L. WIJNHOVEN. m iet Meisje Al Liefdadigheids- Bioscoopvoorstelling Concert en tooneeluitvoering ONTVANGEN zeil aaaaatraotfim Een prachtige film G.TheloseD, Langstr Prijskaarten Harmonie „Sub Matris Tutela3 Columbia Eiermeel prachtig Orgelmuziek Kaarten om Snoek Peter HENDRIX DOE Deze we N. Veer groil ue lotgevallen va Gemengde Berichten. op Vrijdag 6 Januari (Driekoningen) in het LUXOR-gebouw te VENRAY. zal vertoond worden. Handboogschutterij ,,St Joris" op Zondag 8 en Maandag 9 Jan. In het Bondslokaal te LEUNEN. nieuwe en gebruikte rij wielen Nieuwjaarsdag Fr. van Dijck, Heide OOSTRUM op Zondag 1 en Maandag 2 Januari a.s. in de zaal van M. JANSSEN. Moppie als Kindermeisje, Klucht in I bedrijf Z.N. Willem C. A. M Winters Anna M. Winters-Puts Heil en Zegen 1928 prima kwaliteit Voerhavermout per zak 100 pond f 9 25, 50 pond f4.75 10 pond f 1. Mooie Kippenrijst per baaltje f 8 25 Kippengrit per 100 pond f 3.25. Ochtendvoer B3 per 100 pond f 7 50, Gemengd Kippenvoer per 100 pd. 1 6 50 Spaarkas <de Vriendenkring" Biedt zich aan lederen Zondag in Café Jan Huisman een herdershood Öudjaarsavond in café G.L.Verbeek Kunst en Friesche Schaatsen DE onzer W( van 2 1 een ha VooiïëlefoonTh^r feni;™ tot kalf 1,2 tot 4, hal *6 tot half 8.r De Directeur van het Post-en Telegraafkantoor te Ven ray, BRIELS. Tabaksbelasting. Personen in bezit eener Tabaksver- gunning worden herinnerd dat het vergunningsrecht ad f 5 in het begin van Januari moet worden betaald. Uitbetaling Hanzebank. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zal aan de crediteuren van de Hanze bank te Venray, niet voor 2 April a 8. de uitbetaling plaats hebben van de toegewezen 15 pCt. der vorderingen. Z. D. H Mgr. Schrijnen, Bis schop van Roermond heeft benoemd tot pastoor-deken te Gulpen den Z E. Heer K. H. Brewers; pastoor te Simpelveld den Weleerw. Heer J. A. Grispen; pastoor te Bom den Weleerw. Heer J. H. Knoops, die kapelaan was te Herkenbosch; pastoor te Ulestraten den Weleerw. heer W. Berden; en rector te Oostrum den Weleerw. Heer E. P. M. Asselbergs, die kapelaan was te Mook. GEVONDEN een portemonnaie en een handschoen. Inlichtingen gemeente politie. Vrijdag zal de plechtige inzege ning plaats hebben van de R.K. Bij zondere School aan de Schoolstraat (Zie Kerkelijke Diensten). Naar we vernemen is door Ven- ray's Fanfarecorps besloten Vastenavond Zondag een Concert met Tooneel- uitvoering te geven. Opgevoerd zal worden het vroolijke spel in 3 bedrijven, »Tiuusje Meijer", onder de bekwame leiding van Hub Lucassen. Naar wij vernemen is herbenoemd tot secretaris der Gezondheidscommissie, gezeteld te Venray, de heer J. Stoot alhier. Wegens het loopen langs de spoorlijn, zonder daartoe vergunning te hebben, werd door de gemeente politie tegen S. alhier, procesverbaal opgemaakt. Men deelt ons mede, dat prijzen, ten bate der St. Vincentiusloterij, kunnen bezorgd worden in het ver gaderlokaal dezer vereeniging, ten hui ze van Mej. Josephine Leijerzaph, of wel bij leden der vereeniging. Uitvoering Gemengd Koor. Voor eene stampvolle zaal gaf het Gemengd Koor aPolyhymnia'' tweede Kerstdag hare jaarlijksche uitvoering De avond werd ingeleid door den Heer Timmermann, president, die alle aanwezigen een hartelijk welkom toe riep èn den Heer Welfing, als directeur, èn den Heer van Opbergen, als regisseur dank bracht voor al hetgeen ze voor de vereeniging hadden gedaan. Verder bracht hij nog een woord van dank 8an den Venrayschen Jaszband, voor de welwillende medewerking. Het eerste gedeelte van 't programma werd in beslag genomen door 't koor, dat enkele fragmenten uit het Wei nachtsoratorium ten gehoore bracht. Eene verrassing bood de solo van M^j Lindersdie'n uitstekende kracht voor de vereeniging blijkt te zijn. Vervolgens zongen een dubbel mannen- en gemengd kwartet enkele Hollandsche liederen, die zeer in den smaak vielen. Uit de geheele uitvoering bleek, dat Polyhym nia aanmerkelijk is vooruitgegaan. Na de pauze werd de komedie sRadboud XIII