Bij boodschappen dosn, geen PUROL vergeten. Plechtige Installatie Rector van Montfort te Ysselsteyn. Gemengde Berichten. v Gebrek aan eetlust r slechte spijsvertering, schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver- stopping, maagpijn en hartwater. genezen spoedig na gebruik van Foster's Maag- pillen, het tonische laxeermiddel. MaagpilBe» a f 0.65 per flacon. Foster's Alom verkrijgbaar zoo, vlak voor mijn tafel. En, hoe heet jij Ikke Gerrit, me neer! En jij? Ik heet Hendrik meneer en hij heeft me... StilteWié heeft het eerst ge slagen Hij meneer. Nietes, niet waar meneer, hij heeft mijn grootmoeder uit.... Wel waar meneer, hij heeft 't eerste Stilte! Ik zie 't al! Waar twee vechten, hebben twee schuld. Jongens is dat een voorbeeld geven aan d© maatschappij Hebben je vader en moeder jullie daarvoor grootgebracht. Wat moet er van jelui terecht komen, als dit zoo doorgaat! Midden op straat ten aanschouwe van alle mensehen je zoo te gedragen 1 li» het tuchthuis en gevangenis komen jullie een keer te recht, wanproducten worden jullie van de maatschappij. Kijk eens de kleeren kapot, gezicht bebloed Eigenlijk moest ik jullie zes weken gevangenisstraf geven, maar voor deze keer zal ik jullie nog maar genadig zijn. Politie agent, .brengt u de jongens s.v.p. naar cel 3, laat ze daar maar een paar uur uithuilen, misschien dat ze tot betere gedachten komen. O, meneertje, we zullen nooit meer... Politie agent, doet uw plicht en telefoneert naar hun ouders dat zij ze van avond kunnen laten halen. Eenige uren later... Het is avond Een reusachtige arena bij een groote wereldstad... Een gedruisch als van de zee... Honderden electrische bollen fel verlichtend eene enorme menigte van menschen. Meer dan honderdduizend hadden reeds plaats genomen en nog slroomen zij toe, de duizenden langs elf groote, machtige heirbanen, welke voeren naar de grootste arena ter wereld, werkloozen, werklieden, mid denstanders, meer gegoeden, groffe werkmeisjes zoowel als dames in weel derige avondtoilette, millionairs, congres leden, gouverneurs, financiers, film sterren, allen stroomen naar binnen, steeds machtiger wordt het geruisch van die menschenzee, een storm gelijk Plotseling, daar klinkt een bel 1 een electrische schok vaart door de duizen den, 't is alsof ze met lamheid geslagen zijn; angst en spanning op aller gelaat, een kalmte als na een storm. Machtige zoeklichten werpen felle stralen op een klein podium, midden in d® arena, daar verschijnen twee mannen, herem lisch in kracht en afmeting, steeds feller beschijnen de zoeklichten hun gespierde lichamen, zij slaan daar als goden uit de andere wereld, als ge houwen uit marmer, als gegoten uit metaal 1 De verpersoonlijking van de ten top gevoerde menschelijklichamelijke kracht. Zij voelen de fonkeling van bijna een half millioen menschen oogen op hen gericht. Daar klinkt wederom de bel en. pats, boem. Een stomp hier, een slag daar, als wilde dieren vallen zij op elkaar aan, want, waarde lezers, al die duizenden uit alle rang en stand, van alle richting en godsdienst waren ge komen om te zien, hoe twee mannen elkaar, onder slaatstoezicht, zouden toetakelen. Nu eens vallen de slagen neer, fel knetterend als een regenvlaag, dan weder kalm, koel, berekend, zwaar als mokerslagenNu eens duizelt de een dan de ander, en al naar gelang brult, loeit of zwijgt de menigte van men schen I Bloed bevlekt hun gelaat, stroomt uit oogen en neus, maar waarom geen bloed? Het leven is vervelend, als bloed de verveling van het leven breekt, waarom dan niet Eindelijk zijgt een ter neer, duizelend, uitgeput, bloedend. De bel gaat. De overwinnaar wordt uitgeroepen. Als het geluid van een aanrollende donder, zoo klinkt het applaus van die honderd duizenden uit alle rangen en standen 1 Congresleden, gouverneurs, filmster ren, financiers, zij drukken de over winnaar de hand, omdat hij.... Verslaggevers van groote bladen, filmoperateurs springen in