be: Landbouwbond Algem Vergadering Tuinbouwvereengiog Alg?m. Vergadering WIE Boerenoond Leunen. Heeren Rookers P. SCH0LS eau BOERDERIJ Voor de Kermis M. Stoks Langstraat Qroott FOK roodboDti fijne S burgerdi Gemengde Berichten. Districts-arbeidsbeurs afd. Venray-Oorp-Heide Zondaar 31 Juli a.s Tuiub.veresn. Leunen. op Zondag 31 Juli HEIDE. Zondag 31 Juli zal den Beker winnen A.s, Zondag De Jacht Te Pachten fijne merken SIGAREN Ruime keuze Sigaretten Jacht van den Boe renbond te Merselo wenschen te pachten op Kerm Gtev: een Smit een let Openstelling Post- en Telegraaf kantoor te Venray. Met ingang van 1 Augustus a.s. wordt het Post- en Telegraafkantoor alhier voor den post- en telegraafdienst opengesteld van 812ien van 14— 19i/2 (het kantoor is dus GESLOTEN voor den post- en telegraafdienst van half een tot twee uur.) De openstelling voor den telefoon dienst wordt 1 Augustus a.s. 8—21 (wordt dus verlengd met het uur 8—9 's avonds.) Ook de telegraafstations Blitterswijk, Castenray, Geijsteren, Heide, Ysselsteyn Leunen, Merselo en Oirlo worden 1 Augustus voor den telegraafdienst opengesteld van 812i/« en van 14 19I/2. De Directeur, BRIELS. Tydclyke afslag cokes. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat vanaf 30 Juli a.s. tot nadere aan kondiging de coskes prijzen zijn VER LAAGD en nader vastgesteld ais volgt Geklopte cokes f 1.per H L. Groote cokes f 0,80 per H L. Cokesgruis f 0,30 per H L. Bezorgloon tot en met 5 ILL. 15 cent en boven, de 5 H L. 10 cent per ILL. Voor grootere afnemers per gewicht geklopte cokes f 20, 'per ton van 1000 Kg., grove cokes f 17, per ton van 1000 Kg- Voor kleinverkoop uitsluitend op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 912 voormiddag en van 2—5 namid dag op de fabriek. Venr8y 29 Juli 1927 Kennis Venray. Lijst der inrichtingen, welke een standplaats hebben op de kermis alhier H. van de Vorst, Helmond, Lucht schommel en draaimolen; A. Riozzi, Bred8, Bioscoop; M. van Gemert Smits, Uden, GebakkraamW. Westheim- Gortjaans, Blerick, Paling- en zuur kraam, chocolade en suikerwerken H. Scheffers van Gemert, Uden, Suiker, en galanteriekraam en ijswagen J M. Huijs, Horst. Suikerkraam H Hoef nagels van Veghel, Helmond, Auto carousselJ. Beekhoven, Venlo, Photo- grafietoestelL. II van der Wielen, Venlo, Sigaren en sigarettenkraam B A. Gerritse, Nijmegen, Paling- en zuurkraam; M. Giesbers, Roermond Schiettent en lijntrektent; C Siebert, Breda, Galanteriekraam; Wed M Geurtjei's, A yen Bergen, Suikerkraam; M. Kuypers, Tien ray, 2 Suikerkramen; W. van Horssen, Asten, Suikerkraam G. Camps, Horst, 2 Suikerkramen; H Janssen van Cuyk, Venlo, Suikerkraam P. Thielen, Venray, IJswagenM Hendriks, Venray, Suikerkraam; J. Tacken, Venray, Suikerkraam; B van Boven, Venray, Palmgkraam; M Hen driks, Venray, Suikerkraam. -r- Dinsdagavond gaf Ve^raysch Fanfarecorps, een concert in het St. Annageslieht alhier, bij gelegenheid van het Patronesfeöst dier inrichting Zondag opende D.S.O. alhier haar serie wedstrijden. Nadat de deelnemende vereenigingen in optocht door het dorp waren gelrokken, begaf men zich naar »De Hoop" waar een talrijk publiek de voetbalsport bewonderde. Ook morgen Zondag bij de eindwed strijden kan het daar nog druk worden Morgen Zondagavond om 8 uur zal Venraysch Fanfare eene muziek uitvoering geven op de Groote Markt Dinsdagmiddag hield onze ge meente