t 1 Bijenbond Peter Hendrix net Dagmeisje StNits! PETER H Schoenen. J. Kessels, R. K. Voor St. Nicolaas Gemeen Provinciaal Nieuws i -Pi mrmmxm Gemengde Berichten. m Kamer vaul. Districts-arbeidsbeurs V ergadering- vereenigmg Vrijdag 7 Dcc a.s Leunen-Venray. LEZING over Bijen en Fruitteelt mm&om A. i Keuk Wa'i Koffie Zt Openbare Notaris 1' ere Notari Notari W erkschoenen Beenkappen f 2.75. Notari' Notari De sociaal democraten zijn niet uit de regeering gelreden vanwege den dienst tijd, daar is geen sprake van, maar alleen omdat zij mot het oog op de a.s. verkiezingen zich niet gebonden wenschten te zien door het dragen van een regeerings verantwoordelijkheid. Indien de sociaal democraten werke» lijk den zes maandschen diensttijd had den willen ingevoerd zien, hadden zij dien eisch in 1925 moeten stellen, toen de financiers de hulp der sociaal democraten niet konden ontberen om den franc te stabiliseeren. Toen hebben echter de sociaal democraten dien eisch niet gesteld en zijn zij onvoorwaardelijk tot de regee ring toegetreden. En gedurende,hun li/t jaar bewind, hebben zij er niet aan ge dacht, de kwestie van den dienstplicht op te lossen. Minister Vandervelde heeft juist de militaire politiek van de Belgische regeering en het befaamde geheime militaire verdrag met Frankrijk dat België militaire verplichtingen op legt, verdedigd, en meer dan eens. i Ti, 'M!:' ■iiï VENRAY, 3 December 1927. Hoogst toegelaten belasting voor voertuigen op den kunstweg (sintelweg) Oirlo Zandhoek Hoogriebroek. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeens kennis, dat zij, waar hen is gebleken, dal de kunstweg (sintelweg) Oirlo Zandhoek Hoogriebroek bij voortduring zwaarder belast wordt dan met de veilige draag kracht van den weg is overeen te brengen ingevolge het bepaalde bij artikel 58 van het Provinciaal Wegen reglement, voor genoemden kunstweg (sintelweg) als grootst toe te laten be lastingen voor voertuigen hebben vast gesteld voor de periode van 1 November tot 1 April 1500 K.G. en bij opvriezend en duoiweer gedurende die periode 1000 K.G, voor den overigen tijd van het jaar 2000 K G Voor'de stoomfiets van Pater Vervoort. Vorig bedrag f 105,62 Van N. N. uit Venray f 0,50 Uit Swolgen f 7 50 GEDEPONEERD: bij de gemeente politie, een paraplu, welke men in een winkel heeft laten staan. GEVONDEN een stoplicht van een motorrijtuig.Inlichtingen Marechaussee kazerne. Maandag had de stemming plaats voor vier leden van de Kamer van Koophandel voor Noordelijk Limburg, afd Kleinbedrijf. Totaal uitgebracht werden 698 stemmen, waarvan 566 geldige. Gekozen werden de hrèrên A. H. de Haen Venray, met 141 si.; H Peelers Steyl, met 138 stvan Daelen, Venlo, met 131 st.; W. Lende-s, Helden met 113 st. Te Venlo alleen werden 88 ongeldige stemmen uitgebracht. Pater Renatus Ritzen O.F M leeraar aan de RK. H.B.S. te Heerlen, vroeger te Venray, promoveerde Woens dag aan de Keizer-Karel Universiteit te Nijmegen tot Doctor in de Letteren en Wijsbegeerte. Door de marechaussee werd een wielrijder bekeurd wegens rijden zonder rem en rijwielplaalje. Maandag j 1. hield Venray's Mannenkoor zijn gebruikelijken jaar lijkschen feestavond. In gezelligheid, door afwisseling van zang en voordrach ten werd deze avond doorgebracht. Er werd besloten in den loop der maand Januari de honoraire leden een avond aan te bieden. Tevens vernamen we nog dat Woensdag 7 Dec a.s onder i nieuwe leiding de repetities worden 1 