MIS 1 Fotografie Foto-artikelen. Verhurfv. KUNSTMOEDERS /ermoei U niet, Moeder, Oennentw|i- oku Bussen jl 1. WIJNHOVEN JOS. CUiR Schouw der Walerlossingen. spreekuur te Venray fï. Froom-Maassen 108. HENDRIKX PUROL Beton\r( Staii en e C. P. Rocxk Reparation Gesmette en roode huid bij kleine kinderen Gemengde Berichten. Alle soorten Foto's, Vergrootingen en Olieverf-portretten Gratis onderricht aan amateurs. Vert ge Uil Bezoekt ons atelier. Gebr LUCASSEN A. Derks, Kruisstraat 16 Vraagt prijs if Speciaal la Degelijk werk VOORM Huishoud-, he: In Verfwareih Bekendmaking. Tardarts, Yenlo eiken Woensdag Alle soorten a ii gevangenis-stijl. Treur fiere, oude Amstelsiad 1 Hé, gaf mijn zus in eens een gilletje, daar heb je ons huis! Kind, wees wijzer, zei ik, kan je van hier uit immers niet zien.... Wel waar! Niet waar, enz. Zij kreeg natuur lijk gelijk. Floep boem Even schrikten we op. Daar had die drommelsche jongen zijn raampje opengegooid (juist als een spoorraampje), stak zijn hoofd naar buiten plus zijn halve lichaam en ging eens gemoedereerd dat aardbolletje be kijken. Papa riep hem al spoedig tot de crde. Het raampje ging weer dicht. De jongen keek ons verontwaardigd aan Bangers, dacht hij. De machine maakte een zwenking en nog een zwBnking. Allen keken we even be nauwd, de jongen had schrik! Toen volgde eenige verlichting, de vliegenier ging de terugtocht aanvaarden I Hij vloog over een ander gedeelte van de stad terug, daalde geleidelijk plotseling daar stopte de motor, we zagen de grond vlak onder ons Alge- meene ontspanning der zenuwen, plots een gebabbel alsof we 10 jaar retraite gehouden hadden, niemand was bang geweest, prachtig, eenig, heerlijk, subliem enz. Zelfs het boerke zal te draaien van plezier op zijn stoeltje, alleen de jongen keek met een gezicht van »zijh we er nu al'" te verwachten is de indiening van een «wet op de postduivenhouderij." Deze nieuwe wet zal o.m. omvatten eene belasting op de voetringen en de bescherming der postduiven. Het Congres van hot R. K. Werk liedenverbond te Njjmegen. Zondag a.s. wordt te Nijmegen het groot demonstratief Congres gehouden van het R.K. Werkliedenverbond. Om 12 uur precies zal Mgr. Diepen op het meetingslerrein asn de Vossen- laan een H. Mis opdragen. Om 1 uur begint de meeting, om half twee redevoering door Mgr. Dr. H. Poels. Daarna wordt de optocht opge steld, die legen half zes ontbonden wordt. Ernstig auto-ongeluk. Te Woerden is Zondagmorgen een 8ulo door de brugleuning den Ouden Rijn ingereden. Daarbij zijn twee pe sonen verongelukt. Rectoraat te Tienray. Einde September is de benoeming te wachten van een Rector voor de parochie Tienray Boem daar stond hij Hoera, wij hadden gevlogen I Mijn zus vloog bijna mijn broer om zijn hals. Wij vlogen naar de auto, vlogen door Amsterdams straten naar huis, belden aan, de meid kreeg een standje dat zij niet gauw genoeg open deed. Mijn zus vloog naa boven en riep«Moeder wij hebben gevlogen 1 Echt fijn, heelemaal niet brang geweest, hé broer?... Neen, zei ik, voor één keer heel aardig, maar voor een tweede keer toch zonde van het geld..." Hm, zei mijn broer, lachte eens fijntjes en knipoogde achter mijn rug naar moeder B. B. veracht en geneest men met 680—11 Het onweer. Men meldt uit Oploo Een waar- noodweer heeft Vrijdag avond boven ons dorp gewoed. Va half tien 's avonds tot half één hield het noodweer aan met zulke felle slagen, dat iedereen met angst vervuld werd. Drie uur lang stroomde deregen neer. Tal van velden en weiden staa blank en ook de weg naar Deurr.e is overstroomd, wat nog nimmer gebeurd is De Molenbeek trad in een oogen blik buiten hare oevers en Zondag stond het water nog tot aan de dijkjes welke men midden in 't dorp heeft moeien opwerpen. Op tal van plaatsen is de bliksem ingeslagen. Bij J. werden twee koeien in de weide gedood, bij v. d. O een paard, bij v. d. H. een varken temidden van andere beesten, welke ongedeerd bleven. Bij N. sloeg d9 bliksem in het woonhuis en geraakte de vrouw en een kind bewusteloos Ook een zekere V. werd tegen den grond geslagen. Tal van