politie wederom controle op de maximum-snelheid van auto's en motoren Hierbij werd een bestuurder bekeurd, die bovendien geen rij- en nummerbewij8, noch een belasting- kaart in zijn bezit had. Dat kan een dure reis worden 1 Door Ged. Stalen van Noord Brabant is de concessie geweigerd in die provincie voor den autodiensl Cuyk Boxmeer MaasheesLimburgsc.he grens, in de richiing Venray en van Boxmeer over Oploo en Bakel naar Helmond. Ondernemer L. Stiphout te Sambeek. Aan denzeifden ondernemer is con cessie verleend voor den autodiensl Boxmeer over Oploo- en Overloon naar Venray. De Rechtbank te Roermond ver oordeelde Woensdag H. W F alhier tot 1 maand gevangenisstraf, wegens onzedelijke handelingen. De Geystersclie Bossclien. Gedurende de zomer worden de mooie Geystersche bosschen wederom druk bezocht door wandelaars, van allerlei slag, die aldaar gaan genieten van het prachtige natuurschoon. Op verzoek van den eigenaar, de H W. Geb. Heer Baron Weichs de Wenne, willen we nu vragen, dat de bezoekers zich aldaar netjes gedragen, geen blikken, doozen, papierrommel enz enz. laten liggen, geen vernielingen te begaan, en losloopende honden mede te nemen Vooral rondom de oude St Wilbert kapel zag het er deze week uit. of er markt geweest was. Wil men langer onbeperkt van de Geystersche bosschen als wandelplaats genieten, zoodat er geen wandelverbod komt, denkt dan aan het rijmpje Laat niet als dank voor 't aangenaam verpozen De eigenaar van 't bosch de rommel en de doozen OOSTRUM. Verleden week Zondag werd alhier op luisterrijke wijze het feest der H. Kindsheid gevierd, en werd een mooie optocht gehouden. De gehouden collecte bracht de flinke som van f 140.op Bravo voor Oostrum. Zondag vergaderden te Oostrum in de zaal van den Heer Janssen, de belang hebbenden tot verbetering der Oostrum sche beek, onder leiding van den Edel achtb. Heer Burgemeester van Venray Verder waren lot groot genoegen van alle aanwezigen tegenwoordig, de Edel achtb Heer Burgemeester van Wans sum. de Weled Heer Jean Poels, Lid van Gedeputeerde Staten en de beide Wethouders van Venray Er werd besloten de verbetering in te deelen in drie termijnen. Ie- Afkoop Rosmolen, waarmee men direct zou beginnen en waaraan de gemeente f 750 subsidie zal geven. 2e Recht leggen en uiidit pen groote beek. Hiermee zal men nog een af wachtende houding aannemen vanwege de in de provincie aanhangige plannen ter verbetering van de hoofdwaterlos- singen in NoordLimburg. 3e. Verbetering zijtakken. Ten slotte werd nog een commissie gekozen bestaande uit 5 heeren, die de verdere werkzaamheden ten uitvoer zullen brengen. HORST. Een geheel nieuwe teelt is hier wel die der Gladiolus. Deze mooie bloemen, in niet minder dan 29 kleuren, zijr. op 't oogenblik in vollen bloei en laten zich hier ten getale van 80.000 stammen vlak bij 't dorp be wonderen. HORST. Buitengewoon begunstigd door moeder natuur, gaf het Horster Mannenkoor Zondag een drukbezocht en alleszins geslsagd muziekfeest in de versierde feeslweide van Wijnhoven, met medewerking der Kon. Harmonie, Fanfare Concordia te Meterik en het muziekgezelschap te America. Het onweer. Woensdagmiddag ontlastte zich boven Venlo een onweer, dat vergezeld ging van hevigen regen en hagelslag. De Vleeschstrsat, ter hoogte van het viaduct werd overstroomd. De regen sloeg door de daken van tal van huizen en ver