hervat. Tengevolge van bloedvergiftiging overleed Donderdag alhier, de vrouw van den metselaar M H., moeder van 7 kinderen. In eene vergadering van de Goöp Eiervereeniging Venray-Leunen Heide kwam aan ie orde of men le Roermond zou blijven leveren, of zich bij Venlo zou aansluiten. In een volgende verga dering zal hierover eene definitieve beslissing genomen worden. Dezer dagen werd door den Rijks veldwachter alhier tegen een tweetal personen procesverbaal opgemaakt wegens het maaien van heide in de Peel onder deze gemeente, en daarna zulks met kar en paard weg te voeren zonder vergunning. Dinsdagmiddag reed een vracht auto van de Firma Baars alhier, op den Maasheezerweg, toen plotseling een voorwiel van den wagen liep. Door den schok vloog de wagen tegen een boom. Met eenige materieele schade liep dit ongeval nog gelukkig af. Uitslag aanbesteding glas en schilderwerk van twee woningen voor rekening van Th. Glaessens, Oude Oo8trumsche weg. Ingeschreven werd ala volgt: Jos. Custers f 158. Ant. Kusters f 165 Fr. Schaeffers f 170. H. Arts f 175 Pouwels en Zn. f 230. Gegund aan den laagslen inschrijver. Het p nninkske der Weduwe. Een arme weduwe, zoo verhaalt ons 'l Evangelie, offerde heel haar bezitting een penning 1 en God zag welgevallig op dat offer neer. Een arm, hulpbehoevend gezi las den oproep om vrijwillige bijdragen voor een verloting ten voordeele der St. Vincentiusvereeniging en 't mede lijdend hart zocht en vond een bijdrage voor dat doel. Dat geschenk, 't eerste, l is 't van geringe waarde, is een bewijs van oprechte dankbaarheid en getuigt van ware naastenliefde. Waarlijk, deze daad wordt op hoogen prijs gesteld en het geeft ons Vincen- tianen 't vertrouwen, dat wij zullen slagen. En 't is of dat eenvoudige ge schenk den zegen ep ons werk reeds medebrengt, want dienzelfden dag ont vingen wij een schrijven, waarin ons een zeer verheugende verrassing werd aangeboden Van meerdere ingezetenen werd ons reeds hun zeer gewaardeerden steun toegezegd. Mogen nog velen hunne instemming met ons streven toonen door helinzen den hunner s'offelijke bijdrage. Een Vincemiasn. Aanbesteding Vrachtwerk Gasfabriek Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij op VRIJDAG 16 DECEMBER a.s. des voormid. elf uur ten Raadhuize zullen aanbestedeu het vrachtwerk te verrichten voor het bedrijl der Gasfabriek gedurende het jaar 1928. Gezegelde inschrijvingsb ljetten onder het op schrift «Inschrijving Vrachtwerk Gasfabriek" worden ingewacht uiterlijk Vrijdag 16 December a.s. voorm. 11 uur ter gemeentesecretarie. Om 11 uur zullen de biljetten in de vergadering van het college van Burgemeester en Wethouders in het openbaar worden geopend. Aanbesteders behouden zich het recht van ;unning voor. Inlichtingen en model inschrijvings riljetten worden verstrekt ten kantore der fabriek. Venray 1 December 1927. Uit allerlei gesprekken is het Bestuur der afd. Venray v.h. R.K. Huisvestingcomité geble ken, dat de Venrayenaars nog niet geheel op de hoogte zijn met het doel der stichting. De afdeeling heeft het werk ter hand genomen, om kinderen uit behoeftige of arme gezinnen, die door hun zwakke gezondheid gevaar loopen later tuberculeus te worden, uit te zenden tot het her krijgen van een goede gezondheid Middenstandskinderen en kinderen uit bemid delde families worden geldelijk niet geholpen. De eerste groep van Kinderen hebben trouwens het «Santosfonds", dat dient om voor middenstands