telefoondraden in heel de omgeving lagen verward op de wegen Langs den weg OplooGemert werden niet minder dan 17 telefoonpalen tolaal versplinterd De telefonische verbindingen waren geheel verbroken. Gelukkig zijn geen persoonlijke ongelukken met doodelijken afloop te betreuren. Men schrijft uit Tienray aan de N V. Crt. Een buitengewoon ernstig onweer zooals wij in jaren nist meer beleefden woedde Vrijdag boven onze en omlig gende Gemeenten. Vanaf 9,30 lot ca 11,30 viel er voortdurend een stort regen. De bliksem sloeg in op verschillende plaatsen te Wanssum te Meerlo te Swolgen enz. Het vee brak uit de weide en bezeerde zich ernstig. Verschillende paarden zullen moeten worden afge maakt Op vele plaatsen verdronken kippen en kuikens. De schade aan te velde staande gewassen is zeer groot, vele tuinen staan blsnk De steenfahriek van Daal en Co. te Tienray lijdt enorme schade doordat duizenden en duizenden te drogen staande steenen totaal werden bedorven doordal de onderste lagen steenen nat werden van het onder de droogschuren stroomende water en zoodoende de gehaagde steenen omvielen Bij J. B viel een schuur in doordat hel water de fundamenten ondermijnde. Kortom de schade ia overal zeer groot. Door een motor overreden en gedood. Te Oisterwijk is een 8 jarig kind van een familie uit Udenhout, door een motorrijder aangereden en gedood. Verbrand. De kleeren van een 5i/t jariu dochter tje der familie v. d. H. te Chëvremont, gem. Kerkrade, kwamen in aanraking met een brandenden lucifer. In een oogwenk stonden de kleeren in vlam, doch het vuur kon spoedig gedoofd worden. Desniettegenstaande had het arme kindje reeds zulke ernstige brand wonden bekomen, dat de toestand levensgevaarlijk is. Een postduivenwet. De 's Hert. Crt. verneemt,dat eerlapg Mislukte aardbeienoogst. Men meldt uit Maas en Waal Met den aardbeienoogst is het nog jjnooit zoo slecht gegaan dan dit jaar. I Terwijl aanvankelijk "Ul* vruchlen tengevolge van het ongunstige weer met massa's door verrolling verloren gingen, zijn thans de prijzen zoo I dat de pluk-en vrachtkosten ternauwer nood worden vergoed. Verschillende kweekers hebben den pluk dan ook reeds gestaakt, terwijl andere, die blijkbaar ook voor de toe komst niet veel hoop meer hebben, de planten reeds hebben uitgerooid om nog door het pooten van een nagewas als bieten of kool, ten minste nog wat van het land te trekken. Ongeluk of misdaad? In den nacht van Zondag op Maandag merkte de heer Enklaar, directeur van den particulieren nachtveiligheidsdienst te Bussum, bij het controleeren van de woning Zwarteweg 35, waarvan hij ongeveer drie weken geleden had ge noteerd, dat zij lijdelijk onbewoond was, een eigenaardige lucht. Door het keukenraam zag hij een gaspit branden Daar de deur gesloten was, stelde hij zich met de politie in verbinding en op haar aanraden vroeg hij Maandag morgen toestemming van den huis eigenaar om het waarschijnlijk vergeten gaspitje uit te draaien. De huiseigenaar was eerst des avonds thuis, zoodat de heer Enklaar met hem Maandagavond zeven uur naar de verlaten woning ging. Sleutels waren niet aanwezig, dus moest een ruit uitgesneden worden. Hij schoof het gordijntje op zij en deed toen de ontdekking dat het in verre gaande staat van ontbinding verkeeronde lijk van de bewoonster, de ruim 40 jarige weduwe von Göhler, een Fran^aise van geboorte en modiste van beroep, achterover op den keukenvloer lag. Men is niet binnengegaan, doch waarschuwde terstond de politie. Hel parket van Amsterdam kwam Maan dagavond. ads drie weken geleden hebben dames, die costumes in de maak hadden, bij de politie gevraagd, of die uit het huis gehaald konden worden, omdat mevr. von Göhler reeds een paar weken afwezig was. In verband met het aanvragen van een pas, vermoedde men, dat zij zich naar Parijs had be geven. (Hbld.) Een ramp In liet Ertsgebergte. Meer dan honderd dooden. Het Ertsgebergte is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag getroffen door een verschrikkelijke ramp, waarbij volgens de berichten 150 menschen om het leven zijn gekomen. Omstreeks 