Drenthe gedurende twee uur een hevig noodweer gewoed. Onder Klasienaveen werd de 17-jarige B. Kamping in huis door den bliksem getroffen hij was op slag dood. Zijn moeder en zijn zuster werden bewuste loos geslagen zij kwamen na eenigen tijd bij en bleken geen letsel gekregen te hebben. Tengevolge van den hevigen slag regen is de trambaan der Eerste Dreritsche Stoomtrammij., onderspoeld, zoodat het tramverkeer gestoord werd. De oogst heeft veel geleden door hagelslag, waarmee het onweer gepaard 8in8- Te Erica zijn, tengevolge van het inslaan van den bliksem, de woningen der familie Schollen en De Vries afge brand. Bij de familie Scholten werden twee kinderen bewusteloos geslagen eerst laat in den avond kwamen zij bij Het electrische net is érnstig be schadigd, zoodat de stroomvoorziening belemmerd is. De lucht was tijdens het onweer angstwekkend donker, doch door het bliksemlicht scheen het alsof de hemel een vuurkoepel was. Vele menschen ontvluchten uit angst hun woning. Vechtpartij. In den nacht van Zaterdag op Zondag kwam het te Heerlen op den hoek Oranje-Nassau-slraat Bongerd tot een woordenwisseling tusschen M. K. uit Heerlenbaan en G. uit Venlo met het gevolg dat er klappen vielen. K. trok een revolver loste twee schoten, waar van een het hoofd van G. schampte G. wist op het juiste oogenblik te buk ken waardoor erger voorkomen werd K. werd aangehouden en is ter be schikking van de Justitie te Maastricht gesteld. Doodelijk ongeluk. In een houtzagerij te Hoensbroek werd een 6 jarig jongetje K. geheeten door het loslaten van een paar balken aan het hoofd getroffen. Hij gaf spoedig den geest. Zegening van auto's. Op Zondag 31 Juli heeft te Roermond na een plechtige hoogmis in de kathe draal, om 11 uur de zegening plaals van auto's, autobussen, vrachtauto's en motorfietsen op het Marktplein, van wege de broederschap van St. Christof- fel. Op dien dag is levens gelegenheid zich als lid der Broederschap te laten inschrijven en gezegende medailles te verkrijgen. Elke maand wordt daaren boven voor de leden eene H, Mis gelezen. Door den electrisclion stroom gedood. Zondagmiddag te ongeveer een uur wilde te Veenendaal de monteur van de A.PC. A Landman uit Arnhem een nieuwe lamp op een machinepomp zetlen. Hij klom in den ijzeren kolom en meenende, dal de stroom afgezet was raakte hij de koperen filling aan waardoor hij den vollen stroom door zijn lichaam kreeg Op zijn gegil werd de stroom uitgeschakeld en kon hij door een kameraad worden opgevangen en in de dichtsbijzijnde garage binnen gebracht. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig, doch alle pogingen om de levensgeesten op le wekken waren vergeefsch. De ongelukkige was 27 jaar en ongehuwd. Do dankbare Amerikaan. In den afgeloopen winter gebeurde het, dat een Amerikaan aan het N II. Kanaal nabij Het Schouw met zijn auto in de modder wegzakte. Hij vroeg toen tevergeefs aan eenige voorbij komende melkrijders om zijn wagen met hun paard uil de modder te trekker. Een boerenzoon uit de Broekermeer heett len slotte geholpen den auto op den weg te trekken. De Amerikaan dankte en noteerde den naam van zijn helper. Eenigen lijd later ontving de jonge man als belooning een radio tcestel cadeau. Daarna een huisorgel. En nu heeft hij weer een nieuw motorrijwiel van den Amerikaan gekregen. De verdwenen notaris te Groningen. Zaterdagmiddag heeft men in een kreupelbosch le Zuidwolde (D) het lijk gevonden van den vermisten notaris S. uit Groningen. Door ophanging had de ongelukkige zich van het leven beroofd. Het lijk is naar de bograafplaals te Hoogeveen overgebracht. Wij vernemen, dat het nog wel enkele maanden zal duren vooraleer een overzicht zal zijn verkregen van den toestand. Herhalingsoefeningen. De lichtingen 1922 en 1924 Infanterie zullen te Venlo in het garnizoen in het tijdvak van 8—24 