fleeschwaï AGENT. Lederwaren Kachels en Fornuizen, INMAAK- potten Inmaakpotten Woerverf en -lak Mantelstoffe Dn Thi. PoiW' Valappels WRING- EN WASCHMACHINES 40-50 aewararaaia. Landstorm Burger wacht Leunen Vertegenwoordiger Pouwels. goeds Werkster Keuken-werkmeisje ileisje, Verft uwe vloeren Th. Pouwels Wollen Rui Fluweel en Pli ianufaciuurhandel Kinderwagen APPELS best roodb. maalkalf Vruchtbare De Notari Boei Gemengde Berichten. Benoemingen. hartelijk vaarwel, BÏÏSSIELIIII STAID V2&RAY. KEBEILIJKS BIEISOT YEBRAY Ie klas soliede Levens-, Ziekte- en Ongevallen- Verzekering-Maatsch. J. Coenen-Houtackers Kachelplaten, Luxe Kolenbakken biedt, zich aan aan veel verminderde prijzen. voor den Winter Zwart en gekleurd Fli Mooie keuze K00RDFLI 1 Vergelijk prijzen lima vet spek 44 Saucysewt Prima vet spek Dik vet spek 48 Droog run de r- rookvleesch 115 Droogworst 75 Isaucyso Zuiver Vt Droge Sef Ham jonge hanen een dragend varken Lembkes Industrie pootaardappelen T© Koop Bascules en Gewichten. Uit de hat Notarit Vuur wapenwet. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van personen, die een aan vraag hebben gedaan tot het voorban den hebben van een vuurwapen, dat, voorzoover op die aanvragen niet afwijzend is beschikt, de machtigingen ten gemeentehuize moeten worden afgehaald voor 29 September a.s De machtigingen kosten een gulden per wapen. Venray 22 September 1927 De Burgemeester van "Venray O. VAN DE LOO. Wij vestigen de aandacht onzer landbouwers op de Maandag a.s. alhier te houden paardenmarkt. Het is in hun eigen belang deze markten zooveel mogelijk te steunen door het aanvoeren van de door hen te verkoopen veulens en paarden. Daardoor komen vreemde kooplieden, die zich kunnen overtuigen, dal hier niet alleen veel, maar ook goede paarden te koop zijn. Bezoekt en steunt allen uwe mark ten. Dinsdag veroordeelde de Recht" bank te Roermond den autobusonder nemer G. H. K alhier, die, zooele bekend, werd aangeklaagd van het aan zijne schuld te wijten zijn van den dood van J. K., te dier zake tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk De eisch was 4; maanden. GEVONDEN: een rijwielplaalje en een boodschappenlasch. Inlichtingen Maréchausseekazerne. VERLORENeen dekkleed van een vrachtauto, de vinder kan zich wenden tot de Rijkspolitie, Kruisstraat. De Heer Steerneman, gemeente veldwachter alhier, slaagde te Amster dam voor het Politie diploma met aanteekening. HORST. De kermisdagen zijn hier kalm verloopen. De danszalen hadden als gewoonlijk een druk bezoek, ter wijl de Bioscoop van Riozzi en Circus Libot ook geen reden tot klagen heb ben gehad. HORST. De alhier gehouden storm rampcollecte bracht op, te Melderslo f 48, America f 90, Me&erik f 270 en in 't dorp f 280. Een huisgezin van valsche munters. Door de politie zijn te Blerick in hun woning aangehouden de gepensioneerde spoorwegbeambte P. W. en diens vrouw en zeven kinderen, als verdacht van het vervaardigen en uitgeven van valsch geld. Het had de aandacht getrokken dal de laatste dagen tijdens de kermis valsche guldens in omloop werden ge bracht, hetgeen meer in het bijzonder het geval bleek te zijn bij betalingen die aan kraampjes verricht werden. De politie toog op onderzoek uit totdat men erin slaagde een vrij nauw keurige