oorzaakte veel ongemak. Bij de heeren Gebr. Verhaegh, kleer makers, Parade, sloeg de bliksem op den top van den achtergevel en rukte een heel stuk muur af. Brand werd niet veroorzaakt en persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door den hagelslag werd veel schade toegebracht aan de te velde slaande gewassen. Onder een inaai-macliine. Maapdag is te Bergen in de ontgin ning van Laarakkers een ernstig ongeluk gebeurd. Het 7-jarig zoontje van Hooger- stede is van een maaimaehine gevallen en ar onder gekomen. De jongen is onmiddellijk naar 't ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. Men vreest voor 't verlies van een hand. Zeven runderen door den bliksem gedood. Tijdens het hevig onweer van j.l Vrijdag werden in een weide te Sieben gewald, nabij de Duitsche grens zeven runderen en een paard door den blik sem getroffen en gedood. Haven te Blerick. In de laatste dagen wordt te Blerick sterk geijverd voor den aanleg van een havenkade aan de Maas door het ge meentebestuur. Zonder twijfel zou zij aldaar in een langgevoelde behoefte voorzien. Landbouwer doodgeslagen te Budel. Bij 't korte, doch hevige onweder, dat zich Dinsdagmiddag boven deze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem iri 'n korenmijl en doodde een daar achter voor den regen schuilende onge huwde 30-jarige landbouwer A. S Tussehon do buffers geraakt. Bij den overweg der kolenlijn SimpelveldKerkrad? te Simpelveld waren Dinsdagnamiddag personen bezig met het rangeeren van een kolentrein Ofschoon de afsluilboomen neergelaten waren, meende de 60-jarige gehuwde J. Meyer nog te kunnen passeeren. Hij raakte evenwel lusschen de buffers en werd met ingedrukten borstkas opge nomen. De man overleed spoedig. Door den bliksem gedood. Te Born, bij Sitlard, werd Woensdag middag bij een hevig onweer de 14 jarige A. Mekels, die op het land met een paard werkte, door den bliksem getroffen en gedood. Ook het paard werd gedood De oom van den jongen, die in de nabijheid werkte, werd be wusteloos geslagen. Verdronken. Dinsdagavond ging de 20 jarige metselaar J. Simons baden in de Geul te Valkenburg Hij zonk onmiddellijk zoodra hij zich in het water had be geven. Op zijn hulpgeroep kwamen enkele menschen toesnellen en de man was vrij spoedig op het droge. Ofschoon alle pogingen aangewend werden, om de levensgeesten op te wekken mocht dat echter niet gelukken. Vliegongeluk te Gilze. Op de Molenheide bij Gilze is Don derdag een Ned. militaire vliegmachine van circa 35 M. hoogte omlaag gestort De twee inzittenden werden gewond; het toestel is zwaar beschadigd. Voor gemeente-veldwachters. Naar we vernemen, zal er voor dè gemeente-veldwachters in N.-Br. een cursus worden gegeven in motorkennis. Deze worden gegeven te 's Bosch en Breda. Door den Commissaris der Koningin worden deze bij de Burge meesters dringend aanbevolen. Geiten en kippen op de heide. Men meldt uit het naburige Sam beek r Op de Oost-Brabantscho heide, westelijk van den Spoorweg Nijmegen Venlo, op bet voormalige Rijks Radio ontvangterrain te Sambeek zal een groote op breede leest geschoeide onderneming worden gesticht. Ongeveer 10 H.A. heidegrond en het voormalige Radio-ontvanglerrein van de gemeente is aan een builenlandsche firma afgestaan, die bezig is daarop een bedrijf te stichten,tot heden in ons land niet bekend. Het zal geheel op den export