PUROLerop! Uit de Landbouwwereld Gemengde Berichten. Voetbalsport. Bij stukloopen van huid en voeten, doorzitten, zonnebrand en smetten; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest afgevaardigde is een zeer bescheiden men8ch. Hij interrumpeert nooitals men in de couranten leestgroote hilariteit, ofalgemeen gemompel, dan behoeft men nog niet te denken, dat de heer Rutten tot de schuldigen behoort. Voor een Kamerpresident is hij een juweel van een Kamerlid en voor zijn fractie leider, den heer Nolens, zal hij geen object voor goede raadgevingen en vermaningen behoeven te zijn. De heer Rutten is daarbij een zeer trouw Kamerlid. Aan het eind van het meest taaie debat zit of staat hij nog in zijn bankje. Onlangs was er op een laten Vrijdagmiddag een stemming en toen was de heer Rutten blijkbaar al naar zijn geliefd Limburg vertrokken, maar toen zijn naam opgeroepen werd en hij was er niet, ja, toen keek men toch even rond en in den sociaal- democratischen hoek hoorden we verwonderd zeggen wat, is Rutten er niet? We herinneren ons zelfs, hoe hij eens bij een gewichtige stemming ont brak en dat hij toen z'n kiezers uiteen gezet heeft, dat dit tegen z'n zin was. maar dat hij overvallen werd door een mankement, dat hem belette zijn plicht te doen, hoewel hem dat heel erg speet. Als zoo ieder Kamerlid omstandig verslag ging doen van cle omstandig heden, die hem beletten aan een stem ming deel te nemen, dan zou men nog eens wat beleven. De heer Rutten is een eenvoudige en bescheiden man. Hoewel we hem persoonlijk nooit ontmoet hebben, ge voelen we altijd een zekere sympathie voor die eenzame figuur te midden van de honderd. Een demagoog is hij allerminst, juist het tegendeel. Hij spreekt Diet veel en als hij spreekt, is het over dingen, die binnen zijn horizont liggen, de groote politiek laat hij gaarne aan grootere mannen dan hij is over. Hij is ook geen redenaar, verre van daar. Wat hij te zeggen heeft, leest hij voor en dat op een drogen toon met een stem, die niet ver draagt. Tot de perstribune dringt in den regel niet veel van zijn betoog door Daarbij heeft de heer Rutten in zijn figuur iets «perkamentsachtigs" en ook dat werkt er niet toe mee, dat het gehoor van- wege zijn welsprekendheid aan zijn lippen hangt. En toch, wie de (niet vele 1) rede voeringen van den heer Rutten eens in de Handelingen naleest, zal nog meer sympathie voor dezen practischen en eenvoudigen man krijgen, die, ai is hij dan geen politicus van naam en van wijd-vermaarde capaciteiten, toch de dingen zoo nuchter en zakelijk kan zeggen, dat men weer bevestigd ziet, hoe practische levenswijsheid dikwijls het deel is van den meer eenvoudige van geest". L«t op uw saek 1 Onze landbouwstand is een ijverige stand, die geen 8-urigen werkdag kent, maar werkt zoolang het dag is. Gaat het hem in sommige tijden minder goed, dan is dat zeker niet te wijten aan tekort aan ijver, aan traag heid of slapheid. Toch moet gezegd worden, dat vele landbouwers mede de schuld zijn, dal de stoffelijke welvaart van hun stand niet nog op hooger peil staat. Bij velen hunner bestaat nog een zekere laksheid en onverschilligheid welke de oorzaak is, dat de producten van den landbouw niet opbrengen, wal zij wel kunnen doen. Wij willen dit met enkele voorbeel den illustreeren. Onze zuivelfabrieken worden meer en meer naar de moderne eischen der hygiëne ingericht, om een produkt 't zij boter of kaas te fabriceeren, dat op de wereldmarkt met de buiten landsche zuivelproducten kan concur- reeren! Maar de fabriek zal hier niettemin te kort schieten, indien de leveranciers der grondstof, de boeren, niet begrijpen dat die grondstof, de melk, zoo goed goed mogelijk dient te zijn. En wat zijn er nog tal van boerde rijen en boerderijtjes, waar de melk- winning en melkbewaring nog o zoo veel te wenschen overlaat I 't Is