Adverteert in dit blad Qemengde Berichten. Ingokoman en vertrokken personen. mrasmois stakd vehsay. Districtsge Staatsblad No. 281 bevat het koninklijk besluit van 29 Juli, waarbij aan de Vereeniging der Zusters van Liefde, gevestigd te Venray, vergunning wordt verleend op een terrein in de gemeenten Noordwijk en Noordwijker- hout een gesticht voor krankzinnigen op te richten. Door de Vereeniging Jonge Boeren alhier zal op Donderdag 8 September a.s. een bezoek gebracht worden aan de Landbouwtentoonstelling te St. An- thonis. Zondag behaalde de Voetbalclub V.E L alhier op een Seriewedstrijd te Horst een schitterende overwinning met de volgende prijzen le pr. een prachtige lauwertak, benevens een le prijs met doeltrappen. GEVONDEN een rijwielplaatje. In lichtingen Maréchausséekazerne. TOEGELOOPEN Een zwart hondje Inlichtingen Gemeentepolitie. Z. D H. de Bisschop van 's Her togenbosch heeft benoemd tot kapelaan te Nijmegen, (H. Franciscuskerk) onze vroegere dorpsgenoot de Weleerw. Pater J. W. A. Ariaens O F.M. thans te Sittard. Bij gelegenheid van Koningins verjaardag gaf onze Fanfare Woens dagavond een concert op het Hensenius plein, waarbij een talrijk publiek tegen woordig was. Tijdens d8 pauze werden door de Turnclub »St. Christoffel" eenige mooie oefeningen gemaakt. Toen de Fanfare hierna het program ma verder wilde afwerken, bleek dit ondoenlijk door het oorverdoovend ge knal van voetzoekers enz Met een optocht door het doip, waar bij enkele lampions werden meegedra gen, werd de avond besloten. Door wijlen Pastoor Greymans, werd aan de H. Familie te Gennep bij testament geschonken de som van f250 voor aankoop van een vaandel. Pastoor Greymans z g. was vele jaren kapelaan te Gennep en Directeur der H. Familie aldaar. De Heer P. Penders, Rijksambte- naar-dienstgeleider alhier, is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Budel. Met ingang van 1 Sept. is de Eerw. Pater Ritzen, leeraar aan het Gymnasium alhier overgeplaatst naar Heerlen, en de Eerw. Pater Lips van Heerlen naar hier verplaatst. Woensdagmorgen is een hooimijt van de N. V. Kempkesberg, staande bij hare boerderij in de Peel, afgebrand. Toen de motorbrandspuit van hier arriveerde, bleek de hooiberg uitge brand. Fruitveiling. Op 21 Sept. a.s. zal de Fruitveiling te Oostrum beginnen, in de hiervoor nieuw gebouwde loods bij Frans Sanders. Uitstapjes. Deze week maakten de jongens van het kerkkoor alhier een uitstapje naar den Plasmolen, onder leiding van den Directeur kapelaan Strijkers. De leden van het St. Agnes-Patronaat alhier brachten deze week een bezoek aan Roermond. Jaarverslag der Districts-Arbeidsbeurs te Venray over 1926. Deze week verscheen het 21e Jaar verslag der Districts-Arbeidsbeurs over hel jaar 1926. In een keurig afgewerkt boekdeeltje is er alles in samengevat. Een en twintig jaren heeft de ijver vollen Directeur, de Heer Schols, zijn beste krachten gewijd aan de Arbeids beurs en niet zonder succes. Telken iare breidt de beurs zich uit, wat be treft het aantal aanvragen en plaat singen. Zooals uit het verslag blijkt, stond en staat de beurs in nauw contact met uitvoerders van verschillende groote werken, oa. de bouw der Paterskerk met klooster; de electrificatie der ge meente Venray; de Maaskanalisatie- werken le Sambeek en meerdere groo tere werken, behoorende tot 't district Venray. Achtereenvolgens komt in het jaar verslag voor: Hoeveel vergaderingen er zijn