kinderen hetzellde te doen, wat wij beoogen voor de meer behoeftige Venraysche gezinneu. Mochten er na deze opheldering nog menschen rijn, die voor dit jonge sociale werk nog iets van hun overvloed willen schenkeD, dan kunnen zij dit ten allen tijde doen bezorgen bij onzen pen ningmeester, de heer W. LaureDsse, Patersstr. Een hartelijk dankwoord namens ons bestuur aan de vele milde gevers, die bij de gehouden kerkcollecte hun penningske hebben geofferd, waardoor in de kom van Venray ruim f 170. voor dit doel werd bijeengebracht- Dankbaar gestemd blijven wij vragen uwe moreele en ÖDan- tieele medewerking. Het Bestuur der afd. Venray van het R K. Huisvesting-comité. St. Nicolaas-Comité. Op 30 November werd een algemeene vergade ring gehouden waarin door den secretaris rekening en verantwoording werd gedaan over 1926, luidende als volgt Ontvangen aan giften f 28.50 Collecte voor H. Mis en optocht van 106 leden h 25 ct. f 26 75 Collecte onder den optocht f 16 52 Bezorgloon pakjes f 6 90 :flb' gebracht, waar een lichte hersen schudding geconstateerd werd. De toe stand van het kind is ernstig, doch niet levensgevaarlijk. Limburg in het donker. De geheele provincie Limburg, met uilzondering van Venlo en omliggende plaatsen en Kerkrade, waar een centrale heeft Woensdagmiddag van half vijf tot vijf uur in het duister gezeten De oorzaak is waarschijnlijk mijnverzak- king, waarbij een ernstige storing ontstond in den kabel Staatsmijn Emma, Sittard, tengevolge waarvan alle auto matische schakelaars uitvielen In ongeveer 25 minuten was de hoofdkabel weer ingeschakeld en had het grootste gedeelte van Limburg weer licht. De plaatsen, die stroom ontvangen langs den defect geraakten kabel zaten circa drie uur zonder licht. TEGELEN. In de gemeen teraads vergadering van Maandag werd de bepaling betrekking hebbende op het dansverbod op Nieuwjaarsdag en Paascb- maandag met 7 tegen 6 stemmen ge schrapt. Esn voorstel om vóór de zang muziekgezelschappen het recht tot het geven van bal na een concert en wel eenmaal per jaar te doen behouden, werd met gelijke stemverhouding aan genomen. Het drama te Roermond. Zooals bekend zal 13 Dec°mber a.s ler terechtzitting der Rechtbank le Roermond de behandeling plaats heb ben van de zaak tegen G Müllenbruch, het bekende drama-in de Schoenmakers straat. De Officier van Justitie is in middels tot dagvaarding van verdachte en 18 getuigen, w.o. twee deskundigen, overgegaan. KERKRADE. Ged. Staten hebben niet goedgekeurd het raadsbesluit waar bij de salarissen der wethouders vast gesteld werden op f 750 Hun salaris bedraagt nu f 1000 Staaismyn Maurits. Er zijn thans 1000 h 1100 boven- grondsche mijnwerkers werkzaam op staatsmijn Maurits, lerwijl het aantal ondergrondsche ongeveer 3300 bedraagt. De maand-productie bedraagt thans ongeveer 135 000. Doodelyk auto-ongeluk. Een autobus uil Bccholtz geheel bezel met mijnwerkers, die van de mijn kwamen, kwam Donderdagmorgen te Heerlen in aanrijding met den 17- jarigen Maassen, die op zijn fiiets was. Een geestelijke die men snel gewaar schuwd had. kon hem nog de laatste H. H Sacramenten toedienen, waarna hij spoedig overleed. Totaal f Uitgaven ophaal-loon f Onkosten St. Nicolaas, zwarte pieten en clowns f Aan speculaas, olienootjes en kastanjes f Onkosten kleeren idem Fanfare Kosten H. Mis 1.67 3.