alsof die boeren dekken: »Als ik de melk maar kwijt ben en straks mijn geld maar ontvang 1" Of-' »'t Zal zoo nauw niet luisteren 1" Maar 't luistert wel terdege nauw: als velen zoo denken, zijn al de zorgen op de frbriek niet in staat een product van goede kwaliteit op de markt te brengen. Een ander voorbeeld, aan den tuin bouw ontleend. Wie wel eens een kijkje neemt op onze veilingen, weet hoe treurig het vaak gesteld is met de sorleering en verpakking der vruchten. En dat of schoon al jarenlang de vakbladen er op gewezen hebben, hoe onze kweekers hierin achterslaan bij hun buitenland' sche collega's; hoe goed gesorteerd! net en soiled vepakt fruit de handels waarde er van belangrijk verhoogt. Er is voorlichting genoeg geboden en controle eveneens genoeg uitgeoe fend, doch die laksheid! En dat gebrek aan inzicht! Men ziet niet in, dat ieder zorg moet hebben voor zijn eigen product, omdat dit deel uitmaakt van de massa, die naar de veiling gaat. Zooals het met de zuivel en het fruit gaat, zoo gaat het ook met de eieren. Onlangs heeft de directeur der Roer- mondsche Coöperatieve Eierveiling, waar soms per week G millioen eieren aangevoerd worden, geklaagd over de onzindelijkheid van vele eieren, die vaak ook verpakt zijn in muf, be schimmeld materiaal. Bij zoo'n millioenen-toevoer is na tuurlijk een scherpe controle niet doen lijk, er blijft een ruime plaats voor vertrouwen in de menschen. Dat dezen het vertrouwen dan ook niet bescha- 't Is immers geheel in hun eigen belang. Alle krachten moeten indezen tijd worden ingespannen, om de afzet gebieden, die wij hebben, te behouden, andere, die nog noodig zijn, te veroveren. Landbouwers, let op uw saeck I" Wenken en mededeelingen. »Het Tijdschrift voor Plantenziekten" doet belangrijke mededeelingen om trent het verschijnsel »b!auw" bij aardappelen, dat is de blauwe ver kleuring direct onder de schil en, bij sterker optreden, ook in het binnenste deel van den knol. Onderzoekingen hebben geleerd dat stalmest het per centage blauwe knollen zeer doet dalendat een bemesting met kali hetzelfde gunstig gevolg heeftdat soms zeer hooge kaligiften noodig zijn om zeker te wezen van een goed resultaatdat het blauw worden niet wordt beïnvloed door bemesting met super of zw. ammoniak dat Eigen heimers, die in het loof verschijnselen van kaligebrek vertoonden, veel blauwe knollen gavendat bij Bravo's door het vervoer het verschijnsel soms zeer erg toenam, bij Eigenheimers minder dat blauw pootgoed geen invloed ver toonde, en het blauw dus niet met het pootgoed overgaatdat door schudden en stooten het blauw kan worden ver oorzaakt dat slap geworden aard appelen het schudden minder goed verdragen dan knollen, die nog geheel zijn opgezwollendat blauwkleuring ook kan optreden als gevolg van lichte vorstdat bij het bewaren gezorgd moet worden voor zoo weinig mogelijk spruitverliesdat ter voorkoming van «blauw" een voldoende kalibemesting gegeven moet worden. Weet gij Weet gij, landbouwers, dat te Genève een internationale economische confe rentie is gehouden, waar land- en tuin bouw niet waren genoodigd, maar waar toch de verklaring werd gege ven »Het is een onbetwistbare waar heid, dat de welvaart van de volken op economisch gebied in wezen afhan kelijk is van de welvaart van den landbouw...?" Weet gij, dat volgens gegevens, in verschillende landen verzameld, de ongunstige toestand van den landbouw de voornaamste oorzaak van de tegenwoordige economische crisis moet worden beschouwd? Weet gij, dat steeds meerderen be ginnen in te zien dat het een groote fout is als men de kosten van levens onderhoud in 't algemeen wil verlagen door de prijzen der landbouwproducten te drukken dat het doel van een ge- zonde economische politiek steeds moet zijn den landbouw voor zijn producten een prijs te waarborgen, die bij ratio- ,neele exploitatie