gehouden met de voornaamste behandelde punten uit die vergaderin gen; vertegenwoordiging in vergaderin gen uitgeschreven door den Directeur v.d. Rijksdienst der W. en Arb. met de daarin behandelde punten. De samen werking instellingen staat op goeden voet. Werklieden voor de gemeente en de werkverschaffing werden steeds door middel der beurs betrokken. Verder vermeld het verslag nog het overlijden van den correspondent in de gemeente Boxmeer dhr. J L. Baken, in wiens plaats is benoemd dhr. J. v. Beynen, gem.-secretaris In het corres pondentschap Horst werd tot corres pondent benoemd, dhr. H. Kellenaers, gem.-secretaris. Overigens kwam in het jaar 1926 in het district geen veran dering van personeel voor. In het jaar 1926 werden 2109 werk zoekenden ingeschreven en werden 2395 aanvragen van werkgevers gedaan; geplaatst werden 1808 werkzoekenden, terwijl 1874 aanvragen werden voldaan. Verder spreekt de Directeur over de goede verstandhouding tusschen de verschillende gemeenten behoorende tot het district en over de goede werk zaamheden der H.H. Correspondenten Dinsdag om half 5 zal de Ge meenteraad van Venray een openbare vergadering houden, ter be handeling van de navolgende punten 1 Beëediging der Raadsleden. 2 Benoeming der Wethouders inge volge artikel 83 der Gemeentewet. 8 Voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring der woning met erf te Oirlo Sectie F no. 1860 aan G Zaadnoordijk, assistent bij den stations dienst te Venray, met ingang van 1 November, tegen welken datum de huidige huurder de woning heeft op gezegd. 4 Voorstel van B. en W. tot ont trekking aan den openbaren dienst van de beide schoolgebouwen met speel plaats groot omstreeks 18 91 aren gedeelte van perceel kad. bekend Sectie C no. 5365 Schoolstraat. 5 Voorstel van B. en W. lot ophef fing der bestaande O. L. School te VenrayKom. 6 Voorstel var. B. en W. tot over dracht in eigendom van deze gebouwen en speelterrein, ter grootte van om streeks 18,91 aren, aan het R K. Kerkbestuur van St. Petrus Banden tot oprichting eener bijzondere school voor gewoon lager onderwijs. 7 Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan de O. L. School te Venray—Kom verbonden onderwijzers: H. W. A. Kraykamp, J. E P. A. Messemaeckers, J. B. Brouwers, P. J. H. Janssen, A. A. Kuppens, J. J. van Heyster en Aa. Ma. Pa. Rous, wegens opheffing hunner betrekking, met ingang van 1 Januari 1928. 8 Ingekomen verzoek van het R. K Kerkbestuur der Parochie der H. Ger trudis le Venray—Oirlo om medewerking tot stichting eener bijzondere vierklas- sige school voor gewoon lager onder ijs en voorstel van B. en W. de gevraagde medewerking te verleenen en aan te bieden het bestaande school gebouw met speelplaats der O. L School te Oirlo en een gedeelte van den tuin der woning Sectie F no. 1860. 9 Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer J. J. Hen derickx als lid der Commissie van Toezicht op het L. O. 10 Ingekomen schrijven der bewoners der woningen der Bouwvereeniging St. Oda 11 Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslsg aan den heer P. J L Maessen als onderwijzer aan de O L School te Oirlo, ingaande 1 October a.s., wegens zijn benoeming tot hoofd eener bijzondere school. 12 Verzoek der N.V. Zaadteelt Mij. Kempkensberg tot overschrijving der pacht op de heeren O. Haffmans te Helden, Eugène Haffmans te Weller» looi en A. A. C. Sprangers te Nijmegen. 