l S' OPTOCHT Het Groene Kruis Premiebetaling Landbouwbond Mooie en doelmatige BOO P. H. WH Voetbalwedstrijden aawaiairaiaïrim Paardenverzekering Landbouwbond. Moedercursussen Firma v.d. Muuckhof Da m<e Regejn aan uite; Oirl. Boonti üink Dien Gemengde Berichten. Ingekomen en vertrokken personen. Districts-arbeidsbeurs persoonl bezoeken aan huis Morgen Zondag D S O. I-C.V.V. I Cuyck te VENRAY. OOSTRUM chili; kalksalpeter, zw. amoniak, kalk, turfstrooisel en kopersulfaat. VERLOREN portemonnaie met geld. vindt U bij Eenige oikt r Botef Macf Reclan if Koe Brov Vierka c ongevu si GEVRJ Verpachting Notaris Pit de maand November aan het Postkan toor te Venray Brieven Binnenland J. Jacobs, Markt 10, Tienray. Briefkaarten Binnenland Mej. Harie de Graaff, West Franke- landsche straat 3, Schiedam. Stemming Earner van Koophandel en Fabrieken. Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat de stem ming ter vervulling van vier plaatsen in de Kamer van Koophandel er. Fabrieken te Venlo afd. Kleinbedrijf zal plaats hebben op Maandag 28 November 1927 van 9—12 uur voor middag en dat voor het stemdistrict Venray het stembureau zitting houdt te Venray in het Gemeentehuis, Groote Markt 1. Aan den tot deelneming aan de stemming bevoegden kiezer, die zijne oproepingskaart heeft verloren, ofwien geene kaart is gezonden, wordt op zijne aanvraag door of vanwege den Voor zitter vau het stembureau eene nieuwe kaart uitgereikt, mits hij zijne identi teit voldoende doet blijken. De aandacht wordt gevestigd op art. 128 Wetb van Strafrecht «Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar." Venray, 14 November 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd O. VAN DE LÖO. De Secretaris, VANHAAREN. Voor de stoomfiets van Pater Vervoort. Vorig bedrag f 102,12 Van N. N. uit Venray f 0,50 GEVONDENeen rijwielplaatje. In lichtingen Gemeentepolitie. GEVONDEN: Een zak met ge reedachappen, vermoedelijk verloren door een automobilist. Inlichtingen marechausséekazerne. Dinsdagmiddag had in de Hof straat een ongeluk plaats Een zoontje van den bakker M. L. geraakte onder een kar, die moest uitwijken voor een auto. De jongen bekwam een been breuk. Aan den voerman moet geen schuld te wijten zijn. Door Venraysch Fanfarecorps is besloten de plechtige installatie van Rector van Montfort te Ysselsteyn, op Zondag 27 Nov. a.s. op te luisteren. Op het Zondag te Heeze gehou den solistenconcours, behaalde de heer M. Arts alhier, een derde prijs met saxaphone-Alto. OOSTRUM. Te Heeze op het Solis tenconcours behaalde onze Baritonsolist den Heer P. Poels den le prijs in de 2e afdeeling. Voorwaar een mooi succes en men mag hopen dat zijn voorbeeld navolging vinde onder de leden onzer Harmonie »Sub Matris Tulela." Den bekroonde proficiat. MERSELO. Gelijk ieder jaar, was ook Zondag en Maandag de zaal geheel gevuld bij de uitvoering, door St Huber lus en St. Oda, voor publiek en Hono raire leden. Beide avonden heeft een talrijk en aandachtig gehoor genoten van de op gevoerde stukken. Bij »Zijn Jongen" waren de hoofd rollen aan bekwame acteurs toever trouwd, terwijl ook de mindere rollen goed gespeeld werden. Met aandacht werden de verschillende bedrijven ge volgd, en met spanning wachtte men de ontknooping af. Ook de komische voordrachten oogstten veel bijval Eveneens de Fanfare deed de toe hoorders genieten van hare mooi uit gevoerde stukken. In 't kort, de acteurs van St. Hubertus en St. Oda hebben aan publiek en Honoraire leden een waar kunstgenot verschaft. Dinsdagavond opende de Eerw. Heer Rector in de zaal een lilurgischen Cursus over de H. Mis. Als men in aanmerking neemt, dat bij velen hierover nog eene schrome lijke onwetendheid heerscht, ware het te wenschen, dat zeer velen dezen Cursus volgden, die, gehoord de voor- bereiding, zeer bevattelijk en leerzaam belooft te worden. YSSELSTEYN. Zondag 27 Nov. a.s zal alhier de plechtige installatie van rector van Montfort, die om bijzondere redenen niet eerder heeft kunnen ge schieden, plaats hebben. Er is reeds een feestcommissie benoemd, die de voorbereidende werkzaamheden zal ver richten. Ook zijn de jonge dochters reeds druk in de weer met het maken van rozen, slingers, enzteneinde ons dorp dien dag een zoo feestelijk moge lijk aanzien te geven. 