een net net meisj Dient jt Jaarmarll Huiski G. L. Gemengde Berichten. Martin ichi Ingezonden, Oistricts-arbeidsbeurs :kei Agnes hartelij ar Zaterdag Rijwiele worden in geijd Zo plai atr in Gevd De Gemeen N.-Brabaié en hunnen Handel in l1 Likeuren Hout voor de beste houding in den optocht, 2e prijs marschwedstrijd, 2e prijs trom- slaan (tamboer H. van Boven), 2e prijs voor mooiste vaandel, terwijl aan P. Swaghoven, een extra prijs werd toe gekend als jongste tamboer. Bij hun terugkeer maakte de schut terij nog een rondgang door het dorp. Allen, die belang hebben bij eene goede waterlossing in onze gé- meente, verwijzen wij naar de belang rijke bekendmakingen van den Burge meester, voorkomende in het Tweede Blad. Voetbalspelen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat het ten strengste verboden is op de speelplaat sen der O. L. Scholen, ook op Zater dagmiddagen en Zondagen ie voetballen Buiten de schooluren is het verboden de schoolterreinen te betreden door een ieder, die niet in scholen daar aanwezig moet zijn. Er zal door de politie streng op worden gelet, en bij overtreding proces verbaal worden opgemaakt. Venray 14 Juli 1927 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO WAARSCHUWING. Verontreiniging drinkwater. Tengevolge van den abnormaal hoogen waterstand, is op vele plaatsen vooral in de Kom van het Dorp, een verbinding ontstaan tusschen zink-, beer- en welput, waardoor deze laatste is verontreinigd. In overleg met de Gezondheidscom missie, noodig ik derhalve de inwoners, wier pompen mogelijkerwijze kunnen zijn verontreinigd in hun eigen belang dringend uit, al het water dat als drinkwater wordt gebruikt eerst te koken. Alléén dan is men gewaarborgd, dat geene ziekten ontstaan tengevolge van verontreinigd drinkwater. Dit koken van het water moet voor- loopig minstens gedurende veertien dagen geschieden. Venray 15 Juli 1927. De Burgemeester van "Venray O. VAN DE LOO. Circus Amar. Heden arriveert alhier het groote Fransche Circus Menagerie Amar uit Parijs, dat heden en morgen voorstel lingen geeft op het Sportterrein. Uit de verslagen der Limburgsche dagbladen blijkt dat dit circus overal enorm succes oogstte. Wij twijfelen er dar. ook niet aan, of ook in Venray zal iedereen van deze zeldzame gelegenheid willen pro* fiteeren en een bezoek brengen aan deze vermaarde inrichting. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag woedde boven Venray een noodweer, dat circa drie uur lang aan hield, terwijl donder en bliksem bijna niet van de lucht waren. Wonder boven wonder zijn er geen ernstige ongelukken gebeurd. Alleen de woning van den heer Linders aan den Merseloschen weg werd door den blik sem getroffen. Eenig meubilair werd vernield, doch er ontstond gelukkig geen brand. Op verschillende plaatsen werden telefoon- en electrische leidin gen stukgeslagen. Door den enormen watervloed liepen vele huizen, stallen en kelders onder water. De Schoolstraat, Bleekstraat en Marktstraat stonden blank. Zaterdag trachtte men het water van de Bleek straat met de auto brandspuit weg te pompen, wat echter niet veel uithaalde. De aldaar wonende smid L. heeft zijne woning moeten verlaten. Zondagmiddag kregen we wederom een onweer met veel. regen en storm-» wind, die aan de te velde staande ge wassen veel schade heeft toegebracht. Te Veltum heerschte een wervelwind die aan de daken van oude gebouwen schade toebracht en