snelle auto's, rennen heen en eenige uren later doen zij in extra edities in woord en beeld de wereld kond dat.... De arena slroomi leeg, honieide fietsen, trams, autobussen, duizende auto's voeren in dolle vaart de menigte terug naar de groote wereldstad vol licht, geestdrift laait in aller oogen en daarbinnen wordt over niets anders gepraat dan dat.... Radio, telegraphie, telefoon met en zonder draad treden in werking en verkondigen tot aan de uiteinden der aarde dat... dat... »Tunney Dempsey een bloedneus geslagen heeft". Tunney ontvangt 1,050,000 dollar omdat hij Dempsey een bloedneus ge slagen heeft; en Deropsev ontvangt als vergoeding voor geslagen bloedneus en gebroken beenderen de som van 525,000 dollar 1 Lezers, dit is geen sprookje uit de »Duizend en een Nacht", neen dit alle? is werkelijk gebeurd des avonds ten negen ure op de 22 September van het jaar onzes Heeren 1927, te Chicago, een van de grootste en meest moderne Amerikaansche wereldsteden. - Mijnheer de Commissaris, zoo uist verneem ik door de Radio dat Oempsey verloren heeft Prachtig 1 Eindelijk toch er onder 1 Zeg, dat is waar ook, laat die jongens op cel 3 nu maar los. Hier mijnheer de Commissaris, hier zijn ze. - Jongens, ik hoop, dat dit een flinke les voor jullie geweest is. Slaat elkaar voortaan geen bloedneus meer, want anders worden jullie wanproduc ten van de maatschappij en komen jullie in de gevangenis terecht. Gaat nu maar naar huis B. B. nkweeker he weer uittrekt. "De ervaren kwéekër heeTt wel ondervonden, dat Azalea's, die wit bevroren waren, en waarvan de grond zelfs hard bevroren was, toch nog bij zulk een behandeling zich volkomen herstelden en in 't voorjaar rijkelijk bloeiden. U kunt het bekomen bij Apoth. en Drogisten in doozen van 30 en 60 ct. en in tuben van 80 ct. een grooten broeder te hebben I Wordt vervolgd. Wat elke maand te doen geeft, (le helft December) DecemberWintermaand. Dat wil zeggen, dat voor boer en tuinder een periode van betrekkelijke rust is inge treden. 't Hangt echter van het weer af, in hoeverre dit hei geval is, want bij open winter is erin den regel buiten nog wel wat te doen. Maar vele werktuigen en gereed schappen rusten tijdelijk. Deze worden in een ordelijk bedrijf behoorlijk opge borgen, buiten invloed van het weer, zoodat de boel niet roest. Daartoe is levens noodig, dat ze gesmeerd worden met olie of »in het vet" worden gezet »Goed bewaard, is veel gespaard I" Men heeft er dan in 't voorjaar geen last mee. Wat spit men lekker, als de schop of spa met olie of vaseline is gesmeerd. En wat loopt de kunstmeststrooier ge makkelijk en ook iedere andere machine als er thans geen olie aan gespaard wordt. Als al het vuil is ver wijderd. 't Is ook zeer aan te raden, om al wat men opbergt, te voren goed na te zien, of er wat aan gerepareerd moet worden. Dit kan nu gebeuren, zonder dat het vertraging geef'. Evenals een goede huisvrouw geen zomerkleedingstuk in 't najaar in de kast hangt, voordat het is nagezien, en evenzoo handelt in 't voorjaar, als de win terplunje voor eenige maanden wordt opgeborgen zoo doen ook de zorg vuldige land- en tuinbouwer, en ieder, die er een tuin of tuintje op nahoudt, met de werktuigen en gereedschappen, die tijdelijk buiten gebruik worden ge steld. Straks, als wij ze weer noodig hebben, halen we ze dan, geheel in orde en goed onderhouden, te voor schijn, en vinden ze dan direct voor gebruik gereed. Vergeet nietsook b.v. uw gieter niet. Laat die niet staan, maar hang hem omgekeerd op. En laat hem, als hij droog is, van binnen meniëü, hij gaat dan veel Janger mee. Rust in den winter veel werk, andere arbeid kan en moet nu juist worden verricht. B.v. het snoeien, dal kan aan vangen als de boomen bladerloos zijn. Evenwel: bij vorst kan niet alle snoei worden toegepast. Wel bij onze bessenstruiken, die kunnen er tegen. Men snijdt het jonge hout in op een paar leden en late de uiteinden der takken iets langer. Laat