berekend zijn, n.l. een geitenhouderij, waarvoor elle.lijke honderden geiten uit Zwitser land zullen worden ingevoerd, een hoenderpark met meerdere duizenden kippen, een cultuur van champignons en de aanplant van zwarte bessen. Naar we vernemen heeft de onder neming een gewaarborgd afzetgebied. Naast de cultuur der paddestoelen, die iets nieuws is, en waarvan de loop van zaken met belangstelling zal worden gevolgd, trekt vooral de geilen fokkerij de aandacht. De geilen, die gehouden zullen worden, -ijn van het beroemde Saanenras en het is in meerdere streken van ons land, waar di( ras in den loop der jaren onder de arbeidersklasse zulk den goéde reputa tie heeft verkregen, bekend hoe buiten gewoon deze geit voldoet. Het contract met van Gend Loos opgezegd. Aan de Avondp. wordt gemeld, dat de directie der Nederlandsche Spoor wegen aan de firma Van Gend Loos, vh. Collignon Co., te kennen heeft gegeven, dat zij het binnenkort sfloopende contract mét die firma niet wenscht t verlengen. De nieuwe autobusonderneming der Nederlandsche Spoorwegen (A T.O.) zal het bedrijf van van Gend en Loos overnemen, ten einde volgens het blad te trachten, de opbrengst van het goederenvervoer, dat zich volgens de spoorwegdirectie in 1927 slecht liet aanzien, op te voeren. Auto over den kop geslagen. Op den Teersdijk, den weg van Grave naar Nijpoegen, is de auto van den burgemeester van Wychen, jhr. van Ryckevorsel, bij het inhalen van een anderen auto met dezen in aanraking gekomen, met hei gevolg, dat de wagen, welke bestuurd werd door mevrouw van Ryckevorsel, van den dijk sloeg en onderste boven in een droge sloot terecht kwam Behalve mevrouw van Ryckevorsel bevond zich de chauffeur in den auto Beiden werden door glas scherven licht gewond. De auto werd zwaar beschadigd. Noodlottig ongeval. Men meldt uit Mill aan do Gld Woensdagmiddag had te Mill een< treurig ongeval plaats, dat het leven heeft geëischt van den 27 jarigen huis schilder H. Martens M., werkzaam aan de woning van slager Heijs, was in aanraking'gekomen met de draden van de huisaansluiting, beboorende bij het eleclrisch net en was waarschijnlijk tengevolge van den daarbij gekregen schok voorover van de ladder gevallen. Alhoewel hij op geringe hoogte, ongeveer 2 M viel, was de val zoo hevig, dat de ongeluk kige een schedelfractuur en een ernstige hersenschudding bekwam, en het bloed uit neus, mond en ooren vloeide Omstreeks 4 uur stierf hij, een weduwe en drie kinderen, die nog te jong zijn het zware verlies te beseffen, achterlatende. Landbouwschool. Zeer binnenkort zal er, naar wij vernemen, te Deurne een landbouw school geopend worden. Kind in kokend water gevallen. Te Eindhoven is hel 4 jarige kind van den heer B Louwers, bij het spelen, in een waschkuip met heet water ge vallen. De kleine is aan de bekomen brandwonden overleden In kokende soep gevallen. Het 2-jarig dochtertje der familie K. te Roosteren is in kokende soep geval len en bekwam levensgevaarlijke brand wonden. De woningbouw voor uit Amsterdam naar Eindhoven over te plaatsen werklooze sigaren makers. Maandagavond heeft de gemeente" raad van Eindhoven voor de tweede maal in behandeling genomen een vierzijdig voorstel van B. en W. in verband met de overplaatsing van werklooze sigarenmakers van Amster dam naar Eindhoven. Zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen het voorstel