen terecht komen. Eieren, waar ook maar het minste aan mankeert, houden het daar niet uit, ze bederven 1 We zullen, in het belang van het veilingwezen, van den handel en zoo doende ook in 't belang der kippen houders zelve, eens nagaan, waar de boer zooal op te letten heeft. Hoe beter eieren we aan de veiling leveren, ho» meer deze op den duur zal kunnen uitbetalen. Het belang van de veiling is ook het belang van den boer, en omgekeerd. 1. De hokken moeten zoo zindelijk mogelijk gehouden worden, anders kunnen we de nesten niet schoon houden. Nu brengt hel reinigen der hokken wel wat werk mee, maar dit werk wordt beter beloond dan 90 pCt. der andere bezigheden op de boerderij. 2e. In de legnesten brenge men eene flinke laag zuiver strooisel, dat minstens één keer per maand ververscht moet worden. Op vele plaatsen ligt veel te weinig strooisel, de kippen zitten vaak op naakte planken en de eieren gaan stuk, wat maar weer aanleiding geeft, tot eiervreten. 3e. Het strooisel moet frisch zijn, mag dus niet bestaan uit muf hooi, muf stroo, en evenmin uit sterk riekende stoffen. Kamfereieren zijn uit dit oog* punt zeer af te keuren. Men gebruike sleenen of porceleinen eieren. 4e. Men rspe 2 msal daags de eieren want anders worden de vroeg gelegde veel te lang verwarmd De kiem van een bevrucht ei gaat zich al heel gauw ontwikkelen, niet zoo, dat men 's avonds een vuil ei krijgt, maar we) een ei, dai minder houdbaar wordt. Het bederft veel spoediger dan een ei, dat maar 'heel kort verwarmd is. 5e. Eieren wasschen late men na, Bedenkt toch, dat ze daardoor eerder aan bederf onderhevig zijn. Het duurt soms wel 3, 4 of meer weken voordat de eieren gegeten worden U hebt dat misschien nooit overwogen, maar 't is toch zoo. Een prima ei kan daar beter tegen, dan een slecht verzorgd ei. 6e. De plaats, waar de eieren be waard worden, is vooral des zomers, maar ook 's winters van zeer veel invloed op het ei. Een koele, halfdon kere, frissche plaats is ver uit het beste. Des zomers de eieren nimmer afdekken met zakken of kranten ze moeten open bewaard worden/liefst in open manden of kratten. Waar het vunzig riekt, zooals in sommige bedompte kelders, daar gaat de kwaliteit der eieren spoedig achter uit. In kelders, waar ook aardappeleo opgeslagen zijn, daar hooren geen eieren ihuis Ook niet, waar lucht'" is van sinaasappelen of uien. Een ei is een buitengewoon teer product, veel teerder, dan de meesten denken. Voor het bewaren in koelhuizen zijn alleen prima, prima eieren te gebruiken. Voor de kalkerij kan met iets mindere kwaliteit volstaan worden, maar... het koelen wordt meer en meer gebruike lijk, terwijl het z g. »kalken" afneemt Houden we daar dus rekening mee, want onze portemonnaie is er mee ge moeid. De straf komt wel niet direct, maar komen doet ze eenmaal, in den vorm van verlaagden eierprijs. 7e. Men voedere nimmer sterk riekende stoffen, zooals haring- en bokkingkoppen. Als men 20 »bukkums' voor een dubbeltje krijgt komen ze hei meest op de boerderij en dan zijn ze het gevaarlijkst, omdat we dan verder in het seizoen zitten en het warmere weer ze dan nog viezer doet stinken I Ook voorzichtig zijn mei levertraan, Er wordt veel vieze rommel aangeboden, echte smeertraan, voor de schoenen en laarzen wel geschikt, -maar niet voor het uiters.t teere product ei. Losloopende kippen op de boerderij kunnen de levertraan wel missen en de smeertraan zeker. Het ochtendvoer moet men zindelijk bewaren, zoodat er geen bederf in komt Want de smaak der eieren zou erdoor bederven. Je moet denken, dat sommige menschen, vooral ouwe vrijsters en aftandsche theetantes erg gevoelige (ook stekelige