opgevoerd. De inhoud van dit tooneelstuk is niet van hoog gehalte, doch door het goede spel werd het toch een aantrekkelijk geheel. Namen te noemen is overbodig; allen waren in hunne rol uitstekend inge« speeld en de onbedaarlijke lachsalvo's met het hartelijk applaus waren over» tuigende bewijzen genoeg van een succeBvollen avond. OOSTRUM. Door Z.D.H. den Bis schop Aan Roermond is benoemd tot Pastoor te Ulestraten bij Meerssen, onze beminde en ijverige Rector, de Zeereerw. Heer W. Berden. Allen, die Rector Berden kennen, zullen begrijpen, dat de inwoners van ons Rectoraat hem noode zien ver trekken. Wij feliciteeren Pastoor Berden van harte en niet minder de parochianen van Ulestraten. Tot Rector te Ooslrum is benoemd do Weleerw. Heer Asselberghs, thans Kapelaan te Mook. OOSTRUM. Door de Harmonie >Su^ Matris Tutela" zal op Zondag 1 en Maandag 2 Jan. a.s. een groot concert met tooneeluitvoering gegeven worden. Nadat de muziekstukken, onder de bokwame leiding van den Heer J. B. Winia ingestudeerd, ten gehoore zullen zijn gebracht, zal het prachtig drama Pierre de galeiboef/ en het kluchtspel »Moppie als kindermeisje" worden opgevoerd. Daar de leiding van het tooneel in handen is van den Heer Ed. vd. Venne, twijfelen wij niet, of alles zal tot in de puntjes verzorgd zijn. Het zullen dus voor Oostrum en omliggende plaatsen een paar genoe lijke avonden worden. HEIDE. Het concert met tooneel uitvoering van onze Zangvereeniging zal gegeven worden op Zondag 15 en Maandag 16 Januari as CASTENRAY. Door de Handboog schutterij alhier, zal op Zondag 11 en Maandag 12 Febr. a.s. een tooneeluit voering geven in de zaal van den Heer H. Hendriks alhier. SIEBENGEWALD. Hier zal een niruw klooster worden gebouwd, met hel doel te komen tot de vestiging eener R. K. meisjesschool. BERGEN. J.l. Zondag werd kansel medegedeeld, dat de collecte voor den bouw van een nieuwe kerk alhier, gehouden op Zondag 18 Decem ber, slechts had opgebracht f 76 Bij dit bedrag was ééne gift van f30, terwijl de rest was klinkende munt, waaronder wel 500 centen. Wanneer de opbrengst der volgende collecten, die voorloopig eiken Zondag worden gehouden, niet meer bedraagt, zal van eene oprichting voorloopig nog wel niets komen. BERGEN. De maximum jaarwedde van den Burgemeester en Secretaris dezer gemeente is thans vastgesteld op resp. f 3500 en f 3300 (met kinder toeslag. BERGEN. Het verbouwen van de Bijz. School voor rekening der Gemeente is opgedragen aan de heeren v. Mill en Reintjes voor f 3899. Bedriegelyko bankbreuk te Venlo. Aangehouden werd te Venlo door de politie B. v. K. Jr verdacht van be drieglijke bankbreuk. De aangehoudene moet, terwijl bij in slaat van faillisse ment verkeerde, goederen, hoofdzakelijk meubels, ter waarde van enkele duizen den guldens aan dat faillissement heb ben onttrokken. v. K. had de wijk genomen naar Duitschland, doch werd bij zijn terug keer op Hollandsch gebied dadelijk aangehouden. Reeds eerder werd door de politie gearresteerd de Duitscher K., die behulpzaam was geweest bij het vervoer der goederen naar Duitschland De myngas-kwestie. Men meldt uit Venlo: Naar aanleiding van het plan gas te betrekken uit de Staatsmijnen, had dezer dagen een conferentie plaats tusschen de betreffende wethouders van Roermond en Venlo. Op die bijeenkomst kwam de gaalevering een groote stap nader tot zijn oplossing. Het gas zal geleverd kunnen worden voor 2.8 cent per M3 tot aan de stad Binnen drie of vier maanden zal in deze aange tegenheid wel een beslissing in den Raad gevallen zijn. Voor de gaslevering gaat beginnen, gaat dan nog wel eon jaar voorbij. Mynongeluk. Woensdagnacht is in de kolen- wasscherij van staatsmijn Wilhelmina de lo8meester Th. W., wonende te Terwinselen, door een drijfriem van een der machines gegrepen Hij werd zoodanig verwend, dat hij spoedig over leed. De ongelukkige is 49 jaar, gehuwd en vader van zes kinderen. Inbraak. In het kantoor van den heer B. te Heerlen, werd ingebroken en een bedrag ontvreemd