Adverteert Id dit blad Marktberichten Districts-arbeidsbeurs in den rug Kloosterbalsem gekleede jas was ook overigens weer aanmerkelijk groot. We telden behalve de socialisten nog 21 »zwarte". De jacht op Patrijzen. Sluiting op 4 October. De Minister van Binnenlandsche en Landbouw heeft bepaald, dat met ingang van 4 October 1927 de jacht op patrijzen in hel geheele rijk zal zijn gesloten. Staking opgeheven. Te Emmer Compascuum is de staking onder de aardappeldelvers opgeheven Het loon is door de landbouwers van 26 op 27 cent per rij verhoogd, waar mede de arbeiders genoegen namen Inbrekers gesnapt. Sedert eenige weken werden te Oas en omgeving weer inbraken gepleegd. Zaterdagnacht is het de politie gelukt, zekeren V. op heeterdaad te betrappen en Dinsdagnacht kon zij weer de hand leggen op een straatmuzikant uil Amsterdam, den 32 jarigen H. en den 21 jarigen lompenkoopman v. G. uit Oss. Ze verwijderden zich juist met hun buit uit hel ijzermagazijn van den heer Hes. Van eem steiger doodgevallen. Dinsdagmiddag had op den Sterre- schan8weg te Nijmegen de werkman Vergeer het ongeluk van een 5 meter hoogen steiger Ie vallen. De ongelukkige brak den hals en was onmiddellijk dood. De man was gehuwd en vader van een talrijk gezin. De doodende stroom. Te Ouderkerk a. d. Amstel is een 17 jarig jongmensch, werkzaam op een scheepstimmerwerf, toen hij bezig was met electri8(h boren, op slag gedood door electrischen stroom. Nadat de justitie een onderzoek had ingesteld zijn het lijk en de boormachine in beslag genomen. Een nader onder zoek zal alsnog uit moeten wijzen, ot hier een geval betreft van dood door schuld. Gevaarlijk spel. Te Delft is de 11 jarige jongen G. de G., die met een vrachtauto mede reed, op de Kloosterkade er af gevallen met het gevolg, dat hij zijn (inkerdijbeen brak en een schedelfractuur bekwam. Per auto werd de knaap naar het gast huis verboerd Een groot onheil op komst? Een bekend Engelsch geleerde, sir Richard Gregory, voorspelt, dat binnen een jaar San Francisco opnieuw door een aardbeving zal worden geteisterd, als gevolg van een groote scheur in der aardkost. Volgens dezen geleerde zou de scheur zich rond den geheelen aardbol hebben voortgeplant sedert in 1906 in de groote Amerikaansche haven de ramp plaats had, die zulk een ont zettende schade heeft aangericht. De scheur plantte zich voort door den Atlantischen Oceaan, Centraal Europa, Turkestan en Japan. Zijn theorie sluit zich geheel aan bij die van professor Moeskajtof, directeur van het Russische geologische instituut te Moskou. Gedurende de afgeloopen twee jaar zijn de aardschokken toegenomen, en aangezien vooral den jongsten tijd de aardkorst zeer in beroering was, meent sir Richard, dat een groot onheil op komst is. Hij wijst op de schokken te San Francisco, Messina, Leninakan, in Armenië de Krim, Turkestan en Japan, die in veel gevallen rampen teweeg brachten. Volgens zijn meening zijn New York, Londen, Parijs, Rome, Ber lijn, Moskou en andere groote steden ver genoeg van de noodlottige lijn ver wijderd om niet bedreigd te worden, doch voor San Francisco vreest hij het ergste. Zou de voorspelling van dezen ongeluksprofeet uitkomen. Jhr. Mr. Cli. Rmys de Beerenbrouck. Bij Kon. besluit van 21 September no. 1, is tot Voorzitter der Tweede Kamer van de Staten Generaal voor het tijdvak der tegenwoordige zitting, benoemd Jhr mr. Ch Ruijs de Beeren brouck. Doodelyke val. Men meldt uit Ede De ongehuwde 68jarige van Veld huizen is Woensdag van een wagen met slroo gevallen De ongelukkige brak den nek en was spoedig daarna dood. Rybewyzen voor motorrijtuigen. Naar wordt medegedeeld zullen adviseurs van hel Cenlraal-Bureau voor de afgifte van bewijsstukken van rijvaardigheid (te 's Gra venhage) bij de beoordeeling van hen, die een proefrit