I) tongen hebben 1 Ze keuren de eieren met den blik ten hemel. En van die Ipi komen vaak de klachten bij den handelaar I Tegenwoordig wordt er veel rommel van ochtendvoer in den handel gebracht, zeer ten nadeele van de kwaliteit der eieren. Hoe slimmer de menschen worden, hoe gevaarlijker. Ze komen wel met mooie woorden bij je, maar de inboezem deugt vaak niet. Men betrekke daarom het voer van eigen corporatie of van handelaren, die e n naam te verliezen hebben. Bedorven of half bedorven graan soorten geve men nooit aan de kippen. Dan is 't nog beter ze te laten malen en er brood van te bakken voor een bruiloft of een begrafenisfeest 8e. Een enkele maal gebeurt het, dat de kip zelf de schuld is van de minderwaardige eieren, b.v. wannneer zij eene ontsteking heeft aandeinwen dige organen of wanneer ze lijdende zijn aan een of andere ziekte. Dan is het 't best, zulke dieren op te ruimen Staat alles U tegen? Gebrek aan eetlust J /Ti Verstopping V .u» I Slechte spijsvertering en alle voedingsstoornissen moeten spoedig zwichten voor. Foster's Maagpil- Jen, die uw geheele or ganisme verkwikken. Foster's Maagpilien Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon l 60ct. 719-8 Moordaanslag. Op grond van het feit, dat verschil lende landbouwers te Vlodrop klaagde dat des nachts ingekuild veevoeder werd gestolen, heeft de politie een uitgebreid onderzoek ingesteld, - waar door verschillende slroopers werden betrapt De landbouwer H. deG stelde zelf op een nacht een onderzoek in. Toen hij in het veld liep, zag hij twee scha duwen. Toen hij riep »Wie is daar sprongen plotseling twee gedaanten te voorschijn, die op hem af 'wilden spriugen. De G. floot zijn hond, doch nauwe lijks had hij dit gedaan, of-hij hoorde twee kogels rakelings langs zich fluiten. Nog werden docr de stroopeirs eenige schoten gelost en toen was het stil. De G. bleef ongedeerd, Een uitgebreid onderzoek is ingesteld doch tot dusver heeft men nog geen re8ultaai bereikt. Mynongeluk. In de mijn Oranje Nassau te Schaes berg geraakte de mijnwerker S. uit Nieuwenhagen bekneld tusschen een kolenwagen en een muur. S. brak hpt sleutelbeen en verschillende ribben en ia naar liet ziekenhuis gebracht. Levend verbrand. De 85jarige weduwe W. te Beek Neerbeek, die alleen thuis was, is waarschijnlijk te dicht bij het vuur gekomen, zoodat haar kleeren hebben vlam gevat. De buren, die door het uitslaan van rook den brand bemerkten, vonden in de keuken de oude vrouw levend verbrand. Het lichaam was grooten- deels verkoold. Besmettelijke huidziekte b\j runderen Naar aanleiding van het bekend worden van enkele gevallen van huid ziekte bij runderen, de sarcopteschurft waarbij ook besmetting van menschen heeft plaats gehad, heeft de directeur van het Veeartsenijkundig Staatstoe zicht, dr. Berger, den inspecteurs van dezen dienst opgedragen in hun ambts gebieden een onderzoek naar het voor komen dezer ziekte in te stellen, waarna zal kunnen worden overwogen of en welke regeeringsbemoeiïng nood zakelijk of wenschelijk is. Vergiftigd veevoeder. Bij een veehouder te Haarlem stier ven dezer dagan binnen enkele uren na een kortatondige ziekte 3 runderen terwijl 3 andere runderen dezelfde ziekte vertoonde. Van deze taaiste is tenslotte een rund in nood geslacht. De dierenarts meende met vergifti ging te doen te hebben, vooral ook om dat het hooi bedenkelijke afwijkingen vertoond Dit zal nader onderzocht worden. In den taatsten tijd ia meer en meer gebleken, hoe gevaarlijk hooi voor het vee kan zijn, wanneer daarin rottende bestanddeeïen worden aangetroffen, of indien daarin cadavers van katten, ratten, kippen of andere dieren verzeild