persoonsbeschrijving te krijgen van den man die verdacht werd, het geen leidde tot de arrestatie van P. en diens gezin. Bij de huiszoeking trof men onder het bed een achttal valsche kwartjes aan, en op andere plaatsen in de woning 20 valsche guldens. Na aanvankelijk ontkend te hebben legde de man een volledige bekentenis af en verklaarde door armoede en ellende tot het plegen van dit misdrijf gekomen te zijn. De verd., die slechts één arm heeft, is met vrouw en zeven kinderen in arrest gesteld en zijn vrouw, die op het oogenblik ziek in haar woning ligt, wordt door een politiepost bewaakt. langen tijd Kerkrade en Duilscho grens gemeenten onveilig maakte, doet weer van zich spreken. Maandagnacht is weeringebroken in de woning van den schoenwinkelier Althoff in de Nieuwstraat. Ontvreemd werden geld, schoenen, schoenmakers gereedschap, een horloge enz De dieven deden zich voorts te goed san spijs en drank. Bij een poging om in te breken bij der. winkelier P. werden de dieven door den waakhond verjaagd en sloegen op de vlucht. Denzelfden nacht is op verschillende plaatsen ingebroken in het naburige Herzogenroth. Te veel onderwijzers. Naar men aan de Tijd verzekert, hebben verschillende onderwijzers in Zuid-Limburg wien het niet kon geluk ken een betrekking als onderwijzer te krijgen, een baantje gekregen als con ducteur in een autobus. Ernstig ongeluk te Oirsheek. Op den grooten weg Siltard Heerlen heeft Woensdagmiddag omstreeks half twee onder de gemeente Oirsbeek een ernstige aanrijding plaats gehad, welke wederom een slachtoffer heeft geëischt, De meester houwer Herman Olden kamp uit Leyenbroek bij Sittard reed per rijwiel naar de Staatsmijn »Emma" en werd gegrepen door een uit de rich ling Heerlen komenden Chevrolet- vrachlwagen van Br. te' Heerlen. O sloeg met zijn hoofd tegen den zijkant van den auto van Br. Met verbrijzeld hoofd werd hij opge nomen. Na verbonden te zijn werd O. per ziekenauto naar het hospitaal te Heerlen overgebracht, waar hij niet lang na aankomst overleden is. O. is gehuwd, ongeveer 34 jasr oud en vader van vier kleine kinderen. VENLO. Dinsdag werd een record cijfer voor onze stad bereikt in het trouwen. Niet minder dan 12 paartjes werden door de echt vereenigd. Mgr. O. Timmer O.F.M. Mgr. Odoricus Timmer O F.M Vicarius-Apostolicus va" Luanfu (China) geb. te Haarlem, die verleden jaar zijn zilveren Bisschopsjubilé mocht vieren, zal den 3en October in China den dag herdenken, waarop hij 50 jaren geleden zijne intrede deed in de Orde der Minderbroeders te Maastricht. Eerstelingen uit Noorwegen. Men meldt uit Weert In Noorwegen, waar de Minderbroe ders gedurende de middeleeuwen ver schillende bloeiende kloosters hadden en hoog in aanzien stonden om hun kloostertucht, hebben de Nederlandsche Minderbroeders drie jaren geleden een nieuw arbeidsveld geopend. Bescheiden was het begin twee Paters gingen er heen om eene onder broken traditie voort te zeiten, lóter kwam er een Broeder bij. Onlangs, half September, kwam één hunner, Pater Ladislaus Hol op vacantie in ons land en mocht de voldoening smaken, twee jongens uit Noorwegen mee te brengen die vroeger protestant, nu geplaatst zijn als studenten in het Missiecollege te Sittard, terwijl een derde in het klooster te Wychen als