tenminste de productie kosten kan dekken En als gij dit alles dan weet, moet u dit dan ook niet tot de erkenning brengen, dat het verkeerd is slechts belang te stellen in uw arbeid en u weinig of niets aan te trekken van de internationale zaken, die toch ook uw belangen ten nauwste raken B-r. H. M. de Koningin naar Maastricht. Voor het bezoek van H. M. de Koningin aan Maastricht, dat op 16 Juli in den namiddag zal plaats hebben, is het volgend voorloopig programma opgemaakt. Vermoedelijke aankomst twee namindag. Ontvangst aan het station door de autoriteiten eD van daar de rit ter bezichtiging van de stuw te Borgharen en de schutsluis te St. Pieter. Ontvangst ten raadhuize door den Burgemeester en leden van den Gemeenteraad vóör het Stadhuis op de Markt hulde der schoolkinderen en vereenigingen der stad met hare vaan dels. Na afloop rit door de stad naa h6t gouvernementshuis, waar de thee wordt gebruikt. Dienzelfden dag nog vertrek vt H. M. De politietroepeii langs de grens versterkt. Naar wij van onzen Maastrichtschen medewerker vernemen, zijn naar aan leiding van de herhaalde nachtelijke grensoverschrijdingen door Belgische annexionisten, die in de Limburgsche en Brabantsche grensdorpen biljetten aanplakken, de politietroepen langs de grens versterkt en wordt door hen zoowel overdag als vooral ook des nachts veel gepatrouilleerd, om even tueele verdere plaklustige bezoekers uit België op een afstand te houden. (Morgen). Studenten in de mijnen. Er zullen gedurende de a.s. zomer- vacantie 15 studenten der T. H. practisch werkzaam worden gesleid bij de Sta» ts mijnen en 13 bij particuliere mijnen hier te lande. Tegen een auto gehotst. Te Sittard bolste Zondagmiddag de heer E. L. uit Roermond met zijn motor tegen een auto. Met ernstige kwetsuren, vooral aan het voorhoofd, werd hij in bewusteloozen toestand opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Zijn toesland is niet levensgevaarlijk. Myngaslevcring. De Staatsmijnen hebben voorstellen gedaan voor de levering van gas, direct uit de mijn, aan de gemeenteraden van Venlo en Roermond. Timmerfabriek afgebrand. Zaterdagnacht omstreeks 3 uur is de groote timmerfabriek van den heer H. Litjens, gelegen aan den rijksstraatweg te Reuver, totaal uitgebrand. De brand werd het eerst ontdekt door surveil leerende politie-agenten, doch toen reeds viel er aan blusschen niet meer te denken. Het vuur vond gretig voedsel den grooten voorraad hout, die in de fabriek opgestapeld was. Er kon dan ook zoo goed als niets gered worden. Het woonhuis echter kon men behouden. De oorzaak van den brand onbekend. Verzekering dekt de schade. Uitbreiding Vroom Dreesmann te Venlo. Door de firma Vroom Dreesmann te Venlo zijn aan de Vleeschstraat twee huizen, en aan de H. Geeststraat één huis aangekocht voor uitbreiding der zaak. Ballon neergokomen. Zondagavond is in het Bosscherveld te Maastricht neergekomen een ballon, bemand met één persoon, den heer F. Pauwels uit St. Gilles, die te Tongeren was opgestegen voor een wedstrijd tusschen ballon, motor én rijwiel. Na de aangerichte schade vergoed te hebben, heeft de luchtvaarder den ballon ingepakt en verzonden. Wat Nederland verrookt. Blijkens een opgaaf van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn er in 1926 in Nederland gebanderolleerd 1,145,089 duizendtallen sigaren, 2,369,075 duizendtallen cigaretten en 12,540 duizendtallen kg. tabak De kleinhan delsprijzen vertegenwoordigen een waarde van resp. 81,060, 40,546 en 30,181, telken maal duizend gulden. De totale kleinhandelsprijs nam toe van ruim f 142 millioen in 1923 lot bijna f 152 millioen in 1924, liep in 1925 terug tot ruim f 138 millioen om daarna in 1926 weer te stijgen tot bijna f 152 millioen. Een Ned. Marine-vliegtuig tegen den grond geslagen. Maandag is het marine-school vlieg tuig de S#18 in de nabijheid