afleggpn in het bijzonder letten op a. het correct (d.w z. zonder schok ken of stooten) wegrijden b. het vlug overschakelen van de eene in volgende versnellingen, zoowel versnellend als vertragend; c. de bediening van de remorganen, zulks zoowel in rustig verkeer bij de normale rijproef, als ook op onver wachte order van den adviseur; d. het goed achteruitrijden (door automobilisten), zoowel in zooverre dit noodig kan zijn bij verkeersopstoppin gen, als b v. bij het achteruit een garage inrijden e. het nemen van bochten naar rechts (met kleinen straal), het nemen van bochten naar links (met grooten straal) f. het tegemoet rijden en het voorbij rijden (inhalen) van andere verkeers middelen g. het correct en tijdig geven van verkeersteekens met de hand of met richtingaanwijzers h. indien de proefrit niet in voldoen de mate gelegenheid bood tot eene beoordeeling van aanvragers kennis van de regels van den weg, dienen ter zake vragen te worden gesteld, waarbij vooral in aanmerking komen de punten rechtshouden en zooveel mogelijk op rechterweghelfl blijven links voorbij* rijden niet afsnijden voorrang geven aan van rechts komend verkeer; ver- keerteekens. Dit komt er dus op neer, dat een oordeel wordt gevormd over de aan wezigheid van kalm overleg, bij bestu ren van het motorrijtuig, technisch juist behandelen van de verschillende organen van het motorrijtuig voor zoover dit met de rijvaardigheid ver band houdt (bijv. het goed remmen en het op de juiste wijze in- of overscha kelen van versnellingen) en het reke ning houden met andere weggebruikers (tijdig geven van signalen en opvolgen van de regels van den weg) Zuiver motortechni8che bekwaamheden blijven bij de beoordeeling van de rijvaardig- heid volkomen buiten beschouwing. Vechten onder den grond. In de mijn Anna bij Kerkrade kr9gen twee op een kolenpost samen werkende mijnwerkers twist, die ontaardde in een ernstige vechtpartij. Een hunner sloeg zijn medearbeider met een mijn lamp zoodanig op het hoofd, dat de man met schedelbreuk in bewuste- loozen toestand naar het hospitaal moest worden gebracht. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. De dader is gearresteerd. De Staatsbegrooting 1928. De staatsbegrooting voor 1928 is bij de Tweede Kamer ingediend. De minister begint met een uiteen zetting van de diensten van vorige jaren De gewone dienst over 1924 leverde een overschot op van ruim 2i/t millioen. De gewone dienst over 1925 leverde een overschot op van ruim 44 millioen De gewone dienst ovsr 1926 levert volgens de voorloopige gegevens een overschot op van 56 millioen. De gewone dienst over 1927 zal vol gens de becijferingen van den minister opleveren een overschot van bijna 3 millioen een bedrag, dat natuurlijk weer veel te veel aan den lagen kant is geraamd en dat, zooals met ieder vorig jaar,'natuurlijk in werkelijkheid weer hooger zal zijn 1 De overschotten op de gewone dien sten van 1924 tot 1927 bedragen te zamen dus, volgens de becijferingen van den minister van Financiën, onge veer 105 millioen, hetgeen in werke lijkheid wel hooger zal worden als 1927 definitief is afgesloten. Men herinnere zich hier terloops even de becijferingen en voorspellingen van den heer Golijn Aangaan van een geldlccning. Ingediend is een wetontwprp tol hrt aangaan van een geldleening groot f 84 millioen ten laste van hel Rijk ter aflossing van het nominaal bedrag d< r niet uitgelote schuldbewijzen behooren de tot de Nederlandsche Slaatsleening 1923 B welke zijn uitgegeven krachtens de leeningwet 1923. De voorwaarden der te geldemaking worden door den Minister van Financiën vastgesteld. Een rentebesparing zal hierdoor worden verkregen. Ry ksinkom stenbelast ing. Alle inkomens 20 pet. verlaging. Zooals reeds bekend werd in de Troonrede aangekondigd