postulant- broeder is opgenomen. Dezelfde Pater Ladislaus Hol heeft Dinsdag 20 September in den kring zijner confraters te Weert zijn zilveren kloosterfeest gevierd. Brand. In de Verlengde Landweringstraat te Sittard is Dinsdagnacht door onbekende oorzaak brand ontstaan in de woning der families H. B. en L. B. Tengevolge van den hevigen wind breidde het vuur zich snel uit en werd ook de aangren zende woning, van de families J. S. en H. R. aangetast. Het eerste huis is geheel, het tweede gedeeltelijk uitge brand. De schade wordt ten deele door verzekering gedekt. Dnitsclie inbrekersbende. De Duitsche inbrekersbende, die I eerw. Lr H. (irubben;1 Maasbrachtden weleerw. Heer J. Hendrix; Elsloo: den weloerw. heer J Houben; Schinveld den weleerw. Heer P. J. H Kisters; Ottersum: den weleerw. Heer H. L. J. Mooren; Blerick: den weleerw. Heer G. H. Peeters, Sittard (St. Michael): den weleerw. Heer W. H. Reijnen, Cadier en Keer: den weleerw. Heer Sohl, Eijs: den weleerw. Heer J.A. Bemel- mans, Nederweert: den weleerw. Heer M. A van den Bosch, Wijk: den weleerw. Heer J. Cpijsens; Born: den weleerw. Heer van Gassell, Peij den weleerw heerJ.H Geurts, Houthem den weleerw. Heer H. J Hanover, Roggel: den weleerw. heer W Janssen Maastricht (St Mathias) den weleerw heer J. V. Mullenders, Oirsbeekden weleerw. heer M. J. Oomes, Nieuwenhagenden weleerw. Heer A J. Rohs, Schaesberg: den weleerw. Heer H. J Zitsen en tol Rector te Venlo (Nazareth) den weleerw. Heer Krijn en heeft opdracht gegeven aan den weleerw. Heer R. M. Huysmars om zijne theologische studies aan de RK Universiteit te Nijmegen voort te zetten. De laatste dertien E.E H.H. zijn Priesters van het Seminarie. 8 millioen aan wegen. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben bij Provinciale Staten ingediend een provinciaal wegenplan, waarvan de kosten van uitvoering globaal worden begroot op f 8 000 000 De lengte van de op dit plan gebrachte wegen bedraagt 210 K M. Hiervan wordt thans over 54 K M. nog lol ge heven, terwijl 12 K M. voor motor- verkeer zijn gesloten. Brutale oplichtingen. Eenigen tijd geleden kwamen in enkele plaalselijke bladen advertenties voor, waarin de betrekking van brood bezorger werd aangeboden. Natuurlijk waren er verscheidene menschen zonder of met te weinig werk, die dit baantje graag wilden hebben en dus op de advertentie schreven. Daardoor kwamen zij in connectie met zekeren H. C R uit de Zomerhofstraat, te Rotterdam die hen wonderbaarlijke voorspellingen deed omtrent de verdiensten en vooruit zichten eens broodbezorgers bij deza speciale bazen en tenslotte zeido, dat er een waarborgsom van 200 gulden gestort moest worden, alvorens de betrekking kon worden aanvaard. Reeds had R. op deze wijze drie maal 200 gulden in handen gekregen en zou van een vriend en gegadigde eveneens geld ontvangen, toen de recherche hem bij zijn vestje greep, omdat gebleken is dat er van de betrek kingen niets waar was. De oplichter is thans veilig achter slot en grendel gezet, het staat nog te bezien of er van het met moeite opge brachte geld nog iets terecht zal komen. Z D. H Mgr. Schrijnen, Bisschop van Roermond, heeft, op hun verzoek, eervol ontslag verleend, met ingang van 1 Oct. a.8. aan de hoogeerw. Heeren: M W. H. Bau duin, als pastoor