var. het vliegkamp De Kooij vermoedelijk in een vrille geraakt en gevallen. Het vliegtuig is met den neus in den grond geslagen. Van de twee inzitten den werd een onmiddellijk gedood, de andere overleed tijdens het vervoer naar het Marine-Hospitaal. De namen van de slachtoffers zijn de korporaal vliegtuigmaker van den Boom, 25 jaar oud en gehuwd, en de korporaal-seiner Bosker, 25 jaar en ongehuwd. Een vrachtauto door den trein gegrepen. Te Wychen is een vrachtauto van den heer P. uit Groesbeek op den spoorweg overgang door den trein ge grepen, waarbij de auto totaal werd vernield. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Bij nader onderzoek is gebleken, dat de boomen hebben open- geslaan. waardoor de chauffeur dacht dal de lijn veilig was. Naar wij vernemen zal deze tegen de S S. een eisch tot schadevergoeding instellen. Tegen een boom gereden Men meldt uit Heerenveen Een 8-tal jongelieden uit Heeren veen keerden Zondagnacht per autobus terug van een dansfeest. Te Gorredijk nabij Langezwaag botste de autobus tegen een boom, met het gevolg, dat de bus geheel vernield werd en alle inzittenden verwondingen op liepen, de 19-jarige B. T. en de 23-jarige A. B. in die mate, dat ze terstond in het ziekenhuis te Heerenveen moesten worden opgenomen. Nader wordt gemeld omtrent het aats gehad hebbende auto ongeluk bij Langezwaag, waarbij een motorbus met feestgangers tegen een boom was gereden, tengevolge' waarvan zeven inzittenden werden gewond, dat één hen, de heer Faber aan de beko- Hel bezoekers een beeld te geven van de ontwikkeling en den tegenwoordigen stand van den land- en tuinbouw, van paardenfokkerij en veeteelt in midden- NoordBrabant, en hen in kennis te brengen met datgene, wat voor hen als iets nieuws en iets waardevols uit bedrijfskundig oogpunt kan worden beschouwd. De tournee dor blinden door do Mynstreek De blinden van Grave maakten deze week een tournee door de mijnstreek gaven harmonie en symphonie uitvoeringen en demonstraties van het nderwijs aan blinden. Zij gaven Zondag hun eerste uitvoering te Bleij- erheide, welk een groot succes was. Na afloop werden de blinden door welwillend door particulieren afgestane auto's naar Heerlen gebracht, waar s avonds in den Heerlenschen schouw burg, die geheel was uitverkocht, de tweede voorstelling gegeven werd. Ook deze had een groot succes en leverde netto circa f 8000 op. Plezierige klanten. Een kapper, die op de Kruiskade te Rotterdam naar hartelust «bobt en shingelt" en zich verheugt over de ijdelheid der vrouw kreeg bezoek van een jeugdige bewoonster van de Hel- mersstraat, die haar lokken wilde toevertrouwen aan de zorgen van des kappers kapstertje. Toen de jonge dame al gezeten was en het kapstertje aan het werk wilde gaan, bleek dat het meisjeshoofd teekenen vertoonde van een bepaald soort levendigheid, die verre van aangenaam kan worden geacht Het kapstertje griezelde ervan en verzocht de jongedame, maarliever weg te gaan en minder vitaal nog eens terug te willen komen. Hoewel niet zonder tegenstribbelen ging de klant tenslotte zonder behandeld te zijn huis waarts. Zeer kort na deze kleine tragedie kwam de teleurgestelde klant terug, met haar pa. Beiden bleken over een buitengewone welsprekendheid te beschikken, schol den den kapper, zijn vrouw en het kapstertje voor wezens en dingen, die zeer weinig waardeering of achting genieten en eindigden met een vuist en nagelaanval op de schouders en de gezichten van het drietal dat zijn leven wijdt aan de schoonheid van het menschdom. Daarna trokken Pa en dbchter triomphantelijk af. Het melodrama was nog niet ten einde Woedend over de schande, mobiliseer den Pa en dochter de Helmersstraat, welker bewoners bereid voor de eer van een straatbewoonster pal te staar», met veel 'drukte de Kruiskade opstoven den kapperswinkel aan een soort belegering