Sept. voor her halingsoefeningen onder de wapenen komen. stilte... Sedert zij elkander voor he* ee.rst ontmoet hadden, geheel toevallig volgden haar gedachten hem overal Doch de jonge dokter bleef zesr terug houdend, schoon uiterst vriendelijk, Het scheen, dat hij bevreesd was, zich zelf de liefde tot Mona bewust te worden En toch, zonder woorden hadden zij elkander begrepen, hun blikken haddon zich met elkander verloofd In den laatsten lijd evenwel kon dokter Meunier zijn liefde voor Mona niet meer bedwingen. Alles drong hem naar het geliefde meisje, en er verliep geen dag zonder dat hij haar, onder welk voorwendsel ook, een bezoek bracht.. En zooeven had hij haar »zijne Mona" genoemd hij had haar oogen gekust, die vol vertrouwen naar hem opzagen.... Er bleef hem nu als eerlijk man niets anders over dan zich tegenover het meisje zijner keuze duidelijk uil te spreken. Tegen den avond verkeerde Mona Liza in kcortsachtige spanning. Het hoofd in de hand geleund en den blik onafgebroken op de deur gevestigd met hoop en vrees in het hart, zoo wachtte zij de komst van den geliefden man.... 't Was haar alsof hedenavond haar leed een aanvang zou nemen, alsof het met den geliefden over den drempel zou schrijden.... Toen hij evenwel binnentrad kwam over haar als een groole golf van geluk. Ach, en als deze man den dood zou brengen....? Ook dan nog zou zij de handen blijven zegenen, die de hare Onderscheiden invitatie. De alom bekende Harmonievereeni ging »Wilhelmina" van de staatsmijn van dien naam te Terwinselen, welke met de Harmonie van Horst de eer i Limburg op muzikaal gebied te Rotterdam heeft hooggehouden, heeft de Kon. Harmonie van Horst uilge- noodigd op het buitengewoon feestcon eert op 21 Aug. a s. onder stellige ver zekering, dat zij wederkeerig met hel 88 man sterk muziekcorps naar Horst zal komen. Daar het een groote zeld zaamheid is zoo'n talrijk, muzikaal hoogstaand en gepluimd muziekcorps te hooren, heeft de Harmonie tot deel neming aan het feestconcert te Terwin selen besloten. Een smokkeldraina cisclit een do ode In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich bij Well over de grens een smokkeldrama afgespeeld. Enkele Duit schers pogende koffie in te voeren, werden door de Duitsche douane aan geroepen, doch gingen aan den haal, waarop de kommies van zijn vuurwapen gebruik maakte. Een der smokkelaars werd in 't hoofd getroffen en stortte op de plaals dood neer. Het slachtoffer was woonachtig te Uedem. Uit Limburg naar Harskamp. De eerste en tweede ploeg dienst plichtigen der lichting,1927, van het 2e, 13e en 17e regiment infanterie uit Venlo en Maastricht zullen, met het noodige kader, van 1 tot en met 6 Augustus de legerplaats bij Harskamp betrekken, tot het houden van voorbe reidende gezamelijke en gezamelijke gevechtsschietoefeningen. Het muziekkorps van het 6de regi ment infanterie uit Breda zal in dat tijdvak mede in die legerplaats aan wezig zijn. Ongewensekte vreemdelingen. Te Roermond zijn de laatste dagen verschillende vreemdelingen, Denen, Hongaren en Dnitschers, die daar zon der geldige papieren rondzwierven, aangehouden en over de grens gezet. Uitbreiding R. K. Blindeninstituut te Grave. Bij de te Grave gehouden aanbesteding van de bouw van het grootste deel van het nieuwe Henricus blindengesticht voor mannen alhier (hoofdgebouw, bakkerij en wissenschuur) hebben het Iaag3t ingeschreven Gebr. v. Lieshout Helmond met f 151 083. Jongen verdronken. Tusschen 5 en 6 uur Maandagmiddag in de voormalige bruinkoolgroeve onder Graetheide de 15 jarige J. M uil Aken bij het zwemmen verdronken Da jongen was bij de familie L. te Lulterade op vacanlie en pas tegen den middag aldaar aangekomen. Door de politie is het lijk tegen 8 Gebrek aan eetlust f slechte spijsvertering, schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver- stopping, maagpijn