— 18 13 50 9 41 14.80 5.70 Totaal f 64 41 Batig saldo f 14.26 Welk saldo f 14 26 werd besteed voor het aan schaffen van 'n paar nieuwe pakjes. Teneinde misverstand te voorkomen moge nit bovenstaande blijken, dat door het bestuur alles gratis gedaan wordt en geen cent onnoodige onkosten wordt gemaakt. Tevens moge dit strekken tot aanmoediging voor allen, vooral middenstanders, om het streven van het St. Nicolaascomité, dat beoogt de kinde ren een gezellig St Nicolaasfeest te bezorgen, daadwerkelijk te steunen. We hopen a.s. Zondag onder de collecte alle milde gevers aan te treffen. Het Bestuur. LEUNEN. Verschillende kinderen zijn hier door de mazelen aangetast waardoor een groot aantal leerlingen in de schoolklassen afwezig zijn. MERSELO. Thans is ook onze kerk voorzien van centrale verwarming Niet alleen was deze noodig tot verzachting der wintertemperaluur, doch ook de prachtige polychromie en de kerkge waden leden veel van de vochtigheid, zoodat ook hier in eene langer gevoelde behoefte is voorzien. Maandagavond werd hier in de oude school een cu-sus in veekennis geopend, gegeven door den Heer H Sala, dierenarts Venray 24 deelnemers volgen den cursus, waarvoor zich ruim 40 personen hadden aangemeld, doch het getal 24 is hel maximum voor deelname. Spiritusdrinker overleden. Zondagmorgen werd door de politie een onbekend persoon gevonden, lig gende aan den kant van den Venray schen weg onder Maashees. In zijn nabijheid werden een tweetal flesschen spiritus gevonden. De persoon verteerde in zoo'n erbarmelijken toestand, dat hij per voertuig naar elders moest worden overgebracht. Een ontboden geneesheer achtte overbrenging naar 'n ziekenhuis noodzakelijk. Maandag werd hij naar het ziekenhuis te Boxmeer overge bracht, alwaar hij denzelfden avond overleed. Auto-ongeluk. Dinsdag had op den weg tusschen Venlo en Horst een ernstig ongeluk plaats. Een personen-auto, komende uil de richting Venlo, moest uitwijken voor een kind, dat onverwacht van achter een boom kwam en den weg overstak. De auto remde uit alle macht en week uit, doch het kind bleef doorloopen. Het gevolg was dat de auto tegen een boom reed en grootendeels vernield werd. De inzittenden werden allen min of meer ernstig gewond, doch niemand gevaarlijk Het kind was door een spatbord gegrepen en weggeslingerd Landarbeiders naar Fraijkryk. Met geldelijken steun van de regeer- iog zal een proef worden genomen mèt het emigreeren van eenige landarbei dersgezinnen naar Frankrijk De Rijkstelegraaf 75 jaar. Donderdag was het 75 jaren geledeni dat de Rijkstelegraaf haar dienst aan ing. Yry grensverkeer by feestelijkheden. Naar de »N. V. Ct." meldt, heeft de Duilsche regeering goedgevonden, dat bij feestelijkheden het vrije grensver keer zoodanig zal opgevat worden, dat er geen formaliteiten meer noodig zijn Op één voorwaarde echter: dat ook Den Haag een even ruim standpunt zal innemen. Wanneer deze regeling er komt, zullen de organisaties voortaan niet meer de kaarten elders moeten gaan verkoopen, terwijl ook anderen dan zij, die naar de betreffende feestelijkheden of uitvoeringen willen, de grens vrij over kunnen. Reeds de 11000ste arbeider bij Philips, Men meldt uit Eindhoven Op 31 October j l. werd de 10.000ste arbeider bij de N V. Philips' Fabrieken feestelijk aangenomen. Woensdag, nog binnen de maand, is reeds de 11.000ste ingeschreven en het te werk t tellen van personeel houdt nog dagelijks aan Uit het heele land worden arbeiders naar Eindhoven gehaald. Wat dit be looft, zoodra de nieuwe 6 verdiepingen hooge machinefabriek gereed