'sMorgens zal om half 10 de plech tige Hoogmis opgedragen worden voor de zielerust van Pastoor Greymans z.g. Hij heeft immers den stoot gegeven tot den bouw van onze kerk Zijn aan denken zal dan ook bij alle inwoners van Ysselsteyn steeds in eere blijven. In 't Lof, des namiddags om half drie, zal door Pastoor Peelers van America de feestpredikatie gehouden worden. Tevens wordt dan het beeld der H. Oda, Patrones onzer kerk, welk beeld door een der inwoners van Yssel steyn geschonken is, op plechtige wijze gezegend, terwijl daarna de relikwie van de H. Oda zal vereerd worden. Daar dit het eerste kerkelijke feest is, dat in Ysselsteyn gevierd wordt, ver wachten we, dat velen uit Venray dit feest mede helpen opluisteren. Ai zijn we ai wat ver in den Herfst, tocH hopen we, aar net wem zins zal meewerken, om de plechtigheid naar wensch te doen slagen. Tot koster van onze kerk is be noemd de heer W Jacobs. HORST Deze week is vanwege de St. Vincentiusvereeniging wederom bij de Eerw. Zusters begonnen met het koken van soep voor behoeftige school kinderen. Om deze spijsverstrekking den geheelen winter te kunnen voort zetten doet de St. Vincentiusvereeniging een beroep op de meer gegoede in woners. om de benoodigde artikelen, als erwten, boonen enz. zooveel moge lijk te willen beschikbaar stellen, opdat niet bij gebreke aan de benoodigde middelen te vroeg met het verstrekken van soep moet worden opgehouden. HORST. In de Zondagavond gehou den vergadering van het Kruisverbond in het Alcoholvrij Lokaal, werd be sloten, stappen te doen tot het oprich ten van eene Mariavereeniging in onze gemeente. OVERLOON. De R K. Werklieden- vereeniging heeft besloten tot oprich ting van een eigen ziekteverzekering, welke 1 December e k. i" werking treedt. BLITTERSWIJK. Door den bouw kundige P. Duijf te Horst werd onder hands aanbesteed het bouwen van een smederij, auto-garage, bijkeuken, kan toor enz. voor d9n heer J. A. Franssen. Ingeschreven werd als volgt G. Weijers, B li Hers wijk f 4698 J. Linskens, Blitterswijk f 4650 P. Peeters, Meerlo f 4635 Gebrs. Peeters, Swolgen f 4470 Gebrs. Thijssen, Broekhuizenv. f 4470 Maas, Wanssum f 4000 P. Verstraelen, Blitterswijk f 3775 Gegund aan den laagsten inschrijver. WELLERLOOI. De vorige week Donderdag herdachten de echtelieden W. Muyres-Klönder in alle stilte hun 50-jarig huwelijksfeest. De man is 75 en de vrouw 70 jaar. Beiden genieten nog een uitstekende gezondheid. Aangehouden. Door de politie te Venlo werd aan gehouden de koopman J. G., als ver dacht van verduistering van gelden en goederen, tot een aanzienlijk bedrag, ten nadeele van deN. V. P. van Wylick en Cie., groothandelaren in groenten te Venlo. Hoog water. De regen houdt aan in binnenland en België en de regenrivier, welke Maas heet, gaat weer wassen. Donderdagmorgen werd uit Maastricht zelfs al weer 40 c.M. was gemeld, bij een stand van 43 46 -f- N A P. Het gaat zoo langzamerhand weer dreigen. Nieuwe Stoomboot-Vrachtdienst A'dam-Arnhem-Ngmegen-Venlo. Er is geopend door de N.V. Exp. Te Winkel en Oomes te Amsterdam een driemaal wekelijksche Sloombootvracht dienst AmsterdamUtrechtArnhem NijmegenVenloRoermond. Vertrek Venlo op Maandag, Woens dag en Vrijdag. VENLO. Te Venlo brandde Woens dagavond het bij den jongsten brand gespaard gebleven gedeelte