en hartwater. genezen spoedig na gebruik van Foster's Maag- pillen, het tonische laxeermiddel. BWI a ai S3 i 18 €2 ff» Foster's Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. eens zoo innig en warm gedrukt hadden als wilden zij haar nooit loslaten. Met een ruwheid, zwakken karakters eigen, wierp hij haar bijna brutaal de woorden toe Mona, ik kom niet om u ten huwelijk le vragen.... ik kan u niet trouwen Goddank, het was eruit Zij hoorde hem kalm aan, zco kalm alsof zij erop was voorbereid Ja, ik wist het.... ik begrijp.... stamelde zij en toch zij wist niets en zij begreep evenmin. Eensklaps, met pijnlijke vastberaden heid, zag zij hem aan en vroeg: Waarom Verlegen wendde hij zich af. Men kon het hem aanzien, dat hij zich niet op zijn gemak gevoelde. Vraag niet, wanneer ik u bidden mag.... Hel is beier voor u, wanneer ik zwijg. Deze woorden kwetsten haar, gelijk een doorn het vleesch. Lag de schuld bij haar? Zij werd bleek als een doek Met weifelende stem ging hij voort En zonder dat.... zou ik toch nooit buiten goedvinden mijner ouders een huwelijk aangaan ik heb mijn moeder over u gesproken.... zij zal nooit toe geven. Mona's twijfel werd steeds grooter. Uw moeder wil zeker een rijke vrouw voor haar zoon, bracht zij te midden. Misschien wel, antwoordde hij ont wijkend, maar, zoo ging hij voort, dal is toch nevenzaak. Ik verdien genoeg om beschoiden te kunnen leven meer uur opgedregd en naar Lutterade over gebracht Door (len bliksem gedood. Tijdens het onweder van Vrijdag j.l. werd te Vierlingsbeek in een weide a d. Maas 'n koe gedood ten nadeele van den landbouwer S te Mullem. Doodeljjk ongeval. Terwijl de kermisreiziger J Smit uit Den Haag te Goor bezig was met een vracVitauto, waarachter met een staal draad een pakwagen was bevestigd, zijn gebakkraam te vervoeren, biak plotseling in de Groote straat aldaar de staaldraad, zoodat de pakwagen dwars sloeg, Smit, die naast deze wagen liep, kreeg hierdoor een slag van den disselboom en sloeg hierdoor het hoofd tegen den muur van het huis van den kleermaker Groothuis. Gillend van pijn werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Hengelo (O,) vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden De onbewaakte overwegen. Op den onbewaaklen overweg bij de Groote Voorde onder Zwolle geraakte een negenjarig meisje onder den trein KampenZwolle. Hei meisje, dat op een fiets reed en spelenderwijze achter gezeten werd, werd aan beide beenen verwond. Een been was op twee plaatsen gebroken. Het werd in het Sophia ziekenhuis te Zwolle opge nomen. De toestand is redelijk wel. Emigratie van landbouwers en landarbeiders naar Frankrijk. Gemeld wordt: Over emigratie van landbouwers en landarbeiders naar Frankrijk, hebben dezer dagen te Parijs, de heer mr, A. G A. ridder van Rappard, voorzitter der door de ministers van Binnenland- sche Zaken en van Arbeid, Handel en Nijverheid ingestelde Commissiën, be treffende de emigratie naar Frankrijk de heer Folmer, directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling, lid dier Commissiën, besprekingen gevoerd met eenige vooraanstaande personen uit Fransche landbouwkringen, aan welke besprekingen ook werd deelgenomen door de heeren Sevenster. Rijksland- bouwconsulent te Psrijs en Spuiman, correspondent der Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen.le Parijs. Verdronken. Onder Velden werd in de Maas h9t lijk opgevischt van zekeren K. uit Blerick, die sedert eenige dagen ver mist werd. Brand door hooibroei. Te Lenth bij Nijmegen is de boerderij van W. J H nagenoeg geheel afge brand. Oorzaak hooibroei. Verzekering dekt de schade. De terugtocht werd" aanvaard op 6 Juli en dezelfde route werd gevolgd, slechts met dit verschil, dat in plaats van over Singapore, over Medan naar Sengora werd gekoerst. De tocht ging daardoor