veldgewassen uit den grond rukte. Donderdagmiddag herhaalde zich het zelfde weer als van Vrijdag op Zater dagnacht. De schoolkinderen moesten wadend de speelplaats verlaten, waarin deze nog wel plezier hadden. Van een en ander, ook van het reeds lang over stroomde gebied aan de Paterskuil, werden foto's genomen. Donderdag werd veel hagelschade toegebracht en door den storm eenige hoornen ontworteld. Vooral te Ysselsteyn moet de schade zeer aanzienlijk zijn. Woensdagmorgen arriveerden al hier vanuit Gemert een 150-tal militairen per motor en rijwiel, die hunne tenten opsloegen aan den Merseloschen weg. 's Avonds gaf een militair muziek korps een mooi concert op de Groote geven f 125.000. aan hel Muziekfeest te Blerick, uitge schreven door de Zangvereeniging. De Turnclub »St. Christoffel" alhier zal morgen Zondag deelnemen aan de Groote Turnfeesten te Venlo. Aan beide vereenigingen veel succes 1 OIRLO. Morgen zondag om half tien zal onze dorpsgenoot, de Weleerw. Pater J. de Ponti, in de Parochiekerk alhier, zijne plechtige Eerste H. Mis opdragen. CASTENRAY. Morgen Zondag om zes uur namiddag zal de Fanfare »Sub Matris Tutela" uit Ooslrum alhier een concert geven. OVERLOON. De juiste opbrengst der stormramp collecte bedroeg naar wij vernemen f 227 50 De wegwijzers. Door Ged. Staten van Limburg is het Gemeentebestuur uitgenoodigd, om een onderzoek in te stellen naar den toe stand der vanwege de gemeente ge plaatste wegwijzers en deze zoo spoedig mogelijk te doen herstellen en opschil deren. De grillige Maas wast weer. De Maas, regenrivier als zij is, heeft door de wolkbreuken, die ook in N.W. Europa hier en daar plaats vonden en het regenachtig weer der laatste dagen weer ineens eer. flinken sprong naar boven gemaakt. Maastricht seinde ons Donderdag morgen over de laatste 24 uren voor brug en sluis respektievelijk 1,04 en 1,06 meter was bij een stand van 43,32 en 43,21. Ook Rijn en Waal hebben den in vloed van den regen ondergaan. Hier gaat de was echter kalmer aan. Het steenkolenmynveld bij Vlodrop. Blijkens een brief van den minister van Waterstaat aan de Tweede Kamer hebben de gegadigden, genoemd in de Memorie van Toelichting van de wet van 24 Dec. 1925 inzake ontginning van het steenkolenmijnveld bij Vlodrop, bericht, dat zij van ontginning van het mijnveld afzien. Van de bij die wet gegeven bevoegd heid tot het verleenen van concessie zal derhalve, schrijft de minister, geen gebruik worden gemaakt. De Graafsche blinden in de mijnstreek. De Graafsche blinden zijn weer thuis van hun 8-daagsche toumée door Zuid- Limburg met name door de mijnstreek. Bracht de uitvoering te Valkenburg een som op van f 1000, die te Treebeek, het nieuwe mijndorp, dat zijn ontstaan dankt aan de Staatsmijn Emma, brackt de kapitale som op van niet minder dan f 1300. Naar we vernemen, is de totale op brengst van de uitvoeringen, collecten enz. in de mijnstreek op 5000 gulden te schatten. Paard op hol. Dinsdag sloeg te Schinnen een paard op hol dat gespannen was voor een melkwagen, waarop behalve de melk knecht drie jongens gezeten waren. Op een gegeven oogenblik sloeg de wagen om, met het treurig gevolg, dat een zoontje van A. S. een schedelbreuk bekwam en onmiddellijk dood was. Het zoontje van J. N. liep zware verwon dingen op. Het derde jongetje alsmede de knecht wisten bijtijds van den wagen te springen De toestand van het zoontje van J N. is naar omstandigheden