onderwierpen. De geestdrift was zoo groot, dat zij de ruit van de ijlings geslopen winkeldeur insloegen en het er stellig niet bij zouden hebben gelaten, als er geen tram gepasseerd was, waarop de sterke arm meereed, in den vorm van een agent. Deze liet de tram in den steek en joeg de verontwaardigde Helmersstra ters weg. Om nieuwe aanvallen te voorkomen werd een politie-post voor den winkel gezet, die er tot 's avonds elf uur bleef staan De kapper met vrouw en kap 8terstje durfden zich echter niet op straat wagen en bleven in het winkeltje dat geen toegang geeft tot het woon huis daarvoor moet men buiten om loopen. Om niet de kans te loopen des nachts te worden belegerd, heeft de kapper met zijn vrouw 't woonhuis verlaten en intrek genomen bij zijn schoonmama in een verwijderd stadsdeel. Paard of motor? jaar wordt te Londen een keu- men verwondingen is overleden. Twee anderen verkeeren in ernstigen toestand, Bezuiniging by de Ned. Spoorwegen, Met ingang van 15 Juli zal, naar de Tel. meldt, een aantal kleine stations van de Ned. Spoorwegen omgezet worden in halten. De chefs van de stations zullen worden overgeplaatst, Het vertreksein voor de treinen aan de halten zal worden gegeven door de hoofdconducteurs. Het Maas- en Waalkanaal. Naar wij vernemen zal het Maas- en Waalkanaal eerst in de 2e helft van September officieel worden geopend. Tentoonstelling te Boxtel. Van 27 t /m. 31 Augustus, wordt te Boxtel gehouden een groote land- en tuinbouwtentoonstelling, uitgaande van de kringen Tilburg, 's-Hertogenbosch Uden, Eindhoven en Eersel van den N.CB. Elk ring gehouden van paarden, die ge bruikt worden bij het stedelijk goede renvervoer. Men wil daardoor in de hand wer ken een betere verpleging der dieren en een betere kennis omtrent het type voor dit werk. Aan de koei.siers wor den dan prijzen uitgereikt voor de goede verzorging e d. Dit jaar werden 804 dieren voorge bracht, waaruit de Londensche con sulent ir. Gerritsen o.i. terecht conclu deert, dat te Londen nog voldoende belangstelling bestaat voor paard en wagen. Ook in dat land zijn verscheidene sleeperfirma er alweer toe overgegaan, hun motorlorrie te vervangen door dierlijke tractie, hetwelk van de zijde der landbouwers met groot interesse wordt gevolgd in verband met de perspectieven der ook daar eenigszins in verval geraakte trekpaardenfokkerfj Ter gelegenheid eener tentoonstelling te Harword in Lancashire is de kwestie paard of motor tot een onder werp van bespreking gemaakt. Daarbij bleek, dat het aantal zware trekpaarden voor vervoer over kleine afstanden iu de steden, weer toeneemt en dat de prijs in twee jaar tijds is opgeloopen van f 600 k f 720 per stuk tot f 1200 k f 1440 De «Liverpool Corporation" (fokkers van zware trekpaarden) wil gedurende drie maanden een vergelijkende proef nemen omtrent kosten en preslatie's van dierlijke en motorische trekkracht. Bloeddaad in een ziekenhuis. In het ziekenhuis te Singen, drong Vrijdagavond de 40 jarige arbeider Oswald Gerster, gewapend met een revolver, de kamer der verpleegsters binnen, deed de deur op slot en vuurde het wapen af onder den uitroep»Nu moet jullie allemaal sterven I" De hoofdverpleegster Hildebrand werd door een schot in het hart op slag gedood, De op het hulpgeroep der verpleegsters toeijlende politiebeambte longen zwaar gewond. Daarna richtte de moordenaar het wapen op zichzelf en bracht zich een lichte verwonding toe. Een intusschen gearriveerde tweede politiebeambte greep den gevaarlijken sinjeur vast, die naar het ziekenhuis te Rudolfzell vervoerd werd. Hotelbrand te Aken. In het hotel «Barbarossa", een groot gebouwencomplex aan de Südstrasse te Aken, waarin talrijke families onder gebracht waren, heeft een groote brand die het heele trappenhuis en de dakverdieping heeft vernield. Het 20 jarige dienstmeisje Katharina Schmetz sprong