overeen route van 14975 KM. Deze werd afgelegd in 91 uur 22 min. heigeen een gemiddelde snelheid geeft van 163 9 K.M. In Bangkok moest het toestel een dag overblijven, omdat het Zaterdagmiddag niet op de renbaan in Rangoon kon landen, waar dan de be kende wedrennen worden gehouden. Een buitengewoon sterke zandstorm aan de Perzische Golf hield hen in Basra 4 dagen op. In het geheel werd de terugtocht af gelegd in 14 reisdagen, er zijn daarbij trajecten gevlogen met buitengewone snelheid, zooals b v. CalcuttaAlia habad met een gemiddelde van 204 K.M. In welk een uilstekenden staat het vliegtuig verkeerde, blijkt wel daaruit, dat eèn dag voor d& aankomst te Amsterdam nog een buitengewoon lange élappe, de langste vqn den ge- heelen tocht, n 1. Konstanlinopel Neurenberg, kon worden afgelegd, over welk traject van 2200 K M. het toestel 135 uur vloog. In het geheel is de tocht sfgelegd in 1775 uur, met een gemiddelde snel heid van 168 8 K.M. per uur. De heer Van Leer Black is Maan dag om 2 v. nam. met de D P weer naar Londen vertrokken met de be stuurders Geysendorffer en Scholte. Het mynvold Vlodrop. Naar' de »N. K." verneemt, zal de heer Biermans zeer binnenkort Europa arriveeren en zich aanvankelijk naar Zuid-Frankrijk begeven. Met zijn komst herleeft de hoop op gunstiger berichten over het Mijnveld Vlodrop dan den laatsten tijd te melden waren. Ongetwijfeld zal de zaak thans opnieuw onder de oogen worden gezien en aan gepakt. Uit Italië. Zondag 1 Juli. Een jongeman van achttien, die een revolver wilde pro- beeren, koos de W. C-deur als mikpunt Na er zeven schoten op gelost te hebben, ging hij eens kijken, of de kogels door het hout waren heengedrongen. De deur openend, vond het onvoorzichtige heerschap zijn vijftienjarig broerlje zieltogend, doodelijk getroffen..., Maandag 2 Juli. Te Milaan wordt een klein kind door de tram doodge reden. De vader, een politie agent,gaat heftig tegen d« wanhopige moeder te keer, haar ten onrechte een onvergeef lijke onvoorzichtigheid verwijlend. Hij trekt zijn revolver; de moeder wordt van schrik en smart krankzinnig Collega's moeten den woedenden vader tot bedaren brengen en ontwapenen... Doodelijk auto-ongeluk. Maandagmiddag is dr. M. uit Bilt hoven met zijn auto op den Amers- foortschen straatweg, toen hij wilde uitwijken voor een wielrijder tegen een boom gereden. Het ongeval ge schiedde tusschen Amersfoort en Soesterberg. Dr. M. werd zoo ernstig gewond, dat hij spoedig overleed. De wielrijder kreeg verwondingen aan een zijner beenen. De eerste passagiersvlueht naar Indië. Een overzicht van de prestaties. Aan het Haagsche Aneta-kantoor wordt gemeld Nu de II NADP Zaterdag om 16 uur 58 behouden te Amsterdam is lerugge keerd, kunnen de praes'aties worden samengevat. Nadat het op 15 Juni van Amster dam vertrokken was, kwam het vlieg luig 30 Juni le Batavia aan, na 16 dagen onderweg te zijn geweest. Van deze 16 dagen stond het vliegtuig een dag stil te Consiantinopel en twee dagen le Bagdadhet laatste opont houd was le wijten aan een storing van h6t smeerstelsel. Hel toestel vloog 13 dagen en legde den weg af in vlieguren, heigeen dus een gemiddelde beteekent van 61/2 vlieguur per da_ De gemiddelde snelheid bedroeg 171 r/a K.M. De heenreis was 14 775 K M. lang. verlang ik niell Welnu? zeide zij, zacht uildagend Mona, pijnig mij niet! Geloof mij, het zijn geen losse woorden Ik kan alle hinderpalen niet noemen, het is als een onzichtbaar weefsel van vijan delijke omstandigheden, dat mij om spant en mijn wil verlamt.,,. Ik heb gepeinsd, dag en nacht, naar een uitweg gezocht en hier gevonden hoort ge het, Mona? Niets is er dat aan mijn besluit iets kon veranderen... Mijne ouders zouden zich steeds blij ven verzetten tegen een verbintenis tusschen ons. Zij houden vast aan hun princiep en verlangen, dal mijn toekomstige vrouw