redelijk Naar wij vernemen is ook het zoontje van J. N. later aan de bekomen ver wondingen overleden. Waterwegen in het Zuiden. Door het Tweede Kamerlid Leenstra waren aan den Minister van Waterstaat de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is de Minister in staat en genegen op de navolgende vragen een antwoord te geven 1. Welke bedragen werden uitge geven voor de Maaskanalisatie, het Maas Waalkanaal, he* kanaal Wessem- Nederweert, hel Juliana kanaal en bet Wilhelminakanaal 2 Hoe groot is het bedrag, dat door provincies, gemeenten of andere lichamen hiervoor werd bijgedragen Het antwoord hierop van den heer van der Vegte, Minister van Waterstaat luidt: 1. Voor de Maaskanalisatie werd uitgegeven f19.800 302. Volgens raming zal in de jaren 19271930 nog noodig zijn f 4.775.000. Het Maas-Waalkanaal, dat nagenoeg voltooid is, zal kosten rond f 11 915 000 Voorhetkanaal WessemNederweert is uitgegeven f 7.737.079. Volgens raming zal in 1927 nog zijn uit te Markt, dat door honderden belang stellenden werd bijgewoond. Tevens kregen we nog te hooren ons Gemengd Koor «Polyhymnia", dat enkele num mers zeer verdienstelijk uitvoerde. Door den Commandant der militairen werd «Polyhymnia" een bloemstuk aangeboden. Na afloop van het concert werd een muzikale wandeling door het dorp ge maakt, waarbij het evenmin aan belang stelling ontbrak. Tot slot werd in de zaal »Wilhelmina" een bal gegeven. Wel een bewijs dat hier de militairen nog in hooge achting slaan! Donderdagmiddag vertrokken onze landsverdedigers naar Heeze (N. Br.) Maandag kwam het 2i/»jarig zoontje van den heer L. alhier zoodanig te vallen, dat zijn rechterarmpje brak, en wel zoo ernstig, dat het kind naar het hospitaal te Venlo moest worden overgebracht. Het Gemengd Koor «Polyhymnia" 1i^oolnomAn Voor het Julianakanaal is tot heden uitgegeven f 3.401 693 17. Het Wilhelminakanaal heeft ongeveer f 28.000.000 gekost. 2. Bijdragen van anderen in den aanleg dezer kanalen zijn verleend als volgt: In de kosten van het Maas-Waal kanaal wordt door de gemeente Nij megen rond f23.500 bijgedragen wegens het geven van een doorvaartwijdte van 16 meter in plaats van 14 meter aan de sluis te Nijmegen. In de kosten voor sluiting van den Heugenschen Overlaat, verband houden de met den aanleg van het Juliana kanaal, zal worden bijgedragen door de provincie Limburg f 10 000 en door de gemeente Maastricht f 15 000. In de kosten van het Wilhelmina kanaal heeft de provincie NoordBrabant f 2 500.000 bijgedragen, terwijl boven dien de voor den aanleg noodige gemeentegronden kosteloos ter beschik king zijn gesteld. De andere kanalen zijn geheel voor Riiksrekening gekomen. Benoemingen. Z. D. H. Mgr. L J. A. H Schrijnen Bisschop van Roermond, beeft op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan den Weleerw. heer G H. Gooien als pastoor te Helden, en heeft benoemd tot pastoor te Helden den Weleerw. Heer H. Gh. Jaspers; tot pastoor te Grathem den Weleerw. Heer W. H. E. Bemelmans en tot pastoor te Dieteren den Wel eerw. Heer L. J. Vliexs, die kapelaan was te Roggel. Bewaren van ry wielen aan stations. Naar het «Volk" verneemt, zullen aan de daarvoor in aanmerking komende stations der Nederlandsche Spoorwegen met ingang van 1 Augustus a s maand abonnementen voor het in bewaring geven van rijwielen worden verkrijg baar gesteld, kostende f 2. Begeerd baantje. Voor de vacante belrekkipg van ge