van de historische hoeve »Wylrehof" geheel af. De inboedel, de voorraden en ge reedachappen werden een prooi der vlammen. Drie koeien en een paard werden gered. ;Wylrehoeve" is eigen dom van net RK. armbestuur. Tegen brandschade is men verzekerd. Kapelaan W. J. Seegers f Zondag is de Weleerw. heer W. J. Seegers, kapelaan te Sittard, in 't Louisa hospitaal te Roermond aan een slepende ziekte overleden. Oplichting. Het O M. bij de arr. Rechtbank te Roermond heeft een jaar gevangenis straf geëischt tegen J. G. C H., 24 jaar, inspecteur der verzekeringbank Arona" te 's Hage, wonende te 's Hage, thans ged. aangeklaagd dat hij op 27 Juni 11. le Helmond Hubert Duimelinks heeft bewogen tot afgifte van een polis van genoemde bank, welke hij voor een ander wist te verwisselen. Doodelgk myn-ongeluk, Dinsdag werd in de ondergrondsche werken van de mijn Oranje Nasssu III te Heerlerheide de mijnwerker W. Pasok door vallend gesteente getroffen en onmiddellijk gedood. Het slachtoffer was ongehuwd en 27 jaar oud De ergerlgke mishandeling te Meerssen. De toestand van den 23 jarige Habels, die Zondag te Meerssen levensgevaar lijk werd gestoken, is van dien aard geworden, dat hij kon geconfronteerd worden met de aangehouden personen uit Beek. Naar wij vernemen heeft hij in een zekeren M. den dader herkend Erge trap. De voetballer A Gollembon (Sitt. boys) bekwam Zondag j.I. in den wedstrijd tegen Beersdalia, zoo'n ernsligen trap tegen het linkerbovenbeen, dat hij thans in een gevaarlijken toestand verkeert. Maandagavond werden hem de laatste H Sacramenten toegediend. Droevig. Sedert eenige dagen is een gezin, van zekeren S. te Kruisland, bestaande uit negen personen (ouders en 7 kinderen) gehuisvest in een schuurtje van een landbouwer L. aldaar. De man is al geruimen tijd werkloos, zoodat het gezin in dusdanige financieele moeilijkheden geraakte, dat men geen huishuur meer kan opbrengen. Woensdag begaf zich een 44jarige Hongaarsche dame naar het station te Arnhem, teneinde een kindertransport af te halen. Ondanks het verbod begaf zij zich op de spoorbaan. Zij werd door een trein aangereden en gedood. Op de fiets naar z'n werk. Aan het Politiebureau te Ede ver voegde zich een 21jarige jongen die een fietstocht achter den rug had van Lausanne. Hij moest naar Rotterdam waar hij dienst moest doen als bakker op een stoomschip De mist te Rotterdam. Donderdagnacht trokken nevels zich samen en toen het dag was geworden hingen de wolken op de stad en rivier en belemmerden het uitzicht. Na negen uur 's morgens kon geen schip meer in of uit de havens komen, de veer diensten ook moesten of geheel stil gelegd worden of voeren met groote vertraging. Het wagenveer np Katen- drecht en dat op Charlois lagen van zeven uur tot een uur stil en hebben daarna eenigen tijd gevaren, voordat de nevels weer te zwaar werden. De veerbootjes LeuvehavenVeerdam lagen van kwart voor elf tot een uur stildie van het Maasstation naar het eiland van half twaalf lot een uur. Een strijkijzer op de Waalhaven voer ongeregeld heen en weer. Brandstichting Als verdacht van brandstichting in hun woning aan de Hoogstraat te Eindhoven is het echtpaar S. gear resteerd. De man is na verhoor vrijge laten, doch de vrouw, die de woning eeist in den laten avond, juist voordat de brand werd ontdekt, had verlaten, is in arrest gehouden. Zij zal ter be schikking worden gesteld van de Justitie te Den Bosch. De vrouw ver klaard onschuldig te zijn. De buurman, tevens huiseigenaar, ontdekte den brand en vond in de huis kamer bij S. een hoop papier en een doos met stopwerk liggen te smeulen Rond de kachel lag een hoeveelheid verbrand papier terwijl verder een baan van papier naar een ander vertrek leidde. Op sommige plaatsen was het vloerkleed en ook de vloer doorgebrand Nadat