deken van Venlo en J. W. J. Linssen, als secretaris van het Bisdom en aan de weleerw. Heeren J. M. Schram, als pastoor te Arcen en P. H. J. Bollen, als pastoor Ie Berg en Terblijt en tijdelijk, wegens gezond heidsredenen, aan de weleerw Heeren: Th. P. J Mulder, als rector te Gas lenray en W. J. Seegers als kapelaan te Sittard (St. Michaël) en heeft b8 noemd tot secretaris van het Bisdom den zeereerw. zeergel. Heer Dr. J. L Moonen; tot Pastoor der St. Martinuskerk en Deken te Venlo den Zeereerw. Heer J L. A. van Oppen; tot Pastoor te Roermond (kerk van het H. Harl) den weleerw. Heer W. Rhoen; tot Pastoor te Arcen den weleerw. Heer G. Houben; tot Pastoor te Berg en Terblijt den weleerw. Heer H. Penders; tot Pastoor te America den weleerw. Heer J. A Peeters en tot Pastoor te Heugem don weleerw. Heer Th. H. F. Alberts. Verder heeft hij belast mot de oprich ting yan oen Rectoraat to Tienray: den weleerw. Heer J.A. H. Dinckels; YeselalpynVenray den weleerw. Heer J. IJ. H. van Montfort; Blerick: den weleerw. Heer B. Die deren; en benoemd tot Rector te Roermond (O L. Vr. Munster) den weleerw Heer A E. H. Terstappen; Castenray: den weleerw Heer J. Th. Kuipers: en tot Kapelaan te Meijelden weleerw. heer V. E. J. Asselbergs; Roermond (Kathedraal) den weleerw Heer M. A. H. Durlinger; Valkenburg: den weleerw. Heer P. H. J. Durlinger; VENRAY: den weleerw. Heer W. Q. J. Geurts; Maastricht (St. Servatius): den wel- a.b. s.s. „Stuyvesant", wenschen bij hun vertrek uit Venray aan alle vrienden en bekenden een tevens aan alle Venravsche beu gelaars veel succes. van 1623 Sept. GEBOREN: Mathilda M. P. Winkelmolen, Marktstr. Maria W. H. van Veghel, Merselo. Anna M. F. Martens, Henseniusstraat. Gertruda J. M. Aarts, Veulen. Franciscus M. Aarts, Veulen. Catharina Th. Tbieleo, Castenray. Maria E- H. van Waayenburg, Willemstr. OVERLEDEN Johanna Chr. Gossens. weduwe van Peter J. Pouwels, 82 jaar. Castenray. Gerardus J. Pijpers, 3 weken, Eindslraat. 1 patient St. Servatiusgesticht. 1 patient St. Annagesticht. GEHUWD Joseph Wilhelmus H. Wolters, 25 jaar, schilder te Venlo en Hendrika Gertruda Th v. Stiphout, 20 jaar, z.b. te Venray. Parochiekerk Morgen Zondag zal de Congregatie ter bedevaart gaan naar Oostrum. vertrek van hier kwart voor acht, half 3 HerhaliDgs- catechismus. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Petronella Camps, ouders en zusters, 6 uur Lof. Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Gertrudis en Maria Mosmans. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 en 8 uur leesmis. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Josephina Verbunt. Zaterdag begint de maand October. Ge durende deze maand op de wprkdagen om 6 uur Lof en Rozenkrans, des Zondags om 3 uur. A.s. Zondag O. L. Vr. Rozenkrans, te verdienen een vollen aflaat zoo dikwijls men de kerk bezoekt, voor allen die waar dig gebiecht en gecommuniceerd hebben en bidden tot intentie van Z. H. den Paus. In alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Voortaan wordt biecht gehoord van 5 tot 7 uur. Zaal in het Patronaat. Om negen uur IJ. Mis en Vergadering voor de Derde Orde afdeeling mannen. St. Antonius-Patronaat. Spaarbankboekjes inleverende rente moet worden bijgeschreven. Deze week kan men zich nog opgeven als