meenteveldwachter te Budel (aanvang salaris 1000 gld.) hebben zich een 60-tal sollicitanten aangemeld, allen in bezit van diploma. Oude inan in een verpleeghuis bestolen. In het Gemeentelijk Verpleeghuis te Schoteriand werd 'n paar jaar geleden van een bejaarden verpleegde een som gelds ontvreemd. Verleden jaar herhaalde zich dat bij denzelfden man. De politie werd er mee in kennis gesteld, doch haar onderzoek had geen resultaat. Thans is dus voor den derden keer dezelfde man weer bestolen. De politie heeft opnieuw een onderzoek ingesteld Zij vond het laatst ontvreem de bedrag ergens verstopt in het Ver- plegingshuis Inmiddels is de bestolene plotseling overleden, vermoedelijk ten gevolge van de emotie. De politie moet den verdachte op het spoor zijn. Aangehouden. Te Oss is door de marechaussee aan gehouden de loopknecht F. H. van de firma V. D. te Delft, die ongeveer voor 14 dagen was weggeloopen met een bedrag van ongeveer f 340, dat hij van de firma onder zijn berusting had. Van het geld was bij zijn aanhou ding ongeveer niets over. Doodelyk ongeval. Bij de Schiedamsche politie is bericht ingekomen, dat de ongehuwde visscher P. Kuiser uit Schiedam de vorige week aan boord van zijn logger Katwijk 39, op zee een ongeluk is overkomen, waaraan hij is overleden. Te Larwick (Engeland) is hij Maan dag j 1. begraven. Aan de gevolgen overleden. Het 8-jarig knaapje Nelten, dat te 's Hertogenbosch door een auto over reden werd, is aan de gevolgen over leden. Vrouw verdronken. In de Nesse, onder de gemeente Alphen a. d. Rijn is de 25-jaiige huis vrouw van den landbouwer de K., toen zij haar kind dat te water was gersakt wilde redden, door verdrinking jam merlijk om het leven gekomen. Het kind werd door de dienstbode gered. Doodgevallen. Bij het verplaatsen vao een stapel balken aan de IJselcentrale te Zwolle is de 27-jarige J Stoffer van een negen meter hoogen steiger gevallen en op een betonnen vloer terecht gekomen Hij was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. De schade, die de slechte zomer brengt. In de rubriek «Forensenlief en-leed" van het «Handelsblad" wordt een klein, maar teekenend staal'je gegeven van den invloed van den slechten zomer op de zaken van hen, die aangewezen zijn op het vreemdelingenverkeer. Niettemin onderschatte men de be ieekenis van dezen ODgelukkigen zomer voor tal van forensen niet. Er zijn er zoovelen onder hen, die gehoopt hadden, zooals zij reeds meermalen deden,'hun woning voor eenige weken te verhuren, waardoor zij dan «gemakkelijk" elders hun vacantietijd zouden knnnen slijten. Voor velen is die kans reeds verkeken, omdat vele stedelingen het niet aange durfd hebben builen tijdelijk een ge meubeld verblijf te huren, en hun wegblijven doet ook indirect gevoelige schade aan lal van neringdoenden in forensen-woonplaatsen Een enkel staal tje, dat ik hoorde over de beteekenis van het wéér voor die buitengemeenten in ons land. Ik vernam van iemand, die in het Gooi een buitenhuisje heeft, waar hij 's zomers koffie, chocolade e d. verkoopt aan in die buurt komende fietsers. Verleden jaar ontving hij daarmee op de beide. Pinksterdagen f 230 en op diezelfde feestdagen in Juni j.l. f 28 cijfers die genoeg zeggen. Relletje te Berkel en Rodenrys. In den nacht van Maandag op Dins dag heeft er een ernstige ordeverstoring plaats gehad te Berkel-Rodenrijs. Onder leiding van den bouwkundig opzichter M. werken