11 uur had een wolkbreuk plaats, zooals men in deze streek nog nimmer had aanschouwd In enkele oogenblikken tijds steeg het water van de Miiglitz en van de Gotteuba, twee beekjes, die door nauwe dalen naar de Elbe stroomen, eenige meters en vulde de dilen geheel Met donderendgeweld sleurde hel water alles wat het opzijn weg vond mee, zware eeuwenoude boomen werden ontworteld, bruggen en huizen omvergeworpen, telegraaf- telefoonpalen meegesleurd De spoorweg werd vernield. De verschil lende stadjes en dorpjes in deze streek zijn alle zeer ernstig geteisterd. Het zwaarst had Bsrggieshübel te lijden, waar volgens de laatste berich ten 45 menschen om het leven zijn gekomen. Te Roterndorf telt men 20 dooden, te Neuendorf 14, te Gottleuba 10 en in hetjwereldberoemde Glashütle, het centrum van de horlogefabricage, eveneens 10 dooden. Het gehucht Oel- sengrund is geheel verwoest, alle 25 huizen zijn volkomen door het water weggevaagd. In alle dorpen vermist men tal van lieden en men vreest, dat vele vermisten in het water zijn omge komen. Een inwoner van Glashütte, vertelde, t de ramp zich in slechts enkele inuten afspeelde. Het had den ge- beeler» avond geonweerd en de menschen hadden den indruk, dat er een tweede zondvloed op til was. Dit bleek echter nog slechts een inleiding te zijn Om streeks 11 uur drong plotseling een golf van wel twee meter hoogte het dal binnen. In enkele oogenblikken tijds stond het station twee meter onder water. Een stampvolle trein, die op het punt stond van vertrekken, werd door het water ingesloten. In enkele seconden tijds steeg het wafer in de wagons tot een meter hoogteeenige passagiers, die in hun doodsangst, uit den trein sprongen, worden door den stroom I meegesleurd en kwamen in do golven dat om. De andefe passagiers bloven echter in den trein en moesten eenige uren tot aan het middel in het water blijven zitten, voor zij gered konden worden Hel dorpje Bergieshübel is verreweg het zwaarst getroffen. Men vreest, dat er van de 130 inwoners 60 tot 70 zijn verdronken of door het instorten van huizen zijn gedood. Men vindt onder het puin nog voortdurend lijken. 12 huizen zijn spoorloos verdwenen. Te Pirna zijn tot dusverre reeds 21 dooden komen aandrijven, die afkomstig zijn uit de hooger gelegen bergdorpjes en vele kilometers door het water zijn meegesleurd. Voorts drijft er voortdu rend zeer veel verdronken vee aan. De schade in het Ertgebergte wordt door de Saksische regeering op 12 mil- lioen mark geschat Alleen te Gottleuba bedraagt ze-3 4 millioen De dalen van Gottleuba en van de Miiglilz zijn thans, nu het water is weggestroomd, geheel bedekt met een laag slijk van wel een halven meier dikte. Uit alle deelen van het land zijn rijksweerbaarheidslroepen naar de ernstig getroffen streken gezonden om hulp te verleenen. Uit nader te Berlijn ontvangen be richten blijkl, dat bij de ramp in Saksen 150 menschen om het leven komen. zijn Schouw der waterlossingen. Op 22 Augustus en volgende dagen zal wederom de janrlijksche schouw der waterlossingen worden gehouden. Het moest eigenlijk overbodig zijn, belanghebbenden nog te wijzen op hel groole belang eener goede reiniging Er is in de laatste jaren zooveel ge sproken over verbetering van waterlos singen en Burgemeester en Wethouders hebben wederom voor een aantal walerlossiDgen voorlooping de suppL toire leggers vaslgesteld, terwijl deze ter definitieve vaststelling zijn ingezon den aan heeren Gedeputeerde Staten, dat i ïdereen in zijn eigen belang volle medewerking mors verleenen en toch is de 'reiniging en het onderhoud hier van door verschillende oevereigenaren nog bij lange na niet, zooals het reglement op de walerlossingen voor schrijft. Op zeer vele plaatsen worden in de beken nog drinken, kribben, dammen of andere stroomkeerende werken aan getroffen, hetgeen absoluut verboden is Op meerdere plaatsen zijc de beken uitgezakt, ingestort of aangezand, terwijl de oevereigenaars deze niet hebben hersteld. Boomen, struikgewas enz. zijn op veel te korten afstand geplant enz Door dit alles gaat de waterafvoer