13 Voorstel van B. en W. tot beleg» ging van de door het R K Kerkbestuur van O L Vrouw Geboorte te storten waarborgsom groot f 1215,ingevolge artikel 79 sub 1 der L. O. wet. 14 Notulen. Bij de gehouden schouw der waterlossingen in deze gemeente werd tegen 25 aangrenzende eigenaren pro ces-verbaal opgemaakt, wegens het niet of niet voldoende nakomen hun ner verplichtingen. Postduivensport. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht der Postduivenvereniging »De Zwaluw" vanaf Noyon (Frankrijk) afstand 304 K M. De prijzen werden behaald als volgt le en 7e P. Kersten 2e en 5e W. Manders 3e, 13e en 23e G. van Dijck 4e en 16e J. Kusters6e en 10e P. van Ooi 8e J. Vermeulen 9e, 15e en 17e St. Servatiuslie E. Vermeulen; 12e, 18e en 19e A. Janssen 14e Fr. Ver stralen 20e en 24e J. Boom 21e en 22e M. Cappel. Overduif St. Servaliusgesticht. Duiven los 7 uur. Aankomst eerste duif 10,56,33 uur. Aankomst laatste duif 11,42,5 uur. Nog eon meevaller. De sedert een paar dagen ingevallen droogte verricht wonderen. De boeren rijden met alle haast hun haver, die nog voor een groot deel in het veld st8at, naar de schuur, terwijl ze hier en daar zelfs nog hooi binnen halen. Alle gewassen groeien opnieuw en geven den boeren hoop dal het toch nog een goed jaar voor hen zal worden. De aardappelen waren door de regens reeds aan 't rotten, doch nu droogt alles vlug op en zullen als het zoo nog een paar dagen voortduurt de lage velden en zelfs de slooten spoedig ïonder water geraken. De boeren tuinders zijn weer vol hoop OOSTRUM. Volgens de jaarboeken der kapel komen dit jaar twee proces sies voor den 25en keer ter bedevaart naar het Genadebeeld. De groote pro cessie van Leunen komt sinds 1902 als geregelde en georganiseerde bede tocht. De Congregatie van Boxmeer kwam in 1902 voor 't eerst. Den pelgrims heil 1 OOSTRUM. Naar wij vernemen is benoemd lot Hoofd der Bijzondere School alhier, de Heer P. Maassen, tot onderwijzer de Heer P. Gooren en tot onderwijzeres Mej. M. Houba. Vlekziekte. Op verschillende plaatsen in Noord Limburg doen zich ondbr de varkens gevallen van vlekziekte voor. HORST. Bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin werd de heer W. Janssen, Directeur van het Proeffokstation te Horst be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Uitbreiding winkel V. en D. Op 3 Oct. a.8. zal door de firma Vroom en Dreesmann te Venlo een begin gemaakt worden met de afbraak der onlangs door deze firma gekochte huizen aan Vleeschstraat en H. Geest straat, om aldaar de nieuwe magazijnen en winkels op te richten. Alle huizen, ook het nog nieuwe huis in de H. Geeststraat, alsmede een groot complex kelders, met zeer zware muren, dagteekenend uit de 15e eeuw, zullen met den grond gelijk gemaakt en op geruimd worden. Naar wij uit goede bron vernemen, zal den nieuwen bouw ver over de f 100.000 komen te kosten. Vermiste jongen terecht. De 14-jarige scholier Alph. A uit Venlo, die heimelijk de ouderlijke woning verlaten had, is door de marechaussées te Venray aangehouden en naar Venlo overgebracht. Hij is weer onder het ouderlijk gezag gesteld. VENLO. De drie beroemde Fransche clowns, de gebroeders Fratinelli zullen half October in het Concertgebouw optreden. Collecte stormramp. Ten bate van de slachtoffers van den stormramp in Overijssel en Gelderland is te Venlo in totaal f 2150 bijeenge bracht De a.s. Pluimveetentoonstelling te Roermond. Door den Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw is voor de a.s. pluimveetentoonstelling der midden- Limburgrche Pluimveevereeniging, welke dit jaar van 2 tot 4 Dec. a s. hier ter slede zal worden gehouden, een groote verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld Het drama te Roermtnd. Over hel tragisch gebeuren, dat zich Dinsdag j I. bij het krieken van den morgen in de woning van den heer M. aan de Schoenmakerslraat heeft afge speeld kan de N. K. nog het volgende melden Na het eerste onderzoek ter plaatse vond de justitie termen aanwezig om den heer M. le arresteeren. Deze is toen aanvankelijk naar hetpolitiebureau en enkele uren later per auto naar hel Huis van Bewaring overgebracht en aldaar ingesloten. Met betrekking tot het onderzoek zij opgemerkt, dat de Justitie zich hier door meerdere oorzaken voor een zeer moeilijke taak ziet gesteld. Zooals reeds gemeld, was het stoffe lijk overschot van mevrouw M. naar het hospitaal vervoerd, alwaar Dr Hulst uit Leiden in den namiddag de sectie op het lijk verricht heeft, in tegenwoordigheid van mr dr. Rieter als officier van Justitie, mr Coenegracht als rechtercommissaris, dr. Wong en dan waarnemend griffier den heer G. Brouns. Hierbij is komen vast te staan, dat mevrouw M. een gewelddadigen dood is gestorven. Er zijn inderdsad aan den hals van het slachtoffer sporen van geweldpleging ontdekt. Of de dood door moord dan wel door zelfmoord veroorzaakt is, blijft echter voor de Justitie op het oogenblik een open vraag. Evenmin is r.og uitgemaakt, op welke wijze het brandje ontstaan is. Terwijl het rapport van dr. Hulst vooral met het oog op de hem eigen en ook zeer zeker geboden groote voor zichtigheid nog enkele dagen kan uitblijven, zet de justitie haar onder zoek voort, hetgeen in aanmerking genomen, dat zij met alle mogelijke gebeurtelijkheden rekening heeft te houden een omvangrijken arbeid beteeken t Bovendien wordt htt onder zoek zeer bemoeilijkt door de omstan digheid, dat het slachtoffer reeds vóór de komst van geneesheeren en parket van de plaats waar het gevonden werd, was verwijderd. Of mevrouw M. kort of lang vóór het ontdekken van den brand is overleden valt dan ook niet met zekerheid te zeggen. Wel meende de heer A., toen hij het lichaam vond in gebogen houding met een deken over het hoofd, zittende voor hei bed, dat het nog ademde mogelijk is dit echter het ontsnappen bij het verplaat sen van het lijk van nog achtergebleven lucht geweest. Over het verhoor, dat den her-r M is afgenomen, kan de justitie begrijpe lijkerwijze voor het oogenblik nog geen gegevens verstrekken. Men zij dan ook uiterst voorzichtig looze geruchten dienaangaande voor waarheid aan te nemen. Zooals vanzelf spreekt dienen hier de verklaringen van den heer M. met de door de politie opgespoorde te worden vergeleken. Woensdag zijn de politie-schMkundige uit Maastricht, de heer van Waegening, alsmede twee brandweer^deskundigen bij het onderzoek behulpzaam geweest. Volledigheidshalve zij nog mede gedeeld, hetgeen wij nader vernemen, n.l. dat bij het eerste onderzoek ter plaatse gaskranen geopend werden be vonden, terwijl ook een afgesloten spruit van de gasleiding aan het plafond in de slaapkamer boven de afsluitdop een opening vertoonde. Hieruit mag wel geconcludeerd worden, dat, ware het brandje niet zoo tijdig ontdekt, de gevolgen niet te overzien zouden zijn geweest. Op de bovenverdiepingen sliepen, behalve de dienstbode, twee bedienden en een coiffeuse. Geen van dezen heeft blijkbaar voor dat de buren kwamen, onraad bespeurd. De dienstbode sliep boven de kamer van het echtpaar M. Behalve zijn 3 4 jarig dochtertje heeft de heer M. ook een koffer, waarin papieren van waarde naar het hospitaal gebracht. Bij zijn terugkeer in de woning zou hij gevraagd hebben waar zijn echlgenoote was. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, berust het gerucht, dat het slachtoffer vergrijsd was, op onwaarheid. Maandagavond hebben de heer M. en zijn echtgenoote samen nog eenige inkoopen in de stad gedaan. Met groote activiteit en omzichtigheid heeft de Justitie Woensdag haaronder zoek naar het verloop van het drama ten huize van den heer M. in de Schoenmakersstraat voortgezet. Bijna den geheelen dag vertoefde de po'itie expert E. van Waegeningh uit Maas tricht in gezelschap~~va^^fen uracier van Justitie mr. dr Rieter, alsmede van den Commissaris van Politie en eenige rechercheurs in de woning van de familie M, teneinde een nauw keurig onderzoek op de plaats van het voorval in te stellen. Verschillende voorwerpen werden voor nader onderzoek naar Maastricht medegenomen. Enkele teekenen zouden er op wijzen, dat er een schermutse ling heeft plaats gehad en meer en meei wordt gedacht aan de mogelijk heid, dat mevrouw M. door worging om het leven is gekomen. Er schijnen tegen den heer M. lal bezwarende aanwijzingen te zijn ge vonden. Ernstige vechtpartij. Te Kerkrade zijn Maandagnscht tijdens een vechtpartij S. en diens vader ernstig verwond. Zoon S. kreeg een steekwonde aan het hoofd, de vader een steek in den 'arm. Ook werden eenige revolverschoten gelost. De politia nam messen en gummistokken in beslag. KERKRADE. Woensdagmiddag kwam de autobus van Vreuls Kemper- dich uit Nieuwenhagen bestuurd door Kr. vanuit de rich'ing Eijgelshoven over de Meuserstraat gereden. Vanuit een opvaart kwamen op hetzelfde oogenblik 2 jongens w.o. de 12-jarige Breuer uit Chèvremont geloopen. Een der jongens had nog gelegenheid terug te springen, doch Breuer kwam te vallen en kwam met zijn hoofd onder een der wielen, tengevolge waarvan de dood onmiddellijk intrad. Motor- en Rywielreglement. In een bijvoegsel bij Stct. 169 is op genomen de Motor- en Rijwiel beschik king van den Minister van Waterstaat, welke verschillende bepalingen bevat ter uilvoering van de Motor en Rijwiel wet en het Motor- Rijwielreglement, betreffende waarschuwingsborden, num mer en rijbewijzen, banden, bekend» making van ges'otenverklaring van wegen, inschrijving van motorrijtuigen en aanhangwagens, aanduidingen op deze wagens p.n aanduiding van weg indeeling, wegsluiting enz. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een nieuwe lagere landbouwschool te St. Anthonis werd ingeschreven als volgt: Kersten, Overloon f 13 700 Gebr. Jacobs, Mill f 12 655 Huijbers, Sambeek f 11.184 Zeelen, Tiel f 10 999 Sprenkels, St. Anthonis f 10 640 Peters en v. d. Sterren, Boxmeer f 10.450 Van den Braken, Oploo f 10.295 De gunning werd nog in beraad ge houden. Landbouwtentoonstelling. Voor de Landbouwtentoonstelling le St. Anthonis, op 7 en 8 September, is enorme belangstelling. Er zijn honderden inzendingen. Voor de afdeeling paarden zijn meer dan 100 inschrijvingen, terwijl er ruim 300 runderen zullen worden tentoongesteld Verder zijn ingeschreven 110 hokken varkens, benevens* geilen, pluimvee, bijen, landbouwgereedschappen enz. Noodlottig