niet te veel hout zitten; van binnen moeten de struiken ruim wezen lucht en licht moeten er door kunnen spelen Is dit niet het geval, dan blijven de bessen klein en zuur. Met de loten, die men afsnijdt, kan men voortkweeken: als men ze in den grond steekt, dan gaan ze bij groeizaam weer gemakke lijk aan. Zwarte aalbessen worden niet gesnoeid tenzij de struiken te veel hout bevatten Verwijder nu ook het doode hout uwer frambozenstruiken dit is het hout, waarvan ge in den afgeloopen zomer de vruchten hebt geplukt. Ze worden bij den grond afgesneden Is dit geschiedt, dan make men laogs de jonge loten geulen, waarin vloeibare mest wordt gebracht, verdunde koemest b.v. of opgeloste kunstmest. Is die in den grond gelrokken, dan make men de geulen dicht, en spitte de aarde langs de struiken één steek diep om. Dit is niet alleen goed voor den groei, maar hierdoor worden ook veel insecten gedood, die des zomers vaak de fram bozen vernielen. Wie frambozen wil verplanten, of leege plaatsen wil aan vullen, doe dit thans niet; dit had een paar maanden eerder moeten gebeuren, maar kan ook straks, in 't voorjaar nog worden gedaan. De huisvrouw, die van bloemen in de kamer houdt, heeft ook licht een Azalea, die straks zoo prachtig kan bloeien. Als ze ten minste in de zomer maanden buiten op een geschikte plaats heeft gestaan, en in goeden gezonden staal binnenshuis is gebracht. Een ge schikte plaats is ookeen bak, waarin niet gestookt wordt. Maar vriest het dan 's nachts harder dan we verwach ten, dan kan de vorst soms in den bak doordringen. Men zij er daarom op bedacht den bak te dekken of er nog wat dekking bij te brengen en den bak een dag of wat dicht te laten, opdat de vors'., als die is binnengedrongen, er langzaam Begunstigd door een schoone najaars zon, die de zware mist der vorige dagen verjoeg, had Zondag 27 November de ïlechtige installatie van den Zeereerw. ïeer Rector van Montfort en 't Patrones- feest, de H. Oda, der Kerk te Ysselsteyn plaats. Van alle woningen wapperde de nationale driekleur en door de bewoners van het nieuwe Rectoraat was een aardige versiering van dennengroen, guirlandes van bloemen en vlaggetjes, een viertal eerebogen met opschriften aangebracht, welke aan Ysselsteyn een feestelijk aanzien gaven, en deden de zorgen van de Feestcommissie en de Parochianen voor het welslagen van hun feest goed uitkomen. Aan de uitnoodiging der Feestcom missie tot bijwoning van de plechtig heden hadden velen gevolg gegeven. Talrijke vooraanstaande personen en Besturen van diverse Bonden waren z«nuwaentig, Werspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uwzenuwenkalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten aanwezigen wel begrepen. Hierna werd door den Z.E. Heer Pastoor Thielen van Venray met assis tentie van den nieuwen Rector en Pater Elzearius het beeld der H. Oda ngezegend en begon het Lof. De kerk was eivol, zoodat de collecte waarop de - E. Heer Pastoor van America in zijn feestrede wees, wel hel bestaan der weldoeners zal bewezen hebben. Na het Lof werd de Relikwie, die ;s met veel moeite in 's Bosch ver kregen werd, vereerd, en ging ieder huiswaarts aanwezig. Om circa twee uur werd op het schoolplein te Ysselsteyn de stoet ge opend door de schoolkinderen met het onderwijzend personeel, gevolgd door de Venraysche Fanfare, een mooie groep in 't wit gekleede bruidjes, de Feestcommissie, de Gemeenteraad van Venray met het College van Burge meester en Wethouders, de oud raads leden Winters, Fonck, Stappers en Dr. Janssen, de gemeenteontvanger Ver maaten en gemeente opzichter Timmer- mann, de Kerkbesturen van Venray en Ysselsteyn, de Doctoren Struben, Ver- cauteren en Sala, de H. E G. Heer Rutten, lid der S G. en den E. G A. Heer J. A. Poels, lid der Ged. Staten Limburg, die zoo veel voor het nieuwe Rectoraat heeft gedaan, de dames der vereeniging H. Sacrament nog veel anderen; allen wilden uiting geven aan hunne belangstelling in