gedurende den nacht een 100 tal spoorwegarbeiders grootendeels uit den Haag afkomstig aan de electrische spoorlijn Den HaagRotterdam in de onmiddellijke nabijheid van Rodenrijs. Nu had zich het geval voorgedaan, dat twee der wegwerkers, F. S. en de B. G den vorigen dag een uur te vroeg waren weggegaan. De leider van het werk wilde nu een uur van hun loon inhouden. Maar hiertegen verzetten beide mannen zich hevig en dreigden den heer M. met een schop de hersenen te zullen ins'aan. E< n gedeelte van de aanwezige werk lieden sloot zich bij het tweetal aan, terwijl de overigen uit vrees voor molest het werk niet durfden te her vatten. Een goederentrein met grint werd met laschplalen en steenen gebombar deerd, waarbij een der arbeiders vrij ernstig aan zijn hand werd verwond. Na eenigen tijd bedaarde het rumoer en werd het werk weer hervat. De Officier van JustitL in Den Haag, die van een en ander gehoord had gaf echter opdracht de beide belhamels, F. S en de R. G te arresteeren Dinsdagnacht zijn zij in hun woning aangehouden en in het Huis van Be waring ingesloten Een militair gedood. Te Ubbena heeft een ernstig motor ongeluk plaats gehad. Tegen een uur of tien hoorden de omwonenden een luiden knal, waarop men naar buiten snelde om te zien wat er aan de hand was. Men vond twee gedaanten op den grond liggen. Het bleek dat twee militairen t.w J. D. uit Groningen en v. d. H. uit Hoogezand, resp. bestuurder en duorijder, per motor tegen een van Assen komenden melkwagen waren opgereden. Beiden werden per ziekenauto naar het hospitaal te Assen vervoerd, waar D. direct werd geopereerd. De man is echter aan de bekomen verwondingen overleden. De toestand van den duo- rijder H- is echter bevredigend. De motor werd geheel vernield. By het voetballen doodgebleven. Woensdagavond tijdens een vriend- schappelijken voetbalwedstrijd tusschen twee plaatselijke clubs in Dordtrecht, zakte plotseling de 18 jarige speler B. L. B. ineen en was onmiddellijk dood Vermoedelijk had de jongen zich te veel ingespannen. Een kar bloemkool voor 60 cent. Men meldt uit Sappemeer: Tengevolge van de warmte der laatste dagen, waardoor de groenten op den konden grond zich snel ontwikkelen, zoodat de vraag zoowel uit binnen- als buitenland vrijwel tot nul is gereduceerd kon hier Zaterdag j.l op de veiling een kar bloemkool (75 k 100 stuks) even veel opbrengen, als een pond druiven (f 0,60) Een dronken autobestuurder. Op den Bergen-Dalschen weg te Nijmegen, heeft de autosnorder J. uit Groesbeek, die met groote snelheid, reed, bij hst uitwijken voor een tram, drie personen aangereden. Eerst een jongeman en zijn meisje en na dwars den weg te zijn overgestoken, een ge huwde vrouw, die bewusteloos bleef liggen. De auto kwam tegen een boom tot slaan en werd zwaar beschadigd. De politie heeft den wagen in b'esïag genomen. De 'bestuurder verkeerde onder den invloed van sterken drank. De aangereden personen bekwamen nagenoeg geen lichamelijk letsel. Het noodweer in Duitschland. Boven het gebied van den Eifel heeft een hevig noodweer gewoed. Door het inslaan van den bliksem is op verschil lende plaatsen brand ontslaan, terwijl de hevige regens tal van overstroomin gen veroorzaakten. De aardbeving in Palestina. Een getuige, die per vliegtuig uit Trans Jordanië is gekomen, zegt, dat men gelooft, dat er 300 personen bij de aardbeving gedood zijn. De beving duurde 40 seconden. De aardbeving