veel minder snel, dan dit anders het geval had kunnen zijn. Burgemeester en Wethouders achten zich dan ook verplicht om krachtig in te grijpen en hun onderzoek bij de schouw der waterlossingen niet alleen te beperken lot den toestand der beken zelve, maar dit onderzoek uit te breiden tot een afstand van il/t Meter over beide oevers. Boomen, struiken, hagen of andere hinderlijke voor werpen moeten zijn geruimd voor de schouw. De be treffende artikelen van het provinciaal reglement op de waterlossingen zijn afzonderlijk gepubliceerd, zoodat nie mand onbekendheid of onwetendheid omtrent deze voorschriften kan voor wenden. Zeer in het bijzonder meen ik verder nog de aandacht er op te moeten vestigen, dat het verboden is onkruid en andere voorwerpen in hot water te laten afdrijven. Verleden jaar hebben de oevereigenaren der lagere perceelen daarvan veel last gehad ik reken er op, dat dit niet meer zal voorkomen hiervoor geen proces-verbaal zal behoeven te worden opgemaakt. Verder is de laatste jaren meer en meer het misbruik ingeslopen dat de :genaren hunne weilanden enz. afma ken met prikkeldraad tot aan en zelfs in de heelt, waardoor een" behoorlijke schouw zeer belemmerd wordt. In het algemeen moeten alle versperringen in de beek tot op een afstand van een meter daarvan, die de schouw kunnen belemmeren, worden verwijderd en de afsluitingen tusschen de -verschillende perceelen zoo zijn ingericht, dat voldoende ruimte open blijft voor het toezicht hebbend bestuur om te allen tijde overal de walerlossingen te kunnen bereiken. Ik vertrouw, dat de noodzakelijkheid van de genomen maatregelen algemeen zal worden ingezien en op de volle medewerking van een ieder kan worden gerekend. Venray, 12 Juli 1927 De Burgemeester van Venray, O VAN DE LOO Schouw der Waterlossingen. De Burgemeester .van Venray vestigt de aandacht op artikel 21 van hel Reglement op de Waterlossingen in deze Provincie o m. luidende als volgt: Voor elke schouw zijn de onderhouds plichtigen verplicht: a. de waterlossingen tot op den bo dem te zuiveren van onkruid, water planten, biezen ruigte, boomen en struiken, alsmede van wortels en over hangende takken, die den geregelden waterafvoer belemmeren of binnenkort zullen belemmeren; b de oevers, waar deze zijn uiige zak), ingestort of aangezand, te herstel len en voorts de aarde welke in de walerlossing gevallen is, alsmede de grint- en zandplaten en al hetgeen den geregelden afloop van het water zoude kunnen belemmeren, daaruit te ver wijderen; c. de waterlossingen te brengen, op de vastgestelde diepte. Het is verboden bij die zuivering en ruiming het onkruid en de andere voorwerpen in de eerste zinsnede van dit artikel genoemd, in de walerlossing 3 laten afdrijven. Deze voorwerpen moeten, evenals de uit waterlossingen afkomstige aarde, zand en andere voor den waterafvoer hinderlijke zaken, daaruit opgehaald en op de wederzijdsche oevers op een afstand van minstens één meter van de walerlossing worden nedergelegd en weggevoerd Venray 12 Juli 1927 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Schouw der Waterlossingen. De Burgemeester van Venray vestig1 de aandacht op artikel 39 van het Reglement op de Waterlossingen Limburg. Hierbij is verboden a. binnen den afstand van één meter, gemeten uit den uitersten rand eener walerlossing, woon- of andere huizen, getimmerten of muren daar te stellen; b binnen denzelfden afstand, (dus binnen één meter) hagen langs de walerlossingen te planten; c. binnen den afstand van ander- halven meter, gemeten als boven, boomen of struikhout tejolanlen, waar onder begrepen niet geschoren en op gaande hagen; d. binnen den afstand van één meter als voormeld, aarde, zand, grind, puin of mesthoopen langs de waterlossingen te leggen of te hebben; e. vaartuigen, boomen, hout, vlas, puin of andere voorwerpen van dien aard, in de walerlossingen neder te leggen of te hebben. De waterlossingen op eenigerlei wijze te vernauwen of te verondiepen. Terwijl volgens artikel 38 sub f in de waterlossingen geen dammen, krib bat- of andere stroomkeerende of