lid van het Patronaat, als leerling van het Avond-onderwijs. Genadekapel Oostrum. Zondag 25 Sept. H.H. Missen te 6 en te 3 uur voor Rectoraat. Te circa half 9 pl, Hoogmis met preek en vereering H. Reli kwie voor de Congregatie van Venray. Te half 3 Congregatie meisjes. Te 3 uur Lof waaronder Derde Orde en Recollectie Morgen ZONDAG 25 SEPT. na de Hoogmis en na het Lof Voor een bestaande porte feuille van een wordt voor Venray en omstre ken een IJVERIG 30 gezocht, die met behulp van een Inspecteur deze portefeuille kan uitbreiden. Borgstelling vereischt. Brieven aan den Inspecteur C. VAN TR1GT, Vondellaan 13, Eindhoven. op de Marga-baan bij Godfr. Martens alhier. Voor het eerst zal geschoten worden op eene beweegbare schietschijf. 26 DE BESTUREN van Landst. en Burgerw. Ontvangen prachtsorleering als Damestasschen, Portemon- naie's, Portefeuilles, Sigaren kokers, Reismanden, enz. Aanbevelend, 17 Ontvangen prachtsorteering Alle Onderdeelen. Zeer lage prijzen. Aanbevelend, 22 J. Coenen- Houtackers Mevrouw SCHIM—VAN DER LOEFF St. Annalaan VRAAGT eene voor 1 of 2 dagen per week. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. 12 Voor terstond GEVRAAGD 17—18 jaar, bij v. d. BORST, v. Postelstraat Venlo. Biedt zich aan alleszins bekwaam. Brieven onder no. 27 Bureau dezer. 15 jaar, voor burgerdienst. Directe in diensttreding. Adres M. FRANS SEN, Brabander. TB KOOB een fornuis en een met zink bekleede aanrecht bij H. M. )ANS, Geijsteren. Aanbevelend, 16 J. Coenen-Houtackers met onze bekende Prachtig glanzend, snel drogend, goed houdbaar. Hofstraat. 20 Enorme sorteering, prachtig Laken, Velours, Ottoman Velours, Dut Ribstravers. Ia zwart en alle moderne kl Prachtkwaliteit. Desverlangd levering naar t Dames- en Kinderkleed Alles te kwaliteit zuiver inlandsch gi Hofstraat VENRAY. Te koop gevraagd beste zware kippen 60 cent per Kilo en 70 cent per Kilo thuisbezorgd bij Joh. ROOYAKKERS, Kip- penhandelaar, Venray TE KOOP, nog in zeer goeden staat. Waar zegt de Uitgever. TB IKOOB 14 weken dracht, 2e worp bij P. J. AARTS, Lult. TB KOOP te velde goedgekeurde le nabouw, f 6 per 100 Kg. bij G. In 't Hulst, Veltum. 5 en 8 cent per Kilo. Groote Straat 27. TB KOOP 5 en 10 ct. per kilo Stationsweg 11. 8 TE KIOOB bij Godfr. Philipsen, Castenray. Steeds voorradig Prima kwaliteit aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, 22 J. Coenen-Houtackers TB K. bij H. Muijsers, Ie Venray aan het de uit huis, stall pnnhok, boomg« weiland, groot ding in 1928. Te bevragen Pluymaekers te H( zal op Vrijdag 7 2 uur in 't Merselo, op verzo C. W. Poels—Lit den tijd van 6 ja publiek ve De vruchtbare soliede gebouwbn gierkelder en b< land, gelegen te h groot circa 9 H vaarden Paschei 1928. te VIER LI zal Dinsdag 27 S toeslag nam. 3 Bekkers, Halfweg den heer Theob. kinderen, publiek v« Hunne flinke a met nieuwe geb uit huis, stal, w.o. schuur, schop, bouwland a. d gi beekOverloon, t Vierlingsbeek, gi eerst in 2 koopen Koop 1 Voorst met de helft ongi Overloon van het weiland tegenover circa 5 12 80 H A, Koop 2 De w< naar de zijde i van het perceel t derij, groot circa Daarna in mass gebouwen en erI vertrekdag met F land en circa 1 1 Maarten de res in 1928. Massa ingezet

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2