ABDUSIROOP Huid Gemengde Berichten. Kioosterbahem Markt» wii juist omdat verkoudheid zich zoo onschuldig voordoet, is zij zoo gevaar lijk. Vergeten wij toch nooit, dat zij een ontsteking der slijmvliezen is en dat reeds een simpele verplaatsing dier ontsteking b.v. naar de stem banden, de bronches of naar het slijm vlies van de longen - en hoe gauw gebeurt dat niet - haar veel ernstiger maakt. Acute en chronische bronchi tis, asthma, borstbenauwdheid zijn de terecht gevreesde gevolgen van een verwaarloosde verkoudheid. Maak de genezing niet moeilijker en duurder door met de juiste behandeling te wachten. Begin bij het begin en verzorg een eenvoudige verkoudheid dadelijk met de versterkende, onschadelijke, maar krachtig slijmoplossende AKKER's Voorde Borst. Per koker: f 1.50, f 2.75, f 4.50 zijn kleur te doen behouden, kan aan de pekel iets salpeter toevoegen 5 gram op 1 pond zout. U wilt ook rolpens msken Ziehier dan een recept: U hebt noodig voor 5 pond vet rundvleesch, of 2/3 vet var kens en 1/3 kalfsvleesch, 25 gram (een vierde ons) zout, 10 gram per en 2i/5 gram gestooten nagelen. Hebt U molen, dan maalt U het vleesch grof, anders snijdt U het, om het na ver menging met zout en kruiden een poo9 te laten staan, opdat de smaak er goed doortrekke. Intusschen hebt ge de pens goed schoongemaakt en in zout water gezetdaarna wordt ze in stukken gesneden en maakt ge er zakjes van. Eén kant blijft open. Die zakjes wor den vooral niet te stijf met de vleeschmassa gevuld. Dan dichtnaaienl De rolletjes worden gekookt in water met zout, ongeveer 3 kwartier tot een uur. Af en troe prikt ge er in. Is ze voldoende gaar, dan laten uitlekken en koud laten worden. Doe ze vervolgens in een pot en giet er een mengsel op van azijn en rolnat3 tegen 1. Na een week of drie is de rolpens voor het gebruik gereed. Eet smakelijk I Op een anderen keer gaan we eens samen met- en leverworst en hoofdkaas maken. Wat elke maand te doen geeft (2e helft November). November werd door Karei de Groole Vindmaand geheeten, maar de land- ouwers noemen deze maand van ouds Jachtmaand. En hoewel de huisslach- ng op het platteland lang niet zoo root meer is als vroeger, en bijna op jder dorp tegenwoordig één of meer lagers zijn, waar ook de boer zijn ersch stukje vleesch koopt, toch /ordt er in deze en de volgende weken f »og menig varkentje voor eigen gebruik estemd. Daarom geven we in dit artikeltje, 2n behoeve ook van de huisvrouw, en en ander over de slacht. Opdat iaag en ingewanden niet te zeer ge- t uld zijn, geeft men gewoonlijk aan et te slachten dier den laatsten dag een vast voedsel. Wil men bloedworst maken, dan Vordt het onmiddellijk nadat het in en schoone emmer is opgevangen, eklopt, men behoudt dan een helder- oode vloeistof, terwijl anders, als ewacht wordt, een vaste koek zich ormt en de heldere bloedwei zich fscheidt. Alleen scheidt zich nu af de ibrine, een vaste witte stof, een der iwitsloffen uit het bloed, welke men, /anneer het bloed is afgekoeld, er itzeeft. Is men zoover, dan kan men y. et bloed laten staan, tot men voor de erdere bereiding gereed is. Het vet, dat het weefsel omgeeft, /aarin de darmen zijn geborgen, neemt ïen direct weg, zoodat het stijf wordt; ïen begint bij de maag. Voor worst n rolpens gebruikt men de dikke armen en de maag. Evenwel zijn de I;. unne darmen van een varken vaak broos, en neemt men daarom dik rij Is koedarmen, welke men bij een lager koopt. 