den groei en bloei van het nieuwste gedeelte der Gemeente. Onder de lustige tonen der muziek trok de sloet naar het Recloraatshuis, waar de bruidjes een keurig, toepasse lijk gemaakt »Io Vivat" zongen, waarna het Hoofd der School, de Heer G Ver meulen, de navolgende aanspraak tot den nieuwen Rector richtte Eerw. Heer Rector. Als voorzitter der feestcommissie ge voel ik mij verplicht,. U namens alle inwoners van Ysselsteyn een enkel woordje toe te spreken. Gaarne hadden wij, direct na uw komst alhier, spon taan onze hulde en erkentelijkheid aan geboden. De werkzaamheden in-en om de kerk noopten ons tot uitstel. Nu de aanblik hier zoo veranderd is, dank zij de hulp van den heer Timmermann, willen wij U heden op een feestelijke wijze als onze herder begroeten. Dit te meer, omdat U i«, onze eerste Rector. Wij leefden hier als 't ware a's in een missiegebied. Dank zij de hulp van de Paters Franciscanen, vooral van Pater Elzearius, konden wij nog aan onze plicht van Zendags mis te hooren vol doen. Er wacht U dan ook hier, 'tkan niet anders, veel en zwaar werk, zoo wel op godsdienstig als maatschappelijk gebied. Wij willen U echter de verze kering geven, dat wij allen, kinderen zoowel als ouders, Uw getrouwe en volgzame parochianen zullen zijn, Gaarne willen wij Uw wijze lessen en werken opvolgen In één woord, wij willen U 't leven hier zoo aangenaam mogelijk maken. Wat mij persoonlijk betreft, die door mijne positie in nauwe betrekking met U kom, ik bied U mijne hulp aan, zoowel in kerk en school als daar buiten, waar ik slechts kan. Ik wil eindigen met den wensch uit te spreken, dat het U gegeven moge zijn de reeks van jaren in de beste gezondheid te mogen werken aan 't zielenheil der bewoners van Ysselsteyn Gaande langs het Lovinckplein bega de. stoet zich nu naar dn kerk, waar een bruidje een mooie aanspraak hield, welke Z E. vriendelijk beantwoordde, waarna hij het woord richtte tot de aanwezigen. Spreker dankte allen voor hunne belangstelling in dit feest, dat hij zoo gaarne beschouwde als een dankfeest voor alles wat voor Ysselsteyn gedaan is. Namen noemen ging zeer moeilijk, zei spreker, want dan kwamen naar voren namen als Pastoor Grey- mans z.g. die energieke figuur, die zooveel voor de tot stand koming dezer kerk gedaan heeft en voor wien deze morgen nog de Hoogmis was opge dragen, dan de namen Poels, Gemeente bestuur, Timmermann en nog zooveel anderen. Spreker laat ze daarom maar alle weg, dan zet hij den een niet achter den anderen, allen hebben zich inge spannen. Alleen voor een wil hij uit zondering maken, en wei voor Pater Elzearius, die vóór spreker onder moeilijke omstandigheden de zielzorg voor de bewoners van Ysselsteyn heeft gehad. De Pater mag er op rekenen dat dit nooit vergeten zal worden. Neen spreker dankt alle weldoeneis en hoopt, dat hun geslacht niet zal uitsterven. Er is nog zooveel noodig voor de inwendige versiering, dat spreker met ee* kleine variatie op een bekend woord zegt »Veni, vidi, Vincenlius". Wat alle De A.T.O.-autobusdiensten. Het is nog niet definitief bekend wanneer de A.T.O.-autobusdienslen te Boxmeer een aanvang zullen nemen Omtrent de in beginsel door de A T O. istgestelde dienstregeling, vernemen wij, dat er dagelijks een viertal bussen zullen loopen via Guyk in de richting Grave, in dezelfde richting via Mill en d* richting Venray via Vierlings beek, terwijl een bus de verbinding WilhelminapleinStation onderhoudt. De autobusdienst Eindhoven—Uden—Nymegen geopend. Zondag is door de Algemeene Trans port Onderneming te Utrecht de auto busdienst EindhovenUdenNijmegen officieel geopend, terwijl vanaf heden de dienst voor het publiek in gebruik is gesteld. Rook- en staanverbod in autobussen. De keuringsdienst van de autobussen Limburg heeft bepaald, dat na 1 December in de autobussen niet meer mag worden gerookt. De ondernemers zijn aansprakelijk voor het naleven van het verbod. Na 1 Januari mogen in de bussen ook