een voorstel tot verlaging der Rijksinkomstenbe lasting. Dit ontwerp is thans bij de Kamer ingediend Volgens de toelichtende Memorie is de verlaging zoo ontworpen, dat de belasting zoo ontworpen, dat de belas ting voor alle inkomens ongeveer 20 pet. wordt verlaagd, hetgeen gelijk zal staan met een mindere opbrengst van twintig millioen gulden De verlaging zal natuurlijk pas bij het begin van het aanstaande oelas lingjaar van kracht worden, dus op 1 Mei 1928 De mindere opbrengst ovei 1928 wordt geschat op 15 millioen gulden; kwade posten en restitutie moeten immers nog worden berekend volgens het oude, hoogere tarief. Wat de provinciën en gemeenten aangaat, die zullen het aantal opcenten met een ongeveer gelijk percentage moeten verhoogen om hetzelfde bedrag als vroeger binnen ie krijgen de wel verleent hun daartoe de bevoegdheid. Motor- en Ry wiel wet. In de Staatscourant van 1 S ptember 1927, no. 169 is de bekendmaking van Z Exc. den Minister van Waterstaat opgenomen, waarbij de Motor- en Rij wielwet met ingang van 1 November 1927 van kracht wordt verklaard. Tenzij wat niet uitgesloten is alsnog een Overgangstermijn wordt in gesteld, gedurende welken zoowel oude als nieuwe rijbewijzen geldig zullen zijn, zijn na den genoemden datum de oude rijbewijzen vervallen. De huidige rijbewijshouders doen dus goed ten spoedigste het noodige te verrichten, teneinde in de toekomst bij 'n aanvrage op t laatste oogenblik, stagnatie te voorkomen,, waarvan zij zelf de dupe zijn, omdat zij dan niet tijdig in hel bezit zijn van het wettelijk voorgeschre ven rijbewijs en dus niet zouden mogen rijden. Op een trein geschoten met.... losse „flodders." Men meldt uit Ede Maandagmorgen werd bij de politie aangifte gedaan dat op den trein van 11.03 uit de richting Ede, nabij de Klamp, zou zijn geschoten Het is d polilie thans gelukt uit te maken wie de daders zijn. Het bleken te zijn mili tairen, die in de nabijheid oefeningen hielden en uit de grap met losse flod ders geschoten hadden op den machinist Van kogels is dus geen sprake geweest. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aan voer 2 100000 eieren. Groote eieren van f 8 70 tot f 9 40 Kleine eieren van f 7.50 tot f 8.50 Eendeneieren van f 8 40 tot f 8 60 VENLO. Op de Goöp. Veilingvereeni- ging van Maandag wss de aanvoer 620 000 eieren. Groote eieren van f 8 90 tot f 9.60 Kleine eieren van f 5 70 tot f 8 80 Eendeneieren van f 7 70 tot f 7 90 Worden gevraagd Veschillende boerenknechten en meiden om met Paschen in dienst te treden 2 burgerdienstmeiden voor dadelijk 1 keukenmeid 1 jongen voor boerenwerk 2 huishoudsters voor bij Heeren Geestelijken 1 2e meid voor Horst 1 voermansknecht 1 burgerdien9tmeid voor Vierlingsbeek 1 burgerdienstmeisje voor Venray 1 boerenknecht en dienstmeid voor Paschen 1 boerenknecht voor dadelijk 4 grondwerkers 1 weikmeisje voor 2 dagen in de week Bieden zich aan 1 magazijnknecht 1 kantoorbediende 2 bakkersknechts. 1 werkvrouw 1 smid bankwerker 1 tweede bakkersknecht. 1 smid, afkomstig v. d. Ambachtschool. 1 koperslager Meube'makersknecht 4 j. aan het vak die tevens timmerwerk wil verrichten 1 boerenknecht voor Paschen Ineens is het er Ineens, terwijl Ge een stoel verzet, een krant opraept of een andere oogensefcijn- lijk onschuldige beweging maakt, schiet de pijn in Uw rug. Als ge er het minst op voorbereid bent, krijgt Ge het Spit in Uw rug. Hebt Ge Akker's Klooster balsem in huis - en omdat dit middel in zoovele gevallen te pas komt, zi;i velen niet gerust, wan neer niet een pot in hun kast staat - dan kunt Ge U van tonde aan met dezen weldadicen balsem laten wrijven. Het zal U verbazen hoe snel Uw aanval verdwijnt. AKKER's Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1.— „Geen Goud zoo goed"

Peel en Maas | 1927 | | pagina 4