'i Menige huisvrouw smelt graag het lukvet van de darmen apart uit en iewaart dit ook afzonderlijk. Het vet an gemalen worden in een vleesch ïolen, waarin een grof rooster wordt edaan ook kan men het fijn snijden n op een zacht vuurtje uitsmelten, éólang tot de kaantjes (»vinken") goed roog zijn geworden. In vele gezinnen ot men de warme kanen (pas op, niet 3 veelmet wat zout, soms ook met - 3Is peper, op de boterham, en smult r van. De kanen moeten nlank zijn, dus et vuur moet niet te heet wezen. Is et vet er goed uit, dan zeeft men de aantjes uit het vet; ze smaken ook ^eerlijk door gestampte pot. Het zouten van vleesch en spek noet met oordeel en kennis gebeuren, nders heeft men groote kans, dat het Dt bederf overgaat. Allereersthoeveel .out? Ongeveer 6 pCt. van het ge vicht, d8t is dus per pond of 500gram: 0 gram zout 1 (In elke huishouding ehoort een weegschaal of schaaltje 3 zijn). Is het vleesch vet, dan iets ainder, is het mager, dan iets meer Men wrijft het vleesch goed in met .et zout; wat men overhoudt, strooit den er tusschen. Komt er na een aar dagen pekel, dan schept men dit ver, en dit moet men geregeld doen 1 .f en toe keere men het vleesch. Ne 3 weken neemt men het vleesch il den pekel, haalt het even door okend water, dat is om hel overtollige out te verwijderen, en gaat het daarna rogen of rooken. Heeft men geen vet bij het vleesch, an neemt men voor varkensvleesch ubbele pekel240 gram (dus bijna en half pond) op een Liter water. Vie er prijs op stelt om het vleesch ierigheid uil zien. doch enkel belangstelling Wordt vervolgd. Een holbewoner. Te Venlo is Vrijdag gearresteerd, wegens landlooperij, de landlooper en bedelaar M. F., bijgenaamd Kromme Mattes, die zich even boven Venlo in de boschjes een hol gegraven had, van circa 3 Meter ir. het vierkant en zich daar huiselijk had ingericht. In het hol, werden bevonden eenige bossen stroo, wat brood, wat zout, wat koffie, wat sacharine en een hoeveelheid geledigde brandspiritusflesschen, benevens een tweetal half geledigde flesschen met hetzelfde goedje. Zeer waarschijnlijk heeft hij reeds geruimen tijd in dit hol gehuisd. Hij is op transport naar Roermond gesteld. Drama op eon kermis. Op de kermis te Meerssen heeft zich Zondag een drama afgespeeld. Eenige jongemannen uit Beek zetten in een café den boel op stelten. Op een zeker oogenblik kwam de 22jarige H. M. het café binnen en ging weer heen na een fleschje water gedronken te hebben Hij werd gevolgd door de Beekenaren. Plots kreeg hij een steek in de borst holte en zakte ineen. Nadat geestelijke en geneeskundige hulp verleend was, werd de jongeman naar het ziekenhuis te Maastricht overgebracht. Zijn toe stand is levensgevaarlijk. Twee personen werden door de marechaussee aangehouden, maar de vermoedelijke dader schijnt voort vluchtig. De zware mishandeling te Hoensbroek. Naar de Msb. verneemt is M. Eggen, die Zondagnacht der vorige week even buiten een café te Hoensbroek door twee onverlaten werd gestoken, aan de gevolgen in het ziekenhuis te Heerlen overleden. Met een mes gestoken. Door de politie te Hoensbroek werd Zaterdagavond in de Nieuwstraat een man badende in zijn bloed gevonden. De man, een zekere H. Shad een wonde boven het linkeroog en een steekwonde in de zijde en zeide door een mede-koslganger gestoken te zijn. Hij werd naar het ziekenhuis te Heer len overgebracht, In verband met deze steekpartij werd door de marechaussee een zekere P. aangehouden. Diefstallen te Kerkrade. Te Kerkrade is weer ingebroken, nu aan het grenskantoor aan de Lochl. Bij den winkelier E. werden goederen en waren gestolen, ter waarde van 70 k 80 gulden. Bij den herbergier K. werd de toonbanklade geledigd. Hier stal men tevens een... kinderwagen, waarmee de gestolen goederen zijn vervoerd. Een bond van üuitschers in Limburg. Het aantal Duitschers neemt in de mijnstreek voortdurend toe. Door de zorgen van het Duitsche consulaat te Maastricht is nu een bond voor Duit schers in Limburg opgericht. Burge meester Farwick uit Aken heeft het beschermheerschap van den bond aanvaard, die zijn zetel heeft in Heerlen. De bond heeft ten doel het vereni gingsleven, het sociale en cultureele leven van zijn leden te bevorderen door de oprichting van muziek- en zangverenigingen, ontwikkelingscur sussen, hel verspreiden van de Duitsche pers enz. Voor alles wordt gestreefd naar een goede verstandhouding met de gastvrijheid gevende bevolking Een bankbiljet van f 25 in de maag van een hond. Een inwoner van Treebeek had op tafel 3 bankbiljetten van