geen staanplaatsen meer worden gegeven. Een leening van de Margarine-Unie Een door de nieuwe Margarine Unie uitgeschreven leening van 6 6 millioen gulden is 40 maal volteekend Er is geen geld Aangehouden. De marechaussée te Hoensbroek heeft gearresteerd zekeren v. d I., uit Heer len afkomstig, die én in de Limburg- sche mijnstreek én in Belgisch Limburg, de omgeving van Maeseyck, een 20-tal rijwielen had gestolen. Anti-papisme van Ds. Lingbeek Naar volgens »Cetem" verluidt, zal Ds. Lingbeek in de Kamer voorstellen, over te gaan tot opheffing van de Pauselijke Internuntiatuur. Doodelyk tramongeluk. Zaterdagavond heeft te Eindhoven op den Boschdijk 'n doodelijK tramongeluk plaats gehad, 'n Paartje passeerde daar rails, zonder te bemerken, dat de stoomtram uit 's Bosch arriveerde. Beiden werden gegrepen en meege sleurd. De jongen n.l. de 24 jarige sigarenmaker Bernard van Dinter uit de Palingstraat te Eindhoven werd met een afgereden been onder de locomotief vandaan gehaald met een mes moest zijn broek worden losgesneden. Hij stierf kort daarna. Het meisje n.l. Maria van den Gevel, uit de Pruimenstraat, Eindhoven, die eveneens onder de tram geraakte, kwam er gelukkiger sf had eenige niet ernstige verwondingen aan de knieën bekomen. Het spaarduitje van den schaapherder. Te Nederweert is bij het egaliseeren van een ontginningsterrein in het Bientje op een terp op ongeveer een meter in den grond, een honderdtal oude munten gevonden uit het midden en de tweede helft der achttiende eeuw De munten werden aangetroffen in een houten kistje, hetwelk evenwel bij het opdelven vernield werd, daar het onge veer geheel vergaan was. Waar in vroeger jaren op deze terp een schaapskooi heeft gestaan, wordt aangenomen, dat het de spaarduitjes van een of anderen schaapherder zijn In deze omgeving zijn bij het aanleggen van ontginningen op de terpen reeds meermalen urnen e. d. gevonden. Drama op het Rembrandtplein te Amsterdam. Zaterdagavond om 8 uur heeft zich in het Plantsoen op het Rembrandt plein te Amsterdam een vreeselijk drama in enkele seconden afgespeeld. Er vielen daar op dat uur drie schoten en toen een aantal schoten achter elkaar. Een toesnellende politieagent en publiek vonden daar drie personen. Deze per sonen, een dame en twee heeren, werden naar den politiepost op 't Rembrandt plein gedragen. De twee heeren stierven daar onmiddellijk. Het bleken de acteurs Tjakko Kuiper, vroeger verbonden aan de troep van Pisuisse, de beide anderen zwaar gewonden waren de bekende conferencier Jean Pisuisse zelf en zijn vrouw Jenny Gilliams. Zij waren zwaar gewond, maar bij kennis. Ze verklaarden beiden, dat Kuiper de schoten had gelost. De heer Pisuisse geraakte spoedig, nadat hij nog naar den toestand van zijn vrouw had gevraagd, bewusteloos. Onmiddellijk was de geneeskundige dienst gewaarschuwd. De doktoren Kei zer en Kindermans waren weldra ter plaatse, maar Pisuisse overleed reeds voor geneeskundige hulp kon worden vaneen ut .lenny uirnains Binnengasthuis vervoerd. Toen prof. Noordenbos operatief zou ingrijpen, trad ook bij hsar den dood in. De Maasbrug te Maastricht behouden* De medewerker van het x>Hbl.", de heer G. Nijpels schrijft in zijn blad, dat inzake de Maasbrugkwestie en doorvaartkwestie door Maastricht thans in Den Haag een beslissing is genomen. »Het kanaal in het Bosschervêld wordt gegraven en de Belgen kunnen zonder verdere ongerustheid hun werk zaamheden ter spoedigste verbetering van den bestaanden waterweg Luik Maastricht Antwerpen voortzetten (want ze werken er reeds flink aan). De Maasbrug quaestie zal worden opgelost volgens het plan van de inge nieurs Van Konijnenburg en Klink, waarbij een zeer groot stuk van de oude brug gespaard blijft. Als Waterstaat nu eens eindelijk heel actief wordt en zorgt dat men te Maas tricht in het voorjaar aan den slag kan gaan, kunnen in 1931 misschien de schepen over de gekanaliseerde Maas langs Maastricht vareri en behoort