van f 200. In verband hiermee werden door de politie aangehouden H. v. d. B. en de Duitscher W. S., die naar Maastricht werden overgebracht. Het drama te Biesland. De Rechtbank te Maastricht veroor deelde Dinsdag Cdie terecht had gestaan terzake van doodslag op den jeugdigen Moermans wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbende tot 10 jaar gevangenisstraf. De eisch was 15 jaar. De ruim 70jauge mej". L. L. is echter door koude en aandoening overleden. Hooge belastingen. In de gemeente Helder werd de hef fing der navolgende belastingen door den Raad goedgekeurd 100 opcenten op de vermogensbelasting, 80 opcenten gebouwde eigendommen, 20 opcenteu ongeb. eigendommen en wegenbelasting tol 6 pet. van de be lastbare opbrengst, 180 opcenten op de personeele belast., 100 opcenten op de Rijksinkomstenbel. en een eigen inkomstenbelasting met een heffingspercentage van 6 3 pet. Door een auto overreden en gedood. Te Zeeland bij Grave is de 10 jarige R. H. door een auto overreden en zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de gevolgen overleden. Inzenden rekeningen 1927. Burgemeester en Wethouders tan Venray brengen belanghebbenden in herinnering, dat, voorioover nog rekeningen wegens leverantiën aan de gemeente over 1927 moeten worden inge- zonden, inzending hiervan ten spoedigste dient te geschieden. Deze nota's zijn betaalbaar in den loop van Februari a s. mits ingezonden voor 20 Januari. Venray, 29 December 1927. KHKSLUKS BlfiXSTKl VEHBAY Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 3 uur Lof en processie. Maandag halt 7 zielmis waarna processie over het kerkhof, hall 8 besteld jaarg. voor Renier Michels, 8 uur jaarg. 2de klas voor Willem Eibers, Theodora Arts, Johannes Eibers, Johan nes van Rijswijk, Petrus en Maria Eibers, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 jaarg. voor Johannes Munsters en Margaretha Wijnhoven, 8 uur jaarg. voor H. Verblakt. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg voor Johanna Munsters. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor G. Jansseu. Vrijdag feest van Driekoningen, 1ste Vrijdag der maand, half 7 bestelde hoogmis, 8 uur ge stichte leesmis, 9 uur hoogmis in plaats van om 10 uur, waarbij alle schoolgaande kinderen der jongensschool moeten tegenwoordig zijn en zoo mogelijk ooit de ouders dier kinderen, tevens toegankelijk voor iedereen. Na de hoogmis trekken de kinderen onder toezicht hunner onderwijzers naar het schoolgebouw waar de inzegening zal plaats hebben. Ook de ouders worden dringend verzocht hierbij tegenwoordig te zijn. Om 3 uur Lof en eerherstel aan het H. Har». Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Deze week wordt het Allerheiligste aan de zieken gebracht, Dinsdag Dorp, Donderdag op de gehuchten Veltum en Heide. A.s. Zondag collecte voor de Missie van Afrika. In den loop dezer week zullen de pachtgelden der banken worden opgehaald. In den loop *an de maand Januari zal de jaarlijksche collecte gehouden worden voor den algemeenen arme. Zaal in het Patronaat. Zondag /eest van de besnijdenis des Heeren. generale absolutie voor de leden der Derde Orde Vrijdag feest van Driekonicgen, de H. Missen als op Zondag, generale absolutie voor de leden der Derde Orde De Culemborgsche moordzaak. Naar wij vernemen heeft het Gerechts hof te Arnhem Woensdagmiddag te twaalf uur de invrijheidstelling bevolen van V. en S., die, zooals men weet verdacht werden van den dubbelen moord te Culemborg. S. is onmiddellijk in vrijheid gesteld, doch V. moet uit anderen hoofde nog eenigen tijd in de gevangenis verblijven. Vermist Sedert eersten Kerstdag wordt te Nijmegen vermist mr. H. Bunschoteü, oud 49 jaar, griffier van het Kanton gerecht te Schagen. Hij werd te Nij megen verpleegd en men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. Verdronken. Te Noord Barger is de 13jarige G. de Lange op het Oranjekanaal door het ijs gezakt en verdronken. 