f 25 liggen, Na bezoek van den bakker en melkboer was er een verdwenen. Deze waren echter niet in de kamer geweest, doch wel zijn eigen hond. De man verdacht zijn hond van den diefslaf en liet hem voor alle zekerheid bij den slager dooden en de maag openen. Het biljet kwam werkelijk te voorschijn, en wel in stukken gebeten, die opgeplakt zijn om van de Munt 25 gulden los te krijgen, meldt de »L.K." Wyziging Ouderdomswet. De wijziging van de Ouderdomswet gei ijk go aanhangig is gemaakt, heeft, naar de Tel. verneemt, hoofdzakelijk tot strek king het openen van de mogelijkheid van terugbetaling in premie bij over lijden van den verzekerde voor het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Weigering van niet-gevaccineerde schoolkinderen vervalt. Een wetsontwerp is ingediend tot wijziging en aanvulling van de wette lijke bepalingen betreffende de vacci natie. De Minister herinnerde in zijn toe lichting er aan, dat de verstrekking van dermovaccine was gestaakt en men nieuwe vaccine wilde verstrekken, waarmede in Spanje zeer goede resul laten werden bereikt. De ervaring heeft helaas geleerd, dat ook hiermede niets ten goede zal worden bereikt. In enkele gevallen met enting van de neuro vaccine hebben zich eveneens aandoeningen van het centraal zenuw stelsel voorgedaan. Het verschijnsel, dat na inenting legen pokken ernstige ziekteverschijnselen optraden, soms met doodelijken afloop is nog niet opgehelderd- De vaccine blijkt zelf niet de oorzaak te zijn. In afwachting van de oplossing heeft de regeering zich afgevraagd, of ze de beslaande wettelijke bepalingen betref fende het verbod "an schoolbezoek van niet gevaccineerden onverzwakt mag handhaven. Zij moet die vraag ontken nend beantwoorden, na een advies van den Gezondheidsraad Besloten werd daarom artikel 17 van de wet voor den lijd van drie jaar buiten werking stellen, welke termijn verlengd kan worden. Nader ingrijpen blijft den minister echter voorbehouden. De vsccinatie moet evenwel blijven bevorderd worden. Werktyden winkel- en verplegings- personeel. In de memorie van antwoord in zake de begrooting van Arbeid zegt de Minis ter dat de bepalingen betreffende arbeid en rustlijden van winkei- en verplegings- personeel 1 Jan. J929 in werking kun hen treden. Een wettelijke regeling tot bescher ming van jeugdige personen en vrouwen in land en tuinbouw is in voorbereiding, «venals een regeling betreffende een wekelijksche rustdag der toonkunste naars. Een voor ontwerp wet betreffende landverhuizing is gereed. De Bossche Hanzebank. Tweede uitkeering. De curatoren in het faillissement der Credietvereeniging »De Hanzebank" te 's Bosch hebben ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's Bosch gedeponeerd de door den rechler-com- missaris goedgekeurde tweede uitdee- lingslijst, welke aldaar gedurende tien dagen kosteloos voor de crediteuren ter inzage ligt. Dit betreft de tweede uitkeering, van 15 pCt. lot een bedrag van rond drie en een half millioen gulden. Nadat aan de 24000 crediteuren cir culaires verzonden zijn^ zullen de curatoren een paar weken afwachten met het oog op het feit, dat vele van deze circulaires terug zullen komen in verband met foutieve adressen. Uiter aard kunnen diverse adressen van crediteuren de laatste jaren gewijzigd zijn, er kunnen crediteuren overleden zijn, enz. De curatoren hebben het voornemen met de uitkeering op 12 December een aanvang te maken Van 1214 Dec zullen afgewikkeld worden de uitkee- ringen voor wat de bijbank 's Herlogen- bosch betreft. Vervolgens worden in perioden van twee weken de overige bijbanken afgehandeld, waarmede men tot in Mei werk zal hebben. Zware branden. Te Beverwijk brak in den nacht van Zaterdag op Zondag brand uit in den galanterie- en speelgoedwinkel van den neer v. V. in de Torenstraat. Het per ceel, waarin met het oog op het a.s. St. Nicolaasfeest een groote voorraad speelgoed opgeslagen was, stond in een oogwenk in volle vlam. De bewoners konden zich ternauwernood in