de schadelijke en schandelijke misère van de doorvaart door Maastricht tot het verleden. Als men vlugger geweest was, had het 1930 kunnen wezen. Laat men er vooral voor zorgen dat het geen 1932 zal worden, want het wordt steeds erger met het tijdverlies voor de schepen, die gedwongen zijn te varen door onze zoogenaamde enclave" Een vreemd geval. Op een stal der kinderen H. op Gast huis te Bemelen heeft zich, naar de Limb Koer. meldt, een zeer vreemd geval voorgedaan. Binnen de acht dagen zijn daar 8 paarden gestorven of afge maakt moeten worden. De paarden werden ziek, gingen liggen en binnen de twaalf uur waren ze dood, zonder verschijnselen van pijnen of krampen te vertoonen. Er waren er zelfs bij,, die stierven met het voer in den bek. Vier der dieren konden nog tijdig worden afgemaakt en aan een paarden- slager verkocht. Men vreesde eerst voor vergiftiging, zelfs is er een prof. van de Vee- artsenijkundigeschool te Utrecht aan te. pas gekomen, maar het onderzoek van hart, longen en lever bracht niets aan het licht, dat die vermoedens kon bevestigen. Omtrent de oorzaak van deze plotse" linge sterfgevallen, die in ieder geval een groote schadepost beteekenen, al zijn de dieren verzekerd, tast men nog volkomen in het duister. Van een of andere besmettelijke ziekte schijnt naar men het blad ver zekert, ook geen sprake le zijn. Een Drentsclie exportslagerij. Men meldt uit Assen Door hei Drentsche Landbouw Ge nootschap is voor eenigen tijd een commissie ingesteld, inzake »Export varkens". De commissie die thans met haar rapport gereed is, adviseert aan het Drenlsch Landbouw Genootschap tot oprichting van een Provinciale export slagerij. Zij is van oordeel dat daardoor be reikt kan worden: beter kwaliteit en hooger prijs op de buitenlandsche markt. De commissie geeft als advies, dat waar een gedeelte van Van Staays Bacon Factory voor een billijken prijs van de gemeente Assen kan worden overgenomen, men spoedig moet komen tot de oprichting van een exportslagerij en dat daaraan verbonden mnet worden een vleeschwarenfabriek, waarvan de kosten f 14000 zullen bedragen. De invoer van eieren in Engeland. Men zal zich wellicht herrinneren, dat in 1924 in Engeland een wet is aangenomen, waardoor geëischt kan worden dat verschillende producten voorzien moeten zijn van een stempel, aangevende het land van herkomst. Direct na aanneming van de wel is een commissie samengesteld, die het ver plicht stempelen van eieren in studie heeft genomen. Naar het »Ned. Weekblad voor kruide nierswaren" verneemt, is deze Engelsche commissie met haar rapport gereed gekomen. De commissie is van oordeel dat een bevel om geïmporteerde eieren te stempelen den exportlanden aan leiding zou kunüen geven om te zorgen dat hun product beter zou zijn dan het Engelsche en zoo zou het gevolg kun nen zijn, dat de Engelsche productie een slag wordt toegebracht waarvan zij zich eerst na jaren zou kunnen her stellen. Alleen het stempelen van goed- koope eieren (Poolsche, Russische etc.) verplichtend stellen, beteekent, naar het oordeel der commissie, een duurder worden van het artikel bij beperking van de aanvoeren, wat de kosten van levensonderhoud der mindere klassen zou verhoogen. De commissie komt ten slotte tot de conclusie, dat het stempelen van geïm porteerde eieren een juist middel zou zijn om geknoei te voorkomen, maar dat een wet alleen dan uitgevaardigd mag worden indien de verzameling, sorteering, verpakking enz. van Engel- sche eieren voldoende verbeterd is, zoodat er geen vrees meer beslaat dat' fijne geïmporteerde eieren meer gevraagd worden dan het gewone Engelsche ei. 84 voor één. Bij de oproeping voor gemeenteveld wachter te Heijen hebben zich niet minder dan 84 personen aangemeld. Er is dus nog al liefhebberij. Maaskannlisatiewcrken te Affertlen. Aan de Maaskanalisatiewerken zijn weer een aantal arbeiders lijdelijk ont slagen.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6