geraken. Hetzelfde is onlangs gebleken le Bemelen in Limbtirg, waar een 8!al paarden aan een dergelijke vergiftiging ten offer vielen. De Maasbrug behouden. Het Hbld. verneemt, dat de Regeering thans definitief 't ontwerp van de inge nieurs Van Konijnenburg en Klink Lot behoud van de oude Maasbrug le Maastricht' en lot den bouw van eer. nieuwe, eenige honderden meters stroom afwaarts, heeft aanvaard, op voorwaarde echter, dai de gemeente Maastricht één derde zal betalen van de grooterekos ten, welke zullen voortvloeien uit de aanvaarding van het ontwerp boven dat van den Rijkswalersiaat. Het plan van den Rijkswaterstaat was de oude brug af te breken en op haar plaats een nieuwe ie bouwen. De totale kosten daarvoor waren begroot op rond één millioen gulden. Het ont werp van de heeren Van Konijnenburg en Klink was daarentegen de oude brug te behouden, te herstellen en voor de doorvaart van het scheepvaartverkeer geschikt te maken, benevens een nieuws brug te bouwen. De totale kosten van hun ontwerp zijn begroot op f2 700000. Het is dus f 1.700.000 duurder dan het plan van den Rijkswaterstaat. Van deze hoogere kosten zal nu van de gemeente een bijdrage van één derde, of rond f 566 000, worden gevraagd Ata wij wel zijn ingelicht, schrijft het blad, zal de Regeering het ontwerp Van KonijnenburgKlink weer laten vallen, wanneer de gemeente Maastricht in deze richting haar medewerking niet zou verlesnen. Het ontwerp Van Konijnen—Klink houdt in, dat aan den Wijkschen kant twee peilers van de oude brug vervan gen zullen worden door één nieuwe, jreede overspanning. Ongeveer 60 m. uit den Wijkschen wal zullen boven dien, zoowel stroomopwaarts als stroom afwaarts, leidarmen in de Maas worden gelegd, die aan de nieuwe overspanning aan de oude brug zouden aansluiten, ten einde hel scheepvaartverkeer een goed vaarwatsr te geven. De oude brug zou dan voortaan alleen voor het ver keer met rijwielen en voor voetgangers geopend zijn. Het zware verkeer zou over de nieuwe brug worden geleid. Onverbeterlijk. De rechtbank te Assen veroordeelde Vrijdag den varkenskoopman S. U., aldaar, wegens het zonder vergunning slachten van zieke varkens tot een geldboete van f 75 subs. 17 dagen hechtenis. De man heeft daarmee blijk baar nog 'niets geleerd, want toen Maandagmiddag de politie opnieuw een inval deed in de schuur achter het huis van den koopman vond zij dezen, aldus de »Asser Ct.", bezig, met het maken van gehakt! Een groote hoe veelheid afgehouwen vleesch, afkomstig van vermoedelijk drie varkens, lag weer in teilen en vaten, om waar schijnlijk de bereiding tot worst te ondergaan. De heele boel, alsmede een volledige slagersinventaris (gehakmachine, slacht haken, enz), werd in beslag genomen en per handkar naar het Keurings gebouw vervoerd. Woningnood in Frankrijk. Honderdduizend woningen tekort. Tengevolge van het feit dat de woning crisis in Parijs scherper is dan ooit, heeft de gemeenteraad besloten om een spoedvergadering te beleggen, ten einde na te gaan welke maatregelen er ge nomen dienen te worden. Een vierde der Parijsche bevolking woont onder zulke ellendige omstandig heden dat ieder persoon gemiddeld slechts over een halve kamer heeft te beschikken. Elf procent der Parijzenaars woont op gemeubileerde kamers Er zijn in Parijs minstens 100 000 flats of huizen noodig om aan den woningnood een einde te maken. Het bouwen gaat zeer langzaam. Terwijl er in het jaar vóór den oorlog 1 021 huizen bijgebouwd werden, zijn er 1926 slechts 306 gebouwd. De gemeente is thans begonnen met den bouw van flats duizend op één jaar maar reeds staan 77.000 families ingeschreven, die op deze woningen