nacht gewaad in veiligheid stellen. Niets kon worden gered. De hitte was zoo hevig, dat van winkels aan de overzijde van de straat de ruiten sprongen. De brand weer, die met twee slangen op de waterleiding werkte, wist de aangren zende gebouwen te behouden. Het perceel brandde tot den grond toe af. De oorzaak is onbekendvermoedelijk is het vuur in den winkel ontstaan. Zoowel het gebouw, als de inboedel en de inventaris was verzekerd. o In den nacht van Zaterdag op Zondag is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in de kapitale boerderij van den landüouwer A van der Velden, gelegen nabij het z.g. Slot te Aalst bij Eindhoven. De boerderij, alsmede de inboedel werd totaal in asch gelegd. Niet minder dan 9 koeien, 3 paarden, een hond en eenig kleinvee werd een prooi der vlammen. De assurantie dekt de schade. De bewoners ontdekten den brand zoo laat, dat zij zich zelf ternauwernood konden redden. Te Hedel brak Zaterdagavond brand uit in het perceel van den heer G. van Helvoirt. Vermoedelijk is de brand in het aangrenzende pakhuis ontstaan, dat spoedig in lichte laaie stond. Het vuur sloeg over op de woning van den heer v. H., welke evenals het pakhuis een prooi der vlammen werd. Een belendende boerderij van H. v. d. Bogerd werd ook door bet vuur aangetast en brande eveneens af. Berchemscheweg 4 woningen, bewoond door 4 gezinnen, totaal af. De iepenziekte te Culemborg. Niet velen kennen de werkelijk fraaie omgeving van het stadje Culemborg, waar uitgestrekte boomgaarden, wei en bouwlanden en hooge legdijken met drachtige vergezichten over rivier en Doombeplante uiterwaarden een prettige variatie aan den wandelaar geven en den natuurbeminnaar in verrukking brengen. Bijzonder aantrekkelijk is ook het keurig aangelegde plantsoen de z.g. Plantage met vijver en talrijke boom soorten en struikgewas. Maar het zijn vooral de werkelijk schitterende teuen- lanen, die de trots der Culemborgers zijn. Er zijn in Culemborg bijzonder vee! iepen geplant. Honderden en honderden forsche boomen staan daar, langs Plantage en dreven en singels, kaarsrecht en regel matig naast elkaar, lanen vormen gelijk men er weinige in ons land treft. Helaas, ook deze prachtige boomen- groepen zijn niet gespaard gebleven door de alom heerschende iepenziekte En zoo slaat het gemeentebestuur van Culemborg voor de noodzakelijkheid eenige van haar mooiste lanen te moeten laten omhakken. Wel is het grootste deel der boomen gezond, maar men zou een zeer mis vormd geheel overhouden, als alleen de zieke en doode boomen verwijderd en door jonge boomen vervangen zouden worden. Vandaar, dat de ge meente er niet aan ontkomen zal, de prachtige lanen geheel te doen rooien In dien geest is ook geadviseerd, zoowel door de Ned. Heidemaatschappij, als door.'t Staatsboschbeheer, zoodat met zekerheid verwacht kan worden dat weldra honderden en honderden zware, rechte iepen onder den bijl der houthakkers zullen moeten vallen. Voor houtkoopers een buitenkansje, maar voor het publiek een minder prettige geschiedenis. De groote vraag is: welke boom zal de gevelde iepen moeten vervangen Want het is niet aan te raden, opnieuw de proef te nemen met iepen, hoezeer deze boom ook, zoowel om de handels waarde als uit een oogpunt van weg versiering aan te bevelen is. Reeds zijn immers jonge boomen, een paar jaar geleden geplant, ook door de iepenziekle aangetast. Aanbevolen worden daarom de inlandsche eik, de esch en de eschdoorn, voor buitenwegen de populier en op enkele punten inde stad de linde. De gasluclit. In de openbare zitting van den ge meenteraad te Waalwijk was ingekomen een schrijftelijk verzoek van den direc teur van het gemeentelijke gasbedrijf om eervol ontslag met ingang van Mei 1928 Zooals men weet is in de geheime vergadering van 4 November, waarin de corruptie-quaestie in het gas bedrijf aan de orde was, het voorstel geopperd den directeur gelegenheid te geven een aanvraag om eervol ontslag in te dienen. Het verzoek van den directeur