in Palestina. De geruchten over de verwoestingen, door de aardbeving aan de historische monumenten te Jeruzalem aangericht, moeten nog al overdreven zijn. De moskee El Aksa en eenige gebouwen in de buurt van den tempel, alsook de minaret, zijn beschadigd. De koepel en de rots van de kerk van het H. Graf zijn ongeschonden. De zakdoek van den Koning. De «British Lion", het officieele orgaan van de Brilsche fascisten, komt uit met de volgende vermakelijke ge schiedenis: Onlangs raapte Mussolini den zak doek van den koning van Italië op en overhandigde dezen aan zijn souverein. De koning zeide ernstig: »Ik dank Uwe Excellentie van ganscher harte." Mussolini antwoordde verwonderd: «Maar, Sire ik heb tocb niets gedaan, waarvoor ik zulk 'n dank verdien" «Dat hebt gij wel", zeide de koning. «Uwe Excellentie beseft het belang van haar daad niet. Gij hebt mij juist weder in 't bezit gesteld van 't eenige ding in Italië waarin ik nog mijn neus kan steken. Noodweer. Tijdpns een cycloon, die in Noworos- sysk (Rusland) woedde, zijn 80 personen om het leven gekomen. Tengevolge van een hevig noodweer, dat in Engeland gewoed heeft, is groote schade aangericht. Drama in een oudemannenhuis. In 'n oudemannenhuis te Zwijndrecht (O.VI.) is een bloedig drama afgespeeld. De 62 jarige van H. kwam, 's avonds omstreeks 9 uur, toen bijna alle ver pleegden te bed lagen, op de slaapkamer, waar een 30 tal mannen lagen. In dronken toestand verkeerend, begon hij den 75-jarige medeverpleegde van D. lastig te vallen. Op een gegeven oogenblik wilde van H. van D. slaan, doch laatstgenoemde greep zijn invalide-stok, die naast zijn bed hing en sloeg er op los Van H. paute nu den stok van van D. af en ging dezen laatsten er mee te, lijf. Een andere verpleegde, de 65 jarige R, sprong daarop uit zijn bed. ont wapende van H en gooide hem op den grond. Terwijl de verpleegster, die tusschen- beide kwam, water voor van II die aan het hoofd bloedde, ging haler, gebeurde hel drama Terugkeerend vond zij n.l. van H. m^t een mes tot het heft in den hals. De onmiddellijk onIboden geneesheer kon slecbts den dood van den getroffene constateeren. Als vermoedelijke dader werd R. gearresteerd, die eveneens onder den invloed van sterken drank verkeerde GETROUWD Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie, Aan de Directie van het Circus Amar. M. H. Op het rijk gevarieerd programma uwer bekende uitvoeringen lasik dezen morgen van 'n jongeman, die'n levens gevaarlijken sprong zal doen van het eene paard op het andere, alsook van trapeze-werkers zonder net. Toen ik deze dingen gelezen had, vroeg ik mij af«Waarom gaan we naar 'n circus, waarom naar het vermaarde circus Amar? Om proeven te zien van be hendigheid, van edele en schoone dressuur, van echte humor en jolig heid? Of gaan we nsar een circus met de stille hoop iemand z'n nek te zien breken? Zijn de mannen, vrouwen en kinderen aan 'n circus verbonden, dan geen mensch Hebben ze geen vaders, geen moeders, geen kinderen Waar blijtt onze menschelijkheid Is 'n menschenleven niet duizendmaal meer waard dan 'n beetje hoogst onge zonde sensatie In 'n beoordeeling over werken aan het trapeze kan en wil ik niet treden, maar ik vraag mij af: wat doet hetéf of tóe aan de verdiensten van trapeze- oefeningen of dit gebeurt mét of zon der net? Ik geloof M. H., dat de menschen hier nog wel zooveel gezond verstand bezitten, dat ze liever mét