voor alles een onbbvlekten naam draagt.... en dezelfde godsdienstige op vattingen hebben als zij. En gij, Mona denkt vrijer.... Een onbevlekte naaml Die woorden wëerklonken in Mona's ziel. Hij had er niet aan toegevoegd én er kleeft een smet op uw naam, doch dit lag er stilzwijgend in opgesloten. De wonde, die zij reeds lang genezen waande, begon weer heimelijk te bloeden. En gij, Mona, denkt vrijer I.... Een bitter lachje speelde om haar mond. Zij- vrijden kster 1.. Doch niets ter wereld had haar op dat oogenblik de bekentenis afgedwon gen: dat zijn God de hare was, en dat zij eiken avond neerknielde om Zijn zegen over hem af te bidden. Haar lippen bleven gesloten.... Mona-Liza, zeide hij deemoedig Gij hebt het recht ons lot te beslissen Wordt vervolgd, Dinsdag 3 Juli. Te Turijn pogen zich op één dag vijf personen van het leven te berooven Liefde en levens moeheid. Vier verkeeren in ernstigen toestand tengevolge van het ingenomen vergif, de vijfde sterft aan een schot wond.... -0- Woensdag 4 Juli. Zeven berichten één krant over ongeneeslijk zieke of doodarme menschen, die zelfmoord plegen, wijl ze hun bestaan niet langer willen dragen 0— Donderdag 5 Juli. Een jongen van zestien jaar werpt rich onder een trein, omdat zijn ouders hem vijf lire hadden geweigerd, waarvan hij een avondj had willen uilgaan -0— Vrijdag 6 Juli. Advocaat die en die en cavaliere zoo en zoo hebben geduel leerd. Getuigen deze en gene. De ad vocaat heeft een verwonding aan het hoofd bekomen. Een ridderlijk tw gevecht. De tegenstanders hebben zich niet verzoend Zaterdag 7 Juli Bij Napels hebben twee jongens, de één achttien, de ander zestie» jaar, een duel geleverd om een meisje van dertien. De oudste werd levensgevaarlijk in de borst gestoken.., -0— Ook dit zijn Ap3nnijnsche Intermezzi en ze vormen een bouquelje, dat zoo maar achteloos langs den weg is ge plukt. Ze lonen duidelijk aan, hoe het leven in hel land van Mussolini nog op eenigszins andere leest is geschoeid dan hier en daar elders. Warm bloed Siberische pest in Rusland? Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn volgens een mededeeling van het com missariaat voor de volksgezondheid te Jaroslawa 25 personen ziek geworden Zij lijden aan een tot nu toe onbekende soort van darmontsteking. Vermoedelijk heeft men met de Siberische pest te doen. 18 personen zijn reeds overleden Da laatste dagen hebben zich geen nieuwe gevallen voorgedaan. De strijd op de Margarine-markt. Enorme prysonderbieding. Onmogelijke toestanden. Van bevoegde zijde schrijft men aan het Hbl. De van verschillende zijden over den margarineslrijd gedane mededeelingen zijn naar onze meening niet volledig Reeds einde 1926 is er tusschen d concerns Jurgens en Van den Bergh verschil van meening ontslaan over de margarine omzetten in Nederland. Jur gens voerde daarbij een reclamecam pagne op groote schaal en ging er to over om het product tegen belangrijk lagere prijzen aan te bieden, waardoor de concurrentie zich geducht deed ge voelen. Dit laatste dateert reeds van het begin van dit jaar en d9 strijd is daarna zóó toegenomen, aai nu reeds eenigen tijd margarine tegen 18 cent per KG. verkocht wordt. Zelfs wordei: er bovendien nog groote bedragen ten geschenke aangeboden, daar, waar zij trachten afnemers van elkander te kunnen bemachtigen. Dat deze handelwijze enorme bedragen erslindt, is le begrijpen, wanneer men weet, dat in Nederland 1000 a 1100 Ion margarine per week geconsumeerd wordt, waarvan zeer zeker het overgroole percentage tot de goedkoope qualiteiten jehoort. De winst op de z g. standaard-merken ipeelt hierbij geen groote rol, omdat de verkoop hiervan slechts enkele procenten van de totale consumptie bedraagt, zoodat het in het Avondblad der »N R C" d.d 18 Juli genoemde verliescijfer van f 250 000 per week Héén voor Holland geenszins