ongeluk. Men meldt uit Den Bosch Drie kinderen van W. van Esch zijn door het omslaan van een hooikar, waarop zij zalen, in een wiel in de Vugtsche heide gevallen en verdronken Diefstallen met inbraak. De omgeving van Nijmegen wordt blijkbaar weer onveilig gemaakt door bende plattelandsdieven. Dinsdag nacht werd ingebroken te Hatert en werd in het huis en de schuur van den landbouwer Rutten alles dooreen- gehaald. Uit de kleeren van R. werd een horloge gestolen Toen de dieven de keuken en huiskamer wilden bin nendringen, werden de bewoners wak ker en kozen de inbrekers het hazen pad. Bij den landbouwer J. te Wijchen werd het heele kippenhok leeggestolen tien kippen en een haan werden mee genomen. Revolver-drama. Een rechercheur van politie te Leident die een vrijen dag had, is des middags dronken thuis gekomen. Hierdoor is ruzie ontstaan met zijn vrouw, waarop de man het huis verliet en zich nog meer heeft bedronken. Toen hij weer thuis kwam, nam hij zijn dienstrevolver en loste daarmee een schot op zijn vrouw, echter zonder haar te treffen. Hij is, na door den burgemeester en den commissaris van politie te zijn gehoord, voorloopig ge- schorscht Ernstig motorongeluk. Woensdagmiddag is de heer Notling uit Meerkerk, die op zijn motorrijwiel op den Rijksstraatweg van Gorinchem naar Utrecht reed, ter hoogte van Arkel in botsing gekomen met een vrachtauto. De heer N. werd doodelijk gewond op genomen en is naar het ziekenhuis «e Gorinchen vervoerd. Hier is hij eenigen tijd na aankomst overleden. De motor werd geheel in elkaar gedrukt. Onvoorzichtig met vuurwerk. Uit Rotterdam wordt gemeld Woensdagmorgen kregen de 14 jarige J. v. d. S. en zijn 6 jarig broertje B v. d. S een zwaar stuk vuurwerk in handen, dat nog van het vorige jaar was overgebleven. Voor de deur van de ouderlijke woning legden zij het vuurwerk neer en staken het aan. Met een geweldige knal vloog het uiteen en een groote vlam laaide hoog op. £501(16 Kinaernn uök w mm brandwonden. De oudste aan beenen en buik, de jongste alleen aan het onderlichaam. Door buren werden zij binnengebracht, waar een dokter, die spoedig aanwezig was, hulp verleende. Bloedvergiftiging. Het bijna 12-jarig zoontje van den heer D. te Middelburg krabde Donder dag een puistje aan den neus open, er ontstond bloedvergiftiging en Zaterdag avond is de knaap aan de gevolgen overleden. Doodclyk ongeval. Toen een E S M.-tram de eindhalte te Zandvoort naderde, stak de 23 jarige mej. T. B. uit Apeldoorn haar hoofd buiten het raampje van den tramwagen Zij Kwam toen met dal lichaamsdeel in aanraking met een mast van de electrische geleiding, waardoor zij levensgevaarlijk gewond en bewusteloos werd. Naar het Diaconessenhuis te Haarlem overgebracht is zij aan de gevolgen overleden. Wielryder overreden. Woensdagavond omstreeks 7 uur is de ongeveer 60 jarige P v. d. Kley te Wassenaar, terwijl hij daar op zijn rijwiel reed, door een auto overreden. In hoogst zorgwekker.den toestand is hij per ziekenauto naar het St. Elisa- bets-gesticht te Leiden overgebracht. Onderweg zijn hem de laatste H.H. Sacramenten toegediend In het ziekenhuis bleek, dst hij een dubbelen schedelbreuk en verschillende andere verwondingen had opgeloopen. Aardverschuiving in Frankryk. Zondag heeft op den straatweg van Abondance een aardverschuiving plaats gehad, waardoor een massa van naar schatting 600 kubieke meter naar beneden op den weg kwam. Een juist passeeren