om 59.000 vierk. M. grond bouwrijp te maken tegen f 320 500 Verworpen werd met 214 stemmen het voorstel om 55 pCt. hypotheek te verleenen op 198 kleine middenstands- woningen der Mij Haga uit Amsterdam ad f 742 500. Alleen de wethouders stemden voor. Verworpen werd met 21—7 stemmen het voorstel om 37 968 vierk. M. grond aan Haga te verkoopen voor dien woningbouw. Verworpen werd met 1810 stemmen het voorstel om 8200 vierk. M. grond te verkoopen aan de N. V. Majowie te Amsterdam voor den bouw van 57 arbeiderswoningen. Daarna werd z. h. sl besloten dat ook aan aannemers en bouwmaatschap pij 75 pCt. hypotheek voor arbeiders woningbouw versirekt kan worden. Tragisch. Te Loon op Zand vond mej. S B toen zij Ier kerke wilde gaan, haar Zij is daarvan zuo haar toestand zorgwekkend is en haar de laatste H. Sacramenten moesten worden toegediend Een moeder van vier kinderen gedood. Men meldt uit Wass naar Op den Rijksstraatweg nabij Zuidwijk is Dinsdagavond de echlgenoote van den metselaar van A, die per fiets uit een zijweg kwam, bij het oversteken van den weg door een auto gegrepen en gedood. Zij laat 4 jeugdige kinderen achter. Kind uit een eerste verdieping gevallen. Te Nijmegen viel Dinsdag de3jarige C B. uit het raam eener eerste ver dieping in de Lange Brouwersiraat De kleine werd ongedeerd opgenomen. Opruiming van ontsierende reclames. Ingevolge ingrijpen van Ged Staten van Gelderland moeten in de gemeente Eist (O B alle het landschap ontsieren de reclames langs den grooten weg NijmegenArnhem worden opgeruimd. Eert windhoos. Om vijf uur Woensdagmiddag is een windhoos over Weesperkarspel gestre ken, die zeer veel materieele schade veroorzaakte, doch waarbij geen per soonlijke ongelukken zijn voorgekomen Duurder schoenen op komst. In het vakblad voorde Schoenmakerij wordt ondanks de op het oogenblik terugloopende prijzen- een komende verhooging van de leder- en dus van de schoenenprjjzen voorspeld, omdat, sinds Februari de huiden in Amerika 50 pet. en de kalfsvellen 35 40 pet. gestegen zijn. Ook op de ledermarkt zijn daar be langrijke prijsverhoogingen gevolgd. Een heer die geen heer was. Met 'n jongenskopje en 'n werk manspakje aan werd aan de grens onder Nispen door de marechaussée iemand aangehouden, van wie het »fijr. gekant" ondergoed boven het halsboord van de jongensfrak even uit kwam steken Ds politieman ging aan het ondervragen en achtte zeer terecht termen aanwezig de aangehoudene te Roosendaal bij den brigade-commandant voor te geleiden, waar bleek, dat men te doen had met een 18 jarige schoone uit de Residentie, die de ouderlijke woning was ontvlucht en wilde trachten in een jongenspak over de grenzen te komen voor het ondernemen van een avontuurlijke reis naar Frankrijks hoofdstad. Zij is naar haar ouders teruggebracht. BIBSSBWKB STAID VERRAT. 22 tot 29 Juli. GEBOREN: Hendrina Th. M. Verheyen, Oostrum. Antonius Jozef Kepser. Veulen. Antoinette Th. JansseD, Boschhufzen. Petrus M. van Staveren, Veulen. Hendrikus W Fleurkens, Ysselsteyn. OVERLEDEN Johannes Broers, echtgenoot van Maria C. Jacobs, 68 jaren, Merselo. Johanna Baaten. wed. van Johannes Stcghs, 77 jaren, Castenray. Hendrik Jan-sen. weduwnaar van Wil- helmina van Handel, 78 jaren, Langstraat. GEHUWD: Johannes A. Gommans, 32 jaar, rijwiel handelaar en Catharine H. Achten, oud 22 jaren, z b.. beiden te Venray. mSBUJKB 1IIISTII VEETBAY Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen coüec'e voor de Katholieke Normaalschool, 2 uur kleine Congregatie half 3 Herhalings catechismus, 5 uur H. Familie. Maandag feest van St. Petrusbanden en aanbidding van het Allerh S <cament, 6 uur uitstelling van het Allerheiligste, 8 uur lee9mis, 10 uur de Hoogmis, 3 uur de Vespers en half 7 Completen en Lof. Dinsdag half 8 leesmis. 