de huiseigenaar het vuur met een paar emmers water had gebluscht, stelde deze de recherche van het ge beurde in kennis. Alcohol en hartkwalen. Dr. Frank H. Wake, chef geneesheer van den Southern Pacific-Railroad verklaarde op de jaarlijksche vergade ring van de Vereeniging van Ameri- kaansche Spoorwpgartsen, dat het gebruik van alcohol geen hartkwaal veroorzaakt. Ofschoon men steeds den alcohol beschouwd heef', als de voornaamste oorzaak van een hartkwaal, zoo zeide dr. Wake, hebben onderzoekingen, die sinds de invoering van het drankver bod plaats hebben gehad uitgewezen, dat drinkers en niet drinkers gelijke kansen hebben een hartkwaal te krijgen, Het voortdurende spannen der hart spier bij zwaren arbeid is de werkelijke oorzaak van hartkwalen bij handarbei ders, terwijl overmatig eten en niet genoeg beweging de oorzaak van deze ziekte zijn bij hoofdarbeiders, aldus dr. Walke. Een bacillen-dragende melkboer. Te King's Langley (Hertfordshire) en omgeving zijn 60 a 70 personen, waar van meer dan de helft kinderen, plotseling ziek geworden De met koorts gepaard gaande ziekte, die zich open baarde, is thans gebleken een soort paratyphus te zijn.' Aanvankelijk wisten de doctoren geen raad met de symptomen, die veel weg hadden van die van hevige influenza. Een nauwkeurige onderzoek wees uit, dat al de aangetaste personen bediend werden door denzelfden melk boer. De epidemie werd "an zoo ernsligen aard beschouwd, dat het ministerie van volksgezondheid een eigen vertegen woordiger en een aantal Londensche specialisten heeft gezonden om een verder onderzoek in te stellen. De door de epidemie geteisterde districten zijn Apsley End, Boxmoor, King's Langley, Hemel Hempstead en Bovington. Eerstvolgende retraiten op Manresa te Yenlo. 182i Nov. Panningen, Grashoek 2629 Nov. Eindhoven. Melderslo, Meterik. 25 Dec. Helden e a pl. 912 Horst. 13—16 Blitterswijk, Broekhuij zen, Broekhuijzenvorst, Geysteren, Griendtsveen Grubbenvorst, Lotlum, Meerlo, Swolgen, Tien ray, Wanssum. 17—20 Asten, Lierop, Ommel, Asten-Heusden 24—27 Valkenswaard (Parochie St.. Nicolaus en Parochie St Antonius), Herten. 27—30 Dienstplichtigen (alléén voor hen, die in Jan Febr., Maart en April moeten opkomen). van 11 tot 18 Nov. INGEKOMEN A. M. Litjens, zonder beroep, Maas- fa eesche weg 38 van Nijmegen. C. B. Pennings, modiste, Hofstraat 11 van Nijmegen. Grootestraat 13 van Doesburg. A. A. J v. d. Kamp, zonder beroep, Stationsweg 4 van Oploo. A. M. Crielaars, dienstbode, St. Oda- straat 3 van Maasbree. G W. Verkley, zonder beroep, C. 35 van Arnhem. VERTROKKEN W. F. Linskens, zonder beroep, naar Echt W. A. Markus, schilder, naar Ulrecht, Sparingweg 60. E. P. M. Rotjes, smid, naar Meerlo B 47. J. Barents, arbeider, naar Eindhoven, Boschdijk 33. J. C. M v. d. Voort, verpleegster, naar Meerlo Tienray Th. I. M J. A. Struycken, zonder beroep, naar 's Hage, Suezkade 147. J. W. Peeters, dienstknecht naar Oploo. H. P W. Maas, verpleegster, naar Mierlo, Wilhelminastraat E. 17. J. W. Janssen, zonder beroep, naar Maastricht, Abtstraat 2 lijksche XIRUX.XJD DZ1VSTSV VSIBA? Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate *an de uitzending tan bet Venraysche zwakke kind, laatste Zondag ran bet kerkelijk jaar, om 10 uur zal de Hoogmis worden opge dragen roor al de ontvangen weldaden, na de HoogmiB processie en Te Deum, 2 uur groote Congregatie met collecte roor St. Petrus' Liefde werk, half 3 Herhalingscatechismus. Maandag balf 8 leesmis voor de levende en overleden leden der Elisabethvereeniging, 8 uur gezongen H Mis t9r eere van de H. Cecilia, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Theodora Potten, echtgenoote van Hub Verheugen, 8 uur uitvaart voor Mart. Verhoeven. Woensdag halt 8 besteld Jaarg. voor Mart. Claessens en echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Anna van Dijk. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna Smits, Antoon Smits en Petronella Bekkers. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg voor den Weleerw. Heer Henricus van Valkenburg. Zaterdag komen de kinderen der 5e klas te biechten, kwart na vier Lof. Zaal in het Patronaat. Om negen uur H. Mis en Vergade. ring afdeeling Vrouwelijke Tertiarissen. Dezen dag generale absolutie voor de leden der Derde Orde. Worden gevraagd 1 dienstmeisje voor Oostrum 2 tweede meiden voor Venray 2 burger dienstmeiden voor Beugen 1 boerenmeid voor Rijkevoort en Oploo 1 boerenknecht voor Oploo 3 boerenknechts voor Meerlo 1 boerenmeid voor Broekhuizen 2 boerenknechts voor Horst 2 burgerdienstmeiden voor Helmond 1 burgermeid voor noodhulp 2 jongens voor boerenwerk 3 Burgerdienstmeiden Pascben Venray Kindermeisje Venray Burgerdienstmeid Pascben Y/ell Veschillende boerenknechten- en meiden om met Paschen in dienst te treden 2 jongens voor boerenwerk 1 boerendienstmeisje voor Sevenum 2 burgerdienstmei9jes voor Deurne 2 boerenknechts moeten kunnen melken Bieden zich aan 1 slagersknecht anderhalf jaar a. h. vak 1 gezin voor op ontginning, 8 dienstmeisjes 14 en 17 jaar v. dadelijk en Paschen 3 boerenknechts voor dadelijk 1 bakkersknecht. 2 kantoorbedienden 4 werkmeisjes 2 of 3 dagen per week 1 voermansknecht 30 jaar 3 chauffeurs 1 burgerdienstmeid voor Paschen 9 grondwerkers 1 burgerdienstmeid voor dadelijk 1 metselaar 2 chauffeur-monteurs Schildersknechts T immerman«knechts gehouden zal worden op Zon dag 4 December en dat op Donderdag 1 December door St. Nicolaas en Zwarte Piet zullen wornen afgelegd, tegen vergoeding van f 1.Verzoe ken daartoe kunnen gedaan worden bij de Heeren V. Pyis en B. Krnysen. 26 Competitie 2e klas R.K. F. 2 uur Wint D S O. I deze wedstrijd dan staat ze No. 1 op de competitie ranglijst. Om 12.30 D.S 0. II - IVO II Velden Competitie le klas R-K L V B. Terrein »de Hoop". R. K. Vereeniging van der ZONDAG 20 November, na de Hoogmis bij de Wed. P. J. Peeters te LEUNEN. Nam. van 2 tot uiterlijk 3 uur bij J. Keijzers, YSSELSTEYN. ZONDAO 27 November, vm. van 9 tot 10 en van il tot 12 uur (voor Dorp en Heide ten huize van den secretaris. De premie bedraagt li/s pCt. der laatste schatting. 30 HET BESTUUR. Gelegenheid tot bestellen van Het Bestuur. bv&bibujkb staïd VZIBAY. van 11 tot 18 November. GEBOREN: Wilhelmus Coopmans, Veulen Loonardus S Vermeulen, Heide Maria M. E. Claessens, Overbroek GEHUWD: Johannes H. van den Beuken, 33 jaar, graanhandelaar en Maria Petr. Gertr. Schaeffers, 27 jaar beiden te Venray. OVERLEDEN Petronella Camps, wed van G. Rongen, oud 74 jaar. Beekweg. Mart. Verhoeven, echtg. van Wilhelmina Derickx oud 67 jaar Kruisstraat 1 patiënt St. Annageslicht. 1 patiënt St. Servatiusgesticht Op DONDERDAG 24 NO VEMBER 1927 worden te VEN RAY twee gratis toegankelijke geopend en wel in het Dorp om 2 uur op de bovenzaal van het St. Antonius-Patronaat en te YSSELSTEYN om 6 uur in de zaal van den heer Keijzers. Er zal gelegenheid bestaan zich ais lid van het Groene Kruis te laten inschrijven. 30 Het Bestuur. tusschen Maasheezer weg en Kerkpad een tegen belooning terug te be zorgen Kerkpad 3. TE KOOP bijna voldr. vaars VULLINGSHOEVE Veulen. Boekhandel Groote Straat vin cide lie Beleefd tot een dig Onze Eli. eenieder 0( teerd. V w Chocola fig EIOEN v Verheugen in Verheugen :r (Wor ig 2100 bied Hoog- en halfsljlf en appel, peer, pi Gesneden en on 'i doorns, Haagbei n en Th Stam-, Klim- ei1 322 Beleefd met Paschen in zelfstandig kum 18 k 19 jaar, go KLEIN, Oostr te VEN zal op Dinsdag nam. 4 uur in te Leunen, voor aldaar publiek ve 4 perc. bouwlafl aanvangende oog bloot 1928.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2