dan zónder nel zien werken. Sierlijke sprongen zullen wij allen graag zien, dunkt mij, maar wie durft beweren zoo onmenschelijk te zijn, dat hij graag levensgevaarlijke sprongen zou zien, vooral waar er gevaar is voor 'n leven, dat misschien angstig bewaakt wordt door de liefdevolle blikken van 'n vader of moeder Geachte Directie van het vermaarde Circus Amar, ik wensch U in Venray alle mogelijk succes, maar ik geloof werkelijk dat uw succes grooter zal zijn, als U uw trapeze kunstenaars laat werken mét 'n net en als U alle werkelijk-levensgevaariijke toeren ach terwege laat. G. v. d. ZWAAN. BÏÏHGEELIJKS STAKB VSHEAY. 8 tot 15 Juli. GEBOREN: Jan G. Gielens, Heyde GEHUWD M. H. Verschuuren, 24 jaar, slager, wonende te Venray en J. S A. Bekkers, 19 jaar, z.b wonende te Venray OVERLEDEN H. J. A Poels, 1 maand, Veulen 1 patiënte St Annagesticht 2 patiënten St Servatiusgesticht URKSLIJKB DIIISTM YU&AY Parochiekerk Zondag 2 uer groote congregatie en collecte voor het St. Petrus Liefdewerk. Geen herhalings-catechismus, 5 uur H- Familie Maandag half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg. voor Jacob Trynes, Anna Gertrudis Camps Peter Joh. v.d. Broek en Hendrina Camps 7 uur Lof Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Egbert, Gertrudis en Maria van den Berg Woensdag half 8 besteld Jaarg voor Martin Wismans. zijne echtgenoote «n hunne dochter Maria. 8 uur Jaarg. voor Hendr. Poels en Gertrudis Camps Donderdag 6 uur te Veltum H' Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johannes Peeters en ouders Viijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Jacob In 't Groenewolt en Johanna van Valkenburg Zaterdag komen da kinderen der 4de klas ie biechten. 7 uur Lof. Worden gevraagd 2 jongens 14 jaar voor opleiding in een sigarenfabriek 1 voermansknecht 1 jongen van 15—20 jaar voor limonade wagen te rijden 15—25 personen voor te hooien en den roggeoogst 1 huishoudster en 1 burgerdienstmeid voor Vierlingsbeek 1 dagmeisje van Venray 1 schildersknecht 2 boeren dienstmeiden 1 bakkersknecht 2—3 jaar aan het vak 1 dienstmeisje 14 jaar 1 burgerdienstmeisje voor Venray 1 boerenknecht 18—25 jaar voor alle werk, voor direct 1 bekwaam smid-vuurwerker voor Roermond 2 jongens voor werkzaamheden in een kweekerij, 14 a 15 jaar 2 metselaars 1 jongen 14 jaar voor tabakstripper 1 net burgerdienstmei9je 15 jaar Bieden zich aan 2 dienstmeisjes 14 en 16 jaar 1 werkvrouw 1 groot gezin voor boerenbedrijf 1 daglooner 5 sigarenmakers 1 smid bankwerker grondwerkers die, mede nan ederz familie, hunnr elij betuigen voo wijzen van hun huwelijk Venray, 15 lijke talrijl ilellir rondi 7. Bij ons vt Amerika aan bekenden een Anna en naar rrier.i Vei gedurende dc het Circus kn a 10 cent p. 12 Wegens ziekti dige, vi Groote Stra G-eT^d voo H. TACKE! olsl Jlinj ,anb NCI lege toni gevraagd vooi ech noodhulp of v it. Z.a.t.m. POÏ ion Indiensttredi ig. zoo spoi jeli in klein gezir en no. 25 Bureai Woensda Fijne kwaliteil zonder pit met kistje per Rozijnen met i>n met kistje per Fijne kwaliteit Suiker per poi Gort per pond Fijne kwaliteil Vermicelli per met afname kifcr Prachtige gro« t met afname bid Blanke Kuiken met afname bi d Ie kwal. Have p met afname bid, Fijne Kaas p. n Sacharine 10 Pepermunt I enz Steeds de bi li HOF5 een Geschied- kundige studieP' DROESEN, Lat® genieur. Verkrijgbaar e van FIRMA vf Hoenderstraal

Peel en Maas | 1927 | | pagina 2