8 uur besteld Jaarg. voor Mathijs Goumans. Woensdag half 8 en 8 uur leesmis. Donderdag 7 uur te Vel'um H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Martinus Liijeos en Petronella van Vosseler. Vrijdag 1e der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoog mis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur lees mis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de kinderen der 6e klas te biechten, 7 uur Lof. A. s. Zondag collecte ten bate der kerk Zaal in het Patronaat. Om negen uur H Mis en Vergadering voor de Derde Orde afdeeling mannen. Maandag half 7, 7 uur en ha1! 8 Uitvaar - diensten voor Heoricus Janssen als lid van de Aartsbroederschap. De Portiuncula aflaat kan in de noodkerk niet worden verdiend. St. Antonius-Patronaat. Laatsten Zondag der maand daarom de Spaarbankboekjes inleveren. Worden gevraagd 1 boodschapmeisje 1 gehuwd paar, de man voor chauffeur de vrouw voor de keuken (hoog loon) 1 voermansknecht 15—25 personen voor te hooien en den roggeoogst 1 huishoudster en 1 burgerdienstmeid voor Vierlingsbeek 2 boeren dienstmeiden 1 burgerdienstmeisje voor Venray 1 boerenknecht 18—25 jaar voor alle werk, voor direct 2 jongens voor werkzaamheden in een kweekerij, 14 a 15 jaar 2 metselaars 1 persoon om metbroodkar te rijden. 1 dagmeisje van ongeveer 20 jaar. 1 timmermansknecht. Bieden zich aan 1 daglooner 3 dagen per weel*, ook voor rogge te maaien of te binden Meuba'makersknecht 4 j. aan het vak 1 dienstmeisje 17 jaar voor 1 Sept. 1 groot gezin voor boerenbedrijf 1 daglooner 1 smid bankwerker 1 tweede bakkersknecht. 1 smid, afkomstig v. d. Ambachtschool* vonden bij liet overujaen van mijn dierbare en onvergetelijke Echtgenoot, de heer JOHAN KENNIS, betuig ik mede na mens de familie, mijn hartelijken dank. Wed. J. Kennis Patersstraat 5. voormiddags betaling der pre mie van 18 ziekteverzekerin g De Secretaris, B. KRUYSEN. na de Hoogmis, in het Bonds- lokaal te Leunen. Trouwe opkomst verzocht. Het Bestuur. nam. 6 uur bij G. VAN D1JCK 16 Het Bestuur. om 2.30 uur zal de beslissing vallen op het terrein „De Hoop" op de eigendommen der leden is wederom verpacht. Pachter is de Heer V. FONCK Sr., Venray. 15 Het Bestuur. Rookt gedurende de Kermis de van ouds bekende 6-c«nts-S!gaar Was, is en BLIJFT gehandhaafd, geen beter^ geen voordeeliger. ALLEEN verkrijgbaar te VENRAY bij 224 Sigarenmagazijn Schoolstraat gelegen op Weverslo, 4 minuten van den grintweg Venray Deurne, groot 13 H.A., voor 3, 6 of 9 jaren. Te bevragen bij Wed. M. JANSSEN, Bierbrouwerij „De Keizer" Venray Steeds in voorraad Walram 6, 8 en 10 ct De Kroon 15 en 12 ct Problema 12 en 8 ct Edelweiss 10 en 7 ct Vehate 10 en 8 ct Aanbevelend, 20 Degenen, die de kunnen zich aanmelden bij den Secretaris, 14 Het Bestuur. TB bij MART. SW 20 cent per I MANS, Stations TE goedgek. Industrie op het veld P. H. CLEVEÜ een of twee ja Adres Burea 24 jaren oud. Adres Burea

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2