over dreven is. Uit bovenstaande uiteenzetting blijkt, dat de toestanden in de margarine industrie in Holland aan het onmogo lijke grenzen en het is te wenschen in het belang der betrokken maatschap pijen, voor de geheele industrie en voor den handel, dat hierin ten spoedigste erbet8ring intreedt. De toestanden der margarine industrie n Engeland, Frankrijk en België zijn ook zeer ongunstig. De mogelijkheid is niet uilgesloten, dat indien de strijd in ons land niet zeer spoedig een einde neemt, dezeeveneens in bovengenoemde landen in dezelfde mate zal verscherpen. Hollandsclic klompen. Van 'n Amerikaansche en '11 bakkertje. (Historisch). De geschiedenis, die hier olgen gaat, kunt u gelooven of niet, zegt het Dagblad van Noord Brabant. Ze is echt gebeurd Op het. Stationsplein te Roosendaal. Zooals zulks meer voorkomt arriveer de er aan hei station een groep Ameri kanen, die van plan waren het schoone van ons Nederland le gaan bewonderen in dat schoone ook onze klompen. Want ieder rechtgeaard Amerikaan weet niet beter of heel Nederland loopt op klompen. Evenais wij op school ons alphabet leerden met het rijmpje: A is een aapje enz. enz leerden de Amerikanen het hunne. Maar in plaats dat zij te hooren kregen: »H. is de held m6t een houwer als vriend," werd hun ingepompt: »H. dat is Holland, waar men klompen slechts vindt." In 't Engelsch dan aluurlijk 1 Dus heel Holland loopt op klompen Waar nu ieder Nederlander weel, dat zulks niet het geval is, viel het niets te verwonderen, dat onze Amerikanen een beetje raar opkeken toen ze op hel stationsplein wandelende, er geen zagen. Zoadat ze meenen gingen, dat ze uit de mode waren. Op 'n hoek stond 'n doodgewone bakkeisknecht te praten met een slank jongmensch. Het toeval wilde, dat de eerste klom pen droeg dewelke nu juist niet nieuw meer waren. Een der Amerikaansche schoonen kreeg het »wonder" in de gaten en stapte regelrecht op den bakkersknaap af, weldra gevolgd door andere toeris ten. Are those the famous dutch wooden ^hoes Wat zee ze? vroeg hel verbaasde knechtje, direct niet snappend dat de ongewone belangstelling zijn schoeisel betrof. Het slanke jongmensch zei Ze vraagt of dat Holiandsche klompen zijn Yes 1 antwoordde de bewonderde, die zich verheugde ten minste eens in zijn leven Engelsch te kunnen spreken. I will buy them 1 t Knechtje gaf het slank jongmensch een por in de zij Z8 wil ze koopen, fluiterde deze den andere in z'n oor. Yes, zei ie toen na even nadenken. What is the price Yes I t Bakkertje werd voortvarend. Hij verheugde zich steeds meer dat Engelsch praten zoo gemakkelijk was. Da's niet goed, stommeling, zei de slanke ze vraagt hoeveel j*9 er voor hebben wilt 't Zijn maar ouwe brakken, meen de het bakkertje, zeg maar tegen d'r eene gulden. Doch de schoone Amerikaansche was de slanke voor I shall give you two dollars. Twee dollars of te wel vijf pop. Verkoope joch. Trek uit. Yes, zei het knechtje. Meteen trok ie z'n klompen uit, gaf ze aan de schoone Amerikaansche, ontving z'n dollars en rende op z'n sokken weg Hij smeerde n-em. Ze had eens spijt van d'r koop moeten krijgen Het waren toch maar doodgewone ver sleten klompen. De schoone was overgelukkig. Sinds dezen middag loopen alle pakjesdragers op klompen en de chauf feurs hebben er een paar in hun auto liggen. Ge kunt immers nooit weten. Bruid-weduwe. Vrijdagmiddag is de 30 jarige E. G. tusschen Brussel en Leuven, toen hij per auto vergezeld van zijn familie van Leefdael ging naar Leuven, om aldaar in het huwelijk te treden op een vrachtauto gereden en vervolgens tegen een boom gebotst. De bruidegom werd gedood. De moeder werd doodelijk gewond, de vader en broeders ernstig gekwetst. De bruid verkeert sinds het ontvan gen van het tragisch ongeluk in een staat van absolute onmacht.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6