zal zijn dit is bijna het geval laat zich nog niét indenken. Pontmisère. Dezer dagen had te Vierlingsbeek aan de veerpont pen ongeval plaats, hetwelk nog al goed is sfgeloopen Een vrachtauto der firma B. uit Roermond moest naar Bergen overgezet worden Vlak voor de Maas weigerden evenwel de remmen, zoodat de bestuurder zijn wagen niet tot staan kon brengen. Ge lukkig bevond de pont zich aan den oever, zoodat hij deze op reed. Op de veerpont werd nog al schade aange richt, daar de auto aan beide zijden tegen de pont aanreed Op het laatste oogenblik kwam de auto gelukkig tot staan, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest. Smokkelhandel in vee. De R. K Nederl. Boeren- en Tuin dersbond heeft aan de ministers van Buitenlandsche Zaken en Landbouw, van Financiën en van Justitie verzocht maatregelen te treffen welke ten gevolge hebben, dat aan den omvangrijken smokkelhandel in vee aan de Belgisch Nederlandsche grens ten spoedigste een einde wordt gemaakt Moordaanslag. Zondagavond le elf uur, het sluilings uur der café's heeft naar de »s' Hert den Eindhovenschen Steenweg te Boxtel een moordaanslag plaats gehad Zekere Sch. en van H. wachtten daar toen zekeren v. d S. op, die met zijn broer huiswaarts ging. Toen deze genaderd waren, heeft Sch op zeer korten afstand eenige schoten uit een browning gelost. F. v d. S. werd in den linkerschouder getroffen, terwijl zijn broer een schot in het rechlerdijbeen opliep v. H. verloor bij het gevecht een stuk van zijn neus, dat den volgenden dag door de politie op het gevechtsterrein werd teruggevonden. Sch. en v. H.zijn in arrest gesteld. Ergclyke nalatigheid. Naar de «Nieuwe Nijkerksche Crt." meldt, verscheen vorige week op de algemeene begraafplaats te Nijkerk een lijkstoet toen bleek, dat geen graf ge graven was voor de teraardebestelling van het meegevoerde stoffelijke over schot. Men was genoodzaakt zoolang te wachten totdat de doodgraver ge waarschuwd en een graf wss gegraven. Het moet niet de eerste maal zijn, dat zoo iels in Nijkerk voorvalt. Aan de gevolgen overleden. De 70jarige landbouwer Pijnenburg uit Berkel, die op den Bosscheweg bij Tilburg door een auto werd aangereden, naar de »N T C meldt, aan de bekomen verwondingen overleden. Mist op de Elbe. Op de beneden Elbe zijn verscheidene scheeps orgelukken ten gevolge van den mist voorgekomen. Een Fraosch- sloomschip liep aan den grond, terwijl een Ilaliaansch stoomschip met een ander schip in botsing kwam en voor anker moest gaan Ook een te Hamburg thuisbehoorend stoomschip, dat naar Memel zou uitvaren, had een botsing en moest ernstig beschadigd naar Ham burg lerugkeeren. Zaken zyn zaken. Een reiziger, die te Dresden een spoorkaartje had genomen zakte, toen hij in den trein stapte, ineen en was dood Na den gebruikelijken rouwtijd vroeg de familie het geld voor het kaartje terug, daar de reis niet afgelegd was De spoorwegadministratie willigde het verzoek in, doch niet minder zakelijk dan de familie, heeft zij 10 pfenning afgehouden, omdat de heer het perron had betreden. De telefoonverbinding met Amerika. De minister van handel, Bokanowski- heeff medegedeeld^ dat de werkzaam, heden aan een onderzeescher. telefoon kabel tusschen Parijs en de Vereenigde Staten goed vorderen. De opening van den dienst wordt 't volgend jaar ver wacht. Gasverstikking. Te Ellesmere Port, bij Liverpool, is een vrouw met haar vier kinderen van 9, 7, 5 en 2 jaar door gasverstikking om het leven gekomen. Toen de vader thuis kwam, vond hij vrouw en kinderen dood in de alcoof. De kamer had geen stookplaats. De overstroomingsramp in Algiers. In de overstroomde gebieden van Algiers regent het nog voortdurend De overstrooming heeft thans de stad Aran bereikt, die voor een vierde gedeelte ontruimd is. Het aantal slachtoffers werdt op meer dan vijfhonderd geraamd, lerwijl de schade meer dan "ier millioen pond sterliüg zou bedragen. der St, Ambrosiusgilde. 