oever- verdedigende werken mogen worden aangebracht- Venray 12 Juli 1927 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. VERKRIJGBAAR alle KRUISSTRAAT VENRAY Overal aan huis te ontbieden, zonder prijsverhooging. J. Keijzers Eind sir.7 Groole voorrsad Geraniums, Hor- tensias, Callas, Spiereas, Genista, Begonias, Senerarias, Varens enz. Snijtulpen, Snijrozen, keuze uit honderden, alles aan zeer lage prijzen. Zie onze etalage. Beleefd aanbevelend. voor 150 en 800 kuikens. Voederbakken, Drinkemmers en Fonteinen voor kippen en kuikens. Beleefd aanbevelend, Smederij LEUNEN beveelt zich aan voor het maken van schoenen en alle voorkomend reparaiiewerk NETJES en BILLIJK laat OVAL1NE Uw fornuis en kachel poetsen maal zwarter, 'f halve werk 10 cent per groole doos. liet Paterslaan 3 Brandspiritus Paterslaan 3 Burgemeester en Wethouders van Venray brengen by deze ter kennis van belanghebbenden, dat dit jaar schouw zal worden gevoerd over de vogende water- lnoeinnpn nn nnhlnr Lovor J-4 lossingen, op achter elk barer vermelde tijdstippen LEGGER A. 1. Scboorsche Beek, op 22 Augustus van 7 uur voormiddags tot 7 uur nam. 2 Waterlaat de Scheide, op 25 Augustus van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 3. De Leunsche Beek met zijtak, op 25 Augustus van 7 uur voorra, tot 7 uur nam 4 Waterlaat üif B ukakenache Pas, op 25 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 5. Van Breevennen, op 23 Aug, van 7 uur voorm. tot 7 uur nam De Oirlosche Pas, op 23 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. De Brukskeasche Beek, op 23 Aug. van 7 uur voorm. lot 7 uur nam. De Zompgraaf met een zij'ak, op 23 Aug. van 7 uur voorm tot 7 uur nam. De Waterlaat, op 27 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. De Weverslosche Beek met zijtakken, op 27 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 nam Van Giesevennekens, op 24 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. Loonsche Pas, op 24 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam Smakter Spurk\ op 24 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. De Burggraaf, op 24 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. LEGGER B. Lollebeek, op 22 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. Oostrumsche beek, op 26 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. Loobeeksche beek, op 27 Aug. van 7 uur voorm tot 7 uur nam. Klein Oirlo met zijtak, op 22 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam, 6. 7. 8. 9. 10 11. 12. 13. 14 1. 2. 3. 4. voorm. van half 9 tot 11 uur ten huize van den Heer W.Janssen Michels, Palersstraat. De eigenaars, pachters of gebruikers van de op die waterloos,a molens of andere waterkeerende of watersluwende werken dagen der schouwvoering en KeduerendeWde d'ri^daaraa^vmomfeaand^rtnne01' de het water eea geheel vrijen all >op te geven, voor zoover hun VVofhA-idoro r\t Ann - Ann dagen, aan van den Provincialen'Waters", Wethouders of door den Oplichter aanzien geen andere bevelen zullen gegeven worden, De eventueel noodige herscbouw zal geschieden voor overtredingen geconstateerd op 22 23 eo 24 Augustus, op 19 September d.a.v. en voor de overtredingen gecon stateerd op 25, 26 eo 27 Augustus op 20 September d a.v. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd in het Weekblad .Peel en Maas" te Venray Venray 12 Ju'i 1927 Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Aangeplakt op de gebruikelijke plaats aan he'. Raadhuis te Venray, op 12 Juli 1927. De Veldwachter, L H JANSSEN. HORLOGER Maasheesche weg 18 I levert alle UURWERKEN alsprachtige Klokken in bim bam en gongslag, ongeëvenaard klank effect, in eerste klas merken als I G. B. Gustaaf Becker, Junghans, H. A. U. Eerste soort Heeren- en Dames- ARMBAND -HORLOGES in alle metalen, met moire of trekband. Nieuwste model WEKKERS. BAROMETERS in eikenhout. Prijzen ver beneden elke concur-1 rentie. Beleefd aanbevelend aan concurreerende prijzen. i en degelijk en netjes uitg< 1. Aanbevelend, MAASHEESCHE WEG. worden voerd. Ot Dr.t

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6