1500 nieuwe woningen te Eindhoven. B, en W. stellen den raad voorover te gaan tot het bouwrijp maken van een deel der Stratumsche hei met ver harding van Leender en Heezerweg Tolaalkosten f 663.157. Hiervoor direct uit te voeren tot een bedrag van f 385 757 en op dezen bouwrijpgemaak- ten grond alsdan 245 arbeidswoningen te bouwen ad f 743 495 (met inbegrip van den grond). Te Strijp perceelen grond voor reke ning der N V. Philips bouwrijp te maken ad f 71500, waardoor echter ook de Piaggenstraat en Bezemstraat ad f 95 000 voor rekening der gemeente verhard en gerioleerd moeten worden. Op den bouwrijp gemaakten grond zal de N.V. Philips 200 arbeiderswoningen bouwen. Te Stratum perceelen grond voor rekening der N.V. Haga uit Amsterdam bouwrijp te maken ad t 139 000, op welk bouwrijp gemaakt terrein 247 arbeiderswoningen, als semi tuindorp zullen verrijzen. Blijkens deze voorstellen, zullen dus binnen enkele maanden 692 woningen op stapel staan, terwij! de N.V. voor nog 800 woningen bouwaanvragen bij de gemeente heeft ingediend. Auto over den kop geslagen. Dinsdagmiddag kwam te Pernis een luxe auto met drie personen van een begrafenis en sloeg door de gladheid van den weg over den kop. De wagen kwam in een sloot terecht. De drie inzit'enden konden worden gered. BURSSRIWKS STAID VIISAY. van 23tot 30 Dec. GEBOREN: Victor J. Maasseu, Merselosch* weg Maria G J. Evers, Veltum Christina D. P. M v.Enckevort, Ooetrum Maria A. F Pijpers, Leunen Peter J. M. Hemlrix, Veltum Hendriku8 J H. van Bergen, Heuvelatr. OVERLEDEN: 3 patiënten St Servatiusgesticht ten bate der St. Vincentiusvereeniging Programma's met entréekaarten zullen aan huis worden aan geboden en zijn verkrijgbaar bij de leden der Conferentie v.d. H. Vincentiüs vanaf Maandag 2 jan. 1928. 62 te geven door de met medewerking der Fanfare, Aanvang beide avonden 6 uur. Zondag tegen entrée f 0.75 Gereserveerde plaatsen f 1.— Plaatsen te bespreken Zondag van 11 12 u. in café F. Martens Maandag uitsluitend voor Ho noraire Leden. 232 TE KLOOI» 2 herstelde Hekel- dorschmachines met dwarsschudder en manéges dienende ook voor electr. en benzine-motor, in werking te zien. Tevens verkrijgbaar aan concurreerende prijzen 22 Aanbevelend, om mooie prijzen bij Als hoofdnummer zal worden opgevoerd S Drama in 5 bedrijven. Aanvang beide avonden om 6 uur. Zondag voor het publiek tegen entrée le R. 75 ct. 2e R. 50 ct. Maandag voor Honoraire Leden. Personen beneden 18 jaar Zondag geen toegang, Maandag alléén onder geleide. De opbrengst komt ten goede onzer Mariakapel. 74 HET BESTUUR. VENRAY, Schoolstraat 5-7. Manufacturen, Modeartikelen, Confectien, Meubelen, Bedden, Matrassen. Ook gedurende het jaar 1928 zullen wij doorgaan met de laagst mogelijke prijzen voor U te noteeren. Daarbij zullen wij U de meest uitgebreide keuze en sorteeringen voorleggen. Onze behandeling blijft als immer: de meest soliede, vluggeen betrouwbare! (gegarandeerd gehalte 30—35 pCt. eiwit en vet) per zakje 100 pond f 8.25, per 10 pond 90 ct. Aanbevelend, 70 gevestigd in Café ELBERS, telt ihans 50 leden. Er kunnen zich nog enkele leden aanmelden. HET BESTUUR. oud 20 jaar, voor direct. Adres Bureau dezer. LANGEWEG AANOELOOPEN (reu) Tegen vergoeding onkosten terug te bekomen bij Th. Jennes kens, LeunenLiezeven Hoenderstraat. 10 van het bekende merk „Nooitgedagt", ZONDAG 1 Jé jaar mal de wel HAROLD L05 sa l Gij weet reed] Als wij U dut ver gezond; kunt U er zeke plaatsje in ons blijf liev Wij zeggen 1 U gezond LACHEN Nimmer ging j DOKTER JAcj Wij geven l tijdig plaats le Aan Reserveert uw VERWACHT Zeer fijne Luxe doozen Gereinigde Ki Pracht rozijne Rozijnen zondi Pruimen vanaf Nieuwe vijgen Wjj vil. tbt Paterssfraat 9. 17 Gebr Ais extlot Prima Taj Amerik. Krenten Rozijnen1 Snippers Sucade Bij aanzie strekken Boterolie Raapolie Kransjes Zaansche Speculaas vc Bijzonderi al Fondant Chocolade OU Samoswijt Malagawi Heerlijke Port P< Witte Po Roode P< Madeira Graves BIJZO? Prima B< B MAAND Tot en n van R. 640

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2