8 uur besteld Sol. Jaarg. voor Maltin Poels en echtgenoote. Donderdag O. L Vr. Onbevlekt Ontvangenis, de diensten als op Zondag, 7 uur Speciale Mis voor de Maria-congregatie waaronder generale H. Communie, 2 uur congregatie en opdracht der uieuwe leden in de kapel der Eerw. Zusters Ursulinen Vrijdag half 8 uitvaart voor de vrouw van Hendriks, 8 uur Jaarg, voor Peter Johannes Jenniskens en zijne echtgenoote Johanna Poels. Zaterdag komen de kinderen der 3de klas te biechten, kwart na 4 Lof. Zaal in het Patronaat. Maandag halt 7, 7 uur en half 8 de H. 3. Missen voor Joannes de Bruyni, en D'msdag op dezelfde uren voor de Wed. Van Houdt, en Zaterdag op dezelfde uren voor Maria Manders, als leden der Aartsbroederschap. Donderdag, feest van Maria Onbevlekt Ontvan gen. de H. H. Missen als op Zondag. Generale absolutie voor de leden der Derde Orde. St. Antoni us-Patronaat. Maandelijksche algemeene H. Communie. In tentie overledene moeder van Hendrik Hendriks Degenen die verleden Zondag hun spaarbanK- boekje vergaten, worden aangemaand het alsnog in te leveren. Maandagavond de gewone lessen, hoewel korter Dinsdagavond geen lessen. Cholera-epidemie in Bengalen. Ruim 2000 dooden. Reuter seint uit Calcutta Een cholera-epidemie is in heel Bengalen uilgebroken. Behalve in Calcutta, heeft men in den loop der week, eindigend op 19 November, 3703 cholera-gevallen geregistreerd, waarvan 2139 doodelijk. Als de epidemie zich nogmaals uit breidt, vreest men een toename der gevallen met 50 percent. Worden gevraagd Veschillende boerenknechten en meiden om met Paschen in dienst te treden 6 Burgerdienstmeiden voor Venray 1 dienstmeisje voor Oo9trum 2 burger dienstmeiden voor Beugen 1 boerenmeid voor Rijkevoort en Oploo 1 boerenknecht voor Oploo 2 boerenknechts voor Meerlo Burgerdienstmeid Paschen Y/ell 2 boerenknechts voor Horst 3 burgerdiensfmeiden voor Helmond 2 jongens voor boerenwerk Kindermeisje Venray 2 tweede meiden voor Venray 1 keuken- en 2e meid voor Horst 1 boerenknecht en meid voor Oirlo 2 boerenknechts moeten kunnen melken 1 noodhulp voor Horst, 1 dienstmeid voor Maashees, 1 smidsknecht v. Wansum 1 smidsleerling, 1 meid v. klooster Bieden zich aan 1 slagersknecht anderhalf jaar a. h. vak 1 gezin voor op ontginning, 9 dienstmeisjes 14 22 jaar v. dadelijk en Paschen 3 boerenknechts voor dadelijk 2 bakkersknechts. 3 kantoorbedienden 4 werkmeisjes 2 of 3 dagen per week 4 chauffeurs 9 grondwerkers 1 boerenmeid 15 j. v. kl. boerderij 3 schildersknechts, 3 opperlieden, 1 winkel- of magazijnknecht, boschwerkers, KERKELIJKS DIEKSTEff VBIRAY Parochiekerk Morgen Zondag feest van d« H. Barbara, patrones voor een zaligen dood. om 10 uur de Hoogmis ter harer eere, in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, geen Congragatie. half 3 her halingscatechismus, 3 uur Lof en processie, 4 uur H Familie. Maandag half 8 besteld Jaarg voor Jos. Vol- lebergh en Echtgenoote, 8 uur uitvaart voor Maria Manders, kwart na 4 Lof Dinsdag half 7 leesmis voor Maria Manders, half 8 besteld Jaarg. voor Willem Vermeulen. 