refleeteeren De grootste moeilijkheid is hoe aan geld le komen. Er is een voorstel om een speciale belasting te heffen, een ander, dat de »Banque de France" tegen zeer lage rente om te bouwen zal voor schieten. Men vermoedt dal de oplossing een combinatie van beide voorstellen zijn. Sneeuwstormen. Een W. B. telegram uit Moskou meldt Op den spoorweg van TaBjkent naar Orenburg woedde een sneeuwstorm, waardoor het verkeer op de geheele lijnr gestremd werd De spoorbaan is op vele plaatsen door sneeuwhopen lot lien meter hoogte bedolven. De stad Aktjubrüsk, ten N.VV. van het Aral meer is onder de sneeuw verdwenen. De sneeuwmassa's liggen bier tot 21 meter hoog. Ook uit Charkoff, Tiflis en de Krim worden sneeuwstormen gemeld. Ook daar moest het spoorwegverkeer veelvuldig onderbroken worden. Ruim 200 visschers op een ysinassa weggedreven. Opnieuw worlt gemeldt, dat weer een groote ijsmassa, waarop zich dit maal ruim 200 visschers bevonden, in de Golf van Finland tijdens een orkaan is losgeraakt en naar zee drijft. Vliegtuigen, die op verkenning zijn gezonden, rapporteeren, dat de visschers in het grootste gevaar verkeeren. Een ijsbreker is uitgestuurd om te pogen, de ongelukkige» te redden. 11 kerken worden te Moskou gesloopt. De gemeente autoriteiten van Moskou hebben besloten, 11 orthodoxe kerken te sloopen, wasronder die van St:astroi, die dateert uit den tijd van Ataxia, maar in 17 9 werd gerestsureerd. Als reden voor dezen maatregel wordt »verkeersbeiemmering" aangegeven. Burgerlijke Stand Maashees-Overloon. GEBOREN: Johannes Wilhelm Anlonius, z v. J H v. Osch—Bloemen Josephus Hubertus. z.v. P. A. Lens- senHegger Johanna Geertruda, d.v. G. Wiltams Ebben. Petronella Maria, d.v F. Rongen Ewals Wilhelmus Johannes, z.v. H. W. PeetersKlaassen Peter Chrisitaan, z.v. P. M Smits— Swinkels Johannes Joseph, z.v. W. J. Janssen Versteegen Theodora Maria, d.v. P. J. Klaassens •Jacobs Johannes Wilhelmus Petrus, z v. J. H. de Rijckvan Veghel Allegonda Catharina d.v. C. Bloemen Janssen Jacobus Martinus, &v. W. G. H. Verhoevende Groot OVERLEDENTheodorus Martinus Johannes Janssen, oud 4 maanden. Verkoop van saa De gemeente Vei bij opbod verkoi nc gewone betalingsvrd Dinsdag 14 Feb{s één uur Ongeveer 250 s hout, bestaande opleggers, slieten staken, zwaar brat^n sen, gelegen i schen aan den En dijk MerseloOve Er wordt preciei u gonnen aan den r bosschen onder hefebc heer. Verkoop van De gemeente Ve l p bij opbod' verkol >dc gewone betalir.gs t Woensdag 15 Fel as één uur Ruim 250 slagei tig hout, zeer geschilrti hout, ter lengte zware palen, keepe sn, boonstaken en bout lang en recht honge Vlakwater in deoiilij bijheid der kom. Er wordt precj bpgonnen. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2.500 000 eieren. Groote eieren van f 7.50 tot f 8 80 Kleine eieren van f 6 90 tot f 7 40 Eendeneieren van f 8 20 tot f 8.60 VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni- ging van Maandag was de aanvoer 630QpO eieren. Groote eieren van* f 7,70 tot f .8 60 Kleine eieren van f 6.70 tot f 7.60 Eendeneieren van f 8 tot f 8.40 biedt prima gesn. H/ 60—100 cM. Iio per 1000 stuks. Alle andere artikelen aan lagdei Aanbavelf oc i Öwe m e Poolsche Levering begin ligt ter inzage bij' te Oostrum van 150 en 300 kp, bakken, drinkemm voor kippen en ku M fon Smed beveelt zich het maken schoenen eriJe voork repa \eh NETJES -01 51L VERKRIJGB|ille ic KRUISSTRAAT Overal aan huDntb zonder prijsverhooj zes en vierkant; gladde draad, draaMs, men, afrasteringpa houten en ijzeren vaten, wendelploe 3scb ploegen, eggen, cul ren, en handkracht was< hin« Smederij SNF itw< he >mpt EU

Peel en Maas | 1928 | | pagina 8