is met algemeene stemmen sanvaard De directeur der gasfabriek te Winters wijk heeft aan den raad dier gemeente verzocht om een onderzoek te doen instellen naar de beweerde corruptie in zijn bedrijf. Ook aan een ambtenaar bij het Ge meentelijk Electrisch Bedrijf van den Haag is door B. en W. in hun ver gadering ontslag verleend wegens het aannemen van gelden van een leveran cier. Slechte resultaten der Yarkensmesterjj# Blijkens mededeeling in de B. Ct. wordt in de Zuidelijke Meierij sterk geklaagd over de resultaten dit seizoen met de varkensmesterij. De prijzen zijn 'zeer gedrukt wegens de groote en zeer ruime offerte Temeer nu het voer duur wordt, zal de mesterij worden inge krompen. De yloeschvergiftiging te Nieuw-Vennep. Omtrent de in Nieuw-Vennep gecon stateerde vleeschvergifiiging vernemen wij nog het volgende Begin November was bij een boer een veulen gestorven en door den slager gekocht, die het dier niet ter keuring aanbood. Het dunne vleesch sneed hij uit en gaf het aan de varkens, de dikke stukken echter zagen er zoo goed uit, dat hij ze zoutte en rookte. Zondag 6 November gebruikte hij er van met enkele leden van zijn gezin. Toen zich geen nadeelige verschijnselen voordeden, besloot de slager tot den verkoop van het vleesch over te gaan. In den nacht van Maandag op Dinsdag werden echter wel leden van het gezin van den slager ziek en Dinsdags liet hij zooveel moge lijk het verkochte vleesch terug halen Velen hadden evenwel reeds van het vleesch gegeten. Door den Keuringsdienst van Waren is toen een onderzoek ingesteld, waarna het vleech ter onderzoek is doorgezon den naar den directeur van het open baar slachthuis en in diens laboratorium werd geconstateerd, dat het vleesch geïnfecteerd was. Een nader onderzoek is Vrijdag en Zaterdag ingesteld in de veterinaire afdeeling van het labora torium te Utrecht, waar geconstateerd werd, dat het vleesch geïnfecteerd was met de paratyphusbacil B. Enkele patiënten, (één dokter behan delde er 26, zijn er ernstig aan toe ge weest; de toestand van een jongen is zelfs hoogst ernstig geweest. Toch zullen zoo goed als zeker allen er bovenop komen. Tegen den slager is procesverbaal opgemaakt. De Minister van Bii..<*tjilandsche Zaken en Landbouw heeft het volgende schrijven aan de burgemeesters gezon den Ik heb de eer U mede te deelen, dat de Minister van Financiën mij in ken nis heeft gesteld met de volgende tot de ambtenaren der directe belastingen enz gerichte circulaire Een vrachtauto, waarop tijdelijk banken of stoelen worden geplaatst om in bijzondere gevallen te worden ge bezigd tot het vervoeren van personen, is naar mijne meening niet ingericht voor personenvervoer en behoort der halve te worden belast als een motor rijtuig, vallende onder de omschrijving van artikel 3, eerste lid, letter d, der Wegenbelaslingwet". U gelieve in voorkomende gevallen met bovenvermelde interpretatie reke ning te houden. Yan gasdirecteur tot baas-fitter. Ged. Staten van Friesland hebben geen genoegen genomen met de be noeming van den vroegeren directeur tot baas-fitter aan de gasfabriek te Workum, meldt het »Hbld Op ver schillende gronden wordt de factor s> medelijden", die den raad heeft bezield bij 't nemen van dit besluit, stellig afgekeurd. Het algemeen belang heeft geen plaats voor medelijden. Een dergelijk ambtenaar komt niet meer in aanmerking voor een betrekking, waar leiding wordt gegeven, in welken vorm ook. Een vroegere waarschuwing verzwaart de zaak. Ged. Staten verzoch ten spoedig antwoord en mocht de raad zijn standpunt volhouden, dan zal het college van Ged. Staten niet schromen, het besluit ter vernietiging aan de }Croon voor te dragen. De betrokkene heeft inmiddels ont slag gevraagd als baas fitter, zoo moge lijk met ingang van 15 Januari a.s. Hij vraagt to' dien dag ziekteverlof. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. heeft de raad hem ontslag ver leend en hem drie maanden ziektever lof toegestaan met behoud van trakte ment als baas-fitter. Na I81/2 jaar vrijgelaten Te Glasgow wer i in December 1908 een 82jarige ongehuwde dame vermoord, tijdens de afwezigheid van de dienst bode. Toen deze terugkeerde, zag zij en een buurman een man wegloopen, dien zij later, toen zij de misdaad ont dekten, voor den dader hielden. De juweelen van het slachtoffer bleken gestolen. Zekere Oscar Slater, die een diaman ten broche poogde te beleenen, werd aangehouden an door de dienstmasgd en den buurman herkend. Slater, die indertijd levenslang kreeg, is thans in vrijheid gesteld. Van ver» schillende kanten was er reeds vroeger op zijn vrijlating aangedrongen, wijl men aan een rechterlijke dwaling geloofde Meer en meer bijzonderheden komen nu over het geval los, waaruit blijkt, dat de zaak indertijd zeer partijdig moet zijn behandeld. Ook keurt men af, dat er geen eerherstel of vergoe» ding plaats vindt Indertijd werd Slater met 9 tegen 6 stemmen door de jury schuldig verklaard De tegen hem uitgesproken doodstraf werd echter in levenslange gevangenis veranderd, hetgeen practisch neerkomt op 15 16 jaar, terwijl Slater eerst na 18i/t jaar werd vrijgelaten, dank zij de daartoe gevoerde campagne in de pers, die thans een grondige nieuwe behan deling van het proces eischt. Slater nam het nieuws van zijn vrijlating kalm op. ont" krank Een oi Uit Molaix zettende geva zinnigheid ged Zondagmorg* slbode, die op een pa< n was, na den gehe naai te zijn geweest, en van geesteskrankheoen de bewoners naar vee der kinderen met ;1 afge sneden, waarnjnderen zeer ernstige De moorden^ hare handen Vervolgens gjaatoor. wien zij alles Vol ontzetti ir, zich naar den burgven om hem de vreesepend te maken. Heel kalmpnsibode naar den burg<r eiger neef is. Na hhebben liet deze haar bracht, ivuldig Het langdurige ziekbed Een van de verschrikke lijkste bijverschijnselen van een ziekbed is het zoo gevreesde doorliggen. Men kan het lijden van den patient echter aanmerkelijk ver lichten door de doorgelegen plaat sen met Akker's Kioosterbahem in te smeren. Maar beter nog is het, het doorliggen te voorkomen door den zieke, voor wien men een lang ziekbed verwacht, dade lijk bij het bedlegerig worden op geregelde tijden met Akker s Kloostcrbalsem te smeren. De geneeskrachtige balsem houdt dan de huid gezond en sterk. AKKER's Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1.— ,,Gecn Goud zoo goed" I&gezaöd», Waarsehuwiqakte. Doffe pijn in of scherpe stek anninj bukke opricht, is dik\ rscbij sel van ernslSpoedi daarna kunnenh, hoof pijn, een afgenlighei zenuwachtigheien, koi ademigheid, veuhleloc heid optreden. De nieren b teers organen van hèrgelij verschijnselen dat nieren verzwa an zi. Verwaarloos nwiug nietl Kom de litstel hulp met het nooc hebben. Begin met 1 gebruik van Nier Pillen, het specil zwak nieren en blaasdegot werking der berm1 tegen rheumathchias urinestoornissen Mannen en m dee van Holland terdi Foster's Rugpiji werk Het middel is giver, het is zoodani.dat nieren de juiste ft, ws door zij weder fl werk Daarom behaal Ïen zulke goede en tater Verkrijgbaar (ing iel etiket, 1 op) apotheken en 1.75 flacon. Nieuwjaar! ie, 1. Ten einde nog vóór 1 J&nberei moet de daarvoouwjs correspondentie achter aangegev den zonden Argentinië Aruba Australië Bonaire Brazilië Britsch Indië Canada Ceylon China Curasao Egypte Japan Mexico Nederl. Indië i Nederl. Indië(i Nieuw Zeeland Paraguay ^ec< Penang ec Philippijnsche ebvi e lar ecei lecei over lecei lece lece iece lece lece lece lece ece ece ove olece [ovi Saba Siam St. Eustatius St. Martin Straits Settlemf )«e Suriname Joï Unie van Zuid )e< Uruguay [Dei Venezuela Ver. Staten van De 2. De overtocl :ek aan het eerste sti st< van het land van, brievenmalen wojve correspondentie plaatsen is dus zorging gewensch D van het Post- efkï ROERMOND, van Maandag wafr eieren. Groote eieren ffo Kleine eieren ric Eendeneieren v o VENLO. Op den ging van Maan 105 000 eieren. Groote eieren Kleine eieren Eendeneieren

Peel en Maas | 1927 | | pagina 8