8 uur gezougen H. Mis ter eere van St Nicolaas, patroon der kooplieden Zij, die jl, stem op mij ik voor het in trouwen. 16 BÏÏBBSHUJKB STAID VSSRAY. van 25 Nov lot 2 Dec. GEBOREN Henri P. A. Baeten, Landweertweg. Maria J. G. Smits, Beijde. Johanna M. W. C Loenen, Leunen. Aldegonda O H. Reintjes, Steeg. Catharina J. Philipsen, Klein Oirlo. Willem L P. Seuren, Grootestraat. OVERLEDEN: J. M. Bonenberg, 56 jaar, kloosterzuster, Eindstraat. A C Dijkmans, 2 jaar, Overloonscheweg P.J de Bruini, echtg. v A. M. E, Nellen, 42 jaar, landbouwer, Scheide. H P. A. Baeten, 3 dageD, Landweert J. G. H. Bussers, weduwe van J. van Houdt, 90 jaar, Langstraat. M. Manders, 80 jaar, Langstraat. 2 patiënten St Annagesticht. in de zaal van het Kruisverbond 's avonds 7 uur. AGENDA: 1 Opening, 2. Voor lezing notulen, 3. Mededeeling, 4. Bespreking Doktersfonds, 5 It gekomen stukken, 6 Verkiezing Controlecommissie, 7. Verkiezing afgevaardigde Centrale Raadsver gadering op 11 Dec. le Heerlen, 8 Bespreking steun Herw. Levens kracht, 9. Rondvraag, sluiting. 24 HET BESTUUR A.s. VRIJDAG 9 DECEMBER half 7 uur in de Landbouwschool. Toegankelijk voor alle belang stellenden. 20 HET BESTUUR. Kin der rij wielen Handwarmers J asbesehermers Lantaarns Zaklantaarns Schaatsen enz. enz. Patersstraat 9. 20 voor 1 januari Adres Bureau dezer. in verschi Goudrnr Alles los Patet Inngs den M den en Bu rgemeesterlars zullen publiek 'i verpachten twisten grond, geschik f~ weiland, het Kunstweg Ven het tweede ach Perceel I gro I Perceel II gre l.A zonder om voor een tern nde onmiddellijk n tot 1 November 19i"per drie jaar. November 192^ vol pachljaar ving8biljetten, prijs per jaar i vu ld, worden Vrijdag 9 Decei mid dags elf uur. i de biljetten in d< van het Collef e vanr <n Wethouders in ge opend worden. I'olgt later. De verpachlinde gewone vooiwi ter Secretarie ter in 20 o' één hrij cht ng* I i rlijk te VI _.tl Maandag 5 3 uur, ten huize Ant. van Ham alhier, publiek Groote nieuwi nken bascule met gew nnrc lampen, mantelkpart kippen met haan heeren- en dai verder te koop boden Dfnam vat we{ ippe Wï zBDg< 1 te H zal op Maandag des namiddags Nieuwe Lind, den Heer Antoon Iorf Veld—Oostenrijk publiek Een goed onde timmerd huis tuin- en bouwlsi mers 2880, 2882 te zamen groot Aanvaarding omstreeks Paswla stoppelbloot 192i doe hui 18( tl te H zal op Maandagp nam. 6 uur in cafjten ten verzoeke Vermeulen van te Venray, publief. Een goed ondffo, goed als nieuw, land en fruitboom ek ie Venray in de F C 4949 groot 39 li ding 21 DECEMB us 1 Februari 1928, ir" op pag. 4 vermeli XE IK o o :P Bellefleur en Ster appelen a 3 cent per kilo, bij Th. Jen niskens Lieseven. Waterdichte vetleeren eigengemaakt handwerk f 6. Idem fabriekswerk f 4.90. Verder alle soorten Schoen werk aan prijzen beneden elke concurrentie. Aanbevelend, OOSTRUM. te H zal op Maandag des namiddags hijuh ten verzoeke Vermeulen—v d te Venray aan publiek verkoopei Den gebeelen ii lijk bestaande uit kast. keukenkast ledikanten, fomuii P glas en aardewerk platen, hanglampen, wagen, schuur schappen, een vaP te koop zal wordt te zal op Woensdag nam. half 2, in te Venray aan ten verzoeke Jacobs aldaar, pul Een solied tuin, tegenover nabjj de kom van Langeweg, groot Aanvaarding Pa« bo lev VI «i n< iïpd f i g< ei If de va t gel»

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2