ie auto, waarin zich 6 per sonen bevonden, werd onder de aard- massa bedolven. Allen zijn om het leven gekomen. van 26 Aug. tot 1 Sept INGEKOMEN: G. van Kasteren, timmerman, Kolk- weg 4a van Maashees; A H. E. Guppen, dienstbode, Oostrum G 37 van Sevenum G. F. Kreugel, z b. Overloonsche weg 2 van Breda C. Dekkers, dienstbode, St. Annalaan 4 van Roosendaal VERTROKKEN: J. W. M. van Stiphout, dienstbode, naar Venlo, Parade 80 G. W. Engels, diensik. naar Maashees K. H. G. Rongen, dienstbode, naar 's Gravenhage, Spiegelstraat 1 B. E. Meijer, z b. naar Lobith, Markt G 148 J. A Janssen, dienstbode naar Vortum J. Muijsers en gezin, landbouwer naar Horst, Schadijk K. Derksen, verpleegster, naarGoch V. M. J Herckenrath, molenaar, naar Berlicum. J. M. H. Ritzen, pater, naar Heerlen, Akenstraat. M. J. M Jacobs, verpleegster, naar 's Gravenhage, Mariastraat 2a. L. P. R. Michels, reiziger, naar Ros malen Coudewater. H. Schuman, molenaar, naar Well E 122 P J. Schouten en echtg., z b naar Horst, Herstraat. J. J. Henderikx, hoofd der school naar den 'Haag, Valkenboschkade 397. van 26 Aug. tot 2 Sept. GEBOREN: Gerardus J. Pijpers, Eindstraat Johanna M. Vandevenne, Oostrum Gerardus H. J^nneskens, Brukske Henricus W. M. Volleberg, Bontekoestr. Maria M G. van Kessel, Laagheideweg Lena Chr. H Janssen, Akkerweg GEHUWD: L. Volleberg, 39 jaar, landbouwer en M. C. Maessen, 32 jaar, z b. beiden te Venray OVERLEDEN H. J. van Rijt, 1 jaar. Langstraat W. v,d. Acker, echtgenoote van Jac Janssen, 73 jaar, Broekweg 4 patiënten St. Annagesticht 1 patiënt St. Servatiusgesticht mSBLIJKS DZISST2» VEÏBAY Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, na de Hoogmis Te Deum voor H. M. de Koningin, 2 uur groote Congregatie, half 3 Herhalings catechismus, 3 uur Lof waarna processie, 5 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Agnes Poell, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesrais, 8 uur Jaarg. voor Christina Janssen. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor de echtgenoote van Leonard Verbeek, 8 uur Jaarg. voor Simon Dekkers. Donderdag O L. Vrouw Geboorte, 6 uur 1e H Mis, half 8 leesmis waarna processie naar Oostrum, 9 uur leesmis, 10 uur geen Mis, half 4 Lof. Vrijdag half 8 leesmis voor de leden der Mariavereeniging, 8 uur leesmis. Zaterdag komen de kinderen der 4e bias te biechten, 7 uur Lof. Zaal in het Patronaat. Donderdag 8 September, Feest van Maria Geboorte, de H.H. Diensten als op Zondag. Generale absolutie voor de leden der Derde Orde. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche algemeene H. Communie Met het oog op de Bisschoppelijke kan de Patronaa dat door jongen aat balclubs en dgl. i Patronaats-vecbi trouw geschied waaraan men zi$ft. Het Bestuur goedgevonden m 1 tronaat en de^ret slechts den halv b te betalen. Minji vermogenden gyen gelet worden dajbru worde gemaaktver by Pr. Directeuifaal op andere tijdei Genadi. 8 Sept. O.L Vi H. Missen voor r plechtige Hoogjpre relikwievereerinie te 3 uur plechtijnn relikwievereerin 1 2e meid vo( 1 voermanskn 1 huishoudst lie voor Vierlingsbi 1 burgerdienst 1 persoon om 1 dagmeisje \j 2 burgerdiens 1 boerenknec^eii Paschen 1 boerenknect Bied 1 werkmeisje e 1 werkvrouw 1 smid-bankw 1 tweede bak] 1 smid, afkon ch 1 grondwerke 1 boerenknecl 6 grond- of lc 1 koperslager Meubelmakerqbe die tevens the 1 dienstmeisjeurg 1 burgerdiensor

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2