uit angst van de hoogste verdieping en stierf weldra aan de bekomen verwondingen. Angstige tooneelen speelden zich af, toen de bewoners der bovenste ver diepingen geen uitweg wisten en voor de vensters om hulp riepen. De brand weer haalde vier families, ongeveer 12 personen, met behulp van reddingstoe stellen van de derde verdieping naar beneden. De bewoners van de tweede verdieping werden later met behulp van brand ladders gered. De brandweerlieden vonden later in de dakverdieping den 22-jarigen Fer dinand Gras dood. Hij scheen gestikt te zijn en zijn lijk was ook gedeeltelijk verkoold. Geheimzinnig massa-graf ontdekt. Bouwarbeiders zijn in Alt-Moabit (Berlijn) op het terrein van het Lande- sausstellungspark op negen mensche- lijke geraamten gestooten. Men ver moedt, dat het de overblijfselen zijn van personen, die in den na oorlogstijd mogelijk bij de Spartacus onlusten zijn gedood. De skeletten lagen alle dicht naast elkaar op dezelfde diepte en met het hoofd in dezelfde richting. Bij onder zoek door een medicus bleek dat het geraamten waren van jongere lieden. De lijken moeten bij het begraven met ongebluschte kalk bedekt zijn geworden. Bij velen kon men nog vaststellen, dat de dood door het inslaan van den schedel moet zijn veroorzaakt. De gedooden zijn vermoedelijk 20 tot 25 jaar geweest. Bij het begraven der lijken moet men deze van alles ontdaan hebben, daar er geenerlei resten van kleedingstukken noch van schoenen en knoopen,gevonden werden. Gedurende den oorlogstijd was er in het Landesausstellungspark langen lijd een reservelazaret ingericht. Na het einde van den oorlog hadden zich daar Spartacisten genesteld, die her haaldelijk met de in de tegenover gelegen kazernes ondergebrachte re- geeringstroepen in gevecht waren. De hittegolf. Reuter meldt uit Chicago: Dertig personen zijn tengevolge van de hitte overleden in drie dagen tijds. Een 20 tal meer zijn er in heel den staat Ohio gestorven. De rechten der vrouw. Moge de vrouw deze hare rechten kennen en erlangen, opdat zij daarmee hare plichten volbrenge. 1. haar hart op testellen en geopend te houden voor alle goede indrukken en edele gevoelens 2. te bidden, te beminnen, te troosten; 3 zich vergeten 4. zich op te offeren' voor die zij lief heeft 5 het heiligdom des huisgezins door haar glimlach tot een hemelsch verblijf te maken 6. kinderen onschuldig en rein te houden; 7. hen te leiden en te richten tot hel groote doel der zalige eeuwigheid; 8. de harten in liefde te ontsteken 9./ Het ontkiemend kwaad er uit te wieden 10. opkomende hartstochten te brei delen 11. onaangenaamheden in den huise- liiken kring te voorkomen; 12. aanstoot en ergernis er uit ver wijderd te houden; 13. tranen te stelpen en af te drogen; 14. weduwen en weezen tot hulp en steun te zijn; 15. ongelukkigen op te beuren 16. hem, die misdeed edelmoedig te vergeven 17. tevredenheid en vrede te stichten; verzoening te bewerken zondeval te verhoeden; den gevallene de hand te reiken; hem zijn schande te doen vergeten waken over lijdenssponde de stervenden bereiden tot den 18. 19. 20. 21. 22. 23. dood 24. hun de zekere hoop instorten, het vaste vooruitzicht openen op den hemel. Wat zegening brengende en ver spreidende taak der vrouw I Eisch deze voor u op, vervul ze zonder morren, met blij gemood en vraag geen andere. «Pailetles d'or". Woensdag 29 Juni nam D. S. O. deel aan de Bekerwedstrijden te Tienray. Met den Eereprijs, een zilveren beker, en le prijs Marschwedslrijd keerden onze wit-zwarten naar Venray terug. D. S. O. speelde zeer prachtige en buitengewoon spannende wedstrijden. De uitslagen der wedstrijden waren als volgt D. S. O. IJuliana I 30 D. S. O. I -S S S. I 1—0 D S. O. IOlympia I Boxm. 2—0 De heer J. Kusters, lid van D. S. O., behaalde den len prijs, een voetbal, voor doeltrappen.

Peel en Maas | 1927 | | pagina 6